Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кучменко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Матова О. О. 
Вплив багатокомпонентної терапії на діастолічну функцію лівого шлуночка в пацієнтів з резистентною артеріальною гіпертензією / О. О. Матова, Л. А. Міщенко, О. Б. Кучменко // Укр. кардіол. журн. - 2021. - 28, № 5. - С. 41-53. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Актуальні питання біологічної науки : зб. ст. V Міжнар. заоч. наук.-практ. конф., 16 квіт. 2019 р., Ніжин / ред.: М. Давіташвілі, Д. Панасюк, Ю. Антонович, М. Ф. Гюрбюз, О. Б. Кучменко, Г. Г. Сенченко, В. М. Гавій, Г. М. Лисенко, Л. О. Лобань, С. О. Приплавко, Т. Г. Ігнатенко; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя, Ун-т Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, Помор. акад. в Слупську, Телав. держ. ун-т ім. Я. Гогебашвілі, Баранов. держ. ун-т, Ун-т ім. Сулеймана Деміреля в Іспарті. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2019. - 263 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено проблеми сучасної біологічної науки та методики викладання біологічних дисциплін. Досліджено вплив синтетичних і бактеріальних регуляторів росту на окремі фізіологічні показники кукурудзи у фазі 3 - 5 листків. Проведено таксономічний аналіз комплексу нематод підстилки лісових екосистем регіонального ландшафтного парку "Ялівщина". Розглянуто явище аутофагії у тваринних і рослинних клітинах. Вивчено вплив метаболічно активних речовин в різних концентраціях на проростання насіння огірків сорту "Ніжинський". Охарактеризовано шляхи моделювання порушень ліпідного обміну у тварин. Увагу приділено реальному стану та перспективам оптимізації агроландшафтів і грунтів Житомирщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дейнека О. М. 
Методичні засади впровадження інтегрованого навчання загальнотехнічних дисциплін у професійно-технічних училищах / О. М. Дейнека, А. В. Касперський, О. М. Кучменко // Фіз.-мат. освіта. - 2019. - № 2. - С. 29-34. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На сьогодні, виникла проблема вдосконалення та поглиблення знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів, необхідних для подальшої підготовки кваліфікованих фахівців у професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ). Організаційні методи зорієнтовані на виявлення навчального завдання, що потребує дослідження. Теоретичні методи зорієнтовані на аргументоване та логічно обгрунтоване розв'язання завдання на основі глибокого та всебічного теоретичного аналізу. Методи міждисциплінарного дослідження направлені на сукупність інтегративних способів, спрямованих переважно на стики наукових дисциплін. Запропоновано алгоритм педагогічної діяльності викладача та учнів професійно-технічного училища (ПТУ) за профілем підготовки "Машинобудування та комп'ютерно-інтегровані технології". Визначено аспекти поглибленого аналізу професійно спрямованих знань загальнотехнічних дисциплін на основі курсу фізики. Запропоновано до впровадження в навчальний процес обгрунтованих за змістом і структурою, відкоректованих і апробованих навчальних програм, які направлені на підвищення рівня компетентності випускників ПТНЗ. Наведено основні параметри ефективності запропонованих іновацій на підставі досліджень інтегрованого за змістом навчання. Зроблено висновки, що для поглиблення знань учнів необхідна спеціальна методична робота викладачів-предметників усіх циклів по координації навчально-виховного процесу і забезпеченню єдиних основ в GNE: єдність у змісті, у методах, прийомах і засобах, в організації навчання на основі інтеграційних зв'язків, а створення дидактичних умов, які забезпечують єдність і цілісність навчально-виховного процесу в кожному ПТУ, значною мірою залежить від сумісної роботи інженерно-педагогічного колективу. Впровадження інтегрованого навчання загальнотехнічних дисциплін та фізики у ПТНЗ забезпечує підготовку кваліфікованих спеціалістів із достатнім запасом знань, які будуть використані у разі подальшого навчанні у ВНЗ або під час роботи на виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.211.5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малиновська І. Е. 
Клініко-біохімічні особливості на різних етапах кардіологічної реабілітації в пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда / І. Е. Малиновська, О. Б. Кучменко, В. О. Шумаков, Н. М. Терещенко, Л. С. Мхітарян, І. Н. Євстратова, Н. М. Василинчук, Т. Ф. Дроботько // Укр. кардіол. журн.. - 2018. - № 2. - С. 14-23. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Цель работы - изучить динамику показателей, характеризующих толерантность к физической нагрузке, и бихимических показателей, характеризующих атерогенный потенциал крови, в первые 6 месяцев после развития инфаркта миокарда. Обследованы 76 пациентов с первичным инфарктом миокарда преимущественно с зубцом Q (мужчины в возрасте (52,2 +- 1,2) года), которым назначена базисная терапия в соответствии с унифицированным протоколом, а также физическая реабилитация в виде дозированной ходьбы и комплексов лечебной физкультуры согласно сроку после развития острого инфаркта миокарда. В первые часы заболевания всем проведено стентирование инфарктобусловившей венечной артерии. Пациенты были разделены на две группы в зависимости от характера физической реабилитации: в 1-ю группу включен 41 пациент, которым дополнительно к медикаментозным и физкультурным мероприятиям проводили тренировки на велоэргометре в индивидуально подобранных режимах, продолжительность курса - 30 занятий; 35 пациентов составили 2-ю группу. Контрольные нагрузочные тесты проведены на 14 - 16-е сутки инфаркта миокарда, через 2,5; 4 и 6 мес. Биохимические исследования с оценкой показателей липидного обмена и качественного состояния липопротеинов определяли при включении в исследование и через 6 мес. Выводы: тщательное выполнение программы регулярных физических тренировок на велоэргометре в дополнение к базисной терапии (с ургентным стентированием) в ранний постинфарктный период способствует экономному выполнению физической нагрузки при значительном повышении уровня выполненной работы, в основе которых могут лежать уменьшение интенсивности оксидативного стресса и воспаления, улучшение качественного состояния липопротеинов. Достигнутый уровень пороговой мощности сохраняется после прекращения тренировок не менее 2 мес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міщенко Л. А. 
Активність системного запалення низької градації в пацієнтів з резистентною артеріальною гіпертензією / Л. А. Міщенко, О. О. Матова, М. Ю. Шеремет, К. І. Сербенюк, О. Б. Кучменко // Укр. кардіол. журн.. - 2018. - № 5. - С. 15-21. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Дзюба В. О. 
Стан прооксидантно-антиоксидантної рівноваги та активність ензимів циклу Кребса у тканинах печінки, серця і нирок за дії різних кумулятивних доз доксорубіцину / В. О. Дзюба, О. Б. Кучменко, О. В. Яковійчук // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 1. - С. 28-39. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Доксорубіцин - потужний антрацикліновий антибіотик, який широко використовується для лікування різноманітних злоякісних новоутворень у людей. Однак при довготривалому застосуванні доксорубіцину препарат може спричинювати розвиток кардіо-, гепато- та нефротоксичності, що обмежує його клінічне застосування. Особливо небезпечним проявом цитотоксичності доксорубіцину є імовірність розвитку незворотних хронічних побічних ефектів. У дослідженні використано 30 самців щурів із середньою масою тіла 240 г. Піддослідних тварин розділили на 3 групи (контроль, 3 тижні та 5 тижнів прийому доксорубіцину). Біохімічні показники антиоксидантної та енергетичної систем визначались у тканинах серця, печінки та нирок. Використання доксорубіцину призвело до зростання кількості ТБК-активних продуктів у всіх досліджуваних тканинах, що вказує на прооксидантні властивості препарату. Окрім того, доксорубіцин може безпосередньо впливати на активність антиоксидантних ензимів. У дослідженні доксорубіцин викликав зростання активності антиоксидантних ензимів у тканинах серця та печінки, однак призводив до зниження їх активності у нирках. У результаті застосування доксорубіцину активність ензимів циклу лимонної кислоти в тканинах печінки зростала, а в нирках, навпаки, знижувалась. Що стосується серця, то в ньому активність ензимів циклу Кребса збільшувалась тільки протягом перших трьох тижнів терапії, а потім починала знижуватись. У результаті прийому доксорубіцину активність аспартатамінотрансферази у тканинах щурів змінювалася таким же чином, як і активність дегідрогеназ циклу Кребса. Встановлено, що підвищення активностей сукцинатдегідрогенази та альфа-кетоглутатдегідрогенази може виступати як компенсаторна реакція на виникнення функціональних дефектів в енергетичному обміні. Оцінка комплексного впливу доксорубіцину на внутрішньоклітинні процеси допоможе у розробленні нових систем захисту організму від його цитотоксичності, однак робота у такому напрямі потребує більш детальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801-642:Г296

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дзюба В. 
Сучасні уявлення про роль убіхінону в процесах метаболізму клітини : (огляд) / В. Дзюба, О. Кучменко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2017. - Вип. 75. - С. 3-13. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.322.33 + Е0*550*723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кучменко О. 
Білкові фактори формування оксидативного статусу і розвитку патологічного стану у пацієнтів з артеріальною гіпертензією / О. Кучменко, Л. Мхітарян, О. Купчинська, І. Євстратова, Н. Василинчук, О. Матова, М. Мостов'як, Т. Дроботько // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 303-309. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити білкові фактори формування оксидативного статусу та розвитку патологічного процесу у пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ). У дослідження було включено 30 пацієнтів з АГ II стадії (середній вік - 47,4 +- 3,3 року). У пацієнтів з АГ зберігається інтенсифікація процесів вільнорадикального окиснення білків, що супроводжується переокисненням ліпопротеїнів низької густини (ЛПНГ), ліпопротеїнів дуже низької густини (ЛПДНГ) і ліпопротеїнів високої густини (ЛПВГ) зі збільшенням їх індексу перекисної модифікації й атерогенного потенціалу крові. У пацієнтів з АГ встановлено зростання активності мієлопероксидази (МПО), зниження активності лейкоцитарної еластази, параоксонази-1 (ПОН-1), каталази і супероксиддисмутази (СОД). Зміна активності МПО, лейкоцитарної еластази і ПОН-1 може бути використана як предиктор активності запальної реакції за участі нейтрофільних лейкоцитів і прогресування атеросклеротичного процесу, а також для оцінки ефективності лікування. Для оцінки якісного стану ліпопротеїнів (ЛП) крові та ступеня їх атерогенності інформативними показниками слід вважати активності ЛП-асоційованих білків-ферментів, а не тільки рівень холестеролу (ХС) у них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мхітарян Л. С. 
Якісний стан ліпідних факторів атерогенезу та активність запальної реакції в пацієнтів, які перенесли гострий інфаркт міокарда / Л. С. Мхітарян, О. Б. Кучменко, В. О. Шумаков, І. Е. Малиновська, І. Н. Євстратова, Н. М. Терещенко, Н. М. Василинчук, Т. Ф. Дроботько // Укр. кардіол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 55-61. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Цель работы - изучить качественное состояние основных классов липопротеинов, активность ассоциированных с ними белков-ферментов, лейкоцитарной эластазы и матриксной металлопротеиназы 12 в крови пациентов с ишемической болезнью сердца, которые перенесли острый инфаркт миокарда с ургентным стентированием инфарктзависимой венечной артерии. В исследование включены 32 пациента в возрасте в среднем (53,1 +- 1,6) года, которые получали базисную терапию согласно Рекомендациям Европейского общества кардиологов и Ассоциации кардиологов Украины с включением липидоснижающих препаратов (статинов). Биохимическое исследование крови проводили через 4 - 6 нед после возникновения инфаркта миокарда. У пациентов, перенесших инфаркт миокарда, сохраняется интенсификация процессов свободнорадикальных процессов окисления белков, что сопровождается переокислением липопротеинов низкой, очень низкой и высокой плотности с увеличением их индекса перекисной модификации и атерогенного потенциала крови. Также у этих пациентов наблюдается возрастание активности миелопероксидазы, лейкоцитарной и макрофагальной эластаз на фоне снижения активности антиоксидантных ферментов - параоксоназы-1, каталазы и супероксиддисмутазы. Выводы: изменения активности миелопероксидазы и параоксоназы-1 могут быть использованы в качестве маркера активности воспалительной реакции при участии нейтрофильных лейкоцитов и прогрессирования атеросклеротического процесса, а также для оценки эффективности лечения. Возрастание активности миелопероксидазы, лейкоцитарной и макрофагальной эластаз может играть определенную роль в процессе дестабилизации атеросклеротических бляшек и стать биохимическим маркером для прогнозирования возможного возникновения этого осложнения. Для оценки качественного состояния липопротеинов крови и степени их атерогенности информативными показателями следует считать активность липопротеин-ассоциированных белков-ферментов (параоксоназы-1 и миелопероксидазы), а не только уровень холестерина в них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мхітарян Л. С. 
Цитрулін як маркер функціонального стану органів за умов патологічних станів / Л. С. Мхітарян, О. Б. Кучменко, І. Н. Євстратова, Н. Г. Ліпкан, Н. М. Василинчук, Т. Ф. Дроботько // Укр. кардіол. журн.. - 2016. - № 3. - С. 109-115. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Аминокислота цитруллин является одним из важных регуляторов промежуточного обмена в организме. Основное количество цитруллина синтезируется в кишечнике из аминокислоты глутамин. Частично он может синтезироваться из аминокислоты аргинин. Одним из важных источников цитруллина являются NO-синтазы. Но вследствие очень низкой активности ферментов катаболизма цитруллин не может утилизироваться энтероцитами и выделяется в циркуляцию крови, откуда усиленно захватывается почками. Почки являются основным органом, где происходит метаболизм цитруллина. Уровень цитруллина в плазме крови демонстрирует разницу между его продукцией в кишечнике и дальнейшим метаболизмом в почках. Уровень цитруллина является маркером функциональной активности кишечника, функционального состояния проксимальных канальцев почек, степени повреждения почек и развития почечной недостаточности. Уровень цитруллина в плазме крови возрастает уже на начальных стадиях развития почечной недостаточности, еще до достоверных изменений содержания креатинина и мочевины в крови. Уровень цитруллина в крови может быть суррогатным маркером синтеза NO. Особый интерес представляет этот показатель в диагностике сердечно-сосудистых заболеваний. У пациентов с гипертонической болезнью определение содержания цитруллина может быть использовано как специфический маркер повреждения одного из органов мишеней - почек. Уровень цитруллина в крови может использоваться как маркер нарушения обменных процессов и определения степени тяжести сердечной недостаточности у пациентов с сердечно-сосудистыми заболеваниями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 + Р252.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кучменко О. М. 
Активізація самостійної роботи студентів педагогічних університетів у процесі навчання загальної фізики : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. М. Кучменко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Висвітлено сутність категорії "самостійна робота студентів". Вперше розроблено методичні підходи до активізації самостійної роботи студентів фізичних, фізико-технічних спеціальностей педагогічних університетів у процесі навчання загальної фізики за умов кредитно-модульної системи навчання, які грунтуються на впровадженні суб'єктно-діяльнісного підходу з елементами проблемного навчання. Розроблено та впроваджено узагальнену навчально-методичну систему, структуротвірним чинником якої є активізація самостійної роботи студентів педагогічних університетів у процесі навчання загальної фізики, яка представлена окремими блоками та структурними частинними комплексами, пов'язаними з вибором змісту, форм, методів і засобів навчання з метою активізації самостійної роботи студентів у процесі навчання загальної фізики за умов реформування освіти. Розроблено навчальний посібник "Демонстраційний експеримент з фізики", в якому подано загальну методику постановки, виконання демонстраційного експерименту з фізики та конкретних демонстраційних експериментів з усіх розділів курсу загальної фізики. Розвинуто дидактичні засоби для організації та активізації самостійної роботи, контролю та корекції навчальних досягнень студентів педагогічних університетів у процесі навчання загальної фізики. Експериментально підтверджено дієвість запропонованої навчально-методичної системи та методичних принципів активізації самостійної роботи студентів фізичних, фізико-технічних спеціальностей педагогічних університетів у процесі навчання загальної фізики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кучменко О. Б. 
Біохімічні особливості функціонування убіхінону за патологічних станів організму : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.01.32 / О. Б. Кучменко; ДВНЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2013. - 46 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.322.33 + Р252.658.1 + Р281.771

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408484 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кучменко О. Б. 
Біохімія вітамінів : монографія / О. Б. Кучменко. - К., 2012. - 527 c. - Бібліогр.: 70 назв - укp.

Висвітлено теоретичні засади вітамінології. Розглянуто питання класифікації, хімічної структури, внутрішньоклітинного розподілу, шляхів метаболізму та функціонування в організмі вітамінів, коферментів і їх біологічно активних похідних. Розкрито особливості прояву недостатності вітамінів в організмі людини, зокрема, гіповітамінозів екзо- й ендогенного походження. Визначено основні раціональні принципи вітамінотерапії. Подано інформацію про такі вітаміни та вітаміноподібні речовини, як тіамін, рибофлавін, аскорбінова кислота, карнітин, убіхінон, каротиноїди. Увагу приділено протипоказанням й обмеженням для використання вітамінних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бурлака А. П. 
Протекторний вплив активації біосинтезу убіхінону на функціонування ланцюга транспорту електронів мітохондрій клітин органів щурів при введенні доксорубіцину / А. П. Бурлака, О. Б. Кучменко, І. І. Ганусевич, С. М. Лукін, Є. П. Сидорик, Д. М. Петухов, Н. В. Делеменчук, Г. В. Донченко // Доп. НАН України. - 2012. - № 1. - С. 180-186. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.322.6-64 + Р281.7/9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Бурлака А. П. 
Модифікуюча дія убіхінону, комплексу попередників і модулятора його біосинтезу на мітохондрії тканин печінки та серця за умови введення доксорубіцину / А. П. Бурлака, О. Б. Кучменко, Д. М. Петухов, І. І. Ганусевич, С. М. Лукін, Є. В. Лук'янчук, Є. П. Сидорик, Н. В. Делеменчук, Г. В. Донченко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2011. - 13, № 4. - С. 300-303. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Важливою складовою токсичного ефекту доксорубіцину (Д) є активація матриксних металопротеїназ, що є причиною посилення деструкції міжклітинного матриксу. У разі дії Д на організм тварин виявлено пригнічення активності комплексів I, II і IV ланцюга транспорту електронів у мітохондріях, зниження вмісту убісеміхінону. Одночасне застосування Д, препарату убіхінону та комплексу попередників і модулятора біосинтезу убіхінону значно знижує рівні активності матриксних металопротеїназ у тканинах, підвищує вміст убісеміхінону і нормалізує роботу ланцюга транспорту електронів в мітохондріях і, таким чином, суттєво нівелює токсичну дію Д.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-2 + Р413.51-29 + Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кучменко О. Б. 
Активність оксидоредуктазних систем ланцюга транспорту електронів мітохондрій та стан про- і антиоксидантної систем у тканинах печінки старих щурів при дії комплексу попередників та модулятора біосинтезу убіхінону (СОQ) / О. Б. Кучменко, Д. М. Петухов, І. Н. Євстратова, Л. С. Мхітарян, Г. В. Донченко // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 143-150. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*551.322.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Тімощук С. В. 
Кардіопротекторна дія коензиму Q за умов активації ендогенного його синтезу при ішемії-реперфузії серця у старих щурів / С. В. Тімощук, Г. Л. Вавілова, Н. А. Струтинська, С. А. Таланов, Д. М. Петухов, О. Б. Кучменко, Г. В. Донченко, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн. - 2009. - 55, № 4. - С. 58-63. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334 + Р410.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Донченко Г. В. 
Інтенсивність обмінних процесів та вміст убіхінону та убіхроменолу в печінці щурів за умов А,Е-гіповітамінозу / Г. В. Донченко, О. Б. Кучменко, Д. М. Петухов, О. М. Паливода, Л. О. Чернухіна // Укр. біохім. журн.. - 2008. - 80, № 4. - С. 105-113. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено порівняльне дослідження динаміки включення міченого тирозину в убіхінон (CoQ) і убіхроменол у субклітинних фракціях печінки щурів у нормі та за А,Е-гіповітамінозу. Показано, що виключення із дієти вітамінів А і Е призводить до різкого зниження інтенсивності біосинтезу CoQ у тканинах печінки щурів і його внутрішньоклітинного перерозподілу. В цьому разі зниження інтенсивності включення міченого тирозину в CoQ печінки щурів за А,Е-гіповітамінозу може бути пов'язано саме з виключенням з експериментальної дієти вітаміну Е.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.82-29

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тімощук С. В. 
Вплив попередників біосинтезу убіхінону IBin vivoD на чутливість відкривання мітохондріальної пори у серці старих щурів / С. В. Тімощук, Г. Л. Вавілова, Н. А. Струтинська, О. Б. Кучменко, Д. М. Петухов, Г. В. Донченко, В. Ф. Сагач // Фізіол. журн. - 2008. - 54, № 3. - С. 3-9. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*725.322.33 + Р410-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кучменко О. Б. 
Дія адріаміцину на біоенергетичні процеси в тканинах печінки та серця щурів і її корекція попередниками та модуляторами біосинтезу убіхінону / О. Б. Кучменко, Д. М. Петухов, Г. В. Донченко // Доп. НАН України. - 2007. - № 12. - С. 167-172. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26 + Е60*732.12 + Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського