Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нешко С.І. 
Афіксальне вираження конотації в англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.І. Нешко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено конотативне значення афіксів англійської мови, висвітлено механізм формування нових співзначень кореневих основ, проаналізовано вплив конотативного співзначення на денотивне значення слова. Розглянуто емотивно-експресивний словотвір як одне з джерел поповнення словникового складу мови. Проведено конотативний аналіз словотворчих елементів англійської мови з подальшою розбивкою на дві основні групи - афіксів мовленнєвого та мовного типу. Досліджено конотативно-стилістичне забарвлення афіксів, виявлено їх вплив на декодування повідомлення у цілому. Шляхом зіставлення членів синонімичних рядів (словарних і афіксальних) у германських мовах розкрито етнокультурноспецифічну сутність значення лексичних одиниць англійської та німецької мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7
Шифр НБУВ: РА319070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ющенко Г.О. 
Варіативність інтонації англійського офіційно-ділового діалогічного мовлення в соціолінгвістичному аспекті (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.О. Ющенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2008. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення експериментального матеріалу вперше виявлено провідні риси варіативності інтонаційної організації англійського офіційно-ділового діалогічного мовлення з урахувнаням його соціолінгвістичних особливостей. Визначено та систематизовано основні структурно-семантичні, соціолінгвістичні, функціонально-прагматичні й емоційно-модальні ознаки англійського діалогу в офіційно-діловій сфері. Обгрунтовано парадигму моделей просодичного оформлення офіційно-ділового мовлення, розкрито специфіку впливу соціолінгвістичних чинників, які обумовлюють його варіативність. Вперше на матеріалі англійської мови теоретично обгрунтовано й експериментально доведено функціонування інваріантної інтонаційної моделі офіційно-ділового мовлення та її варіантних соціолінгвістично маркованих просодичних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-132 + Ш143.21-227.4 +
Шифр НБУВ: РА357760

Рубрики:

      
3.

Демчук А.І. 
Вербалізація просодичних характеристик голосу в сучасній англійській мові (на матеріалі словників і художніх текстів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Демчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс засобів вербалізації просодичних характеристик голосу у сучасній англійській мові. У художніх творах виокремлено корпус лексичних одиниць (ЛО), які вербалізують просодичні характеристики мовленнєвого голосу (мелодику, гучність, темп, якість) на рівні сем, семем і словосполучень як окремо, так і у різних комбінаціях двох, трьох або чотирьох параметрів. З'ясовано, що проаналізований корпус ЛО репрезентує самостійний шар вокабуляру та формує окремий фрагмент англійської мовної картини світу. Виявлено, що вербальна сполучуваність просодичних характеристик, на відміну від семних комбінацій, реалізується за умови вербалізації одного або декількох параметрів у декількох словесних одиницях. Доведено, що природа досліджених явищ і семантична структура ЛО обумовлюють частиномовну дистрибуцію вербалізаторів окремих просодичних характеристик та їх комбінацій. Встановлено, що засоби вербалізації просодичних параметрів виконують у художніх творах характерологічну функцію, яка реалізується у константних і ситуативних характеристиках мовленнєвого голосу персонажа. Зроблено висновок, що константні характеристики ідентифікують мовця за гендерною, віковою, національною, професійною ознаками та відображають його зовнішні та внутрішні властивості. З'ясовано, що ситуативні характеристики репрезентують вербалізацію емоційного мовленнєвого голосу та реалізуються лише в емоціогенних ситуаціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА369124

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Клочко Л.І. 
Висловлювання похвали в комунікативно-діяльнісній парадигмі спілкування (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.І. Клочко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Виокремлено та теоретично обгрунтовано існування висловлювання похвали (ВП) як особливого виду мовленнєвої дії у рамках комунікативно-діяльнісної парадигми спілкування. Встановлено прагматичний статус похвали як полііллокутивного мовленнєвого акту (МА), визначено його структурно-семантичні, когнітивні, лінгвопрагматичні й етнокультурні особливості, проаналізовано фактори когнітивного та соціокультурного контексту, на основі чого виокремлено типові ознаки фреймів взаємодії, у яких фігурують ці висловлювання. Описано способи реалізації прямих і непрямих іллокутивних актів похвали, докладно проаналізовано їх перлокутивний ефект - діапазон можливих реакцій на них з боку адресата, досліджено соціальні виміри, що регулюють їх функціонування. Останні включають статусні, рольові та гендерні ознаки комунікатів. Висловлювання похвали також розглянуто в контексті теорії ввічливості, наведено інвентар синтаксичних моделей, за якими будуються висловлювання похвали, розглянуто характер їх лексичного наповнення, висвітлено невербальні засоби, які приймають участь в оформленні даних мовленнєвих утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 +
Шифр НБУВ: РА328010

Рубрики:

      
5.

Березенко В.М. 
Вірогідність як параметр констативного висловлювання та засоби її вираження в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.М. Березенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено прагмасемантичні та структурно-позиційні особливості маркерів вірогідності констативних висловлювань у сучасній англійській мові. На підставі вивчення ілюстративного матеріалу встановлено основні розряди мовних одиниць як маркерів вірогідності, визначено закономірності їх функціонування, виявлено характер узгодження маркерів вірогідності в ситуації спілкування, доведено їх комунікативну природу. Комплексно проаналізовано мовні та позамовні чинники, які визначають ступінь вірогідності англомовних константних висловлювань. Установлено, що слухач враховує, окрім семантичного значення маркерів, їх прагматичні ознаки та фізичні, соціальні, індивідуальні характеристики мовця, його невербальну поведінку й обставини спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 +
Шифр НБУВ: РА326171

Рубрики:

      
6.

Борисенко Н.Д. 
Гендерний аспект репрезентації персонажного мовлення в англійських драматичних творах кінця XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Д. Борисенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 27 с. — укp.

Досліджено особливості гендерно зумовленої комунікативної поведінки персонажів. Розглянуто гендерну диференціацію мовлення крізь призму комунікативної поведінки персонажів сучасної англійської драми. На підставі аналізу гендерних прагматичних відмінностей комунікативної поведінки та її невербальних компонентів розкрито гендерно марковані мовленнєві властивості персонажів. Охарактеризовано комунікативну поведінку персонажів-чоловіків з використанням мовленнєвих актів, які підвищують статус адресата, та стратегій домінування, що демонструють лідерство чоловіка в парі "чоловік - жінка". Для персонажів-жінок типовим є використання мовленнєвих актів, які підвищують статусну позицію обох співрозмовників. Визначено, що стратегії співробітництва притаманні комунікативній поведінці персонажів-жінок і свідчать про їх повагу до співрозмовників-чоловіків. Зазначено, що гендерно зумовлена вербальна поведінка також відображається лексико-стилістичними засобами. Гендерні особливості проявляються у використанні оцінної лексики, вульгаризмів, звертань, варваризмів та іноземних слів, професійної лексики, "дитячого" мовлення, фразеологічних одиниць, засобів модифікації прагматичного значення висловлювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 + Ш100.3 + Ш5(4ВЕЛ)-357 +
Шифр НБУВ: РА326234

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Дацька Т.О. 
Динаміка фонетичної структури слова в аспекті сучасної американської вимовної норми (на матеріалі лексикографічних джерел): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.О. Дацька ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено особливості динаміки фонетичної структури слова у загальноамериканській нормі вимови, зумовлені її варіюванням на сучасному етапі та змінами у нормативній оцінці варіантів фонетичної структури слова, що відбуваються з часом. Виявлено та обгрунтовано інвентар фонем, акцентних типів і структур, які беруть участь у варіюванні, в аспекті загальноамериканської вимови, а також подано його лінгвістичну інтерпретацію. Визначено сукупність мовних чинників, які впливають на динамічні процеси у фонетичній структурі слова у загальноамериканській вимові. Розглянуто особливості кодифікаційних процесів у сучасній загальноамериканській вимовній нормі та проаналізовано тенденції, які характеризують динаміку фонемної й акцентної структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1
Шифр НБУВ: РА320501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Львова Н.Л. 
Звукосимволічні властивості початкових приголосних звукосполучень у сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Л. Львова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Вперше за допомогою психолінгвістичних, структурних і квантитативних методів здійснено комплексний аналіз символічних значень і функціонального навантаження у тексті англійських початкових звукосполучень приголосних. З використанням квантитавних методів побудовано фоносемантичне поле, що відображає парадигматичні зв'язки між досліджуваними фоносполученнями. Вперше встановлено семантичні ознаки всіх тридцяти початкових приголосних сполучень сучасної англійської мови та доведено існування залежності між вживанням певних звукокомплексів та конотацією тексту. На підставі одержаних даних обгрунтовано припущення про обумовленість підвищення інтенсивності використання початкових сполучень не лише явищем звукового символізму, але й частотою вживання певних слів. Виведено формулу для знаходження фонетичного значення поетичних, прозових та публіцистичних текстів на основі досліджуваних словосполучень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-12 +
Шифр НБУВ: РА339434

Рубрики:

      
9.

Тищенко Т. В. 
Інтонація оцінних висловлень у сучасному англійському діалогічному мовленні: гендерний аспект (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. В. Тищенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано вияви гендерної асиметрії оцінювання в англійській мові. Висвітлено особливості комунікативної прагматики англійських оцінних висловлень у діалогічному мовленні побутової сфери. Визначено просодичні засоби маркування раціональних та емоційних оцінок в чоловічому та жіночому мовленні. На основі аудиторського й акустичного аналізу встановлено інваріантні та диференційні просодичні характеристики, просодичні маркери гендерної варіативності експліцитних оцінних висловлень у сучасному англійському діалогічному мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-132 + Ш143.21-227.4
Шифр НБУВ: РА381753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Біскуб І.П. 
Лексико-граматичне поле ітеративності в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.П. Біскуб ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Вивчено поняття "ітеративність" як один з аспектуальних способів дії, побудовано лексико-граматичне поле ітеративності сучасної англійської мови, а також досліджено способи комп'ютерної формалізації ітеративних індикаторів в електронних лексикографічних джерелах. Проведено системний аналіз, виявлено та охарактеризовано кількісний, просторовий та часовий параметри ітеративності, визначено критерії побудови та основні параметри лексико-граматичного поля ітеративності, яке може бути охарактеризоване як гетерогенна система відкритого типу, що містить сукупність різнорівневих засобів вираження ітеративного значення. За методом польового аналізу виявлено два центри даного поля, які відбивають значення абсолютної та нульової ітеративності, що передаються лексичними індикаторами "always" та "never" відповідно, побудовано шкалу градації ітеративного значення, яка характеризує стосунки між центрами поля та периферією. Охарактеризовано часову та модальну віднесеність аспектуального значення повторюваності. Систематизовано способи формалізації ітеративного значення, визначено алгоритм генерації лексичних фреймів для відтворення аспектуальних параметрів дієслів. Створено показовий комп'ютерний лексикон для уніфікованого представлення лінгвістичної інформації та електронний корпус ітеративних індикаторів. З використанням методу селективної вибірки здійснено відбір систем конкордансів ітеративних індикаторів зі Світового Банку англійської мови. Створено програму автоматизованого перекладу англійських ітеративних індикаторів на українську мову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 + Ш111.3 +
Шифр НБУВ: РА329760

Рубрики:

      
11.

Петренко І.В. 
Лінгвоакустичні характеристики паузації в сучасному англомовному лекційному дискурсі (експериментально-фонетичне дослідження чоловічого та жіночого мовлення в дидактичній сфері): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Петренко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі проведеного експериментально-фонетичного дослідження розроблено функціональну типологію мовленнєвих пауз, розкрито роль просодії в делімітації мовленнєвого континууму та в інформаційній структурі лекції. Визначено вплив мовленнєвої ситуації на варіативність просодичного оформлення тексту. Доведено, що особливості просодичного оформлення лекції в дидактичній сфері залежать від виду презентації лекції. Встановлено існування чоловічого та жіночого варіантів паузального членування лекторського мовлення в межах інтонаційної моделі наукового стилю мови.є

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13
Шифр НБУВ: РА309202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Красовська І.В. 
Лінгвокогнітивні особливості просодичного оформлення англійських висловлень на позначення позитивних емоцій (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Красовська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості просодичного оформлення англійських висловлень на позначення позитивних емоцій у лінгвокогнітивному аспекті з урахуванням соціального та культурологічного контекстів мовлення. Обгрунтовано теоретичні засади лінгвокогнітивного напряму сучасних фонетичних досліджень. Удосконалено методику проведення експериментально-фонетичного дослідження з метою встановлення просадичних виявів емоційних концептів в англійському мовленні. Проведено розмежування таких концептів на ті, що вербалізуються як клішовані (емоційні кліше) або неклішовані (емоційні сценарії) структури, що дозволило експериментально встановити просодичні параметри комунікативної та когнітивної динаміки вираження позитивних емоцій у досліджуваних висловленнях. Виділено інваріантні інтонаційні моделі англійських висловлень на позначення позитивних емоцій у координатах емоція - перцептивні маркери - сприйняття. Визначено аудитивні й акустичні параметри, які відображають концептуалізацію емоційного та комунікативного досвіду мовця й обумовлюють відповідну реакцію слухача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА362932

Рубрики:

      
13.

Шепітько С.В. 
Механізми утворення та закономірності вторинної номінації англійської загальнонаукової дієслівної лексики: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.04 / С.В. Шепітько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено концептуальні сфери походження англійської загальнонаукової дієслівної лексики, виокремлено лексико-семантичні угрупування вихідних словозначень описуваних лексем та визначено семантичний потенціал цих угрупувань для вторинної номінації. Вперше побудовано схему розвитку лексико-семантичних угрупувань словозначень описуваної лексики, виявлено тенденції полісемії дієслів аналізованого шару. В основу наукового дослідження покладено сучасні підходи до вивчення мови - когнітивізм й антропоцентризм, в контексті яких розглянуто полісемію англійських дієслівних лексем. Встановлено, що за своєю поняттєвою організацією досліджувані англійські загальнонаукові дієслівні лексеми утворюють вісім лексико-семантичних груп (ЛСГ), що структурують лексико-семантичне поле дієслів зі значенням пізнання і віддзеркалюють процедуру наукового дослідження та його етапи: підхід до дослідження, отримання знань, операції організації, систематизації, верифікації, висновки, представлення підсумків, передачу знань.На основі отриманих кількісних даних визначено, що до центральної зони досліджуваного поля належать лексеми, які відбивають процедуру отримання знань та їх організації і систематизації. До периферії цього фрагмента віднесено лексеми, що описують підхід до дослідження, процедури верифікації, висновків, представлення підсумків дослідження та передачі знань. Зазначено, що основними моделями переходів дієслівних значень від етимологічно вихідних до загальнонаукових похідних є метафоричні та метонімічні транспозиції. Типи переходів є аналогічними всередині ЛСГ. Проведено корелюцію ЛСГ етимологічно вихідних та загальнонаукових похідних словозначень дієслів, що дозволяє вербалізувати модель регулярного концептуального метонімічного зсуву та узагальнити типи переходів словозначень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 +
Шифр НБУВ: РА328011

Рубрики:

      
14.

Поліщук Г.В. 
Норма і варіативність у системі дифтонгів британського та американського варіантів англійської мови (на матеріалі лексикографічних джерел): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.В. Поліщук ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено вільне фонемне варіювання (ВФВ) дифтонгів у кодифікованих вимовних нормах британського та американського варіантів сучасної англійської мови. Систематизовано інвентар ВФВ дифтонгів, якому надано лінгвістичну інтерпретацію. Встановлено зв'язок ВФВ дифтонгів у фонемних структурах слів з іншими його характеристиками (складовою, акцентною, морфемною), а також довжиною слова у фонемах, етимологією. Доведено, що характерні особливості ВФВ дифтонгів залежать від дії цих чинників, які сприяють або обмежують варіювання у фонемних структурах слів. Виявлено спільні та відмінні риси процесу ВФВ дифтонгів у британському та американському варіантах. Визначено сучасні тенденції у фонемному варіюванні дифтонгів, зокрема, монофтонгізацію, звуження позицій вживання британських дифтонгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-15 + Ш143.21-66
Шифр НБУВ: РА317718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кочубей В.Ю. 
Особливості вимовного акценту в англійському мовленні українців: фонемний та фонетичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Ю. Кочубей ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення сегментних особливостей вимовного акценту в англійському мовленні носіїв української мови. Доведено, що цей акцент реалізується внаслідок дії його системотвірних і позамовних чинників у ситуації білінгвізму та виявляється у його системотвірних ознаках, які в аспекті сегментної фонетики охоплюють порушення артикулярної бази англійської мови, відхилення від нормативної вимови англійських фонем і алофонів. Базуючись на запропонованій комплексній методиці вивчення вимовного акценту, встановлено модель прогнозованого акценту у реалізації українцями звукових сегментів англійської мови та виявлено основні риси реального акценту в англійському мовленні українців. Визначено сукупність маркерів українського вимовного акценту, завдяки яким можливе його впізнавання носіями англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-15 +
Шифр НБУВ: РА346398

Рубрики:

      
16.

Ланчуковська Н.В. 
Прагматичний аспект інтонації в реалізації іронії в англомовному художньому тексті (експериментально-фонетичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Ланчуковська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено прагмалінгвістичний аналіз іронії, використовуваної в мові англійської та американської художньої літератури XIX - XX ст., а також експериментально досліджено інтонаційну структуру різних типів іронії в звуковому мовленні. Удосконалено методику проведення фонетичного аналізу за умов використання сучасних електронно-обчислювальних машин, яка дає змогу виявити та наочно представити відмінності в частотній, енергетичній і темпоральній організації висловлень, які виражають різні типи іронії. Традиційний опис просодичного оформлення іронії одержав подальший розвиток у вигляді розробки інтонаційних портретів кожного з досліджених типів іронії - іронії нерелевантності, класичної та глобалізуючої іронії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1с5 +
Шифр НБУВ: РА322595

Рубрики:

      
17.

Лисичкіна О.О. 
Просодична актуалізація логіко-аргументативних інтеракцій (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі англомовних ділових переговорів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.О. Лисичкіна ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено просодію логіко-аргументованих інтеракцій в англомовних ділових переговорах, зумовлену їх інтерактивністю та регламентованістю, а також специфікою взаємодії пропонента й опонента. Встановлено кореляцію між інтенцією мовця та просодичною актуалізацією логіко-аргументативних інтеракцій, які грунтуються на комунікативній основі "згода - незгода". Виокремлено просодичні засоби втілення семантичного навантаження ініціальних і реактивних аргументативних кроків. Доведено, що просодія англомовних ділових переговорів відображає комунікативно-прагматичне навантаження інтеракцій, їх унісонний чи контрадикторний характер. З'ясовано, що актуалізації прагматичного потенціалу логіко-аргументативних інтеракцій в англомовному дискурсі ділових переговорів сприяє інтеракція просодичних підсистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Ш143.21-713
Шифр НБУВ: РА374977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Захарова Ю.М. 
Просодична інтерференція в англомовному дискурсі (експериментально-фонетичне дослідження мовлення арабо-англійських білінгвів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.М. Захарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано просодичні характеристики спонтанного англійського мовлення арабо-англійських білінгвів як територіально-варіантної групи неносіїв англійської мови. Виявлено ідентифікаційні просодичні ознаки їх мовлення, а також інтерферентні особливості та гендерні диференційні характеристики у реальних комунікативних ситуаціях політичного телеінтерв'ю і ток-шоу. За допомогою сучасних поліфункціональних комп'ютерних програм проведено електроакустичний аналіз різних комунікативних типів фраз носіїв і неносіїв англійської мови. У мовленні арабо-англійських білінгвів виділено інтерферентні ознаки та особливості вимовного акценту, не зумовлені інтерференцією. Інтерфереми зареєстровано на рівні мелодики, гучності, темпу та акустичних корелятів - частоти основного тону, інтенсивності, тривалості. Доведено можливість ідентифікації соціально-територіальної та соціально-культурної належності неносія англійської мови за сукупністю просодичних ознак його мовлення (мелодичних, динамічних і темпоральних). Обгрунтовано необхідність урахування виявлених особливостей у процесі міжкультурної комунікації для запобігання непорозуміння та конфліктних ситуацій під час спілкування представників англомовного й арабського світів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА334572

Рубрики:

      
19.

Лисичкіна І.О. 
Просодична організація англомовного дискурсу реклами (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британської телевізійної реклами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.О. Лисичкіна ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження просодії англомовного дискурсу телевізійної реклами, зумовленої його комунікативно-прагматичною домінантою, жанровими особливостями та специфікою взаємодії адресанта й адресата рекламного повідомлення. Встановлено, що просодична організація англомовного дискурсу телереклами як частина його комунікативної стратегії відтворює механізм кореляції одиниць надсегментного рівня у межах рекламного повідомлення, ефективність якого забезпечується гармонізацією просодичних параметрів. Експериментально доведено, що взаємодія тональної, часової та динамічної підсистем в англомовному дискурсі телереклами виконує компенсуючу функцію, оскільки в кожному окремому випадку певний просодичний параметр стає провідним в актуалізації телерекламного повідомлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716 + Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА340468

Рубрики:

      
20.

Рибіна Н.В. 
Просодичні засоби актуалізації ритмічної структури навчального тексту (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі підручників з англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Рибіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування просодичних засобів в актуалізації ритмічної структури навчального тексту. Розроблено модель актуалізації тексту (АкТ), яка розглядається як результат мислиннєвої діяльності людини. Виявлено, що АкТ відбувається внаслідок вибору відповідної моделі та її звукового оформлення. Модель актуалізації містить певну сукупність мовних засобів, які зумовлені позамовними причинами. За результатами виконаного аналізу існуючих наукових концепцій здійснено класифікацію текстів підручника з іноземної мови залежно від їх комунікативно-прагматичної спрямованності. Встановлено номенклатуру просодичних засобів та основні закономірності й специфіку їх взаємодії з мовними засобами інших рівнів у забезпеченні цілісності навчального тексту. Розкрито основні та периферійні компоненти просодів, які зумовлюють специфіку інтонування структурних елементів текстів англійських підручників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1 + Ч311.215 +
Шифр НБУВ: РА335679

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського