Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ткаченко Т.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Ткаченко Т.В. 
Громадська та благодійна діяльність Г.П.Галагана: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази досліджено діяльність останнього представника давнього козацького роду Галаганів у громадсько-культурному житті України другої половини XIX ст. Визначено комплекс чинників, що вплинули на формування світогладу Г.П.Галагана, а також становлення його громадянської позиції. Особливу увагу приділено участі Г.П.Галагана у роботі державних комітетів з підготовки та проведення селянської реформи 1861 р. Розкрито його погляди на процес звільнення селян від кріпосної залежності та подальше облаштування їх життя. З'ясовано благодійний внесок відомого українського діяча у піднесення соціально-економічного та освітнього розвитку Полтавщини у пореформенний період. Висвітлено діяльність Колегії Павла Галагана та її значення у процесі формування інтелектуальної еліти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Галаган Г.П. +
Шифр НБУВ: РА323904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ткаченко Т.В. 
Засоби стилізації розмовності в прозі Михайла Стельмаха: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Ткаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття розмовності в аспекті історії та стилістики української мови. З'ясовано місце народнорозмовної мови у процесах формування та нормування нової української літературної мови. Визначено сутність понять лінгвістичної категорії розмовності та її стилізації в художній мові. Охарактеризовано специфіку трансформацій смислового обсягу й стилістичного забарвлення розмовно маркованих одиниць, зумовлених авторською настановою. Розглянуто прийоми використання розмовних лексичних елементів у процесі метафоричного переосмислення. Встановлено стилістичні функції розмовної емоційно-експресивної лексики. Досліджено типові та оказіональні словотвірні моделі. Розкрито стилістичний потенціал узуальних і трансформованих фразеологічних одиниць. Виявлено індивідуально-авторську специфіку стилізації розмовності у прозових текстах М.Стельмаха за допомогою розмовних елементів лексико-фразеологічного та словотвірного мовних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 + Ш5(4УКР)6-4 Стельмах, М.П. 534 +
Шифр НБУВ: РА346509

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ткаченко Т.В. 
Нейробіологічні механізми корекції емоційних розладів у осіб з аутоагресивною спрямованістю впливом краніоцеребральної гіпотермії: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Т.В. Ткаченко ; НАН України; Ін-т пробл. кріобіології та кріомедицини. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено нові дані про вплив краніоцеребральної гіпотермії (КЦГ) на психофізіологічні, електрофізіологічні та біохімічні показники у осіб з депресивними розладами різного генезу з аутоагресивною спрямованістю. Показано, що КЦГ призводить до посилення рухливості та сили основних нервових процесів, зниження рівня реактивної тривожності, нормалізації електрогенезу мозку та нормалізації концентрації біогенних регуляторів в крові (серотоніну, дофаміну, адреналіну та норадреналіну). Встановлено, що одним з мозкових механізмів терапевтичних ефектів КЦГ є відновлення церебрального електрогенезу, що відображає особливості формування нового адаптивного системогенезу, в якому пусковим механізмом є гіпокамп. Встановлено предиктори необхідності повторних сеансів КЦГ, які на ЕЕГ виявляються у відсутності пароксизмальної активності на 7-му добу після КЦГ та у домінуванні в електрогенезі мозку неспецифічної активності ретикулярної формації та системи таламуса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА368185

Рубрики:

      
4.

Ткаченко Т.В. 
Одержання низькомолекулярних симетричних етерів на протонопровідних каталітичних мембранах: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Т.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2008. — 22 с. — укp.

З'ясовано вплив потоку протонів на перебіг реакцій дегідратації спиртів до етеру й алкену на мембранних каталізаторах. Цей вплив полягає у відведенні води у складі гідратного оточення протонів від активних центрів мембрани та відновленні високого рівня їх активності. Розроблено математичну модель розрахунку кінетики дегідратації низькомолекулярних аліфатичних спиртів у запропонованому мембранному реакторі. Запропоновано механізм дегідратації спиртів і протонопровідних каталітичних мембранах, що враховує відомості про рухливість протонів вздовж системи вуглецевих зв'язків молекул спирту та задовільно пояснює утворення етеру й олефіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.152-4 + Л614.415.2 +
Шифр НБУВ: РА356271

Рубрики:

      
5.

Ткаченко Т.В. 
Опозиція як чинник формування демократичної політичної системи в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Ткаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес виникнення та розвитку концепцій політичної опозиції. Визначено сутність опозиції як інституту демократичної політичної системи, умови її функціонування, види та форми. Виділено основні етапи розвитку політичної опозиції та умови її трансформацій в незалежній Україні. Виділено та охарактеризовано проблеми процесу інституціоналізації політичної опозиції в Україні. Проаналізовано світові моделі політичної опозиції, визначено перспективи становлення інституту опозиції в Україні в контексті світового досвіду та українських реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА366660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ткаченко Т.В. 
Особливості перебігу бронхоектатичної хвороби в осіб із обтяженою спадковістю, різними антигенними структурами крові та соматотиповими характеристиками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.В. Ткаченко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — Вінниця, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено клініко-інструментальне обстеження 90 осіб з бронхоектатичною хворобою (БЕХ) та 117 осіб контрольної групи. Ризик виникнення ускладнень БЕХ засвідчується наявністю антигенів A(II), MN. Визначено трикомпонентні комбінації B(III)NP(+), B(III)MP(+), B(III)MHp2-2, B(III)P(+)Hp2-1, AB(IV)P(+)Hp2-1, Rh(+)MNP(+), B(III)Rh(+)N, A(II)Rh(+)P(+), B(III)Rh(+)P(+), A(II)Rh(+)Hp2-2, за яких ризик виникнення БЕХ зростає у 2 - 3 рази. Розвиток ускладненого перебігу захворювання достовірно частіший за наявності гаплотипів: A(II)Rh(+)P(+), A(II)Rh(+)MN, A(II)MNHp2-2, Rh(+)MNP(+), MNP(+)Hp2-1, MNP(+)Hp2-2, B(III)Rh(+)M. У хворих на БЕХ, на відміну від осіб контрольної групи, спостережено високі бали ектоморфії, які асоціюються з виникненням БЕХ у молодому віці, обтяженою спадковістю, поширеними бронхоектазами. Ускладнений перебіг БЕХ спостерігається в осіб середнього віку з низькими показниками ендоморфного компонента соматотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА313324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ткаченко Т.В. 
Теоретико-методичні основи формування вокально-звукової культури майбутнього вчителя музики у процесі професійної підготовки : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Т.В. Ткаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 43 с. — укp.

Проаналізовано особливості професійної підготовки майбутнього вчителя музики в сучасних ВНЗ. Визначено роль і значення вокально-звукової культури вчителя як складової його професійної готовності. Розкрито суть поняття вокально-звукова культура вчителя музики, охарактеризовано її структурні компоненти. Проаналізовано особливості формування даної культури майбутнього вчителя музики в процесі його професійної підготовки. Обгрунтовано систему науково-методичного забезпечення формування вокально-звукової культури студентів, розкрито її концептуальні детермінанти. Охарактеризовано компоненти розробленої системи. Обгрунтовано педагогічні умови формування вокально-звукової культури майбутнього вчителя музики. Експериментально доведено ефективність розробленої системи. Досліджено вплив музичної терапії на вокально-звукову культуру майбутнього вчителя музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7р(4УКР)31 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА374430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ткаченко Т.В. 
Формування професійно-педагогічної культури майбутнього вчителя музики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Ткаченко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему створення професійно-педагогічної культури студентів. Розкрито її сутність і зміст. Охарактеризовано її структурні та функціональні компоненти. Визначено та теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування професійно-педагогічної культури майбутнього вчителя музики у процесі занять з постановки голосу. На основі педагогічного експерименту підтверджено доступність та ефективність методики формування професійно-педагогічної культури майбутнього вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)31 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА312227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ткаченко Т.В. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців безпеки життєдіяльності засобами інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.В. Ткаченко ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, зміст і структуру професійної компетентності фахівця БЖД, з'ясовано сучасний стан і тенденції застосування засобів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) навчання у ВНЗ МНС. Проведено аналіз психолого-педагогічної, методичної літератури, а також дисертаційних робіт з питання проблеми формування професійної компетентності фахівців цивільного захисту у ВНЗ МНС. Визначено та теоретично обгрунтовано організаційно-педагогічні умови ефективності використання інформаційних технологій для формування професійної компетентності курсантів ВНЗ МНС України засобами ІКТ. Експериментально перевірено педагогічну ефективність запропонованої методики застосування засобів ІКТ у фаховій (професійно орієнтованій) і практичній підготовці. Розроблено методичні організації для викладачів навчальних закладів МНС України щодо формування професійної компетентності майбутніх фахівців БЖД із застосуванням засобів ІКТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331р +
Шифр НБУВ: РА366368

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського