Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Краєв$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Краєвський В.М. 
Бухгалтерський облік в системі макроекономічного управління: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.М. Краєвський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію облікових систем, оцінено підходи щодо створення єдиної системи обліку, виділено індикатори макроекономічного управління, оцінено можливість їх розрахунку з використанням інформації бухгалтерського обліку та системи національних рахунків. Обгрунтовано необхідність гармонізації облікових систем, що сприяє підвищенню якості макроекономічного управління та зменшує витрати на підготовку необхідної інформації. Визначено основні напрями поліпшення забезпечення обліковою інформацією макроекономічного управління за рахунок організації додаткового обстеження суб'єктів господарювання, створення єдиного інформаційного простору держави, поліпшення законодавчого забезпечення формування облікової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20
Шифр НБУВ: РА330595

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Краєва Л.О. 
Вплив забруднення атмосферного повітря промислового міста на захворюваність гострою ЛОР-патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.О. Краєва ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено вплив забруднення атмосферного повітря на захворюваність населення гострою ЛОР-патологією, у тому числі інфекційної природи, рівень імунітету (на прикладі імунітету до дифтерії), а також на зміну вірулентності коринебактерій (in vivo et in vitro). Встановлено залежність кількості хворих з гострими ЛОР-патологічними станами та рівня імунітету до дифтерії від ступеня небезпечності забруднення атмосферного повітря у місцях мешкання. Розраховано критичні рівні для окремих чинників та сумарного показника забруднення атмосферного повітря у разі гострої ЛОР-патології. Визначено гемолітичні, гемаглютинуючі, адгезивні та нейрамінідазні властивості представників коринебактерій, стафілококів і стрептококів, які змінювалися у штамів коринебактерій під дією 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря міста. Доведено зміну чутливості до антибіотиків серед коринебактерій під впливом 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря, а також у разі мікробних асоціацій з іншими мікроорганізмами. Виявлено можливість коринебактерій викликати не лише ЛОР-патологію, але й інші захворювання. З метою отримання й обробки результатів дослідження було використано геоінформаційні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р124.426.8
Шифр НБУВ: РА320956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Краєвська О.А. 
Концептуальні засади та інституційні механізми політики Європейського Союзу у сфері туризму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Краєвська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади й інституційні механізми політики ЄС у сфері туризму, особливості її формування та реалізації у контексті процесу прийняття рішень та розвитку спільних політик ЄС. Висвітлено засади формування та нормативно-правового регулювання, взаємодії з іншими спільними політиками ЄС, вплив процесу розширення 2004 р. на туристичну політику ЄС і перспективні напрями її розвитку. Проаналізовано досвід співпраці України та ЄС у сфері туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(0)64 + Ф4(0)64
Шифр НБУВ: РА350658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Краєвська Г. П. 
Народна виробнича термінологія центральних говірок Поділля: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Г. П. Краєвська ; Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:М + Ш141.14-671 + М78 в4
Шифр НБУВ: РА369980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Краєвська Г.П. 
Народна виробнича термінологія центральних говірок Поділля: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.П. Краєвська ; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено склад і семантичну структуру лексики традиційних народних ремесел (деревообробки, плетіння, ковальства та каменярства) центральноподільських говірок. Зібрано та проаналізовано лексику народних ремесел, виокремлено лексико-семантичні групи досліджуваних тематичних груп лексики. За допомогою методики моделювання структурної організації лексики описано семантику та географію кожної лексеми. На підставі вивчення регіональної літератури XIX - початку XX ст. і сучасних говорів досліджено закономірності структурної організації предметної лексики. Простежено формування та розвиток лексики народних ремесел центральноподільських говірок у контексті інших діалектних зон. Виявлено закономірності номінаційних процесів, виявлено просторові відмінності зафіксованої у говірках лексики. Визначено ступінь збереження традиційної виробничої лексики у сучасних говірках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:М + Ш141.14-671 + М78 в4 +
Шифр НБУВ: РА369980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Краєвський А.Й. 
Протеоліз, ендотоксикоз та метаболізм фібриногену в патогенезі акушерських хвороб у корів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / А.Й. Краєвський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Розроблено лабораторний і сонографічний способи діагностики акушерської патології та прогнозування хвороб, спричинених родами, та післяродового періоду. Обгрунтовано необхідність застосування загальної детоксикаційної, профілактичної терапії у сухостійних корів. Вивчено стан протеолізу, метаболізму фібриногену, рівень ендотоксикозу у динаміці сухостійного та післяродового періодів. Установлено, що у корів, схильних до акушерських хвороб, відбувався розлад протеїназно-інгібіторного балансу, накопичення у крові метаболітів фібриногену та зростання вмісту малонового діальдегіду і молекул середньої маси, що може використовуватися для прогнозування й контролю за перебігом акушерської патології. Здійснено сонографічне дослідження матки у динаміці сухостійного періоду. Виявлено взаємозв'язок між гормональним профілем у сухостійних корів з коагулопатією та мікробною контамінацією геніталій до та після родів. Установлено дисбаланс статевих гормонів та збільшення видів мікроорганізмів у геніталіях корів, схильних до акушерської патології. Установлено позитивну роль внутрішньоматкового застосування ентеросгелю для запобігання розвитку післяродового метриту, відновлення протеїназно-інгібіторного балансу, зниження ендотоксикозу, нормалізацію фібринолізу у крові тварин та зниження стійкості мікрофлори матки до антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.3 +
Шифр НБУВ: РА338619

Рубрики:

      
7.

Краєвська Н.А. 
Профілактика післяопераційних ускладнень у жінок з доброякісними пухлинами матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.А. Краєвська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольца. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено, що рівень інгібіну В у жінок зі збереженими яєчниками в післяопераційному періоді характеризує їх резервні можливості. Розроблено та апробовано індивідуальні схеми профілактики тромбоемболічних ускладнень, урогенітальних порушень, корекції метаболізму в післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 +
Шифр НБУВ: РА331801

Рубрики:

      
8.

Краєв 
Режими листового штампування хромонікелевої аустенітної сталі з урахуванням впливу деформаційно-структурних факторів на формозміну та властивості виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Максим Валерійович Краєв ; Національна металургійна академія України. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.122
Шифр НБУВ: РА349139

Рубрики:

      
9.

Краєвська Я. А. 
Синтез, будова і властивості шаруватих оксидних сполук і фаз типу An+1BnO3n+1 та AnBnO3n+1: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Я. А. Краєвська ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.31 + Г522.1
Шифр НБУВ: РА370004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Краєвський В.О. 
Удосконалення процесів холодного торцевого розкочування та ротаційної витяжки на основі математичного моделювання механіки формоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.О. Краєвський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено тензорну модель накопичення пошкоджень у матеріалах з врахуванням "пам'яті напрямків", яка відрізняється від існуючої тензорно-лінійної моделі тим, що між етапами деформування вводиться буферна зона, за якої відбувається поворот головних напрямів тензора накопичення пошкоджень до головних напрямів тензора приростів деформацій, що дало змогу підвищити якісну та кількісну відповідність тензорних моделей експериментальним даним. Розроблено метод визначення параметрів тензорних моделей накопичення пошкоджень, згідно з яким параметри визначаються на підставі кривих повзучості. Це дає змогу уникнути проведення експериментальних досліджень стосовно нестаціонарного деформування. Одержано математичні моделі формоутворення під час холодного торцевого розкочування циліндричним та конічним валками, які дозволяють цілеспрямовано керувати технологічними параметрами процесу для забезпечення необхідних умов деформування. Одержано аналітичні вирази для визначення площі контакту конічного валка з заготовкою у разі холодного торцевого розкочування, які враховують утворення пластичної хвилі та дозволяють розрахувати площу контакту на етапі калібрування у закритій матриці. Розроблено математичну модель процесу згинання смуги змінної ширини та товщини, яка враховує радіуси заокруглень матриці та пуансона, з використанням якої можна визначати рівняння вигнутої осі смуги та точки дотику до матриці та пуансона у процесі згинання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.25-1 + К748.121.05 +
Шифр НБУВ: РА334451

Рубрики:

      
11.

Травецький М. О. 
Клініко-експериментальне обґрунтування підвищення заплідненості корів за стимуляції та синхронізації еструсу / М. О. Травецький. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню поширеності дисфункції яєчників за анеструсу у корів відносно сезону отелення та їх заплідненості залежно від стану статевих органів, рівня прогестерону та обміну речовин перед синхронізацією еструсу. Обґрунтовано доцільність використання біологічно активних речовин у протоколі синхронізації еструсу та поєднання застосування сурфагону на 5 добу і нестероїдних протизапальних препаратів на 11 добу після осіменіння з метою підвищення заплідненості та зниження ембріональної смертності у великої рогатої худоби.Синхронізація еструсу через 50–90 діб та 91 і більше діб після отелення і уведення сурфагону на 5 добу після осіменіння сприяє підвищенню заплідненості корів на 5,8 %. Водночас, за застосування аінілу на 11 добу після осіменіння заплідненість корів зростає на 9,9 % порівняно з показниками тварин контрольної групи. Поєднане застосування сурфагону на 5 добу та аінілу на 11 добу після осіменіння сприяє підвищенню заплідненості у корів першої групи на 7,5 % порівняно з показниками тварин контрольної групи, а другої – на 12,6 %.Під час проведення повторної діагностики вагітності у корів через 60–65 діб після осіменіння встановили відсутність попередньо виявленої тільності у 5,0–11,4 % тварин, що свідчить про наявність пізньої ембріональної смертності. Зокрема, за застосування сурфагону після осіменіння кількість вагітних корів зменшилася на 2,7 %, за введення аінілу – на 4,6 %, за використання сурфагону та аінілу – на 2,3 %; у контрольній групі цей показник зменшився на 4,1 %.У корів, яким на 5 добу після осіменіння застосовували сурфагон, ембріональна смертність знизилася у 1,7 раза порівняно з контрольною групою тварин. Уведення аінілу на 11 добу після осіменіння та застосування його поєднання з сурфагоном на 5 добу сприяло зниженню ембріональної смертності у 1,1 і 2,3 раза відповідно.^UThe dissertation is devoted to the study of the prevalence of disfunction of ovaries for anesthetic in cows in relation to the season of calving and their fertility, depending on the state of genital organs, the level of progesterone and metabolism before the synchronization of the estrus, the expediency of using biologically active substances in the protocol of the estrus synchronization and the combination of theapplication of the sulfagon on the heel and nonsteroidal anti-inflammatory drugs on the eleventh day after insemination to increase fertility and reduce embryonic mortality in large cattle.Summarizing the results of the studies, it can be concluded that the synchronization of the oestrus 50–90 days and 91 and more days after calving and the introduction of the morphogonum for 5 days after insemination contributes to an increase in the fertility of cows in the second group by 5.8 %. At the same time, the use of ainilum for 11 days after insemination contributes to increase fertility of cows of the second group by 9.9 % compared with animals of the second control group. Combined use of sulfagon for 5 days and ainil at 11 days after insemination in cows of the first group contributes to their fertility increase by 7.5 % compared with thecontrol animals, and in the second group of animals – by 12.6 %.During the re-diagnosis of pregnancy in cows 60–65 days after insemination, the absence of pre-identified colony in 5.0–11.4 % of animals was established, indicating the presence of late embryonic mortality. In particular, the use of sulfagon after insemination reduced the number of pregnant cows by 2.7 %, ainilus – 4.6 %, sulfagon and ainilum – by 2.3 %, in the control group by 4.1 %.In cows treated with surfagon on the 5th day after inoculation, the incidence of embryonic death decreased by 1.7 times compared with the control group of animals. Introduction of ainilum for 11 days after insemination and its combination with the use of sulfagon for 5 days contributed to a reduction in embryonic mortality in 1.1 and 2.3 times, respectively.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рошка Ф. Г. 
Кістозна патологія яєчників у корів (діагностика, лікування та профілактика) / Ф. Г. Рошка. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: кісти яєчників у корів.Мета роботи: визначити роль ендо- та екзогенних факторів в етіопатогенезі кістозної патології у корів та удосконалити прогностично-діагностичні критерії та лікувально-профілактичні заходи.Методи дослідження: статистичний, клінічний, гематологічний, біохімічний, сонографічний, гормональний.Наукова новизна: на основі комплексних статистичних, клінічних, сонографічних, біохімічних і гормональних досліджень науково обґрунтовано поліетіологічну природу розвитку кіст яєчників у корів. Визначено частоту утворення кіст яєчників у корів залежно від пори року, тривалості періоду після отелення, терміну попередньої лактації та кількості лактацій. Встановлено, що на фоні підвищеного рівня сечовини та зниження вмісту білка відбувається зростання частоти акушерської та гінекологічної патології запального характеру, що призводить до утворення кіст яєчників. Виявлено вірогідне зростання кількості випадків розвитку кіст яєчників у корів за високої молочної продуктивності. Визначено найвищу запліднюваність корів за середніх розмірів домінантних фолікулів у діаметрі 14–17 мм перед осіменінням за індукції та синхронізації статевої циклічності. Показано, що за стимуляції та синхронізації еструсу розміри домінантних фолікулів перед осіменінням у кожної окремої корови різні. Від розмірів цих фолікулів залежить динаміка концентрації прогестерону у крові тільних і неплідних корів після осіменіння. За динамікою вмісту прогестерону у корів, що залишилися неплідними після індукції та синхронізації еструсу, можна відстежувати трансформацію домінантних фолікулів у кісти яєчників, залежно від їхніх розмірів перед осіменінням.Доведена доцільність сонографічної оцінки стану матки та проведення її санації через 21–27 діб після отелення за виявлення загрози трансформації клінічного післяродового ендометриту в субклінічний та запобігання порушенню фолікулярної і лютеїнової стадій статевого циклу перед індукцією та синхронізацією еструсу у корів. Запропоновано: використання адсорбентів «Кормосан» (Бровафарма, Україна) та «Мікосорб» (Alltech, США) упродовж сухостійного та післяродового періодів для профілактики акушерської та гінекологічної патології, у тому числі розвитку кіст яєчників у корів, що забезпечує зниження рівня сечовини і підвищення вмісту білка в молоці.Впроваджено: матеріали дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі на факультетах ветеринарної медицини під час вивчення дисципліни "Акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології" за спеціальністю "Ветеринарна медицина" в аграрних ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації (Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, Полтавська державна аграрна академія, Подільський державний аграрно-технічний університет, Житомирський національний агроекологічний університет, Харківська державна зооветеринарна академія та Сумський національний аграрний університет), а також впроваджені у науковий процес Дослідної станції епізоотології ІВМ НААН. Результати досліджень впроваджені та ефективно використовуються на племінних і молочнотоварних фермах.^UObject of study: ovarian cysts in cows.Purpose: to determine the role of endogenous and exogenous factors in the etiopathogenesis of cystic pathology in cows and to improve prognostic and diagnostic criteria and treatment and prevention measures.Research methods: statistical, clinical, hematological, biochemical, sonographic, hormonal.Scientific novelty: on the basis of complex statistical, clinical, sonographic, biochemical and hormonal researches the polyetiological nature of development of ovarian cysts in cows is scientifically substantiated.The frequency of ovarian cyst formation in cows depending on the season, the length of the period after calving, the period of previous lactation and the number of lactations was determined. It is established that against the background of elevated urea levels and decreased protein content there is an increase in the frequency of obstetric and gynecological pathology of inflammatory nature, which leads to the formation of ovarian cysts. There is a probable increase in the number of cases of ovarian cysts in cows with high milk productivity. The highest fertility of cows was determined at the average size of dominant follicles with a diameter of 14–17 mm before insemination by induction and synchronization of sexual cyclicity.It has been shown that with stimulation and synchronization of estrus, the sizes of dominant follicles before insemination in each individual cow are different. The dynamics of the concentration of progesterone in the blood of pregnant and infertile cows after insemination depends on the size of these follicles. According to the dynamics of progesterone content in cows that remained infertile after induction and synchronization of estrus, it is possible to monitor the transformation of dominant follicles into ovarian cysts, depending on their size before insemination.The expediency of sonographic assessment of the uterus and its rehabilitation in 21-27 days after calving has been proved to identify the threat of transformation of clinical postpartum endometritis into subclinical and prevent violation of follicular and luteal stages of the sexual cycle before induction and synchronization of estrus in cows.Proposed: use of adsorbents "Kormosan" (Brovapharma, Ukraine) and "Mikosorb" (Alltech, USA) during the dry and postpartum periods for the prevention of obstetric and gynecological pathology, including the development of ovarian cysts in cows, which reduces urea and increases the content protein in milk.Implemented: the materials of the dissertation are used in the educational process at the faculties of veterinary medicine during the study of the discipline "Obstetrics, gynecology and biotechnology of animal reproduction with the basics of andrology" in "Veterinary medicine" in agricultural universities of III-IV levels of accreditation (Stepan Gzhytskyi National University of Veterinary Medicine and Biotechnologies Lviv, Poltava State Agrarian Academy, Podolsk State Agrarian Technical University, Zhytomyr National Agroecological University, Kharkiv State Zooveterinary Academy and Sumy National Agrarian University), and also introduced into the scientific process of the Experimental Station of Epizootology of IVM NAAS. The results of the research are implemented and effectively used on breeding and dairy farms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Бондар С. В. 
Патогенетичне обґрунтування комплексного лікування псів за хронічного простатиту / С. В. Бондар. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: стан передміхурової залози псів за хронічного простатиту та патогенетичне обґрунтування схем їх лікування.Мета роботи: клініко-патогенетичне обґрунтування комплексного лікування псів за хронічного простатиту з використанням сироватки кордової крові. Методи дослідження: клінічні (огляд, пальпація, ректальне дослідження), сонографічні, рентгенологічні, цитологічні (клітини еякуляту), гематологічні (визначення вмісту гемоглобіну, ШОЕ, підрахунок кількості еритроцитів, тромбоцитів, лецкоцитів, лейкограма), біохімічні (визначення загального білку, холестеролу, активності АсАт, АлАт, лужної фосфатази, амілази, глюкози, креатиніну, сечовини, білірубіну), гемостазіологічні (визначення фібриногену, розчинних фібрин-мономерних комплексів), імуноферментні (рівень інтерлейкіну 1, 4 та фактору некрозу пухлин), мікробіологічні (визначення родової належності, антибіотикограма), статистичні.Наукова новизна: На підставі клініко-експериментальних досліджень було розроблено патогенетично обґрунтований метод лікування псів із хронічними простатитами з використанням гетерогенної сироватки кордової крові. Доведено його високу клінічну ефективність, що є суттєвим внеском у вирішення проблеми відновлення репродуктивних якостей та фертильності псів у випадку патології передміхурової залози. Удосконалено та обґрунтовано комплексний підхід щодо діагностики хронічних простатитів у псів на підставі клінічних ознак, сонографічних, рентгенологічних, біохімічних, гематологічних досліджень та дослідження макро- та мікроскопічних показників еякуляту. Розширено уяву про експресію прозапальних цитокінів за хронічного простатиту в псів. Доведено доцільність комплексного використання енрофлоксацину та сироватки кордової крові за лікування псів із хронічним простатитом як засобу, що володіє протизапальними, імуностимулювальними та імуномоделювальними властивостями, а також здатного підвищувати проникність гематопростатичного бар'єру для антибактеріальних препаратів і збільшувати депонування антибіотика в тканинах простати.Запропоновано: для лікування псів із хронічним простатитом метод із застосуванням внутрішньом'язових ін'єкцій 5 % розчину енрофлоксацину в комплексі з внутрішньом'язовим введенням гетерогенної сироватки кордової крові, що дозволяє скоротити терміни лікування, сприяє прискоренню відновлення кількості лейкоцитів у крові, зниженню ШОЕ, зростанню концентрації гемоглобіну, відновленню ензиматичної активності плазми крові та забезпечує корекцію метаболізму фібриногену через блокування утворення фібрин-мономерних комплексів, а також зменшує синтез прозапальних цитокінів.Впроваджено: Наукові розробки впроваджено у клініках м. Суми. Обґрунтовано доцільність виконання ультразвукового дослідження передміхурової залози трансабдомінальним методом, що в разі необхідності слід доповнювати рентгенографією разом із визначенням спермограми та дослідженнями крові з визначенням, окрім вмісту лейкоцитів, рівня ШОЕ. Встановлено, що з метою моніторингу перебігу запальної реакції за простатитів у псів та оцінки ефективності лікування доцільно проводити визначення в плазмі крові активності амілази, вмісту фібриногену та розчинних фібрин-мономерних комплексів, а у сироватці крові – концентрації інтерлейкінів 1, 4 та фактору некрозу пухлин як маркерів інтенсивності запалення. Матеріали дисертації використовуються під час наукових досліджень, практичної діяльності і впроваджені у освітній процес закладів вищої освіти при викладанні навчального курсу дисциплін «Ветеринарне акушерство та гінекологія», «Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології» у Сумському національному аграрному університеті, Харківській державній зооветеринарній академії, Полтавській державній аграрній академії, Білоцерківському національному аграрному університеті, Поліському національному університеті.^UObject of the research: the condition of the dog's prostate gland with chronic prostatitis and pathogenetic substantiation of their treatment regimens.The aim of the research: clinical and pathogenetic substantiation for complex treatment of dogs with chronic prostatitis using cord blood serum.Research methods: clinical (examination, palpation, rectal examination), sonographic, radiological, cytological (ejaculate cells), hematological (determination of hemoglobin, ESR, counting the number of erythrocytes, platelets, leukocytes, leukogram), biochemical, determination of total activity of AST, ALT, alkaline phosphatase, amylase, glucose, creatinine, urea, bilirubin), hemostasiological (determination of fibrinogen, soluble fibrin-monomer complexes), immunoenzymometric ( level of interleukin 1, 4 and factor of tumor necrosis) microbiological (generic assignment, antibiogram), statistical.Scientific novelty: On the basis of clinical and experimental researches the pathogenetically substantiated method of treatment for dogs with chronic prostatitis using the heterogeneous cord blood serum was developed. Its high clinical efficacy has been proven, which is a significant contribution to solving the problem of restoring the reproductive qualities and fertility of dogs in case of prostate pathology. The complex approach to the diagnosis of chronic prostatitis in dogs based on clinical signs, sonographic, radiological, biochemical, hematological studies and the study of macro- and microscopic indicators of ejaculate has been improved and substantiated. The idea of expression of proinflammatory cytokines in in dogs with chronic prostatitis has been expanded. The use of enrofloxacin and cord blood serum in the treatment of dogs with chronic prostatitis as a drug with anti-inflammatory, immunostimulatory and immunomodulatory properties, increasing the permeability of the hematoprostatic barrier to antibacterial drugs and increase of antibiotic tissue deposition has been proven. Offered: the treatment of dogs with chronic prostatitis by method with application of intramuscular injections of 5% of solution of enrofloxacin in a complex with intramuscular administration of heterogeneous cord blood serum that allows to reduce terms of treatment, promotes acceleration of leukocytes in blood recovery, decreases EST, increasing the concentration of hemoglobin, restoring the enzymatic activity of blood plasma and provides correction of fibrinogen metabolism by blocking the formation of fibrin-monomer complexes, reducing the synthesis of pro-inflammatory cytokines.Implemented: Scientific developments are implemented in clinics of Sumy.The expediency of ultrasound examination of the prostate by transabdominal method is substantiated, if necessary it should be supplemented by radiography together with determination of spermogram and blood tests with determination the ESR level, in addition to determination the leukocytes content. It has been determined that in order to monitor the course of the inflammatory reaction in dog's prostatitis and evaluate the effectiveness of treatment, it is advisable to determine plasma blood activity of amylase, fibrinogen and soluble fibrin-monomer complexes, and serum concentrations of interleukins 1, 4 and tumor necrosis factor as markers of inflammation intensity. The dissertation materials are used in scientific research, practical activities and introduced into the educational process of higher education institutions in the course "Veterinary Obstetrics and Gynecology", "Veterinary Obstetrics, Gynecology and Biotechnology of Animal Reproduction with Basics of Andrology" at Sumy National Agrarian University. State Zooveterinary Academy, Poltava State Agrarian Academy, Bila Tserkva National Agrarian University, National University of Polissya.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Середжимова А. Г. 
Прогнозування, діагностика, лікування та профілактика родового травматизму у корів / А. Г. Середжимова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – статеві органи корів під час і після отелення.Мета роботи: визначити патогномічні прогностичні та діагностичні показники травмування родових шляхів під час отелення за станом гомеостазу та вгодованістю корів перед родами і на їх основі розробити комплекс лікувально-профілактичних заходів.Методи дослідження: клінічні (загальний клінічний стан тварини), гематологічні (морфологічні, біохімічні) статистичний (вірогідність отриманих результатів), сонографічний (ультразвукова діагностика органів статевої системи).Наукова новизна: Проведено аналіз поширеності травмування родових шляхів під час отелення залежно від віку корів. Виявлено головні етіопатогенетичні механізми, що лежать в основі дисфункції матки під час отелення та призводять до травмування родових шляхів. Встановлено, що вони виникають внаслідок дискоординації маткових скорочень через порушення обміну речовин у корів сухостійного періоду та безпосередньо перед родами і характеризуються розвитком передродової гіпокальціємії та ліпідної мобілізації на фоні дисбалансу інгредієнтів сполучнотканинного обміну слизу шийки матки за підвищення вгодованості корів перед отеленням.Удосконалено та обґрунтовано прогностичні й діагностичні тести щодо ускладненого перебігу отелення та травмування родових шляхів під час родів на основі аналізу біохімічних показників крові, що характеризують стан обмінних процесів в організмі корів і нетелей безпосередньо перед отеленням.Запропоновано: Поєднане використання препарату Сенсиблеск Вейкс з окситоцином за ускладненого перебігу стадії виведення плода з метою профілактики травмування м'яких тканин родових шляхів.Для лікування корів з ранами родових шляхів після отелення запропоновано використання препаратів окситетрациклін 200 L.F. і вінілін, що забезпечує зниження захворюваності тварин.Впроваджено: Матеріали дисертаційної роботи використовуються у навчальному процесі на факультетах ветеринарної медицини під час вивчення дисципліни «Акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології» за спеціальністю «Ветеринарна медицина» в аграрних ЗВО ІІІ–ІV івнів акредитації (Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, Полтавська державна аграрна академія, Подільський державний аграрно-технічний університет, Поліський національний університет, Харківська державна зооветеринарнаакадемія та Сумський національний аграрний університет), а також впроваджені у науковий процес Дослідної станції епізоотології ІВМ НААН. Результати досліджень впроваджені та ефективно використовуються на племінних і молочнотоварних фермах.^UThe object of the research: genitals of cows during and after parturition.The objective of the research: to determine the pathognomic prognostic and diagnostic indicators of trauma to the birth canal during parturition by the state of homeostasis and fattening of cows before birth and on their basis to develop a set of treatment and prevention measures.Methods of the research: clinical (general clinical condition of the animal), hematological (morphological, biochemical) statistical (probability of results), sonographic (ultrasound diagnosis of the genital system).Scientific novelty: The analysis of prevalence of injuries of patrimonial ways during parturition depending on age of cows is carried out. The main etiopathogenetic mechanisms underlying uterine dysfunction during calving and leading to trauma to the birth canal have been identified. It was found that they occur due to incoordination of uterine contractions caused by the metabolic disorders in dry cows and immediately before the birth and are characterized by the prenatal hypocalcemia development and lipid mobilization on the background of connective tissue ingredients imbalance of cervical mucus to increase cows' fattening before calving.Improved and substantiated prognostic and diagnostic tests for complicated calving and the birth canal trauma during childbirth based on the analysis of biochemical parameters of blood, which characterize the state of metabolic processes in the cows' and heifers' body directly before parturition.Proposed: Combined use of the drug SensibelskWakes with oxytocin in the complicated stage of fetal excretion in order to prevent soft tissue injuries of the birth canal.Implemented: The materials of the dissertation are used in the educational process at the faculties of veterinary medicine during the study of the discipline "Obstetrics, gynecology and biotechnology of animal reproduction with basics of andrology" in "Veterinary medicine" in agricultural HEIs of III-IV accreditation level and Lviv National SZ Gzhytsky University, Poltava State Agrarian Academy, Podolsk State Agrarian Technical University, Polissya National University, Kharkiv State Zooveterinary Academy and Sumy National Agrarian University), as well as introduced into the scientific process of the Experimental Station of Epizootology IVM NAAS. The results of the research are implemented and effectively used on breeding and dairy farms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського