Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯЧНИК$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фещенко Ю. І. 
Вплив препарату "Теком" на метаболізм арахідонової кислоти у хворих з хронічним легеневим серцем / Ю. І. Фещенко, В. К. Гаврисюк, А. І. Ячник, С. І. Лещенко, С. Ю. Савицький, Я. О. Дзюблик, Н. А. Морозова // Журн. Акад. мед. наук України. - 1999. - 5, № 4. - С. 772-777. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час інкубації крові хворих на хронічне легеневе серце з текомом (суміш з високим вмістом омега-3 поліненасичених жирних кислот) виявлено пригнічення ліпооксигеназного шляху перетворення арахідонової кислоти й активацію циклооксигеназного шляху зі зміною балансу простациклінтромбоксанової системи у бік переважання простацикліну. У разі застосування текому за клінічних умов зменшується активність обох ланок метаболізму арахідонової кислоти, що значною мірою пояснює його антиагрегантну, вазодилаторну та протизапальну дію.


Ключ. слова: омега-3 поліненасичені жирні кислоти, Теком, метаболізм арахідонової кислоти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ячник Р. В. 
Формування високопродуктивних дійних стад української червоно-рябої породи в господарствах Чернівецької області / Р. В. Ячник // Молоч. і м'яс. скотарство. - 1998. - № 88. - С. 36-39. - укp.

Викладено матеріали порівняльної оцінки продуктивності різних генотипів тварин червоно-рябої породи та шляхи формування високопродуктивних стад.


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гаврисюк В. К. 
Перспективы применения гиперосмолярного инфузионного раствора сорбитола у больных с декомпенсированным хроническим легочным сердцем / В. К. Гаврисюк, Н. И. Гуменюк, А. И. Ячник, Я. А. Дзюблик, Н. Д. Морская // Укр. терапевт. журн. - 2004. - № 4. - С. 35-37. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проведено порівняльне дослідження діуретичної дії та впливу на гематокрит препарату "Сорбілакт", основу якого становить гіперосмолярний розчин сорбітолу та фуросеміду у хворих із декомпенсованим хронічним легеневим серцем. Внутрішньовенне введення фуросеміду в більшості пацієнтів збільшують ступінь згущення крові. Сорбілакт у дозі 200 мл поступається перед фуросемідом у дозі 20 мг за виявами діуретичної дії. Разом з тим якщо фуросемід збільшує ступінь гемоконцентрації, то сорбілакт, нарівні із діуретичною дією, впливає як гемодилюційний засіб. Результати дають змогу рекомендувати застосування сорбілакту в комплексному лікуванні хворих із декомпенсованим хронічним легеневим серцем.


Ключ. слова: хроническое легочное сердце, диуретическая терапия, гиперосмолярный раствор сорбитола
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андрухович С. К. 
Моделирование спектров и выходов протонов отдачи из водородосодержащих пленок при их облучении быстрыми нейтронами / С. К. Андрухович, В. П. Божко, А. Н. Водин, С. Н. Олейник, С. А. Солдатов, Э. А. Рудак, О. И. Ячник // Вісн. Харк. нац. ун-ту. Сер. фіз. "Ядра, частинки, поля". - 2008. - N 832, вип. 4. - С. 34-40. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.421.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ячник Є. А. 
Розробка багатокритерійних моделей та засобів управління енерговикористанням у навчальних закладах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / Є. А. Ячник; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2011. - 20 c. - укp.

Визначено підхід щодо виявлення аномальних значень у вихідній енерго-економічній інформації, що дозволяє запобігти прийняттю невірних управлінських рішень у сфері енергощадження та підвищити рівень її достовірності. Запропоновано модель аналізу ранжування навчальних закладів за показниками різної фізичної природи впливу на управління енерговикористанням, що відрізняється можливістю їх узагальнення, та дозволяє проводити адекватне оцінювання та прийняття управлінських рішень у сфері енергоощадження. Сформульовано механізм розробки та вибору проектів з енергозбереження у випадку інформаційної невизначеності, з врахуванням впливу на довкілля та використанням наявного потенціалу енергоощадження, що забезпечує оптимальне управління розподілом і перерозподілом енергетичних та економічних ресурсів у бюджетній сфері. Вдосконалено модель системи енергетичного моніторингу, яка полягає не лише у виконанні контрольно-наглядових функцій у сфері енергоощадження, але й дозволяє систематизувати й оцінити пріоритетні напрямки, проекти у сфері енергоощадження, а також спрямована на дотримання норм, правил, режимів енерговикористання, виконання запланованих заходів і дій, дотримання встановлених значень енергетичних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ячник А. І. 
Хронічне легеневе серце: критерії діагностики та сучасні підходи до лікування : навч. посіб. / А. І. Ячник, Л. Н. Приступа; Сум. держ. мед. ун-т. - Суми, 2009. - 50 c. - Бібліогр.: с. 46-47. - укp.

Розглянуто етіологію, патогенез, особливості клінічного перебігу, діагностики та диференціальної діагностики хронічного легеневого серця (ХЛС). Увагу приділено механізмам розвитку набрякового синдрому у випадку ХЛС, показанням для призначення кисневої терапії та вибору лікарських засобів для лікування ХЛС.

Рассмотрены этиология, патогенез, особенности клинического протекания, диагностики и дифференциальной диагностики хронического легочного сердца (ХЛС). Уделено внимание механизмам развития отечного синдрома при ХЛС, показаниям для назначения кислородной терапии и выбору лекарственных средств для лечения ХЛС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ячник А. І. 
Особливості морфофункціональних змін легень у хворих на ХОЗЛ за даними спіральної комп'ютерної томографії (результати трирічного спостереження) / А. І. Ячник, В. А. Ячник, Л. Ф. Ломтєва, Н. Н. Мусієнко // Укр. терапевт. журн. - 2010. - № 4. - С. 60-66. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлены результаты исследования 5 здоровых лиц и 11 больных хроническим обструктивным заболеванием легких (ХОЗЛ) II, III и IV степени тяжести за период 3-летнего динамического наблюдения. Показано, что спиральная компьютерная томография является информативным методом оценки структурных изменений в ткани легких, позволяет проследить их связь с клинико-функциональными показателями. В течение полутора лет наблюдения изменений плотности ткани легкого, морфоструктурного строения бронхов и сосудов легких у здоровых лиц практически не наблюдалось. Структурными изменениями у больных ХОЗЛ были повышение денситометрического показателя, деформация бронхов по типу "трамвайной линии" и "кольцевидных теней", расширение ветвей легочной артерии. У больных ХОЗЛ, особенно III и IV степени тяжести при недостаточно эффективном лечении в зависимости от сроков заболевания и тяжести течения происходит более интенсивное ремоделирование ткани легких с увеличением удельного веса эмфизематозно измененной ткани. Структурно-морфологическая характеристика легочных сосудов зависит от стадии и сроков заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гаврисюк В. К. 
Саркоидоз органов дыхания: эпидемиология, структура больных, результаты лечения / В. К. Гаврисюк, Е. А. Меренкова, Г. Л. Гуменюк, О. В. Шадрина, Е. А. Беренда, А. И. Ячник, Я. А. Дзюблик, Н. Д. Морская, Л. Ф. Ломтева // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 2. - С. 95-100. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.42-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Ячник С. П. 
Оценка эффективности электромиостимуляции у пациентов после реконструкции передней крестообразной связки / С. П. Ячник, Л. Д. Кравчук, А. К. Никаноров // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2013. - № 5. - С. 310-313. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрен вопрос влияния электромиостимуляции на двигательную функцию четырехглавой мышцы бедра в процессе физической реабилитации пациентов после артроскопического восстановления передней крестообразной связки. Проведен анализ и обобщение специальной научно-методической литературы по вопросам наиболее характерных нарушений двигательной функции у пациентов в послеоперационном периоде, исследованы с помощью метода электромиографии показатели биоэлектрической активности четырехглавой мышцы бедра. В педагогическом эксперименте приняло участие 20 пациентов в возрасте 25 - 35 лет. Установлено, что применение электромиостимуляции в комплексе с лечебной гимнастикой позволяет повысить эффективность реабилитационных мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гаврисюк В. К. 
Хроническое легочное сердце в свете положений международных руководств NICE-COPD и GOLD / В. К. Гаврисюк, А. И. Ячник, Е. А. Меренкова // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 2. - С. 89-93. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Представлены основные положения руководств NICE-COPD (2010) и GOLD (2011) по ведению больных с хроническим легочным сердцем (ХЛС). ХЛС - это клинический синдром, характеризующийся задержкой жидкости, периферическими отеками и повышением венозного давления у больных с заболеваниями легких при отсутствии других причин вентрикулярной дисфункции. Синдром ХЛС включает больных с недостаточностью правых отделов сердца вследствие заболевания легких и пациентов, у которых развитие периферических отеков обусловлено другими механизмами задержки соли и воды. Диагноз ХЛС должен основываться на таких клинических симптомах, как периферические отеки, повышение венозного давления, систолическая парастернальная пульсация, акцент II тона над легочной артерией. Электрокардиография и эхокардиография могут использоваться в качестве дополнительных методов диагностики, которые позволяют, прежде всего, исключить другие причины сердечной недостаточности. Больным с ХЛС рекомендовано проведение долговременной оксигенотерапии при наличии соответствующих показаний. Периферические отеки у больных с ХЛС обычно достаточно хорошо контролируются с помощью диуретической терапии. Для лечения больных не рекомендуются: ингибиторы ангиотензинпревращающего фермента, блокаторы кальциевых каналов, альфа-блокаторы, дигоксин (за исключением случаев фибрилляции предсердий).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1 + Р412.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ячник В. А. 
Оптимізація діагностики та лікування вірус-індукованого загострення бронхіальної астми : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / В. А. Ячник; НАМН України, ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського". - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

Встановлено частоту загострень бронхіальної астми (БА), викликаних вірусними збудниками. Вивчено спектр збудників інфекційного загострення БА. Розроблено алгоритм діагностики інфекційного загострення БА вірусної етіології. Оптимізовано схему лікування хворих із вірусним загострен БА шляхом використання противірусного препарату вітаглутаму. Обгрунтовано доцільність використання препарату із антиоксидантною дією кверцетину в комплексному лікуванні хворих із вірус-індукованим загостренням БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лисовська В. Й. 
Динаміка вмісту глікогену та ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis D Lam. з Одеської затоки / В. Й. Лисовська, Г. В. Іванович // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.2-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ячник А. І. 
Парадокси захворюваності на бронхіальну астму у промисловому регіоні / А. І. Ячник, Г. П. Победьонна // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 203. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського