Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (302)Книжкові видання та компакт-диски (364)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=УВАРОВ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Уваров Р.О. 
Інтерлокаційні формули RFM та їх реалізація в системах POLYE: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Р.О. Уваров ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено та обгрунтовано інтерлокаційні формули (узагальнені формули Лагранжа та Ерміта), доведено теорему про повноту побудованих інтерлокаційних в'язок. Розв'язано задачу Софі Жермен з локальними комбінованими навантаженнями пластини. Побудовано математичну і комп'ютерну модель екологічного стану з використанням конструктивних засобів теорії R-функцій (границю України та функцію атмосферного забруднення регіону, модифіковано інтерлокаційну формулу Лагранжа для урахування закону згасання функції забрудненості). Розвинено методи побудови нормалізованих рівнянь тривимірних локусів на базі теорії R-функцій. Побудовано нову R-операцію для задач блендінгу. Вперше інтерлокаційні формули застосовано під час побудови нормалізованих функцій, що описують блендінг на каркасі. Розроблено новий підхід до конструювання тривимірних поверхонь (на основі інтерлокаційної формули та бледінгу на каркасі), який надав змогу побудувати нормалізоване рівняння лопатки турбіни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.141 +
Шифр НБУВ: РА323502

Рубрики:

      
2.

Уварова Ю.В. 
Особистісні детермінанти формування стилю педагогічного спілкування у майбутніх учителів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.В. Уварова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування позитивного, особистісно орієнтованого ставлення майбутніх учителів до оточуючих як передумови становлення індивідуального стилю педагогічного спілкування. На основі поєданння двох визначальних параметрів ("домінантності - підкореності" та "дружелюбності - агресивності") виділено п'ять узагальнених типів ставлення до оточуючих (домінантно-дружелюбний, м'який; домінантно-дружелюбний, жорсткий; домінантно-агресивний; підкорено-дружелюбний; підкорено-агресивний). Виявлено, що особистісними детермінантами формування стильових особливостей спілкування майбутніх педагогів є самооцінка (як компонент Я-концепції особистості), рівень самоактуаліазції особистості та особистісна зрілість. Розроблено й апробовано програму формування позитивного ставлення студентів до оточуючих шляхом гармонізації Я-концепції особистості, активізації процесів самоактуалізації та підвищення рівня особистісної зрілості. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати в процесі підготовки майбутніх педагогів до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю983.41:Ч30 + Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА340186

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Уваров П.Є. 
Принципи інтегрованого організаційно-технологічного проектування інвестиційно-будівельної діяльності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / П.Є. Уваров ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності реалізації проектів під час створення та впровадження в різні сфери інвестиційно-будівельної діяльності систем комплексного організаційно-технологічного проектування об'єктів будівництва на базі методології системної інтеграції інтелектуальних мереж і взаємодії організацій-учасників. Проаналізовано проблематику розвитку проектної систмології за умов трансформацій ринкової економіки. Розвинуто теоретичні принципи та методи інтегрованого організаційно-технологічного проектування об'єктів будівництва як системної методології їх створення, розвитку й управління ними у межах повного життєвого циклу зі скороченням строків освоєння інвестицій та їх окупності. На підставі аналізу та синтезу взаємозв'язків проектних процесів і комплексів робіт організаційно-технологічних циклів запропоновано методику наскрізного інтегрованого організаційного проектування. Удосконалено методику моделювання оптимізації параметрів проекту-об'єкта будівництва на мікро- та макрорівнях, що дозволить ефективніше використати ресурси за встановлених замовником строків будівництва або інтенсивності використання ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 + У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА361418

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Уварова О.О. 
Роль принципів права у процесі правозастосування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Уварова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні напрями впливу принципів права на регулювання суспільних відносин у процесі правозастосування. Розкрито особливості теоретичних підходів до визначення місця принципів права у правовому регулюванні у контексті природно-правового та позитивістського типів праворозуміння. Наведено загальну характеристику принципів права шляхом встановлення родової категорії для визначення їх поняття. Досліджено процес формування принципів і норм права, проаналізовано їх співвідношення, спільні та відмінні ознаки, а також взаємовплив і взаємодію у регулюванні суспільних відносин. Розкрито роль принципів права у процесі регулювання суспільних відносин у країнах різних правових сімей. Досліджено основні напрями впливу принципів права на процес правозастосування на стадії визначення юридичної основи вирішення справи. Висвітлено основні аспекти функціонального призначення принципів права у правовому регулюванні суспільних відносин. Показано роль принципів права у судовій практиці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.0 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА370474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Уварова 
Російська "політика покровительства" щодо греків-іммігрантів в кінці XVIII першій третині XIX ст. (на матеріалах Херсонської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Олена Олександрівна Уварова ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(29=ГРЕ)47 + Т3(4УКР-4ХЕР)47-56
Шифр НБУВ: РА352472

Рубрики:

      
6.

Уваров Д.В. 
Суперсиметрія і $Ebold kappa-симетрія у моделях релятивістських частинок, струн та Ip/I-бран: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Д.В. Уваров ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Показано, що на відміну від моделей спінових частинок з аномальним магнітним моментом, збереження всіх локальних симетрій моделі без взаємодії потребує нетривіального співвідношення між масою, зарядом і аномальним магнітним моментом суперчастинки. Побудовано нові твістороподібні моделі протяжних об'єктів з частково спонтанно порушеною N = 1 суперсиметрією у суперпросторі, що враховує координати тензорних центральних зарядів. Установлено, що у чотирьох-вимірному просторі-часі зазначені моделі можуть описувати стани зі спонтанно непорушеними 1/4, 1/2, 3/4 фракціями N = 1 суперсиметрії. Показано, що моделі p-бран з нульовим натягом описують стани з екзотичною спонтанно непорушеною 3/4 фракцією N = 1 суперсиметрії і, таким чином, було знайдено нову p-бранну реалізацію БПС стану з екзотичною суперсиметрією, раніше передбаченого на підставі модельно-незалежного аналізу розширеної D = 4 N = 1 і супералгебри. Досліджено гамільтонову структуру p-бран з екзотичною симетрією, проведено коваріантний та незвідний розподіл в'язей за родами. Установлено некомутативність узагальнених координат супер p-бран в алгебрі дужок Дірака.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.142,022 + В382.155,022 +
Шифр НБУВ: РА335174

Рубрики:

      
7.

Уваров К.В. 
Управління валютним ризиком в банках України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / К.В. Уваров ; Держ. вищ. навч. заклад "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичі аспекти управління валютним ризиком у банках України за сучасних умов. На підставі проведеного дослідження зроблено певні узагальнення та наведено практичні рекомендації щодо процесу управління валютним ризиком банків України. Доведено суб'єктивний характер категорії "ризик". Розроблено класифікацію банківських ризиків за сферами виникнення та ступенем значущості. Наведено визначення валютного ризику у банківській практиці. Проаналізовано основні фактори та види ризиків, що впливають на його величину. Розглянуто існуючі методи оцінювання валютного ризику та виділено пріоритетні в діяльності українських банків. Досліджено етапи та складові процесу контролю та моніторингу валютного ризику, а також інструменти хеджирування ризиків. Виокремлено інструменти, які використовуються українськими банками. Запропоновано нові підходи до аналізу валютного ризику, впровадження яких дозволить зробити процес нагляду більш повним і ефективним. Розроблено алгоритм впровадження розрахунку рівня валютного ризику безвиїздним наглядом. Наведено підхід до побудови комплексної системи управління ризиками у банках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-99-21 + У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА353768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Уварова А.М. 
Формування майстерності педагогічної розповіді у професійній підготовці майбутнього вчителя: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.М. Уварова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано сутнісну особливість педагогічної розповіді (ПР) як першоджерельного, основоположного складника риторичної культури педагога. Доведено, що оволодіння основами майстерної розповіді є першочерговим завданням у риторично-професійній підготовці майбутнього вчителя (МВ). На підставі методології та технології евристичного навчання представлено й обгрунтовано інноваційну модель оволодіння МВ майстерністю ПР. Охарактеризовано діагностичний інструментарій об'єктивного визначення рівня майстерності усного мовлення вчителя на прикладі ПР. Розкрито нові можливості діагностики як важливого чинника професійно-творчого становлення майбутнього педагога. Запропоновано концепцію творчої гуманістичної взаємодії як єдності спільного пошуку, взаємодопомоги та протидії суб'єктів навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА342810

Рубрики:

      
9.

Уварова Т.І. 
Функціонування монологу в українській культурі ХХ ст. (в театрі та на естраді): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Т.І. Уварова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 15 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію культурологічної думки про монолог, досліджено проблему його функціонування в культурі, виявлено різнорідність монологічного мовлення. Розглянуто співвідношення понять "монолог", "текст", "дискурс", "висловлювання", "пряма мова" з метою їх розмежування. Проведено порівняльний аналіз особливостей втілення монологу в театрі та на естраді. На підставі визначення функціональних ознак виділено різні типи театральних монологів і розроблено класифікацію естрадних. Виявлено сучасні тенденції втілення театральних та естрадних монологів. Створено узагальнену систему критеріїв монологу: обов'язкових та інваріантних. Обгрунтовано можливість їх використання у процесі дослідження будь-якого типу монологу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.040 + Щ364.040 + Щ333(4УКР)6-04 +
Шифр НБУВ: РА358417

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Уварова А. Є. 
Організаційно-економічне забезпечення логістичної діяльності торговельних підприємств. / А. Є. Уварова. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретичні засади, розроблено науково-методичний інструментарій та надано практичні рекомендації щодо організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності торговельних підприємств.Проблематику організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності торговельного підприємства розглянуто з урахуванням розвитку економічної науки та практики господарювання. Дослідження генезису логістики як науки та інструменту підприємницької діяльності дозволило визначити основні етапи її еволюції та особливості впровадження на підприємствах за сучасних економічних умов, а саме дотримання інтеграційної концепції та клієнтоорієнтованого підходу в організації логістичної діяльності.Обґрунтовано доцільність розгляду логістичної діяльності з дотриманням процесно-функціонального підходу, що дало можливість визначити логістичну діяльність як сукупність процесів із реалізації функціональних завдань та управлінських рішень, сформованих з урахуванням цілей підприємства у сфері логістики.Обґрунтовано підсистеми організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності торговельного підприємства, основними елементами яких визначено організаційне, кадрове, матеріальне, інформаційно-технологічне та фінансове забезпечення логістичної діяльності, що конкретизують напрями розробки та прийняття рішень щодо підтримки реалізації логістичних функцій на підприємстві торгівлі.Розроблено методичний підхід до оцінювання організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності торговельного підприємства, який базується на системі багатокритеріальних оцінок, передбачає ідентифікацію рівня організаційного та економічного забезпечення логістичної діяльності за результатами адитивного загортання стандартизованих показників, розрахованих за результатами експертної оцінки й динамічного аналізу його локальних компонент та дозволяє диференціювати підприємства торгівлі за рівнем організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності.Для оцінювання організаційно-економічного забезпечення сформовано систему одиничних, комплексних та інтегрального показників організаційного та економічного забезпечення логістичної діяльності торговельних підприємств. Для визначення рівня організаційного забезпечення запропоновано використання системи показників, які характеризують повноту реалізації логістичних функцій на підприємстві та якість організації логістичної діяльності, що включає показники стану реалізації основних завдань логістики, розподілу повноважень і відповідальності, характеру вертикальної та горизонтальної комунікацій, ресурсної підтримки організаційної діяльності, а також якості роботи менеджерів, задіяних у сфері логістики. Для оцінювання економічного забезпечення логістичної діяльності торговельного підприємства обґрунтовано показники, що відображають активність формування кадрових, матеріальних, інформаційно-технологічних і фінансових ресурсів, а також ефективність діяльності щодо підтримки їх на належному рівні. За результатами аналізу, проведеного з використанням зазначених показників, діагностовано середній рівень організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності за підприємствами торгівлі вибіркової сукупності.Обґрунтовано методичний підхід до визначення ієрархії локальних компонент організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності торговельного підприємства за пріоритетністю їх покращення, в основу якого покладено методи інтегральної, експертної, рейтингової оцінок, матричний, коефіцієнтів, декомпозиції, адитивного згортання, аналізу ієрархій, що здійснюється з урахуванням критеріїв значущості, фактичного стану та готовності підприємства торгівлі до впровадження змін щодо організаційно та економічного забезпечення логістичної діяльності. Розроблений науково-методичний підхід ґрунтується на взаємопов'язаних етапах з ідентифікації логістичних процесів, що потребують удосконалення, визначення заходів для підвищення якості реалізації логістичних процесів і спрямований на формування обґрунтованих управлінських рішень щодо удосконалення організаційно-економічного забезпечення логістичної діяльності торговельного підприємства.Наукові результати дисертації, які мають прикладний характер, набули практичного втілення в діяльність підприємств ТОВ «Восторг» (довідка № 12- 10 від 07.10.2019 р.), ТОВ «ВЕГА-ПЛАСТ» (довідка № 2/19 від 18.04.2019 р.), ПФ «Бригантина» (довідка № 15 від 11.02.2020 р.). Результати дисертаційного дослідження впроваджено в навчальний процес кафедри міжнародної економіки та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця під час викладання дисциплін «Міжнародний маркетинг» і «Міжнародний логістичний менеджмент» (довідка № 20/86-02-92/1 від 11.03.2020 р.).^UIn the dissertation a theoretical background is established, scientific and methodological tools are developed and practical recommendations for organizational and economic support of logistics activities of a trade enterprise are provided.The problems of organizational and economic support of logistic activity of the trade enterprise are considered in the course of development of the Economic science and management practices. The study of logistics genesis as a science and a tool of entrepreneurial activity allowed to determine the main stages of its evolution and the features of implementation in enterprises in modern economic conditions, namely compliance with the integration concept and customer-oriented approach in logistics.The expediency of considering logistics activities in compliance with the process and functional approach is justified, which allowed to define logistics activities as a set of processes for the implementation of functional tasks and managerial decisions, which are formed according to the goals of the enterprise in the field of logistics.Subsystems of organizational and economic support of logistics activity of a trade enterprise are substantiated, the main elements of which are organizational, human, material, informational and technological, financial support of logistics activity, which specify directions of development and decision-making which are to support logistics functions at a trade enterprise.A methodical approach to assessing the organizational and economic support of logistics activities of a trade enterprise has been developed, which is based on the system of multicriteria evaluations and identifies the level of organizational and economic support of logistics activities using the results of additive wrapping of standardized indicators, calculation of which is based on the results of expert assessment and dynamic analysis of its local components and allows to differentiate trade enterprises according to the level of organizational and economic support of logistics activities.To assess the organizational and economic support a system of simple, complex and integral indicators of organizational and economic support of logistics activities of trade enterprises is formed. To determine the level of organizational support, it is proposed to use a system of indicators that characterize the completeness of logistics functions at the enterprise and the quality of logistics activities, including indicators of implementation of basic logistics tasks, distribution of powers and responsibilities, nature of vertical and horizontal communications, resource support, as well as the quality of work of managers involved in the field of logistics. To assess the economic support of the logistics activities of a trade enterprise, indicators are substantiated, which reflect the activity of the formation of human, material, informational and technological and financial resources, as well as the effectiveness of activities to maintain them at the appropriate level. According to the results of the analysis carried out with the use of these indicators, the average level of organizational and economic support of logistics activities for trade enterprises out of the sample was diagnosed.The methodical approach to definition of hierarchy of local components of organizational and economic support of logistic activity of a trade enterprise on the base of priority of their improvement is substantiated, which is based on the methods of integrated, expert, rating, matrix method, methods of coefficients, decomposition, additive folding, analysis of hierarchies, which is carried out taking into account the criteria of significance, actual state and readiness of a trade enterprise to implement changes in organizational and economic support of logistics activity. The developed scientific and methodological approach is based on interrelated stages of identification of logistics processes, which need improvement and identification of measures to improve the quality of logistics processes and is aimed at forming reasonable management decisions to improve organizational and economic support of logistics activities of a trade enterprise.The scientific results of the dissertation, which are applicable, have been put into practice in the activities of enterprises Ltd. Vostorh (note № 12-10 dated 07.10.2019), Ltd. VEGA-PLAST (note № 2/19 dated 18.04.2019), PC Brihantina (note № 15 dated 11.02.2020). The results of the dissertation research are implemented into the educational process of the Department of International Economics and Management of Foreign Economic Activity of Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics while teaching the disciplines “International Marketing” and “International logistics management” (note № 20/86-02-92/1 dated 11.03.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Отиченко О. М. 
Композиційний матеріал біомедичного призначення на основі біогенного гідроксиапатиту, модифікованого магнетитом. / О. М. Отиченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачі розробки композиційних матеріалів на основі біогенного гідроксиапатиту та магнетиту (FeO∙Fe2O3), які сприятимуть покращенню регенераційних процесів у разі імплантації завдяки безпосередньому постачанню мікроелементів (Са, Р, Fe), візуалізації локальних змін у місці імплантації за рахунок підвищеної рентгеноконтрастності та дадуть змогу локально боротись з бактеріальними організмами.Запропоновано хімічний метод одержання порошкового композиційного матеріалу на основі біогенного гідроксиапатиту та магнетиту (FeO∙Fe2O3), що забезпечує більш стабільний, порівняно з контрольним комбінованим методом, комплекс фізико-хімічних властивостей при збереженні основної фази гідроксиапатиту. Показано, що розроблений хімічний метод одержання композиційних матеріалів сприяє утворенню більш досконалої їх кристалічної гратки зі ступенем кристалічності 77–86%, тоді як ступінь кристалічності порошків, отриманих комбінованим методом становить 71–81%. Встановлено, що застосування композиційного матеріалу біогенний гідроксиапатит / оксид заліза (FeO∙Fe2O3), як можливого носія лікарського засобу, запобігає утворенню небажаних продуктів взаємодії антибіотику цефтриаксону з кальційфосфатними матеріалами. Встановлено, що зразки композиційних матеріалів, отриманих запропонованим хімічним методом, після термообробки в середовищі азоту та вакуумі за перші 3 дні спостережень впливають на ріст трансгенної лінії клітин СНО аналогічно до не модифікованого біогенного гідроксиапатиту, що вказує на достатній рівень біосумісності досліджуваних зразків при використанні в якості матеріалів медичного призначення.Ключові слова: гідроксиапатит, біогенний гідроксиапатит, оксалат заліза, магнетит, оксид заліза, композиційний матеріал, модифікування, кристалічна структура, адсорбційна активність, антибіотик.^UThe dissertation is devoted to solving the actual scientific and technical problem of development of composite materils based on biogenic hydroxyapatite and magnetite (FeO∙Fe2O3) which will promote improvement of regenerative processes in case of implantation due to direct supply of trace elements (Ca, P, Fe), which will facilitate the visualization of local changes at the site of implantation due to increased X-ray contrast and will allow to local fight with bacteria. A chemical method for obtaining a powder composite material based on biogenic hydroxyapatite and magnetite (FeO∙Fe2O3) is proposed, which provides a more stable set of physicochemical properties compared while maintaining the main phase of hydroxyapatite. It is shown that the developed chemical method of obtaining composite materials promotes the formation of a more perfect crystal lattice with a degree of crystallinity of 77–86%, while the degree of crystallinity of powders obtained by the combined method is 71–81%. It was found that the use of the composite material biogenic hydroxyapatite / iron oxide (FeO∙Fe2O3) as a possible carrier of the drugs prevents the formation of undesirable products of interaction of the antibiotic ceftriaxone with calcium phosphate materials. It was found that the samples of composite materials obtained by the proposed chemical method, after heat treatment in nitrogen and vacuum for the first 3 days of observations affect the growth of transgenic CHO cell line similar to unmodified biogenic hydroxyapatite, indicating a sufficient level of biocompatibility in the studied samples for medical supplies.Key words: hydroxyapatite, biogenic hydroxyapatite, iron oxalate, magnetite, iron oxide, composite materiаl, doping, crystal structure, adsorption activity, antibiotic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Романовський С. К. 
Оптичні методи контролю радіаційно-технологічних процесів на прискорювачах електронів / С. К. Романовський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – оптичне випромінювання, що супроводжує дію на оброблювані об'єкти пучком електронів в умовах радіаційних технологій та випробувань. Мета – визначення фізичної природи і закономірностей оптичного випромінювання, що супроводжує дію прискореними електронами на технічні матеріали, а також теплового випромінювання зразків матеріалів у процесі їх радіаційних випробувань. Методи – математичної фізики, геометричної оптики, цифрової обробки зображень. Результати – отримано аналітичні вирази для опису механізмів випромінювання та умов застосування сигналу катодолюмінісценції для діагностики режиму радіаційної обробки технічних діелектричних матеріалів; розроблено метод on-line контролю розподілу щільності потоку високоенергетичних електронів і потужності поглинутої дози на поверхні оброблюваного об'єкта.^UThe object is optical radiation that accompanies the action on the processed objects by an electron beam during radiation processes and tests. The goal is to determine the physical nature and patterns of optical radiation that accompanies the action of accelerated electrons on technical materials, as well as thermal radiation of material samples in the process of their radiation tests. Methods: mathematical physics, geometric optics, digital image processing. Results: analytical expressions are obtained to describe the mechanisms of radiation, as well as the conditions of application of the cathodoluminescent signal for the diagnosis of radiation treatment mode of technical dielectric materials; on-line control method of the flux density distribution of the of high-energy electrons and absorbed dose rate on the surface of the treated object has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського