Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (757)Книжкові видання та компакт-диски (543)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИТВИНОВ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Литвинов О.М. 
Адміністративно-територіальна координація діяльності суб'єктів профілактики злочинів в Україні на місцевому рівні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Литвинов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто організаційно-правові та процедурні аспекти координації як особливі за типом управління профілактикою злочинів за сучасних умов в Україні. Досліджено методологічні, загальноправові, процесуальні та процедурні засади управління профілактикою злочинів. Проаналізовано питання правового стану, тенденцій розвитку системи координації профілактики злочинів на відповідному адміністративно-територіальному рівні. Висвітлено проблеми організації та прийняття, реалізації та контролю за виконанням спільних узгоджених управлінських (координаційних) рішень суб'єктів профілактики злочинів. Сформульовано рекомендації та пропозиції щодо оптимізації роботи системи управління профілактикою злочинів за сучасних умов на всіх рівнях. Досліджено методологічні проблеми визначення ефективності координації профілактики злочинів, а також ефективності координаційної діяльності окремого органу в межах координаційного рішення. Запропоновано певні прикладні прийоми та засоби вимірювання й оцінки ефективності координаційної діяльності щодо профілактики злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)73 + Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА320304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Литвинов О.А. 
Інформаційна технологія класифікації клінічних діагнозів на основі семантико-синтаксичної моделі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.09 / О.А. Литвинов ; НАН України, М-во науки і освіти України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі дослідження існуючих медичних термінологічних систем визначено основні вимоги щодо їх формування. Виявлено фактори, що впливають на впровадження медичних термінологічних систем у лікувальні заклади України. Розроблено формальну модель клінічного діагнозу, описано її семантичну та синтаксичну складові з використанням формальної граматики та дескрипційної логіки. Вперше на базі сформованої моделі створено концептуальну модель класифікації клінічних діагнозів на підставі фреймового й об'єктивно-орієнтованого підходів до опису знань, а також її даталогічну модель для зберігання в реляційній базі даних. Розроблено механізм взаємодії даної класифікації зі стандартними термінологічними системами. З застосуванням метаінформаційного підходу на засадах шаблону захисту від варіацій удосконалено технологію проектування аналітичної підсистеми та підсистеми статистики госпітальної інформаційної систем. Вперше здійснено реалізацію нової технології класифікації клінічних діагнозів у госпітальну інформаційну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л74 с21 + Р34 с21 +
Шифр НБУВ: РА356291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Литвинова Є.І. 
Інфраструктури верифікації та убудованого діагностування цифрових систем на кристалах: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.13.05 / Є.І. Литвинова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Запропоновано новий асерційний метод верифікації та діагностування HDL-коду проектованої цифрової системи. Реалізовано новий метод убудованого діагностування апаратних модулів цифрової системи на кристалі, впроваджено у технологічний процес проектування новий метод аналізу тестопридатності системного HDL-коду та RTL-моделі цифрової структури на кристалі. Проведено імплентацію в маршрут проектування удосконаленої інфраструктури верифікації та діагностування системних HDL-моделей цифрових проектів. Реалізовано удосконалену інфраструктуру убудованого діагностування та ремонту цифрових систем на кристалах, інструктивно оформлено у вигляді нової організаційної інфрастуктури модель процесу проектування, верифікації та діагностування цифрових систем на кристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-02-5-05 + З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА370876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Литвинов П.В. 
Колективні ефекти при розсіянні світла випадковими системами розсіювачів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / П.В. Литвинов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичний опис колективних ефектів у щільно упакованих та розріджених середовищах. Визначено ефективність різних механізмів формування колективних ефектів та умови застосування моделей на підставі ефекту слабкої локалізації фотонів. У наближенні двократного розсіяння отримано формули для коефіцієнтів поглинання та послаблення світла хаотично орієнтованими кластерами сферичних частинок. Побудовано модель колективних ефектів для розрідженого середовища хаотично орієнтованих кластерів сферичних частинок. Проведені порівняння модельних та експериментальних даних з розсіяння світла водяними розчинами мікросфер латексу довели достатню відповідність між теорією та експериментом. У рамках моделі розглянуто бімодальну кутову залежність поляризації світла, розсіяного кільцями Сатурна. Проаналізовано концентрації частинок, що формують поляризацію кілець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.6,022
Шифр НБУВ: РА307762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Литвинова О.В. 
Корекція відновних процесів у породіль з прееклампсією після кесаревого розтину з урахуванням реактивності організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Литвинова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу прееклампсії (ПЕ) вагітних залежно від неспецифічної резистентності їх організму, впливу початкового стану вагітних на вираженість стресової реакції після кесаревого розтину (КР) й особливостей перебігу відновних процесів у післяопераційному періоді, механізмів дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання (НІЛВ) для його диференційованого призначення у комплексній реабілітації у породіль з ПЕ. Виділено особливості перебігу ПЕ за вагітності та після КР за умов гіпо- та гіперергічної реактивності організму за показниками вагосимпатичного балансу та вмісту стрес-індукувальних і стрес-лімітувальних гормонів. In vitro виявлено спрямованість дії НІЛВ на кров з метою визначення показань для призначення даного методу породіллям з ПЕ. Відзначено, що адаптогенна та біостимулювальна дія НІЛВ зумовлює необхідність його використання на фоні зниженої реактивності організму породіль з ПЕ. Зауважено, що використання диференційованого підходу до призначення НІЛВ підвищує ефективність реабілітаційних заходів у породіль з ПЕ після КР. За цього нормалізація індексів рівноваги слугує критерієм ефективності реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.254.3-82 +
Шифр НБУВ: РА341538

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Литвинова Л.В. 
Населення Нижнього Подніпров'я 12 - початку 15 ст. за антропологічними даними: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.09 / Л.В. Литвинова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення антропологічного матеріалу наведено загальну реконструкцію етнічної історії населення Нижнього Придніпров'я напередодні монгольської експансії та у період Золотої Орди. За результатами аналізу краніологічних серій Мамай Сурка, Благовіщенка, Кам'янка та Каїри показано змішаний антропологічний склад і наявність різних морфологічних типів. Виявлено, що формування осілого населення Нижнього Придніпров'я відбувалось на підгрунті аланського, слов'янського, болгарського, сарматського та кочового компонентів. Установлено міграції осілого та кочового населення напередодні монгольської експансії та у період Золотої Орди з різних територій - Середнього Подніпров'я, Криму, Подоння, Поволжя та Північного Кавказу. Виявлено значний морфологічний зв'язок між осілим населенням Нижнього Подніпров'я та українцями XVII - XIX ст. З'ясовано, що антропологічний тип українців, особливо східних і південних районів сформувався під впливом морфологічних типів, що репрезентують осіле населення XII - початку XV ст. Південної та Центральної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*60 в767 + Т493.11 + Т4(45УКР)41-431.1 +
Шифр НБУВ: РА355729

Рубрики:

      
7.

Литвинова Г.О. 
Особливості функціонування емоційної сфери працівників ППСМ в умовах професійної діяльності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Г.О. Литвинова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми функціонування емоційної сфери працівників патрульної служби міліції з різним стажем службової діяльності. Визначено основні функції емоцій, методи емоційної саморегуляції, напрями та засоби психопрофілактичної роботи в органах внутрішніх справ. Розглянуто особливості сприйняття професійних емоціогенних ситуацій, фрустраційної толерантності, емоційного сприйняття важливих соціальних понять, прояви емоційного та в цілому психічного "вигоряння" у працівників патрульної служби міліції з різним стажем професійної діяльності. Проаналізовано типові емоціогенні службові ситуації працівників патрульної служби міліції з різним стажем роботи, доповнено сучасні уявлення про особливості функціонування їх емоційної сфери. З метою профілактики негативних емоційних станів працівників патрульної служби міліції розроблено й апробовано тренінгову програму "Ресурс". Обгрунтовано шляхи оптимізації психологічного супроводження службової діяльності працівників патрульної служби міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29 + Х819(4УКР)112.011.013:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА356166

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Литвинова Л.В. 
Психологічні механізми подолання дезадаптаційних переживань студентів-першокурсників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.В. Литвинова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості адаптації студентів-першокурсників у вищих навчальних закладах. Виявлено суттєвий вплив емоційного стану та емоційної стабільності особистості, її самооцінки та рівня самостприйняття, вольвої активності, комунікативних умінь і ступеня інтеграції образу "Я" на пристосування до нових умов життєдіяльності. Встановлено, що рівень адаптації особистості залежить від ступеня узгодженості мети і результатів діяльності, оволодіння її новими формами, психічного пристосування, формування та розвитку адекватної самооцінки, рольового моделювання та створення Я-концепції. Розроблено систему практичних психологічних заходів, спрямованих на подолання негативних дезадаптаційних переживань студентів, досліджено їх ефективність. Наведено методичні рекомендації для викладачів та вузівських практичних психологів для здійснення ефективної корекції дезадаптаційних переживань студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ч481.328 +
Шифр НБУВ: РА333873

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Литвинов В.Д. 
Ренесансний гуманізм в Україні (Ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії XV - початку XVII століть): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / В.Д. Литвинов ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 29 с. — укp.

У широкому аспекті європейського Відродження розглянуто погляди вітчизняних гуманістів на проблеми людини, Бога, освіти, морального виховання, історіософії, держави та права. Значну увагу приділено міжконфесійним взаєминам в Україні та участі українських гуманістів у полеміці між православними, католиками та протестантами. Встановлено, що ренесансний гуманізм в Україні розвивався значною мірою у переплетенні з ідеями реформації та бароко, а початковий його період був схожий з раннім італійським, представники якого цікавилися передусім суспільно-політичною, релігійною та етичною проблематикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-4-3 + Ю3(4УКР)43/44 +
Шифр НБУВ: РА325130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Литвинов А.І. 
Розвиток форм господарювання в приміській зоні (на прикладі приміської зони м.Харкова): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.І. Литвинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що приватний сектор функціонує ефективніше за суспільний, але недосконалість ринку землі заважає реструктуризації виробництва. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення методики оцінки земель для умов приміської зони. Запропоновано модель оцінки сукупного рівня оподаткування, яку можна використати для бізнес-планування та економічного аналізу. Наведено результати порівняльного аналізу організаційно-правових форм існуючих підприємств та розроблено рекомендації щодо сторення виробничих одиниць ринкового типу в ході реформування сільськогосподарських підприємств нових та у давно існуючих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Хар)320
Шифр НБУВ: РА319553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Литвинов О. М. 
Соціально-правовий механізм протидії злочинності в Україні (теоретичні та практичні засади): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Литвинов ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 41 с. — укp.

Розкрито сутність соціально-правового механізму протидії злочинності, його відмінності від суміжних категорій і правових феноменів. Проаналізовано сучасний стан правового забезпечення протидії злочинності та висвітлено напрями вдосконалення на перспективу. Охарактеризовано практику реалізації правозастосовних механізмів протидії злочинності в діяльності судів і правоохоронних органів. Визначено коло профільних кримінологічних функцій і систематизовано методи кримінологічного впливу. Встановлено сутність, зміст і значення віктимізації для формування структур шуканого механізму. Досліджено проблемні питання оцінювання ефективності функціонування соціально-правового механізму протидії злочинності та сформульовано рекомендації, щодо вдосконалення теоретико-правових засад і практичної діяльності із протидії злочинності та механізму її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА373205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Литвинова А.О. 
Становлення ринкових відносин власності та господарювання в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.О. Литвинова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та сфери прояву відносин власності, обгрунтовано основні положення щодо їх економічного потенціалу. Досліджено взаємозв'язок відносин власності та господарювання. Обгрунтовано тезу про суттєвий вплив форми власності на виробничі ресурси на визначення суспільних способів поєднання факторів виробництва, характеру їх управління та розподіл результатів господарювання. Удосконалено методологічні підходи щодо структури економічних відносин за формами власності та господарювання. Виявлено їх економічний потенціал та проблеми в аграрній сфері економіки за критерієм впливу власності на мотивацію до праці учасників виробництва. Розроблено методичні підходи щодо оцінки сучасної аграрної сфери економіки України у контексті економічних укладів і виявлено чинники, економічна значимість яких посилюється з розвитком аграрних відносин (розміри господарства, техніко-технологічне забезпечення та застосування наукового менеджменту). Проаналізовано співвідношення організаційних форм господарювання у сільському господарстві та ефективність їх функціонування за умов ринкової економіки. Наведено рекомендації щодо формування раціональної структури відносин власності та господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141 +
Шифр НБУВ: РА334718

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Литвинов О.М. 
Філософія права Новгородцева П.І.: осмислення права і держави в контексті суспільного ідеалу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.М. Литвинов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні положення теоретичного вчення видатного правознавця срібного віку російської культури П.І.Новгородцева. Проаналізовано історико-філософське обгрунтування теорії природного права, досліджено генезис та історичні умови формування та розвитку наукової концепції ученого. Визначено сутність суспільного ідеалу як конструктивної утопії, пріоритетним принципом якої є вивчення творчої особистості. Запропоновано нову періодизацію та висвітлено значення наукової діяльності П.І.Новгородцева як засновника московської школи "відродженого природного права". Розглянуто роль суспільного ідеалу в соціально-правовому житті. Вперше у філософсько-правовому аспекті здійснено інтерпретацію теорії правової держави як критичного подолання утопій бездержавності та створення конструктивного суспільного ідеалу, зорієнтованого на абсолютні моральні цінності, який може втілюватися в конкретні юридичні форми. Встановлено відповідність світоглядних положень Конституції України досягненням світової та вітчизняної природно-правової теорії, втілених у концепції П.І.Новгородцева. Запропоновано нову інтерпретацію основних положень Конституції України про соціальну та правову державу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)506.9 + Ю6*667 +
Шифр НБУВ: РА339555

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Литвиновський Є.Ю. 
Формування в офіцерів структури виховної роботи Збройних сил України вмінь проектування виховного процесу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Є.Ю. Литвиновський ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічну технологію формування в майбутніх заступників командирів військових частин з виховної роботи вмінь проектування виховного процесу під час професійної підготовки в Національній академії оборони України. Визначено, що концептуальною основою розробленої технології є особистісно-орієнтоване навчання, а умовами її ефективного функціонування - застосування квазіпрофесійних творчих завдань та їх розв'язання в процесі суб'єкт-суб'єктної взаємодії учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА327178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Литвинова 
Формування конкурентоспроможного виробництва зерна в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Олена Миколаївна Литвинова ; Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.0-13
Шифр НБУВ: РА359089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тукало С. М. 
Організаційно-педагогічні засади впровадження в наукових установах електронного документообігу на платформі SharePoint / С. М. Тукало. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.10 – інформаційно-комунікаційні технології в освіті. – Інститут інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України, м. Київ, 2021.Дисертаційне дослідження присвячено проблемі впровадження електронного документообігу в наукових установах. Обґрунтовано інформаційну систему підтримування електронного документообігу та розвиток компетентності наукових працівників з електронного документообігу в умовах неформальної освіти. Обґрунтовано розроблену автором організаційно-педагогічну модель впровадження системи електронного документообігу. Обґрунтовано цифрове портфоліо наукового працівника як складника електронного документообігу.Загальні результати проведеного експерименту підтверджують викладену у дисертації гіпотезу та є підґрунтям для висновку: розроблена авторська організаційно-педагогічна модель впровадження системи електронного документообігу є результативною та рекомендована до використання в процесі впровадження інформаційної системи в наукових установах.Ключові слова: електронний документообіг, організаційно-педагогічна модель, наукова установа, інформаційна система, цифрове портфоліо наукового працівника, Microsoft SharePoint.^UThe thesis for a Candidate Degree in pedagogical sciences (Philosophy Doctor) on speciality 13.00.10 «Іnformation and Communication Technology in Education» (011 – Educational, Pedagogical Sciences) – Institute of Information Technologies and Learning Tools of National Academy of Educational Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021.The dissertation research is aimed at solving the problem of implementation of electronic document management in scientific institutions. Electronic document management is used to systematize research, timely response to orders, requests. It is also advisable to use it to submit proposals for documents published for public discussion and development of competence of researchers in electronic document management, which is defined in the National Informatization Program information society in Ukraine.The problem of organizational and pedagogical support for the implementation of electronic document management, in particular, in documenting the processes of planning, control, implementation of research in scientific institutions is not reflected in research works and is not applied in practice. This led to the choice of the topic of the dissertation research: «Organizational and pedagogical principles of implementation of electronic document management in scientific institutions on the SharePoint platform».In accordance with the purpose and objectives of the dissertation research in the process of using the developed organizational and pedagogical model of electronic document management in the scientific institution the following main results are obtained: the essence of basic definitions and theoretical and methodological approaches to the research problem are substantiated; electronic document management in scientific institutions, domestic and foreign experience in the use of electronic document management systems is analysed; the principles of non-formal education of researchers are substantiated; the problem of implementation is substantiated and the subject branch of electronic document management in a scientific institution is analysed; the general method of dissertation research is substantiated; the comparative analysis of paper and electronic document management is carried out; the choice of SharePoint platform for creation of electronic document management system in scientific institution is substantiated; the model of information system for document management in scientific institutions on SharePoint platform is developed; the model of formation of a digital portfolio of the researcher as a component of electronic document management system is developed; the procedural model of implementation of electronic document management and development of competence on electronic document management of researchers in the conditions of non-formal education is substantiated; the model of organizational and pedagogical principles of implementation of electronic document management system in scientific institutions is developed, methodical principles of documentation of scientific researches are developed, approaches to implementation of electronic document management system in scientific institutions are developed, pedagogical conditions of implementation of electronic document management system in scientific institutions are substantiated.The general results of the experiment confirm the hypothesis presented in the dissertation and are the basis for the conclusion: the developed author's organizational and pedagogical model of electronic document management system is effective and recommended for use in the implementation of information systems in scientific institutions.Keywords: electronic document management, organizational and pedagogical model, research institute, information system, digital portfolio of a researcher, Microsoft SharePoint.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шабельніков С. К. 
Кримінологічне законодавство України: феномен та наукові засади розвитку / С. К. Шабельніков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексній характеристиці феномену, факторів та концепції розвитку кримінологічного законодавства України. Вперше надано характеристику кримінологічного законодавства як метасистемного правового феномену ризоматичної будови, що включає такі елементи: 1) конститутивний – законодавство, яке визначає загальні засади, принципи організації протидії злочинності в державі; 2) стратегічний, що визначає цінності, цілі, орієнтири, установки в діяльності щодо протидії злочинності в актуальному та перспективному вимірах; 3) структурний, який окреслює коло спеціальних суб'єктів запобігання злочинам, їх повноваження, взаємодію; 4) функціональний, що визначає законодавчу основу реалізації конкретних напрямів, рівнів, етапів, заходів й засобів протидії злочинності, забезпечення цієї діяльності; 5) інтегративні зв'язки; 6) лакуни.^UThe dissertation is devoted to the complex characteristic of the phenomenon, factors and the development's grounds of the criminological legislation of Ukraine. For the first time has characterized criminological legislation as a metasystemic legal phenomenon of rhizomatic structure, which includes the following elements: 1) constitutive – legislation that defines the general grounds, principles of crime prevention in the state; 2) strategic, which defines the values, goals, guidelines, attitudes in the criminality counteraction in the current and future dimensions; 3) structural, which outlines the range of special subjects of crime prevention, their credentials etc.; 4) functional, which determines the legislative basis for the implementation of specific areas, levels, stages, measures and means of combating crime, ensuring this activity; 5) integrative connections; 6) lacunae.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Грищенко К. С. 
Катеринославський публіцист М.Б. Гєрсєванов і суспільна думка 40-х – 60-х рр. ХІХ століття. / К. С. Грищенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – регіональний інтелектуальний простір Південної України 1840–1860-х рр. у контексті загальноросійської суспільної думки. Мета дослідження – визначення місця та ролі творчості та діяльності М.Б. Гєрсєванова у регіональному та загальноросійському інтелектуальному контексті. Методологічною основою дослідження стали загальнонаукові методи (аналіз та синтез, порівняння, узагальнення) та методи історичних наук: історико-типологічний, проблемно-хронологічний, історико-генетичний, історико-системний, історико-порівняльний. Наукова новизна визначена тим, що вперше комплексно розглянуто та проаналізовано творчий доробок катеринославського публіциста М.Б. Гєрсєванова. У досліджені вперше було: проведено аналіз історіографічної традиції висвітлення особи та діяльності М.Б. Гєрсєванова; здійснено реконструкцію біографії М.Б. Гєрсєванова; принципово розширено бібліографію праць М.Б. Гєрсєванова; суттєво змінено уявлення про інтелектуальну ситуацію на Катеринославщині в середині ХІХ ст.; на прикладі М.Б. Гєрсєванова продемонстровано значимість провінційної публіцистики для формування регіонального інтелектуального середовища; уточнено картину загальноросійської суспільно-політичної та господарської дискусії 1840–1860-х рр. Практичне значення: результати дослідження можуть бути використані при написанні монографій і статей, для розробки загальних курсів з інтелектуальної історії України, історії культури, військової справи, регіональної історії та краєзнавства. Сфера використання: навчальний процес.^UThe object of the research is the regional intellectual space of Southern Ukraine in the 1840s and 1860s in the context of all-Russian public opinion. The purpose of the research is to determine the place and the role of Gersevanov's oeuvre and public activity in the regional and all-Russian intellectual context. The methodological basis of the study were general scientific methods (analysis and synthesis, comparison, generalization) and methods of historical sciences: historical-typological, problem-chronological, historical-genetic, historical-systemic, historical-comparative. The scientific novelty is determined by the fact that for the first time the creative work of the Katerinoslav publicist was comprehensively considered and analyzed. In the research for the first time was: an analysis of the historiographical tradition of coverage of the person and activities of M. Gersevanov; carried out the reconstruction of the M. Gersevanov's biography; bibliography of M. Gersevanov's works were expanded; the perception of the intellectual situation in the Katerinoslav region in the middle of the 19th century was significantly changed; the complex of actual social, social and economic, spiritual and cultural problems and inquiries of the provincial educated community is defined; on the example of the Gersevanov's work the importance of provincial journalism for the formation of a regional intellectual environment was demonstrated; the picture of the all-Russian socio-political and economic discussion of 1840-1860 was specified. Practical value: results of research can be used at writing of monographs and articles, for development of the general courses on intellectual history of Ukraine and the Russian empire, history of culture, military affairs, regional history and local history. Field of application: educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Суп Є. Ю. 
Кримінальна відповідальність за грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК України) / Є. Ю. Суп. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації комплексно, з урахуванням сучасного стану юридичної доктрини та регламентації вітчизняним і міжнародним правом надано характеристику кримінальної відповідальності за грубе порушення законодавства про працю, її підстав і диференціації.^UThe author of the dissertation has comprehensively provided characteristics of criminal liability for major breach of labor legislation, its grounds and differentiation taking into account the current state of legal doctrine and regulations of domestic and international law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мар'єнко Л. М. 
Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного: кримінологічна характеристика та запобігання / Л. М. Мар'єнко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена комплексній кримінологічній характеристиці погроз та насильства щодо суддів, народних засідателів, присяжних (ст. 377 КК України), розробці заходів запобігання їх поширенню. Вперше визначено, надано опис та пояснення стану погроз та насильства щодо суддів, народних засідателів, присяжних, в результаті чого встановлено збереження високого рівня, несприятливої динаміки, загальної тенденції до зростання при високій латентності (близько 86,5 %), кореляції із факторами кадрового забезпечення суддівського корпусу, відсутності чітко виражених територіальних (за показниками географії) закономірностей поширення, обтяженої рецидивом злочинів складної структури з переважанням усних погроз вбивством щодо суддів, які висловлюються у зв'язку з участю особи в кримінальному судочинстві.^UThe dissertation is devoted to the complex criminological characteristics of threats and violence against judges, lay judges, jurors (Article 377 of the Criminal Code of Ukraine), the development of prevention measures. For the first time the state of threats and violence against judges, lay judges and jurors has been descripted and explained. As a result, it was highlighted quite high level, unfavorable dynamics, general growth trend with high latency (about 86,5%), correlation with staffing factors, the lack of clearly defined territorial (according to geography) patterns of distribution, difficult structure with a predominance of verbal threats of murder against judges, which are expressed in connection with the participation of a person in criminal proceedings and which are burdened by the recurrence of crimes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського