Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (326)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=САЛО$<.>+<.>A=РАГА$<.>+<.>A=БРЮН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сало Т.М. 
Асимптотичні властивості цілих рядів Діріхле: оцінки виняткових множин у теоремах типу Вімана-Валірона: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Т.М. Сало ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто деякі асимптотичні співвідношення з теорії Вімана-Валірона для цілих функцій, що визначаються абсолютно збіжними рядами Діріхле та лакунарними степеневими рядами. Одержано нові оцінки для цілих рядів Діріхле величини виняткових множин у нерівності між загальним і максимальним членами ряду, у співвідношенні Бореля, в асимптотичних рівняннях: центрального показника і логарифмічної похідної максимуму модуля, логарифмів максимуму модуля і максимуму модуля у півсмузі. Доведено, що оцінки не покращуються у виняткових множин в асимптотичних рівняннях максимуму, мінімуму модуля та максимального члена ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511.1,022
Шифр НБУВ: РА320147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сало В.І. 
Внутрішні функції держави в умовах членства в Європейському Союзі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.І. Сало ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено процес становлення теорії функції держави. Розкрито суть поняття й уточнено ознаки функції держави. Проаналізовано передумови започаткування та фактори розвитку європейської інтеграції. Конкретизовано правову природу ЄС. Розглянуто принципи взаємодії ЄС і держав-членів стосовно реалізації функцій держави. Досліджено специфіку реалізації основних внутрішніх функцій (функції охорони та захисту прав і свобод людини та громадянина, економічних і соціальних функцій) держав-членів ЄС. Сформульовано наукові висновки, спрямовані на усвідомлення специфіки функціонування держав за умов членства в ЄС як наддержавній організації влади, що сприятиме усвідомленню наслідків вступу України до цієї організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Х001.1 +
Шифр НБУВ: РА356885

Рубрики:

      
3.

Сало А.Я. 
Застосування військ (сил) в операції на оточення (за досвідом Корсунь-Шевченківської операції 1994 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Я. Сало ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів й архівних матеріалів обох воюючих сторін, мемуарної, наукової та спеціальної літератури здійснено комплексне дослідження Корсунь-Шевченківської операції як однієї з найбільших операцій на території України під час Другої світової війни, проведеної військами Червоної Армії у січні - лютому 1944 р. Значну увагу приділено питанням застосування видів збройних сил та родів військ в операції. Розкрито умови та фактори, що впливали на підготовку, хід і результати застосування військ у зазначеній операції, виявлено особливості її підготовки та проведення. Проаналізовано результати та наслідки, зокрема, уточнено втрати воюючих сторін. Установлено роль, місце, характерні риси й особливості застосування видів збройних сил і родів військ в операції. З'ясовано та досліджено новаторство у формах і способах бойових дій. Запропоновано визначення Корсунь-Шевченківської битви як основної з характерних операцій третього періоду Великої Вітчизняної війни, розглянуто її внесок до розвитку сучасної воєнної теорії та практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)626.412.1 + Ц2,8(4УКР)441.2 +
Шифр НБУВ: РА338145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Саломахіна С.О. 
Комплексна технологія утилізації некондиційних продуктів виробництва концентрованої азотної кислоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.О. Саломахіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.420.6 +
Шифр НБУВ: РА343790

Рубрики:

      
5.

Салогуб Т.В. 
Лікування невралгії II та III гілок трійчастого нерва периферійного генезу біологічно активними препаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.В. Салогуб ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему лікування невралгії трійчастого нерва периферійного генезу шляхом ін'єкційного введення біологічно активного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" самостійно та у поєднанні з кріоекстрактом плаценти. Запропоновано комплексне обстеження хворих на невралгію трійчастого нерва, яке передбачає застосування стоматологічних, клінічних і неврологічних методів дослідження, рентгенологічні (ортопантомографію), спеціальні методи (магнітно-резонансну томографію), електрофізіологічні (термовізіографію, реоенцефалографію, електроенцефалографію), імунологічні, що дозволяє проводити діагностику та виключити центральний генез захворювання. Розроблено технологію ін'єкційного введення біологічно активного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" окремо та за поєднання з кріоекстрактом плаценти за умов невралгії трійчастого нерва периферійного генезу залежно від зони ураження. Здійснено порівняльну оцінку ефективності лікування невралгії трійчастого нерва периферійного генезу. Виявлено, що найоптимальнішим методом є застосування біологічно активного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" за умов поєднання з кріоекстрактом плаценти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-52 +
Шифр НБУВ: РА343919

Рубрики:

      
6.

Сало А.М. 
Методи та засоби конфігурування архітектури програмованих спеціалізованих процесорів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / А.М. Сало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання прискорення та спрощення процесу проектування програмованих спеціалізованих процесорів. Розроблено конфігуровану модель базової архітектури процесора з підтримкою паралелізму на рівні команд. Обгрунтовано можливість синтезу на її основі спеціалізованих пристроїв обробки даних з заданими технічними харакеристиками. Запропоновано структуру пристрою виконання умовних команд у базовій архітектурі процесора, який забезпечиє виконання алгоритмів з процедурою передачі керування та дозволяє прискорити їх виконання. Розроблено метод конфігурування базової архітектури на підставі аналізу алгоритму, описаного мовою високого рівня та вибору параметрів конфігурування, що дозволяє апаратно відобразити алгоритм роботи програми. Розвинуто метод ефективного планування завантаження паралельних віток процесора, який був розширений для оптимізації виконання інструкцій у розробленій моделі архітектури процесора на основі розподіленого регістрового файла з динамічним принципом розміщення даних. Розроблено та досліджено систему проектування спеціалізованих процесорів на основі алгоритму, описаного мовою високого рівня. На її основі реалізовано ряд пристроїв: дискретного косинусного перетворення, медіанної фільтрації, перетворення форматів зображень. Показано перевагу реалізованих пристоїв за показниками продуктивності та затратами обладнання у порівнянні з аналогічними існуючими пристроями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-048 +
Шифр НБУВ: РА361824

Рубрики:

      
7.

Сало В.І. 
Наукові та технологічні основи вирощування великогабаритних нелінійно-оптичних монокристалів KDP/DKDP з водяних розчинів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.І. Сало ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Розроблено наукові та технологічні засади швидкісного вирощування великих кристалів, придатних для використання в мегаджоульних лазерних системах. Досліджено вплив комплексу фізико-хімічних параметрів розчинів на процеси стійкого швидкісного росту: оптичну та структурну однорідність і лазерну міцність великих кристалів KDP/DKDP. Визначено характер розподілу мікродомішок у кристалі, які призводять до виникнення внутрішніх напружень у кристалі. Обгрунтовано основні переваги розробленого методу вирощування кристалів, які полягають у використанні постійної температури кристалізації та створенні умов моносекторіального вирощування кристалів, які блокують розростання призми. Визначено гідродинамічні умови масопереносу в кристалізаторі, які забезпечують ефективне підживлення кристала. Розроблено технологію синтезу первинної сировини для швидкісного вирощування великих кристалів KDP. Визначено умови та вирощено кристали KDP у напрямку заданого кута синхронізму, що дозволяє підвищити коефіцієнт використання матеріалу до 90 %. Розроблено ефективні способи термообробки кристалів, що підвищують оптичну однорідність і лазерну міцність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022 +
Шифр НБУВ: РА360237

Рубрики:

      
8.

Сало В.М. 
Науково-технологічні основи обгрунтування складу та параметрів комбінованих грунтообробних знарядь: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.М. Сало ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2008. — 38 с. — укp.

Наведено модель зміни стану грунту як імовірнісного процесу з урахуванням його властивостей, параметрів робочих органів і експлуатаційних режимів технологічного процесу, яка дозволяє прогнозувати закономірність зміни агрегатного складу різних за механічним складом грунтів під дією основних безполицевих робочих органів. Розроблено математичні моделі зміни агрегатного складу грунту під впливом на нього додаткових робочих органів різного типу. Запропоновано методику визначення аналітичним шляхом загального показника кришення грунту внаслідок одночасного впливу на нього основних і додаткових робочих органів комбінованих знарядь, яка є базовою для проведення диференціації складу комбінованих грунтообробних знаряд стосовно грунтово-кліматичних умов їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-1 +
Шифр НБУВ: РА355184

      
9.

Сало О.С. 
Особливості формування урожаю і якості насіння квасолі в залежності від комплексного застосування агротехнічних та хімічних заходів боротьби з бур'янами в умовах лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.С. Сало ; Ін-т рослинниц. ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено характер дії на рослини квасолі сорту Харківська штамбова різних видів гербіцидів, їх комплексного застосування та строків внесення. Визначено ступінь пригнічення гербіцидами основних груп бур'янів. Встановлено закономірності впливу заходів регулювання забур'яненості посіву на умови вирощування та урожайність штамбового сорту квасолі, структуру та якісні показники урожаю. Досліджено особливості росту рослин квасолі за різних способів розміщення їх за площею та виявлено найбільш раціональні способи посіву. Наведено економічну та енергетичну оцінку розроблених заходів вирощування штамбових сортів квасолі для умов лівобережного Лісостепу України. Розроблено оптимальні способи посіву та раціональну інтегровану систему захисту посівів квасолі від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.17-4 + П491.411.7
Шифр НБУВ: РА319680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Салогуб А.М. 
Продуктивні та технологічні якості корів бурої породи німецької селекції в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.М. Салогуб ; Сумський держ. аграрний ун-т. — Суми, 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 швіцька

Рубрики:

      
11.

Саловська Л.В. 
Регулювання рівня доходів сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.В. Саловська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено суть категорії "доходи сільського населення" та запропоновано уточнення щодо її визначення. Розроблено класифікацію доходів сільського населення з використанням семи класифікаційних ознак. Обгрунтовано основні засади ефективного механізму регулювання даних доходів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення інформаційного забезпечення та методів оцінок їх рівня: застосування неперсоніфікованих даних податкової адміністрації, шкали еквівалентності, прогнозування рівня доходів сільського населення та мінімального споживчого бюджету за допомогою економіко-математичних методів за умов автоматизованої обробки економічної інформації. Сформульовано пропозиції щодо регулювання рівня доходів зазначеної категорії349 населення на макроекономічному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-942-21 + У9(4УКР-4КРИ)320-942-21
Шифр НБУВ: РА326993

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Салогуб А. М. 
Селекційно-генетичні аспекти формування скотарства Північно-Східного регіону України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / А. М. Салогуб ; НААН України, Ін-т тваринництва. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено, апробовано та рекомендовано для широкого використання у селекційній практиці нову методику лінійної класифікації корів відповідно до міжнародних стандартів ICAR. За умов ПівнічноЦсхідного регіону України вперше проведено комплексне дослідження з вивчення впливу гено- і паратипових чинників на господарські корисні ознаки й екстер'єрний тип тварин сумського внутрішньопородного типу української чорно-рябої, українських бурої та червоно-рябої молочних порід на етапі їх консолідації. У селекційному процесі вдосконалення генофондного стада лебединської худоби вивчено біологічні особливості тварин з поглибленим дослідженням якісних складових молока. На етапі консолідації новостворених українських молочних порід встановлено особливості формування екстер'єрного типу тварин у зв'язку з продуктивністю, віком, спадковістю, співвідносним розвитком ознак з визначенням селекційно-популяційних параметрів. Встановлено частку впливу генотипу матерів, батьків та інших предків на формування молочної продуктивності й ознак довічного використання їх потомства. Доведено існування генетичної специфічності та поєднання генеалогічних формувань у межах порід і важливість оцінки бугаїв-плідників за конкретних умов господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3
Шифр НБУВ: РА383217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Саломатіна Л.М. 
Стратегія конверсії військово-промислового комплексу України (організаційно-економічні аспекти): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Л.М. Саломатіна ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Розкривається нова цілісна концепція стратегії конверсії військово-промислового комплексу (ВПК) України, яка створює передумови для формування організаційно-економічного механізму її реалізації на науковій основі; конкретні рекомендації ринкових перетворень підприємств та наукових організацій, що конверсуються; комплекс правових, економічних та організаційних підходів, які спрямовані на підвищення ефективності регулювання конверсії ВПК України на державному, регіональному та виробничому рівнях управління; концептуальні підходи та розробка науково-практичних рекомендацій щодо використання конверсійних ресурсів в інтересах економіки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2-981.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Салов О.М. 
Управління інвестиційним процесом при формуванні конкурентних переваг підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Салов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну систему управління інвестиційним процесом, що сприяє формуванню конкурентних переваг великого промислового підприємства. Досліджено теоретичні засади процесу інвестиційної діяльності, розкрито сутнісь інвестицій як економічного явища, визначено їх види та джерела фінансування. Розроблено концепцію регулювання інвестиційної діяльності. Обгрунтовано необхідність активізації інвестиційних процесів у країні в цілому та на промислових підприємствах. Визначено сутність, структуру, завдання та основні напрямки управління інвестиційною діяльністю великого підприємства. Проаналізовано стан і тенденції розвитку інвестиційних процесів у хімічній промисловості Донеччини. Розкрито особливості інвестиційної діяльності за сучасних умов господарювання. Уточнено систему узагальнювальних і локальних показників, що всебічно характеризують інвестиційну привабливість підприємства. Удосконалено методичний інструментарій аналізу ефективності інвестиційних проектів та ризиків інвестиційної діяльності. Розроблено комплексну систему управління інвестиційним процесом, спрямовану на формування конкурентних переваг підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21 +
Шифр НБУВ: РА348743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сало І.А. 
Формування і функціонування ринку ягід в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.А. Сало ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень формування та функціонування вітчизняного ринку ягід, обгрунтовано пропозиції щодо його подальшого розвитку. Вітчизняний ринок ягід визначено як вільний, біполяризований, агрегативний, "ринок покупця". Досліджено його кон'юнктуру й особливості ціноутворення, встановлено економічну ефективність виробництва та реалізації ягід різними категоріями господарств. Описано механізм державної підтримки товаровиробників. Виявлено невідповідність якісних і кількісних показників пропозиції потребам споживчого ринку та низьку ефективність організації товарного виробництва. Обгрунтовано основні заходи щодо формування повноцінного ринкового середовища в ягідному підкомплексі країни. Зокрема, запропоновано шляхи розвитку промислового ягідництва, заходи з удосконалення механізму ціноутворення та інфраструктури ринку, методику розрахунку конкурентоспроможності помологічних сортів ягідних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.6 +
Шифр НБУВ: РА347881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сало Л.В. 
Фосфатний режим торфових низинних грунтів та ефективність фосфорних добрив під багаторічними травами: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Сало ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.172 + П034.134.2-2 +
Шифр НБУВ: РА366778

Рубрики:

      
17.

Сало В.А. 
Чисельно-аналітичний метод розв'язання задач статики нетонких ортотропних оболонок з отворами довільних розмірів і форм: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 01.02.04 / В.А. Сало ; НАН України. Ін-т проблем машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано новий числово-аналітичний метод розв'язання в тривимірній постановці задач статики однорідних та неоднорідних за товщиною нетонких ортотропних оболонок з отворами довільних розмірів та форм. Вперше сформульовано та доведено на основі використання теорем та варіаційних нерівностей теорії операторів достатню ознаку збіжності методу Рітца під час пошуку стаціонарної точки неекстремального функціонала Рейсснера. Створено нові структури розв'язків, що точно задовольняють усі граничні умови для просторових крайових задач статики нетонких оболонок. Геометрична інформація задач для оболонок з отворами довільної форми враховується на аналітичному рівні за допомогою теорії R-функцій. На основі методу подвійності теорії опуклого аналізу запропоновано апостеріорні інтегральні оцінки точності наближених розв'язків варіаційних задач для змішаного функціонала Рейсснера. Вперше отримано нові кількісні та якісні закономірності статики послаблених отворами нетонких ортотропних оболонок з неоднорідними за товщиною властивостями матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА328370

Рубрики:

      
18.

Салогуб І. І. 
Розвиток і регулювання фінансово-кредитних відносин в аграрній сфері / І. І. Салогуб. — Б.м., 2020 — укp.

Мета дисертаційної роботи полягає в розробці й обґрунтуванні теоретико-методичних та прикладних засад розвитку та регулювання фінансово-кредитних відносин в аграрній сфері. Узагальнено економічну сутність, значення, принципи та визначено особливості регулювання фінансово-кредитних відносин в аграрній сфері. Розроблено концептуальну модель державного регулювання системи фінансово-кредитних відносин в аграрній сфері та визначено їх пріоритетні напрями розвитку кредитування та удосконалення. Запропоновано організаційно-економічний механізм регулювання фінансово-кредитних відносин в аграрній сфері. Сформовано інституційні умови розвитку кредитної кооперації, страхування сільськогосподарських ризиків та забезпечення інвестиційної привабливості аграрного виробництва.^UThe purpose of the dissertation is to develop and substantiate the theoretical and methodological and applied principles of development and regulation of financial and credit relations in the agricultural sector. The economic essence, significance, principles and peculiarities of regulation of financial and credit relations in the agrarian sphere are generalized. A conceptual model of state regulation of the system of financial and credit relations in the agricultural sector has been developed and their priority areas for lending development and improvement have been identified. The organizational and economic mechanism of regulation of financial and credit relations in the agricultural sphere is offered. Institutional conditions for the development of credit cooperation, insurance of agricultural risks and ensuring the investment attractiveness of agricultural production have been formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Сало Г. В. 
Антропологічні смисли релігійно-філософського дискурсу української діаспори (20-ті роки ХХ – початок ХХI століття) / Г. В. Сало. — Б.м., 2020 — укp.

Роботу присвячено реконструкції антропологічних візій представників української діаспори, розглянутих у контексті їх релігійно-філософських студій 20-ті р. ХХ – початку ХХI ст. Систематизовано й проаналізовано джерельну базу з проблеми дослідження: за основу взято праці провідних діячів зарубіжного українства: О. Кульчицького, І. Мірчука, І. Огієнка, І. Ортинського, Д. Чижевського, В. Шаяна, М. Шлемкевича, В. Яніва, С. Ярмуся та ін. Сформульовано і подано визначення української діаспори як екзистенційно-особистісного комунікативно-дискурсивного проекту, розкрито джерела антропологічних уявлень мислителів українського зарубіжжя та концептуальні засади вчення про людину, зокрема україноцентризм та теоцентризм як особливі світоглядні настанови, життєві та дискурсивні стратегії. Узагальнено релігійно-ціннісні орієнтації й етико-гуманістичні пріоритети антропологічних пошуків діаспорних мислителів – релігійна духовність, ідея «внутрішньої» людини, феномен кордоцентризму, триєдність Віри, Надії, Любові, завдяки якій уможливлюється синергійна діяльність людської особистості з Абсолютною Особистістю.Релігійно-філософський доробок діаспорних мислителів містить чимало конструктивних ідей, які в умовах державної незалежності України є вкрай актуальними; їхній вплив виявляється в етнонаціональній та духовній царині. Підкреслено, що ідейно-тематичними пріоритетами світоглядної парадигми мислителів української діаспори є Бог та рідна Україна.Ключові слова: українська діаспора, релігійно-філософський дискурс, україноцентризм, теоцентризм, кордоцентризм, «внутрішня» людина.^UThis dissertation focuses on reconstructing anthropological visions of Ukrainian diaspora in the context of their religious-philosophic studies which chronologically cover the 20s of XX and the beginning of XXI century. The works of O. Kulchytsky, I. Mirchuk, I. Ohienko, I. Ortynsky, D. Chyzhevsky, V. Shaian, M. Shlemkevych, V. Yaniv and others have served as dataset for analysis and systematization. In order to understand and expose the conception of worldview, humanistic and moral ideas about a man represented by diaspora thinkers, the author first turns to their biographical narrative in which their life path, dramatic conflicts that induced them to emigrate can be traced down; secondly, she considers those philosophical and religious ideas in the context of which their anthropological paradigm was formed; thirdly, the author explores the extent to which the foundations of their ideas were consistent with the domestic and world traditions of philosophizing, and to what extent these ideas pertained to those problems that the society was concerned about.Ukrainian diaspora is viewed as existential-personalized discourse-communicative project. The sources of specific anthropologic concepts of Ukrainian diaspora thinkers are traced. This paper maintains that Ukraine-centrism together with theo-centrism can be viewed as the specific philosophic values and discourse strategies of the thinkers in question. The carried out investigation allows us to outline religious values and ethic-humanistic priorities within anthropological domain of the diaspora philosophers named. Among these values and priorities are: religious spirituality, idea of inner orientation of a person, cordocentrism, trinitarianism of Vira (Belief / Trust), Nadia (Hope), Lyubov (Love), the latter trinity enabling person's synergic activity with Absolute Personality.Ukrainian diaspora thinkers' religious-philosophic legacy contains a range of ideas which prove to be valuable and influential having considerable impact on ethnonational and spiritual identification of Independent Ukraine. It is exactly the existential-cordocentric attitude of Ukrainian diaspora thinkers that made it possible to distinguish such characteristics of Ukrainians as sentimentality (manifested on the example of Ukrainian lyricism expressed in songs; aesthetism of folk ritualism), personalism (expressed in individuality, striving for freedom of spirit); emotionality (revealed through the prism of the people's creative reflection, depicted in art). These guidelines are intended to encourage the formation of the spiritual world of Ukrainians through the prism of preserving their traditions and customs by the people, where a combination of factors such as national, mental and transcendent, generating free Ukrainian spirit takes place. God and Ukraine are the top idea-topical priority of the Ukrainian diaspora philosophers' world view paradigm.Key words: Ukrainian diaspora, religious-philosophic discourse, Ukrainian centrism, theocentrism, cordocentrism, ‘inner' personality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сало Н. А. 
Методи побудови організаційної системи підготовки диспетчерів управління повітряним рухом для підвищення рівня їх компетентності / Н. А. Сало. — Б.м., 2020 — укp.

У результаті виконання дисертаційних досліджень вирішене актуальне наукове завдання розробки моделей та методів побудови організаційної системи підготовки диспетчерів управління повітряним рухом.Удосконалена модель організації підготовки диспетчерів управління повітряним рухом, яка, на відміну від існуючих, ґрунтується на застосуванні мультиагентного підходу до планування підготовки і формуванні онтології навчальних дисциплін УПР з та дозволяє підвищити ефективність навчання за рахунок планування занять відповідно до результатів їх контролю.Отримав подальший розвиток метод автоматизованого тестування та оцінювання компетенцій диспетчерів управління повітряним рухом, що, на відміну від існуючих, характеризується цілісністю об'єкта тестування, врахуванням внутрішніх і зовнішніх зв'язків, можливості розвитку та адаптації системи тестування, що дозволяє підвищити ефективність навчання.Отримав подальший розвиток метод побудови мультиагентної системи складання розкладів занять для диспетчерів управління повітряним рухом, яка на відміну від існуючих, ґрунтується на поєднанні евристичних та формальних знань та дозволяє зменшити час на формування розкладів знать та вправ та підвищити ефективність управління системою підготовки диспетчерів управління повітряним рухом.Розроблені методи у комплексі забезпечують побудову організаційної системи підготовки диспетчерів управління повітряним рухом, реалізація якої дозволило змінити підходи до організації навчального процесу та забезпечити підвищення ефективності навчання.^UThe analysis of the current state and directions of development of methods of construction of modern organizational educational systems is carried out. The results of the analysis show that today there is a transition to a competency-based approach to learning, which involves changes in approaches to its organization and planning. The specifics of professional training of air traffic controllers are taken into account. It is proved that a significant part of the total amount of educational activities are automated procedures (training complexes, automated training systems, distance learning and knowledge control systems, information technology for training). Methods of realization of the specified procedures are based on results of mathematical modeling of various aspects of functional activity of managers.The dissertation provides a theoretical generalization and a new solution to the scientific problem, which is to develop construction methods of the organizational system of training air traffic controllers. Within the framework of the set task the partial tasks are solved: the analysis of features of the organization of educational process on preparation of dispatchers of ATC; analysis of the use of modern information technology of organizational training systems; formation of requirements to the information technology of the organizational system of training of ATC dispatchers; substantiation of indicators and criteria for evaluating the effectiveness of information technology of the organizational system of training of ATC dispatchers; development of a model of the system of training of ATC dispatchers with the use of a multi-agent approach; development of a method of automated testing and assessment of knowledge of ATCdispatchers; development of a model of a multi-agent system for scheduling classes for ATC dispatchers; evaluation of the effectiveness of the developed methods and the adequacy of the models.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського