Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (502)Книжкові видання та компакт-диски (359)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАРАСЮК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ЮРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тарасюк В.П. 
Автоматизована система управління технологічним процесом приготування пралінових мас на основі експертних оцінок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.П. Тарасюк ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено структуру автоматизованої системи управління технологічним процесом приготування пралінових мас за рахунок використання експертних оцінок з метою об'єднання в єдиній системі всіх етапів управлінського процесу - від аналізу споживацького попиту на продукцію до управління окремими технологічними операціями. Уточнено математичну модель формування плану випуску продукції на базі врахування експертної оцінки впливу попиту споживача на обсяг виробництва готових виробів. Зазначено, що використання розробленої математичної моделі дозволяє забезпечити досягнення оптимального значення комплексного показника якості пралінових цукерок. Вперше розроблено структуру автоматизованого модуля побудови оптимального розкладу управління технологічним обладнанням, який вносить корективи у стандартний розклад на підставі експертних оцінок технологічного регламенту та дозволяє забезпечити скорочення простоїв обладнання та підвищити продуктивність кондитерського виробництва. На підставі аналізу процедури планування експерименту одержано математичні моделі, що характеризують якість пралінових мас. Розроблено алгоритм прийняття рішень щодо вибору оптимальної управлінської операції, який дозволяє характеризувати стан технологічного процесу з урахуванням експертної оцінки для одержання кондитерської продукції високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л863-5-05 +
Шифр НБУВ: РА337227

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тарасюк М.В. 
Бюджетування в торговельних підприємствах та об'єднаннях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Тарасюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 26 с. — укp.

Визначено суть і особливості бюджетування та бюджету, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, цілі та принципи бюджетування, етапи його впровадження та технологію функціонування. Досліджено досвід бюджетування у реальному секторі, стан бюджетування в торгівлі, готовність підприємств і об'єднань торгівлі до його впровадження. Вивчено ринок програмних продуктів для автоматизації бюджетування. Розроблено пропозиції щодо формування системи його інформаційного забезпечення у незалежному підприємстві та торговельному об'єднанні з урахуванням вимог системи збалансованих показників і системи менеджменту якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА341893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тарасюк Г.М. 
Економічні методи регулювання виробництва та реалізації м'ясної продукції в ринкових умовах в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.М. Тарасюк ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан виробництва та реалізації продукції м'ясної промисловості. Висвітлено вплив податкової, цінової, кредитної політики та інших методів регулювання на ефективність виробництва. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення економічних методів регулювання виробництва та реалізації м'ясної продукції, запропоновано заходи для подолання спаду виробництва в галузі, підвищення ефективності виробництва та забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних м'ясних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.2-592
Шифр НБУВ: РА315110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тарасюк Б.А. 
Комплексна ультразвукова діагностика патології гепатобіліарної системи у дітей: автореф. дис... д-ра мед. наук.: 14.01.10 / Б.А. Тарасюк ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розроблено й удосконалено критерії раннього та диференціального діагностування захворювань гепатобіліарної системи (ГБС) в дітей з природженими та набутими захворюваннями печінки з застосуванням комплексного ультразвукового дослідження. На підставі результатів обстеження дітей з природженою та набутою патологією ГБС вирішено зазначену актуальну проблему педіатрії, обгрунтовано доцільність використання комплексного інструментального дослідження для діагностування патології органів травлення. Розроблено та систематизовано нові ехо- та доплерографічні критерії, що дозволило підвищити ефективність діагностування хронічних дифузних захворювань печінки (ХДЗП), портальної гіпертензії (ПГ) та БА. Визначено діагностичну значущість особливостей венозного кровотоку у хворих з ХДЗП. Деталізовано ультразвукову та доплерографічну семіотику підпечінкової форми ПГ у дітей, зокрема, печінки, шлунка та кишечник. Розроблено об'єктивні ультразвукові критерії для моніторингу стану судин печінки новонароджених у разі катетеризації пупкової вени. Оцінено можливості визначення порушень ендотеліальної функції в дітей з патологією ГБС. Розроблено діагностичні ехографічні критерії ятрогенних ушкоджень органів травлення в дітей на прикладі ревматоїдного артриту. Вдосконалено методи діагностування та диференціального діагностування біліарної атрезії та кіст спільної жовчної протоки. Визначено комплексні ехографічні критерії оцінювання ефективності проведення малоінвазивного склерозування простих кіст печінки в дітей. Запропоновано діагностичний алгоритм комплексного ультразвукового діагностування, з використанням якого зменшилась кількість інвазивних діагностичних втручань та підвищилась ефективність діагностування природжених і набутих захворювань ГБС у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5-43 +
Шифр НБУВ: РА362243

Рубрики:

      
6.

Тарасюк М. В. 
Контролінг в управлінні торговельними мережами: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / М. В. Тарасюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено методологічні засади контролінгу, а саме: обгрунтовано структурно-логічну схему процесу формування контролінгу, визначено механізм його функціонування, розроблено показники оцінки діяльності мереж, досліджено особливості цілевизначення, планування та контролю в концепції контролінгу. Наведено результати дослідження процесу становлення контролінгу в торговельному бізнесі України, зокрема структурних змін у розвитку торгівлі в Україні, стану реалізації елементів контролінгу та готовності торговельних мереж до його впровадження. Обгрунтовано структуру системи інформаційного забезпечення контролінгу, розглянуто зміст її підсистем. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму імплементації контролінгу в управління торговельними мережами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-218
Шифр НБУВ: РА377014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тарасюк Л. С. 
Креативність як феномен людського буття в культурі: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 26.00.01 / Л. С. Тарасюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено культурологічний і філософсько-антропологічний аналіз креативності як феномену людського буття в культурі. Розкрито поняття ініціації креативності, яка постає як креативність співтворчого діалогу, процес сакральної комунікації, що відбувається у взаємодії майстра й учня. Проаналізовано етапи розгортання креативності в культурі, які означаються як реалізація, об'єктивізація, актуалізація, ініціація. На основі методологічного підходу метаантропології доведено, що специфіка креативності як феномену буття людини в культурі значною мірою зумовлена її світоглядом і трансформується залежно від того, який екзистенційний вимір світогляду (будений, особистісний, філософський) обирає особистість. Розглянуто креативність у життєвому світі чоловіка та жінки, виявлено гендерну специфіку творчої реалізації особистості в культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*671 + Ч111.171.3
Шифр НБУВ: РА385733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тарасюк О.М. 
Методи та інструментальні засоби метрико-ймовірнісної оцінки якості програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем критичного застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Тарасюк ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод комплексної оцінки якості та надійності програмного забезпечення (ПЗ), який базується на спільному використанні та комплексуванні результатів метричного та модельного оцінювання та дозволяє забезпечити необхідну повноту та достовірність результатів оцінювання. Розроблено метод оцінки якості ПЗ з використанням систематизованої множини метрик, що дозволяє визначити модель метричної оцінки якості ПЗ, одержати скалярну оцінку або знизити розмірність векторних оцінок, а також проаналізувати достовірність метричної оцінки ПЗ. Створено метод оцінки надійності ПЗ, що дає можливість здійснювати спрямований вибір та верифікацію ймовірнісних моделей надійності на основі формалізованого аналізу допущень про процеси та продукти розробки. Зазначено, що запропоновані методи та інструментальні засоби дозволяють підвищити повноту та достовірність оцінки характеристик якості та надійності, а також перевірки вимог щодо ПЗ з урахуванням можливих обмежень на часові та матеріальні ресурси та зменшити частку ручних операцій у процесі оцінки ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА330665

Рубрики:

      
9.

Тарасюк О.Є. 
Наукове обгрунтування оптимальних обсягів нормативної бази в галузі радіаційної гігієни: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Є. Тарасюк ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено нові міжнародні підходи щодо побудови системи радіаційної безпеки. Проаналізовано нові міжнародні підходи щодо побудови системи радіаційної безпеки та діючі в Україні нормативи. Розглянуто питання радіаційних аварій на території України. Доведено необхідність реалізації національної стратегії відновлення регулювального контролю за покинутими джерелами іонізуючого випромінювання. Визначено першочергові нормативні документи, що потребують розробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 к + Ц9-524.1-3 +
Шифр НБУВ: РА370946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Тарасюк Н.Я. 
Організаційно-методичні основи пропагандистської та рекламної діяльності в сфері фізичної культури і спорту: Автореф. дис... канд. наук: 24.00.02 / Н.Я. Тарасюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 22 с. — укp.

Застосовано комплекс взаємодоповнювальних методів дослідження шляхів активізації пропагандистської і рекламної діяльності, яку проводять фізкультурні організації різних типів: аналіз літературних джерел з питань пропаганди та реклами, контент-аналіз, анкетування, системний аналіз, експертну оцінку, соціально-управлінський експеримент, методи математичної статистики. Вперше одержано інформацію про діяльність керівних фізкультурних організацій обласного рівня з управління пропагандою фізкультурних занять. Визначено зміст та обсяги проведення пропагандистської діяльності спортивними школами та рекламної - оздоровчими клубами. Виявлено резерви подальшої активізації пропаганди та реклами, з урахуванням яких розроблено та апробовано цільову програму підвищення їх рівня на Волині. Висвітлено нові теоретичні дані про технологію управління пропагандистською та рекламною діяльністю у сфері фізичної культури та спорту. Розроблено організаційно-методичні рекомендації для керівних фізкультурних організацій обласного рівня, щодо подальшого удосконалення пропаганди та реклами. Впроваджено у практику діяльності окремих спортивних шкіл та оздоровчих клубів заходи щодо активізації пропаганди та реклами фізкультурних і спортивних занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР)у/ф2 +
Шифр НБУВ: РА323143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Тарасюк 
Особливості номінації запахів у сучасній французькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Інна Василівна Тарасюк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-315.5
Шифр НБУВ: РА322600

Рубрики:

      
12.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Тарасюк С.І. 
Популяційно-генетичні основи екологічної адаптивності сільськогосподарських видів тварин: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / С.І. Тарасюк ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Визначено концепцію оцінки значення чинників штучного та природного доборів двох видів сільськогосподарських тварин у формуванні генетичних структур. Розглянуто переважаючий вплив еколого-географічних умов розведення на генетичну структуру організму великої рогатої худоби (природний добір), а стосовно овець - значимість причетності до порід різного напрямку продуктивності (штучний добір). Відзначено, що підбір характеристик для виявлення породоспецифічних особливостей може бути проведений на підставі різноманітних типів молекулярно-гентичних маркерів (структурні гени, анонімні фрагменти ДНК). Виявлено, що генетична структура спеціалізованих молочних порід за умов техногенного забруднення, в подальших поколіннях переміщується в сторону, типову для порід комбінованого та м'ясного напрямків продуктивності. Надано генетично обгрунтовані рекомендації щодо збереження та використання порід, а також коректування стратегії молочного скотарства в регіонах з різними рівнями техногенного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801*851.214
Шифр НБУВ: РА320219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тарасюк О.К. 
Психосоматичні порушення у вагітних з загрозою переривання вагітності, які страждали безпліддям: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.К. Тарасюк ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 22 с. — укp.

Розроблено комплексну систему заходів щодо профілактики загрози переривання вагітності у жінок. Науково обгрунтовано тактику ведення вагітності на підставі поглибленого вивчення соціально-психологічних особливостей, гормонального фону та соматичного стану здоров'я вагітних, які страждали безпліддям. Запропоновано нові методи прогнозування, профілактики та корекції загрози переривання вагітності у жінок з безпліддям в анамнезі. Вперше наведено комплексну медико-соціальну та соціально-психологічну характеристику, проаналізовано умови виникнення та розвитку невиношування вагітності у жінок, які перенесли безпліддя, вивчено особливості психосоматичних порушень, виявлено психологічні чинники, що впливають на перебіг вагітності та пологів, розроблено методи індивідуальної психокорекції. Створено та впроваджено у практику охорони здоров'я високоефективні індивідуальні прогностичні моделі розвитку невиношування вагітності залежно від соціально-психологічного статусу вагітної та клініко-біологічних чинників. Запропоновано систему заходів з комплексної профілактики загрози переривання вагітності у жінок з безпліддям в анамнезі, до якої включено засоби психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218-5 + Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА356014

Рубрики:

      
15.

Тарасюк А.В. 
Розвиток виноградарсько-виноробyого підкомплексу регіону в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.В. Тарасюк ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано концептуальні засади і практичні рекомендації щодо шляхів підвищення ефективності функціонування підприємств виноградарсько-виноробного підкомплексу. Визначено складові реалізації цих шляхів, показано доцільність їх використання у практичній роботі. Проаналізовано стан виноградарства та виноробства й особливості функціонування ринку винограду та продукції його переробки на Херсонщині. Обгрунтовано необхідність розширення агропромислової інтеграції. Запропоновано створювати агропромислові об'єднання з замкнутим циклом вирощування винограду та виготовлення продукції його промислової переробки. Доведено, що для ефективного функціонування виноградарсько-виноробного підкомплексу України доцільно застосовувати принципи регіонально-продуктової спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5 + У9(4УКР)325.154.2 +
Шифр НБУВ: РА335435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тарасюк Г.М. 
Управління плануванням діяльності підприємств харчової промисловості: автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Г.М. Тарасюк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 37 с. — укp.

Вперше обгрунтовано теоретико-методологічні засади управління плануванням діяльності підприємства. Розроблено концептуальну модель планування потенціалу підприємств харчової промисловості з урахуванням внеску кожної його складової. Запропоновано методичні підходи до управління виробничою програмою підприємства харчової промисловості та розроблено методику формування беззбиткового обсягу виробництва продукції у натуральному вираженні для багатономенклатурного виробництва з урахуванням особливостей діяльності підприємств харчової промисловості. Удосконалено концептуальні положення організації планової роботи на підприємстві, методологічні засади й організаційні положення здійснення контролю планової діяльності та мотиваційний механізм забезпечення якості планування. У межах концепції планування потенціалу підприємств харчової промисловості запропоновано збалансовану систему планових показників підприємства та розроблено стратегічну карту його розвитку. Запропоновано методику інтегрального оцінювання якості планів й ефективності системи планування діяльності підприємств харчової промисловості. Удосконалено систему нормативно-правового забезпечення планування діяльності підприємств у контексті завдань соціально-економічної політики держави та міжнародних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-23-21 +
Шифр НБУВ: РА367229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мендришора П. Д. 
Рибницько-біологічні особливості ремонтно-маточного стада райдужної форелі, сформованого в умовах індустріального господарства з комбінованим водопостачанням. / П. Д. Мендришора. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Тарасюк А. В. 
Управління маркетинговою діяльністю аграрних підприємств. / А. В. Тарасюк. — Б.м., 2020 — укp.

Визначено стан управління підприємствами та використання сучасних методів маркетингу і менеджменту. Обґрунтовано напрями використання іноземного досвіду в організації маркетингової діяльності аграрних підприємств України. Окреслено особливості формування організаційної структури управління маркетинговою діяльністю підприємства та особливості ризик-менеджменту. Здійснено аналіз сучасного стану, тенденцій розвитку управління маркетинговою діяльністю підприємства та визначено напрями діяльності аграрних підприємств на кооперативних засадах.^UThe economic category “marketing management” definition is proposed as a systemic targeting mechanism of interaction of the marketing instruments and management for agricultural enterprise adaptation to changes in marketing environment aiming to maximize customer satisfaction and to achieve the enterprise's goals with effective allocation of limited resources. Thus, the research of the theoretical principles of marketing management is a prerequisite for the effective functioning of the agricultural enterprise's marketing management.The study finds that adherence to marketing principles is crucial for all activities of the agricultural enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Тарасюк А. В. 
Теоретико-правові основи забезпечення кібербезпеки України / А. В. Тарасюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми правового забезпечення кібербезпеки України, також у роботі здійснено порівняння відповідних практик у європейських країнах. На цьому теоретичному та емпіричному ґрунті у дисертаційному дослідженні запропоновано розв'язання актуальної наукової проблеми – розроблення концептуальних правових засад забезпечення кібербезпеки України, та надані практичні рекомендації щодо вдосконалення механізмів її реалізації. Розроблено логічну схему співвідношення кібернетичної та інформаційної безпеки, а також підпорядкованості різного роду безпек. Запропоновано розробити Концепцію кібернетичної безпеки людини та подано її обґрунтування. Визначено структуру та зміст концепції, а також потребу долучення до її складу документів стратегічного планування України. Подано пропозиції зі структурно-змістовного наповнення зазначеної концепції, зокрема її головні принципи формування, завдання, механізми реалізації й очікувані результати державної політики у сфері забезпечення інформаційної безпеки людини. Крім того, обґрунтовано мету гармонізації інформаційних відносин, підвищення відповідальності держави в цій сфері, створення умов для формування сприятливого кібернетичного середовища як стратегічну спрямованість концепції. Визначено забезпечення кібернетичної безпеки як самостійного комплексного міжгалузевого інституту інформаційного права. Охарактеризовано його властивості. Розроблено концептуальні засади правового забезпечення кібербезпеки України на сучасному етапі розвитку глобальних інформаційних процесів. Виокремлено та систематизовано складові національних інтересів України в кіберпросторі. Запропоновано нові механізми співпраці між приватним сектором і державними органами у сфері забезпечення кібербезпеки України. Доведено, що кіберпростір є одночасно об'єктом захисту і джерелом загроз.^UThe dissertation is devoted to the research of the problem of legal provision of cyber security of Ukraine, the corresponding practices in the European countries are comparatively considered. On this theoretical and empirical basis, the dissertation proposes a solution to a topical scientific problem - the development of conceptual legal framework for cybersecurity in Ukraine and practical recommendations for improving the mechanisms of its implementation in Ukraine.A logical scheme of the relationship between cyber and information security, as well as the subordination of various types of security. It is proposed and substantiated to develop the Concept of human cyber security. Its structure and content are determined, as well as the need to include in its composition the strategic planning documents of Ukraine. The structural and substantive content of this Concept is proposed, in particular its main principles of formation, tasks, implementation mechanisms and expected results of the state policy in the field of information security. In addition, the goal of harmonization of information relations, increasing the responsibility of the state in this area, creating conditions for the formation of a favorable cyber environment as a strategic direction of the Concept is substantiated.The provision of cyber security as an independent complex intersectoral institute of information law is determined. Its properties are described. The role of the legal factor as a single regulator of processes and relations in the field of global electronic network, IoT development, robotics intellectualization, use of cybersystems, microchips, hybrids, nanotechnologies, their implementation in information management processes, human-government interaction, in everyday life has been improved "digital person".Conceptual bases of legal support of cybersecurity of Ukraine at the present stage of development of global information processes are developed. The components of Ukraine's national interests in cyberspace are singled out and systematized.New mechanisms of cooperation between the private sector and public authorities in the field of cyber security of Ukraine are proposed. The following priority areas have been identified: development of cyber intelligence, cyber security audit, mutual exchange of information on cyber threats, replacement of ND TCI with a more effective and modern basic standard and introduction of industry standards of cyber security, creation of industry centers for responding to cyber incidents (SOC) attacks (ISAC), the creation of independent platforms for cooperation on the basis of educational institutions – cybercenters, in order to effectively combat cyber threats.The approach to the system-functional analysis of the subjects of cyber security of Ukraine has been improved, in terms of development of public-private partnership, expansion of functional powers of the National Coordination Center for Cyber Security, improvement of functional tasks of the Security Service of Ukraine. Cyberspace has been shown to be both a source of protection and a source of threats. On this basis, in the priority of cybersecurity levels (security of man, society and state, which is based on the constitutional principles of protection of vital interests of these entities), in relation to cybersecurity argued to give priority to state interests, as it directly affects the interests of individual and society. Ensuring the cyber security of the state is a prerequisite for personal and public cyber security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Тарасюк І. П. 
Бог і людина у світоглядній традиції українців (на матеріалі народних паремій) / І. П. Тарасюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено паремійну творчість українців як своєрідну усну традицію фіксування атрибутів Бога, досліджено дію релігійного чинника на світосприйняття і життєву філософію народу, його моральні засади, а також особливості засвоєння ним християнського вчення, розуміння етики християнства. Розглянуто великий пласт приповідок, що належать до вербальної форми народної побожності і виражають погляди та уявлення, основані на вірі в залежність життя людини й результатів її праці від волі Творця, Його милосердя, готовність віддатися під промисел, опіку і захист Всевишнього.^UThe dissertation presents the paremic work of Ukrainians as a kind of oral tradition of fixing the attributes of God, investigates the effect of religious factors on the worldview and philosophy of life of the people, its moral principles, as well as the peculiarities of their Christian teaching, understanding of Christian ethics. A large layer of proverbs related to the verbal form of folk piety and expressing views and ideas based on the belief in the dependence of human life and the results of his work on the will of the Creator, His mercy, willingness to surrender to the care, protection and protection of the Almighty.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського