Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІПКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Запорожець О. А. 
Застосування твердофазного редокс-реагенту для тест-оцінки загальної антиоксидантної активності рослинних об'єктів / О. А. Запорожець, О. А. Крушинська, Н. О. Ліпковська, В. М. Барвінченко // Фармаком. - 2006. - № 1-2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Запропоновано методологічні підходи до створення і застосування тест-систем для визначення загальної антиоксидантної активності рослинних об'єктів. Розроблений на основі адсорбованого на кремнеземі макроциклічного комплексу Cu(II) твердофазний редокс-реагент було застосовано як індикаторний порошок для експрес-аналізу чаїв та червоних вин. Високі коефіцієнти кореляції між антиоксидантною активністю, визначеною за запропонованою тест-методикою та загальним вмістом поліфенолів у досліджуваних об'єктах, підтверджують її придатність для оцінки даного інтегрального показника якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л874.12-1с + Л983-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грищенко В. І. 
Нові аспекти превентивного лікування пізніх гестозів / В. І. Грищенко, О. П. Ліпко, Т. В. Рубинська // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 2. - С. 65-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Ключ. слова: поздние гестозы, мелатонин, превентивное лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Борисенко В. А. 
Руйнування деталей турбін компресії піролізного газу / В. А. Борисенко, О. Г. Архипов, Г. В. Ліпко // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2006. - 42, № 4. - С. 121-122. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ліпковська Н. О. 
Твердофазний реагент для експрес-контролю якості препаратів ехінацеї / Н. О. Ліпковська, О. А. Запорожець, О. А. Крушинська, В. М. Барвінченко, О. О. Довбій // Фармаком. - 2008. - № 4. - С. 69-74. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Запропоновано методику експрес-оцінки антиоксидантної активності препаратів ехінацеї за допомогою методу твердофазної спектрофотометрії. Визначення грунтується на взаємодії з імобілізованими на сорбенті іонами феруму похідних гідроксикоричної кислоти, що мають антиоксидантні властивості. Як аналітичний відклик використовували поглинання забарвленого комплексу, що утворюється на поверхні сорбенту. Методика є простою та експресною (10 визначень/год). Її суттєвими перевагами є доступність твердофазного реагенту та відсутність заважаючого впливу з боку поліфенолів, що не мають антиоксидантних властивостей, зокрема, ферулової, цинамової кислот. Флавоноїди при розведенні водно-спиртових настойок ехінацеї у процесі пробопідготовки осаджуються і не заважають визначенню. Методику апробовано у ході аналізу настойок ехінацеї різних фірм-виробників, із різним терміном зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + Л663.11-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ліпко І. М. 
Особливості черепно-мозкової травми на фоні епілептичних нападів: клініка, діагностика, лікування, профілактика : автореф. дис... канд. мед. наук / І. М. Ліпко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Виявлено групу ризику та структуру черепно-мозкової травми (ЧМТ), що виникла внаслідок епілептичного нападу. Встановлено, що групу ризику у виникненні ЧМТ склали хворі з генералізованими судомними нападами, хронічним алкоголізмом та вперше діагностованою епілепсією. В структурі ЧМТ, внаслідок епілептичних нападів, переважали струс головного мозку, забій головного мозку легкого ступеня та субдуральна гематома. Висвітлено особливості клінічної картини, неврологічного статусу та додаткових методів дослідження у цієї категорії хворих. Обгрунтовано ефективність використання леветирацетаму у хворих із вперше діагностованою епілепсією у вигляді монотерапії та в комплексному лікуванні хворих із ЧМТ, під час чого спостерігалась добра реакція організму на препарат, зниження підвищеної судомної активності на електроенцефалографію, зменшення порушень в емоційно-психічній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 + Р638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ліпковська-Надєїна Н. А. 
Теорія поліархії Р.Даля: концептуальні засади та практика : автореф. дис... канд. політ. наук / Н. А. Ліпковська-Надєїна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 17 c. - укp.

Здійснено критичний аналіз наукової творчості Р.Даля, розкрито її світоглядні та методологічні засади. Розглянуто сучасні критичні дослідження наукових поглядів ученого, визначено передумови формування його провідних ідей, зокрема теорії поліархії. З'ясовано, що, основними теоретичними джерелами формування ідей Р.Даля є теорії представників плюралістичного напряму демократії - А.Бентлі, Р.Дарендорфа, Дж.Медісона, М.Олсона, Д.Трумена. Розкрито сутність основних понять теорії поліархії: демократії, поліархії, групи інтересів, а також її системотвірний принцип - розрізнення сфери сущого (поліархія) та сфери належного (демократія), виявлено умови реалізації поліархії у політичному процесі. У контексті теорії поліархії Р.Даля розглянуто політичні системи США та України й обгрунтовано можливості застосування теорії поліархії щодо вирішення сучасних методологічних, теоретичних і прикладних проблем політології. Запропоновані Р.Далем ідеї розглянуто як важливий етап у розвитку американської політологічної традиції зокрема та світової політичної науки взагалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф016.1 + Ф0 г(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Артеменко Т. М. 
Деякі проблеми навчання ефективного спілкування іноземною мовою / Т. М. Артеменко, І. П. Ліпко // Викладання мов у вищ. навч. закл. освіти на сучас. етапі. Міжпредмет. зв'язки. - 2009. - Вип. 14. - С. 32-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено ефективне функціонування констативних реплік-відповідей з урахуванням реальних явищ комунікації. Надано семантичну та прагматичну характеристику реплік з урахуванням комунікативних інтенцій адресата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.01 + Ш12-913

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федяніна Т. В. 
Фізико-хімічні та медико-біологічні дослідження системи нанокремнезем - рутин - катіонна ПАР / Т. В. Федяніна, В. М. Барвінченко, Н. О. Ліпковска, А. О. Ругаль, Л. І. Чепель // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2011. - 2, № 4. - С. 504-514. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Проведені фізико-хімічні дослідження системи нанокремнезем - рутин - катіонна поверхнево-активна речовина (ПАР) бензилдиметил[3-(мірістоїламіно)пропіл]амонію хлорид показали, що спектральні та протолітичні властивості, розчинність та адсорбція рутину залежать від концентрації ПАР у розчині та принципово змінюються у разі перевищення критичної концентрації міцелоутворення. За результатами фізико-хімічних досліджень наносистеми розроблено рецептуру трикомпонентного стоматологічного препарату на основі нанокремнезема та рутину у формі супрамолекулярного комплексу з бензилдиметил[3-(мірістоїламіно)пропіл]амонію хлоридом, який має антисептичні властивості широкого спектра дії, для лікування хвороб пародонта. Високу лікувальну ефективність препарату доведено медико-біологічними випробуваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ліпковська Н. О. 
Хіміко-фармацевтичні дослідження фітокомпозита на основі лікарських рослин та нанокремнезему / Н. О. Ліпковська, В. М. Барвінченко, Н. Ф. Косачевська // Поверхня. - 2010. - Вип. 2. - С. 321-329. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

У процесі хіміко-фармацевтичного дослідження фітокомпозита "Фітосилікс", створеного на базі лікарських рослин (ехінацеї пурпурової, ромашки аптекарської, шавлії лікарської) та нанокремнеземного сорбенту, показано, що його запропонований склад і лікарська форма у вигляді таблеток забезпечує рівномірне, тривале, повне вивільнення водорозчинних біологічно активних речовин лікарських рослин у водний розчин. Розроблено методику спектрофотометричного визначення основних груп поліфенолів (фенольних кислот і флавоноїдів) досліджених лікарських рослин за реакцією з іонами металів і з використанням кавової кислоти та рутину як стандартних речовин. Установлено, що нанокремнезем забезпечує детоксикуючі властивості фітопрепарату та сприяє таблетуванню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Артеменко Т. М. 
Прагматичний та семантичний аналіз констативного діалогу при навчанні мовної комунікації / Т. М. Артеменко, І. П. Ліпко // Викладання мов у вищ. навч. закл. освіти на сучас. етапі. Міжпредмет. зв'язки. - 2012. - Вип. 20. - С. 9-16. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено ефективне функціонування констативних реплік-відповідей у діалозі з урахуванням реальних явищ комунікації. Надано семантичну та прагматичну характеристику реплік з урахуванням комунікативних інтенцій адресата. Розглянуто важливість розвитку комунікативної компетенції у процесі вивчення іноземних мов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ліпковська Н. О. 
Характеризація багатокомпонентних рослинних препаратів за інтегральними показниками - антиоксидантною активністю і загальним вмістом поліфенолів / Н. О. Ліпковська, В. М. Барвінченко, В. В. Туров, М. Т. Картель // Доп. НАН України. - 2014. - № 10. - С. 123-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено антиоксидантні та спектральні властивості водних екстрактів дієтичних домішок серії Фітосил. Встановлено, що антиоксидантна активність цих фітопрепаратів зумовлена наявністю природних поліфенолів - флавоноїдів і гідроксикоричних кислот. Обгрунтовано новий методологічний підхід до вибору довжини хвилі під час спектрофотометричного аналізу багатокомпонентних рослинних препаратів. Показано, що наведені методики є придатними для контролю якості фітопрепарштів і харчових продуктів рослинного походження за такими інтегральними показниками, як антиоксидантна активність і загальний вміст поліфенолів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ліпко В. Й. 
Асимптомний інсульт: особливості клінічного перебігу / В. Й. Ліпко // Сімейна медицина. - 2014. - № 5. - С. 64-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Ліпковська І. В. 
Імунологічні особливості токсоплазмозу, асоційованого з цитомегаловірусною, герпетичною та Епштейна - Барр-вірусною інфекцією, у вагітних / І. В. Ліпковська, В. С. Копча // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 1. - С. 41-46. - укp.

На підставі обстеження 300 вагітних з латентною формою токсоплазмозу, що асоціювався з герпетичною, цитомегаловірусною та Епштейна - Барр-вірусною інфекцією, встановлено стійку сероконверсію антитіл класу G до T. gondii в поєднанні з високим антитілогенезом anti-CMV IgG, anti-HSV IgG, anti-EBV IgG, що у 1/3 жінок підвищує ризик невиношування вагітності; 10 % вагітних з виявленими на фоні токсоплазмозної інвазії гострофазовими антитілами до CMV, HSV, EBV і навіть у разі позитивної ПЛР крові мали мізерну клінічну симптоматику, незважаючи на лабораторні показники, що не виключають інфікування під час теперішньої вагітності. Показники низької авідності anti-CMV IgG, anti-HSV IgG у 33 % вагітних можуть зберігатися упродовж усієї вагітності і навіть після пологів. У дітей, народжених від матерів, інфікованих токсоплазмами, CMV, HSV, EBV, неможливо визначити істинний рівень anti-toxo IgG через одночасну наявність материнських IgG до відповідних збудників. Це не дає можливості адекватно прогнозувати вплив вказаних патогенів на розвиток новонародженого.

На основе обследования 300 беременных с латентной формой токсоплазмоза, который ассоциировался с герпетической, цитомегаловирусной и Эпштейна - Барр-вирусной инфекцией, установлена стойкая сероконверсия антител класса G к T. gondii в сочетании с высоким антителогенезом anti-CMV IgG, anti-HSV IgG, anti-EBV IgG, повышающим у 1/3 женщин риск невынашивания беременности; 10 % беременных с выявленными на фоне токсоплазмозной инвазии острофазовыми антителами к CMV, HSV, EBV и даже в случае позитивной ПЛР крови имели мизерную клиническую симптоматику, несмотря на лабораторные показатели, не исключающие инфицирование во время теперешней беременности. Показатели низкой авидности anti-CMV IgG, anti-HSV IgG у 33 % беременных могут сохранятся на протяжении всей беременности и даже после родов. У детей, рожденных от матерей, инфицированных токсоплазмами, CMV, HSV, EBV, невозможно определить истинный уровень anti-toxo IgG из-за одновременного наличия материнских IgG к соответствующим возбудителям. Это не дает возможности адекватно прогнозировать влияние указанных патогенов на развитие новорожденного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ліпковська І. В. 
Особливості папіломавірусної інфекції при невиношуванні вагітності у жінок з латентним токсоплазмозом в асоціації з EBV-інфекцією / І. В. Ліпковська, В. С. Копча // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 2. - С. 42-47. - укp.

Шляхом обстеження 72-ох жінок з невиношуванням вагітності, які мали латентну форму токсоплазмозу в асоціації з папіломавірусною та EBV-інфекцією, встановлено відсутність клінічної симптоматики інфекційного процесу за позитивних результатів ПЛР на генетичний матеріал вірусу папіломи людини (ВПЛ) та вірусу Епштейна - Барр (EBV). Латентна папіломавірусна інфекція, поєднана з EBV- і токсоплазмозною інфекцією, частіше асоціюється з високим вмістом папіломавірусу типу 16, 31, 35, 52, 56, 58, 59 на тлі низької авідності IgG до T. gondii і високим вмістом EBV у слині. Тільки у двох із 72-ох таких жінок протягом року настала спонтанна ерадикація папіломавірусу. З метою адекватного онкопрогнозу та виключення маніфестації інфекції потрібне багаторічне проспективне спостереження за такими жінками. Для визначення точної причини невиношування вагітності у жінок з латентним токсоплазмозом, що асоціюється з EBV- і папіломавірусною інфекцією, необхідна ПЛР-діагностика тканин загиблого плоду.

Путем обследования 72-ух женщин с невынашиванием беременности, имеющих латентную форму токсоплазмоза в ассоциации с папилломавирусной и EBV-инфекцией, установлено отсутствие клинической симптоматики инфекционного процесса при позитивных результатах ПЛР на генетический материал вируса папилломы человека (ВПЧ) и вируса Эпштейна - Барр (EBV). Латентная папилломавирусная инфекция, сочетанная с EBV- и токсоплазмозной инфекцией, чаще ассоциируется с высоким содержанием папилломавируса типа 16, 31, 35, 52, 56, 58, 59 на фоне низкой авидности IgG к T. gondii и высоким содержанием EBV в слюне. Только у двух из 72-ух таких женщин на протяжении года настала спонтанная эрадикация папилломавируса. В целях адекватного онкопрогноза и исключения манифестации инфекции необходимо многолетнее проспективное наблюдение за такими женщинами. Для определения точной причины невынашивания беременности у женщин с латентным токсоплазмозом, ассоциированным с EBV- и папилломавирусной инфекцией, необходима ПЛР-диагностика тканей погибшего плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 + Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ліпко В. Й. 
Особливості перебігу артеріальної гіпертензії у хворих в гострий та ранній відновний період повторного ішемічного інсульту / В. Й. Ліпко // Сімейна медицина. - 2015. - № 1. - С. 29-30. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Ліпковська І. В. 
Особливості перебігу деяких інфекційних захворювань на тлі латентної форми хронічного токсоплазмозу / І. В. Ліпковська // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 3. - С. 60-68. - укp.

У результаті обстеження пацієнтів, інфікованих токсоплазмами, встановлено, що власне латентна форма хронічної стадії токсоплазмозу (ЛФ ХСТ) не має значущого впливу на якість життя пацієнтів. ЛФ ХСТ не має негативного впливу на перебіг хронічного вірусного гепатиту, однак для хронічного гепатиту B (ХГВ), що перебігає на тлі ЛФ ХСТ, характерні менша частота виявлення активної вірусної реплікації, а також більша частота мікрополіаденіту та дискінезії жовчовивідних шляхів (ДЖШ), ніж за моноінфекції збудниками вірусних гепатитів. Встановили, що інфікування токсоплазмами призводить до зростання ступеня тяжкості ДШЖ. Латентний токсоплазмоз є фактором, який сприяє розвиткові передусім гіпокінетичного типу ДЖШ. Виявили, що ЛФ ХСТ не має статистично достовірного впливу на частоту клінічних проявів Hp-позитивної виразки шлунку, а вони залежать від тяжкості виразкової хвороби. Попри відсутність значущого впливу інфікованості токсоплазмами на тяжкість сальпінгоофориту та його перебіг, інфікування T. gondii усе ж модифікує больовий синдром - достовірно частіше біль у животі іррадіює у крижі та розвивається тазовий плексит.

В результате обследования пациентов, инфицированных токсоплазмами, установлено, что собственно латентная форма хронической стадии токсоплазмоза (ЛФ ХСТ) не имеет значительного влияния на качество жизни пациентов. ЛФ ХСТ не имеет негативного влияния на течение хронического вирусного гепатита, однако для хронического гепатита В (ХГВ), протекающего на фоне ЛФ ХСТ, характерны меньшая частота выявления активной вирусной репликации, а также большая частота микрополиоденита и дискинезии желчеотводящих путей (ДЖП), чем при моноинфекции возбудителями вирусных гепатитов. Установили, что инфицирование токсоплазмами приводит к росту степени тяжести ДЖП. Латентный токсоплазмоз является фактором способствующим развитию прежде всего гипокинетического типа ДЖП. Выявили, что ЛФ ХСТ не имеет статистически достоверного влияния на частоту клинических проявлений Hp-позитивной язвы желудка, а они зависят от тяжести язвенной болезни. Несмотря на отсутствие значительного влияния инфицирования токсоплазмами на тяжесть сальпингоофорита и его течение, инфицирование T. gondii все же модифицирует болевой синдром - достоверно чаще боль в животе иррадирует в крестец и развивается тазовый плексит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.58-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Туров В. В. 
Механізм захисної дії нанокомпозитної системи "Екостим" для передпосівної обробки насіння / В. В. Туров, Т. В. Крупська, В. М. Барвінченко, Н. О. Ліпковська, О. В. Юхименко, М. Т. Картель // Наука та інновації. - 2015. - № 3. - С. 68-76. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

The state of the water in the KCl hydrated powder and KCl/AM1/H2O composite system in the air with the addition of hydrophobic organic compounds was studied by low temperature 1H NMR spectroscopy. It was founded that presence of hydrophobic nanoparticles in composite system consisting of KCl hydrated salts powder and AM1-300 hydrophobic nanosilica (stimulating and protective nanocomposite system "Ekostym" analogue) significantly increases water binding to the surface. As a result water retention in the composite is significantly highher than in powder fertilizers. There is an additional increase in water inter facial binding when KCl/AM1/H2O composite system contacts with hydrophobic substance that mimics the hydrophobic surface areas of seeds. It is probably due to free energy gain in the result of splitting water clusters in nanoscale systems with hydrophobic and hydrophilic components.


Індекс рубрикатора НБУВ: П144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ліпковська І. В. 
Патоморфологічна діагностика токсоплазмозу / І. В. Ліпковська // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 1. - С. 65-69. - укp.

Шляхом посмертного дослідження на токсаплазмоз 28 плодів від завмерлої вагітності встановлено, що ПЛР-діагностика тканин, а також пряма мікроскопія мазків-відбитків біоптатів внутрішніх органів є більш інформативними, порівняно з ІФА крові на імуноглобуліни різних класів до T. gondii загиблих ембріонів. Особи з тривалою персистенцією протитоксоплазмозних антитіл класу А, а також з відповідними низькоавідними імуноглобулінами класу G, навіть за відсутності будь-яких клінічних ознак інвазії, складають групу ризику за планування вагітності, будучи, ймовірно, інфікованими низьковірулентними штамами токсоплазм.

Путем посмертного исследования на токсаплазмоз 28 плодов от замершей беременности установлено, что ПЛР-диагностика тканей, а также прямая микроскопия мазков-отпечатков биоптатов внутренних органов является более информативной, сравнительно с ИФА крови на иммуноглобулины разных классов к T. gondii погибших эмбрионов. Лица с длительной персистенцией протитоксоплазмозных антител класса А, а также с соответствующими низкоавидными иммуноглобулинами класса G, даже при отсутствии любых клинических признаков инвазии, складывают группу риска при планировании беременности, будучи, вероятно, инфицированными низьковирулентными штаммами токсоплазм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.58-4

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ліпковська І. В. 
Клініко-лабораторна характеристика гострої стадії набутого токсоплазмозу / І. В. Ліпковська // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 2. - С. 45-53. - укp.

На підставі тривалого клініко-лабораторного моніторингу 192 імунокомпетентних пацієнтів, які були інфіковані T. gondii за природних умов, встановлено закономірності проявів інфекційного процесу в гостру стадію токсоплазмозу. Показано, що в більшості випадків інфікування не призводить до появи симптомів, що порушують працездатність пацієнта і примушують його звертатися за медичною допомогою. Початковий період і період розпалу гострої стадії токсоплазмозу характеризувалися домінуванням Th1-типу імунної відповіді: значним зростанням кількості CD8+, концентрацій загального інтерферону та ІФН-гамма.

На основании длительного клинико-лабораторного мониторинга 192 иммунокомпетентных пациентов, которые были инфицированы T. gondii в естественных условиях, установлены закономерности проявлений инфекционного процесса в острую стадию токсоплазмоза. Показано, что в большинстве случаев инфицирование не приводит к появлению симптомов, которые нарушают работоспособность пациента и заставляют его обращаться за медицинской помощью. Начальный период и период разгара острой стадии токсоплазмоза характеризовались доминированием Th1- типа иммунного ответа: значительным ростом количества CD8+, концентрацией общего интерферона и ИФН - гамма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ліпковська І. В. 
Стан імунної системи у хворих на маніфестну форму хронічної стадії токсоплазмозу / І. В. Ліпковська // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 3. - С. 64-69. - укp.

На підставі імунологічного дослідження 445-ти хворих на маніфестну форму хронічної стадії токсоплазмозу (МФ ХСТ) встановлено тривалий імунний дисбаланс на присутність у макроорганізмі T. gondii при реактивації латентної інвазії. Загострення хронічної стадії токсоплазмозу не є еквівалентом гострого процесу, оскільки у період загострення МФ ХСТ концентрація Ig G-tox значно нижча за таку у разі гострої стадії токсоплазмозу, а Ig M-tox та Ig G-tox взагалі не виявляються. Стверджується, що хронічна стадія токсоплазмозу - особлива форма інфекційного процесу й імунокомпетентних осіб на тлі попередньої сенсибілізації антигенами токсоплазм. Її прояви визначаються ступенем імунодефіциту та реакцій гіперчутливості сповільненого типу до антигенів T. gondii.

На основании иммунологического исследования 445-ти больных манифестной формой хронической стадии токсоплазмоза (МФ ХСТ) установлен длительный иммунный дисбаланс на присутствие в макроорганизме T. gondii при реактивации латентной инвазии. Обострение хронической стадии токсоплазмоза не является эквивалентом острого процесса, поскольку в период обострения МФ ХСТ концентрация Ig G-tox значительно ниже такой при острой стадии токсоплазмозу (ГСТ), а Ig M-tox и Ig G-tox вообще не оказываются. Утверждается, что хроническая стадия токсоплазмоза - особенная форма инфекционного процесса и иммунокомпетентных лиц на фоне предыдущей сенсибилизации антигенами токсоплазм. Ее проявления определяются степенью иммунодефицита и реакций гиперчувствительности замедленного типа к антигенам T. gondii.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р517.58-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського