Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (505)Книжкові видання та компакт-диски (797)Журнали та продовжувані видання (208)
Пошуковий запит: (<.>U=У02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Боденчук Л.С. 
Академік І.І. Лукінов (1927 - 2004) - вчений, громадський діяч, організатор аграрно-економічної науки в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Л.С. Боденчук ; Держ. наук. с.-г. б-ка УААН. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено основні етапи життя, наукову, науково-організаційну діяльність видатного вченого в галузі аграрної економіки. Визначено, що активна наукова діяльність І.І. Лукінова відповідала незрілим потребам розвитку сільського господарства в Україні та була підпорядкована розв'язанню найголовніших соціально-наукових завдань. Проведено періодизацію наукової діяльності та виділено такі етапи: входження в науку, становлення як визначного вченого й утвердження в цьому статусі. Встановлено масштабність його науково-представницької та науково-просвітницької роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)6 Лукінов І.І. + У9(4УКР)32 д Лукінов, І.І. +
Шифр НБУВ: РА368934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Супрун Н.А. 
Вітчизняна модель корпоративного управління: інституційно-еволюційний аналіз: автореф. дис. ... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Н.А. Супрун ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Досліджено основні чинники, закономірності й інституційні детермінанти еволюції вітчизняної моделі (ВМ) корпоративного управління (КУ) в ХІХ - початку ХХІ ст. Обгрунтовано визначальну роль інституційно-еволюційної методології у дослідженні історичного розвитку даної моделі. Проаналізовано роль наукових концепцій корпоративізму як чинника розвитку інституту КУ та теоретичного фундаменту формування відповідних міжнародних стандартів (МС). Визначено інституційні бар'єри ефективного розвитку ВМ КУ та стратегічні пріоритети вдосконалення системи реалізації та захисту інтересів учасників корпоративних відносин у відповідності до вимог МС та з урахуванням впливу історично сформованого інституційного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)0 + У9(4УКР)291.6-21
Шифр НБУВ: РА370617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мордас І.В. 
Внесок учених Київського національного економічного університету у розвиток економічної науки в Україні (перша третина ХХ ст.): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.В. Мордас ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше системно досліджено науковий доробок учених Київського національного економічного університету першої третини XX ст. Проаналізовано наукові праці С.Є.Слуцького, М.В.Довнар-Запольського, К.Г.Воблого, Р.М.Орженцького, О.О.Русова, Л.М.Яснопольського, М.В.Птухи, П.Л.Кованька, О.П.Оглоблина, С.І.Гольдельмана, висвітлено їх внесок у розвиток економічної науки в Україні. Зроблено висновок, що наукові дослідження університетських учених-економістів суттєво вплинули та визначили особливості подальшого розвитку економічної науки в Україні, а в окремих випадках - у всьому світі. Розглянуто тенденції розвитку економічної науки й освіти в Україні у першій третині XX ст., охарактеризовано соціально-економічні передумови заснування Київського національного економічного університету. Розкрито роль наукових розробок університетських учених у становленні наукових шкіл і формуванні основних напрямків економічних досліджень в Україні у першій третині XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА357675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Супрун Н.А. 
Генеза акціонерного підприємництва в роботах українських економістів другої половини XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Н.А. Супрун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано головні напрями досліджень та узагальнено основні концептуальні політико-економічні погляди провідних українських учених у галузі акціонерного підприємництва, зокрема, маржиналістський, інституціональний та неокласичний підходи. Установлено передумови виникнення та подальшого поширення акціонерного підприємництва у вітчизняній економіці: концентрацію виробництва та капіталу, розвиток акціонерного законодавства, зміну державного відсотка за банківськими вкладами, вплив іноземного капіталу. Проведено періодизацію етапів становлення вітчизняного акціонерного підприємництва та здійснено аналіз особливостей кожного з них на підставі дослідження наукової літератури та статистичних даних. У хронологічних межах досліджуваного періоду виділено п'ять основних циклів розвитку акціонерної справи у вітчизняній господарській практиці. Розкрито внесок українських науковців до розробки питань акціонерного підприємництва, який полягав у з'ясуванні суті та форм прояву акціонерного капіталу й особливостей його функціонування у вітчизняній промисловості другої половини XIX - початку XX ст. Із сучасних теоретико-методологічних позицій проаналізовано особливості тлумачення інституту "акціонерне товариство" вітчизняними науковцями та виокремлено негативні та позитивні характеристики даного виду корпорації. Досліджено творчу спадщину та наукові праці в досліджуваній галузі провідних українських економістів Л.Петражицького та І.Тарасова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА326467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Опанасенко В. М. 
Господарська мотивація в економічній системі України другої половини XIX - початок XX ст. та її відображення в економічній думці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Опанасенко ; "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана", держ. вищ. навч. закл . — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль основних наукових концепцій і встановлено їх внесок у формування теорії господарської мотивації (ГМ). Обгрунтовано умови формування ринкової ГМ на українських землях у досліджуваний період і виокремлено основні інституційні детермінанти її утворення, такі як духовно-культурна суспільна складова та державна економічна політика. Виявлено типи ГМ, причини їх диференціації та шляхи реалізації в основних верствах українського суспільства. На підставі виявлених закономірностей розвитку вітчизняної ринкової ГМ у другій половині XIX - на початку XX ст. сформульовано теоретичні та практичні пропозиції для розвитку сучасної ринкової ГМ суб'єктів економічної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5 + У03(4УКР)5 + Т3(4УКР)52-2
Шифр НБУВ: РА380708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Марутян Р.Р. 
Громадсько-просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.Р. Марутян ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу архівних джерел, матеріалів періодичної преси, спогадів сучасників визначено світогляд М.О.Каришева - науковця та громадського діяча. Особливу увагу приділено громадсько-просвітницькій діяльності вченого на півдні України та його внеску у розвиток освіти в Катеринославській губернії. Розглянуто основні роботи науковця, присвячені актуальним проблемам того часу (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.) - вирішенню аграрного питання та популяризації освіти серед народних мас.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Каришев + У02(4УКР)6 д Каришев М.О.
Шифр НБУВ: РА314503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карпусь 
Діяльність київської історико-економічної школи М.В.Довнар-Запольського (1901-1919 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Дмитро Олександрович Карпусь ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-Довнар-Запольський + У02(4УКР)5 Довнар-Запольський М.В.
Шифр НБУВ: РА359286

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Станкевич Ю.Ю. 
Домогосподарство в ринковій економічній системі та його відображення у світовій економічній думці XX ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю.Ю. Станкевич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис домогосподарства, розкрито його сутність у наукових працях економістів XX ст. на підставі використання принципів цивілізаційної парадигми та системного аналізу. Розглянуто характерні риси діяльності сучасного домогосподарства, зокрема, виробництво, обмін, споживання та заощадження. Проаналізовано різні підходи щодо класифікації домогосподарств, досліджено взаємозв'язки даної господарської форми з іншими суб'єктами ринкової економічної системи, зокрема, з державною й економічними організаціями. Висвітлено еволюцію домогосподарства на українських землях у період розвитку ринкових відносин. Розкрито роль сім'ї у становленні домогосподарства, визначено особливості її життєдіяльності у період командно-адміністративної системи. Висвітлено погляди радянських учених щодо сутності та функцій сім'ї. Проаналізовано передумови загострення кризи інституту сім'ї у другій половині XX ст. (втрата орієнтації суспільства на сімейні цінності, розвиток феміністичного руху, збільшення часу на здобуття освіти, зменшення рівня народжуваності). Охарактеризовано основні етапи розвитку домогосподарства в Україні за часів незалежності. Охарактеризовано їх сучасне становище шляхом аналізу таких компонентів, як економічна складова, соціально-демографічна поведінка та нормативно-правова база, що регулює діяльність суб'єктів ринкової економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У02(0)6 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА369947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Горкіна Л.П. 
Еволюція економічної теорії в Україні у другій половині XIX- першій третині XX століть: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.04 / Л.П. Горкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено еволюцію економічної теорії в Україні у зазначений період. Виявлено основні закономірності та тенденції цієї еволюції, її рівень і відповідність світовим стандартам економічної теорії на різних етапах її розвитку в системах класичного та неокласичного аналізу і синтезу. Висвітлено сутність модифікації в СРСР у 1920-ті рр. економічної теорії у позаринкову концепцію економіки та вплив останньої на вітчизняну та світову науку та практику. Проаналізовано стан і методологію досліджень в Україні у 1920 - 2000 роках ретроспективи української економічної думки, визначено шляхи піднесення її науково-практичної функції за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА315152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ущаповський Ю.В. 
Еволюція теорії цінності в українській економічній думці XIX - поч. XX ст.: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.01.04 / Ю.В. Ущаповський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано цілісну концепцію еволюції теорії цінності (окремої категорії) в українській економічній думці XIX - початку XX ст. Досліджено витоки, основні етапи, особливості та закономірні тенденції розробки українськими економістами теорії цінності у її взаємозв'язку з розвитком світової економічної науки. Для ілюстрації взаємозв'язку між різними економічними категоріями в концепціях українських економістів вперше застосовано схеми, що розкривають взаємозв'язок між різними економічними категоріями, простежують органічну єдність з досягненнями попередників. Проаналізовано стан та методологію досліджень в Україні у 1920-1990 рр. реткроспективи еволюції теорії цінності в українській економічній думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА328178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фещенко В.М. 
Економічна думка України про становлення і розвиток ринкових відносин (друга половина ХІХ - початок ХХ століття): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.04 / В.М. Фещенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Уперше системно досліджено питання генезису ринкових відносин в українській економічній думці другої половини XIX - початку XX ст. У контексті розвитку світової економічної теорії проаналізовано праці українських дослідників стосовно найбільш важливих проблем ринкової еволюції: конкуренції та монополії, суті ринкового механізму, підприємництва, циклічних коливань та економічної кон'юнктури, державного регулювання ринкових процесів. Розкрито новаторство у дослідженнях українських економістів М.І.Тугана-Барановського, О.Д.Білимовича, С.М.Булгакова, Є.Є.Слуцького та інших, які за рівнем постановки та ступенем розробки певних аспектів ринкового розвитку випереджали напрацювання економістів інших держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА336233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вернигора Л.В. 
Розвиток економічної науки в Київському університеті (ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Л.В. Вернигора ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто соціально-економічні передумови виникнення кафедри політичної економії та статистики Київського університету, її становлення та розвиток. У 1909 р. утворено окрему університетську кафедру статистики. Проаналізовано наукову спадщину провідних економістів Київського університету. Досліджено та обгрунтовано їх значний внесок у розвиток світової та вітчизняної економічної теорії, історії економічної думки, економічної історії як окремих галузей наукових знань і навчальних дисциплін. Висвітлено найвизначніше досягнення київської університетської науки в останній третині XIX ст. - створення української економічної школи маржиналізму, започаткованої М.Х.Бунге, Д.І.Піхно та ін. Розкрито роль вчених-економістів університету у формуванні та вихованні багатьох поколінь української економічної наукової еліти, створенні багатого наукового підгрунтя, на якому українські економісти у перші два десятиріччя XX ст. досягли вершин світової слави (М.І.Туган-Барановський, О.Д.Білімович, Є.Є.Слуцький, Р.М.Орженцький).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА320529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Головата І.В. 
Розробка маржинальної теорії цінності українськими економістами кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / І.В. Головата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено розробки маржинальної теорії цінності у працях вітчизняних науковців на межі ХІХ - ХХ ст., визначено місце та роль даної теорії цінності у формуванні загальної спрямованості розвитку економічної науки. Простежено історичну еволюцію уявлень про економічну цінність у контексті парадигм корисності та вартості. Розкрито питання генезису маржинальних досліджень в Україні, їх спадкоємності та методологічних особливостей. Висвітлено значення, яке мала теорія цінності суб'єктивно-психологічного напрямку для сучасної економічної науки: теорії ринку, цін, поведінки споживачів, економічної психології. Головну увагу приділено маржинальним дослідженням українських (М.Бунге, Д.Піхно, А.Антоновича, Р.Орженцького, О.Білімовича, Є.Слуцького, М.Туган-Барановського), а також російських (В.Войтинського, В.Дмитрієва) та західних учених, які розробляли міждисциплінарні проблеми економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА324564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бахтарі Е.А. 
Роль теореми Кроуза в становленні нового інституціоналізму в другій половині XX ст.: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Е.А. Бахтарі ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 15 с. — укp.

Системно досліджено внесок Рональда Коуза у розвиток методології та становлення нової інституціональної економічної теорії у другій половині XX ст. Розглянуто особливості методології, запропонованої вченим, яка відзначилася виходом за межі неокласичної парадигми і як наслідок визначила подальший розвиток методології нового інституціоналізму на шляху побудови нової наукової парадигми економічної науки. Висвітлено історичні передумови виникнення перших ідей Р.Коуза з приводу значення трансакційних витрат та проблеми зовнішніх ефектів. Досліджено економічні процеси у світовій економіці 1950 - 1960-х рр. - періоду становлення концепції Р. Коуза та теорії конвергенції Дж. К. Гелбрейта. Обгрунтовано ідею, що у теоретичному аспекті положення теореми Р. Коуза стали базовими для формування наукових напрямків, що є складовими нової інституціональної економічної теорії, обгрунтовано необхідність використання елементів даної теорії у процесі розбудови інституціональної структури економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0)6 + У03(0)6 +
Шифр НБУВ: РА346772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кучин С.П. 
Теорія грошового обігу у спадщині М.І.Тугана-Барановського: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / С.П. Кучин ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми грошового обігу, досліджені М.І.Туганом-Барановським. Розкрито економічну суть сучасних тенденцій розвитку системи грошового обігу з використанням обгрунтованих ним методологічних підходів. Проаналізовано соціально-економічі явища в Україні та у світі у середині XIX - на початку XX ст. у аспекті впливу трансформації системи грошових відносин на науковий процес і погляди М.І.Тугана-Барановського. Узагальнено погляди вченого стосовно походження, ролі грошей у народному господарстві, феномену паперових грошей і грошей за умов різних соціальних типів національного господарства. З'ясовано ставлення М.І.Тугана-Барановського до питання визначення вартості грошей у контексті існуючих на той час теорій вартості грошей. Показано, що держава за умов становлення моделі інноваційного розвитку відіграє істотну роль в економічному житті суспільства, зокрема, у формі адміністративно-правового втручання у господарські процеси, а також завдяки особистій участі у виробництві як найбільшого власника за умов реалізації підприємницьких функцій у ряді важливих галузей народного господарства. Доведено, що ідеї М.І.Тугана-Барановського стосовно державного регулювання грошового обігу здійснювали вплив на економічі школи XX ст. та мають велике значення для реалізації ефективного та виваженого державного регулювання сфери грошового обігу на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)53-171 Туган-Барановський + У03(4УКР)530.26 +
Шифр НБУВ: РА347947

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кудлак В.Я. 
Теорія та практика ринкового реформування в економічній спадщині М.Х.Бунге: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.Я. Кудлак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні погляди та практично-реформаторську діяльність М.Х.Бунге - відомого українського вченого-економіста, професора та ректора Київського університету, державного діяча-реформатора, у їх взаємозв'язку з процесом розробки та реалізації комплексу ринкових перетворень, спрямованих на реформування економічної системи Російської імперії й України, зокрема у другій половині XIX ст. Базуючись на сучасних історико-економічних методологічних засадах, проаналізовано наукову спадщину М.Х.Бунге, становлення й еволюцію його наукового світогляду. Значну увагу приділено питанню щодо розробки ним програми соціально-економічного ринкового реформування, розглянуто наукові та науково-публіцистичні праці вченого, написані ним протягом 1850 - 1870-х рр. Проаналізовано зміст і основні напрямки запропонованих реформ, їх науково-теоретичне обгрунтування та шляхи реалізації. Розглянуто практичну реформаторську діяльність М.Х.Бунге на посаді міністра фінансів Російської імперії, за якої було втілено у практику його програму реформ. Проаналізовано та розкрито зміст фіскальних реформ. Задано загальну економічну оцінку ефективності ринкових реформ М.Х.Бунге 1880 - 1890-х рр., їх впливу на розвиток економічної системи України та в цілому Російської імперії на зламі XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)51-178 Бунге М.Х. +
Шифр НБУВ: РА355580

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Воробйова Л.В. 
Українська школа фізичної економії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Л.В. Воробйова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 15 с. — укp.

Системно досліджено питання генезису й еволюції української школи фізичної економії. Проаналізовано внесок у її формування та розвиток українських дослідників С.А.Подолинського, В.І.Вернадського, М.Д.Руденка. Визначено нову парадигму цивілізаційного розвитку, розроблену українським вченим С.А.Подолинським. Ця парадигма базується на енергетичній теорії. Прогрес суспільства С.А.Подолянський пов'язує зі зростанням енергетичного бюджету кожної людини та людства в цілому. Висвітлено розвиток ідей фізичної економії іншими українськими та зарубіжними вченими. Надано аналіз практичного використання цих ідей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5-124 Подолинський С.А. +
Шифр НБУВ: РА346769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Михайленко Р.В. 
Феномен власності як об'єкт філософського дослідження за ранніми творами К.Маркса: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Р.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Досліджено сучасну соціально-філософську літературу, що розглядає марксизм і проблеми, пов'язані з феноменом власності у критичному ракурсі. Сформульовано по-новому розв'язану наукову задачу та установлено особливості кореляції власності в межах онтологічно-гносеологічної тотожності. Створено модель потенційного її розвитку. Розвинуто категорію усуспільненої власності, яку розглянуто як онтологічно-гносеологічну врівноваженість розуміння. Запропоновано розуміння процесу усуспільнення як спрямованість до гносеологізації, що відбувалося в "радянському" марксизмі а також спрямованості до онтологізації, яке має місце у сучасному марксизмі). Зауважено, що такий підхід до аналізу категорії усуспільненої власності є новим напрямком у науково-матеріалістичному аналізі марксизму та проблем власності. Доведено, що за сучасної доби значної уваги потребує соціально-філософське розуміння усуспільнення власності, що несе в собі формально-юридичні та економічні аспекти даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*312.1 + У010.253.3 + У02(0)53-111 +
Шифр НБУВ: РА327649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Андрущенко В.Л. 
Фінансова думка Заходу: генеза та еволюція: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / В.Л. Андрущенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розкрито методологію і теоретичні засади фінансової думки Заходу як процесу наукового пояснення суті фінансів і розуміння фінансових проблем. Графічно представлено ринкову модель фіскального обміну "податки - блага" за Ліндалем. Розроблено концепцію "революції суспільного вибору", здійснену Віргінською школою у США. Визначено принципи й ефект оподаткування, критерії оптимальних податкових систем. Висвітлено проблеми ухилення від податків і перекладання податків. Відображено погляди класиків фінансової теорії як взаємообумовлений комплекс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0)
Шифр НБУВ: РА316447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кудласевич О.М. 
Формування концептуальних засад теорії підприємництва в українській економічній думці другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Кудласевич ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено генезу підприємництва в наукових працях українських економістів другої половини XIX - початку XX ст. Досліджено закономірності й особливості становлення та розвитку підприємництва в Україні, вплив законодавчого забезпечення на його еволюцію, суть підприємництва, висвітлений у працях українських економістів. Розглянуто проблему організаційних форм підприємництва, значення підприємця як вирішального суб'єкта господарської системи. Проаналізовано різні форми впливу держави на розвиток підприємництва, трактовані українськими економістами другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У02(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА357679

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського