Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (92)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Бойчук Т.В. 
Артеріальна гіпертензія при нефропатіях неімунного генезу: особливості патогенезу, діагностики, лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Бойчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 44 с. — укp.

Систематизовано погляди щодо визначальних факторів виникнення та патогенетичних механізмів артеріальної гіпертензії на тлі нефропатій неімунного генезу - первинного та вторинного хронічного пієлонефриту та діабетичної нефропатії. Подано детальну характеристику добових профілів артеріального тиску та клінічного перебігу гіпертензивного синдрому в хворих на нефропатії неімунного генезу. Досліджено стан центральної та регіонарної (ниркової та церебральної) гемодинаміки та зміни структурно-функціональних властивостей міокарда лівого шлуночка. Встановлено взаємозв'язки контрольованих ниркою гомеостатичних показників з параметрами центральної та регіонарної гемодинаміки. Виділено діагностичні, диференційні критерії та прогностичні детермінанти гіпертензивного синдрому. Встановлено значний антигіпертензивний і органопротекторний ефект тривалого застосування еналаприлу малеату, подано режими його дозування залежно від важкості артеріальної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 +
Шифр НБУВ: РА322455

Рубрики:

      
2.

Середюк 
Артеріальна гіпертензія, ускладнена хронічною серцевою недостатністю, у хворих з метаболічними порушеннями: клініко- патогенетичні особливості та медикаментозне лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Віталій Несторович Середюк ; АМН України, Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р410.09-37
Шифр НБУВ: РА310943

Рубрики:

      
3.

Лонде О.В. 
Взаємозв'язок вегетативної регуляції артеріального тиску з ремоделюванням міокарда лівого шлуночка у чоловіків молодого віку з артеріальною гіпертензією і методи корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Лонде ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості вегетативної регуляції артеріального тиску (АТ) і функціонального стану серцево-судинної системи у чоловіків молодого віку з нормальним, високим нормальним АТ та артеріальною гіпертензією (АГ) I ступеня з різними типами структурної перебудови лівого шлуночка (ЛШ) для вибору диференційованого підходу щодо профілактики прогресування АГ і ураження органів-мішеней. Встановлено залежність структурних змін ЛШ від типу вегетативиної регуляції АТ у чоловіків молодого віку з АГ. Показано позитивний вплив диференційованого застосування вегетокорегуючої терапії <$Ebeta>-блокатором бісопролола фумарат (Конкор) один раз на добу та комбінованої терапії - поєднаного використання даного препарату з гальванізацією комірцевої ділянки за Щербаком з урахуванням стану вегетативної регуляції АТ. Встановлено, що рівень сумарних катехоламінів в еритроцитах може бути додатковим маркером оцінки ефективності вегетокорегуючої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 +
Шифр НБУВ: РА350899

Рубрики:

      
4.

Романюк Т.Ю. 
Вікові особливості церебральної, системної та інтракардіальної гемодинаміки у хворих на артеріальну гіпертензію, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Ю. Романюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З застосуванням етапного та комплексного підходів проаналізовано вікові особливості стану мозкової, системної та інтракардіальної гемодинаміки у практично здорових людей, у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) та пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт на фоні АГ. Вивчено та розширено уявлення про механізми розвитку цереброваскулярних розладів на фоні АГ за даними ультразвукової допплерографії та ехокардіографії. Виявлено, що у хворих, які перенесли ішемічний інсульт на фоні АГ зміни церебральної гемодинаміки, шляхи компенсаторно-колатерального кровообігу визначаються віком і локалізацією вогнища ішемії. Встановлено вікові особливості структури кореляційних зв'язків між показниками церебральної та системної, інтракардіальної гемодинаміки у хворих на ішемічний інсульт на фоні АГ, які залежать від локалізації вогнища ішемії. Показано необхідність комплексного обстеження хворих з цереброваскулярною патологією на фоні АГ з метою оптимізації лікування та профілактики інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324311

Рубрики:

      
5.

Кривчун А. М. 
Вплив поліморфізму генів рецепторів ангіотензину II першого типу на клінічний перебіг та лікування гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. М. Кривчун ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Одержано дані щодо розподілу частот генотипів генів рецепторів АТІР (поліморфний маркер А1166С) у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) - жителів Полтавщини. Доведено взаємозв'язок генотипів рецепторів АТІР з сімейним анамнезом щодо інсульту та АГ, факторами ризику розвитку ГДЕ (гіперліпідемія, ожиріння, паління). Уточнено вплив поліморфізму генів рецепторів АТІР на клінічний перебіг ГДЕ. Встановлено залежність клінічного ефекту кандесартану в комплексній терапії хворих на ГДЕ II стадії від структури гена рецептора АТІР. На підставі аналізу даних епідеміологічного обстеження, вивченого взаємозв'язку між генотипами генів рецепторів АТІР та розвитком і перебігом ГДЕ, запропоновано визначення у пацієнтів наявності поліморфних варіантів А1166С гена рецептора АТІР з метою прогнозування розвитку АГ та ГДЕ, формування групи ризику для профілактики виникнення ускладнень і вибору гіпотензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА381136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Андрушко 
Гіпергомоцистеїнемія у хворих на гіпертонічну хворобу: зв'язок із станом серцево-судинної системи, гіперліпідемією та недостатністю вітамінів B2, B6, B12: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Інна Іванівна Андрушко ; АМН України; Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА327078

Рубрики:

      
7.

Найда І.Т. 
Гіпертрофія міокарда як маркер пошкодження при ішемічній хворобі серця та артеріальній гіпертензії: діагностика, нейрогуморальні чинники, вплив лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.Т. Найда ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-2 + Р410.030-37 + Р410.11-37 +
Шифр НБУВ: РА370510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кушнір С.М. 
Діагностика ураження артеріальних судин у хворих на гіпертонічну хворобу та обгрунтування медикаментозної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С.М. Кушнір ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Визначено незалежні фактори, які пов'язані з величиною швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу. Доведено, що ефективна щодо зниження артеріального тиску антигіпертензивна терапія протягом 6-ти місяців лікування сприяє достовірному зменшенню величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу незалежно від класу антигіпертензивного препарату. Встановлено, що під час прийому препаратів блокаторів рецепторів ангіотензину (лозартан) виявлено більш швидке та більш виражене достовірне зниження величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу, що не корелює зі ступенем зниження артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р410.21-52
Шифр НБУВ: РА373823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федорова О.П. 
Діастолічна функція міокарда і показники енергетичного обміну у хворих на цереброішемічну форму артеріальної гіпертензії та їх корекція периферичними вазодилятаторами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.П. Федорова ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено в порівняльному аспекті діастолічну дисфункцію міокарда лівого шлуночка та показники енергетичного метаболізму в хворих з різним ступенем порушення кровотоку у екстракраніальних артеріях. Визначено кореляційну залежність між параметрами трансмітрального кровотоку та показниками енергетичного метаболізму. Вивчено ефективність впливу монотерапії та поєднаного застосування еналаприлу та нимодипіну на діастолічну дисфункцію й енергетичний обмін у хворих на артеріальну гіпертензію залежно від ступеня асиметрії лінійної швидкості кровотоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА317537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Солдатенко І. В. 
Ефективність контролю коморбідної з остеоартрозом артеріальної гіпертензії в залежності від типів ортостатичних реакцій та добових профілів артеріального тиску: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / І. В. Солдатенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено, що у хворих на коморбідну з остеоартрозом (OA) артеріальну гіпертензію (АГ) спостерігалися три типи ортостатичних реакцій (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діагностичного артеріального тиску (ДАТ) за переважання гіпертензивного та три типи добового профілю (ДП) CAT з переважанням non-dipper, чотири типи ДП ДАТ з переважанням dipper. Доведено, що коморбідна з OA АГ у порівнянні з ізольованою, незалежно від типів ОР і ДП АТ, характеризувалася більшими частотами виникнення більш важких ступенів і стадій АГ та серцевої недостатності (СН). Вперше встановлено, що коморбідність АГ з OA не впливала на вихідні показники варіабельності серцевого ритму (ВСР), але за цього порушувала реакції на ортостаз. Вперше продемонстровано, що адекватний контроль АТ забезпечує поліпшення показників ВСР у хворих з різними типами ОР і ДП АТ з відновленням правильних реакцій на ортостаз. Вперше вивчено міграцію OP АТ у хворих на коморбідну з OA АГ на етапах терапії та встановлено, що міграція CAT у більшій мірі відбувалася в гіпертензивний тип, ДАТ - в гіпотензивний. Показано, що хворим з гіпотензивною й ізотензивною OP, dipper і night-peaker ДП CAT і night-peaker ДП ДАТ - необхідна більш інтенсивна антигіпертензивна терапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-37 + Р410.109-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА380987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Фогель О.О. 
Ефективність лікувально-діагностичних та профілактичних стратегій метаболічного синдрому у поєднанні з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О.О. Фогель ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість факторів кардіоваскулярного ризику, запропоновано алгоритм обстеження осіб з надлишковою масою тіла й ефективність комплексного лікування у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) на фоні метаболічного синдрому (МС) та за їх поєднання з цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу. Доведено, що застосування нових дієтичних режимів у поєднанні з підвищенням фізичної активності позитивно впливає на індекс маси тіла й об'єм талії, метаболічні параметри та рівень артеріального тиску. Зазначено, що призначення антигомотоксичної терапії у складі комплексного лікування у хворих на АГ і МС у поєднанні з ЦД ІІ типу призводить до достовірного покращання стану ліпідного, вуглеводного та пуринового обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р410.030-37 + Р415.2-37
Шифр НБУВ: РА372082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Деміденко О.В. 
Значення порушень метаболізму катехоламінів та ендотеліальної функції в розвитку цереброішемічної форми артеріальної гіпертензії та їх корекція інгібіторами ангіотензинконвертуючого ферменту і блокаторами кальцієвих каналів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Деміденко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання впливу активації локальної та циркулюючої складових симпато-адреналової системи, інтенсивності процесів ремоделювання серця та артерій, порушень ендотеліальної функції та перебіг різних форм артеріальної гіпертензії (АГ) та перспективи застосування інгібіторів ангіотензинконвертувального ферменту та блокаторів повільних кальцієвих каналів у хворих на гіпертонічну хворобу та цереброішемічну форму артеріальної гіпертензії (ЦФАГ). Виявлено, що прогресування АГ та формування ЦФАГ тісно пов'язані з порушенням мозкового кровотоку й асоціюються зі структурним ремоделюванням артерій та еритроцитів. Доведено, що надлишкова нейрогуморальна симпатична активація вносить негативний вклад у процеси структурної перебудови серця та судин, а також визначає формування та прогресування дисфункції ендотелію. Встановлено, що лацидіпін у хворих на ЦФАГ та гіпертонічну хворобу із докуметованою ендотеліальною дисфункцією має реальні переваги над еналаприлом, тоді як останній перевершує лацидіпін у пацієнтів із гіпертонічною хворобою без документованої дисфункції ендотелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА323237

Рубрики:

      
13.

Тищенко І.В. 
Значення функціональних та фармакологічних проб в оцінці стану серцево-судинної системи у хворих на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Тищенко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто стан центральної гемодинаміки у хворих на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію. Виявлено особливості гемодинамічного статусу та реактивності серцево-судинної системи у хворих на цукровий діабет І та ІІ типів, що страждають на гіпертонічну хворобу та симптоматичну артеріальну гіпертензію внаслідок діабетичної нефропатії. Показано інформативність пасивної ортостатичної та антиортостатичної проб під час дослідження реагування системи кровообігу у відповідь на навантажувальні тести. Визначено особливості гемодинамічного ефекту капотену та адверзутену у хворих на цукровий діабет та артеріальну гіпертензію. Доведено доцільність використання комплексної функціонально-фармакологічної проби у клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА307687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Жураківська О.Ю. 
Клініко-діагностичне та прогностичне значення рівня N-термінальної частини мозкового натрійуретичного пептиду (NT-PROBNP) у хворих з пароксизмальною та персистуючою формою фібриляції передсердь на тлі гіпертонічної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О.Ю. Жураківська ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний і гормональний стан міокарда, структурне ремоделювання сонних артерій і судинорухливу функцію плечової артерії у разі пароксизмальної та персистувальної форми фібриляції передсердь на тлі гіпертонічної хвороби I-II стадії без ознак серцевої недостатності в міжприступний період. Встановлено зв'язки між рівнем мозкового натрійуритичного пептиду, стадією гіпертонічної хвороби, ступенем артеріальної гіпертензії та контрольованості її перебігу, віком хворих, постійним прийомом АПФ і бета-адреноблокаторів, тривалістю гіпертензивного анамнезу й останнього нападу фібриляції передсердь. Виведено пряму та зворотну формули для визначення ризику розвитку фібриляції передсердь в подальшому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-2 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА375617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Томіна О. Є. 
Клінічне значення варіабельності серцевого ритму, типів ортостатичних реакцій і добових профілів артеріального тиску при артеріальній гіпертензії, коморбідної з виразковою хворобою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Є. Томіна ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що для хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), коморбідну з виразковою хворобою (ВХ), характерними є зниження загальної потужності варіабельності серцевого ритму (ВСР) та зсув симпатовагального балансу в бік низькочастотних коливань у більшій мірі, ніж у разі ізольованої АГ, з найбільшим проявом в підгрупах з ізотензивним і гіпотензивним типами ортостатичної реакції (OP) систолічного артеріального тиску (CAT) і діастолічним артеріальним тиском (ДАТ) і добовим профілем (ДП) CAT і ДАТ за типами non-dipper, night-peaker. Встановлено, що у хворих на сукупну патологію є всі три типи OP CAT і ДАТ з превалюванням гіпертензивного типу CAT і ДАТ. Визначено, що у хворих з коморбідністю АГ і ВХ спостерігаються три ДП CAT (dipper, non-dipper, night-peaker) і всі чотири типи ДП ДАТ з переважанням патологічних типів ДП CAT (non-dipper, night-peaker) і оптимального типу ДП ДАТ (dipper).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-37 + Р410.030-37 + Р413.204.6-37
Шифр НБУВ: РА380794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Абу Одех Фараж 
Оптимізація лікування хворих на стабільну і нестабільну стенокардію із супутньою артеріальною гіпертензією II ступеня: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Абу Одех Фараж ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що застосування івабрадину та івабрадину в комбінації з бісопрололом у малих дозах ефективно нормалізує частоту серцевих скорочень, має плейотропні та кардіотропні ефекти: зменшує жорсткість аорти, знижує пульсовий і систолічний артеріальний тиск, сповільнює швидкість поширення пульсової хвилі, інгібує експресію ендотеліну-1 і прозапальних цитокінів, нормалізує діастолічну функцію лівого шлуночка та варіабельність серцевого ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА375865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Крижановська Н.К. 
Особливості перебігу артеріальної гіпертензії у жінок репродуктивного віку, які перенесли радикальну оваріоектомію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.К. Крижановська ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження перебігу артеріальної гіпертензії (АГ) у жінок з хірургічною менопаузою. Обгрунтовано включення інгібіторів ангіонтензинперетворювального ферменту моексіпрілу до терапії постоваріоектомічного синдрому в жінок з АГ. Встановлено асоціацію з операцією розвитку та погіршання перебігу АГ, яка характеризується гормональним дисбалансом, нейровегетативними порушеннями, підвищенням маси тіла та дисліпопротеїдемією. Супутніми факторами ризику розвитку АГ є спадкова схильність, гестаційне підвищення АТ, ожиріння, відносна гіпертестостеронемія. Встановлено підвищення діастолічного тиску на ЧСС, незалежно від типу циркадного ритму, чистий розвиток типу АТ nondipper. Ехокардіографічні показники свідчать про частий розвиток ексцентричної гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) та зниження систолічної функції лівого шлуночка. Обгрунтовано вибір моексіпрілу та доведено його ефективність для зниження АТ. Показано достовірну регресію ГЛШ за рахунок зменшення товщини стінок, поліпшення геометрії та функції лівого шлуночка. Доведено метаболічну нейтральність і визначено ефективність препарату в зменшенні проявів постоваріоектомічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА315423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Литовченко О.Ю. 
Порушення скорочувальної здатності міокарда та ендотеліальна дисфункція у хворих на симптоматичну артеріальну гіпертензію ниркового генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Ю. Литовченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання оптимізації діагностики структурної та функціональної перебудови міокарда у хворих на нефрогенну артеріальну гіпертензію. Вивчено частоту та особливості ремоделювання лівого шлуночка (ЛШ) серця у хворих на нефрогенну артеріальну гіпертензію на різних стадіях розвитку хронічної ниркової недостатності. Простежено розвиток порушень скорочувальної здатності міокарда ЛШ у хворих на нефрогенну артеріальну гіпертонію. Досліджено залежність зміни систолічної та діастолічної функції ЛШ серця від характеру ремоделювання міокарда. Розглянуто динаміку змін структурно-функціональних характеристик серця та маркерів ендотеліальної дисфункції під впливом терапії інгібітором ангіотензин перетворювального ферменту та антагоністом кальцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р414-323 +
Шифр НБУВ: РА339670

Рубрики:

      
19.

Герасимчук Н. М. 
Функціональний стан ендотелію та оксидативний стрес в динаміці комбінованої антигіпертензивної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу з надмірною масою тіла та ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Н. М. Герасимчук ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено, що на тлі лікуванням хворих на гіпертонічну хворобу з різним рівнем підвищення маси тіла комбінація лацидипіну з кандесартаном має перевагу в порівнянні з комбінаціями бісопрололу з індапамідом і фозіноприлу з гідрохлортіазидом стосовно корекції порушень вазоактивного пулу оксиду азоту на підставі підвищення активності e-NOS, протягом всього часу лікування, так і ефективності антиоксидантного впливу шляхом зниження рівня 8-ізопростану, через два місяця лікування. Визначено, що з приводу покращання функціонального стану ендотелію, на підставі зниження активності i-NOS комбінації лацидипіну з кандесарганом і фозіноприлу з гідрохлортіазидом має практично однаковий відсоток зниження, який за період лікування у стаціонарі поступається комбінації бісопрололу з індапамідом і перевищує останню комбінацію протягом двох місяців лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.202.1-37
Шифр НБУВ: РА371825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Пірожок О.П. 
Хроноритмологічні аспекти клініки і лікування хворих на остеоартроз та за супутньої артеріальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.П. Пірожок ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Описано добові та міжсезонні особливості коливання показників про- й антиоксидантної ланок, протеолізу та фібринолізу у хворих на остеоартроз (ОА). Розвиток ОА характеризується втратою циркадіанної періодичності та реорганізацією 24-годинного рівня біохімічних показників; максимальні зміни співпадають за часом з маніфестацією клінічної симптоматики та визначається у першій половині ночі (22.00 - 2.00). Описано особливості добової динаміки зазначених факторів залежно від характеру захворювання (профілів вмісту відновленого глутадіону, активності каталази та малонового альдегіду з інверсними за первинним остеоартрозом (ПОА) та вторинним остеоартрозом (ВОА), тривалості (ОА до 1-го року характеризується суттєвим пригніченням системи антиоксидантного захисту (АОЗ) і гіперактивацією вільнорадикальної модифікації макромолекул, клінічних особливостей (за синовіїту значно вищі середньодобові рівні активності протеолітичної та вільнорадикальної деструкції протеїнів без додаткового порушення характеру часової організації) та наявності супутньої патології серцево-судинної системи (некорегована артеріальна гіпертензія за ОА призводить до ампліфікації дефіциту АОЗ, пригнічення сумарної фібринолітичної активності та ферментативної протеолітичної активності о 6.00). Наявність зазначених добових коливань параметрів, а також інверсність профілів біохімічних показників за ОА у порівнянні з такими здорових осіб визначає оптимальний час для оцінки вираженості деструктивних процесів і можливості біохімічного диференціювання ПОА і ВОА. Запропоновано враховувати добові коливання біохімічно-молекулярних факторів у разі планування наукових досліджень з метою з'ясування патогенезу ОА та дослідження терапевтичного потенціалу нових груп ліків. Ефективність стандартного лікування стосовно порушень спектру біохімічних показників за ОА у денний час позитивна, проте, недостатня у час їх максимальної вираженості - нічні години. Комплексне курсове застосування мелатонії (МТ) призводить до рівномірної регресії патологічних змін вмісту/активності досліджених параметрів вдень і вночі, а також до суттєвого покращання суб'єктивної симптоматики. Виявлено протекторний вплив МТ на стабілізацію рівнів артеріального тиску у хворих з поєднанням ОА і АГ за умов проведення терапії нестероїдними протизапальними препаратами. Досліджено вплив МТ на біохімічні показники та морфологічний стан тканин синовіально-хрящового комплексу, інтенсивність процесів програмованої клітинної загибелі за експериментального остеоартрозу, виявлено хондропротекторні властивості, зумовлені антиоксидантним потенціалом засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р410.030-37 +
Шифр НБУВ: РА349317

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського