Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1749)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абу Сабха Валід 
Біотехнічна система для дослідження параметрів легенів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Валід Абу Сабха ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено біотехнічну систему для акустичних досліджень легень. Запропоновано модель розповсюдження акустичної хвилі в легеневих повітропроводах. Показано, що формування акустичного сигналу на поверхні грудної клітки (ПФГ) спричинено проходженням акустичної хвилі вздовж акустичної системи, що складається з повітропроводів легенів, паренхіми й імпедансу ділянки грудної клітки. Показано адекватність даної моделі процесам, що відбуваються в реальних легенях. На підставі аналізу характеру механічних імпедансів акустичного тракту та результатів експерименту з'ясовано, що на формування ПФГ впливає природний резонансний контур, що складається з ділянки паренхіми, відповідної ділянки бронхіального дерева та прилеглої ділянки грудної клітки. Синтезовано структурну схему та реалізовано біотехнічну систему для ПФГ досліджень. Відзначено, що особливістю системи є адаптація амплітуди акустичного сигналу до пацієнта, що дає змогу здійснювати оцінку кількісних показників дихання. Наведено результати випробувань можливостей розробленої системи за реальних умов клініки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-43 +
Шифр НБУВ: РА335006

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шимкус Т.С. 
Вікові особливості будови легень під впливом гравітаційних перевантажень та при застосуванні різних засобів їх корекції (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Т.С. Шимкус ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено морфометричні зміни в легенях щурів різних вікових груп, обумовлені впливом гіпергравітації та застосуванням різних методів корекції дії даного чинника. Проаналізовано результати експериментального дослідження на 180-ти білих щурах лінії Вістар, проведеного з використанням методів органометрії, гістоморфометрії, електронної мікроскопії, варіаційної статистики та дисперсійного аналізу. З'ясовано, що дія гравітаційних перевантажень протягом всього експерименту викликала значні зміни у легенях тварин усіх вікових груп. Доведено ефективність поєднаного застосування фізичного захисту та фармакологічної корекції, що сприяє нормалізації макро-мікроструктури легенів, яка різною мірою виражена в усіх вікових групах дослідних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*733.23-631.1 + Р412.3-29 +
Шифр НБУВ: РА357201

Рубрики:

      
3.

Ярцева С.В. 
Гемореологічні порушення у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, сполучене з ішемічною хворобою серця, та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Ярцева ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА338081

Рубрики:

      
4.

Журахівська Н.В. 
Генетичні маркери схильності до розвитку пневмоконіозу у шахтарів вугільних шахт: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.В. Журахівська ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено генетичні маркери спадкової схильності до розвитку пневмоконіозу (ПК) шахтарів вугільних шахт для прогнозування ризику розвитку даної патології у осіб, які влаштовуються на работу у підземні вугільні шахти та/або вже працюють там. Розкрито роль генетичної схильності у розвитку ПК, виникнення якого обумовлено впливом вугільного пилу. Виявлено три варіанти поєднань алельних поліморфізмів генів GSTTI, GSTMI та TNF-alpha, які асоціюються зі схильністю або резистентністю до ПК у шахтарів вугільних шахт України. Запропоновано новий спосіб визначення спадкової схильності до розвитку ПК у шахтарів вугільних шахт України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-14 + Р124.434.55 +
Шифр НБУВ: РА362293

Рубрики:

      
5.

Радзівіл П.М. 
Дисбаланс антиендотоксинового імунітету у хворих на пневмонію і його корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / П.М. Радзівіл ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено стан гуморальних антиендотоксинових систем, імунної реактивності та цитокінового потенціалу хворих на пневмонію. Розроблено патогенетичні підходи до корекції депресії антиендотоксинового імунітету (АЕІ) в осіб з високим ризиком летального результату. Рівень ліпополісахаридзв'язувального білка (LBP) і вміст антиендотоксинових антитіл Анти-ЕТ-АТ класів Ig A, M і G до ендотоксину E. coli визначено за умов надходження пацієнта до стаціонару з діагностованою нозокоміальною пневмонією (НП) та через 10 - 14 тижнів з використанням методу твердофазного імуноферментного аналізу. Розроблено метод корекції депресії АЕІ у хворих з тяжким перебігом ПП і НП (IV - V ступінь за шкалою PORT), спричинених грамнегативною флорою, шляхом внутрішньовенних інфузій свіжозамороженою плазмою з високим вмістом Анти-ЕТ-АТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363309

Рубрики:

      
6.

Витриховський О. Я. 
Диференційна діагностика бронхіальної астми і хронічного обструктивного захворювання легень: додаткові критерії та алгоритм їх застосування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / О. Я. Витриховський ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності диференційної діагностики бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ у випадках недостатньої інформативності стандартизованих методів обстеження. Визначено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ, яка дозволяє діагностувати захворювання тоді, коли клініко-лабораторні прояви бронхообструктивного синдрому нагадують прояви БА чи ХОЗЛ, та підвищити ефективність діагностики БА до 88,9 %, а ХОЗЛ - до 86,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА379062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Січінава 
Діагностика ішемічної хвороби серця у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень та оцінка можливостей їх лікування кардіоселективними [бета]- адреноблокаторами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Діана Шотівна Січінава ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-4 + Р412.3-3
Шифр НБУВ: РА359339

Рубрики:

      
8.

Рачко Ю.В. 
Діагностика та лікування контузійних пошкоджень легень у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Рачко ; Крим. республ. установа "НДІ фізич. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено діагностичний алгоритм і лікувальні комплекси для пацієнтів з контузією легень на фоні хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Проведено клініко-функціональні й інструментально-лабораторні дослідження 122-х пацієнтів за умов Київського міського пульмологічного центру, 66 (54 %) з яких мали ізольовану контузію легень без ХОЗЛ, 38 (31,2 %) - контузію легень, яка сталася на тлі ХОЗЛ, і 18 (14,8 %) - діагноз ХОЗЛ у стадії загострення. Клінічний перебіг контузій легень за поєднання з ХОЗЛ характеризувався загостреннями ХОЗЛ і більш частими ускладненнями. Доведено доцільність використання рентгенологічного дослідження у динаміці, оскільки у перші дні після травми інформативність рентгенографії є недостатньою, більш інформативною у разі травм легень є комп'ютерна томографія. Установлено, що своєчасне застосування фібробронхоскопії з діагностичною та санаційною метою забезпечує зменшення кількості посттравматичних ускладнень і загострень ХОЗЛ. Проведено дослідження місцевої та системної імунологічної відповіді та одержано нові відомості про патогенез ХОЗЛ, поєднаних з контузійною травмою легень, що важливо для підбору оптимальної імунотропної терапії. Розроблено терапевтичні комплекси та запропоновано раннє застосування фізичних методів лікування (спеціальних дихальних вправ, аеррозольтерапії бронхолітиків, електрофорезу з анальгетиками та діадинамонотерапію), що дозволило зменшити частоту загострень ХОЗЛ і запобігти виникненню посттравматичних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.8 + Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА361519

Рубрики:

      
9.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Корчагіна О.О. 
Діагностичне значення клініко-радіонуклідних досліджень у хворих на саркоїдоз органів дихання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.О. Корчагіна ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 19 с. — укp.

На основі комплексного обстеження з використанням радіонуклідних методів вперше представлено і систематизовано дані щодо характеру порушення регіонарного кровотоку легень і активності запальних змін у внутрішньогрудних лімфатичних вузлах (ВГЛВ) середостіння у хворих на саркоїдоз органів дихання. Одержані матеріали дослідження дозволили установити, що показники легеневого кровотоку та дані функції ВГЛВ середостіння у разі саркоїдозу є чутливими тестами у визначенні локалізації, поширеності та ступеня активності патологічного процесу. Вперше установлено корелятивні зв'язки між показниками клініко-рентгенологічних, функціональних і радіонуклідних досліджень, що дозволяє покращити діагностику поширеності, ступеня порушень регіонарного кровотоку легенів та активності запальних змін у ВГЛВ середостіння. Дані обстеження дозволили визначити тенденцію розвитку та інвалютивність процесу в легенях, а також науково обгрунтувати доцільність застосування різних схем терапії у хворих на саркоїдоз органів дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 +
Шифр НБУВ: РА366985

Рубрики:

      
11.

Кондратенко А.О. 
Ефективність амбулаторного лікування хворих з негоспітальною пневмонією у поєднанні з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Кондратенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано комплекс антибіотиків для амбулаторного лікування хворих з нетяжкою негоспітальною пневмонією (НП), у пацієнтів з виразковою хворобою (ВХ) шлунку та дванадцятипалої кишки (ДПК), яким призначено протихелікобактерну терапію (ПХТ) у терміни від трьох місяців до двох років до виникнення пневмонії. З 143-х хворих у 78-ми в анамнезі зафіксовано ВХ шлунку або ДПК, верифіковану рентгенологічно та/або методом фіброгастродуоденоскопії. Усім пацієнтам призначено ПХТ у терміни від трьох місяців до двох років до виникнення нового випадку пневмонії. Доведено, що амоксицилін та азитроміцин не відрізняються за клінічною ефективністю як засоби для амбулаторного лікування хворих на нетяжку НП, яка виникає в осіб з ВХ шлунку або ДПК, та яким призначено ПХТ терміном від трьох місяців до двох років до виникнення пневмонії. Встановлено, що статистично значущі відмінності в регресії окремих клініко-лабораторних симптомів у різні проміжки часу не впливають на кінцевий результат терапії (її ефективність). Виявлено, що попередній прийом амоксициліну у комбінації з кларитроміцином або одного з даних препаратів у поєднанні з іншими антимікробними препаратами як компонентів ПХТ у терміни від трьох місяців до двох років до виникнення НП не знижує клінічну ефективність амоксициліну й азитроміцину у лікуванні хворих з нетяжкою НП і ВХ шлунку або ДПК і не впливає на особливості клінічного перебігу НП. З'ясовано, що лікування хворих з нетяжкими НП амоксициліном протягом 7 - 10-ти діб за ефективністю не відрізняється від терапії азитроміцином протягом 3 - 5-ти діб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 + Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА362981

Рубрики:

      
12.

Ніконова О.М. 
Ефективність бронхологічних методів діагностики і лікування гострої дихальної недостатності у хворих із хронічними обструктивними захворюваннями легенів. (Клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.М. Ніконова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності інтенсивної респіраторної терапії гострої дихальної недостатності (ГДН) у хворих із хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) шляхом вивчення стану імунітету дихальної системи та розробці методів цілеспрямованої корекції виникаючих в ньому порушень. Відображені бронхологічні методи діагностики ГДН, що дають можливість визничити рівень запальних змін у трахеобронхіальному дереві та ступінь пригнічення специфічних та неспецифічних механізмів захисту органів дихання. Розроблений та упроваджений в клінічну практику метод трахеобронхіальної імуномодуляції, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Використання розробленого методу дало можливість знизити летальність хворих на хронічних обструктивний бронхіт та бронхіальну астму на 5% та термін лікування - на 2,3 та 2,6 доби відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-4

Рубрики:

      
13.

Бількевич Н.А. 
Ефективність вугільного ентеросорбенту й озонотерапії в комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з різним ступенем ендогенної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Бількевич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено показники ендогенної інтоксикації (ЕІ) в 175-ти хворих на негоспітальну пневмонію (НП). Поряд з загальноклінічними ознаками ЕІ виявлено збільшення у цих пацієнтів токсичності сироватки крові, концентрації в ній молекул середньої маси, зниження антитоксичної резистентності клітин крові, збільшення сумарної токсичності крові та інтерстиціальної рідини. На фоні декоменсованого ендотоксикозу в хворих з тяжким та ускладненим перебігом НП спостерігались ознаки імуносупресії. Включення в традиційну терапію даного захворювання ентеросорбенту "Карбовіт" виявило неспецифічний імунокорегувальний ефект в клітинній ланці імунітету внаслідок зниження токсемії, а наступне застосування фотомодифікованого фізіологічного розчину сприяло стимуляції гуморальної ланки імунітету та неспецифічного захисту. У разі лікування за запропонованими схемами не констатовано активації ліпопероксидації в хворих на НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322346

Рубрики:

      
14.

Бригар В.А. 
Ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.А. Бригар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, що розвинулася на фоні хронічного обструктивного бронхіту. Запропоновано новий спосіб комплексного лікування хворих на негоспітальну пневмонію з застосуванням ентеросорбенту ентеросгеля у малих дозах інтермітуючим курсом. Наведено віддалені результати лікування хворих з застосуванням ентеросорбентів, що свідчать про зменшення частоти повторних пневмоній і загострень хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Суворкіна І.В. 
Ефективність застосування фенспіриду в комплексному лікуванні хворих із хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Суворкіна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування протизапального препарату "Фенспірид" в комплексному лікуванні хворих з хронічним легеневим серцем. Встановлено його виражену антиагрегаційну дію in vitro та в клінічних умовах. Показано, що застосування фенспіриду у базисній методиці лікування хворих на хронічні обструктивні захворювання легень тяжкого перебігу (по 160 мг на добу протягом 2 місяців) зумовлює позитивну динаміку клінічного перебігу захворювання, вірогідне збільшення швидкісних показників форсованого видиху, зростання життєвої ємності легень, покращення часових параметрів дихального циклу, зменшення ступеня легеневої недостатності, обсягу підтримуючої діуритичної терапії, величини легенево-артеріального опору та ступеня дилатації правого шлуночка серця. Встановлено антиагрегаційні властивості фенспіриду, а також його протизапальна, бронхо- та вазодилатуюча дія, клінічна ефективність і позитивний вплив на функціональний стан кардіо-респіраторної системи, на підставі яких даний препарат рекомендовано використовувати як багатофункціональний засіб у комплексному лікуванні хворих з хронічним легеневим серцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА346597

Рубрики:

      
16.

Панащук І.О. 
Ефективність комбінованого застосування омега-3 поліненасичених жирних кислот та ацетилсаліцилової кислоти у корекції стану системи гемостазу у хворих із хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.О. Панащук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування комбінованого препарату омега-3 поліненасичених жирних кислот та ацетилсаліцилової кислоти у комплексному лікуванні хворих на хронічне легеневе серце. Встановлено позитивну дію даного препарату на стан гемостазу у зазначеного контингенту хворих під час дослідження in vitro, доведено більш ефективну у порівнянні з аналогами протитромботичну дію комбінації омега-3 поліненасичених жирних кислот та ацетилсаліцилової кислоти за клінічних умов. Встановлено механізм реалізації позитивних клінічних ефектів досліджуваного препарату під час комплексного лікування хворих на хронічне легеневе серце.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р412.3-7 +
Шифр НБУВ: РА331400

Рубрики:

      
17.

Добрянський Д. В. 
Ефективність лікування хворих із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень I - II стадії з урахуванням показників гемореологічного та імунного статусу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Д. В. Добрянський ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с.: табл., рис. — укp.

Патогенетично обгрунтувано та проведено оцінювання ефективності диференційного застосування фенспіриду й антигомотоксичних препаратів у комплексному лікуванні хворих з загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадії залежно від типу імунних порушень. Відзначено зростання основних показників реологічної характеристики крові у 74 % хворих на ХОЗЛ, а в 32 % спостерігалося значне їх збільшення (в 1,5 раза), що відображує активність запалення та порушення мікроциркуляції. Виявлено дисбаланс системного імунітету, що супроводжувався гіперцитокінемією зі зростанням рівня протизапального інтерлейкіну-4 у 5,3 раза та протизапального фактора некрозу пухлин-alpha - в 1,5 раза як показників активності запалення. Доведено, що застосування фенспіриду сприяє нормалізації реологічних характеристик крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Жабо Т. М. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації інвалідів, хворих на хронічні обструктивні захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. М. Жабо ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей вегетативної нервової регуляції серцевого ритму у інвалідів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальну астму (БА), і на їх основі виділено когорти хворих, які в першу чергу потребують заходів дихальної реабілітації. Вперше проведено аналіз поліморфізму гена ангіотензин-II-рецептора 1-го типу в інвалідів, хворих на БА, які мали поєднання з помірною артеріальною гіпертензією, що дозволило визначити категорію осіб з підвищеним ризиком виникнення ускладнень, пов'язаних з цією патологією. Доведено ефективність застосування спеціальних респіраторних заходів медикосоціальної реабілітації у інвалідів, хворих на ХОЗЛ і БА, з урахуванням коморбідних станів збоку серцево-судинної системи, тонусу вегетативної нервової системи та генетично детермінованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)297 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Путинцева Н.В. 
Ефективність омега-3 поліненасичених жирних кислот у корекції ендобронхіальних факторів неспецифічної реактивності у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.В. Путинцева ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА342931

Рубрики:

      
20.

Селезненко Т.Ф. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи гемостазу при захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.Ф. Селезненко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1998. — 15 с. — укp.

В роботі наведено результати вивчення впливу на показники гемостазу при захворюваннях легень нового лікарського препарату Теком, який представляє собою суміш з високим вмістом омега-3 поліненасичених жирних кислот. Дослідження проведені на експериментальній моделі запального процесу в легенях, в пробах in vitro і в клінічних умовах. В результаті встановлена гіпокоагуляційна та антиагрегатна дія Текому, що дозволяє рекомендувати його застосування в комплексному лікуванні хворих на захворювання легень з синдромом гіперкоагуляції крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського