Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=БОБОШК$<.>+<.>A=БАРДИН$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Фізика   
1.

Заболотний М. А. 
Особливості процесу фотогенерації носіїв заряду в аморфних молекулярних напівпровідниках / М. А. Заболотний, Л. І. Асламова, Є. М. Бобошко, А. А. Колесніченко, Д. С. Леонов, Р. В. Литвин, А. Ю. Сезоненко, М. М. Ямшинський, М. Ю. Барабаш // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2023. - 21, вип. 2. - С. 261-271. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В роботі вивчено тривалість і радіус термалізації носіїв заряду за фотоіенерації їх в аморфних молекулярних напівпровідниках (АМН). В експериментах для мірянь спектральної чутливості використовували зразки у вигляді тонких шарів карбазолвмісних матеріалів, одержаних за допомогою поливу толуолових розчинів. Запропоновано феноменологічну модель процесу термалізації, яка грунтується на припущенні ньютонівського характеру залежності швидкості енергетичних втрат нерівноважним електроном. В межах моделі встановлено залежності тривалості термалізації від частоти збуджувального світла, температури АМН і параметрів, що визначають швидкість і діапазон енергій. Показано, що в системі реалізуються втрати надлишкової енергії нерівноважним носієм електричного заряду. Продемонстровано співставлення їх з експериментальними даними. Мета роботи - експериментальне дослідження процесу термалізації карбазолвмісних АМН, що знаходяться в зовнішньому електричному полі під час фотозбудження їх, і розробка релевантної моделі процесу термалізації носіїв заряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.224 + В379.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
2.

Барабаш М. Ю. 
Особливості структуроутворення тонких плівок міді та визначення їхніх плазмонно-резонансних властивостей / М. Ю. Барабаш, А. А. Колесніченко, Д. С. Леонов, Р. В. Литвин, А. Ю. Сезоненко, І. В. Лук'яненко, Є. Г. Биба, М. М. Ямшинський, Є. М. Бобошко // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2023. - 45, № 2. - С. 169-182. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Основне завдання роботи - визначити особливості формування структури мідних плівок товщиною 100 - 300 нм на скляних підложжях, одержаних термічним напорошенням, та вивчити ефекти оптичних резонансів в тонких металевих плівках міді за допомогою спектрів поглинання та комбінаційного розсіювання. Проведено дослідження атомно-кристалічної структури тонких плівок міді за допомогою рентгенівської дифрактометрїї. Проаналізовано механізм утворення острівцевих тонких плівок. Результат перетворення структури визначається енергією взаємодії атомів плівки між собою та з підложжям, а також фізико-технологічними параметрами конденсації та наступних оброблень та відпалу. Ідентифіковано оптичні резонанси мідних плівок на скляних підложжях за допомогою спектрів поглинання та комбінаційного розсіяння.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Заболотний М. А. 
Моделювання електростатичного зображення в плівках фоточутливих аморфних молекулярних напівпровідників / М. А. Заболотний, Л. І. Асламова, Є. М. Бобошко, Д. О. Гринько, А. А. Колесніченко, Д. С. Леонов, Р. В. Литвин, М. М. Петришин, Н. В. Мініцька, М. Ю. Барабаш // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2023. - 21, вип. 3. - С. 477-493. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Створення матеріалів у наномасштабі, зокрема організація процесів упорядкування нанооб'єктів за допомогою темплатів, є одним із основних напрямів розвитку фізичного матеріалознавства та сучасних нанотехнологій. Темплат є інструментом для організації у просторі та часі фізико-хімічних процесів структурування нанооб'єктів на його поверхні за рахунок близькопольового взаємочину. В роботі досліджено механізми утворення прихованого електростатичного зображення аморфних молекулярних напівпровідників (АМН). Темплатні інструменти молекулярної та інтегральної електроніки спрямовують процеси самоорганізації речовини, спричиняють її структурування після нанесення на поверхню темплату. Це уможливлює формування об'єктів із певною молекулярною організацією та топологією. Вивчено механізми накопичення заряду в АМН. Проаналізовано модель Пула - Френкеля, який передбачає делокалізацію електричного заряду з визволенням із центру захвату, з використанням зонної моделі.



Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Кривобок Р. В. 
Дослідження впливу мінералізатора та режиму випалу на властивості славсоніт-цельзіанової кераміки / Р. В. Кривобок, А. В. Захаров, С. О. Рябінін, І. О. Бобошко, Я. В. Повідерна, К. А. Плохотнікова // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 122/123. - С. 117-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
5.

Бобошко О. М. 
Кваліфікація корупційних правопорушень, вчинених у співучасті / О. М. Бобошко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2022. - № 1. - С. 59-66. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Особливості кваліфікації корупційних злочинів та існування організованої злочинності в Україні - це важливе завдання правоохоронних органів, яке потребує дослідження і вирішення. Відповіді на це завдання слід знаходити в закономірностях і чинниках розвитку корупційних процесів, їх тенденції, в недоліках антикорупційного законодавства та діяльності цілого ряду антикорупційних органів та їх службових осіб. Злочини у сфері службової діяльності щонайтісніше пов'язані із суто корупційними правопорушеннями і посягають на суспільні відносини, що забезпечують належний порядок використання бюджетних коштів в межах бюджетної системи України, що забезпечують нормальну роботу державних підприємств, установ, організацій і завдають шкоду авторитету та майновим інтересам громадян, що забезпечують нормальну діяльність державного та громадського апарату, а також апарату управління окремих підприємств, установ, організацій. Запропоновано вважати, що підставою кримінальної відповідальності за корупційний злочин скоєний у простій формі співучасті, як і при вчиненні злочину однією особою, є винне скоєння передбачених кримінальним законом діянь, які містять ознаки певного складу злочину, згідно положень статті 2 КК України, а в разі спільного вчинення злочинних дій декількома особами, то слід застосовувати також статтю 27 Загальної частини КК. Отож склад злочину в діяннях співучасників необхідно встановлювати з використанням цієї статті. Серед корупційних злочинів, вчинених в співучасті, в Кримінальному кодексі України передбачено діяння, за вчинення яких, можуть бути притягнуті працівники та службові особи юридичних осіб приватного права, а також особи, які надають публічні послуги. Спільні дії службових та неслужбових осіб, які виступають пособниками в конкретному корупційному правопорушенні, підпадають під кваліфікуючу ознаку складу злочину "за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою осіб". Корупційне правопорушення може бути скоєне і в стійкій групі, наприклад "Бандитизм" (ст. 257 КК України), "Створення злочинної організації" (ст. 255 КК України), "Сприяння учасникам злочинної організації" (ст. 256 КК України). Але такий вид організованої злочинності не передбачається в кримінальному законодавстві як різновидом корупційної, тому слід мати на увазі, що під час кваліфікації корупційних злочинів співучасть не утворює якихось особливих, інших підстав відповідальності і підставою відповідальності завжди є склад злочину, але вчинюваний в складній формі співучасті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Барабаш М. Ю. 
Формування періодичних наноструктур і механізм утворення геометричного рельєфу на поверхні шарів аморфних молекулярних напівпровідників / М. Ю. Барабаш, О. І. Ховавко, Є. М. Бобошко, Д. О. Гринько, М. А. Заболотний, А. А. Колесніченко, Д. С. Леонов, Р. В. Литвин, С. О. Руденький, А. Ю. Сезоненко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2022. - 20, вип. 1. - С. 57-79. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж619

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Стресостійкість : навч. посіб. / Н. М. Бардин, Ю. Ц. Жидецький, Ю. І. Кіржецький, Я. М. Когут, Н. О. Пряхіна; ред.: Я. М. Когут; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Львів : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2021. - 203 c. - Бібліогр.: с. 177-183 - укp.

Розкрито основні аспекти впливу стресу на людей, зокрема працівників правоохоронних органів. Визначено основні шляхи управління стресом з метою зміцнення стресостійкості. Запропоновано сучасні методики розвитку стресостійкої поведінки на основі аналізу закордонного досвіду. Надано рекомендації з розвитку стресостійкості керівників та формування толерантності до невизначеності. Охарактеризовано напрями профілактики суїцидальної поведінки, особливості кризової комунікації та способи уникнення емоційного вигорання. Окреслено проблематику стресу та способи його опанування. Наголошено, що повсякденна життєдіяльність людей в умовах різних кризових явищ, конфліктів є джерелом негативних емоцій. Особливо у цьому контексті, вирізняється професійна діяльність правоохоронних органів, яка, зазвичай, відбувається в екстремальних умовах. Зазначено, що професійне середовище оперативно-службової діяльності потребує особливої психічної стійкості. Перебуваючи під впливом психологічних навантажень, правоохоронці здійснюють ризиковані дії під час виконання своїх функцій, піддаються високому рівню емоційно-фізіологічної напруги. Зауважено, що постійний професійний стрес може зумовити професійну деформацію особистості, підвищити конфліктність у колективі, зменшити ефективність праці, негативно позначитися на здоров’ї персоналу та їх близьких. Відсутність належної психологічної підготовки та адаптивних властивостей до стресу, зазвичай, може стати джерелом негативних наслідків для психічного та фізичного здоров’я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ю935.212-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єфремова В. В. 
Дослідження епідеміології ВІЛ та СНІД як важлива складова у розробці напрямів раціонального використання обмежених ресурсів охорони здоров'я та фармацевтичного забезпечення населення в Україні / В. В. Єфремова, Г. Л. Панфілова, О. Є. Оксенюк, І. А. Сокуренко, О. В. Цурікова, Л. Г. Бобошко // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 2. - С. 61-72. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження показників, що характеризують епідеміологічний профіль населення України за ВІЛ та СНІД у динаміці років. Дані Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України; загальнотеоретичні (історичний, аналітико-порівняльний, системний, логічний та ін.) і прикладні (епідеміологічні, математико-статистичні та ін.) методи. Установлено, що упродовж 2015 - 2019 рр. спостерігалося зростання показників інфікування населення ВІЛ як статевим, так і парентеральним шляхом (окрім даних 2017 р.). У 2019 р. кількість випадків інфікування людей статевим шляхом, порівняно з даними 2015 р., зросла на 27,1 %, а парентеральним - на 31,4 %. Позитивною є тенденція до планомірного зниження кількості дітей, які були народжені від ВІЛ-інфікованих матерів протягом всього періоду спостереження. У 2019 р., порівняно з даними 2015 р., спостерігається збільшення кількості ВІЛ-інфікованих дорослих осіб на 3,1 %, а кількість хворих на СНІД, навпаки, зменшилася на 11,3 %. Важливим є факт зниження у 2019 р., порівняно з даними 2015 р., кількість ВІЛ-позитивних дітей до 18 років на 27,3 %, а дітей до 14 р. - на 27,6 %. Негативним є збільшення кількості випадків летальності від СНІД серед дорослих з асоційованими патологіями у 2015 - 2018 рр. Серед дітей до 18 років у 2019 р. спостерігалось збільшення кількості летальних випадків на 18,0 %. За даними аналізу структури ВІЛ інфікованих за віком установлено планомірне зростання питомої ваги (%) дорослих осіб (від 81,0 % - 2015 р. до 86,6 % - 2019 р.). Крім цього, спостерігається збільшення кількості хворих дорослих, що припадають на одну ВІЛ-позитивну дитину до 18 років (2015 р. - 4,27 дорослих хворих, у 2016 р. - 4,98, у 2017 р. - 4,91, 2018 р. - 5,39, 2019 р. - 6,68). Висновки: наявність позитивних тенденцій у розвитку епідеміологічного профілю населення України з ВІЛ та СНІД у майбутньому потребує не лише фінансової підтримки з боку держави та суспільства, а й розробки та упровадження відповідних соціальних і просвітницьких проєктів, що спрямовані на запобігання подальшому розповсюдженню зазначеної інфекції в популяції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.0 + Р11(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матущак М. Р. 
Результати аналізу лікарських призначень та структури споживання препаратів хворими на лімфогранулематоз в Україні / М. Р. Матущак, Г. Л. Панфілова, Л. В. Терещенко, О. В. Цурікова, Л. Г. Бобошко // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2021. - 7, № 1. - С. 24-35. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз лікарських призначень і структури споживання препаратів хворими на лімфогранулематоз в Україні. Матеріали та методи: дані медичних (455) карток хворих на лімфогранулематоз; історичний, аналітико-порівняльний, системний, логічний, гіпотетико-дедуктивний, графічний методи наукового пошуку, а також клініко-економічний аналіз як один із складових оцінки технологій охорони здоров'я. Встановлено, що хворі перебували в стаціонарі у середньому протягом 32 ліжко-днів, де отримали 16 835 призначень. На одного хворого припадало 37 призначень. Лідерами за кількістю призначень були препарати з груп: L - Антинеопластичні та імуномодулювальні засоби; B - Засоби, що впливають на систему крові та гемопоез; A - Засоби, що впливають на травну систему та метаболізм. На вказані групи ліків припадало понад половину лікарських призначень - 9247 (54,93 %). У структурі призначень домінували препарати у вигляді розчинів або порошків для їх виготовлення - 10 569 (62,78 % від усіх призначень). За другим рівнем АТС-класифікації перші 3 позиції за кількістю призначень зайняли препарати, які використовуються у хіміотерапії та для усунення симптомів загострення хронічних патологій, із таких груп: L01 - Антинеопластичні засоби - 2154 призначення (12,80 %); B05 - Кровозамінники та перфузійні розчини - 2012 (11,95 %); C01 - Препарати для лікування захворювань серця - 1681 (9,99 %). Призначення протипухлинних препаратів коливались у широкому діапазоні значень, а саме від 31 (L01C D01 - паклітаксел) до 289 (L01DB01 - доксорубіцин). Найчастіше застосовувалися препарати з груп L01DB01 - доксорубіцину, AA01 - циклофосфаміду та L01СB01 - етопозиду. Доведено, що хворим на лімфогранулематоз було призначено десь 8,3 препаратів протипухлинної дії. Загальний показник споживання ліків дорівнював 23 440,30 тис. грн або 822,58 тис. дол. США, що у перерахунку на одного хворого становило 51 517,14 грн або 1807,86 доларів США. Доведено, що на ефективну хіміотерапію та підтримку життєдіяльності організму хворого було витрачено 38 797,60 грн або 1361,50 дол. США, що у 8,21 і 17,1 разу більше, ніж мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум, за даними Держбюджету України на 2020 р. Доведено, що лікарські призначення та структура споживання хворими на лімфогранулематоз препаратів відображають характер проведеної терапії, а саме: необхідність проведення інтенсивних курсів хіміотерапії, поліморбідність хворих, а також тяжкість перебігу патологічної процесу. Враховуючи високу вартість лікування, питання підвищення рівня його доступності потребує системного вирішення за різними напрямками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бардин М. Я. 
Апокаліптичні рефлексії в наративах глобалізованого світу: релігієзнавчий аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / М. Я. Бардин; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

У дисертації, сфокусувавшись на християнстві, досліджено трансформацію апокаліптичних ідей та сюжетів у сучасних наративах як відповідь на виклики глобалізованого світу. Застосовано методології дослідження апокаліптичних наративів на основі історичних, соціологічних, філософських, літературознавчих і релігієзнавчих розвідок, де особливу увагу приділено міждисциплінарному підходу. У межах християнської наративної традиції на підставі дослідження конфесійної, художньої та біблієзнавчої літератури з апокаліптичної тематики класифіковано ядро наративу - позачасову актуальність новозавітнього апокаліптичного пророцтва ("Об'явлення Івана Богослова"), а також периферійні (маргінальні) структури - доля останніх днів, Тисячолітнє Царство, символічні образи. Обґрунтовано поліваріантність християнської есхатології та досліджено конфесійну специфіку апокаліптичних уявлень у світлі сучасних проблем. Визначено, що серед головних факторів ризику планетарно-цивілізаційного масштабу, до яких найчастіше звертаються богослови, є такі проблеми: війни, хвороби, проблеми навколишнього середовища. Розглянуто сучасні вітчизняні та зарубіжні біблійні дослідження з проблеми інтерпретації Апокаліпсису, в яких зосереджено увагу на інтерпретаційних підходах розуміння Апокаліпсису (футуристичний, претеристичний, історичний, символічний). Доведено, що трансформація апокаліптичних ідей та сюжетів у сучасних наративах зумовлена реакцією на виклики сучасності, з одного боку, та апокаліптичною свідомістю та постмодерністською тенденцією - з іншого. Констатовано, що конверсія апокаліптичних мотивів у постмодерній, глобалізованій маскультурі, виводить Апокаліпсис поза дослідницькі принципи, притаманні герменевтиці, екзегетиці, за межі філософських, релігієзнавчих підходів і відходить навіть від сфери духовності, перетворюючи на бренд, зрештою закладаючи основу для експлуатації природніх людських емоцій і страхів. Доведено, що сучасна християнська свідомість відійшла від первісного розуміння кінця світу, у свою чергу, сучасні кінцесвітні інтерпретації все більше віртуалізуються та модернізуються, тим самим впливаючи на соціум.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Панфілова Г. Л. 
Аналіз динаміки змін економічної доступності протипухлинних препаратів, що використовуються у хіміотерапії лімфогранулематозу у дорослих / Г. Л. Панфілова, М. Р. Матущак, О. В. Цурікова, І. А. Сокуренко, Л. Г. Бобошко // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2020. - 6, № 4. - С. 3-13. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Воденнікова О. С. 
Дослідження теплофізичних властивостей компонентів шихти для виплавки малофосфористого шлаку / О. С. Воденнікова, О. Б. Матяшева, Л. В. Воденнікова, Д. Ю. Бобошко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 36-40. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження теплофізичних властивостей компонентів шихти для виплавки малофосфористого шлаку (МФШ) для пошуку складів шихт з мінімальним теплоспоживанням. Поставлена мета в роботі вирішується наступними завданнями: експериментально визначити теплофізичні властивості (тепловміщення, питому теплоємність, коефіцієнт теплопровідності) компонентів шихти для виплавки МФШ; проаналізувати аналітичні залежності теплофізичних характеристик шихтових матеріалів від температури та визначити оптимальний склад шихти з мінімальним теплоспоживанням. При узагальненні та аналізі науково-технічної літератури з напрямку удосконалення технології виробництва передільного малофосфористого шлаку використовувався комплексний підхід. Дослідження хімічного складу шихти для виплавки МФШ проведено за допомогою хімічного аналізу, а гранулометричний склад шихти визначали за допомогою ситового аналізу. Виконано обробку та аналіз експериментальних даних залежності теплофізичних характеристик компонентів шихти від температури. Запропоновано підхід к оптимізації складу компонентів шихти при виплавці МФШ за рахунок вибору шихтових матеріалів, які володіють низькою питомою теплоємністю, що дозволяє удосконалювати технологічний режим виплавки МФШ, знизити витрати електроенергії на 15 - 20 % та знизити собівартість готового продукту. Використання МФШ, отриманого з застосування низькотеплоємних шихт (з використанням у шихті замість кварциту та частини дефіцитного коксу відходів вуглезбагачення коксохімічного виробництва та відходів виробництва вторинного алюмінію), на стадії виплавки металевого марганцю дасть змогу знизити кратність шлаку, що в свою чергу призводить до підвищення витягу марганцю в шлак на 2 %. Дослідженнями теплофізичних властивостей компонентів шихти для виплавки МФШ встановлено вплив питомої теплоємності шихти на енергозбереження та запропоновано низькотеплоємний склад шихти, використання якого дозволить знизити витрату коксу на відновлення в 1,3 - 1,9 рази, зекономити до 20 % електроенергії та відповідно знизити собівартості МФШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-420.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бобошко О. А. 
Наукові основи підвищення показників маневреності автомобілів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.02 / О. А. Бобошко; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків, 2019. - 40 c. - укp.

Вирішено актуальну науково-прикладну проблему підвищення технічного рівня автомобілів за рахунок поліпшення їх властивостей маневреності. Отримав подальший розвиток системний підхід до оцінки маневреності автомобілів і її властивостей. Досліджено розвиток теорії повороту автомобілів з передніми керованими колесами й усіма керованими колесами. Вперше отримано взаємозв’язок між кутами відведення коліс передньої та задньої осей і реакціями дороги, що діють на ці вісі, запропоновано коефіцієнт керованості в якості критерію здатності автомобіля до входу в поворот, визначені параметри виконання маневру "рух крабом" автомобіля під час повороту передніх і задніх коліс в один бік і на один і той же кут; визначено раціональні параметри процесу динамічної стабілізації автомобіля шляхом повороту керованих коліс в бік заносу в тяговому і гальмівному режимах. Отримала подальший розвиток теорія повороту автомобілів динамічним способом, визначено різновидності повороту таким способом. Найбільш вагомим є впровадження отриманих математичних моделей маневрування автомобілів при повороті й виконанні маневру "рух крабом". Запропоновані критерії оцінки керованості і стійкості дають можливість на етапі проектування формувати відповідні сучасному технічному рівню властивості маневреності автомобілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бобошко О. О. 
Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. О. Бобошко; Національний університет "Одеська юридична академія". - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.

Вперше у вітчизняній науці цивільного права спеціальним комплексним дослідженням зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин. Розглянуто становлення та розвиток законодавства про зміну або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин. Визначено поняття, підстави, умови та особливості зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин. Охарактеризовано правову природу зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин. З’ясоване співвідношення зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин із суміжними правовими категоріями. Визначено порядок зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин. Досліджено правові наслідки зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин за законодавством України. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного цивільного законодавства України у сфері зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бобошко В. І. 
Інтеграція виховного потенціалу сім'ї, школи і громади у Великій Британії : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. І. Бобошко; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. - Умань, 2018. - 20, [1] c. - укp.

Проаналізовано становлення інтеграції виховного потенціалу сім'ї, школи і громади у Великій Британії, визначено її теоретичні засади. Розкрито змістове наповнення ключових понять дослідження: "сім'я", "громада", "інтеграція виховного потенціалу сім'ї, школи і громади". Охарактеризовано тенденції розвитку інтеграції виховного потенціалу сім'ї, школи і громади у Великій Британії. Визначено принципи (соціальної детермінації у взаємодії школи, сім'ї та громади; взаємної довіри, поваги і визнання значущості один одного у здійсненні спільної педагогічної діяльності; співучасті (participation); співробітництва між суб'єктами виховання; полікультурності; успішності вихованців разом з успішністю сім'ї та громади) та функції (впливу громади на духовно-моральне становлення особистості дитини; розвитку пізнавальної сфери дітей; створення у громаді умов, сприятливих для життя і діяльності всіх суб'єктів виховання) інтеграції виховного потенціалу сім'ї, школи і громади у Великій Британії. Визначено зміст, напрями, форми і методи реалізації інтеграції виховного потенціалу сім'ї, школи і громади у Великій Британії. На основі теоретичного аналізу досліджуваної проблеми виявлено можливості використання досвіду Великої Британії для розвитку теорії і практики виховання в Україні та запропоновано перспективні напрями використання досвіду інтеграції виховного потенціалу сім'ї, школи і громади Великобританії в новій українській школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.5(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Історія українського театру : у 3 т. Т. 1. Від витоків до XX століття / Л. Барабан, Ю. Бобошко, Л. Демська-Будзуляк, О. Красильникова, Л. Малютіна, Л. Мороз, Р. Пилипчук, М. Сулима, Є. Хлібцевич, І. Юдкін; ред.: Г. А. Скрипник, І. Юдкін, Г. Липова, О. Найден, О. Немкович, Р. Пилипчук, Ю. Станішевський. - Київ, 2017. - 666, XX c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Присвячено розвиткові театрального мистецтва України від його зародження до 1914 р. Висвітлено основні явища й особливості акторського мистецтва, режисури, сценографії, театральної критики впродовж періоду становлення української національної культури. Розглянуто питання драматургії з огляду на особливі умови розвитку українського театрального мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352815/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бардин О. Я. 
Управління грошовими потоками агропромислових підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Я. Бардин; НАН України, ННЦ "Ін-т аграр. економіки". - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Поглиблено теоретичні основи та розуміння сутності управління грошовими потоками агропромислових підприємств. Удосконалено класифікацію видів грошових потоків суб’єктів господарювання, зокрема грошовий потік від реалізації основної і побічної продукції та грошовий потік в умовній грошовій одиниці. Окреслено тенденції розвитку та функціонування агропромислових підприємств. Систематизовано методичні підходи до аналізу й управління грошовими потоками та проведено оцінювання їх сформованості, збалансованості за видами діяльностей підприємств. Удосконалено напрями диверсифікації продукції агропромислових підприємств, що дозволяють зменшити залежність від зовнішніх джерел залучення грошових коштів. Розроблено структурну систему агропромислових підприємств шляхом формування відповідної управлінської політики підприємства щодо створення фінансово-економічних структурних підрозділів, для проведення системного аналізу, планування, прогнозування і контролю за ефективним розподілом і використанням грошових коштів. Обгрунтовано пропозиції щодо розробки заходів державної фінансово-кредитної підтримки розвитку агропромислових підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Подригало М. А. 
Застосування комбінованого способу керування для здійснення руху автомобіля "крабом" / М. А. Подригало, О. О. Бобошко, Р. О. Кайдалов, А. І. Нікорчук // Вестн. ХНАДУ. - 2016. - Вып. 75. - С. 134-138. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано спосіб руху автомобіля по прямій під кутом до своєї поздовжньої осі за рахунок повороту передніх напрямних коліс й одночасного загальмування коліс зовнішнього борту. Одержано рівняння, що описує умову забезпечення руху "крабом" повноприводного автомобіля.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бобошко Т. М. 
Оцінні респонсивні висловлення в сучасній англійській мові: комунікативно-прагматичні та функціональні характеристики (на матеріалі американських і британських художніх творів початку XXI століття) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Т. М. Бобошко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено встановленню, класифікації та аналізу комунікативно-прагматичних і функціональних характеристик оцінних респонсивних висловлень (ОРВ) у художній прозі американських і британських авторів початку XXI ст. ОРВ трактується як оцінний мовленнєвий акт, що є результатом впливу ініціюючої репліки й одночасно виражає інтенцію відносно співрозмовника. Виокремлено типи та види ОРВ відповідно до мовленнєвих реакцій комунікантів. Виявлено комунікативні стратегії та тактики явного чи прихованого впливу, що реалізуються "інвертованим" адресатом, який після обміну ролей став адресантом. Розглянуто функціональний аспект ОРВ. Запропоновано комплексну комунікативно-прагматичну та функціональну типологію ОРВ згідно з вищеописаними параметрами, а також встановлено вербальні та позавербальні засоби вираження прагматичних смислів кожного виду ОРВ із врахуванням притаманних йому стратегій, тактик і відповідних функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-2 + Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гурженко Ю. Н. 
Исследование эффективности использования препарата Диурол в комплексном лечении больных хроническим циститом / Ю. Н. Гурженко, А. И. Бойко, С. Н. Шамраев, В. В. Спиридоненко, А. А. Губарь, А. В. Бардин, Р. О. Данилец, А. Ю. Гурженко, Е. Ю. Гурженко, А. Н. Леоненко // Сімейна медицина. - 2015. - № 1. - С. 70-74. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Показан положительный опыт использования препарата диурол производства отечественной фармацевтической компании Валартин Фарма у 70-ти больных с хроническим циститом. Установлена его высокая клиническая (95,5 %) и бактериологическая эффективность (89,7 %). Препарат хорошо переносят больные, побочные эффекты отсутствуют.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.560.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського