Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1831)Книжкові видання та компакт-диски (395)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕНСИФІКАЦІЯ$<.>+<.>K=ТЕПЛООБМІНУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 332
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сінотін А.М. 
Автоматизація розрахунків нестаціонарних теплових режимів при проектуванні одноблокових радіоелектронних апаратів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.12 / А.М. Сінотін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено характер теплообміну в радіоелектронних апаратах (РЕА), які функціонують у повітряному середовищі за нормального атмосферного тиску. Розроблено методику розрахунку нестаціонарних температурних полів РЕА з довільним законом зміни розсіюваної елементами потужності від температури та часу. Досліджено вплив конструктивних параметрів апарата з урахуванням анізотропії нагрітих зон за теплопровідністю на загальний температурний режим. Вперше з використанням результатів аналітичних та експериментальних досліджень створено алгоритм теплофізичного проектування одноблокових РЕА, який дозволяє забезпечити заданий температурний режим на початкових етапах конструювання паралельно з розробкою електричної схеми та вибором елементної бази, що значно підвищує економічну ефективність розробок і виключає необхідність внесення істотних змін у конструкції за наслідками перевірочних розрахунків і температурних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-028.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359902

Рубрики:

      
2.

Генгало О.М. 
Агрохімічна оцінка нового виду добрива на основі бурого вугілля при вирощуванні ярої пшениці на лучно-чорноземному грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.М. Генгало ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення органо-мінеральних добрив (ОМД) "ТЕКОС-2" на базі бурого вугілля, яка базується на його збагаченні біологічно активними компонентами та неорганічними солями. Інтенсифікація мікробіологічних процесів за умов компостування та достигання добрива стимулювала підвищення вмісту активних метаболітів життєдіяльності мікроорганізмів. Обгрунтовано оптимальні дози ОМД "ТЕКОС-2" для передпосівного внесення їх під яру пшеницю у разі вирощування її на лучно-чореноземному карбонатному грубопилувато-легко-суглинковому грунті. Встановлено ступінь впливу ОМД на деякі показники родючості лучно-чорноземного карбонатного грунту та особливості формування мікробних угруповань грунту. Визначено інтенсивність деяких фізіологічних і біохімічних процесів у рослинах, коефіцієнти використання основних елементів живлення з добрив, величину та якість врожаю зерна ярої пшениці за умов вирощування її в Північному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рохман Б.Б. 
Аеродинаміка, теплообмін і горіння в висхідних газодисперсних потоках : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / Б.Б. Рохман ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Побудовано систему рівнянь переносу других, третіх і четвертих моментів пульсацій поступальної та кутової швидкостей і температури частинок з урахуванням псевдотурбулентних і турбулентних ефектів. Одержано вирази для третіх і четвертих моментів пульсаційних параметрів частинок і виведено формули для швидкості генерації та дисипації других моментів, пов'язаних з міжчастинковими зіткненнями, необхідні для замикання рівня переносу подвійних і потрійних кореляцій. На базі моментних рівнянь в ейлеровому наближенні побудовано сім'ю моделей руху, тепломасообміну та горіння висхідного полідисперсного потоку коксозольної суміші з урахуванням міжфазної та міжчастинкової взаємодії, обертання домішки, конвективного та радіаційного теплообміну. Знайдено оптимальну конструкцію топки з киплячим шаром, що дозволяє організувати режим горіння вугілля з мінімальним механічним недопалом. Запропоновано спосіб термоконтактного піролізу вугілля на ділянці кільцевої зони та методику його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.7
Шифр НБУВ: РА375187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Корольов О.В. 
Аналіз, моделі та діагностика кризових теплогідравлічних явищ в енергообладнанні АЕС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Корольов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 33 с. — укp.

Установлено, що наслідком електронагріву є електродинамічні сили, що визначають вібрацію поверхні нагріву та виникнення ТАК. Доведено вплив електродинамічних сил на вібрацію поверхні теплообміну. Установлено істотну відмінність акустичних спектрів, одержаних за змінного й акумуляторного струму, експериментально доведено, що відмінності у таблицях критичного теплового потоку визначаються видом обігріву. Установлено причини появи S-подібних кривих кипіння. Розроблено метод вимірювання температури поверхні нагріву з застосуванням індикатора. Установлено факт зниження гідравлічного опору каналу, що обігрівається, за рахунок електродинамічної вібрації стінок каналу. Розроблено метод діагностики снарядно-пробкових режимів двофазного потоку. Установлено закономірність самоорганізації двофазного потоку за кризи течії. Одержано вирази для розрахунку швидкості звуку та частотних характеристик каналів з двофазними та підкипаючими потоками. Розроблено моделі течії телоносія в каналах, що обігріваються, показано можливість реалізації за цих умов високочастотних коливань. Розроблено метод розрахунку радіаційного підйому тиску у пароводяному інжекторі. спектра акустичного сигналу від характеру течії. Розроблено положення щодо створення системи акустичного контролю протікання даних з'єднань верхнього блока реактора ВВЕР-1000. За результатами досліджень розроблено практичні додатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-042.2 +
Шифр НБУВ: РА350261

Рубрики:

      
5.

Гарматій Г.Ю. 
Аналітико-чисельні підходи до розв'язування задач термопружності термочутливих тіл при конвективному теплообміні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Г.Ю. Гарматій ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання розробки та апробації методики побудови аналітико-числових розв'язків нелінійних нестаціонарних крайових задач теплопровідності, що описують розповсюдження тепла в тілах з залежними від температури характеристиками за умов конвективного теплообміну з їх поверхонь. Визначено вплив залежностей від температури теплофізичних і механічних характеристик матеріалу на термонапружений стан тіла. За допомогою методу збурень задача термопружності для термочутливих тіл зведена до послідовності крайових задач, в яких диференціальні оператори мають такий же вигляд, які у задачах термопружності для нетермочутливих тіл. Розв'язано квазістатичні задачі термопружності для термочутливого простору зі сферичною порожниною; системи контактуючих термочутливих циліндричних тіл та суцільного циліндра, через поверхні яких здійснюється конвективний теплообмін з зовнішнім середовищем. Проведено числовий аналіз впливу температурних залежностей теплофізичних і механічних характеристик матеріалу на величину і характер розподілу температури та викликаний нею напружено-деформований стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-3
Шифр НБУВ: РА319630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вовк О.М. 
Аналітико-числове розв'язування задач термопружності за конвективно-променевого теплообміну: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.М. Вовк ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено аналітико-числову методику розрахунку термопружного стану термочутливих тіл простої геометричної форми, обмежених координатними поверхнями або їх фрагментами, за умов конвективно-променевого теплообміну через обмежувальні поверхні з навколишнім середовищем та одночасної дії силових навантажень. Запропоновано нову методику визначення температурного поля непрозорої пластинчастої оболонки за умов променевого теплообміну з іншою оболонкою. Доведено, що сформульовані на базі побудованих математичних моделей крайові задачі для розрахунку температурних полів є нелінійними, а для визначення напружено-деформованого стану - крайовими для системи диференціальних рівнянь з частинними похідними зі змінними коефіцієнтами. На базі запропонованих моделей і методів досліджено термопружний стан термочутливого шару, суцільної та порожнистої куль, простору зі сферичною порожниною, пластини. Побудовано розв'язки задач променево-кондуктивного теплообміну для циліндричної та призматичної оболонок. Досліджено вплив термочутливості матеріалу тіл і наявності силових навантажень на їх поверхнях на характер і величину розподілу температури та компонент напружено-деформованого стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5-01,022 +
Шифр НБУВ: РА355955

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Тутко Т.Ф. 
Аналітичне дослідження термогазодинамічних процесів у газопроводах і їх взаємодія з довкіллям: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Т.Ф. Тутко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено, що побудовані математичні моделі враховують усі види термогазодинамічних втрат енергії, у тому числі і потік теплообміну між газопроводами та грунтом. Показано, що для короткочасних динамічних процесів у газопроводах температура точок грунту є незмінною, оскільки температура грунту під впливом теплової дії газопроводів змінюється відносно повільно. Розглянуто температурне поле у грунті навколо двох паралельних газопроводів та запропоновано засоби визначення теплового потоку між газопроводом та грунтом. Виявлено, що на температурне поле навколо газопроводу та на тепловий потік від газопроводу суттєво впливає природне температурне поле грунту, яке розглядається як функція глибини його точок і часу. Визначено тиск, температуру і масову швидкість газу під час пуску газопроводу та у разі зупинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-01 +
Шифр НБУВ: РА322301

Рубрики:

      
8.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Книш Л.І. 
Вибір раціональних геометричних і динамічних параметрів фазоперехідного теплоприймача - акумулятора космічної сонячної енергетичної установки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Л.І. Книш ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Вирішено задачу забезпечення стабільної роботи космічних сонячних енергетичних установок (КСЕУ), мінімізації їх маси на підставі вибору раціональніших геометричних і динамічних параметрів теплоприймачів - акумуляторів (ТПА). Запропоновано математичну модель процесів теплообміну та гідродинаміки у ТПА, яка має двовимірний спряжений характер за нелінійних межових умов променевого теплообміну. Розроблено чисельний алгоритм, який об'єднує нестаціонарний фазовий перехід у теплоакумулюючому матеріалі та змушену конвекцію теплоносія. Визначено раціональніші параметри ТПА КСЕУ та проаналізовано особливості функціонування даних систем. Наведено нову інженерну методику визначення головних характеристик сумісних ТПА. Розроблено методику оптимізації геометричних характеристик концентратора та апертури ТПА. Надано рекомендації щодо поліпшення енергетичних і масогабаритних показників даних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О662.15 +
Шифр НБУВ: РА323552

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Лебедєв Б.В. 
Визначення енергетичних характеристик екзотермічних стержнів при ремонті й утилізації суден: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Б.В. Лебедєв ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Аналітично встановлено закономірності теплообміну за умов різання термітними та киснево-термічними стрижнями на повітрі і за підводного різання. Розроблено методику розрахунку коефіцієнта корисної дії та необхідної теплової потужності зварювального та ріжучого киснево-термічного стрижня. Вивчено процес теплообміну під час горіння зварювального та ріжучого кисневотермічного стрижня на повітрі та під водою, що дає змогу розрахувати необхідну теплову потужнісь складів і жужільний склад. Наведено результати експериментальнх досліджень закономірностей теплообміну за умов різання термітними та киснево-термічними стрижнями на повітрі та підводного різання. Розвинуто технологію зварювання, наплавлення та різання екзотермічними зварювальними стрижнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-083.051.2 + Ж692 +
Шифр НБУВ: РА349085

Рубрики:

      
11.

Гаврись О.П. 
Визначення термонапруженого стану покрить при високотемпературному напиленні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.П. Гаврись ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 1998. — 19 с. — укp.

В роботі побудовано математичну модель термомеханічних процесів при високотемпературному нанесенні покрить з урахуванням енергії випромінювання, теплового потоку плазмотвірного газу, радіаційно-конвективного теплообміну системи основа-покриття з робочим середовищем, різноманітних способів закріплення зразка. Отримано узагальнені нелінійні граничні умови радіаційно-конвективного теплообміну тіл з покриттям та систему узагальнених граничних умов термомеханічної взаємодії основи через тонкі покриття. Розроблено чисельно-аналітичну методику розв'язування відповідних нелінійних крайових задач термопружності. Виявлено ряд характерних особливостей формування та поведінки залишкових напружень у покриттях. Сформульовано відповідні рекомендації для керування такими залишковими напруженнями з метою раціоналізації температурних режимів нанесення покрить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.8

Рубрики:

      
12.

Писковацький П.М. 
Використання преформованих фізичних чинників для диференційованого відновного лікування осіб із серцево-судинними розладами, які постраждали від Чорнобильської аварії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / П.М. Писковацький ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Зазначено, що основою серцево-судинних розладів є вегетативна дисфункція, інтенсифікація перекисного окиснення ліпідів, проатерогенні зміни ліпідів плазми, порушення імунної системи. Функціональному стану серцево-судинної системи потерпілих від Чернобильської аварії (ПЧА) притаманно: зниження обсягу виконаної роботи під час велоергометрії, наявність прихованої коронарної недостатності, прискорений розвиток артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця. Визначено, що відновне лікування сприяє нормалізації у патогенетичних ланках серцево-судинних розладів, редукції клінічних проявів, сповільнює темпи розвитку змін серця та судин. Встановлено, що позитивні ефекти лікування зберігаються понад 15 тижнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3
Шифр НБУВ: РА319097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Нгуен дик Тоан 
Вплив зовнішніх дій на теплообмін при розвинутому пузирчастому кипінні рідини у великому об'ємі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.04 / Нгуен дик Тоан ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки розрахункової бази для проектування парогенеруючих поверхонь з урахуванням орієнтації поверхні в просторі, її теплофізичних характеристик та впливу зовнішньої вібрації. В дисертації на підставі експериментальних досліджень при різній густині теплового потоку одержані кількісні залежності коефіцієнту теплообміну від кута нахилу поверхні до горизонту, коефіцієнтів теплозасвоєння її матеріалу та частоти і амплітуди зовнішньої вібрації. Запропоновано узагальнююче співвідношення, яке дозволяє вести розрахунки теплообміну з урахуванням зазначених факторів. Основні результати праці знайшли промислове впровадження при проектуванні нових типів установок для отримання плавленого каустика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04

Рубрики:

      
14.

Ленькин О.В. 
Вплив радіаційно-кондуктивного теплообміну на теплові режими вирощування оксидних кристалів з розплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Ленькин ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено методики числового моделювання радіаційно-кондуктивного теплообміну (РКТ) у процесі вирощування оксидних кристалів з розплавів. Для розв'язку задачі Стефана за умов РКТ запропоновано модифіковану схему згладжування розривних коефіцієнтів, що враховує радіаційну складову в балансі енергії на фронті кристалізації. За допомогою одновимірної та двохвимірної моделей проаналізовано вплив радіаційної складової на Т-поля системи кристал - розплав та температурні умови фронту кристалізації. За результатами рішення спеціальної задачі радіаційного теплообміну встановлено можливість керування величиною та характером розподілу радіаційних потоків на фронті кристалізації шляхом екранування напівпрозорого торця кристала, через який відводяться радіаційні потоки. Розроблено числові моделі РКТ для вирощування оксидних кристалів з урахуванням кінетичних процесів (переохолодження) на межі розподілу фаз. Розглянуто два типи моделей: з використанням кінетичної залежності та часової залежності переохолодження. Останню модель використано для вивчення процесів кристалізації з пласкою неізотермічною гранню на фронті. Для оксидних кристалів з напівпрозорою кристалічною та непрозорою розплавленою фазами розроблено методику експериментально-чисельного визначення кінетичної залежності. За допомогою розробленої числової методики проаналізовано фактори, які впливають на похибку експериментального вимірювання переохолодження на фронті. Запропоновано варіанти урахування радіаційно-кондуктивного теплообміну у моделях глобального теплообміну в процесах вирощування частково прозорих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.143.1 в641.0,022 + В379.251.4 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА349668

Рубрики:

      
15.

Басраві К.М. 
Вплив теплових процесів на стабільність частоти коливань у багаторезонаторних магнетронних автогенераторах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.М. Басраві ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено частотні властивості магнетронних автогенераторів. Вивчено загальні фізичні процеси в даних автогенераторах з урахуванням впливу теплових процесів на катоді. Розроблено двовимірну математичну модель магнетрона з урахуванням впливу процесів тепловиділення та теплообміну між катодом і анодом, аналітичну математичну модель теплових процесів, що мають місце на катоді магнетронного автогенератора. Запропоновано метод експериментального визначення "холодних" електродинамічних параметрів анодних блоків магнетронів. Проведено теоретичний аналіз фізичного механізму фазового угруповання електронного потоку в магнетронних автогенераторах з урахуванням впливу на фазування потоку складових поля ПЗ і компонент синхронного високочастотного поля (за динамічного режиму). Розглянуто особливості протікання конвекційного струму від катода магнетронів до анода на підставі траєкторного аналізу руху електронів за наявності різних видів емісії (термоелектронної та вторинної). Проведено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вивчення впливу температури оксидного катоду непрямого розжарення на стабільність частоти магнетрона. Показано, що одним з частотних чинників нестабільності частоти у магнетронах є флуктуації струму термоелектронної емісії, зумовлені додатковим розігріванням анода вторинною електронною емісією. Показано добру відповідність результатів математичного моделювання та натурного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3 + З848.43 +
Шифр НБУВ: РА354785

Рубрики:

      
16.

Перцевий В.О. 
Газодинаміка і теплообмін імпактних струменів при виборі ефективних режимів експлуатації системи газодинамічної відсічки шлаку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.О. Перцевий ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію та режими експлуатації системи газодинамічної відсічки шлаку на підставі дослідження газодинаміки та теплообміну імпактних струменів. Запропоновано інженерні моделі натікання надзвукового та дозвукового неізотермічного газового струменя на тупиковий канал, яка передбачає збереженя структури струменя у тупиковому каналі. Вперше одержано критеріальні рівняння газодинамічної подоби натікання неізотермічного газового струменя на тупиковий канал. Експериментально визначено режими взаємодії перехідної ділянки надзвукового й основної ділянки дозвукового струменя газу з потоком нестисливої рідини, а також енергетичні та геометричні характеристки газового струменя, що визначають зміну режиму його взаємодії з потоком рідини. Для режиму повного запирання нестисливої рідини в каналі теоретичним шляхом визначено й еспериментально підтверджено глибину проникнення газу в шар рідини. Розроблено технологію та варіанти конструктивного виконання системи газодинамічної відсічки шлаку під час випуску плавки з конверторів та проведено її експериментальну апробацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.204 +
Шифр НБУВ: РА364593

Рубрики:

      
17.

Кукуруза Д.В. 
Геометричне моделювання розподілу значень локальних кутових коефіцієнтів випромінювання на множині точок площини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Д.В. Кукуруза ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод розв'язання оберненої задачі променевого теплообміну, який полягає у визначенні геометричної форми тепловипромінювальної поверхні, здатної забезпечити певний закон розподілу тепла за множиною точок координатної площини. Метод базується на запропонованому способі визначення геометричної форми "еквілокальної" поверхні як обвідної сім'ї конусів. Здійснено опис RP-проекцій поверхонь другого порядку та комбінованих поверхонь, до складу яких входять поверхні торів. Комбіновані поверхні випромінювання тепла розглянуто з метою пошуку таких їх комбінацій, які спроможні забезпечити рівномірний розподіл значень локальних кутових коефіцієнтів випромінювання (ККВ) на координатній площині. Розроблено спосіб визначення форми випромінювальної поверхні на базі формоутворення "еквілокальної" поверхні як обвідної сім'ї конусів, здатної забезпечити заданий закон розподілу локальних ККВ за точками площини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА349335

Рубрики:

      
18.

Збаращенко О.В. 
Гідродинаміка вертикального потоку газу з твердими частками і його теплообмін зі стінкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Збаращенко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням загальнофізичних закономірностей досліджено та розроблено теоретичну базу, що дає змогу об'єктивно пояснити та розрахувати інтенсифікацію теплообміну зі стінкою двокомпонентного потоку з урахуванням вологісних характеристик компонентів, виявити вплив різних факторів на енергетичні хактеристики у разі транспорту твердої фази газом, а також природу пульсаційних явищ під час взаємодії потоку газу з твердими частками, що вводяться у потік. Доведено, що інтенсифікація теплообміну двокомпонентного потоку, що містить вологі компоненти (газ, тверді частки), зі стінкою обумовлена зміною гігротермічного стану у разі переносу часток з ядра потоку з постійною температурою у тепловий примежовий шар, що має змінну температуру. Установлено вплив густини газу залежно від зміни тиску на структуру двокомпонентного потоку відповідно висоті вертикальної ділянки пневмотранспорту, що дало змогу визначити умови його реалізації, енергетичні витрати за складовими, а також з'ясувати умови, за яких є можливим досягнення найбільшої енергетичної ефективності вертикального пневмотранспорту. Уперше показано, що пульсаційні явища у разі взаємодії одиночної частки з потоком газу обумовлені залежністю густини газу від тиску і вони є властивістю такої системи. Запропоновано систему рівнянь, яка дає змогу виявити вплив обмеженості потоку на швидкість витання частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311.02-01 + О796-01
Шифр НБУВ: РА330508

Рубрики:

      
19.

Мартиненко М.П. 
Гідродинаміка та тепломасообмін в пневмо-пульсаційному апараті камерного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.П. Мартиненко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано дані стосовно фізичних механізмів процесів, що відбуваються у пневмо-пульсаційних апаратах камерного типу. За результатами моделювання двовимірного та тривимірного моделювання одержано поля швидкості, температури та функцій току. Проаналізовано особливості гідродинаміки та теплообміну в апараті такого типу. Експериментально досліджено питання щодо швидкості руху в трубі пневмо-пульсаційного апарата. Наведено розрахункові співвідношення та дослідні дані, що стосуються прогину гумових мембран у пульсаторах камерного типу для випадків незалежного та спільного їх деформування з урахуванням вхідної залишкової деформації. Визначено період власних коливань рідини в трубі такого пристрою. Розроблено рекомендації щодо удосконалення камери пневмо-пульсаційного апарату, глибини занурення труби пульсатора та режимів його роботи. Проаналізовано ефективність та надано оцінку енергоощадження за умов виробництва рідких екстрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-5-01 +
Шифр НБУВ: РА338302

Рубрики:

      
20.

Пупков В.С. 
Гідроімпульсна інтенсифікація протитечійної регенерації сітчастих фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / В.С. Пупков ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано інтенсифікацію протитечійної регенерації на основі імпульсів підвищеного тиску, що виникають у результаті гідравлічного удару. Доведено, що максимальна величина сил тертя, які утримують частинку в клітинці сітки, зумовлена переходом кінетичної енергії частинок у пружні контактні деформації під час засмічення. Визначено, що сила, з якою імпульс підвищеного тиску впливає на частинку забруднювача залежить від амплітудного значення тиску та величини відношення часу наростання імпульсу до часу, за який збурювання в рідині розповсюдиться на відстань, рівну розміру частинки. Розроблено пристрій гідроімпульсної інтенсифікації протитечійної регенерації, заснований на явищі гідравлічного удару. Експериментально досліджено ефективність застосування гідроімпульсної інтенсифікації протитечійної регенерації, заснованої на використанні гідравлічного удару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-04 + Л111.620.37-51 +
Шифр НБУВ: РА342498

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського