Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (84)Реферативна база даних (2184)Книжкові видання та компакт-диски (1790)Журнали та продовжувані видання (103)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕВЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук І.В. 
Агроекологічна оцінка стану темно-сірих лісових грунтів Західного Лісостепу України та обгрунтування заходів їх покращення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Шевчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів, які відзначаються суперечливою трансформацією показників їх родючості, спрямованість яких до покращання обумовлюється нормами внесення органічних і мінеральних добрив та вапна. Одержано математичні моделі для опису зміни показників родючості в часі на варіантах без добрив. З'ясовано, що у разі тривалого використання грунту без застосування добрив відбувається зменшення запасів гумусу гумусового горизонту. Доведено, що органічна й органо-мінеральна система застосування добрив збільшують ступінь гуміфікації органічної речовини. На підставі розробленої математичної моделі динаміки запасів вуглецю гумусу в темно-сірих лісових грунтах одержано залежність для розрахунку норм добрив, які забезпечують стабільність бездефіцитного балансу гумусу. Доведено, що внесення в ці грунти мінеральних та органічних добрив та приорювання сидератів не супроводжується збільшенням кількості важких металів, сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і забезпечують їх високу енергетичну ефективність і додатну рентабельність.Здійснено апробацію методики оцінки інтегрального показника агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + П034.14 +
Шифр НБУВ: РА355280

Рубрики:

      
2.

Шевчук Л.П. 
Аналіз і контроль формування та використання коштів на оплату праці на підприємствах роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та організаційні засади та практичні аспекти формування та використання коштів на оплату праці (ОП) на підприємствах роздрібної торгівлі (ПРТ). Запропоновані рекомендації спрямовано на підвищення легальної заробітної плати, зменшення податкового навантаження (ПН) на підприємства та наповненість соціальних фондів, які сприяють ефективному формуванню та раціональному використанню коштів на ОП. Описано методику аналізу і контролю коштів на ОП, що передбачає оптимізацію інформаційних потоків відповідно до потреб управління, використання сучасних методів аналізу розробки систем ефективного контролю, облікового моделювання та практичного впровадження розрахунків податкових платежів. Запропоновано впровадження регресивної ставки єдиного соціального податку, що зменшить ПН на ПРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-146.45 + У053.9(4УКР)421.21-645
Шифр НБУВ: РА371276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевчук В. Р. 
Аналітичне забезпечення раціоналізації грошових потоків підприємств (на прикладі меблевого виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В. Р. Шевчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення методики й організації економічного аналізу грошових потоків підприємств, що охоплює побудову моделі аналітичних досліджень і з'ясування особливостей їх проведення з метою раціоналізації грошових потоків меблевиробничих підприємств України. Значну увагу приділено дослідженням закономірностей та особливостей формування грошових потоків у меблевиробництві, з'ясуванню передумов раціоналізації грошових потоків підприємств в Україні, розробці пропозицій щодо вдосконалення методики ретроспективного аналізу й обгрунтуванню методик стратегічного й оперативного аналізу грошових потоків зі з'ясуванням організаційного механізму реалізації аналітичних досліджень. Результати досліджень використано в практичній діяльності аналітичної роботи меблевиробничих підприємств, що сприяло підвищенню їх платоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)320.616.515.5-149.3
Шифр НБУВ: РА312730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шевчук Т. С. 
Антична спадщина в художній рецепції Григорія Сковороди: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05 / Т. С. Шевчук ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розглянуто характер рецепції та функції античного дискурсу в художньому доробку Г. Сковороди на матеріалі його діалогів, байок, лірики й епістолярію та широкого пласту греко-римської літератури. Визначено, що вивчення особливостей художнього сприйняття Г. Сковородою образів і мотивів класичної спадщини пов'язано з встановленням типології їх використання, з'ясуванням характеру творчої рецепції, специфіки розуміння "вічних образів" античного походження, виявленням спільних з першоджерелом мотивів і своєрідності їх інтерпретацій українським письменником. Висвітлено ставлення мислителя до сфери мистецтва й основ потрактування ним категорії прекрасного, допомогло глибше зрозуміти його культурософські погляди, які орієнтовані на розуміння єдності язичницької та християнської духовної культури, та причини утворення того надзвичайного синтезу естетико-філософських і художніх практик, яке становить головну особливість естетичної платформи митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)32/35-318.3 + Ш5(4УКР)4-4 Сковорода Г. С. 418.3
Шифр НБУВ: РА379749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шевчук Г. С. 
Арт-терапевтичні засоби дослідження материнської ідентичності вагітних жінок: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Г. С. Шевчук ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтувано поняття "материнська ідентичність", визначено її структуру, зміст і типи (цілісна материнська ідентичність, дифузна материнська ідентичність та нерозвинена материнська ідентичність). Побудовано й апробовано модель емпіричного дослідження специфіки використання технік арт-терапії для дослідження материнської ідентичності. Верифіковано системи критеріїв якісно-кількісної обробки тематичних малюнків "Я - мама", "Я і моя дитина", "Я - жінка". Досліджено психологічні особливості становлення материнської ідентичності вагітних жінок, які виношують першу дитину, другу та третю-шосту дитину. За результатами емпіричного дослідження материнської ідентичності вагітних жінок за допомогою арт-терапевтичних засобів підтверджено високий психодіагностичний потенціал малюнкових методів і виявлено принципову необхідність розробки та впровадження диференційованої відповідно до психологічної типології материнської ідентичності системи психологічної допомоги вагітним жінкам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-733 + Ю949.2 с23
Шифр НБУВ: РА375803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шевчук Р.П. 
Багатоканальні комп'ютерні засоби перетворення та криптографічного захисту форматів стиснених мовних сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / Р.П. Шевчук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Удосконалено багатоканальні комп'ютерні засоби перетворення та криптографічного захисту форматів стиснених мовних сигналів (МС). Запропоновано класифікацію алгоритмів стиснення та мікшування МС, що враховує особливості їх побудови та можливості використання у процесі перетворення стиснених МС. Запропоновано методи перетворення між форматами GSM 06.20, G.729, G.723.1, які дозволяють проводити пряме перетворення параметрів кадру одного формату в інший. Запропоновані методи покращують якість мови, зменшують часову затримку й апаратну складність у порівнянні з класичним методом перетворення, що підтверджено на підставі результатів їх експериментальної реалізації. Запропоновано метод багатоступінчастого мікшування мовних сигналів на основі пам'яті з довільним доступом, що дозволяє ефективно опрацьовувати значення відліків з блоків даних, одержаних шляхом декомпресії стиснених мовних сигналів різних форматів. Процес мікшування розпочинається у разі надходження хоча б двох блоків даних у цільову комірку пам'яті з довільним доступом, що дозволяє уникати черг у буфері блоку мікшування та зменшити затримки, взаємопов'язані з часом очікування блоків даних. Удосконалено структури операційних пристроїв криптографічних модулів апаратно-орієнтованих процесів підтримки протоколу IPSec для різних сервісів обробки даних за різних технологічних характеристик компонентного базису, що забезпечило зменшення затрат обладнання на їх реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403-01
Шифр НБУВ: РА359005

Рубрики:

      
7.

Шевчук В.О. 
Взаємодія платіжного балансу і економічного зростання у країнах з транзитивною економікою: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.О. Шевчук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено обмеження платіжного балансу в економіці з "залежною" структурою сукупного попиту та пропозиції для товарів зовнішньої та внутрішньої торгівлі, характер поведінки реального обмінного курсу під час переходу від фінансової стабілізації до стійкого економічного зростання, особливості цілісної економічної політики для Аргентини, Бразилії, Мексики, Чілі та України. З використанням статистичних методів (OLS, VAR і фільтру Кальмана) проведено системне теоретичне та емпіричне дослідження впливу фіскальної та монетарної політики, а також обмінного курсу та зовнішніх чинників на економічне зростання та реальний обмінний курс. Обгрунтовано концепцію взаємодії інструментів економічної політики під час переходу до стійкого економічного зростання та використання незалежного центрального банку, грошової ради та соціального пакту з метою консолідації даної політики. Запропоновано критерій визначення економічної нестабільності на підставі формування очікувань обмінного курсу пропозицією грошової маси. Досліджено вплив інституцій на ВВП, поточний рахунок та інфляцію. З урахуванням емпіричних даних і зарубіжного досвіду зроблено конкретні пропозиції щодо економічної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(70)0-96 + У9(70)826.2 +
Шифр НБУВ: РА329687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевчук В.О. 
Влада у некласичних формах демократії: політико-антропологічний вимір: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Шевчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено та проаналізовано найперспективніші напрямки політико-антропологічної методології дослідження транзитивної влади. Розглянуто можливості використання веберівської концепції патримоніалізму для операціоналізації та пояснення сучасного транзитивного процесу. Акцентовано увагу на виявленні досучасних (патримоніальних) компонентів структурування та функціонування посткомуністичної влади, тенденцій та форм їх взаємодії із сучасними демократичними інститутами. Проаналізовано можливості оптимізації демократизаційного процесу з урахуванням виявлених особливостей, що характерні для некласичних демократій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф038.5 + Ф032.2 +
Шифр НБУВ: РА324905

Рубрики:

      
9.

Шевчук Ю.Г. 
Вплив загальної вертикальної вібрації на морфологію серця інтактних і вагітних щурів та їх потомство: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.Г. Шевчук ; Харків. держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості будови серця на різних рівнях структурної організації в інтактних, вагітних щурів лінії Вістар та їх потомства у разі дії на організм загальної вертикальної вібрації. Модель загальної вертикальної вібрації створено з використанням вібростенда ГМК-1. Використано макроскопічні, гістологічні, електронно-мікроскопічні та мікроморфометричні методи дослідження. Встановлено, що дія загальної вертикальної вібрації на інтактних та на вагітних самок призводить до значних змін на різних рівнях структурної організації (більш виражених у інтактних тварин). У щурів-самок після вагітності зміни в міокарді, в основному, мають фізіологічний характер. У порівнянні з дорослими тваринами, вплив вібрації на серце експериментальних щурят виражений значно менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА311775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Шевчук І. А. 
Вплив урану (VI) та стронцію на клітини Bacillus polymyxa IMB 8910 у водному середовищі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / І. А. Шевчук ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено біологічні та фізико-хімічні особливості взаємодії бактерій з іонами U(VI) та Sr (II). Встановлено, що накопичення урану (VI) та стронцію даною бактеріальною культурою проводиться шляхом біосорбції, незалежно від метаболізму клітини. Вивчено вплив pH, комплексоутворювальних агентів органічної та неорганічної природи, ко-іонів на процеси поглинання даних металів з розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*820-641.1:Г126.5 + Е40*827.512.3
Шифр НБУВ: РА375541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шевчук С.Ю. 
Гетеротрофні джгутикові центральної частини Українського Полісся: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / С.Ю. Шевчук ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати першого спеціального дослідження поширення, таксономічного складу, систематичного положення гетеротрофних джгутикових та особливостей їх аутекології в центральній частині Полісся. Виявлено 55 видів гетеротрофних джгутикових, з яких 34 виявлені вперше у Поліссі, зокрема 32 види - нові для фауни України. Уточнено особливості морфології даних видів, надано оригінальні переописи видів і родів та їх диференційні діагнози. Вивчено аутекологічні особливості прісноводних гетеротрофних джгутикових. Під час дослідження сезонної динаміки зафіксовано два піки чисельності та різних видів, зміну значень кореляції між чисельністю і видами, а також видами гетеротрофних джгутикових та абіотичними факторами в різні сезони, досліджено зміну видів-домінантів. Одержано екологічні спектри видів даної групи, виділено екологічні групи гетеротрофних джгутикових. Доведено, що екологічні спектри окремих видів відрізняються у водоймах різних типів. Подано дані щодо розподілу видів гетеротрофних джгутикових по водоймах різного типу. Встановлено, що видові комплекси даних протистів у водоймах, які розміщені в басейнах річок - похідні від річкового фауністичного комплексу.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359249

      
12.

Шевчук Т.В. 
Гігієнічна оцінка факторів ризику та прогностичні критерії поширення захворювань, що передаються статевим шляхом серед молоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Базуючись на системному підході, проведено дослідження та здійснено комплексну медико-соціальну і соціально-психологічну оцінку умов виникнення, а також особливостей поширення захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) серед молоді. Вивчено рівень інформованості з питань профілактики венеричних захворювань і особливості статевої поведінки молоді, що хворіє на ЗПСШ. Досліджено психофізіологічні особливості функціонального стану організму молодих людей, хворих на венеричну патологію. Проведено гігієнічну оцінку властивостей особистості та нервово-психічного стану молоді, яка страждає на ЗПСШ. Вивчено й оцінено індивідуальні фактори ризику, а також визначено прогностичні критерії поширення венеричних захворювань серед молоді. Розроблено та науково обгрунтовано комплексну бальну шкалу гігієнічної оцінки ступеня ризику виникнення ЗПСШ серед молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-1 +
Шифр НБУВ: РА341235

Рубрики:

      
13.

Шевчук С. Р. 
Господарсько-правові аспекти захисту непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. Р. Шевчук ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше систематизовано положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про непатентові об'єкти права інтелектуальної власності суб'єктів господарювання, що дозволяє усунути термінологічні неточності загального визначення непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності як ділової репутації суб'єктів господарювання. Доведено фактичне існування тісного зв'язку ноу-хау, ділової репутації та гудвілу, який дозволяє зробити висновок про те, що до видів непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності можна віднести ноу-хау та гудвіл, які, в свою чергу, є складовими ділової репутації суб'єкта господарювання, а тому підлягають правовій охороні. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію на непатентовані об'єкти інтелектуальної власності: негативні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення непатентових об'єктів інтелектуальної власності як об'єкта правовідносин, і позитивні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є припинення суб'єктивного права на непатентований об'єкт інтелектуальної власності в однієї особи, що є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом або договором обставин виникнення такого права в іншої особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шевчук Я.В. 
Депресивні територіальні суспільні системи та напрямки їх санації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Я.В. Шевчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади дослідження депресивних територіальних суспільних систем (ТСС) різного ієрархічного рівня, установлено параметри депресивності ТСС та визначено напрямки, механізми та заходи санації депресивних ТСС. Удосконалено понятійно-термінологічний апарат та запропоновано методику дослідження, орієнтовану на виявлення й оцінку генезису та факторів депресивності ТСС різного ієрархічного рівня, аналіз ознак і параметрів сучасних депресивних ТСС України, розробку класифікації даних ТСС і розробку рекомендації щодо практичного застосування одержаних результатів, зокрема, розробку механізму санації депресивних ТСС. Розроблено й апробовано на прикладі Львівщини методику визначення рівня розвитку внутрішньорегіональних ТСС. Обгрунтовано концепцію факторів формування депресивних СС різного ієрархічного рівня та шляхи вдосконалення механізму управління санацією депресивних ТСС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-972 +
Шифр НБУВ: РА351650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шевчук І.М. 
Діагностика ступеня тяжкості панкреонекрозу та етапне хірургічне лікування хворих на гострий панкреатит і його ускладнення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / І.М. Шевчук ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено та впроваджено у практику нові способи діагностики некротичного панкреатиту (НП) та його ускладнень за визначенням концентрації метану в крові, ранньої ознаки запальної інфільтрації жирової клітковини заочеревинного простору - симптому "бахромчастості". Наведено результати застосування лікувальної тактики у хворих на гострий панкреатит, яка передбачає пріоритетне використання мініінвазивних методів, переважно в ензимо-токсичній фазі захворювання, за наявності локальних ускладнень НП і використання лапаротомних втручань - найчастіше у період гнійно-септичних ускладнень панкреонекрозу. Запропоновано спосіб лікування хворих із ферментним перитонітом за допомогою перитонеального діалізу з використанням полійонних розчинів, збалансованих з плазмою крові. Встановлено, що операцією вибору в період гнійно-септичних ускладнень є панкреатосеквестректомія з видаленням усіх некротизованих тканин підшлункової залози та парапанкреатичної клітковини, доповнена тривалим післяопераційним лаважем сальникової сумки. Застосування запропонованих підходів до діагностики та лікування дозволило зменшити післяопераційну летальність хворих з важким перебігом гострого панкреатиту з 26 до 11,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1
Шифр НБУВ: РА317513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шевчук О.А. 
Дія ретардантів на морфогенез, газообмін і продуктивність цукрових буряків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.А. Шевчук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних за механізмом дії ретардантів на ростові процеси, морфогенез, функціонування донорно-акцепторної системи та продуктивність цукрових буряків (Beta vulgaris L.). Установлено, що застосування ретардантів дозволяє обмежити ріст листків цукрового буряка третього та більш високих порядків, що призводить до перерозподілу потоків асимілятів у бік коренеплоду. Доведено, що рістгальмувальна дія препаратів реалізується шляхом змін донорно-акцепторних відносин, які базуються на перебудові гормонального комплексу, перерозподілі основних елементів мінерального живлення між органами. Установлено, що обробка рослин на ранніх етапах розвитку суттєвою мірою впливає на процеси газообміну цукрового буряка, за цього відбувається зменшення інтенсивності видимого фотосинтезу, збільшення частки дихання у вуглекислотному балансі. З'ясовано, що ретарданти підвищують насіннєву продуктивність насінників за висадкового способу вирощування на наступний після обробки рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-273 +
Шифр НБУВ: РА340018

Рубрики:

      
17.

Шевчук 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування [альфа]-ліпоєвої кислоти при закритій черепно-мозковій травмі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Оксана Василівна Шевчук ; АМН України; Державна установа "Інститут фармакології та токсикології". — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-29
Шифр НБУВ: РА354548

Рубрики:

      
18.

Шевчук Б.М. 
Ефективні методи та алгоритми оперативної багатофункціональної обробки інформації в комп'ютерних мережах тривалого моніторингу станів об'єктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Б.М. Шевчук ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні й алгоритмічні засади технології оперативного дистанційного моніторингу станів об'єктів. Технологія передбачає використання ефективних за обчислювальною складністю, точністю та швидкодією методів і алгоритмів оперативної багатофункціональної обробки інформації на об'єктах. Розроблено методи й алгоритми адаптивної фільтрації-стиску сигналів, швидкодіючі методи побудови математичних моделей станів об'єктів, методи захисту інформації з використанням шифрів з одноразовим ключем, а також маскування пакетів даних у каналі зв'язку моніторингових мереж на базі високоінформативного кодування двійкових послідовностей та формування псевдо-хаотичних інтервальних або шумоподібних сигналів, база яких вибирається з урахуванням визначеного рівня шумів у каналі зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.33-015 +
Шифр НБУВ: РА352333

Рубрики:

      
19.

Шевчук С.В. 
Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шевчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та поширення нормативного впливу актів судової влади. Вивчено прояви нормативності в системі юридичних актів даної влади. Розглянуто нормативність актів судової влади з урахуванням загальнотеоретичної концепції нормативності. Досліджено основні тенденції посилення нормативного впливу з урахуванням сучасної теорії судового прецеденту. Наведено класифікацію актів судової влади та судових прецедентів. Проаналізовано історичне походження нормативності актів судової влади. Досліджено явище нормативності актів судової влади, грунтуючись на засадах основних шкіл права, а також еволюцію теорії щодо цього явища у вітчизняному правознавстві. Розглянуто прояви нормативності за умов конституційної демократії та у контексті судового застосування принципів права. Вивчено специфіку інтерпретаційних актів судової влади у контексті їх нормативності, а також основні концепції обмеження нормативних можливостей актів судової влади. Досліджено досвід зарубіжних країн щодо визнання нормативності актів судової лади, методологічну основу прецедентного права, його структуру та порядок дії в англо-саксонській і романогерманській правовій сім'ї, у доктрині та практиці Російської імперії та СРСР, а також у міжнародному праві. Вивчено й узагальнено прояви нормативності у системі актів судової влади України, зокрема, акти Конституційного Суду України (їх правові позиції), постанови пленумів вищих судів і важливі рішення судів стосовно конкретних справ. Сформульовано наукові висновки щодо нормативного впливу актів судової влади, що сприятиме вдосконаленню процесу формування права, зміцнення незалежності й ефективності судової влади, забезпечення єдності судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32 + Х002.5 + Х8(4УКР)-383 +
Шифр НБУВ: РА360983

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Шевчук 
Задача Коші для еволюційних рівнянь з операторами узагальненого диференцювання та псевдо-Бесселевими операторами нескінченного порядку: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Наталія Михайлівна Шевчук ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.622,0
Шифр НБУВ: РА365787

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського