Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЕСНІКОВА$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=СЕМЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Колеснікова К.В. 
Автоматизація управління технологічним процесом у дугових сталеплавильних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.В. Колеснікова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше формалізовано задачу управління складним процесом виплавки сталі на основі його операційної декомпозиції. Сформовано цільові функції управління для окремих стадій технологічного процесу (ТП). Наведено математичний опис основних етапів електросталеплавильних процесів з використанням визначення активності компонентів шлаку як фази з колективізованими електронами та врахуванням розчинення компонентів футерівки, заправних матеріалів та угару шихти. Удосконалено експериментальні моделі рівноважного вмісту оксидів заліза в шлаку, а також розподілу сірки між металом і шлаком, представлених поліномами. Показано ефективність використання одержаних моделей для автоматизації розрахунків матеріального балансу стадій ТП. Вперше запропоновано принципову схему управління ітераційним процесом розв'язання загальної системи нелінійних рівнянь рівноваги та матеріального балансу операцій за допомогою нейронної мережі, що виконує функцію перемикачів для передачі на вхід об'єкта чергових наближень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-043-05 +
Шифр НБУВ: РА336848

Рубрики:

      
2.

Колеснікова Т.С. 
Клініко-патогенетична оцінка взаємовідносин обміну кальцію і магнію з системою ренін - ангіотензин при гіпертонічній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.С. Колеснікова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено стан системи ренін - ангіотензин та стан обміну кальцію і магнію з визначенням толерантності системи регуляції до навантаження кальцієм або магнієм у хворих на гіпертонічну хворобу. Доведено, що найбільш виразні порушення обміну кальцію притаманні хворим з низькою активністю реніну плазми (АРП), а найбільш виразні порушення обміну магнію - хворим з високою АРП. Встановлено залежність ефективності антигіпертензивної терапії від стану обміну кальцію, магнію та системи ренін - ангіотензин. Обгрунтовано доцільність корекції порушень обміну кальцію у хворих з низькою АРП, а магнію у хворих з високою АРП за допомогою додаткового споживання кальцію або магнію. Вирішено задачу підвищення ефективності антигіпертензивної терапії шляхом розробки індивідуалізованих показань до її вибору на підставі оцінки стану обміну кальцію, магнію, АРП та корекції їх порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА308815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Колеснікова І.А. 
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні параметри професійного дискурсу: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / І.А. Колеснікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Надано загальну лінгвістичну характеристику професійного дискурсу на матеріалі українських, російських і англійських спеціальних текстів (економічної, політичної, історичної, технічної, математичної, військової, лінгвістичної, літературознавчої, біологічної сфер). Визначено його інваріант, критерії професійності / непрофесійності, кваліфікаційні ознаки професійного дискурсу. З'ясовано принципи, за якими він будується. Проаналізовано лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні характеристики. Виявлено специфіку категорій "адресант" і "адресат". Охарактеризовано їх типи, визначено функції мовної особистості у професійному дискурсі. Кваліфіковано креативні та шаблонні засоби професійної номінації (українську, російську й англійську мови). З'ясовано специфіку функціонування певних лексико-граматичних категорій (дієслова, прикметника, дієприкметника, прислівника, числівника). Визначено складові поняття "професійна норма". Типологізовано порушення літературної та професійної норм у цьому дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-70 +
Шифр НБУВ: РА364580

Рубрики:

      
4.

Колеснікова Н.В. 
Методи барицентричного усереднення в задачах відновлення гармонічних та бігармонічних функцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.В. Колеснікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання побудови моделей і методів барицентричного усереднення для задач відновлення гармонічних і бігармонічних функцій. Запропоновано нову оригінальну методику моделювання серендипових скінченних елементів у декартових і полярних координатах, що усуває недоліки традиційного алгебричного підходу, пов'язані зі складанням і розв'язуванням великих систем рівнянь. Модифіковано метод барицентричного усереднення для розв'язування задачі кручення призматичних стержнів довільного поперечного перерізу. Вперше геометричним методом побудовано базисні функції для трикутного скінченного елемента ермітова типу та запропоновано новий підхід до моделювання трикутного елемента Морлі. Розроблено метод барицентричного усереднення для відновлення бігармонічних функцій на прикладі розв'язування рівняння С. Жермен, що моделює деформації згину пружних пластин довільної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.14,0 + В251.101,1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА361352

Рубрики:

      
5.

Колеснікова В.А. 
Наукова та культурно-просвітницька діяльність В.В.Хвойки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.А. Колеснікова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено наукову та культурно-просвітницьку діяльність відомого українського ученого-археолога та музеєзнавця В.В.Хвойки, висвітлено його внесок у розвиток вітчизняної археологічної науки та музейної справи. На підставі вивчення значного обсягу архівних матеріалів висвітлено науковий доробок В.В.Хвойки в галузі польових археологічних досліджень, розглянуто його культурно-просвітницьку діяльність та музейну роботу. Вперше визначено шляхи формування наукових інтересів В.В.Хвойки, час та обставини початку роботи в археології. Проаналізовано наукову концепцію В.В.Хвойки, зокрема, його тезу про послідовний автохтонний розвиток населення Середнього Придніпров'я, що базується на обряді тілоспалення. Визначено витоки формування даної концепції, висвітлено основні напрямки науково-просвітницької діяльності В.В.Хвойки у контексті популяризації давньої історії краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 г(4УКР)д Хвойка +
Шифр НБУВ: РА346107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Колеснікова О.М. 
Облік і аналіз лізингових операцій в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Колеснікова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання обліку аналізу лізингових операцій. Розкрито суть поняття лізингу з урахуванням специфічних особливостей. Проаналізовано й оцінено правове регулювання лізингу в Україні, а також сучасний стан і перспективи розвитку ринку лізингових послуг для аграрного сектору. Розроблено й обгрунтовано рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення лізингової діяльності, сприяння її розвитку та підвищення ефективності у сільськогосподарському виробництві. Запропоновано заходи щодо удосконалення обліку й аналізу лізингових операцій у лізингодавця та лізингоодержувача, які полягають в уточненні порядку документального оформлення та первинного обліку лізингових операцій; визначенні елементів облікової політики; удосконаленні податкових розрахунків за лізинговими операціями, використанні модифікованих формул для оцінки ефективності лізингової діяльності. Розглянуто питання удосконалення процедури обліку й аналізу лізингових операцій за умов застосування комп'ютерних технологій, що забезпечує повну схему автоматизації лізингових платежів у лізингодавця та об'єктивну оцінку ефективності лізингової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3 + У053.9(4УКР)321-562.31 +
Шифр НБУВ: РА339474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Колеснікова І.П. 
Оптимізація епідеміологічного нагляду та удосконалення тактики вакцинопрофілактики епідемічного паротиту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / І.П. Колеснікова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Висвітлено результати багатофакторного аналізу проявів паротитного епідемічного процесу в Україні у доприщепний період (1954 - 1981 рр.) та за умов проведення вакцинопрофілактики (1982 - 2002 рр.). Встановлено низький рівень захищеності від паротитної інфекції новонароджених (44 % сприйнятливих), незадовільний стан специфічного імунітету їх матерів. Доведено низьку реактогенність та достатньо високу імуногенність і епідеміологічну ефективність вакцин, які містять вірус епідемічного паротиту зі штамів Urabe AM 9, RIT (похідний від Jeryl Lynn), Ленінград-3-Загреб, рекомендовано їх для специфічної профілактики паротиту в Україні. Встановлено знижену імуногенність та епідеміологічну ефективність вакцини зі штаму Ленінград-3. Описано систему епідеміологічного нагляду за паротитною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-52 +
Шифр НБУВ: РА328037

Рубрики:

      
8.

Колеснікова Т.І. 
Оцінка функціонального стану канальцевого апарату нирок по зміненню осмотичного гомеостазу при нирковій недостатності різного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Т.І. Колеснікова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено осмотичний гомеостаз для оцінювання ступеня пошкоджень канальцевого апарата нефрону у разі порушень функції нирок різного генезу та розроблено лабораторні критерії прогнозування перебігу й ісходу гострої ниркової недостатності. Показано доцільність визначення кліренсу вільної води (КВВ) для раннього діагностування порушень канальцевого апарата за різних рівнів значень показників азотистого обміну. У пацієнтів з гострою церебральною недостатністю гіпернатріємія є компенсаторним механізмом збереження електронейтральності плазми крові, зумовлений різким зростанням концентрації залишкових аніонів. У пацієнтів з гострою нирковою недостатністю у період відновлення діурезу позитивна динаміка КВВ є предіктором повноцінності відновлення функції нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 +
Шифр НБУВ: РА364042

Рубрики:

      
9.

Колеснікова О.В. 
Патогенетичні аспекти порушення гормонального статусу у хворих на хронічні дифузні захворювання печінки у динаміці лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Колеснікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення діагностики хронічних гепатитів і цирозів печінки за допомогою клініко-лабораторних, біохімічних, імунологічних і гормональних методів дослідження, питання потогенезу ендокринної дисфункції, що знаходяться у взаємозв'язку з імунологічною реактивністю, а також поліпшення результатів лікування хворих на базі диференційованої терапії, зважаючи на виявлені гормональні порушення. Обстежено 135 хворих на хронічні дифузні захворювання печінки. Виявлено дисгормональні порушення, які проявляються симптомокомплексом ендокринного синдрому та супроводжуються змінами активності адаптаційних гормонів. Встановлено, що між показниками імунологічної реактивності, функціональним станом гепатоцитів, системою перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантною системою та гормональними показниками існують кореляційні взаємозв'язки. Обгрунтовано позитивний вплив імуномодулювального за рахунок імуномодулюючого ефекту на клінічну течію захворювання, імунні та гормональні розлади з відновленням показників гормонального статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-3
Шифр НБУВ: РА318192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колеснікова І.А. 
Патологічна анатомія формоутворення раку шлунка (макро- та мікроскопічні кореляції): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / І.А. Колеснікова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2005. — 17 с. — укp.

Установлено, що на макроскопічні особливості раку шлунка впливають гістологічна будова пухлини, її гістологічна гетерогенність, а також кількість слизу, напрямок його виділення, тобто порушення полярного диференціювання клітин, кількості та характеру строми. Визначено, що інфільтративний зріст раку шлунка, інвазія судин взаємопов'язані також зі складом муцину в клітинах пухлини, який залежить від вуглеводних детермінант, виявлених завдяки лектинній гістохімії. Установлено залежність макроскопічної форми раку шлунка від його гістологічної будови. Доведено, що поява ділянок гістологічної гетерогенності сприяє підвищенню інвазії та метастазуванню пухлини. З'ясовано можливості морфологічних досліджень раку шлунка для визначення його особливостей та прогнозу, що підвищує інформативність клінічних методів дослідження, спрямованих на вияв макроскопічної форми пухлини. Виявлено залежність інвазивних властивостей пухлин від макроскопічної форми, а саме: вона збільшується від екзофітних макроскопічних форм (вузла чи виразки) до ендофітних форм (інфільтрату або інфільтративно-виразкової форми). Відзначено, що інвазивні властивості зростають залежно від особливостей гістологічної будови раку шлунка, частіше інвазія судин була наявною за змішаного та дифузного типу раку. У кожному випадку особливості гістологічної будови допомагають визначати біологічну поведінку пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 +
Шифр НБУВ: РА341171

Рубрики:

      
11.

Колеснікова М.Б. 
Розробка технології сумішей сухих функціональних для виробництва емульсійних соусів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / М.Б. Колеснікова ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу літературних даних обгрунтовано необхідність розробки технології сумішей сухих функціональних для емульсійних соусів та актуальність використання в їх складі камедей, зокрема, ксантану та гуару. Визначено умови підготовки, вплив технологічних чинників на функціонально-технологічні властивості полісахаридів (ксантану та гуару) і білоквмістної сировини (молока сухого, яєчного порошку). Встановлено оптимальні співвідношення компонентів у дисперсійному середовищі для одержання стійких емульсій. Доведено, що комплексне використання ксантану та гуару доцільно під час виробництва соусів зі зниженим вмістом жирової фази. Розроблено та обгрунтовано технологію виробництва сумішей сухих функціональних та емульсійних соусів на їх основі трьох груп (молочних, яєчних, яєчно-молочних) із вмістом олії 20 - 70 %. Досліджено комплекс фізико-хімічних, функціонально-технологічних показників, показників безпеки для сумішей та соусів на їх основі. Здійснено впровадження запропонованих розробок у виробництво. Наведено рекомендації щодо використання сумішей сухих функціональних за умов підприємств харчування та спеціалізованих цехів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.11 + Л991.3
Шифр НБУВ: РА320502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колеснікова І.В. 
Формування вмінь вибору методів навчання в процесі загальнодидактичної підготовки майбутніх вчителів початкових класів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.В. Колеснікова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено критерії та рівні сформованості у студентів педагогічних ВНЗ умінь вибору та конструювання методів навчання на засадах загальної дидактики. Вперше проаналізовано динаміку процесу формування даної якості на кожному з етапів загальнодидактичної підготовки майбутніх учителів початкових класів. Розроблено структурно-функціональну модель формування вмінь вибору методів навчання у процесі загальнодидактичної підготовки майбутніх учителів початкових класів, експериментально підтверджено її ефективність. Удосконалено алгоритм вибору та конструювання методів навчання в структурі уроку. Обгрунтовано умови та спеціальний навчально-методичний комплекс, що сприяють формуванню умінь вибору методів навчання у процесі загальнодидактичної підготовки студентів педагогічних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.511.25 +
Шифр НБУВ: РА358871

Рубрики:

      
13.

Колеснікова І.Є. 
Фразеологічна мікросистема "риси характеру людини" в українській та англійський мовах (ідеографічний аспект): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / І.Є. Колеснікова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено принципи організації структури ідеографічної ієрархії фразеологічної системи мови, місце в ній фразеологічної мікросистеми "Риси характеру людини". Наведено схему ідеографічної класифікації ФО на позначення рис характеру людини з урахуванням досягнень сучасної психологічної науки, висновків етнолінгвістичної та лінгвокультурологічної галузей лінгвістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33 + Ш143.21-33
Шифр НБУВ: РА372615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Олех Г. С. 
Моделі та методи оцінки цінності для проектів сталого розвитку / Г. С. Олех. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – «Управління проектами та програмами». – Одеський національний політехнічний університет міністерства освіти та науки України, Одеса, 2021.В дисертації розглянуто науково-прикладне завдання, пов'язане з розв'язанням суперечності між постійно зростальними вимогами щодо оцінки цінності проєктів сталого розвитку та відсутністю доступних і зрозумілих рекомендацій по управлінню оцінки цінності проєкту.Метою досліджень є структурування методологічних підходів до управління оцінкою цінності проєкту та розробка нових рекомендацій (щодо їх застосування в компаніях різних сфер діяльності) і методів по управлінню цінністю проєкту, на основі аналізу та структурування різних методологічних підходів.^UThe dissertation on competition of scientific degree of the candidate of technical sciences on a specialty 05.13.22 – "Management of projects and programs". – Odessa national polytechnic university, Ministry of Education and Science of Ukraine, Odessa, 2021.The dissertation examines the problem of resolving the contradictions between the ever-increasing requirements for valuing sustainable development projects and the lack of accessible and clear guidelines for managing project valuation.The aim of the research is to structure methodological approaches to project valuation management and develop new recommendations (for their application in companies in different fields of activity) and methods for project value management, based on the analysis and structuring of different methodological approaches.The following tasks were performed: analysis of the concept of value and theoretical approaches to the term value in project management; to explore the theoretical aspects of the value approach to project management; analyze the basic standards of project management and other methodological approaches in order to identify mechanisms for creating, measuring and managing the value of the project; to form tools and methodology for creating and managing the value of the project; to test the application of methodological tools for creating and managing the value of different types of projects.The project value management model is proposed as a methodological basis for project value management to ensure sustainable development in project and program management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Котельницька В. Л. 
Адміністративно-правові засади оцінювання роботи судів України в умовах реформування судової системи держави: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. Л. Котельницька. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню адміністративно-правових засад оцінювання роботи судів України в умовах реформування судової системи держави та обґрунтуванню пропозицій щодо їх подальшого вдосконалення.У роботі дістали подальшого розвитку особливості діяльності судів України на сучасному етапі судової реформи як об’єкта оцінювання. З’ясовано, що суспільні настрої обумовили трансформацію судової системи держави, яка триває й до цього часу. Незважаючи на успіхи судової реформи, серед яких: перехід на триланкову систему судоустрою, підвищення вимог до професійності суддівського корпусу, запровадження нових антикорупційних запобіжників у роботі суду тощо, її реалізація також супроводжується низкою недоліків. Наголошується, що в неоднозначних умовах судової реформи суди, як і раніше, здійснюють декілька функцій одночасно, проте пріоритетною залишається відправлення правосуддя в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій. Зроблено висновок, що об’єкт оцінювання роботи судів – це стан реалізації функцій покладених на них Законом України «Про судоустрій та статус суддів» та іншими актами національного законодавства. Водночас об’єкт оцінювання роботи судів в Україні є вужчим, ніж оцінювання судової влади держави.Сформульоване авторське розуміння мети оцінювання роботи суду як забезпечення додержання принципів верховенства права, законності в діяльності суду, функціонування незалежного, справедливого й такого, що відповідає очікуванням суспільства, загальновизнаним цінностям і стандартам захисту прав людини та вимогам антикорупційного законодавства суду за умови раціонального використання наявних ресурсів. З огляду на мету завданнями оцінювання роботи суду запропоновано вважати: одержання інформації про поточну роботу суду, визначення відповідності роботи суду загальновизнаним цінностям і стандартам захисту прав людини; оптимізацію використання судом наявних ресурсів; протидію корупційним проявам у роботі суду; встановлення пріоритетних напрямків удосконалення роботи суду, сприяння залученню громадськості до вдосконалення роботи суду, вдосконалення правових засад виконання судами своїх функцій.Запропоновано принципи оцінювання роботи судів України розуміти як основоположні засади, що визначають мету, завдання, процедуру оцінювання роботи суду та відіграють важливу роль у забезпеченні дієвості та ефективності оцінювання роботи суду загалом. З’ясовано, що оцінювання роботи судів України здійснюється з додержанням інаявних принципів судової влади (інституціональних, функціональних, організаційниї), що обумовлено необхідністю забезпечення незалежних судів, які відправляють справедливе судочинство за будь-яких умов, і напідстав принципів, характерних саме для оцінювання як виду діяльності з урахуванням специфіки функціонування судів (об’єктивності; системності; відкритості, прозорості та доступності оцінювання, зокрема, інформації про процедуру оцінювання, одержані результати, їх подальше використання, достовірності, однозначності, точності, періодичності, дієвоcті оцінювання).Визначено, що оцінювання роботи судів України неможливе без критеріїв оцінювання як формально визначених ознак, які дозволяють установити відповідність роботи суду загальній меті його створення. Установлено, що на сьогодні загальновизнаного переліку критеріїв та показників оцінювання роботи суду у світі, на регіональному рівні, на рівні окремих держав не існує, що обумовлює різні класифікації критеріїв оцінювання як судової системи держави загалом, так і роботи окремих судів. Зважаючи на найбільш поширені доктринальні підходи, положення чинного національного законодавства, міжнародних та європейських стандартів, зроблено висновок про доцільність оцінювання роботи судів України за такими критеріями: а) якістю судового рішення; б) доступністю суду; в) своєчасністю розгляду справи; г) професійною компетентністю, етичною поведінкою та доброчесністю суддів і працівників апарату суду; ґ) довірою громадян до суду.Запропоновано адміністративно-правове регулювання оцінювання роботи суду розуміти як цілеспрямований вплив органів державного управління та суддівського самоврядування на правовідносини, що виникають, змінюються й припиняються з метою встановлення відповідності роботи суду загальновизнаним цінностям і стандартам захисту прав людини, очікуванням суспільства, антикорупційним вимогам, а також реалізації принципів верховенства права, законності, незалежності, справедливості під час відправлення правосуддя, здійснюваних за допомогою сукупності адміністративно-правових норм і в межах національного законодавства. У роботі виокремлено джерела адміністративно-правового регулювання оцінювання роботи судів в Україні за їх юридичною силою.Ключові слова: судова реформа, суд, оцінювання роботи суду, принципи оцінювання, критерії оцінювання, адміністративно-правові форми оцінювання, громадський контроль.^UThe dissertation deals with the study of the administrative and legal principles of evaluating the work of the courts of Ukraine in the context of the reform of the Ukrainian judicial system and the justification of proposals for their further improvement.The dissertation develops the peculiarities of the activity of the courts of Ukraine at the current stage of judicial reform as an object of evaluation. It was found that public sentiments determined the transformation of the judicial system of the state, which continues to this day. Despite the successes of the judicial reform, including the transition to a three-tier judicial system, increasing the requirements for the professionalism of the judicial corps, introducing new anti-corruption safeguards in the work of the court, etc., its implementation is also accompanied by some shortcomings. It is emphasized that in the ambiguous conditions of judicial reform, the courts, as before, perform several functions simultaneously. However, administering justice in the courts of the first, appeal, and cassation instances remains a priority. It was concluded that the object of evaluation of the work of courts is the state of implementation of the functions assigned to them by the Law of Ukraine “On the Judiciary and the Status of Judges” and other acts of national legislation. At the same time, the object of evaluating the work of courts in Ukraine is narrower than the evaluation of the state’s judicial power.The author’s understanding of the purpose of evaluating the court’s work is ensuring compliance with the principles of the rule of law, legality in the court’s activities, independent, proper functioning that meets the expectations of society, generally recognized values and standards for the protection of human rights and the requirements of the court’s anti-corruption legislation, subject to the rational use of available resources. Given the goal, it is proposed to consider the tasks of evaluating the work of the court: obtaining information about the current work of the court, determining the compliance of the work of the court with generally recognized values and standards for the protection of human rights; optimizing the use of available resources by court; countering corruption in court work; establishment of priority areas for improvement of court work, promotion of public involvement in the improvement of court work, improvement of the legal basis for the performance of functions by courts.It was determined that evaluation of the work of the courts of Ukraine is impossible without evaluation criteria as formally defined features that allow establishing the compliance of the work of the court with the general purpose of its creation. It has been established that today there is no universally recognized list of criteria and indicators for evaluating court work in the world, at the regional level, at the level of individual states, which leads to different classifications of evaluation criteria for both the judicial system of the state in general and the work of individual courts. Taking into account the most common doctrinal approaches, the provisions of current national legislation, international and European standards, a conclusion was made about the expediency of evaluating the work of the courts of Ukraine according to the following criteria: a) the quality of the court decision; b) availability of the court; c) timeliness of case consideration; d) professional competence, ethical behavior and integrity of judges and court staff; e) citizens’ trust in the court.It is proposed that the administrative legal regulation of the evaluation of the courts should be understood as the purposeful influence of state administration bodies and judicial self-government on legal relations that arise, change and terminate to establish the compliance of the activity of courts with generally recognized values and standards for the protection of human rights, society’s expectations, anti-corruption requirements, as well as implementing the principles of the rule of law, legality, independence, justice in the administration of justice, carried out with the help of a set of administrative and legal rules and within the limits of national legislation. The work singles out the sources of administrative and legal regulation by evaluating the work of courts in Ukraine according to their legal force.Keywords: judicial reform, court, evaluating the work of the courts, evaluating principles, evaluating criteria, administrative and legal forms of evaluating, public control.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського