Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (510)Книжкові видання та компакт-диски (369)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сеньків О.М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Сеньків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиокидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено також у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА363126

Рубрики:

      
2.

Кузьменко П. І. 
Біотехнологія виробництва пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. І. Кузьменко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних пребіотичних компонентів на базі пектину та комплексів пара-амінобензойної кислоти (ПАБК) з біометалами. Обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність використання ферментів для одержання пектину з бурякового жому. Шляхом спрямованого біокаталізу розроблено ензимну композицію, що проявляє синергізм дії за умов "обмеженого" біокаталізу, з метою інтенсифікації процесу біоконверсії й одержання продуктів з заданими показниками виходу й якісного складу. Виявлено ферментативний вплив на процес гідролізу й екстрагування пектину із сировини, що призводить до підвищення ефективності процесу за рахунок збільшення проникності клітинних мембран рослинної сировини. Експериментально підтверджено можливість ультрафільтраційного та нанофільтраційного концентрування пектинових екстрактів, що дозволяє одержати розчини з підвищеним вмістом пектину заданих параметрів з використанням екобіотехнологій. Запропоновано новий метод функціоналізації олігоцукрів бурякового жому шляхом уведення в нього металокомплексів ПАБК, що дозволило одержати комплекс з пребіотичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.539 пребіотики + П65-451.29 пребіотики + П855.59
Шифр НБУВ: РА377325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чумаченко В.В. 
Біохімічні та імунологічні основи системи профілактики стресу в свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.В. Чумаченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Установлено, що у загальному адаптаційному синдромі у свиней беруть участь усі їх системи та ланки обмінних процесів, взаємопов'язані зі станом резистентності організму. Визначено комплексні зміни показників білкового, амінокислотного та ліпідного обміну, пероксидного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту у свиней за умов стресу, що доводить метаболічну спрямованість цих процесів для забезпечення життєдіяльності їх організму за умов адаптації до дії стрес-факторів. Рівень стресової реакції у поросят у разі відлучення від свиноматки залежить від їх віку та механізмів адаптації організму. Найбільша стрес-реакція виникає у поросят за умов їх відлучення від свиноматок у 26-денному віці та формування їх у групи з різних гнізд. Суттєво знижує стресовий стан у поросят формування їх за групами у 45 - 60-денному віці, через 7 діб після відлучення від свиноматок, а також за умов вирощування, уникаючи перегрупування. За умов стресу посилюється розпад білків, дезамінування та переамінування амінокислот, ліполіз, пероксидне окиснення ліпідів й активація ферментних і неферментних ланок системи антиоксидантного захисту, виникає імунодефіцитний стан, що супроводжується шлунково-кишковими, респіраторними та іншими хворобами різної етіології. Апробовано домішки до корму вітамінів E, C і селену та застосування імуномодулятора - поркавірексу для профілактики стресу у свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА348830

Рубрики:

      
5.

Фоміна М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза свинини, виробленої в умовах дефіциту заліза та його корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Фоміна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних соплук і доз заліза на еритропоез, білковий, вуглеводний і мінеральний обмін у свиней, їх м'ясну продуктивність, прирости мас та якість одержаної продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних свиней хелатними сполуками заліза (метіонатів і лізинатів) сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка, SH-груп і заліза у сироватці крові. Вивчено вплив різних сполук і доз заліза на м'ясну продуктивність, швидкість росту свиней, зроблено ветеринарно-санітарне та біологічне оцінювання одержаної продукції. З'ясовано, що додавання лізинату заліза до раціону відгодовуваних свиней краще впливає на забійні показники, морфологічний склад туш (збільшує вихід м'язової тканини, площу м'язового вічка), фізичні властивості (pH, площу м'язового вічка, вологоємність) та відзначається найбільшим рівнем вірогідності. Доведено, що застосування заліза у формі хелатів позитивно впливає на органолептичні характеристики свинини, що сприяє покращанню якості м'яса та бульйону з нього, фізико-хімічних показників і подовжує термін його зберігання. У м'ясі усіх дослідних груп свиней виявлено зменшення загальної вологи та збільшення вмісту сухої речовини та жиру, що забезпечує більшу калорійність м'яса та покращує його смакові якості. Доведено позитивний вплив хелатних сполук заліза на збільшення рівня мікроелементів у крові та м'ясі свиней (Fe, Mn, Zn, Cu). Розраховано економічний ефект та розроблено рекомендації щодо використання лізинату заліза для відгодівлі свиней у встановленій дозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА358497

Рубрики:

      
6.

Фесенко О.Г. 
Вивчення особливостей м'ясних якостей свиней різного напрямку продуктивності залежно від методу їх розведення і забійної маси: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Г. Фесенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні у порівняльному аспекті вивчено продуктивні якості та біологічні особливості шести генотипів свиней, вирощених з застосуванням різних методів розведення (чистопородного, схерщування та породно-лінійної гібридизації). Одержано нові дані щодо продуктивності свиноматок, закономірності формування м'язової тканини тварин, перетравності поживних речовин корму, впливу генотипових і фенотипових факторів на показники м'ясної продуктивності. Встановлено кореляційні зв'язки між відгодівельними, забійними, м'ясними та інтер'єрними показниками. Виявлено, що свині м'ясних генотипів за чистопородного розведення переважали за більшістю показників інші породи, а помісі і гібриди за їх участю у разі відгодівлі до 100 та 125-ти кг живої маси перевищували показники чистопородних тварин за інтенсивністю росту на 3 - 23 та 2 - 19 днів, за виходом м'яса в туші - на 1,2 - 2,9 % та 1,2 - 3,2 %. Обгрунтовано доцільність відгодівлі свиней до вищих вагових кондицій залежно від генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.46 +
Шифр НБУВ: РА335789

Рубрики:

      
7.

Гіска В.В. 
Використання екструдованого насіння амаранту в складі комбікормів для молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Гіска ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 14 с. — укp.

Досліджено динаміку зміни вмісту азотистих речовин, жирів і вуглеводів у насінні амаранту внаслідок технологічної обробки, вивчено його поживну цінність. Включення екструдату амаранту до комбікормів сприяє підвищенню середньодобових приростів маси поросят на 3,9 - 11,0 % і забезпечує зниження витрат кормів на 3,0 - 11,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-451.83 + П545.183
Шифр НБУВ: РА318965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Воронін Д.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.В. Воронін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 23 с.: табл. — укp.

Установлено біологічну цінність та показано економічну доцільність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі молодняку свиней за умов Степу України. Визначено оптимальні дози згодовування ППКПВ. Досліджено перетравність поживних речовин, особливості енергетичного обміну, засвоєння азоту, кальцію, фосфору в організмі молодняку свиней під час згодовування кукурудзяного глютену, кукурудзяних фосфатидного концентрату та сухого корму у складі комбікормів. Визначено вплив ППКПВ на морфологічний склад туш свиней, якість продукції, амінокислотний і жирнокислотний склад найдовшого м'язу спини, гістологічну будову печінки. Обгрунтовано рецепти комбікормів для молодняку свиней з використанням сухого кукурудзяного корму, кукурудзяного фосфатидного концентрату та доведено ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 +
Шифр НБУВ: РА338335

Рубрики:

      
9.

Бегма Н.А. 
Використання побічних продуктів переробки зерна кукурудзи і гірчиці в годівлі свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.А. Бегма ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Визначено поживність і біологічну цінність гірчичної макухи та побічних продуктів переробки зерна кукурудзи, а саме: сухого кукурудзяного корму (СКК) та кукурудзяно-фосфатидного концентрату (КФК). Розроблено раціони для свиней з включенням нетрадиційних протеїнових компонентів. З'ясовано вплив кормових домішок на репродуктивні якості дослідних свиноматок та інтенсивність росту молодняку свиней. Визначено коефіцієнти перетравності основних поживних речовин раціонів, а також особливості обміну енергії та білка в організмі дослідних свиней. Досліджено особливості морфобіохімічних показників крові та гістологічну будову печінки. Встановлено основні забійні показники та можливі зміни у морфологічному складі туш і якості м'яса. Базуючись на одержаних даних і розрахунках економічної ефективності використання продуктів переробки зерна гірчиці та відходів крохмале-патокового виробництва в годівлі свиноматок та молодняку свиней визначено оптимальні дози їх включення в комбікорми окремого та комплексного згодовування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.8 +
Шифр НБУВ: РА366731

Рубрики:

      
10.

Голіней Г. М. 
Використання регіональних зерносумішей з БММД-1 при м'ясній відгодівлі свиней в умовах західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г. М. Голіней ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто використання у м'ясній відгодівлі свиней рослинних високобілкових і жировмісних екологічно чистих кормів місцевого виробництва у складі регіональних зерносумішей з частковою (50 % за масою) і повною заміною зерна гороху сумішшю кормових бобів та озимого ріпаку (1:3) і кормових бобів і сої (1:3) з додованням розробленої мікромінеральної домішки БММД-1. Встановлено, що згодовування у раціонах регіональних зерносумішей з такою домішкою забезпечило підвищення середньодобових приростів у свинок і кабанчиків дослідних груп на 0,4 - 6,9 %, а витрати корму зменшились у порівнянні з контрольними аналогами на 0,3 - 6,1 %. Доведено позитивний вплив нового кормового фактора на гематологічні параметри, забійні показники, морфологічний статус внутрішніх органів свиней, показники жирнокислого складу ліпідів печінки, найдовшого м'язу спини та сала, а також продуктивні та м'ясні якості молодняка свиней обох статей, а показники економічної ефективності засвідчили зниження собівартості продукції на 2,3 - 5,7 % та зростання рентабельності свинини на 1,2 - 7,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45
Шифр НБУВ: РА383946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кропивка С.Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Й. Кропивка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чухліб Є.В. 
Відгодівельні, м'ясо-сальні якості та окремі біологічні особливості свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.В. Чухліб ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено продуктивні якості та біологічні особливості свиней великої білої, великої чорної, полтавської м'ясної та української степової білої порід. Наведено дані росту та розвитку молодняку різних генотипів, відгодівельних і м'ясо-сальних якостей, перетравності основних поживних речовин корму, розвитку внутрішніх органів, гематологічних показників. Межа міцності стегнових кісток у полтавської м'ясної та української степової білої порід у порівнянні з контрольною групою (велика біла порода), була вищою, що свідчить про міцність її конституції. Доведено, що фенотипічна різноманітність за ознаками продуктивності, росту та розвитку значною мірою обумовлена впливом генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.47 +
Шифр НБУВ: РА346169

Рубрики:

      
13.

Тофан Н. І. 
Вплив амінокислотної добавки з ферментованих відходів пекарських дріжджів та селену на обмін речовин і продуктивність молодняку свиней: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. І. Тофан ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Викладено результати двох науково-господарських дослідів з вивчення ефективності використання нетрадиційних кормових домішок в раціонах свиней на відгодівлі. Досліджено їх вплив на живу масу, середньодобові прирости, перетравність поживних речовин, показники м'яса свиней. Експериментально встановлено позитивну дію дослідженої кормової домішки та селену на ріст та обмін речовин молодняку свиней, не відзначено негативного впливу на біохімічні показники крові, якість продукції, що сприяло підвищенню рентабельності вирощування та відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232
Шифр НБУВ: РА379459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бідяк І.М. 
Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м'яса та стан внутрішніх органів свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Бідяк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання міновіту (нової біологічно активної кормової домішки) у раціоні годівлі молодняку свиней. Встановлено вплив міновіту на їх продуктивність і якість м'яса, стан органів травної й ендокринної систем та обмін речовин. Виявлено, що згодовування міновіту у дозах 2 - 8 г на 100 кг живої маси підвищує середньодобові прирости молодняку свиней у процесах вирощування та відгодівлі, збільшує забійну масу та масу туші, суттєво не впливає на зміну фізико-хімічних показників якості м'яса, знижує жировідкладення в тушах. Доведено, що споживання міновіту поліпшує обмін речовин, стимулює розвиток окремих структур шлунка, тонкого та товстого кишечнику свиней, вірогідно не впливає на каріометричні показники паренхіми печінки, підшлункової та щитовидної залоз, а також окремих функціональних зон коркової та мозкової речовин наднирників. Обгрунтовано доцільність використання міновіту у годівлі свиней різних вікових груп у дозі 4 г на 100 кг живої маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П65-273.1 +
Шифр НБУВ: РА356483

Рубрики:

      
15.

Косенко І.М. 
Вплив кормових добавок на продуктивність та якість жиру молодняка свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Косенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено продуктивність молодняка свиней, який вирощується на м'ясо, якість жирових відкладень і склад ліпідів органів і тканин у разі збагачення раціонів кормовими домішками - мацеробациліном та бовілактом. Досліджено фізико-хімічні властивості шпику та сальника, жирнокислотний, ліпідний та фосфоліпідний склад м'язів і печінки у піддослідних свиней. Проведено розрахунок економічної ефективності збагачення раціонів молодняка свиней кормовими домішками, визначено оптимальну дозу для їх використання. Встановлено, що у практиці ведення свинарства можна рекомендувати, як збагачувачі раціонів свиней, мацеробацилін в кількості 0,4 г на 100 кг живої маси та бовілакт (10 г на одиницю поголів'я за добу), що сприяло підвищенню середньобових приростів на 41 - 57 г відповідно і отриманню прибутку 29,8 - 34,2 грн на одиницю поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.472 + П65-612.9
Шифр НБУВ: РА315019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Зінов'єв С.Г. 
Вплив мікробіологічної ферментації кормів на співвідношення вільних амінокислот крові поросят та їх фізіологічний стан: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / С.Г. Зінов'єв ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що ферментація препаратом "Байкал" ЕМ 1 У за оптимальних умов монокормів - ячменю, кукурудзи, гороху, сої та їх кормосумішей призводить до накопичення в них вільних амінокислот і покращання їх співвідношення. Відзначено, що у разі використання цих кормів відбувається покращання гематологічних показників. Зауважено, що на початку досліду вміст вільних амінокислот у крові поросят був на однаковому рівні у контрольних і піддослідних тварин. Виявлено, що за умов використання ферментативних кормів протягом місяця вміст вільних амінокислот у дослідній групі дещо знизився, а згодом, за годівлі до двох місяців, рівень вмісту амінокислот почав підвищуватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25 +
Шифр НБУВ: РА336714

Рубрики:

      
17.

Онищенко О.В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Онищенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР. Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447 +
Шифр НБУВ: РА367766

Рубрики:

      
18.

Лисенко Г.Л. 
Вплив різних технологічних факторів на відтворювальні якості кнурів-плідників м'ясних порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Г.Л. Лисенко ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 2000. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень з визначення впливу деяких технологічних факторів на відтворювальні якості кнурів-плідників породи ландрас і дюрок. Визначено, що кращою за комплексом показників відтворювальної здатності в умовах свинарських комплексів Лісостепу України, є кнури породи ландрас у порівнянні з породою дюрок. Встановлено, що впроваджений додатковий 20-хвилинний примусовий моціон на коловому тренажері, замість одноразового, передбаченого технологією, суттєво не впливає на зміну ритму комплексу, але покращує господарсько-біологічні особливості плідників обох порід і запобігає виникненню стресів, про що свідчать клініко-фізіологічні показники. Підвищення тривалості моціону кнурів позитивно вплинуло на дихальну активність і виживання їх сперміїв. Комплексна оцінка цих порід кнурів за відтворною функцією показала, що плідники породи ландрас більше пристосовані до умов Лісостепу України; в умовах комплексів промислового типу вони мали більш високі показники відтворювальної здатності та більш тривалий період плідного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.1,022
Шифр НБУВ: РА308173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пентилюк 
Вплив спадкових, паратипових факторів і статевого диморфізму на підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Роман Сергійович Пентилюк ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34 + П65-451.29
Шифр НБУВ: РА359296

Рубрики:

      
20.

Черненко А.В. 
Вплив способу утримання свиноматок на продуктивні якості свиней різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.В. Черненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив індивідуального та групового способу утримання холостих і поросних свиноматок і поєднань внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" з великою білою зарубіжної селекції та пордою ландрас французької селекції на продуктивні якості. Досліджено відтворювальні якості свиноматок залежно від способу утримання. Вивчено ріст і розвиток чистопородного та помісного молодняку, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'яза спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Установлено, що індивідуальне утримання свиноматок у станках протягом всього періоду поросності сприяє підвищенню їх вітворювальних якостей. Виявлено, що показниками відгодівельних якостей молодняк поєднання переважав чистопородних аналогів породи дюрок. Найбільшу економічну ефективність одержано за індивідуального утримання свиноматок та використання відгодівельного молодняку (IV і V груп).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.43 +
Шифр НБУВ: РА356928

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського