Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (3033)Книжкові видання та компакт-диски (243)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИКИД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 413
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Приміський В.П. 
Автоматизовані газоаналітичні прилади контролю промислових і транспортних викидів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Приміський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено автоматизовані газоаналітичні прилади за умов екстремальних умов експлуатації. Розроблено структурні схеми та математичні моделі газоаналізаторів (ГА) та газоаналітичних систем (ГАС), вихідні сигнали яких неінформативні до дестабілізованих факторів. Запропоновано схеми корекції впливу неінформативних параметрів. Наведено розрахункові методики проектування інфрачервоних, хемілюмінесцентних і полум'яно-іонізаційних ГА. Запропоновано новий спосіб градуювання ГА та стенд для їх метрологічної атестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.5-51
Шифр НБУВ: РА319224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дударєв Д. П. 
Агробіологічні особливості багаторічних злакових трав степового екотипу і вдосконалення прийомів їх вирощування у Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Д. П. Дударєв ; Півд. філ. нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено, що за умов передгірного Криму найбільш адаптивною культурою є стоколос безостий, а за умов Присивашшя - пирій видовжений. Досліджено, що строки сівби стоколосу безостого є осінніми, підзимовими, ранньовесняними, пізньовесняними, але більш кращим є підзимовий строк сівби з глибиною загортання насіння 2 см. Визначено, що азотні добрива є одним з найбільш дієвих прийомів підвищення продуктивності посівів стоколосу безостого. Встановлено, що внесення дози азоту треба коректувати з урахуванням віку посіву та вмісту азоту в грунті. Найбільш оптимальним строком скошування посівів стоколосу безостого є фаза повного викидання волоті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА373059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Павлов О.В. 
Алгоритми самоорганізації в задачах підвищення інформативності геометричних моделей процесів, заданих точковим каркасом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Павлов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 26 с. — укp.

Розроблено алгоритми самоорганізації дослідження та моделювання процесів, що задані точковим каркасом, з можливістю врахування та управління під час синтезу такими геометричними характеристиками моделей, як гладкість, точність, властивості коридору помилки моделювання, присутність викидів. Визначено порядок причинно-наслідкових зв'язків в системі та комплекс екзогенних змінних. Здійснено фільтрацію та скорочення списку змінних для моделювання вихідних змінних системи. Проведено дослідження та моделювання структури складної системи. Одержано нові алгоритмічні засоби теорії самоорганізації для застосування їх під час синтезу нечітких моделей і моделей коридору помилки моделювання. Розроблено програмне забезпечення запропонованих алгоритмів методу групового врахування аргументів чіткого та нечіткого моделювання та процедур системного аналізу. Проведено апробацію нових алгоритмів у НДІАКС "ЕКОТЕХ" для прогнозування світових цін на деякі індикативні види паливної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.32,0 + З813 +
Шифр НБУВ: РА347071

Рубрики:

      
4.

Кочерга З.Р. 
Антропогенетичні особливості окремих популяцій дитячого населення Прикарпаття: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / З.Р. Кочерга ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Розроблена методологія програми генетичного моніторингу популяцій людини при мутагенному забрудненні довкілля, яка передбачає одночасне дослідження популяцій генетико-епідеміологічними (оцінка частоти та динаміки природжених вад розвитку, спадкових хвороб і репродуктивних втрат в усій популяції, дослідження демографічної ситуації) та експериментально-генетичними методами (багатофакторний, кореляційний та дискримінантний аналіз дерматогліфічних показників, дослідження функціонального стану генотипу та цитогенетичне обстеження дітей різних регіонів). Доведено наявність негативних генетичних змін в популяціях населення екологічно несприятливих територій. Встановлена перевага мимовільних викиднів на ранніх термінах гестації, зниження народжуваності, зростання перинатальної смертності, природжених вад розвитку і спадкових захворювань у новонароджених та перинатально-померлих дітей. Методом математичного, факторного і кореляційного аналізу вивчені найбільш інформативні дерматогліфічні характеристики взаємозв'язки 64 дерматогліфічних показників дітей різних регіонів Прикарпаття. Проведене цитологічне дослідження ядер букальних епітеліоцитів 565 дітей 6 вікових груп різніх екологічних зон. Встановлені вікові і статеві особливості цитологічних показників (індексів хроматизації, гетеропікнотичної Х-хромосоми, нуклеолярного індексу та морфологічно змінених ядер). Ступінь вираженості змін останніх залежить від умов навколишнього середовища. Розроблений інтегральний показник пошкодження спадкового апарату дітей цих регіонів на основі кореляційного аналізу між дерматогліфічними, цитологічними та цитогенетичними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-2 с21

Рубрики:

      
5.

Бабченко Р.А. 
Варіабельність ритму серця у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда, з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Р.А. Бабченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 17 с. — укp.

Встановлено, що у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда, з артеріальною гіпертензією виникає вегетативна дисфункція, яка характеризується вираженою стресорною напругою вегетативної регуляції з превалюванням тонусу симпатичного відділу вегетативної нервової системи та значним зниженням парасимпатичної активності. Доведено, що ступінь вегетативної дисфункції вище у ранній період захворювання та тісно корелює з локалізацією Q-інфаркту міокарда та величиною фракції викиду лівого шлуночка. Встановлено, що незважаючи на те, що обробка 5-ти-хвилинних ділянок електрокардіограми (ЕКГ) виявляє тіж самі тенденції, що й аналіз 24-х-годинного запису, ці дані не можна поєднувати в межах однієї групи, а у разі порівняння результатів, одержаних під час обробки різних за тривалістю ділянок ЕКГ, необхідно враховувати їх залежність від часу доби, коли було проведено дослідження. Обгрунтовано доцільність використання аналізу варіабельності ритму серця у хворих, які перенесли Q-інфаркт міокарда з артеріальною гіпертензією з метою оцінки ефективності проведеної медикаментозної терапії та її можливої корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА324146

Рубрики:

      
6.

Макарова І.В. 
Вдосконалення оцінки ефективності реальних інвестицій на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Макарова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичного завдання щодо оцінки ефективності реальних івнестицій з урахуванням вартісної оцінки супутніх результатів і ризиків. Розроблено методичний підхід щодо визначення економії, пов'язаної зі зниженням виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності та зниженням плинності кадрів. Запропоновано метод визначення економії за рахунок зниження величини зборів за розміщення відходів та за викиди шкідливих речовин в атмосферу завдяки впровадженню інвестиційного проекту. Удосконалено методичне забезпечення визначення показника внутрішньої рентабельності проекту та з прогнозування й оцінки ризику на промислових підприємствах на підставі розроблених моделей класифікації інвестиційних проектів за ступенем ризикованості з урахуванням найбільш істотних показників - строку окупності проекту та відсотка строку окупності від життєвого циклу проекту. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки супутніх соціальних результатів. Розроблено метод оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки екологічних результатів. Обгрунтовано методичне забезпечення щодо прогнозування та оцінки ризику. Показано, що впровадження нових методів підвищує точність оцінювання ефективності інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-07-09 +
Шифр НБУВ: РА348053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Квітчата Г.І. 
Вестибулопротекторна активність і механізм дії бемітилу та етоксібемітилу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.І. Квітчата ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз вестибулопротекторної дії п'яти похідних 2-меркаптобензімідазолу у разі експериментальної хвороби руху. На підставі дії на вестибулярний ністагм для подальшого вивчення обрано найбільш ефективні препарати - "Бемітил" і "Етоксібемітил". Показано депримимувальний вплив цих двох сполук на тривалість і частоту обертального та післяобертального вестибулярного ністагмів і характеристики оптокінетичного та реверсивного постоптокінетичного ністагмів. Це є доказом наявності у досліджених дозах (100 та 200 мг/кг) у цих речовин вестибулопротекторних властивостей. Бемітил та етоксібемітил у дозі 100 мг/кг запобігали змінам у функціональному стані серцево-судинної системи - збільшенню амплітуди зубця R і зростанню частоти серцевих скорочень, що спостерігалися під час експериментальної хвороби руху. Моделювання хвороби руху призводить до розвитку гіпоксичних порушень тканинного метаболізму в білих щурів, а бемітил та етоксібемітил у дозах 100 та 200 мг/кг внутрішньочеревинно запобігають падінню коефіцієнта відновленості никотинаміддинуклеотиду (НАД) та зниженню спвівідношення глюкоза/лактат внаслідок активації глюкогенезу, що проявляється у збільшенні вмісту глюкози та зниженні вмісту пірувату в крові та припиненні викидання лактату з тканин до крові. Як біметил, так і етоксібемітил нормалізують вміст циклічних нуклеотидів у крові та деяких органах і тканинах тварин за умов експериментальної хвороби руху. Це дозволило зробити висновок, що досліджувані речовини під час закачування опосередкують свою дію через систему циклічних нуклеотидів, переважно цАМФ, спрямовуючи свою дію, головним чином, на надниркові залози, середній мозок і кору великих півкуль. На відміну від препарату порівняння "Скополаміну", "Бемітил" та "Етоксібемітил" запобігають проявам неспецифічних реакцій, властивих загальному адаптаційному синдрому, та реакцій, що приймають участь у формуванні симптомокомплексу закачування. Показано, що за умов експерименту механізм дії бемітилу та етоксібемітилу на внутрішньоклітинному рівні є посилення синтезу РНК, що був пригнічений під час закачування, яке пояснюється подібністю структури вивчених сполук до пуринових основ нуклеїнових кислот. Для профілактики проявів симптомокомплексу закачування рекомендовано використовувати препарат "Бемітил", що проявляє широкий спектр стабілізувальної дії за умов дисфункції вестибулярного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-52
Шифр НБУВ: РА315968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шишкін В.О. 
Взаємодія кальцій-регулюючих структур в первинних сенсорних нейронах в нормі та при різних патологічних станах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.О. Шишкін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі методу флуоресцентного вимірювання цитозольної концентрації кальцію, за допомогою барвника indo-i досліджено внутрішньоклітину кальцієву сигналізацію в заднєкорінцевих гангліів (ЗКГ) нейронов у нормальному та паталогічному станах (стрептозоцин-індукованого діабету, карадженин-індукованого запалення). З використанням блокатора мітохондріального кальцієвого захоплення та викиду виявлено ступінь і характер участі мітохондрій у формуванні кальцієвих сигналів, викликаних деполяризацією, а також під час виведення кальцію з ріанодинового депо ендоплазматичного ретикулума в первинних сенсорних нейронах щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*71*702
Шифр НБУВ: РА319221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Загуменний Я.В. 
Взаємодія турбулентного примежового шару з в'язко-пружним покриттям змінної товщини: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Я.В. Загуменний ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку енергетичної моделі взаємодії турбулентного промежового шару з деформівною поверхнею, що враховує кінематичні та динамічні взаємодії турбулентного потоку та поверхні в'язко-пружного покриття. Запропоновано визначати межові умови для примежового шару на податливій поверхні як розв'язок нестаціонарної задачі коливання тривимірного в'язко-пружного шару змінної товщини, скінченної довжини та ширини під дією випадкових локальних імпульсних навантажень з інтенсивністю та масштабами, що визначаються викидами з в'язкого підшару турбулентного примежового шару. Досліджено закономірності динамічної та кінематичної поведінки в'язко-пружного шару за дії локального імпульсного навантаження. Показано роль змінюваності його товщини та геометрії у формуванні хвильового поля на поверхні. Вивчено поведінку у часі кінетичної, потенційної, сприйнятної та поглиненої енергії. Визначено умови максимального поглинання енергії імпульсного навантаження залежно від параметрів в'язко-пружного шару та тривалості дії навантаження. На базі запропонованої моделі взаємодії проведено числовий розрахунок зниження опору тертя на поверхні в'язко-пружного покриття скінченних розмірів залежно від його властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.43,022 +
Шифр НБУВ: РА354849

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Мороз В.В. 
Вибір доцільного типу двигуна для вантажного автомобіля з урахуванням умов експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.В. Мороз ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику, яка дозволяє вибирати доцільний тип двигуна для вантажного автомобіля з урахуванням витрати палива, викидів шкідливих речовин та енергетичних показників двигуна автомобіля залежно від умов його експлуатації. Для реалізації методики уточнено математичну модель розрахунку витрати палива та викидів шкідливих речовин з відпрацьованими газами дизеля вантажного автомобіля. Запропоновано оцінювати доцільність двигуна з урахуванням його енергетичних показників під час руху вантажного автомобіля за їздовими циклами та експлуатаційних витрат. Показано, що у автомобіля з дизелем краща паливна економічність незалежно від умов його руху у порівнянні з автомобілем, на якому встановлено бензиновий двигун. На підставі вивчення екологічних показників і витрат на експлуатацію встановлено, що автомобіль з дизелем має переваги для експлуатації по магістральному їздовому циклу, а з бензиновим двигуном - по міському. Достовірність одержаних на математичній моделі результатів показників вантажного автомобіля з дизелем у міському їздовому циклі підтверджено задовільним збігом з результатами дорожніх випробувань вантажного автомобіля з дизелем за тим самим їздовим циклом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-014.1 +
Шифр НБУВ: РА337014

Рубрики:

      
11.

Гайдаш О.В. 
Вибір малоінвазивного методу хірургічного лікування ускладненого холелітіазу у хворих з високим операційним ризиком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Гайдаш ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Уперше науково обгрунтовано диференційоване застосування й ефективність основних інтегральних функціональних показників кардіореспіраторної системи (фракції викиду, ступеня легеневої недостатності) та рівня ендогенної інтоксикації, з розподілом на компенсований і декомпенсований типи, що визначають вибір і послідовність оперативних втручань у хворих з ускладненим холелітіазом і високим операційно-анестезіологічним ризиком, особливо в осіб з декоменсацією, які вимагають усунення тільки домінувального усладнення основного захворювання. Розвинуто й удосконалено диференційоване застосування мінімального правостороннього транспектрального лапаротомного доступу для виконання холецистектомії у хворих з високим операційно-анестезіологічним ризиком як альтернативу використовуваній традиційній лапаротомії, зокрема за різних видів конверсій лапароскопічного способу видалення жовчного міхура. Обгрунтовано ефективність диференційованого підходу з використанням регіонарних методів (субплевральної аналгезії, епідуральної анастезії) за схеми інтра- та післяопераційного знеболювання у хворих з ускладненим холелітіазом і поліморбідністю, зумовленою переважно серцево-судиними захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА349361

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Мильнікова О.О. 
Видова специфічність реакцій рослин на дію органічних ксенобіотиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Мильнікова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено питання проблеми впливу органічних інгредієнтів промислових викидів на стан деревно-чагарникових рослин техногенно забруднених територій Придніпровського регіону. Встановлено зміни фізіолого-біохімічних і морфометричних показників деревно-чагарникових і сільськогосподарських (на прикладі кукурудзи) рослин за умов промислового забруднення довкілля органічним сполуками. Визначено особливості накопичення органічних інгредієнтів промислових викидів едафотопом і 18 видами деревно-чагарникових рослин техногенної території. Розроблено шкалу накопичення рослинами специфічних для лакофарбового виробництва забруднювачів, на підставі якої розроблено практичні пропозиції щодо використання деяких деревно-чагарникових видів для фітооптимізації території, що зазнають впливу органічних ксенобіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Севастьянова Т.В. 
Виживання та його прогнозування у хворих з хронічною серцевою недостатністю (результати трирічного спостереження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Севастьянова ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

З метою створення алгоритмічної моделі індивідуального прогнозування виживання хворих з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) проведено аналіз інформативності клініко-гемодинамічних показників, отриманих неінвазійним шляхом. Факторами низького трирічного виживання були: кінцево-систолічний об'єм лівого шлуночка - понад 170 мл; фракція викиду лівого шлуночка - 0,35 і менше; кінцево-діастолічний розмір лівого шлуночка - понад 7,5 см; наявність тромбів в порожнинах серця; систолічний артеріальний тиск 100 мм рт. ст. і менше; III-IV функціональний клас пацієнтів Нью-Йоркської Асоціації серця (NYHA); ознаки гіпертрофії лівого передсердя на ЕКГ. Показники трирічного виживання та ризику смерті у хворих з дилатаційною кардіоміопатією та ішемічною хворобою серця вірогідно не розрізнялися. Розроблено спосіб індивідуального прогнозування виживання хворих протягом трьох років, що відрізняється тим, що дозволяє використовувати як кількісні, так і якісні показники, допускає можливість пропуску деяких даних, має високу точність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

      
14.

Захаренко О.В. 
Визначення зон безпечного розташування пожежно-рятувальних сил при ліквідації надзвичайних ситуацій на об'єктах хімічної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / О.В. Захаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано прості й ефективні моделі, пристосовані до оперативних розрахунків зон хімічного зараження, зон з нижнім і верхнім концентраційними межами займання. Відзначено, що моделі можливо використовувати під час складання планів з ліквідації аварійних ситуацій. Досліджено вплив різних фізичних факторів (параметрів турбулентного стану атмосфери, кількості речовини, яка випаровується, та швидкості зменшення хімічної речовини внаслідок хімічних перетворень в атмосфері) на характер параметрів небезпечних зон. Показано, що у разі збільшення висот джерела викиду значення приземної концентрації поблизу джерела зменшується, а її максимальне значення буде на великих відстанях за напрямком вітру. Показано, що врахування скінченних розмірів джерела викиду мало впливає на розподіл концентрацій, розрахованих для точкового джерела. Для перевірки адекватності запропонованої моделі проведено польові експериментальні дослідження з метою визначення концентрації хлорпікрину в атмосфері під час його випаровування. За результатами експериментальних досліджень показано, що методичний підхід до розв'язання задачі та розроблена математична модель є обгрунтованими. Наведено приклад використання запропонованої моделі у разі ліквідації аварії з викидом (виливом) метанолу на складі хімічних реагентів. З застосуванням результатів проведених розрахунків і аналізу можливих аварій розроблено рекомендації керівнику з ліквідації наслідків аварії. Запропоновано картки безпеки у разі зберігання та транспортировки небезпечних хімічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-528 + Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА363645

Рубрики:

      
15.

Фльор М.З. 
Високоефективні жаротрубні теплогенеруючі установки для локальних систем теплопостачання з газопальниковими пристроями, які регулюються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / М.З. Фльор ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено, сертифіковано та упроваджено в об'єктах комунального господарства України у кількості більше, ніж 130 штук, жаротрубні водогрійні теплогенератори нової конструкції, що відрізняються високою енергоекологічною ефективністю (КПД складає 94 %, викиди оксидів азоту у 3 рази менше від нормативних), простотою виготовлення, газощільністю та маневреними якостями. Розроблено, сертифіковано та упроваджено автоматизовані блочні газові пальники ГБГ-2,5, з плавним регулюванням теплової потужності та витрат повітря з метою комплектації жаротрубних теплогенераторів потужністю 1,0 МВт. Створено пристрій пропорціоналізатора, який забезпечує постійність заданого технологічними умовами значення коефіцієнта надлишку повітря за змінного теплового навантаження котлоагрегата. Здійснено упровадження розроблених жаротрубних теплогенераторів з регулювальними газовими пальниками типу ГБГ-2,5 на підприємствах ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та одержано річний економічний ефект більш, ніж 2,5 млн грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.3 +
Шифр НБУВ: РА336297

Рубрики:

      
16.

Хроменко В.О. 
Вихідний матеріал для селекції скоростиглих гібридів кукурудзи в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.О. Хроменко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Зібрано та вивчено колекцію самозапилених ліній кукурудзи за основними морфобіологічними та господарчо цінними ознаками. Проведено класифікацію ліній за довжиною вегетаційного періоду. Визначено лінії та гетерозисні комбінації, здатні ефективно використовувати умови росту та забезпечувати високі, стабільні врожаї зерна. Оцінено стійкість самозапилених ліній до холоду за природних умов і на спеціально створених ділянках холодостійкості. Посів проведено в ранні строки (у другій половині березня) за жорстких агрометеорологічних умов. Стійкі до високих температур зразки відібрано в найбільш чутливій фазі викидання волотей. Відібрано посухостійкі лінії, у яких розрив між цвітінням волотей і качанів у період посухи сладає не більше 1 - 2-х днів. Результатом добору холодо- та посухостійких зразків є колекція ліній, які широко використовуються у практичній селекції у разі створення нових гібридів. Установлено кореляційні залежності між продуктивністю, її елементами та іншими ознаками. Стабільною продуктивністю незалежно від умов вирощування характеризуються лінії ЧК 2, ЧК 3, Чк 45, СМ 7, Бг 1081, які належать до стабільних ліній. Виділено лінії з підвищеним вмістом білка, олії з крохмалю, а саме: ЧКР 8, ЧК 4354, ЧК 4204, ЧК 930, ЧК 45. Вони є цінним вихідним матеріалом для створення гібридів кукурудзи з високою якістю зерна. Використовуючи кращі лінії колекції, створено 20 нових гібридів кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351673

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Маланчук О.М. 
Внесок генетично детермінованої патології в частоту та спектр репродукційних втрат популяції Львівської області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / О.М. Маланчук ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше обчислено частоту репродукційних втрат у популяції Львівщини, яка у загальному за 9 років (1996 - 2004 рр.) становлила 8 на 100 зареєстрованих вагітностей. Встановлено, що частка самовільних викидів становить 6,28 %, мертвонароджених - 0,6 %, абортів за медичними показаннями - 0,7 %, померлих дітей від народження до 6-ти діб - 0,5 %. Вперше встановлено частоту природжених вад розвитку (ВВР) і хромосомної патології у новонароджених Львівщини протягом 1999 - 2004 рр., яка становить 45,9 %. Досліджено ефективність селективного ультразвукового скринінгу вагітних Львівської популяції, яка становить 41,6 жінок на 1 000 обстежених. Виявлено, що показник охоплення селективним ультразвуковим скринінгом вагітних Львівської популяції зріс від 7,5 % у 1996 р. до 28,8 % у 2004 р. На підставі застосування інвазійної діагностики з біохімічним і цитогенетичним дослідженням діагностовано природжену та хромосомну патологію плода у 17,6 % вагітних. Показано вищу на 9,8 % результативність цитогенетичного дослідження амніотичної рідини від біоптатів хоріона та плаценти та менший ризик виникнення самовільного викидня після амніоцентезу, який становить 2,5 % та 5,9 % за біопсії хоріона та плаценти відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛЬВ)026.271 + Р11(4УКР-4ЛЬВ)026.4 +
Шифр НБУВ: РА348639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пузенко Д.М. 
Вплив викидів цементного виробництва на стан агроекосистем Передкарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Д.М. Пузенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

На прикладі агроекосистем Передкарпаття, що знаходяться у зоні впливу підприємства з виробництва цементу проведено комплексну екологічну оцінку забруднення території викидами кальцієвмісного пилу. Досліджено кількісні та якісні особливості викидів підприємства, їх вплив на нагромадження важких металів (Mn Zn Pb, Cd, Ni, Co, Cr) автотрофним компонентом агроекосистем. З'ясовано, що за мірою віддалення від джерела забруднення у рослинах відбувається підвищення нагромадження Mn, Cr, Pb, Zn. Змодельовано вплив цементного пилу на якість і кількість продукції рослинництва. Виявлено, що у разі використання цементного пилу як мінерального добрива відбувається підвищення у бульбах картоплі та коренеплодах буряків вмісту Cd, Cr, Cu, Ni, Zn, Pb у порівнянні з контролем. Вивчено територіальний і профільний розподіл важких металів у грунтовому покриві території індустріального впливу, проаналізовано еколого-геохімічну стійкість грунтів території до техногенного забруднення. Відзначено, що низький вміст фізичної глини й органічної речовини у грунті обумовлюють високу рухомість важких металів (рухомі форми складають 25 - 56 % від валового вмісту). Оцінено вплив промислового підприємства на якість питної води, рослинницької та тваринницької продукції, стан здоров'я населення регіону. Виявлено перевищення ветеринарно-санітарних нормативів вмісту Mn і Cr у кормах, перевищення ГДК вмісту Pb у молоці корів і питній воді. Здійснено комплексну оцінку екологічної ситуації та обгрунтовано критерії якості довкіля у зоні впливу підприємства, що виробляє цемент. Зроблено висновок, що досліджену територію можна розглядати як зону екологічного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455 н632 +
Шифр НБУВ: РА338214

Рубрики:

      
19.

Сапожниченко Л.В. 
Вплив постійної форми фібриляції передсердь на перебіг хронічної серцевої недостатності ішемічного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Сапожниченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 22 с. — укp.

Встановлено особливості структурно-функціональної перебудови міокарда лівих відділів серця, визначено роль рівнів N-скінченного промозкового натрійуретичного пептиду, С-реактивного білку (СРБ) у плазмі крові у хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН) з постійною формою фібриляції передсердь (ФП) ішемічного генезу. Проведено комплексну оцінку структурно-функціональної перебудови лівого шлуночка (ЛШ) та лівого передсердя серця у хворих на ХСН з синусовим ритмом і постійною формою ФП залежно від частоти шлуночкових скорочень, фракції викиду ЛШ і функціонального класу CH за NYHA. Встановлено підвищений рівень СРБ за постійної форми ФП, виявлено його зростання у разі збільшення функціонального класу ХСН. Показано, що N-скінченний промозковий натрійуретичний пептид (N-проМНП) є лабораторним маркером СН, який відображає прогресування тиску наповнення лівого шлуночка, його дилатацію та зниження серцевого викиду. Доведено можливість використання рівня N-проМНП у плазмі крові, як додаткового критерію діагностики порушення діастолічної функції ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА356307

Рубрики:

      
20.

Тимків І.С. 
Вплив тиреоїдної дисфункції на виношування вагітності в умовах ендемічної місцевості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.С. Тимків ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості перебігу вагітності та пологів, досліджено стан новонароджених у жінок, які проживають за умов йододефіциту та є носіями підвищеного титру антитіл до тиреопероксидази. Виявлено, що застосування недозованого йодовмісного середника для корекції гіпомікроелементозу та аутоімунна тиреопатія детермінують більш тяжкий перебіг вагітності, передчасні пологи та їх ускладнення, збільшують частоту неонатального транзиторного гіпотиреозу. Запропоновано алгоритм тактики ведення вагітності за умов йододефіциту та за наявності аутоімунної тиреопатії. Доведено необхідність впровадження диференційованого підходу щодо вибору дози йодовмісного середника, яка базується на величині екскреції йоду з сечою. Обгрунтовано доцільність застосування селену як доповнення до базової терапії загрози мимовільного викидня у жінок-носіїв підвищеного рівня антитіл до тиреопероксидази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12-3 +
Шифр НБУВ: РА352716

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського