Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (446)Книжкові видання та компакт-диски (405)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=КРЮЧК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Крючкова П.Г. 
Авторитарний дискурс (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / П.Г. Крючкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Визначено основні лінгвальні та позалінгвальні компоненти авторитарного дискурсу, проаналізовано комунікативні риси авторитарних особистостей, їх комунікативні стратегії та ідіолекти. Обгрунтовано, що основними критеріями авторитарності є особлива адресантно-адресатна конфігурація комунікативної ситуації, ілокутивна мета комуніканта здійснити авторитарний тиск чи домінувати у комунікації, порушення комунікативних максим, принципів кооперації та ввічливості, авторитетність. Досліджено мовну реалізацію авторитарної поведінки, ефективний і неефективний вплив авторитарного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА325785

Рубрики:

      
3.

Хайдар Д. М. 
Вербальні та невербальні засоби вираження згоди / незгоди в сучасних соціолектах Франції / Д. М. Хайдар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 035 «Філологія» (03 – Гуманітарні науки). – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2021.На сьогодні в суспільстві як пріоритетний принцип висувається врахування «людського фактора» в різних галузях знань і, перш за все, у сучасній соціолінгвістиці, що вивчає різноманітні варіанти існування мови: літературної норми, окремих функціонально-мовних різновидів, передусім розмовної мови, мови ЗМІ, а також професійних жаргонів, територіальних і соціальних діалектів, які мають різний рівень усталеності та кодифікованості. Вивчення соціолектних форм мови відповідає потребам сучасної лінгвістики, коли мова розглядається в тісному зв'язку з індивідом, його мисленням, світоглядом, духовною культурою та практичною діяльністю. У цьому контексті розгляд гендеру, вікових та маргінальних груп населення, молодіжної мови становить важливу і перспективну сферу лінгвокультурологічного дослідження і аналізу.^UPh. D. thesis specialization 035 Philology (03 – Humanities). – Taras Shevchenko National University of Kyiv. Kyiv, 2021.Today in society, the "human factor" is taken into account as a priority principle in various fields of knowledge and, above all, in modern sociolinguistics, which studies multiple variants of language: literary norms, certain functional-linguistic varieties, mainly spoken language, media language, as well as professional jargons, territorial and social dialects, which have different levels of stability and codification. The study of sociolects forms of language meets modern linguistics's needs when language is considered closely connected with the individual, thinking, worldview, spiritual culture, and practical activities. In this context, consideration of gender, age, and marginal groups of the population, youth language is an important and promising area of linguistic and cultural research and analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Крючкова 
Діагностика й лікування сполученої вегето-кардіо-дигестивної патології на санаторно-курортному етапі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / Ольга Миколаївна Крючкова ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2002. — 32 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-4 + Р41-549
Шифр НБУВ: РА322521

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
6.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
7.

Крючко Т.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування системи реабілітаційно-профілактичних заходів дітям різних груп радіаційного ризику: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.О. Крючко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення й оптимізації системи медико-соціальної допомоги дітям із груп радіаційного ризику на підставі розробки та впровадження в практику сучасних технологій діагностики, реабілітації та профілактики порушень здоров'я шляхом вивчення змін мікроциркуляторного, коагуляційного гемостазу, імунітету та прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Наведено результати дослідження стану здоров'я дітей із різних груп радіаційного ризику. Виявлено, що для евакуйованих і дітей переселенців характерна значно більша поширеність вторинних тромбоцитопатій, асоційованих з підвищенням рівня захворюваності на соматичну патологію. Визначено шляхи підвищення ефективності ранньої діагностики тромбоцитопатій на засадах проведення малозатратного клініко-лабораторного скринінгу. Систематизовано фактори ризику за розвитком геморагічних ускладнень у дітей, які зазнали дії іонізуючого опромінення в філо- й онтогенезі. На підставі системного аналізу показників гематологічного, імунного та прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу в дітей з симптоматичними тромбоцитопатіями із різних груп радіаційного ризику встановлено патогенетичні механізми їх виникнення. Патогенетично обгрунтовано на експериментальній моделі опромінених щурят і за умов клінічного динамічного спостереження груп дітей з геморагічним синдромом принципи диференційованого застосування тимічних пептидів у дітей, які зазнали дії іонізуючого опромінення. Розроблену комплексну систему реабілітаційно-профілактичних заходів дітям радіаційного ризику з включенням медикаментозних і немедикаментозних засобів корекції диференційовано з урахуванням групи спостереження. Вивчено ефективність запропонованих реабілітаційних заходів щодо підвищення адаптаційних можливостей організму та відновлення функціонального стану фізіологічних захисних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-3
Шифр НБУВ: РА312393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
9.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Крючков Л.В. 
Міжнародні корпоративні стратегії злиття і поглинання у високотехнологічних секторах економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.В. Крючков ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Виявлено генезис, характер та масштаби реструктуризації корпорацій, зокрема, у високотехнологічних сферах економіки. Визначено глобальні імперативи корпоративних стратегій розширення міжнародного бізнесу та стратегічні фактори ефективності угод злиття та поглинання. Проаналізовано конкурентоспроможність національних компаній високотехнологічного сектору та запропоновано шляхи нарощення їх конкурентного статусу на світових ринках. Наведено рекомендації щодо науково-обгрунтованої державної концепції корегування приватизації власності та створення сприятливого інноваційного клімату в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 +
Шифр НБУВ: РА343279

Рубрики:

      
11.

Крючковський Д.О. 
Методи і моделі побудови інформаційних технологій економічного моніторингу для Call-центрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.О. Крючковський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 21 с. — укp.

Побудовано когнітивну модель одержання прогнозу та пошуку структурних рішень, яка полягає у генерації та перевірці гіпотез про функціональні структури очікуваної ситуації з метою одержання функціональної структури, що пояснює поведінку очікуваної ситуації. Запропоновано комплекс математичних моделей у вигляді когнітивного моделювання з використанням CRM. Нейронні мережі є найбільш оптимальними для вирішення задач класифікації образів, реалізації пам'яті, прогнозування, оптимізації, фільтрації, тобто задачі, які важко описати символьними моделями і предметна область яких вимагає усвідомлення або погано формалізується за допомогою явно визначеного синтаксису, таким чином, перетворення образів - результати числових операцій, як правило, векторно-матричного множення. Розвинуто структуровані нейронні мережі з глобальними властивостями, зокрема, топологію мережі, алгоритм навчання, схему кодування, які визначають інтерпретацію даних у мережі і результатів їх обробки. Удосконалено механізм навчання нейронних мереж, які застосовуються у різних областях, а також сегментацію потенціально клієнтської бази за умов експлуатації Call-центрів. Розвинуто систему побудови баз дани з використанням CRM технологій, удосконалено її функції: збору, збереження й обробки інформації для представлення користувачам і функціонування Call-центрів. Проведено сегментацію ринку за стратами та тимчасовими параметрами населення. Як інструментарій побудовано комп'ютерну програму "Концептуальний аналіз і Моделювання" (КАМ). Основними вимогами до комп'ютерної системи є відкритість до буть-яких можливих змін множини факторів ситуацій, причинно-наслідкових зв'язків, одержання та пояснення якісних прогнозів розвитку ситуації. Доведено практичну можливість реалізації комп'ютерної програми КАМ, яка значно розширює аналітичні можливості експертів, стимулює уяву й інтуїцію для генерації оригінальних рішень, знахідок стосовно управління та рефлексивної поведінки за складної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.1 ф1 в +
Шифр НБУВ: РА351632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Цмоканич І. В. 
Методи та алгоритми захисту інформації від високочастотного нав’язування: автореферат дис. ... д.філософ : 125 / І. В. Цмоканич. — Б.м., 2024 — укp.

АНОТАЦІЯЦмоканич І.В. Методи та алгоритми захисту інформації від високочастотного нав’язування – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 125 – «Кібербезпека». – Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій Міністерства освіти і науки України, Київ, 2023.У дисертаційній роботі вирішується актуальне науково-технічне завдання щодо розробки методів та алгоритмів захисту інформації від високочастотного нав’язування.Для досягнення поставленої мети в роботі потрібно вирішити наступні окремі завдання дослідження:1.?Проаналізувати сучасний стан захищеності інформації від витоку каналами високочастотного нав’язування на обєктах інформаційної діяльності та критичної інфраструктури.2.?Дослідити сучасні методи та способи захисту інформації від витоку каналами високочастотного нав’язування.3.?Розробити модель блокування перехоплення інформації, яка забезпечує руйнацію інформативних параметрів небезпечних сигналів, сформованих високочастотним нав’язуванням.4.?Розробити модель захисту інформації, яка забезпечує пошук оптимальних параметрів ефективних завадових захисних сигналів, здатних забезпечити руйнування інформативних параметрів небезпечних сигналів високочастотного нав’язування на основній частоті та комбінаційних гармоніках зондуючого сигналу.5.?Експериментально перевірити достовірність розроблених моделей та методу захисту інформації від витоку каналами високочастотного нав’язування.6.?Розробити модель розрахунку коефіцієнту захищеності інформації від небезпечних сигналів високочастотного нав’язування7.?Розробити методику захисту інформації від небезпечних сигналів високочастотного нав’язування.8.?Провести оцінку ефективності впливу захисних сигналів на небезпечні сигнали високочастотного нав’язування, в якій використано інформаційно-ентропійний критерій якості приймання радіосигналів.Об'єктом дослідження є процес захисту інформації від витоку каналами, утвореними методом високочастотного нав’язування. Предметом дослідження є методи та алгоритми захисту інформації від високочастотного нав’язування.Методи досліджень ґрунтуються на використанні теорії ймовірностей, параметричної ідентифікації систем, спектрального оцінювання, методів цифрової обробки сигналів, кореляційного аналізу, математичного аналізу, лінійної алгебри, математичного та комп'ютерного моделювання, а також теоретичних основ статистичної радіотехніки.Наукова новизна одержаних результатів. У процесі теоретичних і експериментальних досліджень та моделювання одержано наступні нові наукові результати:1.?Вперше запропоновано модель блокування процесу перехоплення інформації каналами високочастотного нав’язування, яка на основі процесу суперпозиції близьких по частоті гармонічних коливань дозволяє забезпечити ефект «биття» частот шляхом руйнування інформативних параметрів небезпечних сигналів і блокує витік інформації каналами високочастотного нав’язування.2.?Удосконалено модель захисту інформації від витоку каналами високочастотного нав’язування, яка, на відміну від існуючих, побудована на основі навмисного «качання» частоти і забезпечує руйнування інформативних параметрів небезпечних сигналів високочастотного нав’язування не тільки на основній частоті, а й на комбінаційних гармоніках небезпечного зондуючого сигналу. 3.?Удосконалено модель розрахунку коефіцієнта оцінки захищеності інформації, яка, на відміну від існуючих, побудована на основі порівняння енергетичних складових, виміряних в смугах, достатніх для перехоплення, небезпечних та захисних сигналів і забезпечує кількісну оцінку захищеності на основі встановленого значення коефіцієнта з врахуванням параметрів та значень небезпечного зондуючого сигналу. 4.?Вперше розроблено метод захисту інформації від витоку каналами високочастотного нав’язування, який базується на основі алгоритму блокування та руйнування інформативних параметрів небезпечного сигналу високочастотного нав’язування, що забезпечує захист інформації по заданих значеннях коефіцієнта захищеності. Практичне значення одержаних результатів:Запропоновані моделі та методи можуть бути використані дослідно-конструкторськими організаціями та державними структурами при розробці та удосконаленні оцінки захищеності інформації під час проведення інструментального контролю різнотипних об’єктів інформаційної діяльності критичної інфраструктури та вирішення комплексних проблем щодо захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності критичної інфраструктури.^UABSTRACTTsmokanych I.V. Methods and algorithms for protecting information from high-frequency interference - Qualifying scientific work on manuscript rights.Dissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of Philosophy in specialty 125 - "Cyber Security". - State University of Information and Communication Technologies of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2023.The thesis solves the current scientific and technical task of developing methods and algorithms for protecting information from high-frequency interference.In order to achieve the set goal in the work, it is necessary to solve the following separate research tasks:1. To analyze the current state of information security against leakage through high-frequency interference channels on objects of information activity and critical infrastructure.2. To study modern methods and ways of protecting information from leakage through channels of high-frequency imposition.3. To develop a model of blocking the interception of information, which ensures the destruction of informative parameters of dangerous signals formed by high-frequency imposition.4. To develop an information protection model that ensures the search for optimal parameters of effective interference protective signals capable of destroying informative parameters of dangerous signals of high-frequency imposition on the fundamental frequency and combinational harmonics of the probing signal.5. Experimentally verify the reliability of the developed models and the method of information protection against leakage through channels of high-frequency imposition.6. Develop a model for calculating the information security factor against dangerous high-frequency interference signals7. Develop a method of protecting information from dangerous high-frequency interference signals.8. To evaluate the effectiveness of the impact of protective signals on dangerous signals of high-frequency interference, in which the information-entropy criterion of the quality of reception of radio signals is used.The object of the research is the process of protecting information from leakage through channels formed by the method of high-frequency imposition.The subject of research are methods and algorithms for protecting information from high-frequency imposition.Research methods are based on the use of probability theory, parametric identification of systems, spectral estimation, methods of digital signal processing, correlation analysis, mathematical analysis, linear algebra, mathematical and computer modeling, as well as theoretical foundations of statistical radio engineering.Scientific novelty of the obtained results. In the process of theoretical and experimental research and modeling, the following new scientific results were obtained:1. For the first time, a model of blocking the process of interception of information by channels of high-frequency imposition is proposed, which, based on the process of superposition of harmonic oscillations close in frequency, allows to ensure the effect of "beating" frequencies by destroying the informative parameters of dangerous signals and blocks the leakage of information through channels of high-frequency imposition.2. The model of information protection against leakage through high-frequency interference channels has been improved, which, unlike the existing ones, is built on the basis of intentional frequency "swinging" and ensures the destruction of the informative parameters of dangerous high-frequency interference signals not only on the main frequency, but also on combination harmonics of a dangerous probing signal.3. The model for calculating the information security assessment coefficient has been improved, which, unlike the existing ones, is built on the basis of a comparison of the energy components measured in the bands sufficient for interception of dangerous and protective signals and provides a quantitative assessment of security based on the established value of the coefficient, taking into account the parameters and values of the dangerous probing signal.4. For the first time, a method of protecting information from leakage through high-frequency jamming channels was developed, which is based on the algorithm of blocking and destroying informative parameters of a dangerous high-frequency jamming signal, which ensures information protection according to the given values of the security factor.Practical significance of the obtained results:The proposed models and methods can be used by research and development organizations and state structures in the development and improvement of information security assessment during the instrumental control of various objects of information activity of critical infrastructure and solving complex problems regarding information protection at objects of information activity of critical infrastructure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Крючко Н. І. 
Ознаки судової влади. / Н. І. Крючко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні на основі теоретичних здобутків у сфері філософії, соціології, теорії держави та влади, судоустрою, процесуального, конституційного права, а також інших галузевих наук, чинних міжнародно-правових актів, національного законодавства, прецедентної практики Європейського суду з прав людини здійснено комплексний аналіз ознак судової влади і сформульовано ряд теоретичних положень, висновків і практичних рекомендацій, спрямованих на розвиток інституту судової влади, судоустрою, удосконалення норм національного законодавства та підвищення авторитету судової влади в Україні.Запропоновано авторський підхід до визначення понять «ознаки судової влади» та «забезпечення утвердження ознак судової влади».Проаналізовано фактори, які впливають на встановлення, визначення ознак судової влади та їх розуміння, виходячи із правової природи судової влади, її місця та ролі у суспільстві, її призначення, основних завдань та організаційної структури. Виокремлено та охарактеризовано основні ознаки судової влади як соціальної системи.Виокремлено на базі аналізу чинного законодавства, практики та показників функціонування судової влади і наукових джерел такі ознаки, що притаманні судовій владі як владі публічній. Запропоновано авторський підхід до класифікації ознак судової влади та розглянута система ознак судової влади, в яких відображається унікальність останньої.Запропоновано механізми удосконалення судової влади в цілому та досліджена їх проекція на забезпечення впровадження окремих ознак судової влади.^UIn the dissertation research on the basis of theoretical achievements in the field of philosophy, state studies, the theory of power, court system, procedural, constitutional law, as well as other branch sciences, existing international legal acts, domestic legislation, case law of the European Court of Human Rights, a comprehensive analysis of the features of the judicial authorities and formulated a number of theoretical positions, conclusions and practical recommendations aimed at the development of the institution of the judiciary, the judiciary, the improvement of the norms of the national law and enhance the credibility of the judiciary in Ukraine.The author's approach to the key elements of the conceptual-categorical apparatus of the investigated sphere is proposed and author's definitions of the notions of «judicial authority» and «ensuring the confirmation of the signs of the judiciary» are formulated.The factors that influence the establishment, definition of the signs of the judiciary and their understanding, based on the legal nature of the judiciary, its place and role in society, its purpose, the main tasks and organizational structure, are analyzed.The systematic approach to the study of the institution of judicial power was applied and the modern theoretical views on the essence of the signs of judicial power as a social system are generalized. The feature and characterize the main features of the judiciary as a social system.The author's vision for differentiating «signs of the judiciary» from the «principles of the judiciary» is given, which are heterogeneous and multivalued phenomena. It is concluded that to a greater extent they coincide in developed legal democratic countries, taking into account the peculiarities of the legal system, national development and traditions.An attempt is made to generalize the study of the nature of the signs of public authority as a phenomenon of socio-legal reality and their normative consolidation. The main features of public power and their role for the judiciary are revealed.It is argued that the improvement of the implementation or the approval of the signs of the judiciary directly depends on the improvement of the judiciary itself in the country. Established that the signs of the judiciary should be absolute, unchanged values, determined by the natural essence of the judiciary; however, each feature has instruments for measuring the degree of implementation and provision, respectively. In this regard, attention is focused on the possibility of improving the indicators that are measured by signs of the judiciary.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Крючкова 
Оподаткування в системі макроекономічного регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Наталія Михайлівна Крючкова ; Академія фінансового управління; Науково-дослідний фінансовий ін-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.3 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА366812

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бубир Л. М. 
Оптимізація діагностики та критеріїв прогнозування харчової алергії у дітей з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту / Л. М. Бубир. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлені фактори ризику розвитку харчової алергії у дітей з патологієюверхнього відділу шлунково-кишкового тракту.Вперше досліджено структуру харчової сенсибілізації у дітей Полтавськогорегіону з гастроінтестинальними та шкірними проявами ХГЧ з урахуванням частотита швидкості розвитку реакції після вживання причинно-значущого продукту та9оцінкою зворотності клінічних проявів при виключенні даного продукту з раціонушляхом проведення анкетування за допомогою міжнародного опитувальника«AllergoScope» та комплексного алергологічного обстеження.Дослідженні ендоскопічні та морфологічні характеристики ураження ВВШКТ упацієнтів з хронічним гастритом та дуоденітом на тлі IgE-обумовлених та IgEнезалежних реакцій харчової гіперчутливості.Вивчені імунопатогенетичні механізми реалізації реакцій харчовоїгіперчутливості у дітей з патологією ВВШКТ з урахуванням показниківцитокінового статусу.Встановлені кореляційні взаємозалежності між показниками цитокіновогостатусу та патоморфологічними змінами слизової оболонки верхнього відділутравного тракту у дітей з гастроінтестинальними проявами ХГЧ.Вперше проведені дослідження сироваткового біомаркеру TARC/CCL17 тавизначено його діагностичну значимість в алгоритмі ведення пацієнтів згастроінтестинальними та шкірними симптомами ХГЧ. Встановлено кореляційнийзв'язок між TARC/CCL17 й іншими показниками імунологічного профілю тагістологічними критеріями алергічного ураження верхнього відділу травного тракту.^URisk factors for the development of food allergy in children with the uppergastrointestinal tract pathology were identified.The structure of food sensitization in children with gastrointestinal and skinmanifestations of FAH in the Poltava region was studied for the first time, taking intoaccount the frequency and rate of reaction after consuming a suspected food item andassessing the reversibility of clinical manifestations when excluding this product from thediet by conducting a survey using the «AllergoScope» international questionnaire andthrough a comprehensive allergological examination.The endoscopic and morphological characteristics of UGIT lesions in patients withchronic gastritis and duodenitis against the background of IgE-induced and IgEindependent food hypersensitivity reactions were studied.Immunopathogenetic mechanisms of food hypersensitivity reactions in childrenwith UGIT pathology taking into account the indicators of the cytokine status werestudied.Correlation interrelations between the cytokine status indicators andpathomophological changes of the mucous membrane of the upper gastrointestinal tract inchildren with gastrointestinal manifestations of food hypersensitivity were established.The study of the serum TARC/CCL17 biomarker was performed for the first timeand its diagnostic significance in the algorithm of management of patients withgastrointestinal and skin symptoms of food hypersensitivity was determined. A correlationbetween TARC/CCL17 and other indicators of immunological profile and histologicalcriteria of allergic lesions of the upper digestive tract was established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
19.

Крючкова Т.М. 
Пошук вітчизняної сировини, що містить гідроксиантрахінони, синтез їх аналогів, хімічне і біологічне дослідження: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Т.М. Крючкова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На основі хроматоспектрофотометричного методу визначено вміст емодину в корі крушини та насінні жостеру проносного, хризофанолу - в кореневищах і коренях щавлю кінського. Показано можливість отримання емодину й хризофанолу з вітчизняної сировини. З підземних органів щавлю кінського виділено і очищено хризофанол з вмістом 99,48 %. Запропоновано методи синтезу 1,3-дигідроксі-2-гідроксиметилантрахінону, 1,2-дигідроксі-3-гідроксиметилантрахінону і 1,2,4-тригідроксі-3-гідроксиметилантрахінону та на їх основі отримано прості та складні ефіри, альдегіди, кислоти та інші похідні (всього 31 сполука), будова яких підтверджена методами УФ-, ІЧ-, ПМР-спектроскопії, даними елементарного аналізу, а в окремих випадках - зустрічним синтезом. Вперше серед похідних підгрупи алізарину виявлено речовини з високою гепатопротекторною, протизапальною, протимікробною та ліпазотропною активностями за умови низької токсичності. Встановлено анатомічні ознаки плоду та насіння жостеру проносного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 гідроксиантрахінон +
Шифр НБУВ: РА328460

Рубрики:

      
20.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського