Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (219)Автореферати дисертацій (2651)Книжкові видання та компакт-диски (2772)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИНАМІКА$<.>+<.>K=РУХУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17606
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Baryakhtar I. V. 
A motion equation for magnetization: dynamics and relaxation = Рівняння руху для намагнічування: динаміка та релаксація / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1433-1448. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Запропоновано загальний метод побудови динамічного та дисипативного членів у рівнянні руху магнетизації на основі кінетичних рівнянь Онзагера. Особливу увагу приділено явищам дисипації. Розвинено теорію дисипативної функції феромагнетиків, антиферомагнетиків та парамагнетиків. Показано, що ефективні магнітні поля, що відповідають магнетизації та магнітному моменту (або їхній лінійній комбінації) підрешітки, можуть бути визначальними змінними дисипативної функції. Метод побудови дисипативної функції складається з трьох етапів. По-перше, проводиться класифікація взаємодій в магнетиках, а саме розділення їх на обмінні та релятивістичні; по-друге, побудовано інваріанти ефективного магнітного поля відповідно до симетрії кристалів; по-третє, розглянуто мікроаспекти коефіцієнтів дисипації в магнетиках. При цьому враховуються найнижчі степені ефективного магнітного поля в розкладі дисипативної функції. Дисипативна функція кристала дозволяє знайти релаксаційні доданки в рівняннях магнітних моментів мігнітної підрешітки. З метою ілюстрації методу розглянуто затухання спінових хвиль, рухливість доменної стінки та ширини ліній магнітного та феромагнітного резонансів. Розглянуто також релаксаційні процеси динамічних солітонів у феромагнетиках.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Smirnova M. S. 
Adiabatic Invariants of Motion of Toroidal Bananas in Torsatrons / Heliotrons with a Poloidally Rippled Magnetic Field = Адіабатичні інваріанти руху тороїдальних бананів у торсатронах / геліотронах з полоїдально-гофрованим магнітним полем / M. S. Smirnova // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 3. - С. 320-325. - Библиогр.: 31 назв. - англ.

Теоретично досліджено властивості руху заряджених частинок, які є запертими на тороїдальній неоднорідності магнітного поля асиметричних тороїдальних магнітних пасток типу "торсатрон" та "геліотрон" з котушками полоїдального поля. Для таких конфігурацій характерним є складний спектр гармонік магнітного поля, у якому присутні гармоніки гвинтової, а також полоїдальної гофрировки магнітного поля. Знайдено умови, за яких заряджені частинки у такому торсатроні можуть запиратися на полоїдальній неоднорідності магнітного поля, що може привести до додаткових втрат частинок та енергії. Для торсатронних магнітних конфігурацій вказаного типу знайдено аналітичні вирази для адіабатичних інваріантів руху тороїдальних бананів та полоїдально-гофровано-запертих бананів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Cheng Lixin. Lixin 
Characteristics of upward flow boiling heat transfer and frictional pressure drop in a vertically internally ribbed tube = Теплоотдача и гидравлическое сопротивление в восходящем потоке кипящей жидкости в вертикальной трубе с внутренним оребрением / Lixin. Lixin Cheng, Tingkuan. Tingkuan Chen // Пром. теплотехника. - 2000. - 22, № 3. - С. 9-16. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Експериментально досліджено тепловіддачу та гідравлічний опір під час руху двофазного середовища у гладкостінних трубах і трубах із внутрішнім оребренням. Встановлено, що коефіцієнт тепловіддачі в оребреній трубі в 1,4 - 2,0 рази більше, ніж у гладкостінній, а втрати на тертя - в 1,6 - 2,0 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стратегія українського державотворення. Філософсько-політологічний та економічний аналіз. Філософія. Економіка. Політика. Освіта : Зб. наук. пр. / ред.: Л. В. Губерський; АПН України. Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - К.; Полтава: АСМІ, 2000. - 198 c. - укp.

Розглянуто особливості пам'яткоохоронного руху в Україні 1917 - 1991 рр. та актуальні завдання збереження історико-культурної спадщини на сучасному етапі. Детально проаналізовано вплив сучасних політологічних концепцій свободи волі людини на формування громадянського суспільства в нашій державі. Значну увагу приділено антиконфліктним технологіям, українській глобалістиці, а також проблемам державного регулювання за умов перехідної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 я43 + Х8(4УКР) я43 + Ф035 я43 + Ф1(4УКР)64 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Sytnyk V. N. 
Diffusion and active transport of NCAM within the neuronal plasma membrane = Дифузія та активний транспорт NCAM у плазмолемі нейронів / V. N. Sytnyk, S. M. Korogod, A. T. Dityatev // Нейрофизиология. - 2001. - 33, № 3. - С. 166-172. - Библиогр.: 30 назв. - англ.

Показано, що розподіл нейронних молекул клітинної адгезії (NCAM) на поверхні нейритів нейронів гіпокампа миші, що активно ростуть за умов культивування, складається принаймні з двох складових. Одна з них проявляється в експоненціальному зменшенні імунофлуоресценції NCAM, яке спостерігалося по мірі віддалення від соми та конуса росту нейриту в бік центральної частини останнього. Ця складова може бути описана моделлю, яка припускає дифузний перерозподіл NCAM із місця переважного вбудовування таких молекул (соми нейрона і конуса росту). Інша складова виявляється за присутністю кластерів NCAM, які аперіодично розподілені вздовж нейритів. Деякі з таких кластерів (які спостерігалися після імунозабарвлення живих гіпокампальних нейронів антитілами до NCAM) можуть стрибкоподібно рухатися вздовж нейритів як в антероградному, так і в ретроградному напрямку, причому швидкість їх руху під час стрибка сягає 0,5 мкм/с. Зроблено висновок, що крім пасивної дифузії NCAM існує активний механізм перерозподілу даних молекул у центральній частині нейритів.


Ключ. слова: NCAM, diffusion and active transport of NCAM, murine hippocampal neurons, cell culture, neuronal plasma membrane
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*733.362.423.2Mur*739.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Loboda A. V. 
Dynamics of interaction of atom with laser field. Photon echo and its use in the theory of neutral networks = Динаміка взаємодії атома з лазерним полем. Фотонна луна та її використання в теорії нейромереж / A. V. Loboda, N. S. Loboda, A. V. Glushkov // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 2. - С. 328-331. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

На базі S-матричного формалізму Гелл-Мана та Лоу досліджено динаміку взаємодії багатоелектронного атома з одномодовим і багатомодовим лазерними імпульсами. Розглянуто трифотонний перехід 6S-6F в атомі Cs. Показано, що динамічне зміщення атомної лінії за дії багатомодового лазерного імпульсу значно більше, ніж відповідне зміщення за дії одномодового імпульсу. Розглянуто нові перспективи використання фотонної (багатофотонної) луни як фізичного принципу для реалізації нейромереж у системах обробки оптичної інформації. Проаналізовано функціонування оптичної нейромережі на базі ефекту трифотонної луни. Останній використано для високоефективної реалізації в оптиці нейромережі з запізненням для обробки ускладненої послідовності образів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В36в734.3 + В343.14в661

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Shevchenko V. B. 
Evidence for photochemical transformations in porous silicon = Свідчення про фотохімічні перетворення в поруватому кремнії / V. B. Shevchenko, V. A. Makara, O. V. Vakulenko, O. I. Dacenko, O. V. Rudenko // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 2. - С. 50-53. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

В роботі досліджувалася динаміка зміни інтенсивності фотолюмінесценції (ІФЛ) зразків поруватого кремнію (ПК), які під час їх старіння на повітрі зазнають дії лазерного опромінення (337 нм, 3.7 мВт). З'ясувалося, що під впливом УФ-опромінення ІФЛ швидко зростає і через кілька годин досягає "плато". Подальше опромінення призводить до спадання інтенсивності, що пояснюється ефектом втоми люмінесценції. В той же час для зразка, що не опромінювався, ІФЛ майже не змінюється за час експерименту. Виявилося, що на етапі початкового монотонного наростання ІФЛ після короткочасного (1-2 хвилини) припинення освітлення зразка лазером на кривій еволюції ІФЛ спостерігається аномалія у вигляді невеликого сплеску вниз, тоді як на ділянках монотонного спадання кривої ІФЛ ця аномалія являє собою сплеск угору. У випадку довготривалого (десятки годин) припинення освітлення аномалія була однотипною для всіх ділянок кривої ІФЛ. Описані результати пояснюються впливом двох конкурентних факторів: втоми люмінесценції та формування під дією світла нестабільних (молекулярних) хімічних зв'язків, які можуть перетворюватися на стабільні атомні.


Ключ. слова: porous silicon, nanostructure, laser irradiation, luminescence fatigue
Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + Г116.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Chechkin A. V. 
Fractional kinetic equations for superdiffusion = Дробові кінетичні рівняння для супердифузії / A. V. Chechkin // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 12. - С. 1491-1497. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Із використанням класичної процедури виведення кінетичних рівнянь броунівського руху одержано дробові кінетичні рівняння для руху Леві, тобто дробове симетричне рівняння Ейнштейна - Смолуховського для щільності розподілу в координатному просторі та дробове симетричне рівняння Фокера - Планка для щільності розподілу у фазовому просторі. Перше рівняння містить симетричну просторову дробову похідну та описує процес супердифузії, тоді як друге рівняння містить симетричну дробову похідну від швидкості та описує релаксацію за швидкістю та координатою. Як приклад одержано розв'язок обох рівнянь у випадку відсутності зовнішнього поля й часи релаксації за швидкістю та координатою, а також визначено критерії переходу від опису у фазовому просторі до опису в реальному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Sastry Sudhir K.  
Noninvasive measurement of temperature within a continuously flowing solid-liquid mixture = Бесконтактные измерения температуры в непрерывно движущихся твердо-жидкостных смесях / K. Sastry Sudhir, S. Salengke, Q. Li // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 3. - С. 128-131. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Розглянуто можливість використання рідких кристалів для вимірювання температур в околі твердих тіл у твердо-рідинних сумішах. Разультати вимірювань в процесі руху твердих тіл задовільно узгоджуються з теоретичними.


Індекс рубрикатора НБУВ: З322 + В372.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Sosenko P. P. 
On the adiabatic invariance of magnetic moment = Про адіабатичну інваріантність магнітного моменту / P. P. Sosenko, V. K. Decyk // Фіз. зб. - Л., 1998. - Т. 3. - С. 361-377. - Библиогр.: 23 назв. - укp.

Побудовано асимптотичну теорію руху зарядженої частинки в електромагнітних полях для загального випадку скінченних ефектів Ларморівського радіуса за допомогою методу усереднення Крилова - Боголюбова - Зубарєва. Знайдено адіабатичні інваріанти руху першого та другого порядків. Розглянуто нелінійні каскади коливань і стійкість магнітизованої плазми у зв'язку з макроскопічними адіабатичними інваріантами. З'ясовано відношення квазічастинкового підходу до загального асимптотичного методу усереднення для нелінійних динамічних систем зі швидкозмінною фазою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Passos Morgado A. H. 
On the Determination of Inertial and Gyroscopic Forces in Multibody Systems = К определению инерционных и гироскопических сил в сложных механических системах / A. H. Passos Morgado // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 12. - С. 100-107. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

На основі трьох систем координат (одна інерціальна і дві неінерціальні) виведено загальні рівняння руху голономної механічної системи зі ступенями вільності з використанням апарату рівнянь Лагранжа II роду. Запропонований метод дозволяє визначити коріолісові і гіроскопічні сили, а також встановити відмінність між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Airault H.  
Regularized Brownian motion on the siegel disk of infinite dimension = Регуляризований броунівський рух на нескінченновимірному диску Сігела / H. Airault, P. Malliavin // Укр. мат. журн. - 2000. - 52, № 9. - С. 1158-1165. - Библиогр.: 1 назв. - англ.

Побудовано модель процесу броунівського руху на нескінченновимірному диску Сігела.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Lampis M.  
Stochastic dynamics as a limit of Hamiltonian dynamics of hard spheres = Стохастична динаміка як границя гамільтонової динаміки пружних куль / M. Lampis, D. Ya. Petrina, K. D. Petrina // Укр. мат. журн. - 1999. - 51, № 5. - С. 614-635. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Визначено стохастичну динаміку, яка є границею Больцмана-Греда від гамільтонової динаміки системи пружних куль. Введено нову концепцію середніх від спостережуваних за станами стохастичних систем. В ньому враховуються вклади від гіперповерхонь, на яких взаємодіють точкові стохастичні частки. Подано строге визначення інфінітезімальних операторів для півгрупи еволюційних операторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.18 + В317.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Plakhtienko N. P. 
The method of Abel's mode integral equations for identification of the non-linear systems of structures seismo - dynamics = Метод интегральных уравнений типа Абеля для идентификации нелинейных систем конструкций сейсмодинамики / N. P. Plakhtienko // Приклад. механика. - 2000. - 36, № 11. - С. 116-121. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Розглянуто задачу визначення нелінійних дисипативних і жорсткісних характеристик деяких коливальних систем, що зустрічаються під час розгляду задач сейсмодинаміки конструкцій. На базі наближених аналітичних розв'язків задач про вимушені коливання квазілінійних коливальних систем отримано системи інтегральних рівнянь Вольтерра та роду (рівняння типу Абеля). Такі рівняння пов'язують нелінійні характеристики жорсткості й дисипації з характеристиками руху, які можна отримати експериментально. Розв'язки отриманих інтегральних рівнянь подано у вигляді квадратурних формул типу інтегралів Стілт'єса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Soskin M. S. 
Topology of Light: Wave-front Structure and Dynamics of Phase Vortices, Extrema, and Saddles = Топологія світла: структура хвильового фронту та динаміка фазових вихорів, екстремумів та сідел / M. S. Soskin, V. N. Gorshkov, M. V. Vasnetsov // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 24-32. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто динаміку таких топологічних об'єктів, як фазові вихорі, екстремуми та сідла, що розташовані на хвильовому фронті монохроматичного світлового пучка, утвореного зі звичайного гауссового пучка та "сингулярного" пучка, що містить оптичний вихор у гауссовій обвідній. Вперше визначено топологічні явища, що супроводжують народження, анігіляцію та рух оптичних вихорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Автодорожній комплекс України в сучасних умовах: проблеми і шляхи розвитку : Зб. наук. пр. / ред.: Г. Є. Ліпський; Транспорт. акад. України. - К., 1998. - 308 c. - укp.

Висвітлено результати наукових досліджень з питань проектування, будівництва й експлуатації автомобільних доріг та інженерних споруд на них, застосування передових методів організації, технології дорожнього будівництва, впровадження нових матеріалів, конструкцій і засобів механізації, а також організаційно-економічні аспекти функціонування автодорожнього комплексу і підсобних підприємств. Особливу увагу приділено питанню підвищення безпеки руху транспорту на магістральних автомобільних дорогах в містах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.03 я43 + О311 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Селищев П. А. 
Автоколебания температуры и плотности дефектов в кристаллах при флуктуирующих условиях облучения / П. А. Селищев, В. В. Никифоров // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 7. - С. 38-41. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Досліджується вплив зовнішнього шуму (флуктуації швидкості створення дефектів і радіаційного нагріву) на динаміку змінювання щільності дефектів та температуру опромінюваного кристала. Зміна з часом температури кристала і щільності дефектів в залежності від умов опромінення та властивостей опромінюваного кристала є або стаціонарним випадковим процесом, або подібним автоколиванням чи вінеровському процесу. Встановлено, шо регулярні автоколивання середньої щільності дефектів та температури чергуються періодами нерегулярного руху, котрий характеризується різкими стрибками та значним збільшенням дисперсії.


Ключ. слова: облучение, дефекты, температура, флуктуации, эволюция
Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Полюдов О. М. 
Автоматизоване проектування кулачкових механізмів / О. М. Полюдов, В. О. Кузнецов. - Л. : Фенікс, 1999. - 97 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено методику, алгоритми і приклади автоматизованого синтезу законів періодичного руху за критеріями їх якісної оцінки і іншими актуальними умовами проектування; методику, алгоритми і роботу системи автоматизованого проектування кулачкових механізмів за допомогою ПЕОМ на базі графічної системи AutoCad.


Індекс рубрикатора НБУВ: К444-02-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Левицька Н. М. 
Академічний студентський рух в Україні в кінці XIX - на початку XX ст. / Н. М. Левицька. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 47 c. - укp. - рус.

Дається науковий аналіз студентського академічного руху в Україні на зламі XIX - XX століть. Йдеться про рух молоді, метою якого було задоволення специфічних потреб студентства і захисту його інтересів - освітніх, матеріальних, громадянських тощо. Набутий у зазначений період досвід заслуговує на пильну увагу сучасних студентських організацій та об'єднань, творчого його використання на нинішньому етапі українського державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сидякін В. Г. 
Активність нейронів тім'яної асоціативної кори та амінергічних клітин стовбура мозку кота при виконанні довільного руху / В. Г. Сидякін, В. Б. Павленко, А. М. Куліченко // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 496-499. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У дослідах на котах у стані неспання вивчена активність 98 нервових клітин тім'яної асоціативної кори та 189 здогадно амінергічних нейронів стовбура (дофамінергічних - в компактній частині чорної субстанції, норадренергічних - в ділянці блакитної плями, серотонінергічних - в ядрах шва). Тварини були навчені виконувати не раніше визначеного часу довільний рух (натискування лапою на педаль). Більш половини досліджених одиниць змінювали активність до початку руху. Клітини тім'яної асоціативної ділянки реагували в період планування руху, а амінергічні нейрони - в період його запуску, що, певно, забезпечує посилення реакцій нейронів кори. Патерни реакцій були специфічними для кожної з нейронних популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського