Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (422)Книжкові видання та компакт-диски (426)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-70$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлюк Н.П. 
Функціонально-стилістичні особливості прономінальної транспозиції в різних типах тексту (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Михайлюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей англомовної прономінальної транспозиції, найбільш транспозитивно активних займенників та їх форм у різних типах тексту (художніх, фольклорних, біблійних, наукових, офіційно-ділових). Розглянуто основні типи та види прономінальної транспозиції, а також їх підвиди, різновиди та форми у різних типах тексту. Розроблено таксономічну класифікацію досліджуваної транспозиції. Розглянуто вербально-когнітивні механізми прономінальної транспозиції у фрагментах тексту різних рівнів. Транспозитивні процеси проаналізовано у діахронії та синхронії, що дало можливість порівняти такі лінгвістичні явища, як транспозиції й альтернація. Виявлено особливості стилістичного функціонування прономінальних транспозитів у різних типах тексту. Продемонстровано, що прономінальна транспозиція має значний стилістичний потенціал. Встановлено, що транспозитивні елементи стають маркерами національної належності, соціального статусу персонажа, його культурного та освітнього рівня. Виявлено, що найбільш транспозитивно активними сферами англійської мови є її соціолекти та територіальні діалекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА350104

Рубрики:

      
2.

Обелець Ю.А. 
Темпоральна структура можливих світів художнього тексту (на матеріалі англомовної прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.А. Обелець ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Запропоновано схеми ієрархічної структури Художнього Світу та Художнього Часу і встановлено їх кореляцію. З'ясовано взаємозалежність темпоральної структури літературного твору та його композиції. Внесено суттєві корективи у тлумачення "сюжетного теперішнього" та з'ясовано його гетерогенність на різних рівнях репрезентації у тексті. Виявлено можливість розшарування хронотопу та розкрито закономірності даного явища. Розроблено типологію структури Можливого Світу, визначено основні типи "вертикальних зламів" Художнього Часу, зокрема наведено характеристику Ретроспекції та Проспекції. Виокремлено опозицію "Час, який зображується (Час Зображуваний) та Час, який переживається (Час Переживаний)". Досліджено результати впливу її членів на стягення/розтягнення Часу. Уточнено та/або переглянуто поняття інтертекстуальності, перспективи (точки зору), художньої комунікації та її компонентів. Проведено дослідження темпоральної структури Можливого Світу, створюваного текстом. Здійснено ієрархічну структуризацію Можливого Світу тексту - Художнього (фікціонального) Світу, охарактеризовано його рівні. Показано, що нижчий рівень Можливого Світу тексту представлений окремими мікросвітами персонажів/нараторів/автора та позначається, відповідно, як мікрорівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш401.17 + Ш5(0)943.21-334 +
Шифр НБУВ: РА343295

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Боцман А.В. 
Структурно-семантичні та прагматичні особливості фармацевтичних текстів (на матеріалі англомовних інструкцій до вживання лікарських препаратів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Боцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено інтегроване дослідження англомовних фармацевтичних текстів, що функціонують як супровідні інструкції щодо вживання лікарських препаратів. За результатами структурного дослідження даних текстів виявлено сегментацію текстового корпусу на інформаційні зони, блоки та підблоки. У текстовому корпусі визначено систему катафоричних і анафоричних посилань, а також мережу, що формується завдяки багаторазовому відтворенню назви лікарського препарату. Семантичний текстовий простір подано системою фреймів, зв'язаних міжфреймовими зв'язками. Домінуючими стильовими характеристиками дискурсивних форм є ознаки наукового стилю з елементами офіційно-ділового. У фармацевтичних текстах представлено систему індикаторів адресованості, розмежованих на кілька підгруп на підставі функціональних і семантичних ознак. Сукупність індикаторів адресованості формує модель рецепції текстової інформації та дозволяє відновити систему адресантів. Мікроадресантом є фірма, яка здійснює виробництво й ініціює наукові розробки нових препаратів. Взаємозв'язок між адресантами й адресатами зумовлює текстову рівновагу. Поєднання структурних, семантичних і прагматичних складників забезпечує зв'язність і цілісність фармтекстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА343589

Рубрики:

      
4.

Данилюк С.С. 
Структурні та функціональні особливості англомовних електронних текстів (на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.С. Данилюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено англомовні електронні тексти персональних веб-сторінок лінгвістів як нового різновиду писемного мовлення, який базується на комплексному аналізі лінгвостилістичних, прагматичних, структурних і функціональних особливостей текстів дослідженого типу. Висвітлено природу електронних текстів, виявлено їх визначальні ознаки, установлено стратегії та тактики створення персональних веб-сторінок, закономірності структурно-композиційної та комунікативної організації досліджуваних електронних текстів. З урахуванням різноманітних критеріїв (орієнтації на адресанта, функціонування у різних сферах комунікації, типу викладу, первинності/вторинності джерела інформації, прагматичної спрямованості) запропоновано типологію англомовних електронних текстів персональних веб-сторінок лінгвістів. На підставі здійсненого аналізу англомовних електронних текстів персональних веб-сторінок лінгвістів показано, що у таких текстах дедалі частіше використовуються графічні засоби. Вони є набірними (шрифтове варіювання, виділеність джерел гіперпосилань, нелітерна графіка) й зображальними (фотографії, малюнки, таблиці, графіки, схеми, діаграми).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 с51 +
Шифр НБУВ: РА343464

Рубрики:

      
5.

Фадєєва О.В. 
Стратегії й тактики конфліктного дискурсу (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Фадєєва ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено прагматичні особливості стратегій і тактик конфліктного дискурсу, що реалізуються у мовленнєвих ситуаціях суперечки та сварки. Запропоновано відповідні критерії побудови дискурсу. Значну увагу приділено опису мовних та позамовних характеристик конфліктного дискурсу у статичному та динамічному аспектах з урахуванням критеріїв комунікативного статусу, ролі та дотримання або порушення конвенційних правил спілкування. Наведено сценарії типових ситуацій та властивих їм засобів мовленнєвого впливу. Розглянуто роль емоційної напруженості ситуації у лінгвістичній репрезентації комунікативних стратегій. Запропоновано класифікацію мовленнєвих тактик реалізації комунікативних стратегій на групи раціонального, емоційного та емоційно-раціонального впливу на адресата. Описано мовні засоби їх реалізації на лексичному, лексико-синтаксичному та синтаксичному рівнях. Встановлено основні лінгвістичні та екстралінгвістичні характеристики двох типів конфліктного дискурсу - аргументованого та вербально агресивного, комунікативні стратегії та засоби їх реалізації на тактичному рівні та рівні оперативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА309258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ковалик Н. В. 
Смислотвірні та прагматико-функціональні особливості лексеми service в англійських економічних і юридичних текстах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Ковалик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено функціонально-комунікативні системи лексеми service у різножанровому мовному середовищі, а також значення слова в контексті мовної картини світу, інваріантне значення та функціонування інтеграційної лексеми service в англійських фахових текстах з економіки та права. Простежено еволюцію термінологізації лексеми service. Визначено суть та смисловий потенціал термінолексеми service. Встановлено синонімічно-антонімічні та гіперо-гіпонімічні відношення термінолексеми service в парадигматичному плані системи мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ковалик Н. В. 
Смислотвірні та прагматико-функціональні особливості лексеми service в англійських економічних і юридичних текстах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Н. В. Ковалик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено функціонально-комунікативні системи лексеми service у різножанровому мовному середовищі, а також значення слова в контексті мовної картини світу, інваріантне значення та функціонування інтеграційної лексеми service в англійських фахових текстах з економіки та права. Простежено еволюцію термінологізації лексеми service. Визначено суть та смисловий потенціал термінолексеми service. Встановлено синонімічно-антонімічні та гіперо-гіпонімічні відношення термінолексеми service в парадигматичному плані системи мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кравченко 
Семантичні та лінгвопрагматичні характеристики концепту ЄВРОПА в сучасному англомовному політичному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Вікторія Леонідівна Кравченко ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА351230

Рубрики:

      
9.

Хникіна О.О. 
Семантичні та комунікативно-прагматичні особливості висловлювань обвинувачення у сучасній англійській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Хникіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено базові семантико-синтаксичні моделі, які експлікуються конкретними семантичними типами висловлювань обвинувачення. Виокремлено основні стратегії та тактики комунікантів у ситуації обвинувачення, марковані соціолінгвальними чинниками, запропоновано польовий підхід до вивчення вербальних засобів обвинувачення. Проаналізовано структурні та семантичні характеристики словосполучень з досліджуваним значенням, а також невербальні форми обвинувачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА370964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Короткова Л.В. 
Семантико-когнітивний та функціональний аспекти текстових аномалій у сучасній англомовній художній прозі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Короткова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено текстові аномалії (ТА) як стрижневі елементи художніх текстів постмодернізму, дослідження яких пов'язане з установленням лінгвокогнітивних механізмів їх виникнення та функціонування в тексті. Встановлено, що текстові аномалії є виявом зовнішнього та внутрішнього текстового напруження. З концептуальної точки зору механізм виникнення ТА в англомовній постмодерністській художній прозі переважно базується на взаємодії (перетині, накладанні або злитті) текстових світів через їх суб'єктно-об'єктний або просторово-часовий фокуси, а також може грунтуватися на співіснуванні в тексті паралельних текстових світів, можливі точки дотику яких реконструюються читачем. Основними функціональними характеристиками ТА в англомовній постмодерністській художній прозі малої форми є: спрямованість на іронічну характеризацію персонажа як суб'єкта текстового світу, на акцентоване підкреслення текстової невизначеності як одного з виявів діалогізації художньої комунікації, використання ігрового моменту шляхом маніпуляції символікою контакту текстових світів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш400.221.89 + Ш5(0)943.21-334
Шифр НБУВ: РА315421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Яворська С.М. 
Рецензія як тип тексту (на матеріалі англомовної рецензії): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.М. Яворська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2000. — 23 с. — укp.

Досліджено англійські рецензії як тип тексту в межах лінгвістичного аналізу, розроблено теоретично-практичний підхід до аналізу функціонування реальних текстів рецензії у сучасній комунікації. Виявлено основні принципи використання засобів мови комунікантами у процесах породження та сприйняття різних типів тексту рецензії. Комплексне дослідження відбувалось із залученням декількох філологічних наук: лінгво- та прагмастилістики англійської мови, лінгвістики тексту, прикладної лінгвістики, сучасної теорії інформації та теорії декодування текстів і літературознавства на матеріалі писемних критичних творів англійською мовою XVII - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА311512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мартинюк А.П. 
Регулятивна функція гендерно маркованих одиниць мови (на матеріалі сучасного англомовного публіцистичного дискурсу): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / А.П. Мартинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Розглянуто регулятивний вплив гендерно маркованих граматичних, лексичних та фразеологічних одиниць, що зареєстровані в англомовному публіцистичному дискурсі 70-х рр. XX ст. - початку XXI ст., на формування гендерного аспекту особистості його суб'єкта. Дослідження виконано у межах міждисциплінарної функціональної методології, що грунтується на діяльнісному підході щодо вивчення мовленнєвих явищ та інтегрує новітні досягнення функціонально-семантичної, комунікативно-прагматичної та когнітивної парадигм. Значення гендерно маркованої одиниці англійської мови подано як фрейм, здатний до "вбудовування" у фреймову мережу дискурсу, що використовує регулятивний потенціал гендерних еталонів і стереотипів і стимулює інференційні процеси у межах аксіологічних орієнтирів лінгвокультури. Доведено, що завдяки залученню до фрейму гендерно маркована одиниця функціонує у дискурсі як закодована у мовному знаку гендерно диференційована регулятивна настанова. На підставі результатів структурного, семантико-прагматичного та когнітивного аналізу гендерно маркованих одиниць граматичного, лексичного та фразеологічного рівнів, що вживаються у досліджуваному дискурсі, встановлено систему поведінкових настанов, задіяних у конструюванні гендерної ідентичності англомовного суб'єкта дискурсу. З'ясовано, що регуляція поведінки суб'єкта дискурсу чоловічої статі спирається на уявлення про нього як автономну соціальну особу, категоризовану за статусно-рольовими параметрами в ієрархії інституціональних структур англомовного соціуму. Властивості та поведінкові характеристики чоловіка кваліфіковано відповідно до його основної соціальної ролі добувача, що припускає активну соціальну позицію, орієнтовану на успіх. Виявлено, що регуляція поведінки суб'єкта дискурсу жіночої статі спирається на уявлення про неї як про залежну неавтономну реляційну особу, категоризовану стосовно чоловіка, з яким її пов'язують кровні, шлюбні чи суто сексуальні стосунки. Властивості та поведінкові характеристики жінки кваліфіковано відповідно до її основної соціальної ролі берегині домашнього вогнища, яка обмежує жінку сімейно-побутовою сферою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.01 + Ш143.21-70 + С5*681*148:С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА342383

Рубрики:

      
13.

Тер-Григорьян М.Г. 
Рівневе вираження оцінки в усному англомовному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.Г. Тер-Григорьян ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості засобів вираження оцінки в усному англомовному дискурсі з урахуванням трьох рівнів її експлікації - лексичного, синтаксичного та просодичного. Уточнено зміст семантичної категорії оцінки з огляду на її різнорівневу природу. Проаналізовано лексико-синтаксичні та просодичні засоби реалізації оцінки в усному дискурсі. Оцінні предикати, виявлені в англомовному дискурсі, класифіковано та розподілено за функціонально-семантичними полями. Виділено якісно-кількісні, емоційні, гедоністичні, особистісні й інтелектуальні оцінки. Виявлено, що поля оцінки, представлені різними лексичними та синтаксичними засобами, відрізняються яскравими просодичними показниками. Доведено, що значення та смисл оцінного висловлення реалізуються одночасно на трьох рівнях: лексичному, синтаксичному та фонетичному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА367464

Рубрики:

      
14.

Чорновол-Ткаченко Р.С. 
Прецедентний текст як основа лінгвостилістичної реалізації категорії інтертекстуальності (на матеріалі казок Льюїса Керрола): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Р.С. Чорновол-Ткаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням положень і методик теорії інтертекстуальності, лінгвістики тексту та лінгвостилістики визначено інтертекстуальний потенціал прецедентного тексту дилогії Льюїса Керрола "Alice in Wonderland" для англомовної лінгвокультурної спільноти та виокремлено лінгвостилістичні засоби його актуалізації у текстах-приймачах внаслідок міжтекстових взаємодій. Уточнено основні положення теорії інтертекстуальності для визначення прецедентного тексту як лінгвокультурного феномену та його ролі в інтертекстуальних взаємодіях. Побудовано типологію даних текстів. Розкрито інтертекстуальний потенціал дилогії Льюїса Керрола як прецедентного тексту та тексту-приймача. Класифіковано її аспекти прецедентності. Створено структурно-семантичну типологію її інтертексту, представленого в текстах-приймачах алюзіями та цитатами, установлено його стилістичний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Керрол, Л. 534 +
Шифр НБУВ: РА353622

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бутова І. С. 
Прагматико-функціональні особливості політичного дискурсу США та України XXI ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / І. С. Бутова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняння сучасного політичного дискурсу США й України в лексико-семантичному, типологічному та когнітивному аспектах. Виявлено дивергентно-конвергентні ознаки ціннісної орієнтації політичних комунікацій обох країн, продемонстровано подібність у вербалізації тендерної "маркованості" політичних висловлень, відстежено шляхи еволюції політичних вокабуляріїв двох держав, а також роль алюзії та метафори у збагаченні політичного дискурсу США й України. Визначено головні принципи виникнення політичного гумору та продемонстровано його подвійну природу, запропоновано комплексний підхід до аналізу іронічних повідомлень політиків. Висвітлено жанрову структуру політичного дискурсу США й України та виокремлено її головні функції в сучасній комунікації. Виділено ключові прототипи й їх основні семантичні кола в політичних промовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70 + Ш143.21-70 + Ф082
Шифр НБУВ: РА380197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Соколова І.В. 
Прагматико-комунікативні характеристики категорії повтору в текстах-анонсах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Соколова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено прагматико-комунікативні характеристики категорій повтору в текстах-анонсах. Визначено статус текстів-анонсів (ТА) у парадигмі інформаційно-рекламних текстів. Проаналізовано загальні та індивідуальні текстові категорії та статус повторів у процесі їх використання, а також у процесі реалізації інформативної та рекламної функцій ТА англомовних публікацій. Внаслідок комплексного аналізу феномену рекурентності в ТА надано визначення повтору з урахуванням психологічного, лінгвістичного та прагматико-комунікативного аспектів. Запропоновано узагальнену класифікацію структурно-семантичних видів повтору, зважаючи на імпліцитні та експліцитні повтори. Вивчено функціонування повтору на текстовому рівні, розроблено класифікацію повторів за їх функціональним навантаженням. Наведено концептуальну модель ТА з урахуванням рекурентної представленості концептів. Експериментально доведно, що частотність, варіативність і дистрибуція повторів за комунікативними блоками визначається прагматико-комунікативною настановою ТА на спонукання реципієнта до звернення до первинного тексту, а також те, що повтори мають вплив на реалізацію прагматико-комунікативної настанови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА319151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дьомкіна О.В. 
Прагмалінгвістичні особливості мовлення суддів Верховного Суду США: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О.В. Дьомкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено особливості мовленнєвої поведінки професійних комунікантів за інституційних умов. Досліджено мовлення суддів найвищої ланки. Встановлено основні стратегії та тактики домінантної мовленнєвої поведінки суддів. Змодельовано мовленнєвий портрет судді як авторитарної особистості, розглянуто його як лінгвістичний та соціально-професійний феномен. Висвітлено окремі аспекти теорії аргументації, зокрема, визначено основні тактико-стратегічні особливості аргументації на судовому засіданні за участю професійних суддів. Розглянуто мовленнєвий етикет як важливий чинник судової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА373513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Насалевич Т.В. 
Портретний опис у різних типах тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Насалевич ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Зроблено спробу комплексного порівняльного дослідження портретних описів у текстах різних типів за різними критеріями, що дає змогу виявити набір тих ознак та особливостей, які визначають специфіку даного виду опису. Проведено багатовекторне вивчення композиційних особливостей включення портретного опису до тексту твору. Досліджено проблему мовленнєвих особливостей портретних описів у різних типах тексту, які характеризують специфіку їх сприйняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш3(41ВЛ)-615.1 + Ш5(0)943-357 +
Шифр НБУВ: РА326409

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Ясинецька О.А. 
Переклад нових англомовних публіцистичних метафор українською мовою: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.А. Ясинецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено умови та способи перекладу нової англомовної публіцистичної метафорики українською мовою. За результатами дослідження виявлено типологію англомовних метафор-неологізмів 1990-х - 2000-х рр. українською мовою з урахуванням структурно-семантичних способів їх утворення, шести лексико-семантичних категорій інновацій і розкриває концептуально-мовні особливості перекладу англомовних неометафор, що позначають суспільні реалії та вербалізують концептуальну метафорику. Сформульовано концептуально-мовну методологію та виявлено способи перекладу англомовних неологічних метафор українською мовою, актуалізовано лінгвостилістичні аналогії та закономірності перекладу метафорики з урахуванням позамовних і мовних чинників, які регулюють перекладність і міжмовну еквівалентність неологічних метафор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА363616

Рубрики:

      
20.

Жигадло О.Ю. 
Парадоксальні висловлення в англомовному художньому дискурсі: лінгвокогнітивний та прагматичний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Ю. Жигадло ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено парадоксальні висловлення як елементи художнього дискурсу, які мають специфічні лінгвокогнітивні й прагматичні особливості. На базі теорії концептуальної інтеграції та конверсаційного аналізу виявлено дистинктивні ознаки парадоксальних висловлень, розкрито лінгвокогнітивний механізм їх формування, з'ясовано особливості функціонування таких висловлювань в англомовному художньому дискурсі. Установлено, що парадоксальне висловлювання є семантичною та прагматичною аномалією, яка грунтується на прийомі антиномії, що полягає у навмисному поєднанні двох протилежних тверджень про об'єкт. Запропоновано класифікацію парадоксальних висловлень в англомовному художньому дискурсі за типом антиномії - внутрішньої або зовнішньої. Шляхом реконструкції ментальних просторів розроблено типологію когнітивних моделей, які є основою для утворення парадоксальних висловлень в англомовному художньому дискурсі. Виявлено два базових типи моделей формування парадоксальних висловлень в аналізованому типі дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш100.0 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА341542

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського