Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (69)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*328.933$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Навроцький О.І. 
Інноваційні процеси в вищій школі України: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / О.І. Навроцький ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено передумови, можливості та перспективи інноваційного розвитку вищої школи України. Розроблено концепцію перманентних асинхронних інноваційних процесів у вищій школі, що відповідає основним тенденціям становлення суспільства знань. Започатковано нову соціологічну дисципліну - соціологію інноваційних процесів в освіті. Розроблено соціологічну версію інноватики та здійснено типологію інновацій за їх змістом і функціональним навантаженням. Виявлено парадокси інноваційного розитку у вигляді квазіінновацій. Показано основні тенденції та специфіку інноваційних процесів у сфері вищої освіти України. Проаналізовано тенденції розвитку недержавного сектору вищої школи України та модернізованих класичних університетів, а також значення дистанційного навчання й етизації вищої освіти, подолання її корумпованості як чинників, що сприяють оновленню освітньої системи та всього суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58 + С5*328.933 +
Шифр НБУВ: РА343478

Рубрики:

      
2.

Кутуєв П.В. 
Концепції розвитку та модернізації суспільства: історико-соціологічний аналіз дослідницьких програм: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / П.В. Кутуєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему суперечності між деклараціями соціологів про необхідність теоретичного синтезу та реальним домінуванням конфліктного теоретизування. Визначено структуру еволюції концепцій розвитку та модернізації у дослідницьких програмах соціології в аспекті їх взаємодії поміж собою та з ідеологіями, що існували з 1950-х рр. до сьогодення. Реінтерпретовано поняття "розвиток суспільства" та "модернізація суспільства", обгрунтовано необхідність обмеження сфери застосування поняття "модернізація" шляхом запровадження концепції "формування модерну". Базуючись на синтетичному теоретизуванні, реконструйовано дослідницькі програми модернізації, світ-системного аналізу, держави, що сприяє розвитку, здійснено концептуалізацію ленінських режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + С5*328.933 + С5*328.933
Шифр НБУВ: РА338649

Рубрики:

      
3.

Лісеєнко О.В. 
Політична модернізація суспільства: український вектор розвитку: автореф. дис... д-ра соцiолог. наук: 22.00.04 / О.В. Лісеєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 30 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості процесу політичної модернізації пострадянського українського суспільства, обумовлені соціокультурною специфікою. Проаналізовано сучасні теоретико-методологічні підходи щодо вивчення політичної модернізації суспільства, з використанням яких оцінено динаміку, результати й особливості соціально-політичних перетворень в Україні з початку 1990-х рр. до 2008 рр. Розглянуто різні фази політичної модернізації пострадянського українського суспільства. Проведено компаративний аналіз політичної модернізації у країнах Центральної та Східної Європи (Польщі, Чехії, Угорщини, Словенії) й обгрунтовано можливості використання зарубіжного досвіду у практиці демократичних соціально-політичних перетворень в Україні. Досліджено історію становлення та механізми функціонування таких політичних інститутів пострадянського українського суспільства, як інститут Президента, Парламенту, політичної партії, виборів, референдуму. Розкрито роль ідеології у здійсненні процесу політичної модернізації суспільства. Визначено особливості становлення демократичної політичної культури населення України. Доведено, що ефективність модернізаційного політичного процесу пов'язана з наявністю ідеології модернізації, духовною консолідацією суспільства навколо ідеї розвитку. Процес, який відбувається в ідеологічній сфері сучасного українського суспільства, визначено як "доганяюча модернізація". Запропоновано концепцію політичної модернізації сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + С5*666 +
Шифр НБУВ: РА369993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Марущенко О.А. 
Становлення інноваційної освіти в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.А. Марущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу та систематизації різних інтенцій категорії "інновація" запропоновано інтерпретацію поняття "інноваційна освіта", сутність якої розкривається шляхом характеристик масштабних і дифузних змін її базових основ. Поглиблено соціологічне уявлення про освіту як особливе "поле" (в аспекті конструктивістсько-структуралістського підходу П.Бурдьє). Вперше здійснено комплексне соціологічне дослідження поля шкільної освіти у незалежній Україні. Обгрунтовано, що основними напрямками інноваційної діяльності є демократизація, гуманізація та раціональна організація, у межах яких визначено найбільш значущі інновації. Досліджено процес демократизації шкільної освіти, встановлено особливості проведення децентралізації та перспективи залучення громадськості до управління освітою. Проаналізовано проблему взаємозв'язку доступності освіти та процесу диференціації шкіл. Визначено особливості гуманізації шкільної освіти у контексті аналізу міжособистісно-педагогічного співробітництва учителя та учня. Вперше у межах соціології освіти здійснено (на базі методології П.Бурдьє) сутнісне трактування габітусу шкільного вчителя та виділено специфічні протиріччя його соціально-професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)01 + Ч311,01 + С5*674 + С5*328.933 +
Шифр НБУВ: РА332082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Хобта С.В. 
Ціннісні основи модернізації в сучасному суспільстві: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / С.В. Хобта ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Проведено соціологічний аналіз ціннісних змін у процесі модернізації сучасного суспільства. Уперше у вітчизняній соціологічній літературі комплексно висвітлено ціннісні засади процесу модернізації. Системно розглянуто теоретичні підходи до аналізу ціннісного аспекту модернізації. Модернізацію визначено як перехід від традиційного до модерного типу суспільства, а також - до інформаційного, глобального суспільства. Запропоновано характеристику у порівняльному аспекті модерної та постмодерної ціннісних систем. Проведено емпіричний аналіз ціннісних змін у процесі модернізації "навздогінного" типу. Конкретизовано специфіку ціннісної модернізації в Україні. Описано особливості ціннісної свідомості у процесі модернізації жителів Донбасу у порівнянні з Галичиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + С5*18*122.6 +
Шифр НБУВ: РА352093

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського