Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (60)Реферативна база даних (810)Книжкові видання та компакт-диски (382)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРФОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дикий І.В. 
Борсук (IMeles meles/I L., 1758) на заході України (морфологія, поширення, екологія, охорона): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.В. Дикий ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено морфологічні та екологічні особливості популяції борсука та процес її поширення на заході України у контексті розгляду питань формування життєздатних видів, проблем їх охорони та раціонального використання. Проаналізовано мінливість морфометричних ознак виду у порівнянні з популяціями, суміжними у просторі (на сході України) та часі (епохи плейстоцену). Наведено характеристику сучасного стану поширення виду в регіоні та оцінку відносної чисельності та щільності популяції, проаналізовано вплив біотичних та абіотичних чинників на її сезонну динаміку. Досліджено лісоекологічні особливості поширення та біотопного розміщення поселень борсука. Визначено спектр живлення популяції та з'ясовано його специфіку за сезонним і регіональним чинником. Досліджено особливості норіння, структуру та будову поселень тварин. Наведено пропозиції щодо зміни охоронного статусу борсука відповідно до діючих категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2 Mus(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333923

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бахтін О. С. 
Будівельні облицювальні вироби на основі вапняно-вапнякових композицій карбонізаційного твердіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. С. Бахтін ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу підвищеної концентрації вуглекислого газу на карбонізацію вапна та на фізико-механічні властивості вапняного каменю карбонізаційного твердіння. Вивчено процеси структуроутворення у вапняно-вапнякових композиціях. Доведено, що у процесі карбонізації морфологія кристалів утвореного вторинного карбонату кальцію подібна з морфологією кристалів вапнякового наповнювача. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних параметрів (питомого тиску пресування, початкового вмісту води у сировинній суміші, кількості та питомої поверхні вапнякового наповнювача) на фізико-механічні властивості карбонізованого матеріалу на основі вапняно-вапнякових композицій. Визначено оптимальні технологічні умови його одержання з необхідними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.425 + Н308.4
Шифр НБУВ: РА386204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гусляков М.О. 
Діатомові водорості бентосу Чорного моря та суміжних водойм (морфологія, систематика, екологія, біогеографія): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / М.О. Гусляков ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

На підставі вперше проведеного на Україні аналізу багаточисельних електронно-мікроскопічних та інших даних, а також огляду літератури визначено особливості морфології, системного складу, екології та біогеографії цієї групи водоростей. Виділено три періоди у вивченні діатомових водоростей бентосу Чорного моря. Третій період розпочався з моменту широкого впровадження дисертантом (з середини 1970-х рр.) у дослідження чорноморських діатомових трансмісійного та скануючого електронних мікроскопів. З застосуванням електронно-мікроскопічних методів виявлено ряд біологічних закономірностей. Описано незвичайний поділ клітин діатомових, значно доповнено раніше одержані дані про розташування ареол у "рисах" діатомових класу Pennatophyceae. Розроблено принципи класифікації деяких родів, вагомих для екосистем Світового океану. Описано 16 нових для науки видів, 1 різновид, 5 підродів, 2 родини. Синонімізовано 4 види та 4 різновиди. Здійснено комбінації 21-го виду та 7-ми різновидів, доповнено діагнози 198-ми видів. Запропоновано у водоростей порядку Araphales, які мають двогубі вирости - передвісники шва, розрізняти 2 нових підпорядки Labiatoideae і Alabiatoideae. Описано нове екологічне угруповання водоростей, що мешкає у контактній зоні Світового океану берег - вода та локалізується в міжпіщинкових просторах вище урізу води. На підставі поглибленого еколого-флористичного аналізу видового складу діатомових водоростей бентосу Чорного моря та його лиманів вперше визначено сучасний стан пануючих груп у районах, що зазнають антропогенного впливу; у флорі бентосу діатомових Чорного моря виділено 14 зонально-географічних, 6 - генетичних елементів та 4 вікових комплекси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.23(922.8) +
Шифр НБУВ: РА322469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Трихліб Т. А. 
Жуки-скритники (Coleoptera, Latridiidae) сходу України (фауна, морфологія, біологія, екологія): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.24 / Т. А. Трихліб ; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Складено мапи поширення всіх видів скритників, що зустрічаються на сході України. Знайдено особливості будови крила скритників, що є вагомими ознаками на родовому та видовому рівнях. Виявлено явище поліморфізму та різні форми редукції крил видів родини Latridiidae. Виявлено й описано випадки морфологічних аномалій у імаго жуків цієї родини. Складено таблиці для визначення імаго всіх родів і видів родини Latridiidae Східної України з оригінальними рисунками. Вперше досліджено тривалість життєвих циклів та описано всі преімагінальні фази розвитку для трьох видів скритників (E. rugosus, L. consimilis, L. hirtus), уточнено найважливіші морфологічні особливості личинок жуків даної родини. Виявлено фенологічні особливості, досліджено біотопічний і мікростаціальний розподіл скритників у природних і трансформованих біоценозах Сходу України. Одержано нові дані щодо трофічних зв'язків скритників з грибами та міксоміцетами у степових і лісових біоценозах сходу України й особливості паразитування перетинчастокрилих комах у личинках скритників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Lat
Шифр НБУВ: РА383860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шелякіна А.В. 
Засадничі принципи "наукової естетики" Томаса Манро: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / А.В. Шелякіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Висвітлено суть концепції "наукової естетики" Т. Манро. З'ясовано, що естетичні погляди Т. Манро сформувались на основі дослідження та переосмислення ним принципів класичної естетики, а також на підгрунті некласичної естетичної свідомості, що відобразилось у проекті застосування наукових методів дослідження естетичного феномену, в ідеї двопредметності естетики, зближенні естетики з психологією, у спробі уточнити й окреслити її поняттєво-категоріальний апарат і твердій позиції щодо необхідності залучення наукових методів інших дисциплін. Виявлено значний вплив на творчість Т. Манро філософсько-естетичних поглядів О. Конта, Г. Спенсера, Дж. Дьюї, М. Дессуара, А. Річардса та Ч. Огдена. Опрацьовано науковий доробок Т. Манро, а також інші джерела, що стосуються життя та творчості американського естетика та показано, що основні положення концепції "наукової естетики" Т. Манро визначаються через поняття "двопредметність", "естетична морфологія", "естетична психологія", "редефініція терміна", "досвід", "форма", "естетичне сприйняття", "художня творчість", "факт", "експериментальна естетика", "конфігурація", "оцінка", "формула художнього", "естетична ситуація". Доведено значний вплив естетичної концепції Т. Манро на формування культуротвірного процесу у західноєвропейських країнах та в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(7США)6 +
Шифр НБУВ: РА359827

      
6.

Зозуля В.В. 
Колоїдно-хімічні властивості пористих структур, які формуються при селективному розчиненні системи Ag - Au: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / В.В. Зозуля ; НАН України. Ін-т біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено закономірності процесів самоорганізаційного формування кристалізаційних тривимірних пористих структур, частки яких складаються з золота. Ці процеси відбуваються у системі Ag - Au за умов її контакту з нітритними розчинами під дією градієнту хімічного та накладеного анодного потенціалу. Одержано систематичні дані про колоїдно-хімічні властивості пористих систем. Установлено, що морфологія поверхні структур визначається механізмом процесу їх формування. За методом теплот змочування встановлено, що поверхня пористих структур є гідрофільною. З'ясовано, що найбільш адекватною геометричною моделю будови досліджених пористих структур, у межах якої характерний розмір часток одержаних структур визначається кінетикою процесу селективного розчинення вихідної системи компонентів. На підставі аналізу результатів експериментального визначення товщини шару, в якому відбувається процес формування пористих структур, доведено наявність поверхнево-дифузійного мехнізму цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.5 + К344 +
Шифр НБУВ: РА350617

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Лебедєва 
Лисиця звичайна (vulpes vulpes L., 1758) в умовах Нижнього Подніпров'я (морфологія, екологія, практичне значення): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Наталія Іванівна Лебедєва ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*80
Шифр НБУВ: РА323266

Рубрики:

      
8.

Гошко Т.Ю. 
Металообробка у населення Правобережної Лісостепової України за доби пізньої бронзи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Т.Ю. Гошко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 22 с. — укp.

З застосуванням методів дослідження, які використовуються у сфері природничих наук, проведено дослідження металообробного виробництва у населення доби пізньої бронзи Лісостепової Правобережної України. З'ясовано, що ознаки виробничої специфіки, яку зумовлюють техніко-технологічні відмінності, хімізм і морфологія металевих виробів, більшою мірою мають прояв у південно-західній частині Правобережного Лісостепу - Надбужжі. Певне відставання у розвитку металообробки виявлено на півночі Лісостепу та на Поліссі. Розвиток металообробки у населення Наддніпрянщини за доби пізньої бронзи знаходився під значним впливом сусідніх, західних, східних і південних культур. На підставі вивчення хімізму металу здійснено поділ виробів з Гордіївки на дві групи, а саме: ранню та пізню на підставі виявлених відмінних рудних джерел металу на двох хронологічних етапах існування могильника. Проведено порівняння спектральних даних, одержаних завдяки дослідженням території Правобережної Лісостепової України пізньобронзової доби, з даними центральноєвропейських культур (загалом 1 035 проб) та проаналізовано можливі шляхи постачання металу на зазначену територію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр,3)26-51 + Т4(237Укр,3)26-51 + Т4(237Укр,3)26-51
Шифр НБУВ: РА351759

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Куцевол М.Л. 
Мінералогія каменесамоцвітної сировини групи кварцу з кори вивітрювання ультрабазитів Українського щита (Середнє Побужжя): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / М.Л. Куцевол ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1999. — 17 с. — укp.

Вивчені умови локалізації, морфологія, текстура та мінералогія агатів, яшм та хлоритовміщуючого халцедону (плазми), встановлених в корі вивітрювання серпентинітів Середнього Побужжя. Наведені відмітні особливості вивчених агатів від аналогічних мінеральних агрегатів, що утворюються у вулканічних породах. Досліджена жильна мінералізація кори вивітрювання ультрабазитів (з якою пов'язані самоцвіти), виділені морфогенетичні типи жил. Визначений механізм утворення мінеральних агрегатів, що складають самоцвіти. Розроблена гемологічна класифікація каменесамоцвітної сировини, надані практичні рекомендації щодо її обробки та використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.33(45УКР)-42

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Гречановська О. Є. 
Мінералогія та умови утворення родовищ породоутворюючих цеолітів Закарпаття: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.20 / О. Є. Гречановська ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше визначено головні конституційні характеристики породотвірних цеолітів Закарпаття. Проведено порівняльне вивчення термостійкості кліноптилолітів Сокирницького родовища, проявів Водиця та Липча (Закарпаття) та кліноптилолітів деяких відомих закордонних родовищ. Встановлено, що кліноптилоліти даних родовищ мають різну термостійкість, що зумовлено різним складом обмінного комплексу та різним Si/Al-відношенням. Доведено, що морденіт, головний породотвірний цеоліт проявів Водиця та Липча, має високу термостійкість, що дає переваги для його застосування як адсорбента та каталізатора. Вперше встановлено природу підстеляючої продуктивний цеолітовий горизонт слабо цеолітизованої туфо-ігнімбритової товщі, в якій виявлено широке розповсюдження адуляру. Досліджено мінеральний склад туфо-ігнімбритів і морфологія кристалів адуляру. Запропоновано генетичну модель родовищ породотвірних цеолітів Закарпаття, що полягає у впливі залишкового тепла підстеляючих туфо-ігнімбритів на вищезалягаючу товщу пірокластичного матеріалу, що взаємодіє у мінералотвірній системі з вадозними водами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.685(45УКР3-4ЗАК)7 + Д59(45УКР3-4ЗАК)33
Шифр НБУВ: РА380975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Литвиненко О.О. 
Мовні особливості почаївського стародруку "Книжиця для господарства" 1788р.(Фонетика. Морфологія): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Литвиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано графічну, фонетичну та морфологічну системи української мови кінця XVIII ст. на матеріалі "Книжеці для господарства". Розглянуто явища вокалізму та консонантизму, а також особливості іменної та дієслівної словозміни. Простежено співвідношення загальномовних норм і діалектичних явищ, визначено ступінь нормованості фонетичної та морфологічної систем даного періоду. На підставі даних досліджень показано, що фонетичні та морфологічні риси пам'ятки засвідчують високий рівень відповідності нормам сучасної української літературної мови, а наявність живомовних елементів зумовлена її побутовим призначенням. Доведено, що окремі діалектні особливості тексту вказують на вплив волинсько-подільських говорів та польської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-0 +
Шифр НБУВ: РА323379

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Рубцова 
Моногенеї роду Ligophorus (Dactylogyridae) (морфологія, таксономія, деякі аспекти взаємовідносин з хазяями): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.25 / Наталія Юріївна Рубцова ; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141.5*832 + Е0*836.6:Е623.33
Шифр НБУВ: РА363196

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Благодарова О.В. 
Морфологія вилочкової залози людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / О.В. Благодарова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфології вилочкової залози плода людини в різні періоди його внутрішньоутробного розвитку. Виявлені якісно нові морфо-функціональні ознаки гістогематичних структур залози, які дають можливість розробити нові підходи в вирішенні питань, що стосуються її секреторної функції, походження та міграції лімфоцитів, особливостях будови гематоцеллюлярного бар'єру на рівні гемокапіляра, формуванні тимічних тілець та інш. Представлені дані про структурнофункціональну гетерогенність ретикулоепітелію вилочкової залози, описані особливості міжклітинних взаємовідносин, висловлено припущення про значення тимічних тілець в пренатальному періоді онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: E70*333.89*697.5,022

      
14.

Арчакова Т.М. 
Морфологія ворсинчастого хоріона жінок віком 35 років і більше та при природжених вадах розвитку центральної нервової системи у плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Т.М. Арчакова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено структурні та ультраструктурні критерії ушкодження та особливості апоптозу ворсинчастого хоріона першого та другого триместрів вагітності в жінок віком 35 - 45 років та у випадку природжених вад розвитку центральної нервової системи (ПВР ЦНС) в плода для виділення груп ризику щодо розвитку плацентарної недостатності. На підставі комплексного морфологічного, ультраструктурного, імуногістохімічного та морфометричного аналізу біоптатів плаценти встановлено уповільнення розвитку фетального судинного русла та дистрофічні зміни в епітелії в даних жінок. Визначено характер розвитку компенсаторних реакцій у вигляді достовірного зменшення товщини епітеліального шару, діаметра ворсин та збільшення кількості синцитіальних вузликів. Спостережено, що за умов ПВР ЦНС плода у ворсинчастому хоріоні має місце первинна плацентарна недостатність, морфологічними критеріями якої є затримка дозрівання та диференціювання ворсин хоріона та фетального судинного русла на фоні порушення кровообігу у фетальних судинах і дистрофічних процесів у синцитіотрофобласті, цитотрофобласті, ендотеліоцитах. Проведено кількісний аналіз структур ворсинчастого хоріона в динаміці вагітності в жінок віком 35 - 45 років та у випадку ПВР ЦНС у плода. З використанням загальногістологічних та імуногістохімічних досліджень встановлено збільшення апоптозного індексу у ворсинчастому хоріоні жінок віком 41 - 45 років і зменшення його за умов ПВР ЦНС плода в динаміці вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21-2
Шифр НБУВ: РА321699

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Сокульський І. М. 
Морфологія грудного відділу спинного мозку хребетних тварин: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / І. М. Сокульський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено характерні видові відмінності, обумовлені особливостями екології та поведінки тварин у навколишньому середовищі. Аналіз гістоархітектоніки сірої речовини спинного мозку у домашніх тварин характеризується ускладненою морфологічною організацією нейронів, що виявляється у збільшенні їх розмірів, кількості великих мультиполярних нейронів, ускладненні розгалуження відростків тощо. Описано структурні особливості спинного мозку на тканинному та клітинному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3*69 + Е60*699.175
Шифр НБУВ: РА373360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Головачов О.В. 
Морфологія і філогенія грунтових та прісноводних нематод підряду Leptolaimina Lorenzen, 1981: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Головачов ; НАН України. Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз морфології, постембріонального розвитку, мінливості, філогенетчних зв'язків та напрямків еволюції прісноводних і грунтоводних нематод підряду Leptolaimina. На основі власних зборів і колекційного матеріалу описано 67 видів підряду Leptolaimina, з яких 14 є новими. Описано морфологію рецепторів переднього кінця тіла з застосуванням сканувальної електронної мікроскопії, виділено та класифіковано типи будови стравоходу, жіночих статевих трубок і копулятивного апарату. Проведено аналіз міжпопуляційної та міжвидової мінливості кількісних та якісних ознак для деяких вибраних родів. Одержано дані щодо постембріонального розвитку для чотирьох видів. Уточнено філогенетичні зв'язки та переглянуто систему підряду Leptolaimina. Опосередковано проаналізовано морфологічне пристосування до життя в прісних водоймах та грунті, зокрема будову видільної системи та локомоторного апарату. Обговорено проблему співіснуванян близьких видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*60 +
Шифр НБУВ: РА340086

Рубрики:

      
17.

Фоміних Т.А. 
Морфологія пазушно-венозних взаємовідношень голови людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Т.А. Фоміних ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

З використанням анатомічних, морфометричних, ін'єкційних, гістологічних та математичних методів дослідження встановлено, що венозній системі голови людини притаманний широкий діапазон індивідуальної анатомічної мінливості, зокрема, кількості, діаметру та довжини венозних стовбурів і припливів; форми, рясності венозних сплетінь, наявності та діаметру емісарних вен; форми, розмірів та розташування вен губчатки; характеру будови позачерепного венозного русла. Виявлено, що венозна система голови побудована за ярусним принципом, причому яруси щільно пов'язані між собою, кожний з венозних ярусів має певний принцип будови, яким відрізняється від інших. З віком у організмі людини відбувається перебудова венозних ярусів та зменшення зв'язків між ними, у пренатальному періоді венозна система голови має ряд відмінностей від дорослих, поступово здійснюється централізація та магістралізація шляхів венозного відтоку. Венозні утворення мозкової частини черепа мають певну локалізацію відносно основних топографічних меридіанів, при цьому венозна система голови характеризується асиметрією. Особливості морфології венозних утворень головного мозку тісно позв'язані з будовою внутрішнього рельєфу кісток черепа. Установлено, що будова, топографія та розміри пазух твердої оболонки головного мозку і багатьох елементів кісткового рельєфу знаходяться у прямій залежності від форми черепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477
Шифр НБУВ: РА326693

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Дубич І. М. 
Морфологія підшлункової залози собак в нормі та за панкреатиту: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / І. М. Дубич ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше з'ясовано морфологію та морфометричні показники підшлункової залози собак у постнатальному періоді онтогенезу та за гострого і хронічного перебігу панкреатиту. Встановлено особливість локалізації та розподілу білкових сполук і нуклеїнових кислот у структурах підшлункової залози собак у віковому аспекті та за панкреатиту. Показано, що у собак за гострого перебігу панкреатиту абсолютна маса органа збільшується, відносна маса зменшується. За хронічного панкреатиту абсолютна та відносна маси зростають. Гістологічними дослідженнями встановлено, що у цуценят за гострого перебігу панкреатиту спостерігається розширення міжацинарного простору підшлункової залози внаслідок його набряку. В ацинусах виявляється зерниста та гідропічна дистрофія панкреатоцитів. Діаметр ацинусів, об'єм панкреатоцитів та їх ядер у хворих тварин зростають. Ядерно-цитоплазматичне відношення панкреатоцитів підшлункової залози цуценят за гострого панкреатиту щодо клінічно здорових, також збільшується. З'ясовано, що у підшлунковій залозі собак за хронічного перебігу панкреатиту відбувається порушення будови клітин, дискомплексація ацинусів. В окремих тварин спостерігається повна деструкція ацинусів, вони втрачають характерну форму. Відзначено лізис і пікноз ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.7*33 + П872.36-953-2
Шифр НБУВ: РА380573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Коломис О.Ф. 
Морфологія поверхні та оптичні властивості (In,Ga)As/GaAs та InAs/AlSb наноструктур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ф. Коломис ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Виявлено, що у разі збільшення кількості періодів структури ступінь латерального впорядкування та однорідності квантових точок покращується, що супроводжується збільшенням ступеня поляризації їх випромінювання. Встановлено, що у випадку InSb-подібного інтерфейсу структури InAs/AlSb має місце зменшення концентрації та збільшення рухливості 2D електронів в InAs квантовій ямі. Вперше виявлено помітні зміни концентрації 2D електронів та їх взаємодії з LO-фононами InAs залежно від енергії кванта збудження за низької температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371,022 + В372,022 + В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА342648

Рубрики:

      
20.

Шульц Н.В. 
Морфологія порушень обміну кальцію в скоротливому міокарді при моделюванні хронічної ішемічної хвороби серця та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Н.В. Шульц ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто уявлення про компенсаційно-пристосувальні механізми робочих клітин міокарда до їх функціонування за умов хронічної ІХС. Установлено, що кардіопротекторний ефект препаратів цих груп полягає в оптимізації електролітного обміну КМЦ та покращанні енергетичного та пластичного забезпечення їх функції, що підвищує скоротливу здатність міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-29 +
Шифр НБУВ: РА334264

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського