Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (54)Автореферати дисертацій (107)Книжкові видання та компакт-диски (1629)Журнали та продовжувані видання (85)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАВЛЕНК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1914
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сидякін В. Г. 
Активність нейронів тім'яної асоціативної кори та амінергічних клітин стовбура мозку кота при виконанні довільного руху / В. Г. Сидякін, В. Б. Павленко, А. М. Куліченко // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 496-499. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У дослідах на котах у стані неспання вивчена активність 98 нервових клітин тім'яної асоціативної кори та 189 здогадно амінергічних нейронів стовбура (дофамінергічних - в компактній частині чорної субстанції, норадренергічних - в ділянці блакитної плями, серотонінергічних - в ядрах шва). Тварини були навчені виконувати не раніше визначеного часу довільний рух (натискування лапою на педаль). Більш половини досліджених одиниць змінювали активність до початку руху. Клітини тім'яної асоціативної ділянки реагували в період планування руху, а амінергічні нейрони - в період його запуску, що, певно, забезпечує посилення реакцій нейронів кори. Патерни реакцій були специфічними для кожної з нейронних популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні питання розвитку бібліотечної справи : Матеріали наук.-практ. конф., Київ, 5 - 6 жовт. 2000 р. / ред.: Р. І. Павленко; Держ. наук. мед. б-ка. - К., 2000. - 140 c. - укp.

Розглянуто проблеми методичного забезпечення діяльності бібліотек України, роль міжнародного книгообміну в комплектуванні фондів бібліотеки іноземною літературою. Проаналізовано питання використання депозитарних фондів з медицини та охорони здоров'я, розвитку інформаційних функцій наукових медичних бібліотек, забезпечення спеціалістів-медиків патентною документацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кордун О.  
Вибір без вибору / О. Кордун, Р. Павленко // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 2-6. - укp.

Проаналізовано перебіг президентської виборчої кампанії 1999 р. в Україні: основні дійові особи - претенденти на цей високий пост, виборчі технології та антитехнології, використання капіталів у передвиборчій боротьбі, а також оцінено закономірність результатів виборів та їх наслідки для країни.


Ключ. слова: виборчі технології, виборці, кандидати, електорат
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526"1999"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Павленко Н. В. 
Влияние степени кристалличности в системах HZSM-5-аморфный алюмокремнезем на их каталитические свойства в реакции синтеза диметоксиметана / Н. В. Павленко, Ю. Н. Кочкин, Н. В. Власенко, К. Н. Хоменко, В. В. Брей // Теорет. и эксперим. химия. - 2000. - 36, № 2. - С. 111-115. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

На основі високодисперсного алюмовмісного кремнезему одержано гранульовані каталізатори з різним вмістом фази H-ZSM-5 (3 - 59 %), які було застосовано для синтезу диметоксиметану (ДММ) з метанолу та формальдегіду. Активність одержаних каталізаторів перевищує активність чистого цеоліту. Знайдено лінійну залежність виходу ДММ від вмісту кислотних центрів Бренстеда в каталізаторах. Запропоновано механізм утворення ДММ за участю кислотних центрів поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кондратенко П. В. 
Вплив пестицидів на мікобіоту грунту / П. В. Кондратенко, В. П. Павленко, Є. П. Кураченко // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 131-138. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено результати досліджень (1993 - 1994 рр.) впливу пестицидів (скору, інсегару, поліхому, скору + інсегару) на мікроміцети дерново-слабопідзолистого та темно-сірого лісового грунтів. Установлено, що під дією цих пестицидів відбуваються істотні зміни у складі мікроміцетів. Визначено, що найтоксичніше на них впливали на обох видах грунтів скор та скор + інсегар у всіх досліджуваних дозах. Кількість мікроміцетів навіть через 380 діб після внесення скору в дерново-слабопідзолистий грунт була нижчою залежно від дози в 2,5 - 6,3, а в темно-сірий лісовий - в 1,3 - 2,2 рази порівняно з контролем. Крім того, під дією пестицидів змінював також видовий склад грибів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.17(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Прискока В. А. 
Гетерогенность паразитоценозов / В. А. Прискока, Н. С. Павленко. - К. : Логос, 1998. - 115 c. - рус.

Последовательно и подробно изложены сведения о паразитоценозах (сообществах паразитов), составными частями которых являются вирусы, приведена их классификация. Представлены методики изучения гетерогенности этих образований. Показано, что популяции отдельных вирусов содержат несколько различных компонентов, как входящих, так и не входящих в структуру вириона. Объединение в сообщества увеличивает степень гетерогенности вирусов. Вызываемые такими сообществами смешанные инфекции имеют свои особенности, закономерности которых пытаются выяснить авторы. Описываются меры борьбы с ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*832*805,021 + П873.12,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павленко Ю. В. 
Глобалізація та її протиріччя / Ю. В. Павленко // Наука та наукознавство. - 2000. - № 3. - С. 11-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано реструктуризацію світового простору на межі тисячоліть як процес завершення цивілізаційно-регіональної історії та початок історії всесвітньої. Розглянуто сутність глобалізації та її основні протиріччя у інформаційно-технологічному, економічному, соціальному, політичному, демографічному, екологічному і культурному аспектах, цивілізаційні перспективи людства з точки зору глобалізації та шанси України увійти до групи передових країн XXI.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5в663.1

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Павленко Р.  
Гуманітарні аспекти інформаційної безпеки: виклики і відповіді / Р. Павленко // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 81-93. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Висвітлено питання інформаційної безпеки, зокрема її гуманітарні аспекти. Розглянуто вплив інформаційних потоків на єдність і самобутність змістового простору суспільства - і, відповідно, засоби знешкодження негативного впливу на нього. Визначено характерні риси інформаційної ери, роль держави у забезпеченні інформаційної безпеки. Досліджено інформаційний простір України, запропоновано заходи для розв'язання проблем у галузі інформаційної безпеки України.


Ключ. слова: інформаційний простір, інформаційна безпека
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко Ю. В. 
"Дело" УФТИ. 1935-1938 / Ю. В. Павленко, Ю. Н. Ранюк, Ю. А. Храмов; ред.: А. И. Ахиезер; Нац. науч. центр "Харьк. физ.-техн. ин-т". - К. : Феникс, 1998. - 324 c. - Библиогр.: 171 назв. - рус.

На фоне сложнейших взаимоотношений науки и власти освещены события в Украинском физико-техническом институте 1935-1938 гг., приведшие фактически к разгрому этого ведущего физического центра и уничтожению ряда его ведущих ученых. Широко использованы архивно-следственные документы и материалы, в частности, протоколы собраний, допросов, обвинительные заключения, справки и т.д., а также выдержки из книги "Россия в горниле чисток" А.Вайсберга - непосредственного участника рассматриваемых событий. Раскрыто также в мировом контексте состояние физики в Украине в 20-годах, ранняя история УФТИ, вклад его ученых в развитие физики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 г(4Укр) + В3 е(4Укр)л2 + Ч213(4УКР)6 + Ч33(4УКР)6 + Т3(4УКР)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Стовпченко Г. П. 
Деякі питання кристалізації та структуроутворення в композитних зливках / Г. П. Стовпченко, Т. М. Тітова, Ю. О. Павленко, Ю. М. Грищенко // Металознавство та оброб. металів. - 1999. - № 3. - С. 28-32. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На базі фізичного моделювання кристалізації композитних зливків на прозорих моделях виявлено деякі типові особливості та закономірності формування донного конусу кристалів. Відзначені закономірності підтверджені результатами досліджень реальних сталевих зливків.


Індекс рубрикатора НБУВ: К615-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Деревянченко А. Г. 
Диагностирование состояний режущих инструментов при прецизионной обработке / А. Г. Деревянченко, В. Д. Павленко, А. В. Андреев. - О. : АстроПринт, 1999. - 180 c. - Библиогр.: 200 назв. - рус.

Розроблено високоінформативні засоби і системи контролю, діагностування стану різальних інструментів для прецизійної обробки. Встановлено, що формування структурно-параметричних моделей різальної частини забезпечує підвищену глибину діагностування відмов і створює можливість для прогнозування остаточного ресурсу інструменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Павленко Ю. В. 
Дохристиянські вірування давнього населення України / Ю. В. Павленко. - К. : Либідь, 2000. - 326 c. - Бібліогр.: с. 311-323. - укp.

Розглянуто релігійно-міфологічні вірування давніх мешканців території України з найдавніших часів до хрещення Русі на підставі використання даних різних наук - археології, порівняльно-історичного мовознавства, релігієзнавства, поданих в єдності на грунті загального розуміння етноісторичного процесу, що мав місце на українських землях за часів давнини та раннього середньовіччя. Дослідження проведено в широкому світовому контексті, у порівнянні з віруваннями багатьох інших народів (землеробів Південно-Східної Європи, мисливців і рибалок Центрально-Східної Європи) та з урахуванням останніх досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319.1(4) + Э319.1(4УКР) + Т597.6/9 + Т52(23=УКР)-6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Павленко Ю. В. 
Евразийство и цивилизационная структура постсоветского пространства / Ю. В. Павленко // Наука та наукознавство. - 2001. - № 2. - С. 43-53. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Визначено геополітичний, цивілізаційний та етнічний підходи до розуміння структури всесвітнього цивілізаційного процесу. Розглянуто ідейні та наукові основи євразійства, цивілізаційну структуру пострадянського простору, Євразію як квазіцивілізацію. Зроблено висновок про необхідність нового осмислення проблем Євразії та євразійства у світлі концептуальних розробок та історичного досвіду сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-6 + С5*425

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кондратенко П. В. 
Епіфітна мікобіота плодів яблуні як джерело збудників гнилі під час зберігання / П. В. Кондратенко, В. П. Павленко // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 152-158. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено результати виконаного вперше в Україні вивчення епіфітної мікобіоти на плодах яблуні, вирощених у різних зонах, та поширення серед неї збудників гнилі в період зберігання. Виявлено збільшення ступеня заселення плодів грибами протягом вегетації в міру їх достигання, а також зміни у видовому складі цих мікроорганізмів. За вегетаційні періоди 1996, 1997 рр. на поверхні плодів досліджуваних сортів відмічено 27 родів 98 видів і чотири різновиди грибів. Встановлено істотну різницю в мікобіотах як між різними сортами в одній і тій же зоні вирощування, так і однаковими сортами з різних зон. Визначено та наведено назви видів, здатних уражувати плоди під час зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Павленко В. М. 
Етнопсихологія : Навч. посіб. / В. М. Павленко, С. О. Таглін. - К. : Сфера, 1999. - 407 c. - укp.

Розглянуто передумови започаткування етнопсихології як науки, історію розвитку етнопсихології в Україні, що бере початок з ХІХ ст. Особливу увагу приділено визначенню поняття "етнос" у концепціях Л.Гумільова, Б.Поршнева, а також поняття етнічної свідомості, самосвідомості, особистості. Висвітлено теоретичні підходи до вивчення етнопсихологічних особливостей: екологічний, біологічний, історичний, культурний, соціально-економічний, діяльнісний, а також методи дослідження в етнопсихології (спостереження, опитування, тести). Значне місце присвячено аналізу таких видів прикладноі етнопсихології, як етнопедагогіка, етноконфліктологія, етнопсихіатрія, етнопсихолінгвістика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гнатенко П. И. 
Идентичность: Философский и психологический анализ / П. И. Гнатенко, В. Н. Павленко. - К., 1999. - 463 c. - рус.

Рассмотрен мало исследованный в литературе феномен идентичности, в частности, проводится изучение идентичности с точки зрения разных теоретических подходов - в рамках психоаналитического направления, теории социальных репрезентаций, символического интеракционизма, теории самокатегоризации. Особое внимание уделено исследованию социальной (коллективной) и этнической идентичности. Раскрыта сущность трансформации идентичности в контексте миграции, социально-политических изменений в обществе. Подчеркнута взаимосвязь национальной идентичности и нации, проанализированы пути становления украинской национальной идентичности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-231 + Ю955.1 + С5*332.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593939 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського