Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1013)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4Укр)026$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Беляєв Е.В. 
Антропогенетичні фактори виникнення карієсу у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Е.В. Беляєв ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено антропометричні, соматотипологічні та дерматологічні ознаки схильності до ураження карієсом практично здорових міських юнаків і дівчат Поділля. За результатами досліджень з'ясовано наявність особливостей антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла у практично здорових юнаків і дівчат за різних рівнів інтенсивності карієсу. Показано особливості та статеві розбіжності кореляційних зв'язків антропометричних, соматотипологічних показників і компонентів маси тіла з інтенсивністю пошкодження зубів карієсом у даних юнаків. Установлено характерні ознаки кореляційних взаємозв'язків дерматогліфічних показників з інтенсивністю пошкодження у них зубів карієсом, а також розбіжності залежно від статі, інтенсивності та напрямку зв'язків. За результатами дослідження встановлено антропогенні аспекти можливості пошкодження зубів карієсом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.266 + Р661.210.40-1 +
Шифр НБУВ: РА353748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Хасаян О.В. 
Безплідний шлюб: причини розвитку, частота, структура, фактори ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Хасаян ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 26 с. — укp.

На підставі результатів опитування 2 000 жінок фертильного віку виявлено, що розповсюдженість неплідності у Буковинському регіоні становить 14,2 %. Рівні первинної (48,6 %) та вторинної (51,4 %) неплідності у даному регіоні суттєво не відрізняються. За результатами статистичної обробки одержаних даних визначено основні чинники ризику розвитку неплідності у подружніх пар, а саме: контакт з токсичними речовинами чоловіка та жінки; ускладнення попередніх вагітностей і пологів; тривалі, болючі та нерегулярні менструації; використання малоефективних методів контрацепії (календарного, перерваного статевого акту); гірсутний синдром; хвороби, що передаються статевим шляхом, особливо хламідіоз. ПРоведено аналіз результатів повного клініко-параклінічного обстеження 150-ти неплідних шлюбних пар. У дослідженій популяції неплідність тільки у жінок виявлено в 63,4 % обстежених пар, тільки у чоловіків - у 5,3 %, у обох партнерів - у 30 %, нез'ясовано причину неплідності у 1,3 %. Установлено, що провідними етіологічними чинниками жіночої неплідності в регіоні є трубно-перитонеальний (54,9 %) й ендокринний (49,3 %), частота яких висока у порівнянні з іншими регіонами. Визначено ефективність різних методів лікування неплідності у жінок регіону, а саме: консервативних - 52,0 %, хірургічних - 38,8 %, допоміжних репродуктивних технологій - 31,3 %. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів профілактики та лікування неплідності на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р712.54 +
Шифр НБУВ: РА356276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Малацківська О.В. 
Динаміка профілю ризику серцево-судинних захворювань в жіночій популяції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Малацківська ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз 25-річної динаміки ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) у жінок. Визначено вплив основних факторів на їх смертність. Установлено рівні чинників, що збільшують ризик смерті, та їх оптимальні значення. Вивчено розповсюдженість психоемоційних порушень, зокрема тривожно-депресивних станів, серед жінок та їх взаємозв'язок з традиційними факторами ризику ССЗ. Установлено несприятливі зрушення та погіршення епідеміологічних умов формування ССЗ: вірогідне збільшення поширеності факторів ризику, а саме: дисліпопротеідемії, куріння, недостатної фізичної активності; підвищення середньопопуляційних значень холестерину (ХС), холестерин ліпопротеїдів високої щільності (ХС ЛПНЩ), коефіцієнта атерогенності (КА) і зниження рівнів холестерин протеїдів високої щільності (ХС ЛПВЩ). Найбільшмий внесок у рівень смертності має артеріальна гіпертензія. Серед ліпідних показників найбільший вплив на загальну та спричинену серцево-судинними захворюваннями смертність здійснює гіпертригліцеридемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.0 +
Шифр НБУВ: РА356791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Плескач О.Я. 
Діагностика носійства вірусів гепатиту С в популяції донорів крові Київської міської станції переливання крові та серед осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / О.Я. Плескач ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено поширеність вірусу гепатиту С (HCV) на популяційному рівні серед практично здорових людей - донорів крові, проведено генотипування циркулюючих в Україні вірусів гепатиту С. Зроблено грунтовну сероепідеміологічну оцінку поширення HCV в осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). Відзначено, що в групі учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС HCV інфікованість асоційована з розвитком хронічного гепатиту та зі збільшенням частоти захворювань щитовидної залози, гематологічної патології (лімфаденопатії, тромбоцитопенії, геморагічні васкуліти), хронічних запальних процесів, підвищенням частоти гострого інфаркту міокарда, порушеннями ліпідного обміну. Досліджено збільшення ризику розвитку віддалених онкологічних наслідків опромінення за умов персистенції вірусів гепатиту С. Визначено високий рівень сероконверсії в групі учасників ЛНА (7,12 %), особливо реконвалесцентів гострої променевої хвороби (17,56 %). Викладено питання про посилення заходів з профілактики HCV-інфікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-4 + Р413.510.11-4 + Р11(4УКР)026.241.3 +
Шифр НБУВ: РА352770

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Халангот М.Д. 
Епідеміологічна характеристика цукрового діабету першого та другого типів за даними загальнонаціонального популяційного реєстру хворих: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.14 / М.Д. Халангот ; ДУ "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2009. — 41 с. — укp.

Досліджено структуру етіологічних типів, гендерні та вікові характеристики цукрового діабету (ЦД), вивчено його поширеність, тенденції розвитку, фактори ризику нефатальних подій і рівень смертності серед хворих з даною патологією в Україні. Виявлено, що відносний ризик захворіти на ЦД 1-го типу (ЦД1) у дорослому віці більший для чоловіків, а ризик розвитку ЦД 2-го (ЦД2) більший для жінок. Вперше показано територіальну гетерогенність ЦД1. Встановлено позитивний зв'язок між поширеністю ЦД1 і персистенцією антитіл до глутамат-декарбоксилази, добовою дозою інсуліну, поширеністю проліферативної ретинопатії, сліпоти, ризиками незадовільного контролю глікованого гемоглобіну, артеріальної гіпертензіїї та діабетзалежної смерті. На підставі ретроспективного оцінювання захворюванності на ЦД1 серед дорослого населення України протягом 1995 - 2004 рр. зафіксовано її зменшення. Виявлено значний ризик смерті серед жінок, хворих на ЦД1 у віці 15 - 34 р. у порівнянні з жінками загальної популяції, який набагато перевищує відповідне співвідношення у чоловіків. Встановлено, що поширеність нефатальнго інсульту, яка у чоловіків з ЦД2, що лікуються перероральним препаратом, що знижує глюкозу крові (ПЗГ) або дієтою більша, ніж у жінок, але однаково підвищується у чоловіків і жінок за умов лікування інсуліном. З'ясовано, що загальна та серцево-судинна смертність вищі у осіб, які лікувалися глібенкламідом, ніж у тих, що приймали гліклазид. Встановлено, що ризик загальної смертності у разі лікування будь-якими (крім глібенкламіду) похідними сульфанілсечовини не відрізняється від ризику у разі лікування метформіном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р11(4УКР)026.241.5 +
Шифр НБУВ: РА367025

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Войчулене Ю.С. 
Епідеміологічне дослідження захворюваності на хвороби щитоподібної залози в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.С. Войчулене ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати довгострокового когортного епідеміологічного дослідження розвитку непухлинних хвороб щитовидної залози в учасників ліквіації аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. На підставі відомостей, одержаних завдяки проведенню дескриптивного епідеміологічного аналізу встановлено певні закономірності розвитку захворюваності з урахуванням віку на момент обстеження й опоромінення, терміну умов ризику УЛНА та дози зовнішнього опромінення всього тіла в діапазоні "малих" значень (0 - 1 Гр). За результатами аналітичного епідеміологічного дослідження проведено кількісне оцінювання дозо-залежних факторів, зокрема, розраховано відносні й атрибутивні ризики, ексцеси відносного й абсолютного ризиків. Обгрунтовано та запропоновано моделі оцінювання та прогнозу ризиків розвитку непухлинної тероїдної патології за 20-річний період після аварії. Розроблено профілактичні заходи щодо вдосконалення й оптимізації медичного контролю та диспансерного нагляду за станом здоров'я УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.5 + Р361.5 +
Шифр НБУВ: РА365393

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Срібна О.В. 
Епідеміологія фібриляції-тріпотіння передсердь серед населення України за даними популяційних досліджень: автореф. дис ... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Срібна ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено поширеність порушень ритму серця та провідності, зокрема фібриляції-тріпотіння передсердь (ФП/ТП). У порівняльному аспекті проаналізовано поширеність порушень серцевого ритму та провідності в сільській і міській популяціях, визначено статево-вікові особливості. Вивчено довготривалу динаміку поширеності порушень ритму серця та провідності серед населення України. Виявлен погіршення епідеміологічної ситуації, а саме: збільшення у 1,5 раза розповсюдженості порушень ритму серця та провідності у міській популяції та у шість разів - ФП/ТП, в сільській популяції - дворазове зростання поширеності таких порушень і триразове - ФП/ТП. Візначено негативні тенденції щодо профілю ризику хворих з ФП/ТП, а саме: зменшення віку пацієнтів з цими порушеннями серцевого ритму, зростання поширеності серед них АГ, ожиріння, гіперхолестеринемії, гіпертригліцеридемії та недостатньої фізичної активності, збільшення рівня їх асоціативності. Встановлено, що для пацієнтів з цими порушеннями ритму серця більш характерні ремоделювання лівого шлуночка у вигляді ексцентричної гіпертрофії. Виявлено, що під час лікування пацієнтів з різними формами ФП/ТП за амбулаторних умов переважає тактика утримання синусового ритму (СР), однак у більшої частини хворих (60,6 %) за умов медикаментозного відновлення СР використовується препарат прокаїнамід, не рекомендований до застосування за амбулаторних умов. Установлено недостатність застосування засобів антикоагулянтної терапії з метою профілактики тромбоемболічних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109 + Р11(4УКР)026.241.0 +
Шифр НБУВ: РА366569

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гасанов А.А. 
Захворюваність, поширеність та особливості перебігу хронічного гепатиту в осіб, які зазнали впливу малих доз іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / А.А. Гасанов ; АМН України. Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини". — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вперше проведено комплексне клініко-епідеміологічне дослідження щодо визначення ролі іонізуючого випромінювання у формуванні захворюваності, поширеності та особливостей перебігу хронічного гепатиту в осіб чоловічої статі різних категорій спостереження, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС: в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр.; в УЛНА на ЧАЕС 1986 - 1987 рр., евакуйованих з зони відчуження, які продовжили роботу вахтовим методом; в евакуйованих з м.Прип'ять; у мешканців 3-ї та 4-ї зон радіоактивного забруднення. Вперше визначено дозозалежне підвищення захворюваності на хронічний гепатит в УЛНА 1986 - 1987 рр. та УЛНА, евакуйованих протягом перших п'яти років після аварії (1986 - 1991 рр.), які зазнали опромінення у діапазоні доз від 50-ти до 500 сЗв та понад 500 сЗв. Встановлено вплив на формування патологічного процесу в гепатобіліарній системі не лише традиційних чинників, а й іонізуючого випромінювання у дозі 40 сЗв і більше, що обумовлює високий ризик захворюваності на хронічний гепатит (RR = 13,1840; 95 % довірчий інтервал 8,58 - 20,288). Вперше визначено залежність формування захворюваності та перебігу хронічного гепатиту від величини одержаної дози опромінення, віку постраждалих та етіологічного чинника. Протягом перших п'яти років після аварії найвищий рівень захворюваності на хронічний гепатит виявлено у наймолодшій віковій групі УЛНА (до 20-ти років у період опромінення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.510.116 + Р11(4УКР)026.241.3 +
Шифр НБУВ: РА357232

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Мохначов С.І. 
Інформаційне моделювання динаміки забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.11 / С.І. Мохначов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо системного відображення взаємодії показників забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах. Проаналізовано показники такого забруднення та захворюваності населення одного з районів Києва протягом 15-ти років. Виявлено численні кореляційні взаємозалежності між певними показниками й інтегральним рівнем забруднення навколишнього середовища, а також захворюваністю населення. Обгрунтовано принципи оптимізації системи заходів з покращання стану навколишнього середовища великого промислового міста й охорони здоров'я його мешканців. На базі принципів дуального управління створено інформаційну модель динаміки забруднення навколишнього середовища та захворюваності населення у великих промислових містах, що дозволяє забезпечувати управління ризиками, ідентифікацією небезпеки для мешканців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026 + Р121.2 +
Шифр НБУВ: РА365127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Турчин В.І. 
Йодний дефіцит і патологія щитоподібної залози серед дитячого населення у Північному регіоні України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.І. Турчин ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 10 682-х дітей у населених пунктах Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей України. Стан щитовидної залози (ЩЗ) цих дітей був оцінений на підставі пальпаторного обстеження, ехографічного дослідження та визначення екскреції йоду з сечею. На Житомирщині за даними пальпаторних обстежень установлено частоту випадків зоба у межах від 26,4 % до 43,4 %, а за даними ультразвукових досліджень у різних вікових групах - від 16,01 % до 35,61 %. Медіана ескреції йоду з сечею у середньому в області становила 46,7 мкг/л. На Київщині за даними пальпаторних досліджень частота випадків зоба I - II ступеня у середньому становила від 27,85 % до 40,6 %. За результатами ультразвукових досліджень частота випадків, коли об'єм ЩЗ перевищував рекомендовані норми, становила від 1,6 % до 67,24 %. Медіана йодурії становила від 46,3 мкг/л до 223,2 мкг/л. На Рівненщині за результатами пальпаторних обстежень частота випадків зоба I - II ступеня становила від 23,53 % до 55,22 %. Ці дані підтверджуються результатами ультразвукових досліджень. Медіана екскреції йоду з сечею становила від 47,72 мкг/л до 67,2 мкг/л. У Чернігівщині медіана екскреції йоду з сечею була у межах від 25,8 мкг/л до 63,4 мкг/л. Шляхом пальпаторного обстеження дифузний зоб I ступеня виявлено у 29,34 % дітей, які мешкають у Києві. Виявлено, що населення Північного регіону України недостатньо забезпечене йодованою харчовою сіллю, постійно вживають йодовану сіль від 0,4 % до 4,6 % опитаних. Для профілактики тиреоїдної патології може бути використана вода "Йодіс". Вживання йодованої води протягом року дозволяє підтримувати показники йодурії на рівні норми у 95 % дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р120.121.2 + Р733.415.12 +
Шифр НБУВ: РА357383

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Томей А.І. 
Клініко-епідеміологічна характеристика та біогеохімічна природа патології верхніх відділів травного тракту у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.І. Томей ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості мінерального гомеостазу в дітей шкільного віку, що мешають у різних біогеохімічних районах Закарпатського регіону (гірського, передгірського, низинного) та мінерального обміну в дітей з хронічним гастродуоденітом. На підставі результатів проведеного дослідження встановлено, що концентрація есенціальних мікроелементів у біологічних рідинах у дослідженого дитячого контингенту відрізняється залежно від району мешкання. Одержано дані про дисбаланс есенціальних мікроелементів за хронічного гастродуоденіту, а саме, про зниження рівня цинку, заліза, міді та йоду, що супроводжується порушенням цитокінового та гормонального статусу. З'ясовано, що ступінь прояву цих відхилень залежить від фази патологічного процесу, варіантів його перебігу, наявності поєднаної та супутньої патології. Доведено ефективність вітамінно-мінерального комплексу Активал Макс у комплексному лікуванні дітей з хронічним гастродуоденітом у фазі неповної клінічної ремісії. Розроблено відповідну комп'ютерну програму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р733.413.2 +
Шифр НБУВ: РА359640

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Полторацький В.Г. 
Клініко-епідеміологічний аналіз та прогноз при поєднаній черепно-мозковій травмі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.Г. Полторацький ; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено клініко-епідеміологічні особливості поєднаної черепно-мозкової травми (ПЧМТ). На підставі клініко-епідеміологічного аналізу установлено розповсюдженість ПЧМТ, визначено її структуру та динаміку в 1994 - 2004 рр. Вивчено структуру ускладнень і летальних наслідків за ПЧМТ. З'ясовано роль певних ушкоджень у різні строки післятравматичного періоду. На підставі багатофакторного аналізу летальних наслідків визначено фактори ризику та розроблено регресійні моделі, які дозволяють визначити тяжкість стану потерпілих і вірогідність таких наслідків. Обгрунтовано шляхи оптимізації надання спеціалізованої медичної допомоги потерпілим з ПЧМТ, реалізація яких дозволила знизити летальність за ПЧМТ з 1994 по 2004 рр. з 25,7 % до 16 %, зокрема у разі ЧМТ тяжкого ступеня у складі поєднаних ушкоджень - з 84,4 % до 45 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р11(4УКР)026.263 +
Шифр НБУВ: РА354160

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Іванюта С.П. 
Комплексне оцінювання ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної і геологічної небезпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / С.П. Іванюта ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичні методи та програмні засоби комплексного оцінювання ризиків життєдіяльності у природно-техногенній сфері. Визначено актуальні критерії небезпечності для комплексного оцінювання рівня ризиків життєдіяльності на територіях підвищеної хімічної та геологічної небезпеки в Україні. Удосконалено класифікацію надзвичайних ситуацій (НС) техногенного характеру за їх первинними та віддаленими наслідками для життєдіяльності населення на підставі структуризації медичних, соціально-економічних і психологічних наслідків. Розроблено метод комплексного оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно небезпечних об'єктах з урахуванням негативного впливу екзогенних геологічних процесів. Сформульовано алгоритм комплексного оцінювання досліджених ризиків. Досліджено динаміку змінювання ризиків життєдіяльності природного, техногенного та природно-техногенного характеру. Розроблено програмні засоби для автоматизованого оцінювання цих ризиків за умов можливих аварій на хімічно-небезпечних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:Г,022 + Р11(4УКР)026 +
Шифр НБУВ: РА350269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Самотовка О.Л. 
Медико-соціальне обгрунтування системи профілактики онкологічних захворювань жіночих статевих органів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / О.Л. Самотовка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Встановлено особливості впливу екзо- й ендогенних чинників ризику формування онкогінекологічної патології у різні вікові періоди. Обгрунтовано шляхи оптимізації методів профілактики та раннього виявлення злоякісних новоутворень тіла матки й яєчників. Розроблено функціонально-організаційну модель системи профілактики онкогінекологічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71-5 + Р11(4УКР)026.256
Шифр НБУВ: РА374417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Чінов Г.П. 
Медично-біологічні і соціально-економічні чинники розповсюдження венеричних хвороб в окремому регіоні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Г.П. Чінов ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасні клінічні риси сифілісу та гонореї. Treponema pallidum виявлено у нервовій та судинній тканинах за допомогою електронної мікроскопії. У хворих на гонорею виділено гонококи, які мають капсулу, стійкі до антибіотиків широкого спектра дії та виробляють beta-лактамазу. Встановлено особливості епідемічного процесу венеричних хвороб у різних районах Криму. Особливу увагу приділено закономірностям поширення сифілісу та гонореї у 1990-х рр. на регіональному рівні. Створено математичну модель, що дозволяє з точністю 85 - 95 % прогнозувати захворюваність. Розроблено метод визначення економічного збитку на 1 випадок венеричного захворювання. Запропоновано програму боротьби з венеричними захворюваннями в окремо взятому регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026.259
Шифр НБУВ: РА309675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тимовська Ю. О. 
Місцево поширений рак молочної залози: клінічні варіанти та молекулярно-біологічні особливості: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Ю. О. Тимовська ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено, що резистентність пухлин до цитостатичної терапії асоціюється з розміром пухлини, ступенем диференціювання, експресією рецепторів естрогенів (ER). Обгрунтовано необхідність комплексної оцінки клінічного ефекту неоад'ювантної поліхіміотерапії (НПХТ), про що свідчить неповна відповідність клінічної регресії пухлини за критеріями RECIST і ступенем лікувального патоморфозу. Доведено доцільність інтраопераційного визначення чистоти країв резекції тканини молочної залози у хворих на місцево поширений рак молочної залози (МПРМЗ) після НПХТ для вибору оперативного втручання. Встановлено варіабельність експресії ER і прогестерону (PR), білка Her-2/neu у межах клінічно чутливих і резистентних варіантів раку. Виявлено, що 3-річна безрецидивна виживаність хворих з клінічно резистентним і чутливим варіантом залежить від молекулярного типу пухлини. Обгрунтовано доцільність визначення чутливих і резистентних варіантів МПРМЗ та їх молекулярного типу для оцінки індивідуального прогнозу та корекції лікування після операції, що в свою чергу буде сприяти збільшенню тривалості життя хворих на МПРМЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.256 + Р569.133.1-522
Шифр НБУВ: РА375848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Вітовська О. П. 
Наукове обгрунтування національної стратегії боротьби з первинною глаукомою в Україні: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.18 / О. П. Вітовська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Проведено медико-статистичний моніторинг і визначено фактори ризику захворюваності на глаукому. Розглянуто питання організаційного забезпечення (ОЗ) раннього виявлення первинної глаукоми (ПГ) за допомогою скринінгу населення та осіб з високим ризиком виникнення глаукоми, ОЗ хворих на ПГ своєчасною, доступною, високоефективною й якісною діагностикою, лікуванням і медико-соціальною реабілітацією. Наведено наукове обгрунтування та розроблено заходи первинної та вторинної профілактики ПГ. Проведено оцінювання медичної, соціальної та економічної ефективності даної організаційної системи. Подано наукове обгрунтування якісно нової системи організації офтальмологічної допомоги населенню України - Національної стратегії боротьби з первинною глаукомою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-5 + Р11(4УКР)286.7 + Р11(4УКР)026.267
Шифр НБУВ: РА377807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Бєлікова І.В. 
Наукове обгрунтування оптимізації функціонально-організаційної моделі профілактики стоматологічних захворювань у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.В. Бєлікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано оптимізовану функціонально-організаційну модель первинної профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей, які проживають за умов геохімічної провінції за надлишковим вмістом розчинних фторидів у грунті та питній воді. На підставі ретроспективного аналізу стану дитячої стоматологічної захворюваності показано відсутність динаміки її показників і доведено неефективність існуючих програм профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей. Наведено результати епідемічної оцінки стоматологічної захворюваності дитячого населення Полтавщини в залежності від кількісного вмісту фторидів і ступеня мінералізації джерел питного постачання, стану надання спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям, стану інформованості населення щодо необхідних заходів профілактики, даних експертних оцінок фахівців стоматологічного профілю з питань профілактичної та лікувальної допомоги дітям. Розкрито медичну, соціальну й економічну ефективність застосування запропонованої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.66-5 + Р11(4УКР)026.426.6 +
Шифр НБУВ: РА370179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Плужнікова Т.В. 
Наукове обгрунтування оптимізованої системи профілактики цереброваскулярних захворювань у населення агропромислового регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Т.В. Плужнікова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

У ході дослідження комплексно вивчено рівень та динаміку захворювань населення Полтавщини на цереброваскулярні хвороби за період 1998 - 2007 рр., виявлено регіональні особливості. Встановлено тенденції до підвищення протягом останнього десятиріччя рівня поширеності судинно-мозкових хвороб серед населення. Виявлено основні фактори ризику виникнення та розвитку цереброваскулярних захворювань. Складено прогностичну шкалу оцінки ризику їх виникнення в залежності від індивідуального способу життя та соціально-гігієнічних факторів, сформовано групи ризику залежно від порогового значення сумарної дії факторів ризику. Одержані результати стали підгрунтям для розробки якісно нової 3-етапної системи профілактики цереброваскулярних захворювань серед населення агропромислового регіону, яка передбачає визначення ступеня ризику, пропаганду антиризикових заходів, здійснення медикаментозної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-5 + Р11(4УКР)026.426.1 +
Шифр НБУВ: РА368132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Садов'як І.Д. 
Наукове обгрунтування системи профілактики порушень репродуктивної функції жінок і здоров'я дітей в умовах ендемічного регіону: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Д. Садов'як ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Виявлено особливості реальної поширеності дифузного нетоксичного зоба та іншої тиреоїдної патології у школярів пубертатного віку в ендемічному регіоні та встановлено взаємозалежність між наявністю патології щитовидної залози та порушенням репродуктивної функції в жінок дослідженого регіону. Науково обгрунтовано та розроблено якісно нову систему профілактики таких порушень у жінок і збереження зоров'я дітей, що мешкають за умов йодного дефіциту, складовими якої є традиційні елементи (ендокринологічні кабінети, відділення, диспансери, науково-дослідні установи) та принципово нові - створений вперше в Україні на базі Коломийської центральної районної лікарні Івано-Франківської області спеціалізований Центр профілактики та лікування йододефіцитних захворювань, діяльність якого забезпечує здійснення профілактичних заходів і медико-санітарної допомоги за замкнутим циклом - з моменту народження дитини та закінчуючи її репродуктивним віком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р11(4УКР)442.841 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА357810

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського