Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (2671)Книжкові видання та компакт-диски (4417)Журнали та продовжувані видання (72)
Пошуковий запит: (<.>K=ISO$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 651
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сирмаміїх І.В. 
Безперервний статистичний контроль якості металургійної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / І.В. Сирмаміїх ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі узагальнення вітчизняного та світового досвіду розроблено наукові основи та практичні рекомендації щодо застосування безперервного статистичного контролю якості металургійної продукції. Проаналізовано використання статистичних методів контролю якості продукції. Визначено особливості методології проведення статистичного аналізу металургійних процесів. Встановлено об'єктивну необхідність безперервного статистичного контролю якості даної продукції. Визначено основні фактори впливу на механічні властивості листового прокату, досліджено взаємозв'язки плавочного хімічного складу сталі. Розроблено статистичні моделі щодо застосування безперервного статистичного контролю якості металопродукції, доведено їх відповідність усім вимогам міжнародних і державних стандартів. На прикладі листопрокатного виробництва, з використанням стандартів ISO серії 9000 - 2000 розроблено стандарт підприємства, що встановлює порядок застосування безперервного статистичного контролю якості тонколистової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.5-823.2в611.32
Шифр НБУВ: РА319198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іващенко О.О. 
Біологічні особливості бур'янів і удосконалення захисту від них посівів цукрових буряків: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.13 / О.О. Іващенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий напрям вирішення наукової задачі захисту посівів цукрових буряків, суттю якого є встановлення біологічних особливостей основних видів бур'янів в агрофітоценозі та закономірностей формування продуктивності даних буряків залежно від технологічних прийомів контролювання забур'янення за умов центрального Лісостепу України. Головним фактором, що визначає ступінь забур'янення посівів, є надходження енергії ФАР до поверхні грунту. За умов зниження рівня освітлення на 97,3 % від повного забезпечення світлом кількість бур'янів становила лише 4,8 % від максимальної. Найбільш чутливими до зниження рівня інтесивності енергетичного забезпечення є види Aarathus retroflexux L., Chenopodium album L., Solanum nigrum L. Нова система захисту посівів цукрових буряків від бур'янів, що враховує довготривале порушення у них процесів фотосинтезу, дозволяє у 2 рази та більше знизити витрати гербіцидів. У видів Gallinsoga parviflora Cav., Chenopodium album L. за умов внесення на посівах генетично модифікованих гібридів цукрових буряків гербіциду "Раундап-біо" за норм 2,0; 1,0; 0,5; 0,25; 0,125 л/га серед рослин, що вижили та дали потомство, виявлено стійкі мутанти з гіпоанеуплоїдним, гексаплоїдним і пентаплоїдним станом геному. Продуктивність посівів цукрових буряків з використанням нової системи захисту від бур'янів становила 103,3 - 104,8 %. Рентабельність її застосування гербіцидів перевищувала традиційні на 14,9 - 19,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА349730

Рубрики:

      
3.

Бовсуновський В.М. 
Біологічні особливості пасльону чорного - Solanum nigrum L. та удосконалення системи захисту від нього посівів цукрових буряків: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / В.М. Бовсуновський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено біологічні особливості розвитку пасльону чорного - Solanum nigrum L. і процеси забур'яненості в агрофітоценозах цукрових буряків. Виділено фенологічні фази розвитку пасльону чорного, визначено їх тривалість. Проаналізовано особливості проростання насіння бур'яну та його шкідливість у посівах цукрових буряків. Розроблено заходи ефективного контролювання пасльону чорного й інших бур'янів у посівах цукрових буряків на підставі поєднання хімічного (проведення трьох послідовних обприскувань баковою композицією гербіцидів: Бетанал Експерт, 27 % к.е. - 0,75 л/га + Голтікс, 70 % к.с. - 1 л/га + Сільвет - 0,06 л/га й одного - грамініцидом Пантера, 4 % к.е. - 1 л/га) та фітоценотичного (створення рівномірного посіву рослин цукрових буряків з густотою стояння 110 тис. шт/га на час проведення збирання урожаю коренеплодів) прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152 + П146.7 +
Шифр НБУВ: РА363208

Рубрики:

      
4.

Марчук О.О. 
Біорізноманіття деревних видів у дендраріях і парках Харківщини та перспективи їх використання в лісовому господарстві й озелененні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.О. Марчук ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено біорізноманіття дендропарків та осередків культивованої дендрофлори Харківщини. Досліджено потенційно перспективні інтродуковані види дерев, наведено таксаційні, біоекологічні, декоративні характеристики, їх оцінку. Визначено перспективні види та форми інтродуцентів для впровадження у лісове господарство, захисне лісорозведення та озеленення регіону. Описано адаптовану методику збереження і розмноження Sorbus domestica в культурі in vitro. Розроблено рекомендації щодо впровадження в лісове господарство, захисне лісорозведення та озеленення найбільш продуктивних і стійких видів та форм деревних інтродуцентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0(4УКР-4ХАР) + П38-45(4УКР-4ХАР) +
Шифр НБУВ: РА342351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Черниш І.В. 
Вдосконалення природоохоронної діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.В. Черниш ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток економіки України та промислового сектору зокрема щодо стійкості економічних, соціальних та екологічних показників. Удосконалено інструменти природоохоронної діяльності промислових підприємств. Досліджено процес формування економічного механізму екологічної політики України та існуючі в міжнародній практиці екологічні стратегії та інструменти для їх реалізації на рівні промислового підприємства. З'ясовано особливості впровадження системи управління навколишнім середовищем згідно з ДСТУ ISO 14 000 для окремих промислових підприємств, а також здійснення аудиту та оцінки ефективності даної системи. Розглянуто теоретичні аспекти можливості та доцільності поєднання результатів фінансового аналізу проекту з оцінкою його впливу на навколишнє середовище. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення процедури оцінки впливу проекту щодо організації природоохоронної діяльності на навколишнє середовище в Україні на прикладі Пасичнянського нафтогазового родовища в Івано-Франківській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28 +
Шифр НБУВ: РА344022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Литовченко А.В. 
Вивчення ролі фосфоглюкомутази у метаболізмі картоплі (ISolanum tuberosum/I L.): Автореф. дис... канд. біол. наук / А.В. Литовченко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням фізіологічних, біохімічних та молекулярно-біологічних методів проаналізовано вплив зниження активності пластидної та цитозольної ізоформ фосфоглюкомутази на фотосинтетичний метаболізм рослин картоплі. Як об'єкт дослідження використано трансгенні рослини, в яких експресія відповідних генів була пригнічена за методом антисенс-РНК. Встановлено, що зниження активності пластидної ізоформи фосфоглюкомутази катоплі призводить до зниження рівня біосинтезу крохмалю в листі, зсуву розподілу вуглецю в напрямку синтезу пластидних амінокислот та пригнічення фотосинтезу за рахунок зменшеної рецикуляції неорганічного фосфату. Визначено, що зниження активності цитозольної ізоформи зумовлює значне пригнічення росту та затримки розвитку рослин, істотного пригнічення фотосинтезу та значних змін у біосинтезі нуклеотидів та амінокислот. Вперше отримано рослини картоплі, в яких експресувалась гетерологічна фосфоглюкомутаза з Escherichia coli. Виявлено, що підвищення активності фосфоглюкомутази в цитозолі призводить до значного перерозподілу вуглецю між синтезом сахарози та крохмалю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-27
Шифр НБУВ: РА320900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Макаренко П.О. 
Геопросторова організація автомобілебудування Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження географії високотехнологічних виробництв на прикладі автомобілебудування. Проаналізовано його функціонально-просторову структуру за умов глобалізації. Доведено, що діяльність сучасної автомобілебудівної галузі, на відміну від попередніх етапів розвитку, взаємопов'язана з безперервною та взаємодоповнювальною роботою виробничого та невиробничого секторів. З'ясовано, що у виробничому процесі головну роль відіграють певні, фактори а саме: покращання організаційної структури та внутрішніх функціональних зв'язків транснаціональних корпорацій (ТНК), зокрема шляхом впровадження принципів виробничої та транспортної логістики; конкуренція та співробітництво автомобілебудівних ТНК на світових ринках; всебічне впровадження software; виключна роль науково-дослідних, виробничо-конструкторських і дизайнерських робіт. Установлено, що система збуту автомобілів має певні геопросторові закономірності розвитку (імпорт - створення власного виробництва), що показано на прикладі роботи дилерівських фірм ТНК Volkswagen - Pengeot в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4)683.7 +
Шифр НБУВ: РА351820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ткачук О.О. 
Дія ретардантів на морфогенез, період спокою і продуктивність картоплі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Ткачук ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних за механізмом дії ретардантів - декстрелу, паклобутразолу та хлормекватхлориду - на морфогенез, перерозподіл асимілятів та продуктивність рослин картоплі (Solanum tuberosum L.). Встановлено здатність даних препаратів регулювати ростові процеси, гістогенез, гормональний статус та вихід бульб картоплі зі стану спокою. Доведено, що найбільшу рістгальмуючу дію викликає 0,025 % паклобутразол. Виявлено, що у разі підвищення доз азотних добрив дія ретардантів менш виражена. Доведено найбільшу ефективність застосування ретардантів з метою підвищення продуктивності пізньостиглого сорту картоплі "Ласунак". Для ранньостиглих, середньоранніх та середньостиглих сортів ефект нестійкий, але у всіх варіантах виявлено збільшення кількості бульб у кущі. Встановлено, що дія ретардантів реалізується через уповільнення активності маргінальних меристем та, відповідно, зменшення площі листка рослин. За даних умов виявлено потовщення листової пластинки за рахунок більш активного розвитку стовпчастої асиміляційної паренхіми. Доведено, що ретарданти викликають зміни гормонального балансу рослини. Зокрема показано, що паклобутразол впливає на зміщення метаболізму фітогормонів терпенової природи, проявом якого є утворення абсцизової кислоти. Виявлено, що уповільнення росту на перших етапах розвитку рослин супроводжується збільшенням у листках і стеблі основної транспортної форми - сахарози. Встановлено відсутність достовірної різниці вмісту крохмалю у бульбах контрольних та оброблених ретардантами рослин. Експериментально виявлено вплив ретардантів на підвищення вмісту основних елементів мінерального живлення - азоту, фосфору та калію. Доведено, що застосування препаратів з антигібереліновим механізмом дії призводить до уповільнення проростання бульб внаслідок зменшення активності амілазного комплексу. Встановлено, що уповільнення росту паростків за дії ретардантів у зимовий період супроводжується тимчасовим депонуванням надлишку вуглеводів у них у вигляді крохмалю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-468.5 +
Шифр НБУВ: РА353573

Рубрики:

      
9.

Полтавець В.Д. 
Діяльність органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості надання громадських послуг: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.Д. Полтавець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність системного підходу до організації діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості надання послуг територіальним громадам. Описано структуру процесів діяльності органів місцевого самоврядування та взаємозв'язки її складових, розроблено науково-практичні підходи та моделі використання одержаних наукових результатів. Проведено моделювання системи управління містом з використанням принципів управління якістю, які передбачають чітку організацію діяльності органів місцевого самоврядування у поєднанні з лідерством, компетентністю посадових осіб, забезпеченість ресурсами у межах визначеного законодавством поля діяльності, розробку процесів надання послуг, забезпечення громадян повною інформацією про них, залучення громадськості до визначення результативності роботи та прийняття рішень на підставі фактів. Проведено адаптацію вимог міжнародного стандарту серії ISO 9001-2000 до організації діяльності органів міцевого самоврядування щодо забезпечення якості надання послуг для територіальних громад. Доведено, що дотримання вимог міжнародного стандарту сприятиме удосконаленню роботи виконавчих органів місцевого самоврядування, надає можливість провести самооцінку організації, аналіз актів місцевої нормотворчості, на яких грунтується виконання персоналом повноважень і надання послуг територіальним громадам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9 +
Шифр НБУВ: РА359911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гауффе Г. 
Еколого-економічний аналіз розвитку меблевої промисловості Німеччини, Польщі та України у контексті вимог охорони навколишнього середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Г. Гауффе ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено систему еколого-економічного аналізу як передумови ефективного управління підприємством. Проведено порівняння основних макроекономічних показників трьох досліджуваних країн. Обгрунтовано доцільність використання передового досвіду Німеччини та Польщі з метою розробки на його основі рекомендацій щодо розвитку меблевої галузі України за умов ринкової економіки для досягнення стабільності. Розроблено методичний інструментарій стосовно еколого-економічної оцінки меблевої промисловості. Наведено теоретичні положення розробки загальних напрямків переходу меблевих підприємств України до еколого-економічної діяльності та досягнення оптимального поєднання ринкових механізмів а також заходів державного регулювання раціонального використання природних (лісових) ресурсів та охорони навколишнього середовища. Визначено науково-методичні рекомендації щодо впровадження на меблевих підприємствах України екологічного менеджменту на основі міжнародних стандартів серії ISO 14000.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4НІМ)306.165.155-28 + У9(4ПОЛ)306.165.155-28 + У9(4УКР)306.165.155-28 +
Шифр НБУВ: РА321158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хлієва О.Я. 
Еколого-енергетичне обгрунтування переведення вітчизняного холодильного обладнання на альтернативні холодоагенти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.Я. Хлієва ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Зазначено, що основним напрямком переведення холодильного обладнання на альтернативні холодоагенти є пошук можливостей економії матеріальних та енергетичних ресурсів і зниження антропогенного навантаження на навколишнє середовище у процесі виробництва штучного холоду. Запропоновано нові коефіцієнти для оцінки еколого-термоекономічної ефективності холодильного обладнання, які сприяють розвитку існуючої у країнах Європейського Союзу концепції оцінки ефективності використання енергетичних ресурсів за повний "життєвий цикл" обладнання (стандарти серії ISO 14 000). Здійснено кількісну оцінку екологічної доцільності застосування натуральних пожежонебезпечних холодоагентів у різних типах холодильного обладнання. Доведено, що екологічний ефект від регулювання емісії галоїдопохідних холодоагентів може набагато перевищувати наслідки від термодинамічно обгрунтованого вибору енергетично ефективного робочого тіла. Розглянуто внесок різних факторів в еколого-енергетичну ефективність різних типів даного обладнання. Проведено зіставлення та аналіз причин розходження у значеннях показників енергетичної ефективності обладнання, одержаних за результатами теоретичних досліджень та експлуатаційних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА323544

Рубрики:

      
12.

Решміділова С.Л. 
Забезпечення якості продукції на основі соціального управління якістю роботи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Л. Решміділова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено класифікацію факторів, що впливають на якість роботи працівників. Досліджено динаміку впливу якісних показників роботи на якість продукції та ефективність виробництва. Запропоновано адаптацію міжнародних стандартів ISO 9000: 2000 і концепції TQM до вимог вітчизняних підприємств. Розглянуто основні положення соціального управління якістю роботи, висвітлено можливість їх застосування в процесі забезпечення якості продукції. Розкрито структуру синергетичної діяльності працівників в управлінні якістю роботи. Описано спосіб оцінки факторів якості роботи на основі евристичного прогнозування. Побудовано математичну модель ранжування показників якості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-823.2
Шифр НБУВ: РА319318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Побережний Л.Я. 
Закономірності корозійно-механічної деградації трубопроводів у складних умовах експлуатації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.13 / Л.Я. Побережний ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2008. — 34 с. — укp.

Розроблено об'єднану принципову схему оцінювання потенційних небезпек, розрахунку та контролю експлуатаційних ризиків, яка відповідає чинним нормативним документам і містить суттєві вдосконалення, які дають змогу покращити заходи стосовно контролю експлуатаційних ризиків. Доведено необхідність урахування ефекту Баушінгера у разі оцінювання несучої здатності матеріалу морських трубопроводів під час укладання та у процесі експлуатації. Проведено математичну інтерпретацію та введено силовий і деформаційний критерії оцінювання ефекту Баушінгера. Досліджено корозійно-механічну деградацію сталі трубопроводу на повітрі та у 12-ти модельних середовищах та показано, що найбільша небезпека втрати трубопроводом несучої здатності внаслідок корозійно-механічної деградації є у хлоридо-сульфатних і підкислених хлоридо-сульфатних електролітах. Проведено математичну інтерпретацію та розроблено підходи до прогнозування живучості основного металу та зварних з'єднань трубопроводів на повітрі та у корозійних середовищах. Для спрощення інженерних розрахунків введено коефіцієнти живучості. Доведено необхідність суттєвого вдосконалення й оновлення наявної нормативної бази з оцінювання та прогнозування безпеки та надійності трубопроводів. Розвинуто наукові основи Концепції досягнення безпеки трубопровідних систем на всіх стадіях життєвого циклу - від проектування до експлуатації. Проведено гармонізацію європейського стандарту ISO 13703:2000 "Нафтова та газова промисловість. Проектування і встановлення трубопровідних систем на морських експлуатаційних платформах" з урахуванням національної специфіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.04 +
Шифр НБУВ: РА360119

Рубрики:

      
14.

Соловяненко Д.В. 
Інтернет-технології бібліотечного сервісу в Україні: становлення і розвиток (1990-ті рр. - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Д.В. Соловяненко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні тенденції впровадження телекомунікаційних технологій у практику обслуговування вітчизняних бібліотек. Вперше досліджено закономірності динаміки підключення бібліотек України до мережі Інтернет і створення ними власних веб-проектів. Виділено 47 статистичних показників, які є істотно важливими для оцінки стану української бібліотечної інтернетизації на певному етапі: 21 показник для оцінки бібліотечної інтернетизації в цілому, 15 деталізованих показників у бібліотечних мережах та 11 деталізованих показників у регіонах України. Розроблено методологію кількісної й якісної оцінки бібліотечного веб-сегмента українського сегмента мережі Інтернет (УСМІ) на базі паспортизації бібліотечних веб-сайтів. Вперше проведено системне моніторингове дослідження динаміки змін у вітчизняному бібліотечному веб-сегменті. Розроблено цілісну технологію бібліотечного Інтернет-сервісу (БІС) з урахуванням норм стандарту ISO 13407-1999 "Людино-центричні процеси проектування інтерактивних систем" і бібліотекознавчих вимог до системи інтерактивного обслуговування користувачів. Визначено напрями розширення можливостей впровадження Інтернет/Екстранет/Інтранет-технолоій для надання бібліотечного сервісу, розглянуто фактори, що впливають на темпи розвитку БІС у бібліотеках України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 в2:З970.312.1 + Ч734(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА355698

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Качурик І.І. 
Квантові та ортогональні симетрії в квантовій теорії: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.І. Качурик ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Розроблено та використано в задачах квантової теорії гармонічний (парціально-хвильовий) аналіз на узагальнених гіперболоїді та конусі, група рухів яких G - довільна напівпроста некомпактна група. Одержано в уявному вигляді узагальнені гіперферичні функції та інфінітезимальні оператори ряду вищих груп симетрій. Зокрема, знайдено для них q-аналоги формул класичних ККГ і КР, повні групи симетрій, різні рекурентні формули, різницеві рівняння другого порядку, асимптотичні співвідношення. Показано, що q-ККГ можуть бути одержані в асимптотиці з q-КР. Установлено різноманітні властивості квантових чисел (q-чисел). Визначено спектр: власні вектори та функції перекриття для тих, що можуть бути представлені матрицями Якобі операторів типу Гамільтона у незвідних представленнях квантових груп. Розвинуто теорію когерентних станів групи де Сіттера SO(1,4). У межах релятивістської квантової теорії розвинуто формалізм гармонічного аналізу, зв'язаного з моделлю імпульсного простору постійної кривизни, групою рухів якого є SO(1,4).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.1,022
Шифр НБУВ: РА326493

Рубрики:

      
16.

Янішен І.В. 
Клініко-лабораторна оцінка і обгрунтування клінічного застосування нового вітчизняного альгінатного відбиткового матеріалу "Стомальгін-04": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Янішен ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено новий вітчизняний безпиловий альгінатний матеріал "Стомальгін-04" для одержання анатомічних відбитків. Вивчено фізико-механічні та технологічні властивості альгінатного відбиткового матеріалу (АВМ) "Стомальгін-04" та запропоновано методику оцінки й універсальну класифікацію АМВ за узагальненим показником технологічної якості. Комплексно досліджено фактори, які визначають розмірну точність гіпсових моделей, відлитих з відбитків, виготовлених з альгінатних матеріалів, і розроблено стандартизовану за критеріями ISO-1563 систему оцінки якості стоматологічних відбитків з різних АВМ з урахуванням розмірної точності зубних протезів. Вивчено закономірності первинної (усадки матеріалу) та вторинної (розширення гіпсу) зміни розмірної точності гіпсової моделі у їх системному взаємозв'язку. Обгрунтовано оптимальні технологічні варіанти клінічного застосування АВМ і марки гіпсу для виливки моделей. Уперше застосовано АВМ "Стомальгін-04" під час виготовлення знімних конструкцій зубних протезів з урахуванням розмірної точності опорних елементів, а також анатомічних особливостей альвеолярного відростка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА334748

Рубрики:

      
17.

Бондар А.О. 
Лісівничі основи формування високопродуктивних насаджень у дібровах Поділля: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / А.О. Бондар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

На підставі теоретичних узагальнень і репрезентативної експериментальної перевірки виявлено нові біологічні та екологічні властивості дуба звичайного, берези лікувальної (Sorbus torminalis (L.) Crantz.), черешні (Cerasus avium (L.) Moench) та груші (Pyrus communis (L.)) звичайних, а також інших деревних рослин. Вперше вивчено інтенсивність розростання трав'яних рослин на зрубах та у часткових культурах і їх значення у процесі природного поновлення деревних рослин у свіжих дібровах. Виявлено вплив ширини міжрядь на розмір крони, загальну масу гілок, листя та запас стовбурової деревини. Встановлено взаємозв'язок розмірів крони з приростом дерев дуба за діаметром. З'ясовано вплив ширини міжрядь на об'єм заболонної деревини та її вологість, а також вологе насичення грунту та зосередження дрібного коріння за шарами земляного покриву у вертикальній площині. На основі стаціонарних досліджень обгрунтовано значення інтенсивності доглядових рубань у часкових культурах на підвищення продуктивності насаджень, вихід і вартість сортиментів. Доведено, що за умови ширини міжрядь два - три метри у часткових культурах дуба звичайного формується найвищий запас стовбурної деревини, вихід сортиментів та їх вартість. На базі використання електрофізіологічних параметрів (імпедансу, поляризаційної ємності та біоелектричних потенціалів) вперше встановлено залежність життєвої здатності дуба звичайного від інтенсивності проведення доглядових рубань і ширини міжрядь у часткових культурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА334868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Сакало В.Д. 
Метаболізм сахарози і його регуляція в рослинах з різним складом запасних вуглеводів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.Д. Сакало ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2004. — 41 с. — укp.

Досліджено специфіку функціонування основних ферментів метаболізму сахарози в онтогенезі рослин, що синтезують крохмаль (на прикладі картоплі - Solanum tuberosum L. і кукурудзи -Zea mays L.) та запасають сахарозу (у цукрового буряка - Beta vulgaris L.). Наведено докази регуляторної ролі сахарозосинтази в біосинтезі крохмалю. Встановлено, що інтенсивність крохмалеутворення може забезпечити лише сумісна дія двох ферментів, що синтезують АДФГ, - сахарозосинтази та пірофосфорилази. Здійснено очищення сахарозосинтази коренеплодів цукрових буряків і встановлено наявність молекулярних форм ферменту. Виявлено відмінності за вмістом і кінетикою молекулярних форм сахарозосинтази у різних сортів цукрових і кормових буряків, що свідчать про їх регуляторну роль у цукронакопиченні. Встановлено імунологічну гомологію молекулярних форм сахарозосинтази коренеплодів цукрового буряка та ферменту різних сортів, гібридів і видів дикого буряка. Обгрунтовано можливість підвищення продуктивності цукрових буряків шляхом дії регуляторів росту рослин (РРР) - емістиму C та бетастимуліну на ферментні системи синтезу та метаболізму сахарози. Виявлено реакцію різних сортів цукрових буряків під впливом емістиму C і бетастимуліну й оптимізовано терміни їх обробки для підвищення продуктивності рослин. Експериментально обгрунтовано, що основні втрати сахарози під час зберігання коренеплодів цукрових буряків за несприятливих умов відбуваються за рахунок активації сахарозосинтази. Встановлено можливість інгібування ферменту фізіологічно активними речовинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.123 + П127.25 +
Шифр НБУВ: РА333422

Рубрики:

      
19.

Трофимова О.К. 
Методи забезпечення ефективності консалтингової діяльності на підприємствах промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.К. Трофимова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — К., 2002. — 17 с. — укp.

Наведено класифікацію консалтингової діяльності завдяки розробці комплексної предметної та суб'єктної класифікації та класифікатора за 15 ознаками консалтингових послуг. Розроблено концептуальну модель консалтингової діяльності на підставі принципів Тотальної якості та стандартів ISO. Удосконалено методику фінансової діагностики підприємств промисловості з урахуванням комплексної оцінки фінансового стану підприємств промисловості. Запропоновано багатокрокову комплексну систему аналізу ефективності консалтингової діяльності з боку консультанта та підприємств промисловості з урахуванням якісних і кількісних показників консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301в611
Шифр НБУВ: РА317792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Яцишин В. В. 
Методи і засоби забезпечення та контролю якості програмних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / В. В. Яцишин ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано метод проектування вимог якості до програмних систем на основі формалізованих моделей якості стандарту ISO/IEC 25010, що забезпечує уніфіковане їх представлення на кожній стадії життєвого циклу. Розроблено метод комунікації вимог якості на основі методології QFD, що дозволяє встановити залежності між вимогами якості на стадіях життєвого циклу. Запропоновано метод контролю й управління якістю програмних систем на стадіях життєвого циклу, сутність якого полягає у проведенні процедур валідації, верифікації та корекції каскадно розроблених вимог якості на кожному етапі проектування. Побудовано технологію оцінювання якості програмних систем, яка базується на теоретично обгрунтованих процесах проектування та реалізації загального процесу оцінювання якості та реалізується шляхом прямого використання вимог, розроблених на основі запропонованих методів. Розроблено програмний комплекс підтримки запропонованих методів і технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА383184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського