Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНЯЄВА$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Саблук П. Т. 
Формування міжгалузевих відносин: проблеми теорії та методології / П. Т. Саблук, М. Й. Малік, В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки. - К., 2002. - 294 c. - Бібліогр.: с. 280-292. - укp.

Розкрито суть еквівалентності обміну, запропоновано теоретичну інтерпретацію генезису нееквівалентності міжгалузевих відносин, виявлено методологічні особливості регулювання міжгалузевого обміну. З використанням системного підходу обгрунтовано принципи формування міжгалузевих зв'язків, проаналізовано їх поточний стан в АПК. Визначено методологічні передумови формування економічного механізму в агропромисловому виробництві та напрями його вдосконалення в сфері ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Висвітлено методологічні аспекти дослідження щодо Марксового механізму функціонування економіки. Обговорено особливості формування ціни виробництва як регулятора міжгалузевого обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валентинов В. Л. 
Регулювання міжгалузевих відносин в системі аграрної політики / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2003. - 330 c. - Бібліогр.: с. 321-330. - укp.

У контексті теорії економічної організації розкрито методологічні засади поглиблення міжгалузевих відносин. Запропоновано систему важелів їх державного регулювання. Розкрито суть та цільове призначення аграрної політики, висвітлено її досвід у розвинутих країнах, наведено основні результати аграрної реформи в Україні. Обгрунтовано концепцію ініціативного вдосконалення інституційної структури АПК через поглиблення вертикальної координації та розвиток саморегулювальної діяльності товаровиробників.

В контексте теории экономической организации раскрыты методологические основы углубления межотраслевых отношений. Предложена система рычагов их государственного регулирования, проанализированы его особенности. Раскрыты содержание и целевое назначение аграрной политики, освещен ее опыт в развитых странах, приведены основные результаты аграрной реформы на Украине. Обоснована концепция инициативного усовершенствования институциональной структуры АПК на основе углубления вертикальной координации и развития саморегулирующей деятельности товаропроизводителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У532.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черняєва І. А. 
Еволюція системи німецьких голосних і зародження нових фонем (на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів) : автореф. дис... канд. філол. наук / І. А. Черняєва; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Проаналізовано вокалічні структури (ВС) однокореневих слів на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів, що дозволило визначити кількісні параметри, які характеризують реалізацію ВС у текстах. Показано тенденції розвитку системи вокалізму в німецькій мові. Розглянуто дію гармонії голосних у давньоверхньонімецькій мові. Визначено причини появи умлаутних фонем, які розглянуто як наслідки "відхилення" від зазначеної тенденції у розвитку системи. Запропоновано тезу, що нові голосні фонеми з'явилися в результаті дії гармонії звуків та фонетичного посилення кореневої морфеми. Виявлено процеси перетворення тенденції гармонії голосних в голосну парадигму у словах ранньонововерхньонімецької та сучасної німецької мови. Доведено, що фонетичні процеси у слові відбувалися під впливом морфологічного фактора, зокрема внаслідок деморфологізації кінця слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-021 + Ш143.24-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Черняєва О. С. 
Клініко-імунологічні особливості гострих кишкових інфекцій у різних групах дитячого населення Криму : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. С. Черняєва; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2003. - 20 c. - укp.

Доведено необхідність під час лікування хворих на шигельоз і сальмонельоз враховувати стан неспецифічного захисту та імунітету організму та використовувати методи, спрямовані на корекцію цих порушень. Вивчено клінічні особливості та стан чинників неспецифічного захисту за умов гострих кишкових інфекцій у дітей залежно від впливу різних несприятливих обставин. Проведено комплексну порівняльну оцінку імунітету у випадку гострого шигельозу та сальмонельозу в дітей, що прибули з екологічно несприятливих регіонів Середньої Азії та дітей, що народилися та постійно мешкають у Криму. Доведено: несприятлива екологічна обстановка негативно позначається на стані неспецифічного захисту та імунітету за гострих кишкових інфекцій у дітей, що патогенетично обгрунтовує проведення імунологічної корекції. Розроблено нову схему імунокоригувальної терапії в дітей за гострого шигельозу з урахуванням ступеня та характеру імунних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Валентинов В. Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Черняєва Ю. В. 
Три рівні профілактики вродженої та спадкової патології плода в акушерській практиці : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю. В. Черняєва; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено ефективність трьох рівнів профілактики вродженої та спадкової патології плоду в сім'ях високого генетичного ризику. Застосовано системний підхід "плід - батьки - сім'я", що дозволяє виявити функцію безперервної сімейної генетичної інформації за умов єдиного зовнішнього середовища. Розвинуто питання стосовно ролі сімейної інфекції як тератогену для формування вродженої вади розвитку. Визначено раціональну методологію оцінки внутрішньоутробного плода з вродженою та спадковою патологією та принципи побудови пренатального діагнозу в сім'ях високого генетичного ризику, критерії летальності та вітальної патології. Подано оцінку ефективності ультразвукової діагностики в сім'ях високого ризику на основі вивчення впливу її складових (пізня маніфестація й складна візуалізація вродженої та спадкової патології плода, методологія й терміни обстеження), що дає змогу розробити науковий і практичний підхід до проведення масового скринінгу. Уперше морфогенетичну конституцію жінки покладено до основи прогнозу й профілактики ускладнень під час вагітності та пологів. Вивчено ефективність третього рівня профілактики, спрямованого на запобігання розвитку ускладнень у хворого з вродженою патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Черняєва С. М. 
Ускладнення після екстракції катаракти у ліквідаторів на Чорнобильській АЕС як наслідок порушення регенерації та їх медикаментозна корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / С. М. Черняєва; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. - О., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Вивчено ускладнення післяопераційного періоду після екстракції катаракти у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (79 хворих) та контрольних пацієнтів (69 хворих). Доведено за допомогою клінічних та статистичних досліджень підвищення частоти розвитку у цього контингенту хворих у порівнянні з пацієнтами контрольних груп таких ускладнень екстракції катаракти, як набряк рогівки, іридоцикліт, транссудація на поверхню ІОЛ та вторинні катаракти. На підставі проведених експериментів (на 95 очах кроликів) було доведено вперше,що розвиток цих ускладнень є наслідком порушення перебігу фундаментальних процесів в тканинах ока - фізіологічної та репаративної регенерації. Застосування в комплексній терапії післяопераційних ускладнень "Ліпохроміну-40" у хворих на катаракту ліквідаторів дозволило достовірно зменшити частоту цих ускладнень, за винятком вторинної катаракти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04 + Р673.704-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кириченко В. В. 
Ідентифікація ознак кукурудзи (IBZea maysD L.) : навч. посіб. / В. В. Кириченко, В. П. Петренкова, І. А. Гур'єва, Л. М. Чернобай, І. М. Черняєва; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2007. - 137 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2я7 + П468я7 + П478я7 + П491.122я7

Шифр НБУВ: ВС49969 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Бойко М. О. 
Розробка методів контролю якості м'якої лікарської форми фенсукциналу / М. О. Бойко, Л. Є. Нікішина, С. П. Кустова, Т. О. Карпова, О. І. Черняєва // Фармац. журн. - 2009. - № 4. - С. 101-104. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено исследование выбора основных показателей качества мягкой лекарственной форми фенсукцинала, а также методов ее контроля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.5 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Богомазова В. І. 
Тератоми (досвід пренатальної діагностики) / В. І. Богомазова, Ю. В. Черняєва, І. А. Степанова, П. О. Лепіхов, Г. М. Турпакова, Р. Ф. Абдуллін // Здоровье женщины. - 2010. - № 3. - С. 207-212. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Описано випадки пренатальної діагностики тератом у плодів крижово-куприкової та шийної локалізації. Показано ультразвукові особливості пухлин, дані гістологічних досліджень, обстеження в ранній неонатальний період, етапи хірургічного лікування та прогноз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Богомазова В. І. 
Цукровий діабет у вагітних. Ризики патологічних змін у плодів та новонароджених / В. І. Богомазова, Н. В. Раденко, Ю. В. Черняєва, П. О. Лєпіхов, Г. М. Турпакова, Б. Б. Брук // Здоровье женщины. - 2011. - № 4. - С. 122-126. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто можливі характерні особливості патологічних проявів у вагітних із цукровим діабетом, а також у плодів та новонароджених. Наведено ультразвукові критерії типових вад розвитку плодів і новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Черняєва С. С. 
Методи оцінки точності моделей для завдань дослідження, оцінки і контролю надійності датчиків / С. С. Черняєва, А. М. Науменко // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2011. - Вип. 3. - С. 219-221. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено методи оцінювання точності моделей, які використовуються у ході досліджень, оцінки і контролю надійності датчиків на характерних стадіях її створення і виробництва. На базі декомпозиційного підходу одержано співвідношення, що характеризує точність дискретного представлення оцінювання точності моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кириченко В. В. 
Основи селекції польових культур на стійкість до шкідливих організмів : навч. посіб. / В. В. Кириченко, В. П. Петренкова, І. М. Черняєва, Т. Ю. Маркова, В. М. Попов; ред.: В. В. Кириченко; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва, Нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Х., 2012. - 319 c. - укp.

Розглянуто науково-методичні основи селекції окремих зернових, бобових та олійних культур на стійкість до шкідливих організмів. Викладено положення, що відносяться до спеціальних прийомів у селекції, що дозволяють проводити оцінку та добір стійкого до хвороб і шкідників вихідного матеріалу. Розкрито шкідливу дію біо- та некротрофних патогенів і шкідників, методологію створення інвазійних та інфекційних фонів, нові сучасні методи створення ліній, сортів і гібридів. Обгрунтовано можливість подолання негативної дії біотичних чинників і створення сортів і гібридів польових культур з високим рівнем толерантності до навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-317.5 я73-1 + П491.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Амосов О. Ю. 
Робоче місце як організаційна форма процесу праці / О. Ю. Амосов, А. О. Черняєва // Бізнес Інформ. - 2013. - № 11. - С. 217-223. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що для ефективного функціонування сучасного виробництва, заснованого на застосуванні складної техніки і технології, що характеризується великою кількістю внутрішньовиробничих зв'язків, необхідна чітка організація робочого місця. Розглянуто поняття робочого місця не з позиції частини простору, що пристосована для виконання працівником виробничих функцій, а як організаційну форму процесу праці, яка інтегрує його складові: організаційне, технічне, економічне, соціальне забезпечення праці, інтелектуалізація праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)242.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Халілов Е. Я. 
Клінічні прояви гепатиту А у дітей, які тривалий час мешкали в екологічно несприятливих умовах / Е. Я. Халілов, А. В. Бобришова, О. С. Черняєва, І. Ю. Маслова, Л. І. Прокудіна, А. Е. Читакова // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 2. - С. 21-24. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Спостережено 95 дітей, хворих на гепатит А. Проведені дослідження показали, що перебіг гепатиту А у дітей, які тривалий час мешкали в екологічно несприятливих умовах, відрізняється значною своєрідністю і характеризується, перш за все, тим, що клінічна картина гепатиту А у них була яскравішою, представлена більшою мірою середньотяжкими, нерідко рецидивними формами хвороби із затяжною реконвалесценцією. Подібні клінічні прояви та перебіг гепатиту А у дітей, що прибули до Криму з бавовновирощувальних регіонів Середньої Азії, очевидно пов'язані з тривалим проживанням за умов значного використання пестицидів під час вирощування бавовни.

Под наблюдением находились 95 детей, больных гепатитом А. Проведенные исследования показали, что течение гепатита А у детей, которые продолжительное время проживали в экологически неблагоприятных условиях, отличается значительным своеобразием и характеризуется прежде всего тем, что клиническая картина гепатита А у них была ярче выражена, представлена в большей степени среднетяжелыми, нередко рецидивными, формами болезни с затяжной реконвалесценцией. Подобные клинические проявления и течение гепатита А у детей, которые прибыли в Крым из хлопковыращиваемых регионов Средней Азии, явно связаны с продолжительным проживанием в условиях широкого использования пестицидов при выращивании хлопка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гагалюк Т. В. 
Роль вертикальної координації у збалансуванні міжгалузевих відносин в АПК / Т. В. Гагалюк, В. Л. Валентинов // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 9. - С. 250-259. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено еволюцію контрактних відносин в агропромисловому комплексі (АПК) у напрямку поглиблення вертикальної координації. Запропоновано теоретико-методологічне обгрунтування вертикальної координації як чинника збалансування міжгалузевих відносин в АПК. На підставі емпіричного аналізу встановлено, що головними проблемами розвитку вертикальної координації є недосконалість інфраструктури, високі трансакційні витрати, невисока якість продукції і процесів, недовіра в партнерських стосунках, а також фінансові аспекти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Барабан О. А. 
Удосконалення роботи шинного підприємства завдяки стратегії диверсифікації / О. А. Барабан, А. О. Черняєва // Економіка і регіон. - 2012. - № 3. - С. 115-122. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

The problem of strategy developing of the enterprise based on bus production in huge sizes was examined in the article. Using the strategic approach to manage the enterprise, in condition of creating the model of enterprise that takes into account its internal nature and requirements of the environment it was established that for the analyzed enterprise the best developing strategy is the diversification of the production.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.052.13-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черняєва А. Н. 
Маркетингова стратегія пропонування квіткової продукції : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. Н. Черняєва; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. - Донецьк, 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та прикладні аспекти формування стратегії пропонування квіткової продукції з урахуванням характеристик різних сегментів. Розкрито сутність поняття пропонування в загальній структурі маркетингу, наведено її характеристику та перспективи розвитку основних елементів пропозиції. Проведено дослідження чинників маркетингового середовища торговельних підприємств, що працюють в сегментах зрізаних квітів і горщикової продукції, діагностику складових споживчих переваг щодо асортименту квітів Донецького регіону, надано загальну характеристику ринку квіткової продукції. Запропоновано науково-методичні підходи до оцінювання рівня пропонування, визначення позиції квіткової продукції на ринку з урахуванням концепції життєвого циклу товару, оптимізації товарного асортименту із застосуванням інструментів ABC-аналізу. Розроблено наукові засади маркетинг структурування продажів квіткової продукції та їх територіального розміщення, економіко-математичну модель вибору стратегії пропонування, наукове підгрунтя проведення ABC і SWOT-аналізу, адаптованих до умов діяльності торгових підприємств на ринку квіткової продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.524.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Таранець В. Г. 
Зародження протиставлення "твердих/м'яких" приголосних у слов'янських мовах (на фоні індоєвропейських мов) / В. Г. Таранець, І. В. Слободцова, І. А. Черняєва // Одес. лінгвіст. вісн. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 2. - С. 161-167. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено походження "твердих" і "м'яких" приголосних у слов'янських мовах, витоки яких сягають індоєвропейської прамови. Розпад останньої привів у мовах до різного шляху розвитку первинних велярних і палатальних звуків, що проявилося у частковому переході останніх у свистячі передньоязикові, а згодом в окремих мовах (слов., балт.) і в фонемне протиставлення "твердих/м'яких" приголосних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш140/159-021 + Ш141-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Черняєва А. О. 
Організаційне забезпечення розвитку робітничих кадрів підприємства / А. О. Черняєва; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 2014. - № 3. - С. 11-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Окреслено проблему організаційного забезпечення розвитку робітничих кадрів. Визначено необхідність створення корпоративного навчально-виробничого комбінату та запропоновано концептуальну схему його функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського