Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (129)Книжкові видання та компакт-диски (106)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р282.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Андрюкова Л. М. 
Дослідження з стандартизації фармацевтичної розробки лікарських препаратів у формі очних крапель: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.03 / Л. М. Андрюкова ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції. — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Вперше в Україні проведено систематизовані наукові дослідження зі стандартизації фармацевтичної розробки очних крапель, на підставі яких запропоновано науково обгрунтований методологічний підхід з критеріями якості, їх величинами та межами прийнятності для розробки даної лікарської форми. Запропонований методологічний підхід базується на застосуванні комплексного аналізу фізико-хімічних, фармако-технологічних і медико-біологічних факторів, що підтверджено на прикладі фармацевтичної розробки ряду очних крапель з лікарськими речовинами різної хімічної природи та фармако-терапевтичної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Р66-52
Шифр НБУВ: РА380128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тимошик Ю.В. 
Контроль якості лікарських засобів - антагоністів кальцію методами фотометричного та хроматографічного аналізу: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / Ю.В. Тимошик ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено чутливі, прості у виконанні спектрофотометричні та хроматографічні методики кількісного визначення лікарських речовин - блокаторів кальцієвих каналів у їх лікарських формах. Встановлено оптимальні умови й аналітичні характеристики реакцій амлодипіну бесилату з алоксаном, верапамілу гідрохлориду з нінгідрином, дилтіазему гідрохлориду з алюміноном, фенігідину та німодипіну з натрію гідроксидом. Розроблено прості та доступні методики кількісного спектрофотометричного визначення досліджуваних речовин у сучасних лікарських препаратах і наведено для них основні валідаційні характеристики. Показано можливість використання алоксану як детектуючого реагента для лікарських речовин, похідних 1,4-дигідропіридинів та експериментально встановлено умови детектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 с25 + Р281.73
Шифр НБУВ: РА374962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Антіпова О.Є. 
Метод зовнішнього стандарту при дослідженні і контролю якості лікарських препаратів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / О.Є. Антіпова ; НАН України, Державний науковий центр лікарських засобів. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Р282.51

Рубрики:

      
4.

Денисенко Н. В. 
Метрологічні аспекти валідації методик кількісного визначення лікарських засобів методом стандарту: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.03 / Н. В. Денисенко ; ДП "Укр. наук. фармакопейн. центр якості лікар. засобів". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено критерії прийнятності для валідаційних характеристик фармакопейних методик кількісного визначення методом стандарту з застосуванням принципу незначущості й удосконалено процедуру валідації цих методик. Розроблено раціональну схему проведення валідації для одночасного оцінювання характеристик лінійності, прецизійності та правильності. Запропоновано застосування нормалізованих координат, що дозволяє сформулювати єдині критерії, що пов'язані тільки з допусками вмісту, але не залежать від специфіки конкретних речовин і відгуку аналітичного сигналу. Наведено методику оцінювання невизначеності фармацевтичних кількісних методик аналізу, виходячи з фармакопейних вимог до даних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Р282.51
Шифр НБУВ: РА380777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Борщевський Г.І. 
Розробка і стандартизація технології та методів контролю якості біотехнологічних препаратів на прикладах інтерферону альфа-2b та низькомолекулярного гепарину: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Г.І. Борщевський ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано і експериментально підтверджено можливість кількісного визначення інтерферону альфа-2b імуноферментним методом для контролю промислового виробництва препаратів, що містять інтерферон альфа-2b на всіх стадіях технологічного процесу. Вперше науково обгрунтовано склади ін'єкційних форм розчину інтерферону альфа-2b з вмістом діючої речовини 18 млн МЕ/2,5 мл. Розроблено двовимірну методику COSY-90 для ідентифікації та визначення домішок гіперсульфованого хондроїтину сульфату в розчинах низькомолекулярного гепарину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770 + Р282.4 + Л663.15
Шифр НБУВ: РА369335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шовковий А.В. 
Розробка методів аналізу нових біологічно активних сполук у ряду похідних амінокислот для стандартизації лікарських засобів на їх основі: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / А.В. Шовковий ; НАН України, Державний науковий центр лікарських засобів. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Р282.51

Рубрики:

      
7.

Лисоченко Л.М. 
Розробка методів контролю та стандартизація деяких фітохімічних препаратів по біологічно активним класам сполук: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Л.М. Лисоченко ; НАН України, Державний науковий центр лікарських засобів. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Р282.51

Рубрики:

      
8.

Алмакаєв М.С. 
Розробка складу і стандартизація технології комбінованих ін'єкційних лікарських засобів, що містять місцевий анестетик: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / М.С. Алмакаєв ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції". — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше в Україні запропоновано науково-методичні підходи щодо розробки складу та технології виробництва комбінованих ін'єкційних лікарських засобів (ЛЗ), які містять анестетик лідокаїну гідрохлорид. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH середовища, які забезпечують фізико-хімічну стабільність розчинів. Визначено й апробовано склад і раціональну технологію ЛЗ у вигляді гіпербаричного розчину для ін'єкцій, що містить клонідину гідрохлорид, який потенціює терапевтичний ефект лідокаїну гідрохлориду. Для збільшення густоти розчину застосовано сорбітол у кількості 5 %. На підставі комплексного вивчення процесів розчинення субстанцій лідокаїну гідрохлориду та натрію диклофенаку обгрунтовано й експериментально підтверджено оптимальні межі pH розчину, необхідні для стабільного існування комбінації речовин, які мають різні значення pH середовища. Показано, що оригінальна комбінація солюбілізаторів і стабілізаторів дозволяє одержати стабільний протягом 2-х років комбінований U13, який містить диклофенак натрію та лідокаїну гідрохлорид. На підставі результатів фізико-хімічних і технологічних досліджень визначено основні критичні параметри технологічноого процесу одержання комбінованих ін'єкційних ЛЗ з місцевим анестетиком. Уперше розроблено та стандартизовано промислову технологію виробництва розчинів для ін'єкцій клокаїн-С і диклокаїн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лідокаїн гідрохлорид + Р282.4 + Л663.15 +
Шифр НБУВ: РА368884

Рубрики:

      
9.

Подгайний Д. Г. 
Розробка та стандартизація нового антидіабетичного засобу на основі діакамфу та метформіну: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.03 / Д. Г. Подгайний ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано фармацевтичну комбінацію двох лікарських речовин - діакамфу та метформіну для розробки на їх основі антидіабетичного засобу. Проведеними фармакологічними дослідженнями встановлено потенціювання гіполіпідемічних, антиатерогенних та антиоксидантних властивостей діакамфу та метформіну, а також зниження у 5,3 раза токсичних властивостей метформіну у складі фармацевтичної комбінації з діакамфом. Запропоновано склад і розроблено раціональну технологію комбінованого антидіабетичного засобу в капсулах, яку опрацьовано за промислових умов. Розроблено методики стандартизації антидіабетичного засобу в капсулах з відповідною валідацією спектрофотометричного визначення кількісного вмісту діакамфу та метформіну в лікарській формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 діакамф + Р281.7/9 метформін + Р282.4 + Л663.32
Шифр НБУВ: РА377109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кучеренко Л.І. 
Розробка технології і стандартизація таблеткових лікарських препаратів на основі похідних 1,2,4-триазолів: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.03 / Л.І. Кучеренко ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції Держ. інспек. з контролю якості лікар. засобів. — Х., 2010. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "інлотрил" + Р282.4 + Л663.35
Шифр НБУВ: РА369942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дмітрієва М.В. 
Стандартизація випробувань на розчинення дозованих лікарських форм: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / М.В. Дмітрієва ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі проведеного аналізу вимог провідних фармакопей світу до тексту "Розчинення" показано необхідність і своєчасність гармонізації вимог Державної Фармакопеї України з Європейською Фармакопеєю. Загальна стаття "2.9.3 Тест "Розчинення" для твердих дозованих форм" включена в Доповнення 2 до Державної Фармакопеї України. Систематично вивчено критичні чинники методик випробування на розчинення. Наведено рекомендації щодо врахування та запобігання їх впливу на одержання вірогідних результатів. Науково обрунтовано діапазон валізації методики за результатами випробувань з розчинення. Розраховано взаємопов'язані з ним критерії валідації. Розроблено методики кількісного визначення діючих речовин у різних дозованих формах, які доцільно використовувати у випробуваннях з розчинення. Спрогнозовано вірогідність виконання тесту "Розчинення" під час проведення контролю у незалежних лабораторіях за результатами підприємства - виробника відповідно до вимог статті "2.9.3. Тест "Розчинення" для твердих дозованих форм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Р282.4 + Р282.4
Шифр НБУВ: РА361521

Рубрики:

      
12.

Євтіфєєва О. А. 
Стандартизація підходів до оцінки якості екстемпоральних лікарських засобів: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.02 / О. А. Євтіфєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено стандартизовану процедуру валідації методик кількісного визначення компонентів екстемпоральних лікарських форм з урахуванням особливостей екстемпоральних лікарських засобів (ЕЛЗ). Визначено особливості проведення валідаційних досліджень для прийнятних за умов виробничих аптек методів: спектрофотометричного, фотоколориметричного, рефрактометричного та титриметричних. Запропоновано теоретично обгрунтовані критерії прийнятності валідаційних характеристик методик для даних методів. За результатами аналізу технічних характеристик і вартості аналітичного обладнання для даних аналітичних методів визначено моделі обладнання, які дозволяють коректно проводити аналіз ЕЛЗ за умов виробничих аптек на регламентованому Державною Фаомакопією України рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4
Шифр НБУВ: РА382630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського