Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (37)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕСТИНАЦІЯ$<.>+<.>K=САКРАЛЬНОЇ$<.>+<.>K=АРХТІТЕКТУРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 213
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Архітектура / ред.: Б. С. Черкес. - Л., 2000. - 387 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 410). - укp.

Розглянуто функціонально-планувальні основи формування забудови самостійних селянських господарств, стилістику, композицію та пропорції художнього металу львівських палаців XIX ст. Проаналізовано роль та місце європейської культури у формуванні класичних традицій львівської архітектурної школи. Охарактеризовано еволюцію об'ємно-планувальної організації української сакральної дерев'яної архітектури XII - XVII ст. Значну увагу приділено функціонально-просторовій модернізації промислових територій центральної частини Львова у контексті розвитку інфраструктури об'єктів малого та середнього бізнесу, типологічним, планувальним, конструктивним та інженерним засадам проектування мансард на багатоповерхових будинках, а також конструктивним особливостям хрестово-баневої структури українських церков княжої доби X - XII ст. Досліджено вплив податливості з'єднань на несучу здатність і деформованість комплексних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Завгородній Ю.  
Київ у системі сакральної онтології в культурі давньоруської доби / Ю. Завгородній // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та право. - 1999. - Т. 8. - С. 50-55. - укp.

Статтю присвячено розгляду нового аспекту в дослідженні філософських ідей у культурі Київської Русі. Це - аналіз зображення образу Києва в давньоруських текстах у системі сакральної онтології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка / ред.: О. С. Смоляк. - Т., 2000 - (Сер. Мистецтвознавство; N 2(5)). - укp.

Розглянуто українську духовну музику ХХ ст. та національну музичну мову. Висвітлено релігійну тематику і творчість С.Людкевича, Йоганна Непомука Давіда в аспекті необарокових тенденцій. Вивчено сучасні проблеми художньої епістемології сакральної культури. Досліджено діяльність Івана Озаркевича та галицького музичного театру (середина ХІХ ст.), музично-просвітницьку діяльність греко-католицьких священників у західному Поділлі. Охарактеризовано музичну фольклористику: колядки та щедрівки українців Кубані, наведено християнські колядки та щедрівки Слобожанщини, викладено християнські елементи у сюжетах гаївок Західного Поділля. Викладено християнські засади кобзарсько-лірницького мистецтва, висвітлено родинну та календарну обрядовість на сторінках часопису "Подольские епархиальные ведомости". Розглянуто питання розвитку євхаристичного посуду ХIV - початку XVII ст. Охарактеризовано сакральне мистецтво Покуття ХVIII - початку ХХ ст. Наведено типологію споруд для дзвонів Східної Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(4Укр) + Щ313(4Укр)0 + Щ318.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лоїк Г. К. 
Основи проектування українських церков : Навч. посіб. / Г. К. Лоїк, А. В. Степанюк. - К.; Ірпінь : ВТФ "Перун", 2000. - 136 c. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Розглянуто наслідки войовничого атеїзму і проблеми сакральної архітектури у незалежній Україні. Детально проаналізовано досвід храмового будівництва у діаспорі, а також традиції та особливості української церковної архітектури. Значну увагу приділено канонам і нормам планувально-конструктивного вирішення храму у східних традиціях. Окремі розділи присвячено охороні історичного середовища і пам'яток церковної архітектури, а також санітарно-пожежним вимогам та інженерному обладнанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-505 + Щ117.166(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жишкович В. І. 
Пластика Русі - України. Х - перша половина ХІV століть / В. І. Жишкович; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 1999. - 240 c. - укp.

На підставі комплексного мистецтвознавчого дослідження розглянуто головні тенденції розвитку мистецтва скульптури України у Х - першій половині XIV ст. Особливу увагу приділено художньо-стильовим, іконографічним, семантичним особливостям сакральної монументальної скульптури та різьбленої рельєфної ікони на різних етапах їх розвитку в контексті загальноєвропейських мистецьких здобутків середньовіччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ133(4УКР)3 + Щ135.7 + Щ136.18 + Щ136.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Православна монодія: її богословська, літургічна та естетична сутність / ред.: О. С. Тимошенко. - К., 2001. - 194 с. - (Наук. вісн. Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського; Вип. 15). - укp.

Висвітлено проблеми розвитку монодійного мистецтва, його сенсу, змісту, музичної організації, жанрової належності та конфесійних витоків. Проаналізовано історію давньоруського та візантійського мистецтва, а також зв'язок різних національних форм одноголосся з церковним багатоголосим співом. Всебічно досліджено вплив сакральної монодії на українську барокову паралітургічну творчість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-503.11 + Щ311 + Щ318.9 + Щ313(0)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

"Проблеми збереження, консервації та реставрації музейних пам'яток": II Міжнар. наук.-практ. конф., 26-28 трав. 1999 р. : Матеріали та тези доп. / упоряд.: С. О. Гордєєва; Нац. наук.-дослід. реставр. центр України, "Проблеми збереження, консервації та реставрації музейних пам'яток", Міжнародна науково- практична конференція (2; 1999). - К., 1999. - 215 c. - укp.

Розглядаються питання збереження, дослідження, консервації та реставрації пам'яток історії та культури в Україні, Росії, Литві, Німеччині, Польщі, Узбекистані, а також загальні проблеми розвитку справи. Висвітлюються питання захисту від біопошкоджень пам'яток та творів мистецтва, мікробіологічний стан документальних фондів держархівів України, сучасний погляд на проблему збереження пам'яток та відтворення монументального мистецтва в спорудах сакральної архітектури. Досліджуються питання біологічного режиму та мікроклімату в музеях України, технологія створення картотеки художніх предметів, вказується місце і роль реставраційної ради на сучасному етапі розвитку музейництва. Повідомляється про сучасні матеріали для реставраційних робіт, про вибілюючі засоби в реставрації тканин та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.46 я431(4УКР)5 + Щ101.13 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Александров О. В. 
Старокиївська агіографічна проза XI - першої третини XIII ст. / О. В. Александров; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - О. : АстроПринт, 1999. - 272 c. - Бібліогр.: 279 назв. - укp.

Досліджуються питання поетики старокиївської агіографічної прози XI - першої третини XIII ст., розкривається роль сакральної семантики в організації образної системи твору. Особлива увага приділяється символічній інтерпретації ритуала в Житії Олексія чоловіка Божого та образним системам візантійського Житія Іларіона Великого і старокиївського Житія Феодосія Печерського. Висвітлюються форми взаємозв'язків та взаємопроникнення різних типів образних систем у старокиївських княжих житіях, перш за все в таких образних підсистемах цих творів, як картина світу, сюжет та образ святого (на прикладі творів: Пам'ять і похвала князю Володимиру, літописна "повість" 6523 (1015) року, Читання про Бориса і Гліба, Сказання про Бориса і Гліба, а також проложні читання та сказання про чудеса). Розкривається своєрідність образної системи старокиївських княжих житій на тлі типологічно близьких їм апокрифічних і канонічних агіографічних пам'яток з виявленням спільного та відмінного в їх образних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)31-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : Зб. наук. пр. Вип. 12 / ред.: В. Г. Чернець; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец., Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 291 с. - укp.

Висвітлено феномен сакрального в релігійно-естетичній свідомості, питання антропології стилю періоду західноєвропейського бароко і рококо, сакральної космоетики та профанованого пантеону ведизму. Визначено етнографічні компоненти феноменології культури, релігійні тенденції у творчості російських символістів. Проаналізовано соціокультурний розвиток західноукраїнських земель у контексті розгортання національного руху наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розглянуто питання еволюції антропоморфного мімезису античної пластики. Викладено диференційований підхід до навчання учнів у дитячих школах естетичного виховання.

Освещены феномен сакрального в религиозно-эстетическом сознании, вопросы антропологии стиля периода западноевропейского барокко и рококо, сакральной космоэтики и профанированного пантеона ведизма. Определены этнографические компоненты феноменологии культуры, религиозные тенденции в творчестве русских символистов. Проанализировано социокультурное развитие западноукраинских земель в контексте развёртывания национального движения в конце ХІХ - начале ХХ ст. Рассмотрены вопросы эволюции антропоморфного мимезиса антической пластики. Изложен дифференцированный подход к обучению учеников в детских школах эстетического воспитания.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вісник Львівської академії мистецтв. Вип. 14 / ред.: А. Бокотей. - Л., 2003. - 373 с. - укp.

Проаналізовано роль митців-педагогів в інтелектуалізації львівської мистецької школи наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., описано інтеграційні процеси в українському мистецтві зазначеного періоду, розглянуто питання теоретизації мистецьких процесів. Висвітлено художні особливості костюму української шляхти та козацької старшини доби Гетьманщини в контексті синтетичної системи стилю бароко, генезис орнаментальних мотивів сакральної різьби по дереву в Галичині у ХІХ - на початку ХХ ст. Досліджено особливості розвитку образотворчого мистецтва Радянської України 1930 - 1940 рр.

Проанализирована роль художников-педагогов в интеллектуализации львовской школы искусств конца ХІХ - начала ХХ ст., описаны интеграционные процессы в украинском искусстве указанного периода, рассмотрены вопросы теоретизации художественных процессов. Освещены художественные особенности костюма украинской шляхты и казаческих старшин периода Гетманщины в контексте синтетической системы стиля барокко, генезис орнаментальных мотивов сакральной резьбы по дереву в Галиции в ХІХ - начале ХХ ст. Изучены особенности развития изобразительного искусства Советской Украины 1930 - 1940 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10я54(4УКР-2ЛВО)3

Шифр НБУВ: Ж68127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Харитон І.  
Соціально-психологічна сутність сакральної музики Українського православ'я / І. Харитон // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 2. - С. 56-67. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-503.11 + Щ318.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Українське релігієзнавство : Бюл. N 2(30) / ред.: А. Колодний; Укр. Асоц. релігієзнавців, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2004. - 149 с. - укp.

Розглянуто питання філософії, історії та психології релігії. Проаналізовано вплив єретичних учень в Київській Русі на формування іконоборських уявлень, постмодернізму на характер функціонування релігії за сучасних умов. Висвітлено церковно-обрядовий аспект українського католицизму, розкрито соціально-психологічну сутність сакральної музики українського православ'я. Значну увагу приділено питанням українського неоязичництва, протестантизму і сектантства.

Рассмотрены вопросы философии, истории и психологии религии. Проанализированы влияние еретических учений в Киевской Руси на формирование иконоборческих представлений, постмодернизма на характер функционирования религии в современных условиях. Освещен церковно-обрядовый аспект украинского католицизма, раскрыта сущность сакральной музыки украинского православия. Значительное внимание уделено вопросам украинского неоязычничества, протестантизма и сектантства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2я54(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Абрамович С. Д. 
Біблія як форманта філологічної культури / С. Д. Абрамович; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К. : КНТЕУ; Чернівці: Рута, 2002. - 230 c. - Бібліогр.: с. 223-228. - укp.

Розкрито фундаментальну роль Біблії у формування світогляду зарубіжних і українських літераторів, наведено системний аналіз репрезентативних явищ літературно-мистецької рецепції пам'ятки. Висвітлено специфіку біблійного світосприйняття, показано відмінність Біблії як сакральної книги від секуляризованої літератури. Наведено напрямки розвитку біблійної традиції у сфері риторичної прози, епосу та поезії, висвітлено проблему біблійного канону та творчої індивідуальності митця, а також національні та загальнолюдські моменти в інтерпретації Вічної Книги.

Раскрыта фундаментальная роль Библии в формировании мировозрения зарабужных и украинских литераторов, приведен системный анализ репрезентативных явлений литературно-художественной рецепции памятки. Освещена специфика библейского мировосприятия, показано отличие Библии, как сакральной книги, от секуляризованной литературы. Приведены направления развития библейскоой традиции в сфере риторической прозы, эпоса и поэзии, освещены проблемы библейского канона и творческой индивидуальности художника, а также национальные и общечеловеческие моменты в интерпретации Вечной Книги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-202.04 + Э37-103.6 + Ш400.04:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Записки Наукового товариства ім. Шевченка / ред.: О. Купчинський, А. Рудницький. - Л., 2001. - 653 с. - (Пр. Коміс. архіт. та містобудування; Т. CCXLI). - укp.

Висвітлено завдання і шляхи розвитку української урбаністики та архітектури за сучасних умов. Описано тенденції розвитку сакральної архітектури України. Розглянуто особливості баневої структури церков Галичини кінця ХІХ ст. - 1920 - 1930-х р. та їх сучасне втілення у храмовому будівництві. Проаналізовано вплив особливостей рельєфу на ландшафтно-планувальний уклад садів у монастирських комплексах Східної Галичини. Наведено результати історично-архівних досліджень Зимненського монастиря на Волині, зокрема, реконструкції підвалин, а також бастіонних фортифікацій в ансамблі церкви святого Юра у Львові.

Освещены задания и пути развития украинской урбанистики и архитектуры в современных условиях. Описаны тенденции развития сакральной архитектуры Украины. Рассмотрены особенности банной структуры церквей Галиции конца ХІХ в. - 1920 - 1930-х годов и их современное воплощение в храмовом строительстве. Проанализировано влияние особенностей рельефа на ландшафтно-планировочный уклад садов в монастырских комплексах Восточной Галиции. Приведены результаты исторически-архивных исследований Зимненского монастыря на Волыне, в частности реконструкция фундамента, а также бастионных фортификаций в ансамбле церкви святого Юра во Львове.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр) + Щ117.166(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" / ред.: В. С. Брюховецький. - К. : Вид. дім "КМ Академія", 2002. - 105 с. - (Філос. та релігієзнавство; Т. 20). - укp.

Висвітлено актуальні проблеми теорії та методології історії філософії, філософської культури періоду Київської Русі, історії вітчизняної філософії. Проаналізовано софістичний вимір світу символів як особливу семіотичну сферу буття. Акцентовано увагу на софістичній основі сакральної топографії давнього Києва. Викладено методологічні та джерелознавчі аспекти дослідження філософської культури Київської Русі. Розглянуто проблему становлення сучасної світоглядної парадигми. Описано методологію дослідження вітчизняної філософської думки 1960 - 1980 рр.

Освещены актуальные проблемы теории и методологии истории философии, философской культуры Киевской Руси, истории отечественной философии. Проанализировано софистическое измерение мира символов как особенная семиотическая сфера бытия. Акцентировано внимание на софистической основе сакральной топографии древнего Киева. Изложены методологические и источниковедческие аспекты исследования философской культуры Киевской Руси. Рассмотрена проблема становления современной мировоззренческой парадигмы. Описана методология исследования отечественной философской мысли 1960 - 1980 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філос.рел. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шевчук Л. Т. 
Сакральна географія : Навч. посіб. / Л. Т. Шевчук. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 1999. - 159 c. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

Викладено теоретичні основи сакральної географії. Проаналізовано місце сакральної географії в системі наук та її взаємозв'язки з іншими науками. Висвітлено сучасні теоретичні та практичні проблеми сакральної географії. Розглянуто географічні особливості виникнення релігій світу. Охарактеризовано регіональні особливості міжконфесійної ситуації в Україні. Описано регіональні аспекти взаємозв'язків людина - релігія та суспільство - релігія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2,4я73 + Э29(4УКР) + С5*426я73 + Т3(0)0-7я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Kotlyar E. A. 
Fasade - Aron Hakodesh: The Temple Images in Decoration of Synagogues in Ukraine. / E. A. Kotlyar // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2002. - № 4. - С. 92-99. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Зауважено, що вплив сакральної структури й образу Єрусалимського Храму на оформлення синагоги найбільш простежується в символічній паралелі Фасад (Портал) - Олтар (Арон-Гакодеш). Фасад був входом для людей на відміну від Арон-Гакодешу, якій уособлював врата Господа. Таке співвідношення підкреслювалось відповідним архітектурно-художнім оформленням синагоги. Різноманітні типи синагог України XVI - XX ст. наочно демонструють цю семантичну навантаженість.

Отмечено, что влияние сакральной структуры и образа Иерусалимского Храма на синагогу наиболее ярко прослеживаются в символической параллели Фасад (Портал) - Алтарь (Арон-Гакодеш). Фасад предварял "человеческий" вход в молельный зал, в то время как Арон-Гакодеш являлся олицетворением божьих врат. Такое соотношение этих элементов подчеркивалось соответствующим архитектурно-художественным решением синагоги. Различные типы синагог Украины XVI - XX вв. наглядно демонстрируют это семантическое взаимодействие.

The reflection of the sacred-spatial structure of the Temple in synagogal edifices emerged in the symbolic parallel Facade (Portal) - Aron-Hakodesh (the Ark). Likeliness and counterposition of these two distinguished elements of a Jewish worship housestood out in large semantic spectrum of the synagogue and was emphasized by the correspondent decorative implementation.


Ключ. слова: Jerusalem Temple, synagogues of Ukraine, facade, Aron-Hakodesh, semantics, images
Індекс рубрикатора НБУВ: Э36-505 + Щ117.166(4Укр=Євр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Донець Л. С. 
Із спостережень над лексико-граматичною семантикою української мови : Навч. посіб. / Л. С. Донець; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. - Миколаїв, 2003. - 115 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено проблеми становлення і розвитку фонетичних та лексико-граматичних закономірностей української мови. Розглянуто питання сакральної термінології. Проаналізовано лексико-семантичну групу пізнавальної діяльності.

Освещены проблемы становления и развития фонетических и лексико-грамматических закономерностей украинского языка. Рассмотрены вопросы сакральной терминологии. Проанализирована лексико-семантическая группа познавательной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-930

Шифр НБУВ: ВА641754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Історія релігій в Україні : Пр. XI-ї Міжнар. наук. конф. (Львів, 16 - 19 трав. 2001 р.). Кн. 2 / ред.: В. Гаюк; Ін-т релігієзнавства - Філ. Львів. музею історії релігії, Львів. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.Сковороди. - Л. : Логос, 2001. - 414 c. - укp.

Проаналізовано співвідношення релігійної моралі з політикою та правом. Описано соціально-релігійні процеси у перехідному суспільстві. Висвітлено стан релігійності населення та перспективи розвитку міжконфесійних та етнокультурних відносин у Донбасі, тенденції розвитку релігійної ситуації на Львівщині на початку третього тисячоліття християнства. Розглянуто екуменізм як перспективу міжцерковного життя християнських церков у країні, основні проблеми розвитку православ'я в Європі. Розкрито світоглядно-виховну функцію релігії та церкви в сучасній Україні. Значну увагу приділено філософії та теології християнства, східним релігіям, мистецтву. Проаналізовано роль християнства у визначенні сенсу життя людини в українській філософії. Описано методику дослідження Старого Заповіту. Висвітлено актуальні проблеми дослідження сінто, питання про віротерпимість у корані, концепт кольору в українській та російській релігійній поезії, тенденції розвитку сучасної сакральної архітектури України, еволюцію архітектурно-планувального укладу української церкви.

Проанализировано соотношение религиозной морали с политикой и правом. Описаны социально-религиозные процессы в переходном обществе. Освещены положение религиозности населения и перспективы развития межконфессионных и этнокультурных отношений в Донбассе, тенденции развития религиозной ситуации на Львовщине в начале третьего тысячелетия христианства. Рассмотрены экуменизм как перспектива межцерковной жизни христианских церквей в стране, основные проблемы развития православия в Европе. Раскрыта мировоззренческо-воспитательная функция религии и церкви в современной Украине. Значительное внимание уделено философии и теологии христианства, восточным религиям, искусству. Проанализирована роль христианства в определении смысла жизни человека в украинской философии. Описана методика исследования Старого Завета. Освещены актуальные проблемы исследования синто, вопросы о веротерпимости в коране, концепт цвета в украинской и русской религиозной поэзии, тенденции развития современной сакральной архитектуры Украины, эволюция архитектурно-планировочного уклада украинской церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)я431 + Т3(4УКР)0-7я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Історія релігій в Україні : Пр. XII-ї міжнар. наук. конф. (Львів, 20 - 24 трав. 2002 р.). Кн. 2 / ред.: В. Гаюк; Ін-т релігієзнавства - Філ. Львів. музею історії релігії, Львів. від-ня Ін-ту укр. археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України, Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.Сковороди. - Л. : Логос, 2002. - 559 c. - укp.

Описано давньорелігійні елементи у музичному фольклорі циган, обряди та культи цивілізацій стародавнього світу, новітні релігійні течії у індуїзмі. Розглянуто питання вивчення ісламу в сучасній українській суспільствознавчій літературі. Наведено характеристику релігійної ситуації у східному Ірані та Хорасані ІХ - ХІІ ст. Проаналізовано сучасне релігійне становище в Україні. Висвітлено особливості взаємодії української культури та релігії, проблеми взаємин держави та церкви у демократичній Україні, роль церкви в сучасному суспільстві. Розкрито історичний характер взаємодій політики та релігії в державі в 1990 рр. Визначено духовні чинники української національної ідеї. Розглянуто архітектурно-стилістичні особливості мурованих церков Галичини кінця ХІХ - початку ХХ ст., особливості латинської сакральної архітектури Львова, проблеми історичної та сучасної самоідентифікації церковної архітектури України. Значну увагу приділено філософії та теології християнства.

Описаны давнерелигиозные элементы в музыкальном фольклоре цыган, обряды и культы цивилизаций древнего мира, новейшие религиозные течения в индуизме. Рассмотрены вопросы изучения ислама в современной украинской общественноведческой литературе. Приведена характеристика религиозной ситуации в восточном Иране и Хорасане ІХ - ХІІ ст. Проанализировано современное религиозное положение в Украине. Освещены особенности взаимодействия украинской культуры и религии, проблемы взаимодействия государства и церкви в демократической Украине, роль церкви в современном обществе. Раскрыт исторический характер взаимодействий политики и религии в государстве в 1990 гг. Определены духовные факторы украинской национальной идеи. Рассмотрены архитектурно-стилистические особенности кирпичных церквей Галиции конца ХІХ - начала ХХ ст., особенности латинской сакральной архитектуры Львова, проблемы исторической и современной самоидентификации церковной архитектуры Украины. Значительное внимание уделено философии и теологии христианства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)я431 + Т3(4УКР)0-7я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського