Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2830)Журнали та продовжувані видання (4618)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4БіЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Вакуленко В.М. 
Акмеологічний підхід у теорії й практиці вищої педагогічної освіти України, Білорусі, Росії (порівняльний аналіз): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.М. Вакуленко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено історію виникнення та розвитку акмеологічних ідей в українській, білоруській та російській педагогічній теорії та практиці. Розкрито сутніть та особливості впровадження акмеологічного підходу в процес професійної підготовки педагога. Зроблено порівняльний аналіз програм розвитку педагогічної освіти, виявлено спільні та відмінні риси в системах підготовки педагогів й освітніх стандартах України, Росії, Білорусі у структурному та змістовому аспектах. Проведено порівняльне дослідження структурних і функціональних компонентів професійної готовності майбутніх педагогів до продуктивної діяльності. Розроблено концепцію реалізації акмеологічного підходу у вищій педагогічній освіті (АПВПО), на базі якої шляхом теоретичного моделювання розроблено концептуальну модель продуктивної педагогічної діяльності. З урахуванням виявлених порівняльних характеристик обгрунтовано шляхи впровадження акмеологічного підходу в теорію та практику вищої педагогічної освіти України з метою удосконалення та підвищення якості професійної підготовки майбутніх вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР) + Ч489.514(4БІЛ) + Ч489.514(4РОС) + Ч311.69 + Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА358512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Романько О.В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Романько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622 +
Шифр НБУВ: Ра369560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дем'янчук Ю.А. 
Білорусько-російські відносини (1991 - 2000 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Дем'янчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено розвиток взаємовідносин Білорусі та Росії в період з 1992 р. - тобто з моменту розпаду СРСР і початку існування двох держав як самостійних, і до 2000 р. - до моменту ратифікації Договору про Союзну державу Білорусі і Росії. Протягом даного періоду Білорусь та Росія тісно взаємодіяли в політичній, економічній, військовій та соціальній сферах. Зроблено висновок про те, що головним у білорусько-російських відносинах цього періоду була спроба здійснення інтеграції двох держав, що вона не була реалізована в повному обсязі через істотні відмінності між соціально-економічними системами двох країн, рівновекторність курсів реформ в Білорусі і Росії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)64-64(2Рос) + Т3(2Рос)64-64(4Біл) +
Шифр НБУВ: РА368448

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Мартиненко В.В. 
Виникнення державності в Білорусі (1917 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.В. Мартиненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що на початку ХХ ст. ідея білоруського відродження не вичерпувалася культурно-просвітницькими завданнями, а включала в себе пошуки форм національно-державного самовизначення білоруського народу. Розкрито стан національно-політичних сил Білорусі після Лютневої революції в Росії, що внесла новий зміст у визвольний рух Білорусі та вирішення національного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)61-5 + Х2(4БІЛ)611
Шифр НБУВ: РА372023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Фощан Я. І. 
Георгій Кониський як носій українських церковних та культурних традицій на теренах Білорусі: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / Я. І. Фощан ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено основні напрямки діяльності архієпископа Георгія Кониського та з'ясовано його внесок в соціокультурну спадщину українського та білоруського народів ХVІІІ ст. Охарактеризовано його роль як поширювача українських церковних і культурних традицій у Білорусі. Визначено сутність і форми діяльності архієпископа в церковно-адміністративній та культурно-просвітницькій сфері, надано історіофілософську оцінку його творчого доробку як письменника, вченого та проповідника. Розкрито особливості духовного світу преосвященного на підставі вивчення його світоглядних орієнтацій, кола наукових зацікавлень і листування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-725 + Т3(4БІЛ)46-7 + Э372.09(4БІЛ=УКР)-346-028 Георгій Кониський (архієп. Могильовський ; 1717-1795)
Шифр НБУВ: РА381186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Вівчар І.В. 
Інтеграційний вимір міждержавного співробітництва Республіки Білорусь та Російської Федерації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.В. Вівчар ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інтеграційний аспект міждержавного співробітництва Республіки Білорусь і Російської Федерації. Проаналізовано основні зовнішні та внутрішні чинники, а також передумови інтеграційного процесу двох слов'янських держав. Висвітлено теоретичні засади інтеграційних процесів. Проаналізовано особливості, що характеризують інтеграційну складову пострадянського простору, зокрема, висвітлено перспективи існування організації СНД. Оцінено геополітичний потенціал Республіки Білорусь у контексті інтеграції з Російською Федерацією. Проаналізовано трансформацію концептуальних підходів щодо зовнішньої політики Білорусі. Систематизовано основні етапи інтеграції двох держав. Розглянуто основні галузі співпраці Білорусі та Росії. Розглянуто основні проблемні питання побудови Союзної держави Росії та Білорусі, проаналізовано перспективи формування їх політичного союзу. Аргументовано, що модель побудови Союзної держави Росії та Білорусі суттєво відрізняється від багатьох інших регіональних інтеграційних об'єднань, зокрема, Європейського Союзу. Проаналізовано проблемні питання, які заважають перейти інтеграційному процесу на новий якісний рівень (неузгодженість щодо інтеграційної моделі союзної держави (федерація або конфедерація), відсутність спільної зовнішньої політики та валютного режиму). Доведено, що ефективний поступальний розвиток білорусько-російської інтеграції у різних її галузях безпосередньо залежить від вирішення політично-правових питань, які відповідатимуть новим вимогам і реаліям сучасного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4БІЛ)64-(4РОС) +
Шифр НБУВ: РА368919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Слишова С.О. 
Основні домінанти та особливості поглиблення економічних зв'язків між Україною і Республікою Білорусь: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.О. Слишова ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено особливості економічного розвитку України та Республіки Білорусь за умов глобалізації світової економіки та обгрунтовано чинники, які найсуттєвіше впливають на розвиток їх зовнішньоекономічних відносин. Уточнено зміст зовнішньоекономічних зв'язків та визначено передумови постсоціалістичного розвитку економічних українсько-білоруських інтеграційних процесів. Визначено спільні та відмінні тенденції в експортно-імпортних доктринах України та Республіки Білорусь у національних та світових потоках товарів і послуг з урахуванням особливостей внутрішнього та глобалізації світового ринків. Розроблено систему організаційно-економічних заходів щодо вдосконалення зовнішньоекономічних зв'язків між двома державами, основою якої є експортно-імпортна діяльність та транскордонне співробітництво. Науково обгрунтовано методичні підходи щодо оцінки економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності між Україною та Республікою Білорусь на підставі здійснення розрахунків коефіцієнта збалансованості. Розроблено модель алгоритму розрахунку економічної ефективності зовнішньоторговельної угоди на рівні суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що сприятиме визначенню економічної доцільност укладання такої угоди. Визначено пріоритетні напрями перспективного розвитку зовнішніх економічних зв'язків між Україною та Республікою Білорусь, основу яких становить зовнішньоторговельна діяльність, військово-технічне співробітництво, агропормисловий комплекс, розробка проектів трансєвропейських мереж (транспортні, енергетичні), спільна розробка та участь в проектах щодо подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4БІЛ)80
Шифр НБУВ: РА321409

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бориняк О. К. 
Польсько-білоруські відносини (1991 - 2004 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. К. Бориняк ; НАН України ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича ; Ін-т народознав. — Л., 2011. — 24 с. — укp.

Запропоновано систематизований історіографічний аналіз проблеми, опрацьовано польські та білоруські джерела, які вперше введено в науковий обіг. Вивчено геополітичні аспекти польсько-білоруських відносин, з'ясовано вплив на двосторонні відносини розширення НАТО на Схід, євроінтеграційних прагнень Республіки Польща та чинників економічного співробітництва й енергетичної безпеки. Відображено вплив національних меншин і найпоширеніших віровизнань обох країн на розвиток польсько-білоруських відносин. Зазначено, що дослідження є першою спробою аналізу, систематизації та узагальнення значного фактологічного матеріалу з польсько-білоруських двосторонніх відносин 1991 - 2004 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)64-64(4БІЛ) + Т3(4БІЛ)64-64(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА379941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Булгаков В.В. 
Проблема національної свідомості у білоруській філософській культурі кінця ХІХ - початку ХХ ст. (на матеріалі художньої літератури): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / В.В. Булгаков ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано ідейні передумови виникнення сучасного білоруського націоналізму, а також з використанням певних матеріалів розглянуто його класичну редакцію, розроблену Ф.Богушевичем. Досліджено питання щодо запізнілості білоруського націоналізму, а також причин радикалізації білоруських національних еліт у другій половині XIX ст. Здійснено еволюційно-компаративний аналіз поняття нації та націоналізму упродовж низки історико-культурних епох, виявлено певні відомості з галузей історичної соціології та політології. З використанням методів філологічних наук, а саме методики текстологічного аналізу розглянуто тему світогляду особи та нації з залученням літературних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4БІЛ)5 + Ф055.256 + С5*21 + Ф5 в +
Шифр НБУВ: РА334281

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Стрикун І. С. 
Становлення білоруської державності (1917 - 1921 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. С. Стрикун ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено становлення білоруської державності від створення білоруських партій та політичних організацій і висунення ними на передній план ідеї національного самовизначеня Білорусі до укладення Ризького мирного договору, яким визначався радянсько-польський кордон. Створення Білоруської Народної Республіки було одним з визначальних чинників першого проголошення радянською Росією утворення Соціалістичної Радянської Республіки Білорусь (СРРБ). Розкрито характер і причини нетривалого існування СРРБ та об'єднаної радянської республіки Литви та Білорусі. Доведено, що утворення білоруської держави стало результатом складних процесів післявоєнного переоблаштування світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)612-5
Шифр НБУВ: РА374675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Трофімчук А.В. 
Становлення радянської системи освіти в західних областях Білоруської Радянської Соціалістичної Республіки в 1939 - 1941рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Трофімчук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто процес становлення радянської системи освіти на землях, приєднаних до БРСР на першому етапі Другої світової війни. Проаналізовано фактори, які спричинили створення даної системи, визначено її дійсні пріоритети. Досліджено розвиток структури освіти, шляхом верифікації встановлено та охарактеризовано його статистичні показники. Зазначено, що дослідження проводилося тематично та не ізольовано, а з врахуванням соціального, економічного, ментального (сприйняття населенням перетворення у сфері освіти та реакції на ці перетворення) контексту, а також глобальної політики внутрішніх процесів у Радянській Країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БЄЛ)61-7 + Ч33(4БІЛ) +
Шифр НБУВ: РА330456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Засадко В. В. 
Структурна економічна інтеграція прикордонних регіонів України, Білорусі та Польщі в процесі розширення ЄС: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В. В. Засадко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано структурну економічну інтеграцію прикордонних регіонів, тріангулярну концепцію транскордонного співробітництва, яка реалізується через трикутники економічного зростання та тріангулярні транскордонні мережі обміну досвідом між адміністративно-територіальними одиницями. Узагальнено теоретичні підходи до транскордонного співробітництва як фактора регіонального розвитку за умов інтеграційних процесів. Визначено особливості транскордонного співробітництва в Європейській політиці сусідства. Обгрунтовано стратегічні рішення з посилення інтеграції прикордонних регіонів України, Польщі та Білорусі, напрями вдосконалення інституційного базису транскордонного співробітництва та засади формування тріангулярних транскордонних мереж обміну досвідом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 + У9(4УКР)80 + У9(4БІЛ)80 + У9(4ПОЛ)80
Шифр НБУВ: РА376010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шипунов Г.В. 
Теоретико-методологічні засади аналізу сучасного авторитаризму (на прикладі Росії та Білорусі): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.В. Шипунов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Однією з основних особливостей трансформаційних процесів на пострадянському просторі є формування й утвердження у певних країнах цього регіону політичних режимів, які, поєднуючи елементи авторитаризму та демократії, утворюють новий, гібридний тип політичних режимів. Здійснено комплексний аналіз основних підходів щодо розуміння поняття "політичний режим", на базі якого сформульовано дефініцію цієї категорії. Визначено основні етапи становлення та розвитку транзитології як напряму транзитологічної парадигми дослідження суспільно-політичних трансформацій. Проаналізовано та систематизовано основні підходи щодо концептуалізації гібридних режимів. Наведено визначення цієї категорії. Виділено основні індикатори, які дають змогу ідентифікувати належність певного режиму до розряду гібридних. Розроблено методику підрахунку цих індикаторів. На базі розробленої теоретико-методологічної схеми проведено комплексний аналіз особливостей функціонування політичних режимів Росії під час президенства В.Путіна та Білорусі у період правлення А.Лукашенка. Ці режими визначено як, відповідно, напівавторитарний режим і режим авторитарної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4РОС)12 + Ф3(4БІЛ)12 +
Шифр НБУВ: РА355054

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського