Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=СИМЧИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Симчич М.  
Ідея Університету і національна держава / М. Симчич // Філософ. думка. - 2004. - № 4. - С. 107-111. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч484(4УКР)711.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Симчич М. В. 
Philosophia rationalis у Києво-Могилянській академії : монографія / М. В. Симчич; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - Вінниця : О.Власюк, 2009. - 239 c. - Бібліогр.: с. 145-174. - укp.

Вперше в українській історико-філософській науці проведено комплексний порівняльний аналіз курсів логіки Києво-Могилянської академії (КМА) кінця ХVII - першої половини XVIII ст. Охарактеризовано тогочасні філософські течії, які істотно впливали на викладання філософії в КМА, а також індивідуальні особливості та розходження в поглядах окремих могилянских професорів. Вивчено, у який спосіб професори готували свої курси та як використовували для цього надбання своїх попередників. З'ясовано, що на викладання філософії в КМА найбільше впливали курси філософії єзуїтських навчальних закладів Речі Посполитої.

Впервые в украинской историко-философской науке проведен комплексный сравнительный анализ курсов логики Киево-Могилянской академии (КМА) конца ХVII - первой половины XVIII вв. Охарактеризованы философские течения того времени, существенно повлиявшие на преподавание философии в КМА, а также индивидуальные особенности и расхождения во взглядах могилянских профессоров. Изучено каким образом профессора готовили свои курсы и как использовали для этого достижения своих предшественников. Выяснено, что на преподавание философии в КМА более всего влияли курсы философии иезуитских учебных заведений Речи Посполитой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Геник С. М. 
Застосування поживних середовищ для лікування ран / С. М. Геник, А. В. Симчич, В. Г. Голубєв, М. Б. Федорків, М. Р. Герасимчук // Клініч. хірургія. - 2004. - № 11-12. - С. 20. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Симчич М. В. 
Лаканівська проблематика насолоди як альтернативний підхід до дискурсу рекламування / М. В. Симчич // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Теорія та історія культури. - 2005. - Т. 40. - С. 27-33. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Зроблено спробу простежити механізм функціонування рекламного повідомлення, застосовуючи до нього психоаналітичну модель Жака Лакана. Висвітлено основні поняття з концепції французького психоаналітика (а саме: погляд, objet petit a, фантазм, інтерпеляція та ідентифікація) та особливості їх організації в рекламному дискурсі.


Ключ. слова: Ж. Лакан, проблематика насолоди, рекламний дискурс, психоаналіз, дискурс
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ФРА)6-736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Теор.,іст.культ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Симчич М. В. 
Визначення джерельної бази для дослідження викладання філософії у Києво-Могилянській академії у XVII - XVIII ст. / М. В. Симчич // Магістеріум. - 2006. - Вип. 23. - С. 43-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зроблено спробу з'ясувати, які джерела і у який спосіб повинні залучатись до вивчення викладання філософії у Києво-Могилянській академії у XVII - XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)4 + Ю3(4УКР)44-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Караман О. М. 
Ефекти застосування протипухлинної глікопептидної вакцини на моделі меланоми В-16 / О. М. Караман, С. А. Ковбасюк, І. М. Воєйкова, Т. В. Симчич, В. О. Шляховенко, З. Д. Савцова // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2007. - Т. 67. - С. 23-29. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Визначено протипухлинну і антиметастатичну дію глікопептидної вакцини, її активуючий вплив на клітинні та гуморальні ланки адаптивного імунітету; оцінено співвідношення процесів проліферації та апоптозу лімфоцитів у регіонарних і контрлатеральних щодо пухлини периферичних лімфовузлах. Проаналізовано зв'язок імунологічних ефектів вакцини з протипухлинною й антиметастатичною активністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Симчич А. В. 
Вплив підсадки підшлункових залоз ембріонів курей на цукровий діабет : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. В. Симчич; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2000. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням хірургічного лікування тварин, хворих на гострий і хронічний алоксановий цукровий діабет методом підсадки підшлукових залоз ембріонів курей 15, 16, 17, 18, 19 і 20 діб інкубації та вивченню первинного ефекту лікування підсадкою хворим тваринам малих кількостей підшлункових залоз ембріонів курей 15, 16 і 17 діб інкубації. У випадку гострого та хронічного алоксанового цукрового діабету в білих інбредних щурів і безпородних собак забезпечується тривала та стійка компенсація захворювання. Застосування даного методу за клінічних умов було атравматичним, безболісним і не викликало загальних і місцевих змін чи ускладнень у хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Симчич М. В. 
Специфіка курсів логіки у Києво-Могилянській академії (кінець XVII ст. - перша половина XVIII ст.) : Автореф. дис... канд. філософ. наук / М. В. Симчич; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4р(4УКР-2К)3

Шифр НБУВ: РА351984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Симчич Х. С. 
Ефективність контролю артеріальної гіпертензії в умовах сільської лікарської амбулаторії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Х. С. Симчич; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". - Івано-Франківськ, 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне порівняльне вивчення ряду клініко-лабораторних та інструментальних показників і визначено інформативність доступних за умов сільської лікарської амбулаторії методів обстеження хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) жителів села для оцінки сумарного серцево-судинного ризику. Проведено оцінювання способу життя й його якості в пацієнтів з АГ, встановлено недостатній рівень контролю АГ і прихильності до лікування серед жителів села. Пріоритетним є впровадження в практику сільської сімейної медицини анкетування для оцінки способу й якості життя. Вивчено значення окремих генетичних маркерів у появі схильності до виникнення та перебігу АГ. Відзначено порівняльне вивчення комбінованого лікування АГ з включенням оригінальних препаратів і доступних вітчизняних аналогів і можливості з їх допомогою проведення ефективного контролю керованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Симчич Т. В. 
Вивчення токсичного та імуномодулюючого ефектів ембріональних курячих протеїнів у мишей лінії Вalb/c / Т. В. Симчич, О. М. Караман, О. Ю. Юдіна, Л. М. Євстратьєва, Л. П. Дідківська, І. М. Воєйкова, Г. В. Діденко, Г. С. Лісовенко, Г. П. Потебня // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2009. - Т. 93. - С. 31-36. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Показано, що введення ембріональних курячих протеїнів (ЕКП) не чинило токсичного впливу на організм мишей лінії Balb/c та не викликало запальних процесів у дослідних тварин. Введення ЕКП не призводило до активації природних кілерних клітин та перитонеальних макрофагів, що визначали у МТТ та НСТ-тестах відповідно. Натомість, у імунізованих тварин реєстрували індукцію синтезу специфічних до ЕКП антитіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р59-29 + Р266.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Симчич Т. В. 
Експериментальні підходи до розробки діагностичної тест-системи із застосуванням ембріональних антигенів / Т. В. Симчич, О. М. Караман, І. М. Воєйкова, Л. П. Дідківська, Г. В. Діденко, Г. П. Потебня // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Біологія та екологія. - 2010. - Т. 106. - С. 29-32. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Виявлено, що в сироватках крові тварин із різними модельними пухлинами є антитіла, здатні перехресно реагувати з ембріональними протеїнами курки (ЕПК). Частота виявлення перехресно-реактивних проти ЕПК антитіл не залежить від штаму пухлини. Такі антитіла можна виявити вже на ранніх стадіях пухлинного росту; зміна рівня антитіл протягом пухлинного процесу та зв'язок між об'ємом пухлинного вузла і рівнем антитіл залежить від виду модельної пухлини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Біол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Геник С. М. 
Вільна підсадка острівцевих клітин підшлункової залози як засіб успішного лікування діабетичних ангіопатій / С. М. Геник, О. І. Дєльцова, А. В. Симчич, С. Б. Геращенко, Я. І. Василюк, В. Г. Голубєв // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 54-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано, що вільна підсадка острівцевих клітин підшлункової залози характеризується позитивним антидіабетичним впливом за експериментальних та клінічних умов. Цей метод зумовлює активацію функції ендокринної частини власної підшлункової залози хворого і повинен бути обов'язковим компонентом в комплексному лікуванні цукрового діабету та діабетичних ангіопатій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р457.465.6-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Геник С. М. 
Проблеми і перспективи у зниженні кількості ампутацій кінцівок при облітеруючих захворюваннях судин / С. М. Геник, А. В. Симчич, М. Ф. Яцентюк, В. А. Оринчак // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 59-60. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено аналіз 384 ампутацій нижніх кінцівок хворих з облітеруючим атеросклерозом і гнійно-некротичними процесами у разі синдрому діабетичної стопи. Летальність після ампутацій кінцівки на різних рівнях складала 3,35 %. Запропоновані оригінальні методики лікування критичної ішемії та гнійно-некротичних процесів дали можливість за останні роки значно знизити число ампутацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Геник С. М. 
Методичні основи підвищення якості підготовки лікарів-субординаторів із судинної хірургії / С. М. Геник, В. Л. Нестеренко, О. Л. Нестеренко, А. В. Симчич // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 1. - С. 100-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Відображено проблематику та методичні основи, необхідні для поглибленого вивчення судинної хірургії лікарями-субординаторами; стан медичної допомоги населенню щодо лікування судинної патології. Виділено ряд недоліків в підготовці лікарів-субординаторів із судинної хірургії та запропоновано шляхи удосконалення засвоєння даного розділу хірургії. Висвітлено шляхи поглибленого засвоєння матеріалу на спеціалізованій кафедрі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р7 + Р45р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Глушко Л. В. 
Взаємозв'язок між спадковою схильністю до артеріальної гіпертензії та поліморфізмом ангіотензиногену II у жителів сільської місцевості / Л. В. Глушко, Х. С. Симчич, Л. Є. Ковальчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 4. - С. 22-23. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено поширення поліморфізму ангіотензиногену II у 60 хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) жителів сільської місцевості та 30 здорових осіб. Генетично обтяжений анамнез відзначено у 73,3 % досліджуваних жителів села. У хворих на АГ мутація гена AGT II (М235Т) зустрічалася у 31,7 % випадків, у пацієнтів з необтяженим анамнезом частота прояву патологічного варіанта відповідала такій у контрольній групі. Виявлено асоціації між наявністю генотипу ТТ і розвитком АГ. Встановлено, що наявність патологічного генотипу ТТ збільшує ризик розвитку АГ у 20 разів. Доведено зростання ризику розвитку АГ під час поєднання ТТ-генотипу зі спадковою схильністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Симчич Х. С. 
Можливості впливу на контроль артеріальної гіпертензії в умовах сільської сімейної медицини / Х. С. Симчич // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 3. - С. 103-106. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На базі анкетування 120 хворих на артеріальну гіпертензію (АГ), що проживають в сільській місцевості, вивчено стан контролю АГ і спосіб життя пацієнтів. Установлено недостатній контроль артеріального тиску (АТ) серед жителів сільської місцевості (близько 20 % пацієнтів не контролювали АТ), малу обізнаність факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, стереотипи медикаментозного лікування (у лікуванні 40,8 % хворих використовували препарати другої лінії), низький рівень прихильності. Відзначено також високу частоту поширення шкідливих звичок, нераціональне харчування серед жителів села, що страждають на АГ. На тлі лікування та індивідуальних співбесід спостережено позитивну динаміку контролю АТ, прихильність до лікування та модифікації способу життя (на 12,2 % знизилась кількість курців та у понад 2 рази зменшилась кількість хворих на АГ, які вживають алкоголь понад норму).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р11(4УКР)028.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шкіль У. О. 
Аналіз смертності дітей та плодів від вроджених вад серця в Івано-Франківській області за 2006 - 2010 рр. / У. О. Шкіль, М. М. Багрій, В. В. Ходан, Р. І. Яцишин, Р. Є. Ковальчук, І. Д. Клюфінський, А. В. Симчич, О. М. Дубровна, Л. Р. Коник // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 3. - С. 99-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано смертність дітей у різні вікові періоди з вродженими вадами серця (ВВС), поєднання їх із множинними вадами розвитку, хромосомною патологією; поширеність і найчастіші ускладнення ВВС, що призвели до дитячої смертності в Івано-Франківській області у 2006 - 2010 рр. на базі медичної документації. За результатами аналізу протоколів аутопсій до найбільш частих форм ураження відносять дефект міжшлуночкової, міжпередсердної перегородки, стеноз легеневої артерії, транспозицію магістральних судин, синдром гіпоплазії лівих відділів серця. У процесі вивчення акушерського анамнезу виявлено суттєвий вплив хронічних екстрагенітальних захворювань жінок на ймовірність народження дитини з серцевими аномаліями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ІВА)023.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Михальчук Д. С. 
Лікування гнійно-септичних ускладнень у хворих з патологією судин нижніх кінцівок / Д. С. Михальчук, А. В. Симчич, В. Л. Нестеренко // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 3. - С. 130-131. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано досвід лікування хворих на цукровий діабет з гнійно-некротичними процесами стопи. Виявлено значне підвищення ефективності лікування хворих із застосуванням тактики "малих ампутацій" і адекватної протизапальної та етіотропної терапії. Вивчено та встановлено позитивний вплив місцевого застосування поживного середовища "Ігла" на перебіг усіх фаз ранового процесу в експерименті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.014 + Р457.865

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Симчич М. В. 
До питання атрибуції філософських курсів Інокентія Гізеля / М. В. Симчич // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2005. - Вип. 10. - С. 277–289. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Геник С. М. 
Міждисциплінарна інтеграція - необхідна складова у процесі вивчення загальної хірургії / С. М. Геник, А. В. Симчич, В. Л. Нестеренко, Д. С. Михальчук // Архів клініч. медицини. - 2006. - № 1. - С. 78-79. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Міждисциплінарна інтеграція є обов'язковим елементом для правильного навчання студентів. Вона об'єднує знання, які студенти одержали на попередніх курсах і знання, які вони одержують в даний момент; вказує на предмети, для розуміння і вивчення яких ці об'єднані знання будуть необхідні в майбутньому. Вивчення загальної хірургії на медичному факультеті триває 3 семестри: 1 семестр у студентів II курсу і 2 семестри у студентів III курсу. Планування усіх етапів міждисциплінарної інтеграції є різним у кожному семестрі. Ці відмінності визначаються темами, які вивчають студенти згідно із навчальною програмою. Оскільки більшість тем найбільш глибоко вивчаються тільки загальною хірургією, правильне планування міждисциплінарної інтеграції є обов'язковою умовою за методичного забезпечення їх вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45р3

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського