Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОТОП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Чайченко О. О. 
Укри-арії : Дослідження родоводу українців / О. О. Чайченко. - К. : Варта, 2003. - 303 c. - Бібліогр.: с. 295-299. - укp.

Розглянуто світові космогонічні образи та символи езотеричного та ведичного вчень у зіставленні з відповідними українськими, показано їх спільне походження. Підтверджено науковими даними міфічні дати потопів і катастроф на планеті (200, 100, 80, 13 - 12 тис. років тому), а також льодових затоплень в Європі. Розглянуто питання довготривалого амазонського руху в Україні та пов'язану з ним проблему гунів.

Рассмотрены мировые космогонические образы и символы эзотерического и ведического учений при сопоставлении с украинским, показано их общее происхождение. Подтверждены научными данными мифические даты потопов и катастроф на планете (200, 100, 80, 13 - 12 тис. лет тому), а также оледенений в Европе. Рассмотрены вопросы существования длительного амазонского движения в Украине и связанная с ним проблема "гуннов".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-01 + Т51(45) + Т5 в91

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горячкин Ю. Н. 
Изменения уровня Черного моря в историческое время / Ю. Н. Горячкин // Екол. безпека прибереж. та шельф. зон та комплекс. використ. ресурсів шельфу. - 2006. - Вип. 14. - С. 171-176. - Библиогр.: 40 назв. - рус.

Рассмотрены изменения уровня Черного моря в позднем плейстоцене и голоцене. Использованы данные, полученные геолого-геоморфологическим, радиоуглеродным, споро-пыльцевым и археологическим методами. Показано, что за последние 6 тыс. лет уровень Черного моря был, как минимум, два раза выше и ниже современного. Отклонения уровня от современного ординара составляли от - 5 до + 2 м, скорость изменения уровня оценивается величиной 3 - 4 мм/год. Рассмотрены существующие научные доказательства так называемого Ноева потопа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойчук О. 
Закликання весни на Західному Поліссі: жертовна суть обряду / О. Бойчук // Наук. вісн. Cхідноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 28. - С. 7-11. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Надано опис закликання весни на Західному Поліссі. Автор у сучасних обрядодіях, пов'язаних із потопленням або спаленням солом'яної ляльки навесні, вбачає відгомони колишніх ритуальних жертвоприношень, зокрема й людських.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-633

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тимейчук І. М. 
Дискурс іншого в романах-дистопіях Маргарет Етвуд : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / І. М. Тимейчук; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили. - Миколаїв, 2014. - 19 c. - укp.

Вперше комплексно проаналізовано дискурсивні моделі Іншого, реалізовані в художньому світі романів-дистопій "Історія Служниці" (1985), "Орикс і Крейк" (2003) та "Рік Потопу" (2009) канадської письменниці М. Етвуд. Показано, що письменниця починаючи з 1980-х рр. осмислює співзвучні сьогоденню проблеми тоталітаризму, авторитарної свідомості, теократичного фундаменталізму, влади, свободи, колонізації, екології, апокаліптичної катастрофічності, відповідальності за наслідки наукових експериментів, проблеми жінки в патріархальному суспільстві тощо. Виявлено домінування у сучасному гуманітарному дискурсі проблеми ідентичності, для якої ключовою є категорія Іншого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН)6-4 Етвуд М. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Залізняк Л. Л. 
Чорноморський потоп та його археологічні наслідки / Л. Л. Залізняк // Археологія. - 2005. - № 3. - С. 3-12. - Бібліогр.: С. 11-12 - укp.

Новітні геологічні дослідження шельфу Чорного моря дали дослідникам підстави висловити припущення, що близько 7,6 тис. років тому води Середземного моря прорвали Босфор і величезним 100-метровим водоспадом ринули в обміліле на той час прісноводне Чорне озеро. Солона морська вода знищила прісноводні флору і фауну водойми та протягом кількох років залила величезну низину вздовж її північного та західного узбережжя. Детально висвітлено цю маловідому для українських археологів катастрофічну подію, названу Чорноморським потопом, та її можливий вплив на процес неолітизації півдня України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)2 + Д823(922.8)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чебурахін В. В. 
Результати ендоваскулярної емболізації аневризм середньої мозкової артерії з широкою шийкою за допомогою стент-асистуючої техніки / В. В. Чебурахін // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 1. - С. 317-328. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Аневризми СМА (середня мозкова артерія) часто передбачають технічні проблеми у разі ендоваскулярного методу хірургічного лікування. Внутрішньочерепні стенти широко використовуються у лікуванні аневризм з широкими шийками іншої локалізації. Мета роботи - покращити результати ендоваскулярної емболізації аневризм СМА, оцінити техніко-економічне обгрунтування, ефективність і безпеку стентування аневризм СМА. Оцінити безпечність та ефективність даної методики й оцінити її віддалені результати. У період з жовтня 2011 р. по березень 2015 р. 16 пацієнтів з 16-ма аневризмами СМА з широкою шийкою прооперовані за допомогою стент-асистуючої техніки. Ретроспективно було зібрано та проаналізувано дані для цих пацієнтів, включаючи демографію, морфологічні особливості аневризм, результати лікування та післяопераційний період. 17 стентів, у тому числі 6 Solitaire, 4 Neuroform, 4 Leo, 2 Fred і 1 Silk, були з успіхом використані в цій серії. З 13-ти аневризм, яким було проведено стент-асистуючу емболізацію, повна оклюзія була досягнута в 9 випадках, залишкове контрастування шийки залишалося в 1 випадку, залишкове контрастування аневризми було присутнє в 3-х випадках. Стаз контрасту в тілі аневризми спостерігався в інших 3-х аневризмах, де було проведено тільки встановлення потоперенаправляючих стентів. Процедура ускладнення відбулася у одного хворого, що не призвело до стійкого неврологічного дефіциту. За оцінкою даних по mRS (модифікована шкала Ренкіна) під час виписки зміни від 0 - 2 балів спостегілись у 14-ти пацієнтів і від 3 - 6 у 2-х пацієнтів. Результати ангіографічних контролів у 9-ти пацієнтів (у середньому 5,6 міс) показали, що всі аневризми залишалася стабільно емболізованими або відмічалось покращання виключення з кровообігу, не було жодного стеноза стента, рецидивів або повторного крововиливу з аневризми. Клінічний контроль (в середньому 20,1 міс), не виявив погіршення неврологічної симптоматики або рецидиву розриву аневризми. Висновки: попередній досвід показує, що встановлення стентів у разі хірургічного лікування аневризм СМА з широкою шийкою є можливим. Тим не менш, безпека й ефективність методики мають бути додатково оцінені більшою серією випадків і більш тривалим спостереженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гаврилюк І. В. 
Приватні війська князя Владислава Домініка Заславського (1618 - 1656 рр.) в контексті розвитку надвірних армій в ранньомодерній Європі XVII ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. В. Гаврилюк; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

На прикладі надвірних формувань князя Владислава Домініка Заславського розглянуто засади та масштаби функціонування приватних магнатських військ у Речі Посполитій. Розкрито причини та принципи існування приватних армій в ранньомодерній Європі. Реконструйовано біографію Владислава Домініка. Висвітлено соціально-економічний потенціал князівських земель до та під час Козацької революції середини XVII ст. Визначено його вплив на потужність військ Заславського. Відтворено структуру надвірних підрозділів Владислава Домініка Заславського, ідентифіковано їх командний склад, встановлено чисельність цих приватних військ. На основі фінансових, судових та актових джерел розглянуто умови їх утримання, зокрема переведення на фінансування коронного скарбу та неофіційний дозвіл на грабунок шляхетських і церковних земель. Окреслено статус Острозької ординації як неподільної частини володінь князя Заславського, показано функціонування військового контингенту ординації, що тісно взаємодіяв із приватними військами Владислава Домініка. Прослідковано участь надвірних хоругв князя у військових конфліктах протягом 1618 - 1656 рр.: антитатарських виправах, Козацькій революції, шведському "Потопі", війні з Московією 1654 - 1667 рр. Простежено використання Владиславом Домініком Заславським своїх військ для вирішення внутрішніх конфліктів, а також під час офіційних церемоній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)51 + Т3(4ПОЛ)43-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павленко И. Я. 
Сюжеты и образы Ветхого Завета в русских и украинских фольклорных легендах / И. Я. Павленко // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2014. - Вип. 3. - С. 4-8. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

На материале русских и украинских фольклорных легенд, зафиксированных и изданных на протяжении 2-х столетий, и на основании исследований специфики народного мировидения и жанровой природы легенд проанализированы причины и характер интерпретации и трансформации сюжетов и образов персонажей Ветхого Завета. Рассмотрены способы адаптации и трансляции обширного массива библейских текстов (о сотворении мира, создании первых людей, преступлении Каина, потопе и др.) в народной среде в условиях сформированного православно-языческого синкретизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4РОС)-615.2 + Ш3(4УКР)-615.2 + Э37-210.913

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Khodosovtsev O. Ye. 
New for Ukraine species of lichens and lichenicolous fungi from marl limestones in the Northern Black Sea Region = Нові для України види лишайників та ліхенофільних грибів з мергелістих вапняків Північного Причорномор'я / O. Ye. Khodosovtsev, V. V. Darmostuk // Укр. ботан. журн.. - 2018. - 75, № 1. - С. 33-37. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Протягом останнього польового сезону досліджували лишайники і ліхенофільні гриби у петрофітних степових Потопах. Вони поширені в межах Причорноморської низовини, де в середній частині степових схилів вимиваються вапнякові та мергелисті камінці. Згодом їх колонізують піонерні лишайникові угруповання, де переважають ендолітні життєві форми. Комплекс петрофітих степових біотопів охороняється в Європі. Наведено інформацію щодо знахідок шести нових для України видів лишайників і двох видів ліхенофільних грибів, знайдених в цих біотопах. Ліхенофільний гриб Acaroconium punctiforme характеризується субглобулярними чорними пікнідами, ампулоподібними конідіогенними клітинами, ентеробластичними широкоеліпсоїдними несептованими блідокоричневими конідіями і зростає на Sarcogyne regularis. Лишайник Aspicilia subfarinosa має одноманітно-накипну білу слань з гладкою поверхнею і нерегулярними дуже дрібними тріщинками. Ліхенофільний гриб Lichenochora wasseri s. 1. було виявлено на xanthocarpia lactea, який є його новим господарем. Psorotichia montinii утворює дуже тонку, чорну слань, дрібні непомітні апотеції з точкоподібним диском. Verrucaria bernaicensis характеризується блідосірою, ареольованою, сланню, зануреними перитеціями і невеликими еліпсоїдними аскоспорами. Verrucaria papillosa відрізняється від V. viridula повністю ендолітною сланню і нерозвиненим вкривальцем, V. schindleri схожий на V. muralis, але має темний ексціпул у нижній частині. Наведено всі місцезнаходження знайдених видів, їх екологічні особливості та поширення у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*85(45УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ображей О. 
Особливості побудови процесу навчання плавання молодших школярів у літньому оздоровчому таборі / О. Ображей // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2018. - № 3. - С. 66-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Аналіз наукових досліджень свідчать про важливість пошуку та розробки нових методичних підходів до початкового навчання плавання, які б враховували всі особливості та можливості сучасної табірної зміни, давали змогу суттєво підвищити якість й ефективність навчання плавання в літніх оздоровчих таборах. Проаналізовано основні вимоги, які потрібно враховувати під час початкового навчання плавання. Визначено причини, які ускладнюють процес навчання плавання дітей молодшого шкільного віку, викликають дискомфорт, страх і стресову ситуацію. Досконалено структуру та зміст програми циклу зміни занять оздоровчим плаванням дітей молодшого шкільного віку в оздоровчому таборі. На підставі аналізу наукової літератури, узагальнення досвіду практичної роботи провідних фахівців, а також одержаних даних у ході дослідження розроблено та впроваджено методику занять плаванням із використанням дихальної гімнастики А. Н. Стрельнікової, елементами аквааеробіки, вправ із снорклинг і рятувальних вправ. Наведено організаційно-методичні умови навчання плавання молодших школярів у літньому оздоровчому таборі "Ластівка" на відкритій водоймі, порівняно з класичною методикою за М. Набатніковою. Експериментальна методика навчання плавання містить навчальний матеріал, методи й засоби, уключаючи технічні пристосування: цикл занять "Плавання - як найважливіша навичка людини", заняття з елементами тренінгу (боротьба з фобіями, що пов'язані з відкритими водоймами), ігрова програма "Я-рятувальник". Наведено результати рівня вміння плавати дітей молодшого шкільного віку, які перебували на навчально-тренувальних заняттях із плавання на базі літнього оздоровчого табору "Ластівка" у м. Скадовськ у 2016 р. протягом серпня-місяця. Упровадження експериментальної методики в навчальний процес літнього оздоровчого табору позитивно вплинула на вміння плавати. Усебічне вивчення плавальних вправ дало можливість дітям отримати нові вміння, навички й знання з порятунок потопаючих, які значною мірою сприяють безпеці перебування дітей на воді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.175 + Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кавбуз здоров'яга - скарбниця здоров'я, краси і довголіття : наук.-практ. вид. / А. І. Потопальський, В. Ф. Дрозда, В. А. Кацан, Л. Н. Юркевич, І. І. Воробйова; НАН України, Ін-т молекуляр. біології і генетики, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, Ін-т оздоровлення і відродження народів України, Благод. фонд А. Потопальського "Небодар. цілитель". - Київ : Простір, 2019. - 194 c. - Бібліогр.: с. 133-143 - укp.

Розглянуто кавбуз як новий сорт, одержаний за сучасною молекулярно-генетичною біотехнологією, підтверджено його вагому роль. Наведено дані про одержання, агротехніку, вирощування, поширення, біологічні особливості, харчову та цілющу дію найбільшої ягоди світу - гарбуза сорту Кавбуз Здоров'яга, молекулярного гібрида кавуна та гарбуза. Увагу приділено біологічному захисту рослин від шкідників і несприятливих факторів зовнішнього середовища. Подано практичні поради щодо використання кавбуза та продуктів його переробки в домашніх і промислових умовах, наведено рецепти страв, рекомендації щодо оздоровлення людей, особливо дітей і постраждалих від чорнобильського лиха. Зазначено, що кавбуз також дуже корисний для мешканців домашнього господарства - птахів, корів, кіз, свиней і домашніх улюбленців (котів і собак). Окрему увагу приділено розробленій А. І. Потопальським універсальній молекулярно-генетичній технології прискореної селекції нових форм і сортів рослин і можливостям її застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.81-0 + П241.7 кавбуз

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Виниченко В. В. 
Проза М. Баршева: система мотивів, міфопоетика, інтертекст : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / В. В. Виниченко; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 18 c. - укp.

Здійснено аналіз поетики прози М. Баршева - письменника, який належить до когорти нині забутих майстрів слова 20-30-х років XX століття. Розглянуто мотиви, пов'язані з онтологічними та екзистенційними параметрами художнього світу письменника, в проекції на їх міфопоетичну та інтертекстуальну природу. Установлено, що базовим для моделі світу М. Баршева є поняття стихії, а головним законом буття в смертному "пузирі" існування є "обмін речовин", згідно з яким ніщо у світі не зникає безслідно. Аналіз виявив численні міфологеми, що актуалізуються в прозі М. Баршева (міфологеми польоту, всесвітнього потопу, сліпоти-смерті тощо), інтертекстуальні включення класичних та сучасних для М. Баршева творів (проза О. Пушкіна, М. Гоголя, А. Чехова, поезія О. Блока та С. Єсеніна тощо), контекстуальні перегуки з філософськими концепціями П. Успенського, П. Флоренського, М. Федорова, В. Вернадського та ін. Встановлено, що творчість письменника також відповідає принципам пізнього модернізму, який залишається принципово відкритим для інших художніх систем. Виявлено у творчості М. Баршева синтез елементів різних художніх систем (неореалістичної, авангардистської, модерністської та постмодерністської) який дає змогу відкорегувати та уточнити прийняту в сучасному літературознавстві концепцію літературної еволюції в російській літературі 20-30-х років XX століття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Баршев М.В. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Bohdanova Yu. 
Phenomenology of perception of architectural monuments by students acquiring art education (through the example of a graphic plein air dedicated to "The Year of Ivan Levynsky") = Феноменологічне сприйняття пам'яток архітектури студентами художньої освіти (на прикладі графічної практики-пленеру до "Року Івана Левинського") / Yu. Bohdanova, Z. V. Klymko // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 1. - С. 149-156. - Бібліогр.: 155 назв. - англ.

Художня освіта покликана надати студентам наукові знання та практичні вміння, що в поєднанні з креативними здібностями надасть змогу отримати добре підготовленого спеціаліста. Окрім суто раціональної складової (опановування знань методом вивчення дисциплін) є ще й інший підхід - ірраціональний (феноменологічний), що базується на розумінні оточення використовуючи інтуїцію та емоції. Художній пленер, присвячений творчості І. Левинського у рамках "Року Івана Левинського у Львові" був організований за підтримки Львівської організації НСАУ. Напрацьовані впродовж цього заходу роботи мають цікаві особливості. На акварелях Турчин Н. і Климко З. зображено фрагменти огорожі бурси "Народний Дім". Але на першій, це пофарбований зеленою фарбою метал на тлі теракотової стіни, а на другій - золотисто-коричневий колір швидше натякає, що це залізні грати, ніж передає їх реально. В роботах Опришка Р. видно з якою точністю він намагався відтворити об'ємно-просторове вирішення та фасадне опорядження балкону вілли "Марія" та фронтону над входом до будинку по вул. Чупринки, 17. І хоча загалом видно ще певну несміливість, яка не надає можливості вільно імпровізувати з об'єктом творчості, проте цю особливість автор вправно заміняє старанністю побудови та графіки. Зображуючи еркер будинку Тхоровська О. намагалася визначити для себе найважливіші конструктивні елементи та деталі фасаду, аби стилізувати об'єкт. Проте він залишився добре впізнаваним. Ескіз невеликого будинку зі шпильчастою вежею на вул. Коновальця, 71, виконаний Турчин Н. у легкій акварельній техніці, дуже емоційно передає не тільки цей конкретний об'єкт, а й загальний характер забудови дільниці, що потопає у зелені садів. Аналізуючи роботи практики-пленеру, можна зауважити характерну особливість. На початкових курсах, коли студенти ще не мають вичерпних знань для передачі архітектури вони керуються у великій мірі емоціями та інтуїцією. Це спричиняє проблеми з правильною побудовою об'єктів. І навпаки, ті студенти, що грамотно побудували об'ємно-просторову модель зображуваного будинку чи фрагменту, практично позбавили його емоційного наповнення. Це доводить актуальність поєднання інтуїтивного (феноменологічного) та науково-практичного (раціонального) підходів у навчальному процесі з підготовки фахівців художньої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11р(4УКР)3 + Ю945.421

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
14.

Годованюк С. П. 
Підходи до забезпечення стійкого управління системою пошуку і рятування на морях у позаштатних ситуаціях / С. П. Годованюк, С. Є. Селіванов // Наук. вісн. ХДМА. - 2021. - № 1. - С. 19-28. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

На сьогодні постає питання удосконалення служби пошуку і рятування на морі, а саме її оперативність, цілісність і безперервність. Здійснення операцій з пошуку і рятування суден і людей, що зазнали лих а на морських і океанських просторах, тривалий час було переважно за вданням тих, хто опинився поблизу події морських суден і, звичайно, - "справою тих, хто потопає". Бурхливий розвиток науково-технічного прогресу, а саме розвиток новітніх нано-біо-інформаційно-когнітивних технологій (NBIC) позитивно вплинув на ситуацію і викликав потребу у розробці нових концепцій і створення у всесвітньому масштабі ефективної системи пошуку і рятування (САР від англійського SAR search and rescue). Україна створила єдину систему пошуку і рятування людей на морі (ЄСПРМ). ЄСПРМ - це система органів, організацій і підприємств, які забезпечують організацію й здійснення операцій з пошуку і рятування людей, суден та інших матеріальних об'єктів під час лиха на морі, вона реалізує у сфері своєї діяльності пошук і рятування у певній морській зоні відповідальності. Світова практика проведення пошуково-рятувальних операцій на морі свідчить про низьку ефективність їх виконання в різних позаштатних ситуаціях, що виникають на морі. Значна частина аварій виникає через відмову бортового обладнання або двигунів силової установки; пробою корпусу судна при зіткненні із сторонніми механічними об'єктами; крім того, море являє собою середовище, яке піддається впливу різних стихійних факторів, тобто, небезпечне середовище, сполучене з безліччю ризиків. Систему пошуку і рятування на морі розглянуто на прикладі катастрофи т/х "Ванесса" в Азовському морі, що сталася 3 січня 2008 р., судно ішло під прапором Болгарії.


Індекс рубрикатора НБУВ: О49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Єхалов В. В. 
Утоплення. Маршрут постраждалого (клінічна лекція) / В. В. Єхалов, О. В. Кравець, Д. А. Кріштафор // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 5. - С. 33-43. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Утоплення - це процес грубого порушення дихання в результаті повного або часткового занурення в рідке середовище. Розрізняють 5 видів утоплення: справжнє (аспіраційне), асфіктичне, синкопальне, гіпервентиляційне та раптова смерть на воді. У клінічній лекції детально розглядаються патофізіологічні особливості кожного виду утоплення, тактика лікування при кожному із них, заходи порятунку потопаючих та заходи профілактики утоплення.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського