Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (802)Книжкові видання та компакт-диски (589)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>A=Міщенко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Міщенко А.Л. 
Адаптація англіцизмів до системи сучасної німецької мови (на матеріалі англіцизмів комп'ютерної галузі й технологій): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Л. Міщенко ; Донецьк. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено спробу дослідження шляхів і способів збагачення німецької загальновживаної мови англіцизмами комп'ютерної галузі й технологій. Запропоновано узагальнену структурно-семантичну модель аналізу лексичних запозичень, на базі якої визначено шляхи надходження та способи адаптації англіцизмів комп'ютерної галузі до системи німецької загальновживаної мови. Проаналізовано способи номінації сучасних денотатів комп'ютерної галузі в англійській і німецькій мовах. Виокремлено особливості орфографії англіцизмів за умов дистанційної комунікації. Одержано важливі дані про специфічні закономірності взаємопроникнення термінологічної, жаргонної та загальновживаної підсистем німецької мови, що унаочнюють напрямки розвитку словникового складу німецької мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:397 + Ш143.24-322 +
Шифр НБУВ: РА365071

Рубрики:

      
2.

Міщенко О.В. 
Біолого-екологічні особливості ехінацеї пурпурової (Echinacea purpurea (L.) Moench) в умовах Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.В. Міщенко ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми вирощування виду ехінацеї пурпурової (Echinacea purpurea (L.) Moench), екологічні особливості синтезу біологічно активних речовин, а також алелопатичні взаємо- та післядії даного виду за умов Центрального Лісостепу України. Вперше проведено біолого-екологічні дослідження на сортовому матеріалі інтродукованого виду Echinacea purpurea (L.) Moench. Визначено оптимальні моделі формування густоти агроценозу даної рослини залежно від мети використання її сировини. Вперше визначено стійкість зазначеного виду до несприятливих факторів навколишнього середовища. Виявлено підвищення біологічної активності грунту під впливом продуктів мінералізації рослинних решток ехінацеї пурпурової та розкрито можливості її використання як посередника під сільськогосподарські культури. На підставі аналізу вмісту хлорофілів і каротиноїдів, а також суми гідроксикоричних кислот доведено можливість застування як лікарської сировини рослин ехінацеї пурпурової, вирощених за природно-кліматичних умов Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39ехінацеяпурпурна +
Шифр НБУВ: РА353400

      
3.

Міщенко Л.А. 
Вплив домішки ванадію на дефектоутворення в телуриді кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.А. Міщенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню дефектів ванадію у телуриді кадмію. Визначена конфігурація, енергія іонізації дефектів ванадію та їх вплив на електричні, фотоелектричні, оптичні та магнітні властивості CdTe. Досліджено концентраційний вплив ванадію у розплаві на властивості CdTe. Встановлено існування критичної концентрації ванадію у розплаві CdTe, при якій починається утворення комплексних дефектів з участю ванадію. Досліджено вплив різних обробок, таких як термічна та ультразвукова, на електричні та фотоелектричні властивості кристалів CdTe:V. Показано, що значний вклад у формування електричних та фотоелектричних властивостей кристалів після ультразвукової обробки вносить тонкий приповерхневий шар, збагачений електронами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
4.

Міщенко Л.В. 
Геоекологічний аудит впливу техногенного забруднення на довкілля та здоров'я населення (на прикладі регіону Покуття): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.В. Міщенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено стан сучасної екологічної ситуації на території Прут-Дністровського межиріччя (Покуття). Встановлено, що техногенне забруднення важкими металами та нафтопродуктами даного регіону накопичувалось протягом довготривалої дії транскордонних, регіональних і локальних переносів забруднюючих речовин від різних за своїм походженням джерел викидів. Доведено, що в досліджуваному районі радіонуклідне забруднення на відміну від забруднення важкими металами та нафтопродуктами не має зв'язку з просторовим розподілом ландшафтних одиниць локального рівня, а залежить від домінуючого напрямку вітрів, що розносили радіаційний пил від Чорнобильської катастрофи. Розроблено алгоритм екологічного аудиту - визначення сучасної екологічної ситуації на базі комп'ютерного аналізу просторового розподілу усіх можливих забруднювачів довкілля (важких металів, надлишку отрутохімікатів та мінеральних добрив, нафтопродуктів, радіонуклідів в усіх компонентах ландшафтів (геологічному середовищі, грунтовому та рослинному покривах, водному середовищі та атмосферному повітрі) з врахуванням геофізичних полів та особливостей рельєфу, що впливає на розподіл полютантів. Вперше з використанням ПЕОМ визначено кількісні кореляційні залежності захворюваності населення від різних екологічних чинників та типу забруднення, які проявились до Чорнобильської катастрофи та після неї. Розвинуто методику проведення екологічного моніторингу та створення комп'ютерних інформаційно-аналітичних та прогнозно-керуючих систем екологічної безпеки детального масштабу (1 : 50 000), тобто на рівні території адміністративного району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2 + Д829(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА324200

Рубрики:

      
5.

Міщенко Н.М. 
Державне управління сільськогосподарським виробництвом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Міщенко ; НАН України. Ін-т економ. прогнозування. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню формування в Україні ефективної системи державного управління сільським господарством в умовах ринкової трансформації економіки. Узагальнено концептуальні підходи до проблеми регулювання аграрною сферою. Зроблено аналіз діючої в Україні системи її державного управління. Досліджено головні напрями урядового регулювання розвитком аграрного сектора у системі ринкової економіки щодо ціноутворення на аграрних ринках, оновлення технологій у сільському господарстві, забезпечення його фінансовими коштами, особливостей структурної політики. Розроблено основні засади трансформування механізмів державного управління сільським господарством України за умов реформ, а також пропозиції щодо структурно-функціонального вдосконалення управління АПК на рівні Уряду та частково на рівні Міністерства АПК. Проаналізовано приватизаційний процес у сільському господарстві, обгрунтовано необхідність посилення керованості базовими структурно-інституційними змінами на мікрорівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21
Шифр НБУВ: РА308431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Міщенко В.В. 
Дистанційна радіаційна динамічна теплометрія в діагностиці гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) у працівників морського транспорту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.34 / В.В. Міщенко ; Укр. НДІ мор. медицини. — О., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методичних підходів та вивченню теплового балансу органів черевної порожнини, удосконаленню діагностики гострих запальних захворювань органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит), оцінці перебігу післяопераційного періоду і запального процесу у рані методом дистаційної радіаційної динамічної теплометрії (ДРДТ). Вивчено густину теплового потоку із глибоких структур органів черевної порожнини на передню черевну стінку в залежності від конституції, статі, віку, сезонів року, часу доби, вживання їжі, професії, географічної довготи, широти, хвилювання океану у практично здорових людей-працівників морського транспорту і жителів берегової зони; у хворих з грижами передньої черевної стінки; при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини (апендицит, холецистит, панкреатит) з метою діагностики і контроля за перебігом післяопераційного періоду, оцінки регенерації і ступеня виразності запального процесу в операційній рані. Визначено можливості ДРДТ у фізіологічних дослідженнях у морській медицині та діагностичному алгоритмі при гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-43

Рубрики:

      
7.

Міщенко А. Б. 
Довіра як складова легітимації влади в умовах сучасної демократії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А. Б. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що особливості трактування феноменів довіри та легітимації, їх взаємодії за умов сучасної демократії полягають у поглибленому дослідженні чинників формування й підтримання довіри. Доведено, що легітимація влади виступає постійним процесом, який забезпечує підтримку влади зі сторони суспільства, дозволяє їй проводити стратегічний курс поступу держави, забезпечувати стабільність і плюралістичність розвитку суспільства. Визначено наявність особливостей впливу довіри на легітимацію влади за умов політичних трансформацій сучасної України. Доведено, що українське суспільство в процесі свого розвитку поєднувало різні види модифікацій своєї легітимації від традиційного до харизматичного з застосуванням ідеологічних, маніпулятивних та агітаційних механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф023
Шифр НБУВ: РА375351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Міщенко М.І. 
Економічна ефективність реконструкції залізничних мостів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / М.І. Міщенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "економіка мостового господарства" як складової частини економіки залізничного транспорту, що забезпечує ефективність функціонування основних фондів колійного господарства з стратегічним розвитком даного транспорту. Розроблено методологічні принципи оцінки соціально-економічної ефективності інвестиційних проектів стосовно відтворення залізничних мостів за сучасних умов господарювання, а також систему економічної оцінки зносу даних мостів. Запропоновано підходи щодо подальшого розвитку теоретичного обгрунтування взаємозв'язку розвитку залізничного транспорту й інших галузей економіки народного господарства України. Виконано комп'ютерне моделювання процесу зниження споживчої вартості залізничних мостів на двадцять років. Запропоновано методичний підхід до формування оптимальної стратегії відтворення залізничних мостів з використанням економічного критерію оптимальності. Розглянуто методи визначення основних складених елементів критерію оптимальності (капітальних вкладень, експлуатаційних витрат, ефектів), що залежать від реалізації оптимальної стратегії відтворення залізничних мостів, проведено комп'ютерне моделювання процесу реалізації цієї стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)372.0
Шифр НБУВ: РА320692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Міщенко М.І. 
Електромагнітне розсіяння у випадкових дисперсних середовищах: фундаментальна теорія і застосування: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 05.07.12 / М.І. Міщенко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Удосконалено й апробовано мікрофізичний підхід щодо моделювання розсіяння електромагнітного випромінювання окремими частинками та випадковими дисперсними середовищами. Кардинально поліпшено T-матричний метод строгого розв'язання рівнянь Максвела. Розроблено та розміщено на загальнодоступному електронному сервері пакет ефективних T-матричних програм. Виконано детальний аналіз оптичних властивостей несферичних частинок та ефектів багаторазового розсіяння у випадкових дисперсних середовищах. У межах рівнянь Фолді - Лакса досліджено граничний випадок дуже великої кількості та дуже малої об'ємної упаковки частинок та одержано загальне рівняння переносу та загальне формулювання теорії слабкої локалізації електромагнітних хвиль. Узагальнено класичну теорію переносу для випадку довільного анізотропного плоскопаралельного розрідженого дисперсного середовища. Визначено точність скалярної форми рівняння переносу та виявлено, що похибки скалярного наближення стають несуттєвими для розмірних параметрів частинок, більших за 3. Теоретично вивчено залежність характеристик слабкої локалізації від оптичної товщини дисперсного шару та фізичних параметрів розсіюючих частинок і передбачено поляризаційний опозиційний ефект. Факт одночасного існування опозиційних ефектів у яскравості й поляризації для ряду високоальбедних безатмосферних тіл Сонячної системи пояснено у межах слабкої локалізації електромагнітних хвиль. Встановлено кількісні вимоги щодо кліматичної програми супутникового дистанційного зондування аерозольних частинок у земній атмосфері. Виявлено істотне падіння глобальної оптичної товщини тропосферних аерозолів за останні 20 років, яке супроводжується суттєвими регіональними змінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.224в641.0,022 + В313.224в641.0,022
Шифр НБУВ: РА356727

      
10.

Міщенко 
Електрометалургійна технологія виробництва плавлених флюсів з використанням вторинних матеріалів, що містять фтор: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Дмитро Дмитрович Міщенко ; Національна металургійна академія України. — Д., 2003. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.93 + К641.510.023.1-3
Шифр НБУВ: РА330899

Рубрики:

      
11.

Міщенко Н.І. 
Етнопсихологічні чинники виникнення особистісних проблем дитини: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.І. Міщенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто особистісні проблеми дитини старшого дошкільного віку. Досліджено етнічну специфіку особистісних проблем дитини, що виникають під час її соціалізації та інкультурації, з метою розробки проективної конструктивної методики їх діагностики та надання подальшої психологічної допомоги. Показано значимість етнічної специфіки особистісних проблем дитини, пов'язаних із соціалізацією. Визначено розбіжності в симптомокомплексах особистісних проблем і в рівні їх вираження між дітьми слов'янського та кримськотатарського етносів. Створено та перевірено на надійність і валідність проективну методику "Конструктивний тест родини" для виявлення особистісних проблем дитини, а також тієї сімейної ситуації, у якій вона перебуває. Розроблено та реалізовано програму для надання психологічної допомоги дітям з урахуванням їх етнічної належності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.720.1 + Ю952.1-734 + Ч314
Шифр НБУВ: РА320185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Міщенко І.В. 
Еферентна роль різних органів і тканин в регуляції гуморальних захисно-пристосувальних систем (антиоксидантної, гемостазу та фібринолізу) в нормі та патології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Міщенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Доведено, що головний мозок, міокард, шлунок, скелетні м'язи, артеріальні судини різних регіонів організму відіграють окрему, специфічну роль у регуляції антиоксидантної, гемостатичної та фібринолітичної систем крові у разі різної експериментальної патології у тварин (емоційно-больового стресу, безантиоксидантного раціону, надмірного фізичного навантаження, неповної ішемії головного мозку та його реперфузії, ішемії міокарда), а також у людей і тварин за різних фізіологічних умов. Підкреслено, що зміни та перерозподіл антиоксидантних, гемостатичних і фібринолітичних властивостей цих органів мають значення в патогенезі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт), ішемічної хвороби серця (інфаркт міокарда), виразкової хвороби шлунка в людей. Розкрито роль судинної стінки як еферентного регулятора антиоксидантної системи, гемостазу та фібринолізу у хворих людей на прикладі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт) і гіпертонічної хвороби та у здорових людей за різних м'язових навантажень (оздоровчого характеру та тих, що викликають втому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 +
Шифр НБУВ: РА342451

Рубрики:

      
13.

Міщенко 
Застосування регіонарної лімфостимуляції в комплексі лікування гнійних ран: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Михайло Володимирович Міщенко ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14
Шифр НБУВ: РА311249

Рубрики:

      
14.

Міщенко І.М. 
Інноваційна діяльність у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / І.М. Міщенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні засади розвитку інноваційної діяльності у сільському господарстві. Уточнено зміст основних понять та узагальнено напрямки стимулювання інноваційної діяльності на базі вивчення міжнародного досвіду. Проаналізовано організаційно-правові умови здійснення інноваційної діяльності в Україні та наведено оцінку сучасного стану наукового забезпечення інноваційного процесу. Досліджено особливості впровадження інновацій в аграрному господастві й обгрунтовано перспективні напрямки посилення інноваційної діяльності у даній сфері. Розроблено пропозиції щодо використання технопарків, інкубаторів та інших інноваційних структур. Обгрунтовано шляхи удосконалення економічних взаємовідносин між науково-дослідними установами та сільськогосподарськими виробниками у процесі використання інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-55 +
Шифр НБУВ: РА335763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Міщенко С.П. 
Інноваційне відтворення основних фондів залізничного транспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.П. Міщенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні основи організації відтворювального процесу підприємств залізничного транспорту (ПЗТ). Наведено практичні пропозиції щодо реалізації їх ефективної інноваційної діяльності. Визначено орієнтири подальшого розвитку залізничної транспортної системи України та визначено перешкоджальні чинники щодо їх досягнення. Встановлено складники конкурентоспроможності залізничного транспорту та фактори, які на них впливають, а також фактори, що впливають на виробничий потенціал ПЗТ. Запропоновано підхід до відтворення рухомого складу з урахуванням особливостей даного транспорту. З'ясовано складові процесу відтворення рухомого складу ПЗТ. Досліджено існуючі моделі інноваційних процесів. Удосконалено модель інноваційного процесу у залізничному транспорті. Розроблено методологічні засади оцінювання розвиненості інноваційної складової процесу відтворення рухомого складу ПЗТ. Обгрунтовано необхідність створення інноваційної системи даного транспорту та висвітлено заходи, які уможливлюють її реалізацію. Обгрунтовано необхідність і визначено цілі структуризації ПЗТ з метою інноваційного розвитку. Вдосконалено організаційну структуру управління інноваційною діяльністю ПЗТ і розроблено заходи щодо комплексного розвитку інноваційної системи залізничного транспорту на галузевому та державному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-571.1-96 +
Шифр НБУВ: РА365040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Міщенко В.А. 
Клініко-лабораторні особливості, морфологічні ознаки та нові технології діагностики герпетичної моно- і мікст-інфекції у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.А. Міщенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення та оптимізації діагностики герпетичної інфекції у дітей різних вікових груп на підставі вивчення її поширеності, клініко-морфологічних особливостей перебігу, серологічних і молекулярно-біологічних маркерів. Досліджено специфічні прояви даної патології та вікові особливості імунної відповіді залежно від строків інфікування дитини. Встановлено стратегічні показники динаміки серологічних маркерів HSV. Одержано нові дані щодо оцінки їх діагностичної значимості у дітей різних вікових груп. На підставі встановлених закономірностей розроблено уніфіковану класифікацію герпетичної інфекції у дітей. Встановлено високий рівень інфікування HSV серед дітей у період від 1 місяця до 14-ти років. Виділено групи ризику, найбільш вразиливі до герпетичної інфекції. Встановлено домінуючу роль захворювання у формуванні симптомокомплексу, особливостей клінічного перебігу у хворих на гострі інфекції дихальних шляхів та кишкові, нейроінфекції та вірусні гепатити. Підтверджено провідну роль HSV у розвитку тяжких форм гострих інфекцій, встановлено значення HSV як етіологічного чинника у генезі інфекційних процесів з летальним наслідком. На підставі результатів проведених досліджень розроблено оригінальну експертну комп'ютерну систему "Herpesdiamed" для удосконалення ранньої діагностики герпетичної інфекції у дітей. Розроблено комплекс морфологічних критеріїв для виявлення герпетичної інфекції, визначено вікові особливості їх прояву та ступінь виразності залежно від тяжкості та тривалості інфекційного процесу. Встановлено вибірковий тропізм HSV переважно до клітин тканин мезенхімального походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.21-3 +
Шифр НБУВ: РА333979

Рубрики:

      
17.

Міщенко В.Я. 
Комплімент в мовленнєвій поведінці представників англомовних (британської та американської) культур: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Я. Міщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплімент як особливий вид мовленнєвих вчинків у поведінці носіїв британського та американського варіантів англійської мови. Опис здійснено з позицій діяльнісного підходу, у рамках діади "ціль - засіб". Поняттєвий апарат дослідження інтегрує положення теорії мовленнєвих актів, теорії мовленнєвої діяльності та концепції ввічливості. Це дозволяє інтерпретувати компліментарне висловлювання як мовний засіб досягнення якісно різних (мовленнєвих і немовленнєвих) комунікативних цілей, тобто як мовну реалізацію мовленнєвої дії, що є складною єдністю іллокутивного, перлокутивного актів та соціальної дії. Виявлено іллокутивні цілі компліменту, критерії його щирості, відмінності компліменту від схожих іллокутивних актів, ознаки прямих і непрямих, суто непрямих та імпліцитних іллокутивних актів компліменту. Визначено механізм, що лежить в основі перлокутивного акту компліменту, та фактори, які зумовлюють його успішність. Виділено класи й типи компліментів - соціальних дій. Проаналізовано їх структурно-семантичні, прагматичні та етнокультурні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711 + Ш100.33
Шифр НБУВ: РА307928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Міщенко 
М-функції на некомпактних поверхнях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Катерина Ігорівна Міщенко ; НАН України; Інститут математики. — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.5,0 + В162.12,0
Шифр НБУВ: РА362540

Рубрики:

      
19.

Міщенко Н.Д. 
Масова культура як предмет філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Н.Д. Міщенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню феномена масової культури та її суб'єкта - "людини-маси" в ХХ сторіччі. Підкреслюється актуальність завдання об'єктивного і всебічного дослідження такого складного, суперечливого, багатоаспектного явища, як масова культура, що представляє важливий пласт сучасної культури, значною мірою визначає її нинішній стан і перспективи. Масова культура постійно поширюється. В зв'язку з цим особлива увага в роботі приділяється проблемам, пов'язаним з реальними процесами розвитку масової культури в сучасних суспільствах. Достатня увага приділена як визначенню важливих тенденцій, що простежуються в масовій культурі протягом ХХ сторіччя, так і аналізу масової культури в радянському і пострадянському культурному просторі, зокрема, в Україні. Мета автора полягала в розкритті сутності масової культури як нової культурно-історичної парадигми сучасності і водночас особливого пласту культури ХХ сторіччя та показі невипадкового характеру формування масової культури і причин зростання її ролі в сучасній культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.1*46

Рубрики:

      
20.

Міщенко К.С. 
Механізми державного управління соціальним захистом інвалідів в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / К.С. Міщенко ; Акад. муніцип. упр.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-теоретичні засади удосконалення механізмів державного управління соціальним захистом інвалідів в Україні. Доведено необхідність державного регулювання цієї сфери соціальної політики, обгрунтовано потребу в розробці ефективних мкеханізмів державного регулювання. Удосконалено структуру та функції органів державного управління соціальним захистом інвалідів, виявлено основні недоліки її побудови, запропоновано шляхи удосконалення. Проаналізовано нормативно-правовий механізм забезпечення діяльності системи соціального захисту інвалідів, встановлено, що його розвиток значно випереджає темпи формування відповідної організаційної та управлінської структури, що ускладнює державне управління у цій сфері. Розкрито сутність організаційно-функціонального механізму управління соціальним захистом інвалідів. Установлено зв'язок рівня інвалідності з окремими складовими індексу регіоального людського розвитку, запропоновано відповідний метод аналізу. Визначено роль і місце комплексної соціальної реабілітації та соціальних послуг в організаційно-функціональному механізмі державного управління соціальним захистом інвалідів. Запропоновано теоретичні підходи до розробки стандартів соціальних послуг для осіб з івалідністю. Окреслено перспективи реформування державного управління системою соціального захисту інвалідів, у тому числі шляхом упровадження соціального замовлення, ліцензування діяльності у сфері соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-21,01 + Х819(4УКР)153 +
Шифр НБУВ: РА366933

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського