Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (20349)
Пошуковий запит: (<.>GRR=2РОС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дем'янчук Ю.А. 
Білорусько-російські відносини (1991 - 2000 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Дем'янчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено розвиток взаємовідносин Білорусі та Росії в період з 1992 р. - тобто з моменту розпаду СРСР і початку існування двох держав як самостійних, і до 2000 р. - до моменту ратифікації Договору про Союзну державу Білорусі і Росії. Протягом даного періоду Білорусь та Росія тісно взаємодіяли в політичній, економічній, військовій та соціальній сферах. Зроблено висновок про те, що головним у білорусько-російських відносинах цього періоду була спроба здійснення інтеграції двох держав, що вона не була реалізована в повному обсязі через істотні відмінності між соціально-економічними системами двох країн, рівновекторність курсів реформ в Білорусі і Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)64-64(2Рос) + Т3(2Рос)64-64(4Біл) +
Шифр НБУВ: РА368448

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Брехуненко В.А. 
Взаємини козацьких спільнот Східної Європи в XVI - середині XVII ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.А. Брехуненко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Розглянуто взаємовідносини волзького, гребінського, терського, українського та яїцького козацтв XVI - середини XVII ст. З'ясовано витоки, наріжні підвалини, принципи функціонування, прояви міжкозацьких взаємин та потенціал їх впливовості. Досліджено генезу козацтв Волги, Дону, Терека, а також Яїка. Вперше запропоновано цілісну концепцію взаємин козацьких спільнот Східної Європи XVI - середини XVII ст. Встановлено, що міжкозацькі стосунки були вагомим самостійним чинником, проаналізовано їх вплив на розвиток козацьких спільнот та міжнародних взаємин у регіоні. Значну увагу приділено суперництву Москви та Речі Посполитої за гегемонію у Східній Європі, українському питанню, кримсько-турецьким протиріччям, кавказькій політиці Москви, а також проблемі васалітету Орди Великих ногаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т3(2Рос)4-294
Шифр НБУВ: РА310452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Сухушин М.П. 
Військова реформа в Російській Федерації: соціальний та політичний аспекти (1990 - 1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.П. Сухушин ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено соціальні та політичні аспекти військової реформи в Російській Федерації у 1990 - 1997 рр. Вивчено зовнішні та внутрішні політичні передумови реформування збройних сил СРСР. Розглянуто місце армії в радянському суспільстві напередодні розпаду СРСР. Висвітлено еволюцію відношення державних і партійних структур, різних громадських організацій до проблеми реформування армії. Проаналізовано форми, методи та шляхи запровадження військової реформи в СРСР. Визначено вплив утворення співдружності Незалежних Держав, розпаду збройних сил СРСР на початок формування російської армії. Визначено й охарактеризовано основні етапи запровадження військової реформи в Збройних силах Російської Федерації, висвітлено політичні та соціальні аспекти її реалізації. Розглянуто підходи російських партій і суспільних рухів щодо реформування армії. Показано місце соціального захисту військовослужбовців, військово-патріотичного виховання російської молоді та військової освіти в державній політиці Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)634-541 + Т3(2РОС)64-54 + Ц4,8(4РОС)1:64 +
Шифр НБУВ: РА346586

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Рибаков Д.О. 
"Временник Івана Тимофієва" - пам'ятка російської історіографії XVII століття: атрибуція, текст та історичний контекст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Д.О. Рибаков ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено джерелознавче дослідження однієї з найвизначніших пам'яток російської історіографії XVII ст. - "Временник Івана Тимофієва" (Временник). На підставі всебічного аналізу рукопису пам'ятки встановлено час написання тексту, етапи формування сюжету та висвітлено історію еволюції та побутування пам'ятки протягом XVII ст. З використанням методів історичної евристики, текстології та палеографії у комплексі з герменевтикою тексту й історичною антропологією уточнено походження пам'ятки, її історичний контекст і визначено головні наративні принципи "авторської лабораторії". Увагу приділено аналізу структури пам'ятки, проблемі авторства та палеографії єдиного відомого списку Временника з застосуванням оригінального методу дослідження та співставлення почерків флорищевського списку. Висвітлено біографію найбільш імовірного автора тексту - дяка І. Тимофієва. У контексті встановлених біографічних даних інтерпретовано суперечливі фрагменти пам'ятки та запропоновано нове пояснення внутрішньої організації Временника як історичного наративу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.31 + Т1-1(2РОС) + Т3(2РОС)4,012 +
Шифр НБУВ: РА365632

Рубрики:

      
5.

Арзуманова Т.В. 
Громадсько-політичне життя в УСРР та РСФСР в першій половині 20-х рр. ХХ ст. (на матеріалах Харківської та Воронезької губерній: порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Арзуманова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження громадсько-політичного життя в УСРР та РСФРР у першій половині 1920 рр. на матеріалах Харківської та Воронезької губерній як прикордонних регіонів двох республік. На підставі вивчення широкої джерельної бази з'ясовано характер ставлення громадян до більшовицького режиму й опозиційних політичних партій. Встановлено причини та умови виникнення масового збройного протистояння різних верств, груп і класів радянській владі на початку 1920 рр. Визначено особливості організації, соціального складу, змісту програм і вимог законів збройної опозиції. Розглянуто процес соціалізації жінок та шляхи залучення жіночого населення до громадської діяльності. Встановлено наявність протидії процесу руйнування стереотипів щодо місця і ролі жінки у суспільстві. Оцінено реальний внесок громадських організацій (зокрема, створених національними меншинами) у процеси демократизації суспільства та залучення широких верств населення до участі у громадсько-політичному житті. Висвітлено протиріччя між демократичними гаслами більшовицької партії та реальними діями державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-4 + Т3(2РОС-4ВОР)61-4 + Ф79(4УКР)2 + Ф79(2)2 +
Шифр НБУВ: РА336833

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Білоусова Л.Г. 
Династія грецьких купців Петрококіно в економічному і соціокультурному житті Російської імперії (ХІХ - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Г. Білоусова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження історії формування династії грецьких купців Петрококіно, вихідців з о.Хіоса, які переселися на початку XIX ст. до Російської імперії. На прикладі декількох поколінь династії проаналізовано причини імміграції греків у Росію, визначено законодавчі засади та умови їх інтеграції в економіку та соціальну структуру в місцях проживання (м. Одеса, Таганрог, Керч, Маріуполь, Ростов-на-Дону, Санкт-Петербург). Показано внесок династії Петрококіно у міжнародну торгівлю, підприємництво, банківську та страхову справу, золотодобувну та сталеливарну промисловість, заснування торгових домів та акціонерних товариств. Висвітлено участь окремих представників династії в органах самоврядування, наукових та благодійних товариствах, літературно-художньому та спортивному житті Російської імперії. Встановлено родинні зв'язки між понад 400 особами династії "російських" Петрококіно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9ГРЕ)52-8 + Т214(2РОС)-3 Петрококіно +
Шифр НБУВ: РА353087

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Рогожа 
Діяльність академіка О.М.Нікольського (1858-1942) в контексті розвитку біологічної науки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Михайло Миколайович Рогожа ; Київський ун-т економіки і технологій транспорту. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е6 д(2РОС) Нікольський О.М. г
Шифр НБУВ: РА351764

Рубрики:

      
8.

Жицька 
Історія Росії у науковій та педагогічній творчості Володимира Іконникова: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Людмила Миколаївна Жицька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)44/46 + Ч33(4РОС)52-8 Іконников, В. + Т1(2РОС)5-8 Іконников
Шифр НБУВ: РА365947

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Паньков М.М. 
Історія російської імперії XIX - початку XX ст. в новітній польській історіографії: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / М.М. Паньков ; Ін-т укр. археології та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано польську наукову літературу періоду 1989 - 2008 рр., в якій висвітлено проблеми історії Російської імперії. Охарактеризовано інституційну інфраструктуру сучасних польських досліджень російської імперії, їх проблемно-тематичні напрями. Виокремлено основні підходи ("традиціоналістський" і "ревізіоністський"), які визначають інтерпретаційну лінію та концептуальні конструкції праць польських дослідників відповідної проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1-1(2РОС) + Т1(4ПОЛ)64 +
Шифр НБУВ: РА365642

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Мінєнкова Н.Є. 
Кочовики Південно-Східної Європи X - I пол. XIII ст. в українській і російській історіографії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.Є. Мінєнкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження донаукової традиції східних слов'ян як історіографічного джерела, що має певні історіографічні концепції, це дає змогу вивчити походження окремих наукових стереотипів дореволюційної, радянської та сучасної історіографії про печенігів, торків, половців, починаючи з донаукового періоду, коли авторами творів були непрофесійні вчені. З'ясовано, що дослідження історії, культури кочовиків Південно-Східної Європи X - першої половини XIII ст. у межах української та російської історіографії становило тривалий процес, який мав етапи донаукового та наукового вивчення, етапи й періоди якого характеризуються головними чинниками: загальним рівнем розвитку науки, соціальними, політичними умовами, методологічними парадигмами науковців. Висвітлено процес збагачення знання про номадів від перших фрагментарних відомостей про них у творах сучасників до концептуальної ідентифікації теми у межах сучасної вітчизняної та російської історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-1(45)4 + Т1(2РОС)-1(45)4 +
Шифр НБУВ: РА338233

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Саламаха Н.П. 
Михайло Погодін і громадсько-культурний рух у Галичині: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.П. Саламаха ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано діяльність М. Погодіна (1800 - 1875) - видатного російського ученого-історика, публіциста, видавця та громадського діяча. Наведено відомості про його науково-культурні зв'язки з українськими інтелектуалами Галичини. Висвітлено концепцію М. Погодіна про історичний розвиток краю, який розглядався ученим лише у контексті польської та російської історії. Розглянуто наукову та творчу біографію М. Погодіна. Проаналізовано зміст лекційних курсів та основних праць з історії Росії, а також методологію та методи історичного дослідження М. Погодіна. Висвітлено його діяльність як видавця та публіциста. Визначено чинники, що вплинули на формування світоглядних орієнтацій вченого, визначено роль і місце М. Погодіна в ідейних шуканнях 1840-х рр. Акцентовано увагу на пропагандистській діяльності ученого, зокрема, поширенні слов'янської ідеї, змінах її інтерпретації та спробах практичного втілення. Доведено, що особисті контакти між російськими та галицькими ученими в XIX ст. суттєво вплинули на розвиток слов'янознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)47-7 + Т1(2РОС)47-8 Погодін, М. +
Шифр НБУВ: РА369890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Баженова Г.Ю. 
Міжнародні зв'язки істориків Росії (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.Ю. Баженова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови та шляхи інтенсифікації міжнародних контактів російських істориків у другій половині XIX - на початку XX ст. Зіставлено процес становлення історичної науки як фахової дисципліни у країнах Західної Європи та в Російській імперії. Вивчено вплив університетських реформ у Росії на комплектування доцентами та професорами кафедр історико-філологічних факультетів університетів на якість історичної освіти та на урізноманітнення сфери досліджень істориків. Визначено місце закордонних наукових відряджень у налагодженні кооперації між російськими та зарубіжними істориками. Проаналізовано основні форми інтернаціональної наукової співпраці істориків Росії, зокрема їх участі у спеціалізованих міжнародних конгресах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2РОС)5 +
Шифр НБУВ: РА360955

Рубрики:

      
13.

Орлик В.В. 
НАТО в системі взаємовідносин Росії та США (1990-ті роки - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Орлик ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено роль і місце НАТО в системі російсько-американських відносин у аспекті становлення нової системи європейської безпеки. Висвітлено політичні аспекти розвитку ситуації у сфері безпеки європейського простору у 1990-х - на початку 2000-х рр. у контексті інтересів США і РФ. Визначено передумови, причини та витоки трансформації Північноатлантичного альянсу протягом 1990-х рр., які відобразилися на характері організації, внаслідок чого військово-політичний оборонний альянс набув рис організації колективної безпеки. Висвітлено основні моменти становлення та розвитку європейської системи безпеки у зазначений період. Розглянуто позиції світових лідерів та їх інтереси у розбудові безпекової складової європейського простору. Запропоновано прогноз розвитку тенденцій у сфері становлення системи міжнародної безпеки з урахуванням позицій провідних європейських держав, США та Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612.31 + Т3(2РОС)64-6 +
Шифр НБУВ: РА338856

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бурда І.О. 
Національне питання в Росії 1905 - 1907 рр. (на матеріалах Державної Думи першого та другого скликань): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Бурда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано діяльність Державної Думи першого та другого скликань щодо вирішення польського, українського та єврейського національного питання в Росії в 1905 - 1907 рр. Висвітлено участь національних представників у думських пленарних засіданнях та їх діяльність у думських національних угрупованнях. У порівняльному аспекті проаналізовано погляди національних депутатів і російських народних представників на проблему врегулювання національного питання у Російській імперії. Встановлено, що під час засідань парламенту польські, українські та єврейські депутати виступили самостійним суб'єктом політичної боротьби за свої національні інтереси. Зазначено, що незважаючи на різні пропозиції щодо вирішення досліджуваної проблеми, перевага надавалася демократичним ненасильницьким методам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)523-56 +
Шифр НБУВ: РА333787

Рубрики:

      
15.

Козинець О.Г. 
Підготовка кадрів російської армії у другій чверті XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Г. Козинець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Уперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу охарактеризувати процес підготовки військових кадрів Російської імперії за наративними джерелами. Проведено систематизований аналіз процесу підготовки військових кадрів у період другої чверті XIX ст. Розглянуто опубліковані та архівні джерела з досліджуваної проблематики. Висвітлено усталені в історіографії концепції військової політики уряду Миколи I у галузі підготовки кадрів російської армії. Вивчено питання реакції сучасників стосовно перетворень в системі підготовки військових кадрів, оцінено проблему у контексті ментальності суспільства даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)472-54 + Ц4,8(4РОС)23 +
Шифр НБУВ: РА335083

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Месіч Т.І. 
Політичне, соціально-економічне та культурне становище німців Поволжя та Донбасу (1917 - 1929 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.І. Месіч ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне історичне дослідження розвитку німецького населення Донбасу та Поволожя у 1917 - 1929 рр. Проаналізовано динаміку чиселності та з'ясовано особливості розташування німців у двох регіонах, а також зміни, які відбувались у їх соціальному складі, політичному, культурному та релігійному становищі. Досліджено історію створення німецьких національних адміністративно-територіальних одиниць, визначено особливості цього процесу. Розглянуто політико-правовий статус німців Донбасу та Поволжя, показано рівень задоволення їх національно-культурних потреб. Доведено значний внесок німців у розвиток регіонів, які різняться адміністративно-територіальним оформленням, але об'єднуються загальними, економічними та духовними реаліями радянської країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55=9Н)61 + Т3(2РОС354=9Н)61 +
Шифр НБУВ: РА365326

Рубрики:

      
17.

Стецюк А.В. 
Політичні аспекти національно-визвольної боротьби слов'янських народів Османської імперії 50 - 70 рр. XIX ст. у тогочасній російській періодиці: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Стецюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження висвітлення політичних аспектів національно-визвольної боротьби слов'янських народів Османської імперії 1850 - 1870 рр. тогочасною періодикою Російської імперії, яка була виразником та формувальником громадської думки, чинником зовнішньої політики Російської імперії. Систематизовано основні теоретико-методологічні підходи до національно-визвольної боротьби, громадської думки та періодики. Проаналізовано формування та масштаби інтересу до слов'янської проблематики в Російській імперії, оцінки "слов'янського питання" та "слов'янської ідеї" у програмах російських газет і журналів. Охарактеризовано відображення й оцінку національно-визвольної боротьби слов'ян, ставлення до "слов'янської ідеї" проурядових консервативно-релігійних, ліберальних, слов'янофільських і панславістських, революційно-демократичних видань, ідейної боротьби між ними. Визначено вплив матеріалів періодики на російське суспільство та зовнішню політику Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(476)5 + Ф055.256(49=СЛ) + Ф4(2РОС)5 +
Шифр НБУВ: РА341894

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Романуха О.М. 
Розвиток українсько-російських відносин в сфері культури і науки (1991- 2005 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 00.07.01 / О.М. Романуха ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історію розвитку українсько-російських відносин у сфері культури та науки протягом 1991 - 2005 рр. До наукового обігу введено значну кількість раніше не використаних документів. Висвітлено основні тенденції двосторонніх відносин урядів України та Російської Федерації у сфері культури й науки, охарактеризовано нормативно-правову базу взаємин, визначено динаміку розвитку міждержавного співробітництва театрів, музеїв, бібліотек. Проведено дослідження наукових контактів академії наук, вищих навчальних закладів, науково-дослідних інститутів. Розглянуто питання повернення культурних цінностей та національно-культурного розвитку української діаспори в Росії та російської в Україні. Досліджено актуальні проблеми українсько-російських відносин у сфері культури та науки. Висвітлено найбільш важливі форми та методи співробітництва, показано їх значення для розвитку сучасної науки та культури в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Т3(2РОС)64-7 +
Шифр НБУВ: РА353871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Шилова С.О. 
Російсько-німецькі відносини у 90-ті роки ХХ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.О. Шилова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено досвід російсько-німецьких відносин у 1990-і рр., який може слугувати моделлю розвитку України. Вивчено значну кількість дкументальних матеріалів (історіографічних праць і публікацій, німецьких архівних документів). Проведено всебічний комплексний аналіз стратегічного курсу політичної, економічної та культурної сфери взаємовідносин між Росією та Німеччиною у 1990-ті рр., яких об'єктивно охарактеризовано й оцінено. На базі нових джерел показано об'єктивні причини розвитку російсько-німецьких відносин за умов суперечливості та кардинальних геополітичних змін. Всебічно досліджено характер і особливості нормативно-договірної бази співробітництва між Росією та Німеччиною. З'ясовано значимість, змістовність нових довгострокових угод, що мають серйозну правову основу дл подальшого розвитку досліджених держав. З'ясовано окремі питання культурних відносин Російської Федерації та Федеративної Республіки Німеччини у зазначений період. На підставі вивчення уроків російсько-німецької співпраці у 1990-ті рр. запропоновано використання їх інтеграційного досвіду для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)64-6 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА361446

Рубрики:

      
20.

Шаповалова О.О. 
Російсько-японські відносини (2000 - 2008 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Шаповалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історичній науці проведено дослідження російсько-японських відносин (2000 - 2008 рр.) у політичній, економічній, гуманітарній сферах. Простежено еволюцію політичного діалогу між Росією та Японією від курсу на встановлення відносин партнерства до стратегічного партнерства з урахуванням впливу ролі громадськості на вирішення актуальних проблем співробітництва. Досліджено процес створення договірно-правової бази російсько-японських відносин у сферах політики, економіки, безпеки, освіти та культури. Зроблено висновок, що у сучасний період правове забезпечення українсько-японського співробітництва має декларативний характер. Особливу увагу приділено дослідженню спільних інтересів у розвитку двостороннього співробітництва у галузі політики, економіки, безпеки з урахуванням інтересів третіх країн, зокрема, США, Китаю та КНДР. Проведено дослідження культурної дипломатії Росії та Японії як складової іміджевої політики країн. Узагальнено досвід двосторонньої співпраці, висвітлено його основні досягнення. Наведено рекомендації щодо формування східного вектора зовнішньої політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)64-64(5ЯПО) + Т3(5ЯПО)64-64(2РОС) +
Шифр НБУВ: РА368490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського