Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРВІНОК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Барвінок І. В. 
Аналіз формування музично-естетичної культури молодших школярів у самодіяльних художньо-творчих колективах / І. В. Барвінок; Нац. парлам. б-ка України. Інформ. центр з питань культури і мистец. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Визначено рівень сформованості та якісної своєрідності музично-естетичної культури. Розкривається вплив виділених факторів у системі формування музично-естетичної культури. Зроблено аналіз педагогічного змісту процесу формування музично-естетичної культури молодших школярів в умовах дитячих дозвіллєвих колективів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Барвінок І. В. 
Формування музично-естетичної культури молодших школярів в умовах культурно-дозвіллєвої діяльності : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. В. Барвінок; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Визначено та обгрунтовано зміст та структурні компоненти музично-естетичної культури молодших школярів (інформаційний, почуттєво-емоційний, комунікативний), критерії та рівні сформованості музично-естетичної культури, а також педагогічні умови її формування у молодших школярів під час дозвілля. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено та впроваджено у практику цілісну методику організації музично-естетичної діяльності дітей у клубному об'єднанні на основі розвитку їх творчо-пізнавальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.23 + Щ31р(4УКР)21-3 + Щ310.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Барвінок А. І. 
Частота, клініко-імунологічні особливості та прогнозування медикаментозної алергії у осіб, що піддалися анестезії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.29 / А. І. Барвінок; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Містяться дані клінічного, імунологічного, алергологічного та біофізичного обстеження хворих на медикаментозну алергію, яка виникла під час проведення наркозу. Були проаналізовані частота, структура, фактори ризику, клініко-імунологічні особливості медикаментозної алергії під час проведення різних видів анестезії та можливість її прогнозування. Встановлено, що серед застосованих під час хірургічного лікування різних видів анестезії (2063 випадки) розвиток медикаментозної алергії спостерігався частіше під час проведення ендотрахеального наркозу (9,77%), в основному, у формі анафілактичного шоку. Посиндромний аналіз даних імунологічного обстеження показав, що розвиток медикаментозної алергії під час наркозу супроводжувався гострою комбінованою імунною недостатністю з ознаками алергії. Виявлено, що серед антигенних чинників медикаментозної переважали медикаментозні засоби для премедикації, анестетики, атарактики, антистресорні засоби. За допомогою секвенціального статистичного аналізу доведено можливість прогнозування ризику виникнення медикаментозної алергії під час проведення наркозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.22-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Барвінок О. В. 
Дворянство Подільської губернії в кінці XVIII - на початку XX ст.: історіографічний огляд / О. В. Барвінок // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2010. - Вип. 28. - С. 459-464. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Проаналізовано стан наукової розробки проблеми діяльності дворянства в органах державного управління регіону від часу створення Подільської губернії до початку ХХ ст. Показано рівень висвітлення даного питання у працях вітчизняних та зарубіжних дослідників дорадянського, радянського та сучасного періодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)0-286

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Барвінок І. 
Особливості сприймання музики молодшими школярами / І. Барвінок // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 25-27. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто роль сприйняття у процесі формування музично-естетичної культури молодших школярів. Зазначено, що проблема сприйняття передбачає як багатоаспектність розглядання, так і комплексний підхід до її цілісного вивчення. Окреслено різні підходи щодо природи сприйняття, які дають підстави зробити висновок: сприйняття є неодмінним етапом пізнання та складовою практичної діяльності особистості. Визначено деякі особливості художнього сприйняття як специфічного виду художньо-практичної діяльності. Охарактеризовано музичне сприйняття дітей молодшого шкільного віку з урахуванням їх вікових і пcихологічних особливостей: перевага сенсомоторного характеру музичного сприймання, поверхове сприйняття музичних звучань та їх слухове розрізнення, досвід спілкування з музикою, який набувається під впливом сім'ї, залежність внутрішньої діяльності щодо переосмислення власного емоційного та інтелектуального досвіду від спрямованості особистісно-рефлексійного ставлення до мистецтва. Розкрито значущість педагогічного керівництва процесом формування музично-естетичної культури молодшого школяра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.544 + Ю983.402.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Барвінок І. 
Формування готовності студентів музичних спеціалізацій до педагогічної діяльності в умовах середньої спеціальної освіти / І. Барвінок // Рідна шк.. - 2008. - № 9. - С. 68-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему невідповідності реальної підготовки випускників ВНЗ культури і мистецтв до практичної діяльності (кваліфікованого керівництва вихованцями середніх спеціальних закладів). Проаналізовано різні підходи до тлумачення поняття "готовність до педагогічної діяльності" у контексті зазначеної проблеми. Охарактеризовано основні компоненти якостей, що складають структуру "готовності", а саме: мотиваційний, пізнавальний, вольовий, емоційний і операційний. Висвітлено динамічний і структурний аспекти процесу формування зазначеної готовності. Акцентовано увагу на інтеграції виконавства й одержання спеціалізації педагога, що має прояв у педагогічно-виконавській майстерності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.442 + Щ31р(4УКР)21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Барвінок О. В. 
Дворяни Подільської губернії в органах державного управління та станового самоврядування регіону (1793 - 1917 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Барвінок; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. - Миколаїв, 2014. - 19 c. - укp.

На основі вивчення архівних джерел, історіографії, а також матеріалів статистичних видань та мемуарів здійснено комплексний теоретичний та фактологічний аналіз процесу формування подільського дворянства й органів станового самоврядування регіону за умов інкорпорації та русифікації регіону наприкінці XVIII - на початку XX ст. Здійснено дослідження процесу юридичного оформлення подільського дворянства, який відбувався у межах діючого російського законодавства, а саме складних процесів декласації та легітимації польської шляхти, нобілітації й інкорпорації регіональних представників привілейованого стану. Визначено особливості формування дворянського самоврядування до та після Листопадового 1830 - 1831 рр. та Січневого 1863 - 1864 рр. польських повстань. Розглянуто структуру, склад, функції, повноваження дворянських зібрань, а також участь дворянства Подільської губернії в системі органів місцевої влади залежно від урядової політики самодержавства. Встановлено значення дворянських корпоративних органів влади як механізму доведення та відстоювання привілейованого стану місцевої знаті. Проведено просопографічний аналіз життєдіяльності предводителів дворянства, що перебували на посаді тривалий час. Уточнено списки дворян, які брали участь в органах державного управління та станового самоврядування регіону, списки дворян-виборців до Державної Думи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)4/5-536 + Т3(4УКР)4/5-286

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дрига С. Г. 
Новітні тенденції сучасного цивілізаційного розвитку / С. Г. Дрига, А. С. Барвінок // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2020. - № 3. - С. 30-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Статистичний аналіз інклюзивного розвитку (IDI) пов'язаний із низкою питань, зокрема й теоретико-методологічного характеру. Одна з основних проблем визначення такого аналізу - побудова його основи, відправним початком для розробки якого є визначення поняття інклюзивного розвитку. Мета роботи - огляд й упорядкування сформованих за визначеними критеріями напрямів та підходів до визначення поняття інклюзивного розвитку, висвітлення його соціального, економічного, екологічного змісту для вироблення цілісного розуміння зазначеного поняття та його класифікацію. Поставлена задача викласти авторське бачення щодо оптимальної методологічної основи вимірювання показника інклюзивного розвитку, яка має базуватися на проведенні аналізу і врахуванні мікро- та макрорівневих нерівностей, що відбивають темпи і рівень економічного, соціального та екологічного розвитку країни і визначають її рейтингове місце у світовій економіці за цим індексом. Оцінено єдину міру інклюзивного зростання для ринків, що розвиваються, інтегруючи їх результати економічного зростання та розподіл доходу. Розподіл країн калібрується комбінуванням ВВП на душу населення та розподілом доходу. Застосовується мікроекономічна концепція функції соціальної мобільності на базі макроекономічного рівня для вимірювання інклюзивного зростання, ближчого до абсолютного визначення зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Управління об'єктами державної власності: методичне та інформаційно-аналітичне забезпечення : монографія / Я. В. Храпунова, В. П. Павленко, С. Г. Дрига, О. В. Александров, І. В. Космідайло, В. В. Новиков, Омельянчик Н. І., Н. Ю. Романовська, А. С. Барвінок, Ю. В. Іриневич, Г. А. Хомченко, Н. В. Мудрак; ред.: І. Г. Манцуров, О. Ю. Рудченко; Інститут системних статистичних досліджень. - Київ : Маслаков, 2021. - 303 c. - Бібліогр.: с. 289-303 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади, методичні положення та інформаційно-аналітичне забезпечення механізму управління об’єктами державної власності. Проаналізовано процеси реформування державного сектору, приватизації, моніторингу управління об’єктами державного сектору, особливості визначення та реформування стратегічно важливих підприємств для економіки та безпеки держави. Обґрунтовано наукові рекомендації щодо стратегії реформування державного сектору, напрямів удосконалення механізму управління об’єктами державної власності, формування сучасної моделі управління, особливостей приватизації на її завершальному етапі; методичні положення щодо раціоналізації розміру та структури державного сектору, визначення його розміру; моніторингу управління об’єктами державного сектору та стратегічно важливих підприємств, застосування щодо них регулюючих інструментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х839(4УКР)911.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гетьманська Україна між Польщею, Росією та Туреччиною : монографія / Ю. В. Барвінок, О. Гайворонський, О. В. Головко, В. В. Грибовський, Л. И. Ивонина, Г. Д. Казьмирчук, М. Г. Казьмирчук, І. В. Кондратьєв, І. І. Кривошея, О. О. Коник, Є. М. Луняк, В. В. Мамалага, Ф. М. Медвідь, Ю. А. Мицик, В. О. Мокляк, Ю. М. Нікольченко, С. Є. Орєхова, Л. А. Павленко, М. Г. Павлишин, В. В. Ребенок, І. Л. Синяк, В. В. Співак, А. В. Стахурська, А. М. Федірко, Е. В. Хроленок, М. С. Юхимчук; ; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2019. - 386 c. - Бібліогр. в знесках - укp. - рус.

Проаналізовано окремі аспекти діяльності українських гетьманів, розвиток козацького ладу та збереження козацьких традицій на теренах України. Висвітлено основні вектори політики козацької України XVI - XVIII ст., балансування старшинської верхівки між національними інтересами та геополітичними реаліями, а також особливості офіційного церемоніалу та важливі питання сучасної історіографії, передусім постаті гетьмана Петра Дорошенка. Подано інформацію щодо висвітлення гетьманату Петра Дорошенка в тогочасних польських листах (дещо з польських архівосховищ). Простежено еволюцію взаємовідносин Дем'яна Ігнатовича та Петра Дорошенка (березень - вересень 1668 р.). Розкрито питання суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку козацької України у XVII - XVIII ст.: від образу козака як християнського воїна у проповідях до ляльки-мотанки в польській та українській традиціях. Розглянуто певні аспекти рецепції козацьких традицій в українській культурі. Досліджено державотворчий процес Гетьманщини крізь призму інформаційного потенціалу поштових марок України як історичного зображального мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)514 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ляшенко В. А. 
Рекомендації щодо застосування радарної системи MFTR-2100/40 на основі проведеного аналізу випробувань зразків озброєння та військової техніки / В. А. Ляшенко, В. М. Зозуля, О. В. Рижков, О. В. Юла, В. В. Стригун, Р. Д. Барвінок // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2021. - Вип. 2. - С. 137-146. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено процес застосування допплеровської радарної системи зовнішньотраєкторних вимірювань типу MFTR-2100/40, в якій технічно реалізована одночасна сумісна робота радіолокаційного та оптико-електронних каналів, які окрім траєкторних параметрів дозволяють отримати відеозапис (кінограму, фотографічний портрет) об'єкту супроводження, що дає можливість проведення аналізу його просторової орієнтації у русі, траєкторії, динаміки руху, розділення, підриву, руйнування, пуску. та запропоновані рекомендації щодо її застосування на основі проведеного аналізу випробувань зразків озброєння та військової техніки на полігонах Збройних Сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7.б-103.4

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
12.

Грайворонський В. А. 
Методика розрахунку параметрів руху вертольота після відмови двигунів / В. А. Грайворонський, І. Ю. Юзова, С. В. Кирнажицький, Д. І. Барвінок, В. О. Хрістов // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2022. - № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто методику розрахунку параметрів руху вертольоту після часткової або повної відмови двигунів. Основним результатом є визначення зміни обертів несучого гвинта, висоти польоту, швидкості зниження та інших параметрів руху по часу. Для вирішення рівнянь динаміки вертольоту знаходяться коефіцієнти сил і моментів. Результати роботи дають можливість чітко спрогнозувати рух вертольоту, а також визначити дії льотчика по безпечному польоту або приземленню.


Індекс рубрикатора НБУВ: О541.2-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Статистика   
13.

Манцуров І. Г. 
Методологія статистичного оцінювання стану і динаміки цифрової трансформації України / І. Г. Манцуров, Я. В. Храпунова, В. П. Омельченко, А. С. Барвінок // Економіка України. - 2022. - № 3. - С. 39-56. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено сутність цифровізації економіки і цифрової трансформації країни. Запропоновано власну оригінальну методику побудови й розрахунку композитного Індексу цифрової трансформації країни, якій не притаманні недоліки існуючих підходів. За результатами здійсненого аналізу визначено місце України у світовому розподілі країн за рівнем цифровізації їх національних економік і цифрової трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського