Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (296)Книжкові видання та компакт-диски (338)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю954.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Антонов Г.В. 
Педагогічні засади запобігання і розв'язання конфліктів у навчально-виховному середовищі вищого навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.В. Антонов ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше на основі узагальнення провідних тенденцій розвитку теорії конфлікту в філософії, соціології, психології виявлено й охарактеризовано специфіку педагогічних конфліктів, їх типи, причини виникнення за умов навчально-виховного середовища вищого навчального закладу. Розкрито зміст, форми і методи організаційно-педагогічної діяльності щодо запобігання й розв'язання педагогічних конфліктів. Науково обгрунтовано та експериментально перевірено систему забезпечення конфліктологічної підготовки студентів. На основі аналізу наукових джерел уточнено: сутність конфлікту, його функції, роль і значення для розвитку особистості, її адаптації в суспільстві; сутність, структуру, критерії та показники готовності майбутнього вчителя до здійснення діяльності щодо запобігання й подолання конфліктів. Подальшого розвитку набули дефініції "конфлікт", "педагогічний конфлікт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА342985

Рубрики:

      
2.

Бистрова Ю.О. 
Особливості конфліктної поведінки розумово відсталих підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / Ю.О. Бистрова ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану систему роботи з метою вивчення, запобігання та розв'язання конфліктів, взаємопов'язаних з поведінкою розумово відсталих підлітків. Виявлено чинники сімейного та шкільного життя, що впливають на формування різних стратегій конфліктної поведінки підлітків з інтелектуальною недостатністю. З'ясовано перевагу у такому конфлікті деструктивних стратегій поведінки, а саме: активної (суперництва), пасивних (уникнення, пристосування). Для розумово відсталих підлітків характерний особливий тип поведінки у конфлікті - застрявання. За його вияву підліток самостійно не впорається з ситуацією. Частіше застрявання виявляється у групі підлітків з психопатоподібними проявами, з недостатністю лобних долей, а також у підлітків з порушеннями нейродинаміки. Установлено вплив структури дефекту та нейродинаміки, рівня психічного розвитку, вікових особливостей і гендерних відмінностей підлітків на вибір стратегій поведінки за конфліктних ситуацій. Розроблено систему корекційної роботи з метою запобігання та розв'язання конфліктів у поведінці підлітків з інтелектуальною недостатністю. Проведено роботу за трьома напрямками з урахуванням компонентів розвитку особистості (когнітивного, емоційного та поведінкового), реалізовано психо-корекційну програму спеціальних занять-кроків з формування та розвитку навичок соціальної взаємодії та конструктивної поведінки у конфлікті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.25 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА349202

Рубрики:

      
3.

Бринзак С.С. 
Прогнозування психологічної сумісності спортсменів у команді (на прикладі ігрових видів спорту): автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.С. Бринзак ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення соціально-психологічного й особистісного рівнів психологічної сумісності встановлено типологію сумісності спортсменів. Розкрито зв'язок рівня психологічної сумісності з рівнем змагальної діяльності команд. Виявлено особистісні якості, що визначають психологічну сумісність спортсменів, розроблено трирівневу модель їх психологічної сумісності. Наведено рекомендації щодо підвищення командної взаємодії, зокрема на підставі досягнення модельних характеристик психологічної сумісності спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515/517 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА367388

Рубрики:

      
4.

Варлакова Є. О. 
Формування готовності майбутніх практичних психологів до розв'язання міжособистісних конфліктів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / Є. О. Варлакова ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено соціально-психологічні чинники й умови готовності психологів до розв'язання міжособистісних конфліктів, розроблено й апробовано програму її формування. Уточнено теоретичні уявлення про зміст і структуру готовності майбутніх практичних психологів до розв'язання міжособистісних конфліктів. Систематизовано чинники виникнення міжособистісних конфліктів. Обгрунтовано зміст й розкрито особливості формування у психологів готовності до розв'язання міжособистісних конфліктів у процесі їх підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р(4УКР) + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА384769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ващенко І.В. 
Конфлікти у діяльності працівників органів внутрішніх справ і шляхи їх подолання (соціально-психологічний аспект): Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / І.В. Ващенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено психологічні характеристики конфліктної компетентності та конфліктостійкості працівників органів внутрішніх справ (ОВС), виявлено соціально-психологічні резерви удосконалення їх діяльності за умов конфлікту. Визначено вимоги до правового забезпечення організації діяльності працівників ОВС за умов конфлікту з урахуванням психологічної природи конфліктної компетентності та конфліктостійкості. Докладно розглянуто типи та сутність конфліктів, які розв'язують працівники ОВС у своїй професійній діяльності, причини та фактори, що зумовлюють їх виникнення та перебіг. Встановлено залежність між взаємодією працівників різних підрозділів ОВС за умов конфлікту та якістю виконання поставлених перед ними завдань. Розроблено та апробовано технології попередження конфліктів працівниками ОВС та прийняття ними рішень за умов конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х819(4УКР)112.011.022 +
Шифр НБУВ: РА324450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Волошина О.В. 
Соціально-психологічний клімат в колективах працівників міліції та його оптимізація: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Волошина ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Представлено результати теоретичного й експериментального аналізу психологічних детермінант соціально-психологічного клімату у колективах працівників міліції. Установлено домінуючі тенденції впливу згуртованості, окремих індивідуально-психологічних якостей працівників та застосування відповідного стилю керівництва підрозділом на оптимізацію соціально-психологічного клімату. Визначено ефективні напрями діяльності керівників і фахівців служби психологічного забезпечення щодо удосконалення соціально-психологічного клімату та формування позитивних міжособистих стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х819(4УКР)112.011.022 +
Шифр НБУВ: РА340306

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гавриленко Я. А. 
Соціально-психологічні чинники міжособистісної залежності в ранній юності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / Я. А. Гавриленко ; Ін-т соц. та політ. психології НАПН України. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано соціально-психологічний зміст феномену міжособистісної залежності, виділено конструктивну та деструктивну форми досліджуваного явища й окреслено параметри, за якими дані форми розрізняються. Розкрито сутність деструктивної міжособистісної залежності, визначено внутрішню конфліктність даного феномену, яка виявляється в одночасному існуванні двох потреб, що виключають одна одну - підтримувати стосунки та звільнятися від них. Досліджено вплив специфічних для даного вікового етапу соціально-психологічних чинників. Виявлено, що особливості конструювання інтерпретативних меж стосунків, інтеграційні процеси ідентичності, способи організації цілісного життєвого простору й особливості моделювання життєвої перспективи впливають на якість міжособистісної залежності в інтимній взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю983.402.3
Шифр НБУВ: РА383431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гаврюшенко В. В. 
Психологічні особливості міжособистісної взаємодії офіцерів у проблемних ситуаціях: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / В. В. Гаврюшенко ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено концептуальну модель міжособистісної взаємодії офіцерів у проблемних ситуаціях, емпіричним шляхом виявлено психологічні особливості спонукального, когнітивного та регулятивного компонентів цієї взаємодії. Удосконалено психологічний інструментарій, який дозволяє здійснювати діагностику внутрішньоособистісної конфліктності, спрямованості мотивації особистості офіцера у проблемних ситуаціях та обирати адекватні стратегії поведінки. Розширено психологічні уявлення про феномен конфліктологічної стійкості офіцерів як різновид їх психологічної стійкості та наукові уявлення про психологічні принципи та механізми гармонізації міжособистісної взаємодії офіцерів у проблемних ситуаціях. Визначено основні напрями діяльності військового психолога з гармонізації досліджуваної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4(4УКР)243.11:Ю9
Шифр НБУВ: РА384765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Денісов В.М. 
Формування позитивного соціально-психологічного клімату у військових колективах підрозділів охорони кордону: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / В.М. Денісов ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й експериментально перевірено психологічний інструментарій формування позитивного соціально-психологічного клімату у підрозділах охорони кордону. Проведено психологічний аналіз основних концептуальних підходів щодо вирішення даної проблеми. Розкрито зміст поняття соціально-психологічного клімату підрозділу охорони кордону, охарактеризовано основні етапи його формування. Розроблено й експериментально перевірено цільову програму підвищення ефективності формування соціально-психологічного клімату в колективі підрозділу охорони кордону, встановлено критерії та показники його оцінки. В експериментальну програму включено систему заходів психологічного впливу на організацію та зміст військової діяльності, наведено пропозиції щодо удосконалення культури керівництва колективами підрозділів охорони кордону. Запропоновано методи оптимізації міжособистісного спілкування прикордонників за умов оперативно-службової діяльності та засоби психологічної профілактики й конструктивного розв'язання конфліктів у взаєминах військовослужбовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц68,8(4УКР)1-5 +
Шифр НБУВ: РА335327

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Дзюба 
Формування психологічної готовності заступника директора школи до взаємодії з учителями в умовах конфлікту: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Тетяна Михайлівна Дзюба ; Центральний ін-т післядипломної педагогічної освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.411 + Ч314 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА352454

Рубрики:

      
11.

Дорошенко Н.М. 
Гендерна детермінація вибору студентами стратегії поведінки в конфлікті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Дорошенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Вивчено гендерну детермінацію вибору особами юнацького віку стратегій поведінки в конфлікті. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що статеворольові настанови особистості визначають сталі поведінкові тенденції в конфлікті, зміна яких можлива лише у разі загрози порушення значущих персональних транзакцій. Розроблено та апробовано спеціальний курс для вищих та середніх навчальних закладів, спрямований на загальну гендерну освіту та формування практичних навичок використання повного спектру стратегій поведінки в конфліктних ситуаціях через корекцію гендерних стереотипів та статеворольових настановлень щодо власної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937.3 + С5*423.2*344 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА327386

Рубрики:

      
12.

Дрожжина Т.В. 
Педагогічні умови формування конфліктологічної компетенції учнів загальноосвітнього навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.В. Дрожжина ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження питань формування конфліктологічної компетенції учнів. Визначено сутність конфліктологічної компетенції школярів, розкрито її зміст і структуру. Доведено, що ефективність процесу формування конфліктологічної компетенції учнів забезпечує впровадження таких умов: теоретико-методичної підготовки вчителів до здійснення педагогічної підтримки учнів, спрямованої на подолання труднощів у взаємодії й спілкуванні, набуття школярами досвіду поведінки в конфліктах з різними суб'єктами педагогічного процесу. Здійснено практичну апробацію визначених педагогічних умов шляхом організації системи підгтовки вчителів до роботи у сфері педагогічної підримки, розробки та впровадження особистісно-орієнтованої технології конфліктологічної підготовки учнів. Уточнено показники та критерії сформованості конфліктологічної компетенції учнів. Експериментально підтверджено ефективність запропонованих педагогічних умов формування конфліктологічної компетенції учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.25 + Ю954.04-734 +
Шифр НБУВ: РА351307

Рубрики:

      
13.

Дроздова М.А. 
Механізми відтворення батьківських образів в уявленнях молоді про політичних лідерів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.11 / М.А. Дроздова ; Ін-т соц. та політ. психології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості й основні механізми зв'язку образів батьків і реальних та ідеальних політичних лідерів у свідомості молоді. Виявлено зв'язок між інтелектуально-діловими та комунікативними характеристиками образів одного або обох батьків і політичних лідерів. Досліджено вікові та статеві особливості зв'язку таких образів. Показано, що в його основу покладено механізм переносу, який виявляється в різних формах, наприклад, проективно-атрактивний, проективний, атрактивний, стереотипно-атрактивний, ідентифікаційний переноси. Запропонована програма психологічного семінару сприяла розвитку рефлексивних і соціально-перцептивних умінь молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю951.103 + Ю954.04
Шифр НБУВ: РА373896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Калениченко Р.А. 
Психологічне забезпечення ефективності професійної діяльності підрозділу охорони: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / Р.А. Калениченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено особливості та фактори, що впливають на ефективність професійної діяльності у взаємозв'язку з психологічним кліматом у підрозділі охорони. Наведено теоретичний та експериментальний аналіз результатів психологічного забезпечення ефективності їх діяльності, показано важливість проведення психодіагностичної та психокорекційної роботи. З'ясовано, що застосування психологічної оптимізації психологічного клімату підрозділу роти охорони суттєво покращує міжособистісні, міжгрупові стосунки, що зумовлює ефективність військово-професійної діяльності. Розроблено програму психологічного забезпечення оптимізації ефективності професійної діяльності даного колективу та доведено ефективність її використання військовослужбовцями експериментальної групи у комплексі психологічного забезпечення професійної діяльності, надано практичні рекомендації щодо використання її у військах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА324824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Карчевський І.Р. 
Проблемна міжособистісна взаємодія особового складу військової частини та особливості її діагностики і попередження: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.Р. Карчевський ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблемну міжособистісну взаємодію військовослужбовців і особливостей її діагностики та запобігання. За результатами теоретичного аналізу досліджень міжособистісних стосунків у підрозділах і військових частинах військ Західного оперативного командування розвинуто основні поняття та виявлено головні ознаки такої взаємодії військовослужбовців. Виявлено та проаналізовано проблемні сфери міжособистісної взаємодії особового складу у військовій частині. Створено програму її психологічної діагностики та запобігання, а також експериментально перевірено ефективність. За результатами дослідження розроблено практичні рекомендації командному складу військового підрозділу щодо запобігання проблемної міжособистісної взаємодії військовослужбовців за різних ситуацій повсякденної службової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА340251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кенані С. 
Індикатори психологічного клімату спортивної команди: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С. Кенані ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й емпірично досліджено індикатори аналізу компонентів психологічного клімату спортивної команди. Доведено, що структура даного психологічного клімату відображає взаємозв'язок базових компонентів, які є індикаторами його динаміки. Виявлено суб'єктивні й об'єктивні групи факторів, які визначають стан психологічного клімату футбольної команди. Розроблено й апробовано програму тренінгу корекції як основної форми опанування зовнішніх і внутрішніх змін, спрямованих на підвищення ефективності використання особистісних, групових і організаційних ресурсів спортивної команди. З'ясовано, що впровадження розробленої авторської технології регуляції психологічного клімату до тренувального процесу футбольних команд істотно поліпшує груповий настрій і взаємовідносини у системах тренер - спортсмен і спостмен - спортсмен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78.4(4УКР)7 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА341322

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Коваль І.А. 
Психологічні особливості конфліктів у процесі спільної учбової діяльності студентів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.А. Коваль ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність виділення, як окремого виду, учбових конфліктів у процесі спільної учбової діяльності. Розкрито основні типи та причини даних конфліктів, їх властивості, способи поведінки студентів у конфліктних ситуаціях, шляхи їх вирішення, вплив конфліктів на процес і результати спільної учбової діяльності, а також основні психологічні фактори, що зумовлюють характер впливу на спільну діяльність та його наслідки. З'ясовано, що учбові конфлікти є типовим явищем у процесі спільної діяльності, причому їх відсутність не є свідченням ні високої ефективності учбової діяльності групи, ні її згуртованості. Встановлено, що основні психологічні особливості даних конфліктів зумовлені передусім специфікою спільної учбової діяльності, її місцем у навчальній системі, співвідношенням між результатами, як спільним продуктом та індивідуальні здобутки, їх значущості для студентів. Доведено, що серед факторів, які визначають характер впливу конфлікту на учбову діяльність - переважно конструктивний або деструктивний, істотним є характер взаємин, що склалися між студентами ще до включення їх у спільну діяльність. Зазначено, що це зумовлено опосередкованим характером організації учбової діяльності та взаємин між її учасниками. Показано, що до даних факторів також відносяться характер учбової задачі (її новизна, складність, можливість застосування різних стратегій розв'язування), спосіб оцінювання результатів діяльності, однорідність (неоднорідність) групи за своїм складом, а також індивідуальні особливості її членів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю940.3 + Ч421.314 +
Шифр НБУВ: РА323651

Рубрики:

      
18.

Козич І.В. 
Формування конфліктологічної компетентності соціального педагога в умовах магістратури: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / І.В. Козич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вперше визначено й експериментально перевірено педагогічні умови, що забезпечують ефективність процесу формування конфліктологічної компетентності соціального педагога як необхідної професійної якості, встановлено критерії та показники сформованості її компонентів і рівнів. Розкрито генезис і зміст базових понять дослідження: "конфлікт", "компетентність", "конфліктологічна компетентність". Визначено структуру та функції конфліктологічної компетентності соціального педагога, розроблено модель її формування за умов ВНЗ, ефективність якої експериментально підтверджено. Удосконалено діагностичні методики визначення рівнів сформованості конфліктологічної компетентності (інтуїтивного, репродуктивного, творчо-репродуктивного, творчого) майбутніх соціальних педагогів-магістрів. Розроблено спецкурс "Основи конфліктологічної компетентості", основні результати наукового дослідження впроваджено у практику діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312р(4УКР)3 + Ю954.04 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА358434

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Коломієць-Левчук А.С. 
Психологічні особливості перебігу міжособистісних конфліктів в державних та недержавних організаціях: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / А.С. Коломієць-Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз стану розробленості проблеми в психології. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники, умови і причини виникнення міжособистісних конфліктів в організаціях. Виявлено відмінні організаційно-управлінські чинники, які визначають причини виникнення конфліктів у державних і недержавних організаціях. Одержано нові дані стосовно специфічних рис міжособистісних конфліктів у державних і недержавних організаціях. Розроблено основні положення системи профілактики міжособистісних конфліктів в організаціях. Розроблено та апробовано методи підвищення конфліктологічної компетентності як форми профілактики міжособистісних конфліктів у межах тренінгу. Зазначено, що методичні розробки можуть використовуватися в навчальному процесі для підвищення професійної підготовки, перепідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю949.24 +
Шифр НБУВ: РА368549

Рубрики:

      
20.

Король О.Ф. 
Соціально-психологічні механізми впливу ціннісних орієнтацій співробітників на міжособистісну взаємодію (на прикладі організації виробничої сфери): автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.05 / О.Ф. Король ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до розуміння соціально-психологічної сутності феномену міжособистісної взаємодії в сучасній організації, її структури та критеріїв, а також ціннісних орієнтацій, які виконують функцію регулятора дій членів організації та визначають певну стратегію їх поведінки. Проведено соціально-психологічний аналіз специфіки трудової діяльності співробітників виробничої сфери. Визначено й охарактеризовано перелік і структуру ціннісних орієнтацій в організаціях виробничої сфери. Розкрито основні соціально-психологічні механізми впливу ціннісних орієнтацій співробітників на міжособистісну взаємодію в організаціях виробничої сфери, визначено їх зміст і функціональну специфіку. Виокремлено, що реалізація соціально-психологічних механізмів відбувається за участю професійної складової, має чітку спрямованість на стабільне функціонування організації й ефективне досягнення запланованих результатів. Виявлено перспективні області для розвитку теми дослідження, зокрема, вивчення зв'язку професійного завдання із творчою активністю особистості, вивчення механізмів реалізації антикризової моделі функціонування сучасної організації за умов економічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю954.04 +
Шифр НБУВ: РА367140

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського