Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (1034)Книжкові видання та компакт-диски (694)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>A=ОСАДЧ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осадчий В. В. 
Автоматизація процесу керування багатокомпонентним ваговим дозуванням на основі ідентифікації параметрів віброживильника: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. В. Осадчий ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено систему керування процесом дозування з метою підвищення його швидкодії. Для дослідження процесу дозування розроблено математичний опис та імітаційну модель, якими враховується кінетична енергія матеріалу, що падає в бункер і нелінійність статичної характеристики віброживильника. Розроблено та виготовлено фізичну модель. Методами фізичного експерименту, регресійного аналізу, імітаційного моделювання визначено параметри об'єкта керування, одержано аналітичні залежності для статичної характеристики віброживильника та динамічної похибки сигналу зворотнього зв'язку, обумовленої падінням матеріалу. Розроблено методику ідентифікації, що дозволяє визначити статичну характеристику віброживильника у початковій стадії дозування за невідомої висоти падіння матеріалу. Одержано аналітичні залежності для розрахунку за результатами ідентифікації дозатора параметрів регулятора, що забезпечують максимальну швидкодію процесу без втрати точності дозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.31-51
Шифр НБУВ: РА382491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Осадчук В.Д. 
Біологічні особливості та продуктивність насінників ЧС гібридів цукрових буряків залежно від умов вирощування в центральній підзоні Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В.Д. Осадчук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Для центральної підзони Лісостепу України вперше визначено вплив способів, рівня та роздрібненості затосування добрив на продуктивність насінників з урахуванням проходження ними відповідальних етапів органогенезу. Установлено, що за умов внесення до основного удобрення гною та зменшеної утричі кількості фосфорних і у чотири рази калійних добрив, а також локальне внесення азотних у період проходження рослинами шостого та сьомого етапів органогенезу дає змогу одержати високий врожай насіння, який за рівнем та якістю не поступається варіанту, який передбачає застосування традиційної системи удобрення. Доведено доцільність використання нетрадиційних добрив: біогумусу, зелених добрив. Теоретично обгрунтовано кратність, біологічні строки та розроблено технологію механізованого додаткового запилення насінників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339093

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Осадчий 
Взаємозв'язок селекційних ознак з інтер'єрними показниками коней російської рисистої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Сергій Андрійович Осадчий ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 російська рисиста
Шифр НБУВ: РА310878

Рубрики:

      
5.

Осадчук С. В. 
Вплив важких і токсичних металів на розвиток гіпотрофії плода та методи її корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Осадчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вміст комплексу важких металів (свинцю, кадмію, хрому, нікелю, ртуті, цинку, міді) у біосубстратах вагітних (крові, плаценті) і новонароджених (пуповинній крові) за синдрому затримки розвитку плода. Проаналізовано особливості соматичного й акушерсько-гінекологічного анамнезу породіль з малою масою плода, виділено такі, що можуть бути критерієм для виділення групи ризику вагітних за розвитком даного ускладнення. Вперше встановлено взаємозв'язок комплексного впливу важких металів на перебіг вагітності та пологів, стан плода та новонародженого за синдромом затримки розвитку плода. Доповнено дані, що характеризують вплив важких металів на гемодинаміку та гормональну функцію фетоплацентарної системи. Розроблено критерії визначення негативного впливу важких металів на стан фетоплацентарного комплексу. Встановлено метод профілактики та лікування плацентарної дисфункції за умов впливу важких металів, який доповнює загальноприйняті методи лікування даної патології. Одержані дані поглиблюють розуміння патогенетичних механізмів, що є основою гіпотрофії плода, спричиненої впливом важких і токсичних металів (надлишок ксенобіотичних і дефіцит есенціальних металів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212 + Р284.41
Шифр НБУВ: РА384064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Осадчий О.В. 
Вплив спеціальних засобів навантаження на стан технічної майстерності волейболістів різних вікових груп: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.В. Осадчий ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено питання стосовно вдосконалення процесу технічної підготовки волейболістів різних вікових груп. Розглянуто вікові особливості моторики та змагальної діяльності волейболістів. Визначено кількісні характеристики основних системотвірних елементів кінематичної структури техніки рухових дій волейболістів різного віку, з'ясовано їх взаємодію з іншими елементами техніки у системі змагань сучасного волейболу, визначено кількісні характеристики біодинамічної структури основних технічних елементів й одержано дані про участь основних скелетних м'язів спортсменів у разі розв'язання рухових задач силового характеру за умов активної взаємодії з опорою під час виконання основних технічних дій. У процесі дослідження застосовано методику вдосконалення технічної підготовки волейболістів різних вікових груп, яка грунтується на використанні фізичних вправ, що моделюють умови гіпергравітаційного навантаження за тренувального процесу спортсменів та доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.69.151.2 +
Шифр НБУВ: РА348500

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
8.

Осадчий В.П 
Діелектричні методи та засоби вимірювального контролю складу і якості молочних продуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П Осадчий ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення точності вимірювань і достовірність контролю параметрів, що характеризують склад і якість молочних продуктів за рахунок застосування електронних засобів у технологічному процесі їх виробництва. Запропоновано електрофізичні моделі молочних продуктів, які є бінарними дисперсними системами, що створюють емульсії прямого або зворотного виду. Рекомендовано розрахункові формули визначення діелектричної проникності емульсій залежно від вмісту води та молочного жиру. Наведено діелькометричний метод контролю складу та якості молочних продуктів, який дозволяє оцінювати в них кількість води, концентрацію жиру, білка, інших харчових компонентів. Запропоновано напрямки побудови засобів вимірювання складу молокопродуктів у діапазоні високих і надвисоких частот. На основі одержаних кількісних оцінок енергетичного впливу електромагнітної обробки сирних зразків визначено оптимальні параметри (частоту електромагнітних коливань, часові цикли та їх потужність), які забезпечують рівномірність мікрохвильової обробки та покращання їх органолептичних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-1с
Шифр НБУВ: РА315112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Осадча Ю.В. 
Его-белетристика як жанр: питання поетики (на матеріалі японської та української прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.В. Осадча ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання поетики теоретичного жанру "его-белетристика", що сформувався на початку XX ст. як жанровий інваріант роману та поєднав властивості автобіографічної, сповідальної та психологічної прози. На матеріалі японської літератури та критики першої половини XX ст. проаналізовано умови формування естетичних і світоглядних засад его-белетристів під впливом європейської культури та літератури. Виокремлено коло центральних тем і мотивів, творчих методів і прийомів. За принципом побудови авторського дискурсу описано есеїстичний (ero-белетристичний) і властивий класичному реалістичному роману романічний типи письма, а також наративні стратегії автора в кожному з них. На матеріалі японської й української прози XX ст. розглянуто основні жанрові ознаки его-белетристики - "я"-доцентрованість нарації, стилістичну не-амбівалентність і монологічність авторського мовлення. Проаналізовано архітектоніку літературних сповідей та художні прийоми, які застосовують письменники для досягнення їх цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44 + Ш5(5ЯПО)-334 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА342237

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Осадча Н. М. 
Закономірності міграції гумусових речовин у поверхневих водах України: автореф. дис. ... д-ра геогр. наук : 11.00.07 / Н. М. Осадча ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Розроблено методологію та на прикладі поверхневих вод України проведено комплексне дослідження гумусових речовин (ГР), що розкриває сутність основних закономірностей їх надходження, просторово-часового розподілу та фізико-хімічних процесів внутрішньоводоймової трансформації. Вивчено основні властивості ГР поверхневих вод - полідисперсність, розчинність, вплив на формування кольоровості води. Показано, що серед процесів самоочистки вод від гумусу основну роль відіграє сорбція зависями, серед яких максимальну ємність виявляють оксиди та гідроксиди Fe, Al, Mn. Розраховано баланс ГР каскаду дніпровських водосховищ і показано, що води р. Прип'ять формують близько 50 % стоку розчинених ГР. Встановлено, що у водоймах з уповільненим водообміном для фульвокислот властива не лише транспортувальна, а й акумулятивна функція. Проведено термодинамічне моделювання співіснуючих форм ГР у воді та показано наявність вільних фульват-іонів, що визначає комплексоутвірну здатність як важливу характеристику буферної ємності поверхневих вод щодо важких металів. Проведено математичне моделювання виносу ГР з поверхні водозбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.1
Шифр НБУВ: РА381571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Осадчий Є. С. 
Іноземний капітал в банківській системі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Є. С. Осадчий ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито роль, етапи та форми входження іноземного капіталу до вітчизняної банківської системи. Запропоновано вважати банк з іноземним капіталом як банк, у складі власників якого є один або більше нерезидентів, незалежно від частки участі у статутному капіталі, а не тільки 10 % та більше, як це визначено в Законі України "Про банки та банківську діяльність". Доведено необхідність створення дієвого механізму допуску філій іноземних банків у банківську систему України, з більш жорсткими критеріями оцінювання репутації інвестора-нерезидента та джерел походження капіталу. Запропоновано посилити вимоги до публічної інформації стосовно фінансового стану іноземних банків та їх власників, законодавчо врегулювати застосування санкцій та ліквідацію філій іноземних банків, зобов'язати іноземні банки надавати пільгові кредити підприємствам високотехнологічного сектору економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА376651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Осадчук В.І. 
Кон'юнктура ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.І. Осадчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання щодо розвитку кон'юнктури ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, а також удосконалення організаційно-економічного механізму формування кон'юнктури ринків. Серед факторів впливу на формування кон'юнктури товарних ринків проналізовано основні елементи: ринкові механізми, інфраструктуру ринку та конкурентоспроможність продукції. Вивчено історію розвитку ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, а також виявлено вплив цього виробництва у світовому контексті. Проаналізовано можливі шляхи нарощування експорту продукції олійножирового підкомплексу на зовнішні ринки. На підставі розрахованого трендового прогнозу урожайності, наявності виробництва соняшнику у деяких областях його вирощування створено модель оптимізації розмірів посівних площ, розглянуто відповідні технології його вирощування та розраховано можливі витрати на виробництво, а також прибуток. Проведені розрахунки дають змогу розробити стратегію подальшого розвитку ринку продукції олійножирового підкомплексу України з використанням елементів державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-592 + У9(4УКР)325.152.54-592 +
Шифр НБУВ: РА322162

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Осадчук Т.І. 
Коригувальні остеотомії в хірургічному лікуванні хворих на остеоартроз колінних суглобів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.21 / Т.І. Осадчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості метаболічних порушень суглобового хряща залежно від стадії захворювання. Встановлено, що біохімічними маркерами прогресування остеоартрозу є збільшення концентрації глікозаміногліканів (ГАГ) і зростання вмісту вільного гідроксипроліну, що супроводжується збільшенням активності колагенази. Визначено динаміку змін біомеханіки ходи у хворих на остеоартроз колінного суглоба. Виявлено особливості перебігу остеортрозу колінного суглоба у хворих зі структурно-функціональними порушеннями кісткової тканини. Розроблено клініко-діагностичний алгоритм хірургічного лікування хворих на остеоартроз колінного суглоба, критерії та система прогнозування клінічного перебігу гонартрозу, що забезпечують диференційований підхід до лікування та дозволяють визначити оптимальний метод хірургічного втручання у хворих на остеоартроз коліннного суглоба, особливо на пізніх стадіях захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-59 +
Шифр НБУВ: РА369557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Осадчий В.І. 
Методологічні основи дослідження чинників та процесів формування хімічного складу поверхневих вод України: автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.І. Осадчий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Розроблено методологічні засади системних гідрохімічних досліджень, які передбачають використання географічних підходів до вивчення умов і чинників формування хімічного складу поверхневих вод, зумовленого фізико-хімічними процесами трансформації речовин у водному середовищі. Висвітлено аспект реалізації запропонованого напряму на прикладі поверхневих вод України. Шляхом синтезу двох гідрохімічних напрямків одержано дані щодо кількісного оцінювання впливу природних і антропогенних чинників на формування хімічного складу та якість поверхневих вод усіх великих річкових басейнів України. Розроблено й адаптовано до реальних розрахунків комп'ютерні інформаційно-аналітичні системи для збереження, обробки та багатовекторного представлення гідрохімічної інформації. У вигляді комп'ютерної моделі реалізовано ідею використання термодинамічного моделювання для вивчення процесів формування хімічного складу поверхневих вод України (розрахунок рівноважного стану гідрохімічних систем, форм знаходження хімічних елементів і речовин у воді, порових розчинах донних відкладів, моделювання їх міжфазових трансфомацій) та для вирішення прикладних завдань. Показано взаємозв'язок між економічним спадом в Україні протягом 1990 - 2003 рр. і зменшенням вмісту забруднювальних речовин в атмосферних опадах і поверхневих водах більшості річкових басейнів України. Описано механізми та процеси самоочищення водного середовища від різноманітних класів полютантів. Наведено результати термодинамічних і експериментальних робіт цього напряму. Зроблено висновок, що поверхневі води України мають потужну буферну ємність і властивості щодо самоочищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220(45УКР)12 с1/8 + Д220(45УКР)12 с1/8
Шифр НБУВ: РА357440

Рубрики:

      
15.

Осадча Н.В. 
Механізм розвитку управлінського потенціалу промисловості: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.В. Осадча ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

Визначено чинники розвитку промислового потенціалу України. Управлінський потенціал промисловості виділено в окремий напрям дослідження та класифіковано кваліфікаційні вимоги до управлінського персоналу промислових підприємств з метою подальшої його оцінки. Виявлено проблеми формування та використання управлінського потенціалу промисловості, функціонування механізму його розвитку. На основі аналізу існуючих показників і методів оцінки управлінського персоналу промисловості обгрунтовано застосування двох комплексних показників оцінки якісного рівня управлінського персоналу з метою його підвищення відповідно до вимог ринку та визначено показники оцінки організації та оплати праці з метою підвищення ефективності управлінської праці. Для поліпшення діяльності промислових підприємств за рахунок існуючих резервів розвитку управлінського потенціалу запропоновано систему його раціонального використання. Розкрито особливості, цілі та задачі системи, наведено схему розвитку управлінського потенціалу, підсумком застосування якої є управлінське рішення щодо удосконалення організації управління виробничою діяльністю, якісних характеристик управлінського персоналу відповідно до вимог ринку. Запропоновано здійснювати інтеграцію кадрової політики та політики зайнятості, програм соціально-економічного розвитку регіонів, планування підготовки фахівців у вищих навчальних закладах у єдиній програмі "Розвиток управлінського потенціалу промисловості", що сприятиме удосконаленню координації та контролю формування, використання та поліпшення діяльності управлінського потенціалу на державному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-21 +
Шифр НБУВ: РА327981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Осадчук С.В. 
Механізми забезпечення бюджетної стабільності на регіональному рівні: державно-управлінський аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.В. Осадчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та визначено специфіку механізмів державного управління бюджетною сферою регіону. Виявлено його основні напрями з використанням економічного механізму, що впливають на процеси у даній сфері регіону. Розкрито суть організаційно-правового механізму управління бюджетною сферою та проаналізовано його дієвість за умов ринкових трансформацій. Удосконалено понятійний апарат теорії державного управління. Обгрунтовано напрями вдосконалення алгоритму податкового навантаження на економіку регіонів як дієвого інструменту перерозподільних відносин. Розроблено комплексний механізм забезпечення стабільності доходів бюджетів регіонального рівня, який передбачає використання економічних, організаційно-правових і податкових інструментів державного управління. Запропоновано показники та методику визначення бюджетного регіону. Висвітлено основні напрями та шляхи вдосконалення механізмів державного управління бюджетною сферою регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 + Х819(4УКР)011.2-92 +
Шифр НБУВ: РА354165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Осадча О.І. 
Механізми ушкодження еритроцитів у дітей з опіками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / О.І. Осадча ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено ушкодження еритроцитів у гострому періоді опікової хвороби як однієї з головних причин розвитку анемії в дітей з тяжкими та вкрай тяжкими опіками. Найбільш виражене зниження вмісту еритроцитів і гемоглобіну спостерігається на 7 - 8 добу з моменту травми, в стадії опікової токсемії. Дані зміни корелюють зі значним підвищенням вмісту лейкоцитів і лімфоцитів. Встановлено, що ушкодження еритроцитів у дітей з тяжкими та вкрай тяжкими опіками зумовлено двома механізмами залежно від стадії опікової хвороби: у ранньому післяшоковому періоді, яка зумовлена дією токсинів середніх і низьких розмірів, що знаходяться в незв'язаному з білками стані; в стадії токсемії та септикотоксемії ушкодження еритроцитів зумовлено антитілозалежною кілерною активністю лімфоцитів стосовно аутологічних еритроцитів. Розроблено систему діагностики анемії, пов'язаної з аутоімунним ушкодженням еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1-3 + Р733.411.033-37
Шифр НБУВ: РА318806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Осадчук Д.В. 
Морфо-функціональне обгрунтування вибору об'єму оперативних втручань та післяопераційної реабілітації у хворих на вузловий колоїдний зоб: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Д.В. Осадчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Виділено стадії компенсації, субкомпенсації та декомпенсації. Встановлено можливість на доопераційному етапі визначати стадію патоморфологічних змін в позавузловій паренхімі залози. Розроблено критерії вибору адекватного об'єму оперативного втручання та післяопераційного лікування, спрямованих на профілактику післяопераційних рецидивів вузлового колоїдного зобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА371860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Осадчий С.О. 
Непряме оподаткування сільськогосподарських товаровиробників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.О. Осадчий ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Установлено особливості реалізації фіскальної та регулюючої функцій ПДВ у сільському господарстві та їх кількісні характеристики. Обгрунтовано доцільність уточнення та введення нових термінів ПДВ. Вивчено вплив способів визначення ПДВ на його базу. Розроблено обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення ставок ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників і запропоновано спосіб спрощеного оподаткування цим податком невеликих фермерських господарств. Визначено шляхи вдосконалення непрямого оподаткування для руйнування схем ухилення від сплати податків. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного непрямого оподаткування згідно з вимогами ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА330870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Осадча Ю.М. 
Облік нерухомості в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Ю.М. Осадча ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено питання обліку та контролю нерухомості. Визначено місце нерухомості серед об'єктів бухгалтерського обліку. Описано процес документування операцій з нерухомістю та порядок організації і проведення облікової оцінки об'єктів нерухомості як обов'язкового елемента облікової політики підприємства. Обгрунтовано напрями удосконалення обліку нерухомості та відображення інформації про неї у звітності з метою задоволення потреб усіх користувачів економічної інформації з урахуванням інтересів кожного з них. Розроблено методичні та технологічні процедури аудиту нерухомості як форми незалежного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-145.711
Шифр НБУВ: РА326830

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського