Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (114)Реферативна база даних (2936)Книжкові видання та компакт-диски (2592)Журнали та продовжувані видання (150)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРЕНК$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЕВГРАФОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 162
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петренко В.Р. 
Автоматизація управління технологічними процесами виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.Р. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів, розроблено та впроваджено організаційно-технологічну систему керування технологічними процесами компоновки завантажень, вирощування й обробки монокристалічних злитків на основі синтезованих моделей, адаптивних алгоритмів і програмно-технічних засобів керування багатовимірними стохастичними та нестаціонарними технологічними процесами. Формалізовано завдання оптимальної компоновки завантажень, запропоновано схему його вирішення з використанням методу випадкового пошуку для мінімізації наднормативної витрати кремнію-сирцю. Розроблено алгоритмічні та програмні засоби синтезу комбінованих моделей типу "передавальна функція + шум", що реалізують етапи структурної та параметричної ідентифікації моделей та їх діагностичної перевірки. Синтезовано регулятори на основі цих моделей. Розроблено спосіб вирощування монокристалів і пристрій для його реалізації, які грунтуються на вимірі параметрів меніска та рівня розплаву у тиглі шляхом обробки одержаного з відеокамери зображення зони кристалізації. Розроблено адаптивну процедуру відпрацювання злитків, модель і алгоритм вирішення задачі оптимального розкрою партії злитків. Розроблено організаційно-технологічну систему управління виробництвом об'ємних Cz - Si-монокристалів на базі створеної концепції автоматизації керування технологічними процесами даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147в641.8,022 + Ж68 +
Шифр НБУВ: РА363336

Рубрики:

      
2.

Петренко К.В. 
Банківська діяльність та механізм її регулювання в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / К.В. Петренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено суть банківської діяльності та механізм її регулювання з використанням фінансово-економічних і адміністративних методів і відповідних їм інструментів. Розкрито економічну природу та доведено об'єктивну необхідність регулювання банківської діяльності за умов ринкової трансформації. З'ясовано, що фінансовий механізм її регулювання реалізується шляхом провадження комплексу заходів законодавчого, нормативного та фіскального характеру. Досліджено зміст та структуру методів державного регулювання, а також їх вплив на діяльність комерційних банків. Висвітлено вплив грошово-кредитної політики НБУ на вітчизняну банківську систему за умов ринкової трансформації. Визначено особливості застосування банківського нагляду за умов трансформаційної економіки. Запропоновано нові підходи до прийняття рішень у сфері регулювання діяльності комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА329893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петренко В.І. 
Більшовицька влада та подільське селянство у 1920-х - першій половині 1930-х рр.: причини, технології, демографічні наслідки Голодомору-геноциду: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Петренко ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу технологій і методів політики більшовицької влади щодо селянства доведено факт геноциду українського народу Голодомором у 1932 - 1933 рр. на прикладі Поділля. Проаналізовано 24 види державних фінансових визискувань з селянства (зокрема, сільськогосподарський податок, самообкладання, індивідуальне оподаткування, державні позики), які значно перевищували матеріальні можливості селянських господарств. Встановлено, що фіскальна заборгованість селянства більшовицькій державі започаткувала масовий терор в українських селах у формі конфіскацій власності, продовольства, розкуркулення селянських господарств. Описано механізми розкуркулення та депортацій подільського селянства у ході примусової суцільної колективізації, що призвели до знищення найбільш продуктивних сил села. Розкрито роль даних механізмів як засобу придушення селянського опору політиці більшовиків. Проаналізовано методи хлібозаготівель, показано значення "буксирних" бригад, розглянуто їх склад і специфіку діяльності як виконавців політики влади з вилучення продовольства у селянства. Визначено загальну кількість населення кожного з 71-го районів подільського регіону на початок 1932 р. і у 1934 р., що дозволило уточнити статистику жертв Голодомору та його демографічні наслідки. Показано перманентність селянського опору більшовицькій владі протягом 1920 - 1930-х рр., обгрунтовано значення даного явища як підстави для розправи з селянством шляхом організації штучного голоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)614-209 +
Шифр НБУВ: РА369217

Рубрики:

      
4.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
5.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
6.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Петренко С.М. 
Внутрішній контроль діяльності підприємств і його інформаційне забезпечення: теорія, методологія, організація: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / С.М. Петренко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Системно досліджено теоретичні, методологічні й організаційні положення внутрішнього контролю діяльності підприємств та його інформаційне забезпечення. Розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності інформаційного забезпечення внутрішнього контролю діяльності підприємства. Вирішено наукову проблему розвитку системи внутрішнього контролю та його інформаційного забезпечення шляхом оптимального поєднання та логічного обгрунтування двох наукових напрямів: внутрішнього контролю й інформаційного забезпечення управління. Досліджено загальнотеоретичні та методологічні засади внутрішнього контролю, розкрито сутність його інформаційного забезпечення. Обгрунтовано концептуальний підхід щодо здійснення процесу інформаційного забезпечення внутрішнього контролю. Удосконалено концепцію якості системи бухгалтерського обліку. Досліджено проблеми інформаційного забезпечення внутрішнього контролю. Розроблено організаційні засади процесу інформаційного забезпечення внутрішнього контролю й інформаційно-аналітичних центрів на підприємстві. Досліджено методологічні засади інформаційного забезпечення внутрішнього контролю. Удосконалено понятійний апарат і термінологію внутрішнього контролю та його інформаційного забезпечення. Розроблено концепцію системи інформаційного забезпечення внутрішнього контролю. Обгрунтовано підходи щодо удосконалення формування інформації про стан системи внутрішнього контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0-211.852 +
Шифр НБУВ: РА370009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петренко С.І. 
Вплив навчально-тренувального процесу на підготовленість 12 - 14-річних футболістів з різним рівнем біологічного розвитку: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.І. Петренко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості фізичного розвитку та формування фізіологічних і психологічних якостей футболістів 12 - 14-річного віку, які відрізняються за рівнем біологічного розвитку. У цих осіб виявлено невідповідність між паспортним і біологічним віком, виділено групи з уповільненим, нормальним і прискореним розвитком. Доведено, що підлітки з прискореним біологічним розвитком мають кращі психофізіологічні показники та відрізняються від своїх однолітків за результатами фізичної та технічної підготовленості. Проаналізовано взаємозв'язок і взаємовплив різних складових (фізичної, технічної, психологічної) спортивної підготовки юних футболістів і вплив на рівень їх підготовленості. Показано, що використання комплексу фізичних вправ, спрямованих на розвиток швидкісних і швидкісно-силових якостей юних футболістів сприяє покращанню показників їх фізичної та технічної підготовленості. З'ясовано, що використання психологічної підготовки (у формі соціально-психологічного тренінгу) сприяє формуванню позитивних і соціально бажаних якостей особистості гравців і викликає несуттєві, але достовірні зміни у фізичній і технічній складових спортивної підготовленості. Об'єктивно обгрунтовано важливу роль врахування усіх складових у процесі підготовки юних футболістів. Показано значення взаємозв'язку та взаємовпливу різних складових у формуванні юних футболістів як спортсменів та особистостей. Наведено рекомендації тренерам з футболу, що працюють з підлітками, щодо організації навчальних занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.780.4 +
Шифр НБУВ: РА369449

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Петренко А.П. 
Вплив технологічної спадковості підготовки поверхонь деталей авіаційних двигунів при газодетонаційному напилюванні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / А.П. Петренко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено фізико-механічні властивості поверхневого шару деталей авіаційних двигунів під час нанесення газо-детонаційних покриттів. Розглянуто газотермічні методи нанесення покриттів на деталі та вузли авіаційних двигунів. Запропоновано оптимальний детонаційний метод нанесення покриттів для деталей авіаційних двигунів, що працюють за умов високих температур та екстремальних навантажень. На підставі комплексного дослідження тенденцій розвитку технологічного процесу та устаткування для детонаційного напилювання покриттів розроблено класифікатор, показано суттєве значення попередньої підготовки поверхонь під напилювання. Досліджено модель течії двофазного потоку в стовбурі установки з урахуванням співвідношення тангенціальних напружень до нормальних. Розроблено рекомендації щодо вибору раціональних енергетичних параметрів детонаційного процесу нанесення покриттів. Встановлено вплив механічної обробки на фізико-механічні властивості поверхневого шару деталей авіаційних двигунів з титанових, алюмінієвих сплавів, чорних та легованих сталей. Наведено оцінку комплексних технологій підготовки поверхні та нанесення покриттів. Вивчено експлуатаційний показник зносостійкості деталей, зміцнених газо-детонаційним напилюванням у порівнянні з іншими методами нанесення покриттів та підтверджено адекватність обраного напряму досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-060.17 +
Шифр НБУВ: РА353561

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Петренко Ю.А. 
Геомеханічні основи збереження стійкості виробок глибоких шахт на різних етапах їх експлуатації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Ю.А. Петренко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецк, 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему збереження стійкості виробок глибоких шахт на різних етапах їх експлуатації. Встановлено, що використання несучої здатності вміщуючих порід є одним з найбільш економічних і технологічно простих методів забезпечення стійкості гірничих виробок. Обгрунтовано нову концепцію забезпечення стійкості гірничих виробок на підставі обліку особливостей перебігу геомеханічних процесів у масиві порід, що вміщує виробки, на різних етапах їх підтримки. Розроблено аналітико-експериментальний метод прогнозу розмірів зони непружних деформацій за часом. Встановлено особливості та закономірності поведінки системи кріплення - масив у разі зміни геомеханічного стану вміщуючого виробки масиву на різних етапах їх експлуатації. Запропоновано нову концепцію застосування анкерного кріплення, в якій анкер розглянуто не як несучу конструкцію кріплення, а як елемент, що змінює структурно-механічні параметри масиву, який вміщує виробку, і перешкоджає його руйнуванню. Розроблено новий спосіб підтримки виробок кріплення - охорона та технологія перекріплювання гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 +
Шифр НБУВ: РА358710

Рубрики:

      
12.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Петренко Н.Ф. 
Гігієнічне обгрунтування застосування діоксиду хлору у технологіях водопідготовки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Н.Ф. Петренко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено основні закономірності процесу знезаражування води діоксидом хлору на модельних розчинах: бактерицидну та бактеріостатичну дію стосовно мезофільних мікроорганізмів за умов вторинного знезаражування води та пролонговану дію у разі вторинного мікробного забруднення води. Проведено гігієнічну оцінку застосування діоксиду хлору на різних стадіях технологічного процесу водопідготовки: вторинного знезаражування водопровідної води, передокиснення та постзнезаражування води з поверхневих джерел, знезаражування води з підземних джерел, окиснення та знезаражування води в системах оборотного водопостачання. Вивчено залежності "доза - час - ефект" процесів знезаражування та утворення хлоритів. Встановлено вплив на процес знезаражуваня води діоксидом хлору температури, каламутності, твердості та перманганатної окиснюваності води, сульфідів, нітратів, щавелевої кислоти, хлору, двовалентного заліза. Розглянуто явище "обростання" мікроорганізмами активованого вугілля у фільтрах водоочисних пристроїв колективного використання. Встановлено бактерицидну дію діоксиду хлору на сорбовані мікроорганізми. Досліджено, що дезінфекція вугільних фільтрів діоксидом хлору призводить до тривалого бактеріостатичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.51
Шифр НБУВ: РА321437

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Петренко О. В. 
Двовимірні задачі електромагнітопружності для тіл з отворами та тріщинами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. В. Петренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі загальної системи диференційних рівнянь електромагнітопружності одержано основні співвідношення двовимірної та плоскої задач електромагнітопружності. Досліджено представлення узагальнених комплексних потенціалів для двовимірної задачі електромагнітопружності. Одержано співвідношення для обчислення основних характеристик ЕМПС через комплексні потенціали, граничні умови для визначення комплексних потенціалів, загальні їх вирази для багатозв'язної області. Розроблено методику зведення задачі для тіл з тріщинами вздовж однієї площини (прямої) до сукупності задач лінійного спряження, з яких визначено форми комплексних потенціалів, що точно задовольняють граничним умовам на берегах тріщин. На розглянутий клас задач поширено відомі чисельно-аналітичний методи дослідження напруженого стану тіл з отворами та тріщинами, який заснований на використанні конформних відображень, розкладання функцій у ряди Лорана та по поліномам Фабера, виділенні особливостей комплексних потенціалів та сингулярностей їх похідних у кінцях тріщин, використанні дискретного метода найменших квадратів. Розроблено модифікацію заснованого на використанні інтегралів Коші та метода найменших квадратів підходу до розв'язання задач електромагнітопружності для півпростору з внутрішніми отворами та тріщинами з точним задоволенням граничним умовам на плоскій границі та наближено на поверхнях отворів і тріщин. Розроблено засновану на наближеному задоволенні граничним умовам на всіх границях багатозв'язного півпростору та шару методику, що дозволяє розв'язувати задачі не тільки у випадку внутрішніх отворів і тріщин, але й коли останні перетинають плоскі границі. Встановлено низку нових механічних закономірностей впливу фізико-механічних властивостей матеріалів тіл, їх геометричних характеристик і способів зовнішнього впливу на значення основних характеристик ЕМПС і коефіцієнтів інтенсивності напружень, індукцій та напруженості (КІНІН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3-01,022 + В251.104-01,022
Шифр НБУВ: РА377192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Петренко О.Г. 
Дефектна структура, фазові переходи і фізичні властивості перовськітів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Петренко ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022
Шифр НБУВ: РА309487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Петренко М.М. 
Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / М.М. Петренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Метою роботи є встановлення нормативів та проведення оцінки загальних запасів фітомаси та допонованого вуглецю в штучних насадженнях сосни українського Полісся з використанням бази даних ВО "Укрдержліспроект", яка містить основні таксаційні характеристики для кожного лісового виділу. На її базі розроблено таблиці росту модальних культур сосни, а також динаміки фітомаси та депонованого вуглецю в модальних штучних насадженнях сосни даного регіону. На підставі окремих дослідних даних тимчасових пробних площ уточнено математичні моделі для оцінки запасів фітомаси в окремому насадженні культур сосни. Ці моделі характеризують різні фракції деревного ярусу та підпологової рослинності. З використанням бази даних, наданої ВО "Укрдержліспроект", проведено розрахунки загальних запасів фітомаси та вуглецю за фракціями для всього фонду штучних соснових насаджень Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Петренко О.Я. 
Еколого-економічна ефективність використання землі в лісостеповій зоні України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Я. Петренко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні засади економіко-екологічної ефективності використання землі у лісостеповій зоні України. Розглянуто шляхи збереження та відтворення родючості грунтів за умов проведення земельної реформи, поліпшення функціонування економіко-екологічного механізму землекористування в аграрній сфері. Виконано поглиблений аналіз стану природно-ресурсного потенціалу досліджуваного регіону. Доведено необхідність запровадження землекористування на ландшафтній основі. Показано рівень ефективності використання виробничого потенціалу у сільськогосподарському виробництві регіону. Проведено економіко-екологічне обгрунтування розмірів землеволодінь, землекористувань і структури посівних площ. Опрацьовано напрями підвищення економічної ефективності землекористування та землевпорядкування за умов ринкових перетворень. Виконано оптимізацію галузевої структури виробництва у сільськогосподарських підприємствах регіону з урахуванням принципів екологічно безпечного використання землі. Обгрунтовано необхідність консервації малопродуктивних ерозійно небезпечних земель з від'ємним нормативним чистим доходом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2-28 +
Шифр НБУВ: РА345138

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Петренко І.М. 
Еколого-економічні основи формування та використання рекреаційних територій в умовах міських агломерацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.М. Петренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми формування і розвитку природно-рекреаційного комплексу великих міст і міських агломерацій, розкрито їх сутність та чинники формування. Проаналізовано теоретико-методологічні основи та методичні засади комплексної економічної оцінки рекреаційних територій. Викладено методичні підходи з проведення еколого-економічної експертизи проектів розвитку міських рекреаційних територій, щодо формування організаційно-економічного механізму управління програмами розвитку рекреаційних територій міста. Визначено основні напрями інвестиційної політики розвитку рекреаційних територій м.Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-2К)684 +
Шифр НБУВ: РА328059

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського