Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (29)Наукова електронна бібліотека (103)Реферативна база даних (5785)Книжкові видання та компакт-диски (599)Журнали та продовжувані видання (133)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕНЕРГЕТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 168
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Покладок Н. Т. 
3d-інтеркаляційна модифікація шаруватих кристалів для пристроїв спінтроніки та молекулярної енергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Н. Т. Покладок ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА383728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Примак А.І. 
Автономні екологічно чисті системи теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / А.І. Примак ; Ін-т відновлюв. енергетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод побудови графіків теплового навантаження систем теплопостачання з підземними сезонними акумуляторами теплоти та визначено теплове навантаження об'єкту у разі використання декількох джерел енергії, наведено можливіть розрахувати потужність і кількість теплоти, яка генерується кожним джерелом енергії окремо. Удосконалено інженерний метод розрахунків основних технічних параметрів сезонного підземного акумулятора теплоти у водоносному горизонті, дозволено виконувати обчислення зміни у часі втрат тиску на циркуляцію проміжного теплоносія за різних дебітах діючих свердловин. Наведено результати й аналіз експериментальних досліджень впливу пористості та вологості на теплофізичні властивості (теплопровідність, температуропровідність, теплоємність) грунтів, розповсюджених на території м. Пирятин. Визначено умови, за яких створення й експлуатація автономних систем теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387 +
Шифр НБУВ: РА368956

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Лещенко І.Ч. 
Аналіз режимів функціонування систем трубопровідного транспорту газу з урахуванням технічного стану основного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / І.Ч. Лещенко ; Ін-т загал. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено нову логіко-математичну модель системи трубопровідного транспорту газу, в якій компресорна станція представлена рівнянням впливу. Запропоновано у разі моделювання роботи газоперекачувального агрегату враховувати технічний стан газотурбінної установки та відцентрового нагнітача. Для ідентифікації технічного стану обладнання компресорних станцій розроблено нові алгоритми, які базуються на оригінальних методах діагностики, що передбачають використання параметрів зі штатного вибору у нормальному експлуатаційному режимі агрегату. Створено програмно-інформаційний комплекс для аналізу режимів системи трудопровідного транспорту газу з урахуванням технічного стану основного обладнання та комплекс для оперативної діагностики зазначеного стану обладнання компресорних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-082 +
Шифр НБУВ: РА337322

Рубрики:

      
4.

Попов Ю.К. 
Артистична спадщина С.Рахманінова та її вплив на фортепіанне мистецтво ХХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ю.К. Попов ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномену артистичної індивідуальності С.Рахманінова та його вплив на розвиток фортепіанного мистецтва XX ст. Розглянуто формування особистості С.Рахманінова-артиста, театральність його гри, що наділяє музичний процес дієвістю та сценічністю. Еволюція артистизму С.Рахманінова полягає у підвищенні ступеня зрілості його інтерпретацій. Розглянуто лінію спадкоємності від піанізму Ф.Ліста та М.Рубінштейна, синтез російської та західноєвропейської традицій у грі великого артиста. Проведено паралелі між С.Рахманіновим і його видатними сучасниками: Й.Гофманом, Й.Левіним, Л.Годовським, Ф.Бузоні, В.Горовцем, Ар.Рубінштейном. Наголошено на надзвичайній силі гри великого артиста та зазначено його виняткову виконавську енергетику. З метою з'ясування цілісної характеристики рахманіновської артистичної індивідуальності досліджено особливості складно організованої психіки митця, якому були притаманні демонстративність темпераменту, екзальтованість ефектів, емотивність. Розглянуто відображення піаністичних традицій С.Рахманінова на прикладах виконавських стилів музикантів, які чули його особисто (К.Ігумнов, В.Горовиця, Ар.Рубінштейна, О.Гольденвейзера) та через вплив усної традиції, породженої інтонуванням С.Рахманінова, на піаністів наступних поколінь (В.Софроницького, Л.Оборіна, П.Серебрякова, Г.Нейгауза, С.Ріхтера, Е.Гілельса, Є.Кісіна, М.Луганського).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4РОС)6-83 Рахманінов С. +
Шифр НБУВ: РА358339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Косячков О.В. 
Багатоступенева термопереробка твердого палива. Енерготехнологічне використання бурого вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Косячков ; НАН України. М-во палива та енергетики України. Ін-т вугільних енерготехнологій. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Встановлено основні закономірності конверсії дніпровського бурого вугілля у процесі термічної переробки. Створено нові та модифіковано існуючі установки для дослідження процесів окисного піролізу та спалювання дніпровського бурого вугілля у киплячому шарі (КШ). Визначено розмелоздатність дніпровського бурого вугілля та паливних сумішей на його основі. Розроблено методику експериментального дослідження процесу спалювання та піролізу бурого вугілля в КШ і циркулюючому киплячому шарі (ЦКШ). Створено методику порівняльного дослідження розмелоздатності палива та паливних сумішей. Удосконалено методику розрахунку швидкості конверсії коксового залишку. Експериментально визначено закономірності перебігу процесу конверсії дніпровського бурого вугілля за умов факела, КШ і ЦКШ. Наведено рекомендації щодо залучення у паливний баланс теплових електричних станцій (ТЕС) дніпровського бурого вугілля. Результати наукового дослідження використано для створення проектів енерготехнологічних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л526 + З370.2-042 +
Шифр НБУВ: РА350559

Рубрики:

      
6.

Харченко В.В. 
В'язкопластичні ефекти в процесах високошвидкісного локального деформування матеріалів та елементів конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.В. Харченко ; НАН України. Ін-т пробл. міцності. — К., 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.23

Рубрики:

      
7.

Дудник B.М. 
Відбудова міського господарства України у 1943 - 1950 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / B.М. Дудник ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історичній науці на широкій джерельній базі здійснено комплексне дослідження стану українських міст після завершеня бойових дій на території республіки після Другої світової війни. Визначено основні тенденції розвитку їх господарства, виявлено об'єктивні закономірності містобудування та вплив суб'єктивних чинників на його загальне піднесення. Висвітлено питання про джерела та характер фінансового, матеріально-технічного забезпечення відбудовних процесів, форми і методи їх регулювання та управління ними. Показано характер змін, що відбулися у комунальному господарстві та виробництві предметів широкого споживання протягом досліджуваного періоду. Виявлено особливості функціонування окремих складових міського господарства України: житлового фонду, енергетики, міського транспорту, системи комунальних і побутових послуг. Відзначено тісний зв'язок наукових результатів дослідження з сучасними суспільними, економічними та урбанізаційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-22 +
Шифр НБУВ: РА333732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
8.

Морозюк Т.В. 
Водоаміачні термотрансформатори (теорія, аналіз, синтез, оптимізація): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Т.В. Морозюк ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено термотрансформатори, що працюють за зворотніми та змішаними термодинамічними циклами з водоаміачним розчином як робочою речовиною. Розглянуто й адаптовано до аналізу водоаміачних термотрансформаторів різні напрямки сучасної прикладної термодинаміки. Створено узагальнену класифікацію, що описує всі типи водоаміачних термотрансформаторів, на її основі продемонстровано основні напрямки з питань створення та удосконалення схемно-циклових рішень. Розроблено розширений "метод циклів" термодинамічного аналізу (вибір коректного циклу-зразка), що на ранніх стадіях термодинамічного аналізу дає можливість одержати висновки, раніше невідомі або отримані винятково експериментальним шляхом. Розроблено нові методи ексергетичного аналізу термотрансформаторів. Теоретико-графовий метод використано у математичних моделях елементів і систем водоаміачних термотрансформаторів. Для задач синтезу й оптимізації елементного складу водоаміачних термотрансформаторів уперше використано ациклічні графи. Розглянуто альтернативні системи малої енергетики з водоаміачними термотрансформаторами різних типів. Розроблену термодинамічну теорію та створені математичні моделі підтверджено експериментально. Показано, що всі результати досліджень можуть бути поширені на будь-які типи термотрансформаторів і робочі речовини - однокомпонетні або різні суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з388-01
Шифр НБУВ: РА315071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Коханєвич В.П. 
Вплив параметрів відцентрового регулятора ротора на статичні та динамічні характеристики вітроустановок малої потужності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.08 / В.П. Коханєвич ; Ін-т відновлюваної енергетики НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичну модель відцентрового регулятора (ВР) ротора вітроустановки, яка враховує додаткові параметри регулятора у разі флюгерного регулювання, що дозволило одержати уточнені статистичні характеристики вітроустановки малої потужності. Розроблено нелінійну математичну модель ВР ротора вітроустановки у разі антифлюгерного регулювання, що дозволило одержати статистичні характеристики вітроустановки малої потужності за рахунок введення в математичну модель конструктивних параметрів регулятора. Удосконалено рівняння руху системи регулювання з відцентровим регулятором за відсутності зовнішніх збурень і за їх наявності, що дало можливість визначити умови її стійкості залежно від параметрів ВР та виду регулювання. Запропоновано метод визначення видів перехідних процесів та їх цілеспрямованого коригування в системах регулювання роторів вітроустановок з ВР за діаграмою Вишнеградського, що дозволило зменшити час перехідного процесу виходу вітроустановки на усталений режим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04
Шифр НБУВ: РА375663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Грущинська Н.М. 
Геоекономічні трансформації в Центрально-Східному регіоні Європи в контексті національних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.М. Грущинська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Виявлено напрями формування та еволюції інтеграційних моделей країн Центрально-Східного регіону Європи в контексті процесів глобалізації та регіоналізації. Показано, що інтеграція до Євросоюзу виступає гарантією соціально-економічної стабільності та динамізації розвитку країн світу. Обгрунтовано, що за сучасних умов ключову роль відіграють засоби інвестиційно-структурної політики держави. Сформульовано задачі мінімізації негативних наслідків та одержання позитивних результатів для України від розширення ЄС. Вперше виявлено інституційні аспекти адаптації країн регіону у процесі інтеграції до ЄС. Відзначено, що широке торговельно-економічне, коопераційне партнерство України з державами ЦСЄ є важливою складовою геоекономічної моделі держави. Доведено, що умовою забезпечення глобальної конкурентоспроможності постає перехід до активної промислово-технологічної політики, подолання тенденцій технологічної деградації ряду провідних галузей економіки, вихід на провідні позиції в конкурентній боротьбі за тими напрямами наукомісткого виробництва, за якими Україна має переваги. Показано цілі "наближення" до ЄС та використання фактора близькості до цього блоку. Наголошено на ролі підтримки України у процесі приєднання до ГАТТ/СОТ, на значущості підключення до окремих європейських програм, зокрема, в галузі енергетики, транспорту, науки й техніки, охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА327449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шевченко Ю.В. 
Граничні енергетичні характеристики вітроустановок та їх використання для розробки запобіжних пристроїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / Ю.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено граничні енергетичні характеристики роторів вітроустановок. Обгрунтовано можливість їх застосування для розробки запобіжних пристроїв роторів з метою підвищення ефективності та надійності вітроустановок. Створено математичну модель ідеального ротора з урахуванням аеродинамічної якості профілю лопатей (сили та швидкості), що надає можливість більш точно визначити граничні енергетичні характеристики елементів лопатей і ротора вітроустановки. Обгрунтовано ряд технічних рішень запобіжних пристроїв, в яких використано сили Коріоліса й аерогідродинамічного тертя, розроблено методики визначення їх параметрів за граничними енергетичними характеристиками ротора. Створено та досліджено експериментальні зразки вітроустановок з запобіжними пристроями. Виявлено, що розроблені відповідні граничні енергетичні характеристики точно обмежують максимальні значення коефіцієнта потужності за відповідної швидкохідності ротора. Визначено резерви енергетичної ефективності роторів. Основні результати наукового дослідження використано для розробки вітроустановок малої потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626.3 с116 +
Шифр НБУВ: РА355390

Рубрики:

      
12.

Буяк А. Є. 
Економіко-математичне моделювання розвитку енергетики регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. Є. Буяк ; НАН України, МОН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено розвиток теоретичних, методологічних і методичних підходів у економіко-математичному моделюванні інвестиційного розвитку енергетики регіону. Розроблено багатофакторні моделі залежності показників рівня економічного розвитку основних секторів енергетики регіону від їх ресурсного забезпечення, а також економічного та соціального стану регіону. Розроблено багатофакторні моделі показників ефективності основних секторів енергетики регіону, в яких ураховано галузеві та регіональні економічні та соціальні фактори впливу. Визначено прогнозні моделі для показників економічного розвитку секторів енергетики, показників ефективності та розмірів інвестування. Включено в дані моделі відповідні багатофакторні залежності прогнозованих величин. На базі відповідної зміни окремих галузевих чи регіональних чинників розроблено моделі оптимального управління окремими видами інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ТЕР)305.7 в611
Шифр НБУВ: РА369798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рожко А.О. 
Економічна модель взаємовідносин України та ФРН у сфері відновлювальних та нетрадиційних джерел енергії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А.О. Рожко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено економічну модель двосторонніх відносин між Україною та ФРН у сфері відновлювальних і нетрадиційних джерел енергії (ВНДЕ). Обгрунтовано теоретичні засади становлення відновлювальної енергетики, розкрито світові тенденції розвитку енергетики за умов загострення глобальних проблем ефективного енергозабезпечення. На підставі аналізу сфери відновлювальних і нетрадиційних джерел енергії у ЄС, зокрема ФРН, здійснено порівняльний аналіз інструментів державного сприяння розвитку сфери ВНДЕ, виявлено їх ефективність. Досліджено потенціал найбільш пріоритетних для України ВНДЕ в контексті формування ефективної моделі міжнародного співробітництва на засадах сталого розвитку світового господарства. Оцінено економічний ефект від використання реального потенціалу ВНДЕ на Тернопільщині з метою визначення її місця у системі міжрегіонального співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.659.8 + У9(4НІМ)305.659.8
Шифр НБУВ: РА370649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Оріча Д.Я. 
Економічна оцінка варіантів організації взаємодії суб'єктів енергетичного ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.Я. Оріча ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним, методичним та прикладним питанням оцінки організаційно-управлінських рішень щодо формування конкуренції в електроенергетиці. Розроблено методичні основи економічної оцінки варіантів організації взаємодії суб'єктів підприємництва на енергетичному ринку, застосування яких дозволяє визначати умови найефективнішого функціонування систем енергетики у ринковому середовищі. Оцінено можливості організаційно-управлінських рішень як інвестиційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.70
Шифр НБУВ: РА309537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пілова К.П. 
Економічне обгрунтування якості продукції вугільних підприємств для енергетики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.П. Пілова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичні та методичні положення, а також практичні рекомендації визначення рівня якості кам'яного вугілля для енергетики з метою здійснення мінімізації собівартості виробництва електричної енергії на твердопаливних теплових електростанціях (ТЕС). Установлено, що рівень зольності вугілля економічно не обгрунтований, що спричинено невизначеністю співвідношення якість - кількість за існуючого механізму формування цін на паливо. Запропоновано розглядати корисне тепло як товар, одержуване під час спалювання вугілля, кількість якого залежно від ступеня збагачення має екстремальний характер з максимумом у разі зольності, що дорівнює зольності безпородної маси вугілля. Розроблено технолого-економічну модель циклу: видобуток вугілля - його збагачення - транспортування - використання на ТЕС та запропоновано технологічний, енергетичний і економічний критерії для оцінки його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-823.2 +
Шифр НБУВ: РА340106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Роїк О.С. 
Експериментальне дослідження та аналіз структури металічних розплавів методами оберненого Монте Карло та Вороного-Делоне: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.С. Роїк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено структури одно- та двокомпонентних металічних розплавів. Запропоновано та реалізовано методику дослідження структури невпорядкованих систем на основі моделей, реконструйованих з експериментальних структурних факторів за допомогою методу оберненого Монте Карло з її подальшим аналізом за методом Вороного - Делоне. З використанням комплексу розроблених програм детально проаналізовано пакування атомів у рідких Fe, Co, Ni, Ag, Cu, Na, K, Ga, Sn та Ge в широкому температурному інтервалі. Установлено, що структура металів, які в кристалічному стані мають щільне пакування атомів, формується на основі некристалічних пакувань слабодеформованих тетраедрів та четвертинок октаедрів (квартоктаедрів), що утворюють кластери нанометрового розміру, які розмежовуються областями з менш щільним пакуванням атомів. Відзначено, що структура рідких Ga, Sn, Ge, які в кристалічному стані характеризуються наявністю ковалентного зв'язку, є мікронеоднорідною, що обумовлено співіснуванням мікрообластей з металічним зв'язком та зв'язком ковалентного типу. Останні обумовлюють наявність побічного максимуму на кривих структурного фактора та більш розсипче пакування атомів в рідких Ga, Sn, Ge. Показано, що енергетика міжатомної взаємодії та фізико-хімічні властивості розплавів визначаються наявністю вкорочених зв'язків ковалентного типу між атомами кремнію, а також між атомами кобальту та кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13 +
Шифр НБУВ: РА327311

Рубрики:

      
17.

Берсірова О. Л. 
Електрохімічне формування функціональних покриттів для мікроелектроніки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.03 / О. Л. Берсірова ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено умови стабільно стійкого режиму процесу функціонального електроосадження металів. Запропоновано узагальнений механізм електродних процесів на основі дослідження макрокінетики розряду аргентуму(I) та ауруму(I),(III), з їх координаційних сполук, з використанням теорії визначення ЕАК. Одержано нові дані про кореляційний взаємозв'язок між електрохімічною кінетикою та електроосадженням. Встановлено умови найбільш сприятливої енергетики росту граней кристалів для формування строго певної структури металу для формування покриттів зі стабільним набором характеристик. Сформульовано та здійснено на практиці принципи спрямованого підбору компонентів електроліту та режиму електроосадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-060.14
Шифр НБУВ: РА381197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Семенова І.Г. 
Енергетика і вологовміст "пірнаючих" циклонів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / І.Г. Семенова ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1998. — 12 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню "пірнаючих" циклонів, що впливають на погодні умови України. Запропонований комплексний метод ідентифікації цих циклонів з використанням макроциркуляційних, хвильових і гідродинамічних параметрів. Аналіз складових рівнянь балансу кінетичної енергії і вологовмісту дозволив виявити особливості фізичного міханізму розвитку "пірнаючих" циклонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.8

Рубрики:

      
19.

Москалець 
Енергетика ізометричного скорочення скелетного м'яза білих щурів за експериментального гіпотиреозу і стимуляції адреналіном (дослідження in situ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Тетяна Валентинівна Москалець ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29
Шифр НБУВ: РА358213

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Резник М.Є. 
Енергетика м'язового скорочення і холодовий термогенез у білих щурів при різному тиреоїдному статусі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.Є. Резник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

За результатами досліджень встановлено здатність гормонів щитовидної залози регулювати інтенсивність холодового термогенезу та його головного механізму - термогенної ефективності м'язового скорочення. Показано, що за легкого ступеня трийодтиронинового токсикозу холодова стійкість і величина холодового термогенезу підвищуються, у разі вираженого тиреотоксикозу система терморегуляції істотно порушується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Саs*737.10*738.822.3*112.5
Шифр НБУВ: РА316782 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського