Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=АГРОІНЖЕНЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Голуб Г. А. 
Управління технологічними процесами у тваринництві : навч. посіб. для студентів ВНЗ освіт. ступеня "Магістр" зі спец. 208 - агроінженерія / Г. А. Голуб; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : НУБіП України, 2016. - 147 c. - укp.

Розкрито особливості агроекосистем як об'єкта управління. Вивітлено сутність управління технологічними процесами в тваринництві й агроекосистемах. Викладено основи управління диверсифікованим виробництвом продукції й енергії, кормовими ресурсами, поголів'ям тварин, технологічними процесами виробництва комбікормів, доїння корів, переробки молока за умов сільськогосподарського виробництва. Увагу приділено питанням управління технологічними процесами видалення гною, виробництва біогазу та компостів. Подано інформацію про класифікацію та види питного молока, кінетику зброджування органічної маси в біогазових установках, конструкцію біогазової установки з обертовим реактором.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5 я73 + У9(4УКР)325.20-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кравчук В. 
Агроінженерія: науково-випробувальні дослідження на сучасному етапі / В. Кравчук, В. Гусар, М. Павлишин // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 22. - С. 21-26. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - визначення напрямків науково-випробувальних досліджень у сучасних умовах розвитку людства, забезпеченні продовольчої безпеки та безпеки продовольства і окреслено основні тенденції розвитку сільськогосподарської техніки й обладнання. Якщо фундаментальні дослідження в аграрній галузі присвячені вирішенню проблем дефіциту води, захисту довкілля, енергозбереженню, то прикладні наукові дослідження в галузі агроінженерії вирішують питання підвищення продуктивності сільськогосподарських угідь, повної механізації та автоматизації технологічних процесів в аграрному виробництві, зменшення витрат у розрахунку на одиницю продукції, поліпшення її якості тощо. Показано, що за існуючої динаміки збільшення чисельності населення планети та зменшення площ сільськогосподарських угідь на душу населення без випереджального розвитку механізації сільськогосподарського виробництва неможливо забезпечити продовольчу безпеку людства, тому національні та міжнародні органи влади повинні сприяти посиленому розвитку досліджень у галузі сільськогосподарської техніки та механізації агровиробництва, як ключового фактора в забезпеченні майбутніх потреб людства. За результатами аналітичних досліджень наведено основні тенденції розвитку сільськогосподарських машин, згідно з якими в короткостроковій перспективі здійснюватиметься подальше вдосконалення технічних засобів для агропромислового комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борозенець Н. С. 
Місце математичних дисциплін у професійній підготовці майбутніх фахівців-аграріїв / Н. С. Борозенець // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - № 1. - С. 16-22. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Суттєве перетворення аграрного сектору України обумовило необхідність у якісному, компетентному кадровому забезпеченні цієї галузі економіки країни. Тому в аграрних ЗВО ведуться розробки шляхів реалізації компетентнісної моделі підготовки майбутніх фахівців-аграріїв. Аналіз теоретичних та практичних засад математичної підготовки виявив суперечності між потребами агропромислового комплексу у висококваліфікованих фахівцях, які мають достатню математичну підготовку для виконання сучасних математично ємних професійних завдань, і неможливістю підготовки саме таких кадрів в умовах традиційної системи; позитивним впливом професійної спрямованості навчання у ЗВО на якість предметної підготовки і не розробленістю моделей реалізації професійної спрямованості навчання математичних дисциплін; системним використанням математичних і спеціальних навичок аграрієм у вирішенні професійних завдань і недосконалістю їх формування у процесі математичної підготовки студентів. Тому важливим залишається визначення місця математичних дисциплін у професійній підготовці фахівців аграрної галузі. Теоретичні методи: аналіз, систематизація й узагальнення результатів педагогічних досліджень, законодавчих і нормативних документів; емпіричні методи: педагогічне спостереження за освітнім процесом, анкетування; статистичні методи. Проаналізовано математичну підготовку студентів-аграріїв як складову їх професійної компетентності. Розглянуто специфіку курсу "Вища математика" для спеціальностей 201 "Агрономія" і 208 "Агроінженерія" в різних аграрних ЗВО та доведено необхідність коригування форм, методів та засобів, які застосовуються у процесі вивчення математичних дисциплін. Продемонстровано, що дисципліни саме математичного циклу сприяють формуванню професійних дослідницьких якостей та є важливими для майбутньої професійної діяльності фахівця-аграрія. Висновки: у професійній підготовці студентів-аграріїв математичні дисципліни формують здатність самостійно вирішувати професійні проблеми, критичне і творче мислення, адаптаційну гнучкість у мінливих життєвих ситуаціях, спроможність самостійно здобувати нові знання та застосовувати їх на практиці для вирішення різноманітних проблем; розвивають здатність генерувати нові ідеї, грамотно працювати з інформацією, а також є фундаментом для вивчення багатьох професійно-орієнтованих дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гідравліка і гідропривод : довід. для студентів спец. "Агроінженерія" / В. Г. Федоров, Н. С. Мамелюк, О. І. Кепко, О. С. Пушка; ред.: В. Г. Федоров; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань : Сочінський М. М., 2017. - 135 c. - Бібліогр.: с. 134-135 - укp.

Висвітлено характерні для руху фізичні властивості рідини, а також основні постулати гідравліки. Розкрито основи гідростатики, питання гідростатичного тиску на плоскі та криволінійні стінки, а також рівноваги рідини за наявності негравітаційних масових сил. Розглянуто основні поняття гідродинаміки, рівняння Бернуллі. Приділено увагу теорії подібності, режимам руху рідин, моделюванню та кавітації. Наведено розрахунок опорів, швидкості та витрат рідини в трубопроводах; напірних трубопроводів, шорсткості, місцевих втрат напору та мереж. Висвітлено питання гідравлічного удару, витікання рідини з отворів та насадок. Розкрито особливості гідравлічних машин і гідроприводів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123 я2 + К447.3 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА812394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Англійсько-українсько-російський словник скорочень з аграрної інженерії = English-Ukranian-Russian agrarian engineering dictionary of abbreviations : [понад 45 тис. скорочень] : [підруч. для студентів освіт. ступенів "Бакалавр" та "Магістр" за спец. "Агроінженерія" галузі знань "Аграрні науки та продовольство"] / В. В. Снітинський, В. О. Богуслаєв, В. М. Дринча, С. Й. Ковалишин, І. М. Флис, О. С. Миронюк, А. О. Шарибура, П. М. Луб, О. В. Дерпак, О. В. Грех; ред.: В. В. Снітинський, В. О. Богуслаєв, В. М. Дринча; Львів. нац. аграр. ун-т, ПАТ "Мотор Січ". - Київ : АртЕк, 2018. - 451 c. - Бібліогр.: с. 443-450 - укp. - англ. - рус.

Вміщено понад 45 тис. найбільш уживаних у сучасній англійській мові скорочень з аграрної інженерії, що широко використовуються в міжнародних наукових, науково-методичних і практичних публікаціях, а також в інших новочасних матеріалах зі сфери інженерно-технологічного та технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва. Подано скорочення, що стосуються механізмів і сільськогосподарських машин, технологічних процесів аграрного виробництва, біологічних об'єктів, проблем енерго- та ресурсозбереження, використання поновлюваних джерел енергії, а також завдань щодо захисту довкілля й охорони природних ресурсів. Наведено переклад з англійської на українську й одночасно російську мови загальних і спеціальних термінів з аграрної інженерії, а також скорочені та повні назви міжнародних, європейських і національних організацій, що стосуються аграрної галузі. Подано автентичний переклад з англійської на українську й одночасно російську мови назв і значень коефіцієнтів і конвертацій фізичних величин, знаків і символів, що часто використовуються в аграрній інженерії, основних математичних знаків і символів, правил їх читання, гідравлічні, кінематичні й інші схеми, ілюстрації, латинські вислови та скорочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я212 + Ш12-434:П

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС64651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шкарівський Г. В. 
Запалювання і згоряння в поршневих двигунах внутрішнього згоряння : навч. посіб. для студентів інж. ф-тів ВНЗ спец. "Агроінженерія" / Г. В. Шкарівський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2018. - 671 c. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Викладено трактовку основних понять, які пояснюють дію обладнання, приладів і систем для запалювання і згоряння робочої суміші в циліндрах двигуна внутрішнього згоряння. Розглянуто теоретичні аспекти запалювання і згоряння в циліндрах двигуна, класифікацію приладів і систем запалювання та особливості конструкції агрегатів і пристроїв, які їх утворюють. Висвітлено питання застосування і взаємозамінності агрегатів систем запалювання на машинах, основні правила встановлювання початку подачі палива та запалювання на двигуні. Охарактеризовано особливості експлуатації обладнання, приладів і систем запалювання, основні несправності, їх ознаки, причини та методику діагностування, основні етапи технічного обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О35 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Електропривод і автоматизація : підруч. для студентів ВНЗ освіти, які навчаються за спец. 208 - "Агроінженерія" / О. Ю. Синявський, В. В. Савченко, В. В. Козирський, В. Я. Бунько, В. Ю. Рамш; ред.: О. Ю. Синявський. - Київ : Ямчинський О.В., 2019. - 618 c. - Бібліогр.: с. 616-618 - укp.

Розглянуто механічні й електромеханічні властивості електродвигунів постійного та змінного струму, регулювання координат електропривода (ЕП), динаміку, перехідні процеси й енергетику ЕП, апарати керування та захисту, засоби автоматизації, системи керування ЕП, приводні характеристики, методику вибору ЕП та автоматизацію сільськогосподарських машин і агрегатів. Подано інформацію про стан та основні напрями розвитку ЕП, його роль у сільськогосподарському виробництві. Значну увагу приділено властивостям та енергетичним характеристикам ЕП як споживачів електроенергії та питанням її раціонального використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-3 я73 + З291 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шкарівський Г. В. 
Основи теорії мобільних машин : навч. посіб. для студентів інж. ф-тів ВНЗ спец. "Агроінженерія" / Г. В. Шкарівський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О.В., 2019. - 722 c. - Бібліогр.: с. 712-722 - укp.

Наведено основні відомості про процеси, що відбуваються в циліндрі двигуна внутрішнього згоряння. Представлено теоретичну інтерпретацію процесів, які описують основні аспекти функціонування мобільного енергетичного засобу як окремого об'єкта та у складі машинно-тракторного агрегату. Розкрито сучасне бачення класифікації мобільних енергетичних засобів і їх маркування. Висвітлено суть методики оцінювання енергозасобів, наведено приклади її застосування для встановлення перспективності використання енергозасобів різних конструкцій у технологічних процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-01 я73 + О34-01 я73 + П072 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Борозенець Н. С. 
Місце математичних дисциплін у професійній підготовці майбутніх фахівців-аграріїв / Н. С. Борозенець // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - № 1. - С. 16-22. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Суттєве перетворення аграрного сектору України обумовило необхідність у якісному, компетентному кадровому забезпеченні цієї галузі економіки країни. Тому в аграрних ЗВО ведуться розробки шляхів реалізації компетентнісної моделі підготовки майбутніх фахівців-аграріїв. Аналіз теоретичних та практичних засад математичної підготовки виявив суперечності між потребами агропромислового комплексу у висококваліфікованих фахівцях, які мають достатню математичну підготовку для виконання сучасних математично ємних професійних завдань, і неможливістю підготовки саме таких кадрів в умовах традиційної системи; позитивним впливом професійної спрямованості навчання у ЗВО на якість предметної підготовки і не розробленістю моделей реалізації професійної спрямованості навчання математичних дисциплін; системним використанням математичних і спеціальних навичок аграрієм у вирішенні професійних завдань і недосконалістю їх формування у процесі математичної підготовки студентів. Тому важливим залишається визначення місця математичних дисциплін у професійній підготовці фахівців аграрної галузі. Теоретичні методи: аналіз, систематизація й узагальнення результатів педагогічних досліджень, законодавчих і нормативних документів; емпіричні методи: педагогічне спостереження за освітнім процесом, анкетування; статистичні методи. Проаналізовано математичну підготовку студентів-аграріїв як складову їх професійної компетентності. Розглянуто специфіку курсу "Вища математика" для спеціальностей 201 "Агрономія" і 208 "Агроінженерія" в різних аграрних ЗВО та доведено необхідність коригування форм, методів та засобів, які застосовуються у процесі вивчення математичних дисциплін. Продемонстровано, що дисципліни саме математичного циклу сприяють формуванню професійних дослідницьких якостей та є важливими для майбутньої професійної діяльності фахівця-аграрія. Висновки: у професійній підготовці студентів-аграріїв математичні дисципліни формують здатність самостійно вирішувати професійні проблеми, критичне і творче мислення, адаптаційну гнучкість у мінливих життєвих ситуаціях, спроможність самостійно здобувати нові знання та застосовувати їх на практиці для вирішення різноманітних проблем; розвивають здатність генерувати нові ідеї, грамотно працювати з інформацією, а також є фундаментом для вивчення багатьох професійно-орієнтованих дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дьомін О. 
Принципи забезпечення контролю якості компетентнісно-орієнтованої професійної підготовки бакалаврів із агроінженерії / О. Дьомін // Проф. педагогіка. - 2020. - № 1. - С. 35-40. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Актуальність: необхідність дотримання педагогічних принципів при забезпеченні контролю якості компетентнісно-орієнтованої професійної підготовки бакалаврів із агроінженерії. Мета роботи - дослідження особливостей дотримання педагогічних принципів у процесі компетентнісно-орієнтованого контролю якості професійної підготовки майбутніх бакалаврів спеціальності "Агроінженерія". Методи: теоретичні (аналіз, синтез, зіставлення, узагальнення; моделювання); емпіричні (праксиметричні (вивчення та аналіз педагогічного досвіду, стандартів освіти, навчальних планів, робочих програм професійної підготовки майбутніх бакалаврів спеціальності "Агроінженерія" та результатів їхньої діяльності); опитувально-діагностичні (тестування, бесіда, дискусія). Проведено аналіз дотримання педагогічних принципів у процесі забезпечення контролю якості професійної агроінженерної підготовки. З'ясовано, що досить тривалий час як у вітчизняній вищій освіті взагалі, так і в процесі професійної підготовки інженерних кадрів аграрного профілю зокрема, якість цієї підготовки визначалася повнотою сформованості у випускників знань, умінь і навичок відповідно до кваліфікаційних характеристик за майбутнім фахом у межах окремих дисциплін. Зважаючи на недостатню вивченість компетентнісної орієнтації фахової підготовки, проведено дослідження особливостей дотримання педагогічних принципів контролю якості формування професійних компетентностей як основи досконалості фахівців на прикладі бакалаврів спеціальності "Агроінженерія" як базової інженерної підготовки для вітчизняного сільського господарства. Теоретично доведено, що компетентнісна орієнтація професійної підготовки бакалаврів з агроінженерії при забезпеченні контролю її якості вносить у процес дотримання педагогічних принципів свою специфіку. Для дотримання вказаних принципів контролю доцільне проведення таких додаткових заходів: діагностика у студентів стану початкової професійної підготовки перед вивченням профілюючих дисциплін; оділ професійних знань і вмінь із кожної дисципліни на блоки, що входять до змісту конкретної компетентності; систематичність проведення контролю формування цих блоків; об'єднання всіх блоків знань і вмінь різних дисциплін у межах відповідних компетентностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П07 р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Джеджула О. М. 
Нарисна геометрія : навч. посіб. / О. М. Джеджула, А. Й. Островський; Вінницький національний аграрний університет. - Вінниця : ВНАУ, 2020. - 294 c. - Бібліогр.: с. 245-246 - укp.

Розглянуто основні теоретичні відомості з нарисної геометрії, приклади розв'язання типових метричних та позиційних задач, індивідуальні завдання для організації самостійної роботи та виконання розрахунково-графічних робіт. Призначено для студентів денної та заочної форм навчання галузі знань 20 "Аграрні науки та продовольство", спеціальності 208 "Агроінженерія", галузі знань 13 "Механічна інженерія", спеціальності 133 "Галузеве машинобудування" та для підготовки інших спеціальностей інженерно-технологічного спрямування, що вивчають нарисну геометрію, інженерну та комп'ютерну графіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.19 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бурлака О. А. 
Дослідження надійності роботи елементів транспортних систем зернозбиральних комбайнів / О. А. Бурлака, О. В. Горбенко, А. О. Келемеш, А. О. Бурлака // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 258-264. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.831

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
13.

Сайчук О. В. 
Дослідження процесу подрібнювання стеблової маси / О. В. Сайчук, В. К. Аветісян, Н. М. Колпаченко, В. Л. Маніло, О. І. Біловод, В. В. Дудник // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 259-267. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-48 + П072.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Відновлювана енергетика в аграрному виробництві : підруч. для студентів закл. вищ. освіти зі спец.: 133 - галузеве машинобудування; 162 - біотехнології та біоінженерія; 208 - агроінженерія та 275.03 - транспортні технології (на автомобільному транспорті) / О. В. Скидан, Г. А. Голуб, С. М. Кухарець, Я. Д. Ярош, В. В. Чуба, Н. М. Цивенкова, О. А. Марус, М. Ю. Павленко; ред.: О. В. Скидан, Г. А. Голуб; Поліський національний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Житомир : НУБіП України, 2022. - 421 c. - Бібліогр.: с. 421 - укp.

Підручник розроблено на основі останніх досягнень та результатів науково-дослідних робіт. Вміщено актуальні узагальнення щодо конструкції, розрахунку та експлуатації систем відновлюваної енергетики в аграрному виробництві. Серед них основні поняття щодо систем відновлюваної енергетики в аграрному виробництві, основ виробництва і використання дизельного біопалива, біоетанолу. Звернено увагу на виробництво і використання біогазу та біометану, використання соломи для енергетичних потреб, виробництво енергетичних культур, виробництво і використання газогенераторів та піролізного газу. Описано особливості використання низькотемпературних джерела тепла, вітрової та сонячної енергії, а також біоводню.


Індекс рубрикатора НБУВ: П077 я73-1 + З15 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дьомін О. А. 
Теоретичні і методичні основи професійної підготовки бакалаврів із агроінженерії : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / О. А. Дьомін; Національна академія педагогічних наук України, Інститут професійно-технічної освіти. - Київ, 2021. - 38 c. - укp.

Проведено дослідження теоретичних і методичних основ професійної підготовки бакалаврів із агроінженерії. Обґрунтовано концепцію, методологічні підходи до здійснення компетентнісно орієнтованої професійної підготовки бакалаврів із агроінженерії, визначено педагогічні умови і спроектовано модель означеної підготовки. Визначено критерії, показники і рівні сформованості професійної компетентності бакалаврів за спеціальністю "Агроінженерія". Розроблено компетентнісно орієнтовану методичну систему з обгрунтуванням її структури, цілей, змісту, форм, методів, інноваційних технологій та засобів контролю для ефективного її функціонування. Узагальнено експериментальні дані, які підтверджують правомірність висновків, щодо ефективності впровадженої компетентнісно орієнтованої методичної системи, яка ґрунтується на теоретичних і методичних основах професійної підготовки, спрямованої на формування професійних компетентностей сучасного агроінженера. Результати дослідження було впроваджено в практику роботи аграрних закладів вищої освіти, які здійснюють професійну підготовку бакалаврів за спеціальністю "Агроінженерія".


Індекс рубрикатора НБУВ: П07 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Машини для сівби, садіння та догляду за посівами : навч. посіб. з курсів: "Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва" та "Сільськогосподарські машини" для студентів спец. "Агрономія", "Агроінженерія", "Галузеве машинобудування" / В. М. Сало, С. М. Лещенко, П. Г. Лузан, Л. В. Сало; ред.: В. М. Сало. - Кропивницький : Лисенко В. Ф., 2022. - 218 c. - Бібліогр.: с. 211-213 - укp.

Наведено інформацію про технічне забезпечення сучасних технологічних процесів сівби, садіння сільськогосподарських культур і догляду за посівами. Розглянуто особливості конструкції та основні регулювання сільськогосподарських машин вітчизняного та закордонного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іванишин В. В. 
Машини та обладнання в тваринництві : підруч. для здобувачів освіт. ступеня "Бакалавр" спец. 208 "Агроінженерія" / В. В. Іванишин, С. М. Грушецький, А. В. Рудь; Подільський державний аграрно-технічний університет. - Кам'янець-Подільський : Рута, 2021. - 465, [1] c. - укp.

Подано інформацію про обладнання тваринницьких приміщень, машини й обладнання для приготування та роздавання кормів. Описано машини для догляду за тваринами, одержання та первинної обробки продукції, а також проведення ветеринарно-санітарних заходів. Охарактеризовано види кормової сировини та способи підготовки кормів до згодовування, типи сховищ кормів, засоби роздавання кормів для великої рогатої худоби, машини й обладнання для збирання й обробки яєць. Увагу приділено технології проведення дезінфекції тваринницьких приміщень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.9 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Навчальний посібник з курсу "Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство". Розділ "Матеріалознавство" : для студентів спец.: 131 "Прикладна механіка", 133 "Галузеве машинобудування", 208 "Агроінженерія" / Л. Г. Бодрова, Г. М. Крамар, І. В. Коваль, Я. О. Ковальчук; Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. - Тернопіль : Паляниця В. А., 2023. - 156 c. - Бібліогр.: с. 156 - укp.

Подано інформацію про атомно-кристалічну будову металів і сплавів, їх властивості, методи дослідження, основні групи конструкційних та інструментальних матеріалів. Висвітлено наукові основи вибору й оптимізації режимів термічної обробки. Охарактеризовано області застосування сучасних матеріалів. Наведено довідкові таблиці та діаграми фазового стану сплавів, які надають змогу правильно обрати матеріал з врахуванням технічних вимог і економічної ефективності його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іванішин В. В. 
Технічне обслуговування машин і обладнання : підруч. для здобувачів освіт. ступеня "Бакалавр" спец. 208 "Агроінженерія" / В. В. Іванішин, А. В. Рудь, С. М. Грушецький. - Кам'янець-Подільський : Рута, 2023. - 359 c. - Бібліогр.: с. 304-307 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-94 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71137 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
20.

Ковальов Л. Є. 
Використання інтерактивного імітатора фізичних процесів Step в освітньому процесі у закладах вищої освіти / Л. Є. Ковальов, М. О. Медведєва, І. І. Побережець // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 3. - С. 68-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено досвід використання інтерактивного імітатору фізичних процесів Step на заняттях із фізики у навчанні студентів спеціальностей "Агроінженерія", "Геодезія та землеустрій" і "Комп'ютерні науки". Розуміння студентами дисциплін природничо-математичного циклу, зокрема фізики вважається основною проблемою у закладах вищої освіти. Візуалізація фізичних процесів допомагає зрозуміти, усвідомити та засвоїти більшість тем фізики. А завдяки імітаційному моделюванню студенти мають можливість побачити природу процесів та явищ, які не можна спостерігати не озброєним оком або без використання спеціальних потужних і дорогих приладів. Прикладом такого інтерактивного імітатору фізичних процесів може слугувати Step. Матеріалом дослідження є створення та дослідження студентами імітаційних моделей для вивчення поведінки пружного маятника, математичного маятника, явища резонансу, механічної хвилі та броунівського руху використовуючи інтерактивний імітатор фізичних процесів Step на заняттях із фізики. Методи спостереження, аналізу, систематизації та математичної статистики використано для отримання інформації про доцільність використання інтерактивного імітатору фізичних процесів Step при навчанні фізики. Описано методику використання інтерактивного імітатору фізичних процесів Step при навчанні фізики, зокрема вивченні пружного маятника, математичного маятника, резонансу, механічної хвилі, броунівського руху; відображено результати педагогічного експерименту. Узагальнюючи результати дослідження можна стверджувати, що використання інтерактивного імітатору фізичних процесів Step при навчанні фізики надає змогу: візуалізувати навчальний матеріал; полегшити сприймання та розуміння складних фізичних явищ і процесів; формувати у студентів дослідницькі компетентності; підвищити мотивацію навчально-пізнавальної діяльності студентів. Але разом із тим, використання лише імітаційних моделей не підвищує якість фізичної підготовки студентів.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського