Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ110.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Будівництво   
1.

Харитонова А.А. 
Архітектурно-планувальне формування центрів образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / А.А. Харитонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто поетапний розвиток об'єктів, що експонують витвори образотворчого мистецтва. Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід проектування і будівництва виставкових будівель образотворчого мистецтва. Висвітлено соціально-культурні умови, економічні, технічні та художньо-естетичні чинники розвитку центрів образотворчого мистецтва. Проаналізовано містобудівні особливості розміщення центру образотворчого мистецтва. Узагальнено сучасні розробки в області методів та умов експонування предметів образотворчого мистецтва. Описано типи та функціонально-планувальні моделі зі складом і угрупуванням приміщень. Визначено принципи та прийоми архітектурно-композиційної організації будівель центрів образотворчого мистецтва, прийоми містобудівного формування центрів образотворчого мистецтва, а також особливості пристосування будівель різного призначення під музеї та центри образотворчого мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.38-022.5 + Щ101.3(4УКР) + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА340362

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Гнідець Р.Б. 
Вплив конструктивних факторів на архітектуру українських баневих церков: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Р.Б. Гнідець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено особливості становлення використання баневої просторової структури в українському храмобудуванні. Виявлено конструктивні фактори вирішення баневої структури українських храмів. Використано метод розрахунково-числового експерименту, який підтвердив факт вибору будівничими баневої форми та конструкції просторової структури з урахуванням архітектоніки та конструктивно-будівельної доцільності. Встановлено принципи та національні ознаки формування архітектоніки баневої структури українських церков, розроблено пропозиції щодо нових напрямків розвитку архітектури українських баневих церков з використанням сучасних будівельних технологій та матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Щ110.16 + Щ110.51
Шифр НБУВ: РА318743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Таррад Моханнад Сулаіман 
Екологічні принципи формування житлового середовища (на прикладі Йорданії): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Таррад Моханнад Сулаіман ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 15 с. — укp.

На підставі результатів порівняльного аналізу базових інформаційних блоків досліджено проблеми формування екологічно збалансованого архітектурного середовища у житлових комплексах Йорданії залежно від впливу умов навколишнього середовища. З використанням системно-структурного підходу, анкетного опитування, графо-аналітичних методів, проектного експерименту проведено натурні обстеження житлових комплексів Аммана, хронометраж часу переміщення між функціональними елементами житлового комплексу, інструментальні виміри внутрішнього та зовнішнього середовища, відносної вологості, рівнів шуму, освітлення, фотофіксацію об'єкта спостереження та вивчення полів зору. Розроблено методику архітектурно-екологічного проектування, базуючись на матричному аналізі, яка дозволяє визначити взаємовплив певних факторів на архітектурне середовище. Метод експериментального проектування застосовано як інструмент для дослідження варіантів об'ємно-планувальних рішень та перевірки запропонованих автором рекомендацій і пропозицій з архітектурно-екологічного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.16 + Щ113(5ЙОР)6 +
Шифр НБУВ: РА337482

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
4.

Нефьодова А.Л. 
Методи ергономічної експертизи акустичного та світлового середовища пробування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / А.Л. Нефьодова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено методам ергономічної експертизи середовища пробування, що проектується, за шумом, інсоляцією, затіненням та природним освітленням. Запропонована загальна методика створення технології ергономічної експертизи. Розроблені технології ергономічної оцінки акустичного та світлового середовища пробування, що дозволяють оцінити не тільки кількісні значення вибраних фізичних факторів, але й встановити та візуалізувати зони комфорту та дискомфорту з обчисленням їх ергономічних показників. Запропоновані комп'ютерна технологія ергономічної експертизи та засоби взаємодії експерта з ЕОМ у вигляді дружнього інтерфейсу професійною мовою користувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.7 + Щ110.16

Рубрики:

      
5.

Трошкіна О.А. 
Особливості семантики у формуванні образу представницької архітектури України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.А. Трошкіна ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Представницькою архітектурою визначено групу будівель громадського призначення, зокрема, резиденції, дипломатичні та комерційні представництва, будівлі адміністративно-управлінського призначення тощо, які відображають змістовність певної епохи, підкреслюють яскраво виражений її образ. Показано, що протягом свого історичного розвитку дана архітектура виробила сталі семантичні принципи, за допомогою яких розпізнається її функціональне призначення та втілюються в свідомість людей певні суспільні ідеї. Запропоновано семантичні методи формування образу об'єктів представницької архітектури, які вирізняються з-поміж інших типологічних груп. Розроблено принципи формоутворення будівель представницького призначення. Проаналізовано характерні знаки-символи, що визначають їх образ. Визначено прийоми їх сучасного практичного використання

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6 + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА344666

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
6.

Данчак І.О. 
Принципи ергономічного формування архітектурного середовища помешкань для інвалідів: Автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / І.О. Данчак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано методи та засоби ергономічного підходу щодо організації архітектурного простору життєдіяльності інвалідів. Проаналізовано досвід проектування, будівництва та експлуатації будинків-інтернатів у країнах СНД, Європи та Північної Америки. Встановлено, що у даний час в Україні будинок-інтернат є найбільш необхідним типом спеціалізованого житла для інвалідів з ураженням опорно-рухової функції даної категорії інвалідів, виявлено науково-методичні передумови формування архітектурно-планувальних вирішень спеціалізованих типів споруд (будинків-інтернатів). Показано ергономічнї особливості оптимізації архітектурного середовища, які забезпечують реабілітацію хворим. Наведено рекомендації щодо організації архітектур будинків-інтернатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.4 + Щ110.16:Р +
Шифр НБУВ: РА324589

      
7.

Гелла О.І. 
Середовищний підхід і програми участі в архітектурі 1960-1990 р.: Автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / О.І. Гелла ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто зв'язки між середовищним підходом і програмами участі як явищами новітньої архітектурної історії. Досліджено й описано процес становлення та розвитку змін середовищної і партисипаційної ідеології в архітектурі XX ст. Вперше проведено порівняльний аналіз напрямків і прецедентів теоретичної та проектно-методичної роботи в галузях управління розвитком архітектурного середовища й діяльності з питань включення споживачів у проектний процес. Виявлено специфіку застосування методів середовищного проектування та програм участі в Україні в умовах перехідного періоду і причини ускладнень, що виникають під час впровадження середовищних ідей і методів у вітчизняну практику архітектурно-містобудівного проектування, а також в архітектурне навчання та управління містом. Визначено, що введення у практику методів середовищного підходу і партисипації має здійснюватися одночасно за трьома напрямками - у муніципальне управління, проектування та професійну освіту. Запропоновано моделі включення партисипаційно-середовищних методів у практику архітектурного проектування і муніципального управління та побудови процесу архітектурної підготовки з використанням середовищної ідеології, а також партисипаційних (міждисциплінарних) підходів і методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.16 + Щ112 + Щ113(0)63
Шифр НБУВ: РА307848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського