Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (795)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сікура 
Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drudy) та фактори обмеження його чисельності в Закарпатті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Олександр Адальбертович Сікура ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.67-5(4УКР-9ЗАК)
Шифр НБУВ: РА337829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Соболенко Л. Ю. 
Амфібії та рептилії Західного Поділля: фауна, екологія і поширення видів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Л. Ю. Соболенко ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Доведено появу регіонально нового виду жовточеревої кумки, що є наслідком постійно діючих інвазій за течією Дністра та регіональне зникнення лісового полоза, що знаходиться на межі ареалу. Вперше для Поділля одержані відомості про структуру гібридних популяцій зелених жаб, встановлено, що для них характерною є диплоїдна двостатева структура гібридів. В межах фауністичних нарисів описано морфометричні та морфологічні ознаки, подано поширення та чисельність видів, розглянуто біотопічний розподіл та аутекологічні особливості. Встановлено, що комплекс рептилій та амфібій Західного Поділля історично формується за рахунок західнопалеарктичних видів, більшість яких мають чітке середземноморське походження, на фоні обмеженого впливу транспалеарктичних і повної відсутності видів центральноазіатського походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341(4УКР-9ПОД) + Е623.342(4УКР-9ПОД)
Шифр НБУВ: РА377066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Мельник Н.В. 
Архітектура комплексів громадсько-житлової забудови міст півдня України кінця XVIII - початку ХХ ст. (на прикладі міст Херсону, Миколаєва, Одеси): автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Н.В. Мельник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено чинники і умови, що визначили своєрідність формування комплексів громадсько-житлової забудови і планувальних структур міст півдня України, зокрема, Херсона, Миколаєва, Одеси. Розглянуто комплекс громадсько-житлової забудови (КГЖЗ) як структурний елемент каркаса містобудівної системи історичного міста, а також як елемент містобудівної структури загальноміського значення з домінуючою функцією та їх набором (головні вулиці, площі (торгові, театральні), міські сади та інші містобудівні простори громадського призначення). Проведено комплексний аналіз КГЖЗ з функціональною та морфологічною компонентами. Визначено відповідну типологію об'єктів, основні принципи формування архітектури комплексів громадсько-житлової забудови в досліджуваних містах наприкінці XVIII - на початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-9ПІВ) + Щ113(4УКР-9ПІВ)6 +
Шифр НБУВ: РА352763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойко О. Г. 
Архітектура мурованих синагог Правобережної України XVI - XX ст.: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Г. Бойко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено принципи та закономірності формування містобудівних, планувально-просторових, конструктивних, об'ємно-композиційних, будівельно-технологічних, пластично-образних і стильових особливостей синагог у контексті європейських і місцевих традицій. Уточнено датування окремих синагог, виявлено основні етапи будівництва. Розглянуто чинники, які впливали на архітектурно-просторову організацію синагог. Висвітлено цілісну картину формування архітектури мурованих синагог Правобережної України, як феномену юдейської сакральної архітектури. Наведено каталог досліджених синагог, розглянуто стан та обгрунтовано цінність збережених 227-ми споруд. Визначено перспективні напрямки використання збережених синагог з метою відновлення історичної колективної пам'яті щодо втрачених юдейських громад. Розроблено наукові положення з консервації, реставрації та реконструкції збережених синагог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ПРА=ЄВР)4/6
Шифр НБУВ: РА375910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гнатюк Л. Р. 
Архітектурно-просторова організація сакральних комплексів історичної Волині: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Л. Р. Гнатюк ; Нац. акад. образотвор. мистец. і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження архітектурно-просторової та функціональної організації сакральних комплексів християнських конфесій на території історичної Волині. Проведено критичний аналіз та узагальнення наукових і практичних відомостей щодо формоутворення сакральних комплексів і досліджено етапи їх еволюції й особливості архітектурно-просторової та функціональної організації з урахуванням змін конфесійної приналежності. Розглянуто особливості розвитку взаємозв'язків сакральних комплексів з оточуючим містобудівним контекстом. Визначено особливості архітектурно-просторової організації та формування образу сакрального комплексу, як прояву взаємодії духовної та раціональної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ВОЛ)
Шифр НБУВ: РА375248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Махорін Г.Л. 
Благодійна діяльність на Волині (1793 - 1917): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Л. Махорін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено доброчинну діяльність на Волині (1793 - 1917 рр.). Висвітлено історичні та соціально-економічні передумови розвитку благодійництва, виникнення різних напрямків, форм і засобів доброчинної діяльності. На підставі аналізу й узагальнення архівних матеріалів, статистичних даних розкрито вплив політики держави на розвиток благодійництва у Волинській губернії. Відзначено, що у досліджений період відбувалась еволюція благодійної діяльності від релігійної до державної та громадської. Наголошено, що розвиток капіталістичних відносин спричинив пауперизацію частини населення, а також зростання активності добродійної допомоги цій категорії людей, створенню мережі філантропічних товариств і закладів. Доведено, що головними суб'єктами благодійництва була соціальна еліта - нащадки козацької старшини, дворяни, польські поміщики, знатні чиновники, купці, торгівці - представники різних національних меншин - евреїв, чехів, німців. З'ясовано вплив історинчих процесів, подій і явищ на еволюцію благодійництва у Волинській губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-7 + У03(4УКР-9ВОЛ)502.48 +
Шифр НБУВ: РА352658

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Зваричук Ж.Й. 
Богослужбове хорове виконавство Галичини ХІХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ж.Й. Зваричук ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь вивчення галицького богослужбово-хорового мистецтва ХІХ ст., розглянуто специфіку духовного хорового мистецтва краю як регіонально своєрідного явища та його зв'язок з побутуючими фольклорними та давніми церковно-співочими традиціями. Висвітлено особливості тогочасної співочої дяківської освіти в навчальних інституціях Галичини та роль дяків у розвитку богослужбового хорового співу. Реконструйовано естетику українського богослужбового виконавства регіону ХІХ ст. як систему з провідними жанровими та стильовими домінантами, з'ясовано критерії та чинники, що діяли в цій галузі хорової творчості. Досліджено характер і значення концертної практики, рівень виконавської майстерності й особливості функціонування галицьких церковних і провідних світських хорів у царині богослужбового виконавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР-9ГАЛ)5 + Щ318.93(4УКР)5 + Э37-503.11(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА367676

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Матійчин І.М. 
Василіянське піснярство кінця ХІХ - першої половини ХХ ст. як феномен галицької музичної культури: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.М. Матійчин ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено василіянську духовнопісенну спадщину кінця XIX - першої половини XX ст., її зв'язок із попереднім етапом розвитку українського духовного піснярства, характерні особливості та роль у національно-культурному житті українців Галичини. Проаналізовано джерела, в яких друкувалися духовні пісні та дотичні до них матеріали, висвітлено творчість найбільш відомих піснярів, охарактеризовано основні періоди розвитку нововасиліянського піснярства. Показано, що духовнопісенна творчість василіан і їх прибічників розвивалася у руслі їх релігійно-просвітницької діяльності та носить напівпрофесійний, а іноді й відверто аматорський характер. Демократична спрямованість духовного піснярства кінця XIX - першої половини XX ст. відображає загальні тенденції культурного розвитку галицького суспільства даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043-3(4УКР-9ГАЛ)53 + Щ318.93(4УКР-9ГАЛ)53-44 +
Шифр НБУВ: РА368331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Баран І.В. 
Воєнні дії та руйнування на території Східної Галичини (серпень 1914 - червень 1915 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / І.В. Баран ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан наукової розробки проблеми, її джерельну базу. Висвітлено найголовніші битви між військами Центральних держав і Росії у регіоні в 1914 - 1015 рр. Показано матеріальні руйнації у сфері промисловості, сільського господарства та людські втрати у результаті боїв між воюючими сторонами, рокрито окупаційну політику російської влади щодо населення різних національностей, її спрямованість на перетворення Східної Галичини в інтегральну частину імперії, репресивні дії воєнних і цивільних властей стосовно місцевих жителів під час відступу війська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР 331)524 + Ц35(4Укр-9 Гал)523
Шифр НБУВ: РА375392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сайфуліна Ю.В. 
Встановлення і розбудова радянського державного режиму в Північній Буковині в 1940 - 1947 рр.: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Сайфуліна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто формування державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. як закономірний результат інкорпорації Північної Буковини до складу УРСР та специфічну форму легітимації радянської влади на цих землях. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що становлення та розбудова радянського державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. є одним з етапів історико-правового процесу в Україні. Відзначено, що об'єктивне правове оцінювання історичних подій, які зумовили входження Північної Буковини до складу УРСР та СРСР, можливе лише за умови неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, насамперед, доктрини інтертемпорального права. Запропоновано визначення часу завершення процесу цесії Північної Буковини як колишньої складової румунської держави до складу Української РСР. Виявлено, що радянська влада в Північній Буковині у 1940 - 1947 рр. була явищем екзогенного характеру, зокрема, її організаційні форми, принципи діяльності та внутрішнього підпорядкування, кадрова політика визначалися загальносоюзними і республіканськими органами без врахування місцевих особливостей і можливостей кадрового потенцілу. Відзначено, що трансформаційні процеси відбулися у контексті перенесення інституційного досвіду радянської тоталітарної держави. Впродовж 1940 - 1947 рр. у Північній Буковині було створено інституційну та юридичну основу для уніфікованого тоталітарного радянського державного режиму з розгалуженою системою репресивно-карального апарату. Водночас входження цих земель до складу УРСР у контексті основних подій історії держави та права України є важливим етапом формування сучасної української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9БУК)6-523 + Т3(4УКР337)6-5 +
Шифр НБУВ: РА364694

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Сидор М. Б. 
Галицька придорожня каплиця другої половини XIX - XX століть: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. Б. Сидор ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Поглиблено відомості щодо суті та значення каплиці з висвітленням її розвитку в історії християнства. Виявлено передумови становлення та розвитку придорожніх каплиць на галицьких теренах, висвітлено основні історичні етапи їх еволюції. Удосконалено їх типологію з виведенням нових типів і типологічних груп. Галицька придорожня каплице розглянута як архітектурно-мистецьке утворення з розмаїттям його компонентів та етнорегіональними особливостями їх рішень. Визначено чинники, які зумовлювали формотворення й оздоблення досліджуваних каплиць. Розкрито засоби їх емоційно-художньої виразності, прояви ознак мистецьких стилів у їх формах та образах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ГАЛ) + Э370.9(4УКР-9ГАЛ)-505 + Ч111.161.2
Шифр НБУВ: РА381535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Жмуркевич З.С. 
Галицький музичний бідермаєр (на матеріалі фортепіанних творів з нотних колекцій Львова XIX ст.): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / З.С. Жмуркевич ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми розвитку галицької фортепіанної музики для домашнього музикування XIX ст. Наголошено на важливості місцевих традицій для даного розвитку, що висвітлено у контексті європейських мистецьких новацій. Вивчено велику кількість нотного матеріалу, здійснено його систематизацію, що дозволило висвітлити музично-історичний процес у Галичині. Базуючись на матеріалі фортепіанних творів з львівських нотних колекцій, уперше в українському музикознавстві введено поняття стильового напряму "бідермаєр". Охарактеризовано стильові риси галицького музичного бідермаєра за результатами досліджень його жанрового репертуару, музичної мови, виконавських музично-виражальних засобів. Результати дослідження дозволяють усвідомити галицьку музику в європейському контексті, деталізовано її особливості. Обгрунтовано роль тогочасних досягнень у подальшому розвитку української музичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4УКР-9ГАЛ)5-712 +
Шифр НБУВ: РА354002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Журман С. М. 
Генеза ремесла в господарській системі Лівобережної України в XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / С. М. Журман ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено генези ремесел в господарській системі Лівобережного регіону України в XVII - XVIII ст. Проаналізовано особливості впливу ремісничого виробництва на розвиток господарської системи. Розглянуто історичні передумови виникнення ремесел, розвиток ремісничого виробництва на даній території в XVII - XVIII ст. Висвітлено перехід від натуральної до товарної системи господарства, чисельність і фахову розгалуженість ремісників, організаційну форму об'єднання майстрів, діяльність позацехових ремісників, причини зниження ролі та значення ремісничого виробництва в господарстві Лівобережної України. Визначено, що ремесла становлять важливий напрямок господарської діяльності населення регіону, характеризують загальний рівень розвитку економіки краю, впливаючи на соціальні, політичні та культурні процеси, які відбуваються у даний період у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР-9ЛІВ)403.0 + Т3(4УКР)46-2
Шифр НБУВ: РА377207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Круль Г.Я. 
Географо-краєзнавча оцінка процесів заселення Північної Буковини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Г.Я. Круль ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні засади географо-краєзнавчого дослідження процесів заселення історико-географічних територій. Уточнено визначення об'єкта географо-краєзнавчих досліджень. Показано місце та роль географічного краєзнавства у структурі українознавчих дисциплін. За кількісними та басейновими характеристиками виявлено часово-територіальні особливості утворення поселень і формування поселенської мережі Північної Буковини від часів палеоліту до XX ст. Проведено просторову структуризацію мережі первісних поселень у територіальні осередки їх концентрації. Виконано морфометричний аналіз розміщення населених пунктів сучасної та первісної мережі Північної Буковини за абсолютною та відносною висотами та за похилом схилів та їх експозицією. Відтворено організацію територіальної поселенської ретроспективно-сучасної мережі Північної Буковини. Показано рейтингове значення впливу морфометричних чинників на формування ретроспективно-сучасної структури населених пунктів. Виявлено залежність часової динаміки заселення поселень від опосердкованої сумарної поселенської енергії території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-9БУК)2 + Т3(4УКР-337) +
Шифр НБУВ: РА346616

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Качмала В.І. 
Демографічні та соціально-економічні зміни на Лівобережній Україні на початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.І. Качмала ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено демографічні та соціально-економічні зміни на Лівобережній Україні на початку XX ст. На основі аналізу архівних дежерел, матеріалів преси, історіографічної бази дослідження розкрито особливості соціального складу мешканців регіону, чинників діяльності сільського населення та впливу аграрних реформ П. Столипіна на мешкалнців Лівобережжя. Розглянуто демографічні зміни у народжуваності, сімейних стосунках, смертності, міграційних процесах і тривалості життя мешканців регіону напередодні та під час Першої світової війни. Досліджено вплив соціальних проблем на економіку Полтавської та Чернігівської губерній, проведено паралель між економічною кризою та наростанням соціальної напруги. Зазначено, що перед початком Першої світової війни сільське населення відігравало вирішальну роль у контексті соціально-економічних змін і вирішувало проблему демографії. Проаналізовано роль і місце населення Полтавської та Чернігівської губерній у соціально-економічній структурі суспільства у період 1900 - 1917 рр. Доведено, що для населення регіону був характерний доіндустріальний тип відтворення, зокрема, високі народжуваність і смертність, великий відсоток працюючого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + С73(4УКР-9ЛІВ)61
Шифр НБУВ: РА372482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Радченко А.Г. 
Дерев'яний та металевий декор у міській архітектурі Гуцульщини і Покуття наприкінці XIX - у першій третині XX ст. (генезис, типологія, стилістика): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / А.Г. Радченко ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено дерев'яний і металевий декор міських особняків Гуцульщини та Покуття як своєрідне явище українського декоративного мистецтва. Висвітлено історичні етапи генезису та розвитку, а також уточнено типологію декоративних деталей архітектури. Розкрито концепцію формотворення та засоби художньої виразності будівельних оздоб, характер орнаментальних мотивів. З'ясовано стилістику та синтез профільованих, різьблених і кованих елементів для міських вілл, особняків у контексті українських і зарубіжних аналогів. Запропоновано програму збереження пам'яток і можливостей застосування архітектурного декору в художньо-педагогічному процесі викладання дизайну середовища та в дизайнерській практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ГАЛ)53 + Щ117.188 +
Шифр НБУВ: РА363187

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Прус В.З. 
Джерела права Лівобережної України першої половини XVIII століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.З. Прус ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела права Лівобережної України першої половини XVIII ст. на основі аналізу правових актів та матеріалів адміністративної та судової практики. Проаналізовано джерела права, що були чинними на вказаній території та сферу їх застосування для регулювання суспільних відносин. В основу дослідження покладено правові акти гетьманської влади, Генеральної військової старшини, договірні статті гетьманів з російськими царями, процес поширення в систему права Лівобережної України актів законодавства російського царату, Малоросійського приказу та I Малоросійської колегії, а також процес систематизації українського права вказаного періоду. З'ясовано юридичну природу та зміст договірних статей гетьманів з російськими царями, а також їх вплив на процес поширення російського законодавства. Проаналізовано теоретичний аспект основних форм закону імперської Росії, а також на підставі конкретних юридичних фактів визначено напрямки його поширення в українську систему права. Доведено, що за умов обмеження влади гетьмана та Генеральної військової канцелярії, а також їх тимчасової відсутності чи взаємозаміни українська система права, маючи великі традиції, продовжувала функціонувати та розвиватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-3 +
Шифр НБУВ: РА366964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сивохіп В. С. 
Діяльність Зиновія Лиська в контексті професіоналізації української музичної культури Галичини: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. С. Сивохіп ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто творчість видатного українського композитора, музикознавця і фольклориста З. Лиська, чия багатогранна й активна діяльність на ниві українського мистецтва стала одним із важливих чинників, які визначили в культурно-мистецькому середовищі перших десятиліть XX ст. в Галичині основні напрями розвитку музичної культури. Творчі здобутки видатних музикантів цього періоду заклали міцні підвалини професіоналізації національного мистецтва в краї, завдяки чому спадщина представників української галицької музики органічно увійшла в загальноєвропейський художній процес. Завдання дослідження полягає у впровадженні імені авторитетного вченого та талановитого композитора в культурно-мистецький і науковий обіг. Шляхом реконструкції та об'єктивної оцінки творчої і наукової спадщини З. Лиська, досягнуто грунтовного вивчення та висвітлення його значних здобутків з огляду на сутнісні завдання і цілі української культури на етапі найбільш інтенсивної її професіоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-9ГАЛ)6-81 Лисько З. + Щ31 г(4УКР-9ГАЛ)6 д Лисько З.
Шифр НБУВ: РА377151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шевченко Н.В. 
Діяльність національних культурно-освітніх закладів Півдня України в період німецько-румунської окупації 1941 - 1944 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н.В. Шевченко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано становище закладів освіти різних рівнів і наукових установ. Проаналізовано розвиток сценічного мистецтва та кінорадіомовлення за окупаційного режиму, а також стан преси, музеїв і бібліотек. Виявлено, що освіта та молодіжне виховання етнічних німців підпорядковувалися одній меті - формуванню в середовищі українських "фольксдойче" нацистського світогляду. Визначено, що сподівання частини українських діячів відродження культурно-освітньої сфери під німецько-румунською зверхністю виявилися марними, система освіти була зруйнована, а надбання культури зазнали значних духовних і матеріальних збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)622.8 + Ч33(4УКР7)62 + Ч113(4УКР-9ПІВ)62
Шифр НБУВ: РА374988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського