Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (174)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лизогуб В.С. 
Онтогенез психофізіологічних функцій людини: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / В.С. Лизогуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 29 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності формування психофізіологічних функцій в онтогенезі людини та ролі властивостей основних нервових процесів у сомато-вегетативних реакціях, психічній, професійній, навчальній та спортивній діяльності. Вивчено становлення основних нервових процесів (функціональної рухливості та сили), сенсомоторних, психічних, вегетативних функцій у людей віком 6 - 70 років. Встановлено, що функціональна рухливість і сила основних нервових процесів, сомато-вегетативної функції у дітей, підлітків та юнаків розвиваються поступово та досягають свого найвищого рівня у 18 - 25 років, після чого відбувається зворотний процес - сповільнене їх зниження в першому та більш інтенсивне у другому зрілому та похилому віці. Виявлено, що формування психологічних функцій проходить нерівномірно та неодночасно, фазово змінюється, детермінується характером та інтенсивністю фізичних навантажень. Доведено, що властивості основних нервових процесів становлять нейродинамічну основу поведінкових і когнітивних процесів та їх вегетативного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*33 + Ю923
Шифр НБУВ: РА314128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Філіпцова О.В. 
Популяційно-генетичний аналіз поведінкових ознак: досвід вивчення населення України: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.В. Філіпцова ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 34 с. — укp.

На підставі результатів проведеного популяційно-генетичного дослідження розроблено методологію психогенетичного аналізу. Одержано характеристики розподілу ознак, їх успадковуваності й асоціації з демографічними та біологічними показниками. Показано, що абсолютна ефективність збору психогенеалогічної інформації становить 23 %, ефективність збору психометричного матеріалу становить 15 - 84 %. Більш високу відносну ефективність збору матеріалу відзначено в жінок (67 %) у порівнянні з чоловіками (33 %). Проведено популяційний аналіз 122-х ознак поведінки, що відносяться до груп когнітивних (загального інтелекту IQ), особистісних (темпераменту, агресивності, комутативних/організаторських здібностей, клінічно значущих характеристик, мотиваційної поведінки), нейропсихологічних ознак (кількісних і якісних характеристик сну та сновидінь) і переваг (шлюбних, портретних, харчових і професійних). Розподіл більшості з них не відповідає закону Гауса, а характеризується позитивними та негативними асиметрією та ексцесом. Для кількісних ознак розраховано повні статистики, що містять 13 загальнозначущих статистик. Коефіцієнти кореляції за поведінковими ознаками (0,12 - 0,56) у більшості випадків мають більш високі значення у сибсових парах у порівнянні з парами батько - нащадок. За 25-ма поведінковими ознаками у населення існує позитивна шлюбна асортативність (коефіцієнти кореляції в діапазоні 0,26 - 0,52). Для 59-ти ознак поведінки виведено рівняння регресії. Коефіцієнти успадковуваності 70-ти поведінкових ознак варіюють у межах 24 - 100 %, 13 кількісних поведінкових ознак за результатами генетичного аналізу віднесено до емерджентних. На 15 поведінкових ознак впливає вік матері, а вплив віку батька виявлено для 25-ти ознак. Маркери в ранньому онтогенезі виявилися неефективними для використання як прогнозу особливостей поведінки. З'ясовано, що найбільш інформативними є наявність шкідливих звичок, тривалість сну і коло захоплень. Виявлені асоціації можуть використовуватися для вибіркового підбору контингенту зі специфічними поведінковими особливостями у лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2(4УКР) + Ю92-201 + С73(4УКР)64-24 +
Шифр НБУВ: РА364501

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гошовський Я.О. 
Психолого-педагогічні основи ресоціалізації депривованих підлітків: автореф. дис ... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Я.О. Гошовський ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено психолого-педагогічні основи ресоціалізації депривованої особистості в різнотипних загальноосвітніх навчальних закладах. У контексті генетичної психології як методологічної парадигми дослідження проведено розгалужене теоретико-емпіричне вивчення депривованих дітей. Установлено й охарактеризовано типологію різновидової депривації та її основних модифікацій. Запропоновано концептуальну модель ресоціалізації депривованої особистості. Виявлено й обгрунтовано змістово-семантичні та структурно-функціональні параметри ресоціалізації (самовизначення, соціально-психологічну адаптацію), зокрема, її складові - реадаптацію, реабілітацію, реедукацію, реструктурацію, реінтеграцію, рекреацію. Проведено крос-культурне психологічне дослідження депривованих підлітків з різнотипних освітніх закладів (систем) за порівняльною віссю "Україна - Польща - Німеччина". Розроблено, апробовано й упроваджено в навчально-виховний процес певних загальноосвітніх інтернатних закладів генетично-психологічний медіально-рефлексійний тренінговий підхід як ефективний засіб успішної ресоціалізації депривованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ч312(4УКР) + Ю983.402.2 + Ю92 с5 +
Шифр НБУВ: РА366547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського