Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (180)Автореферати дисертацій (412)Книжкові видання та компакт-диски (1558)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНЦІ$<.>+<.>K=ЕКЗИЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3054
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сегеда С. П. 
Антропологічний склад українського народу. Етногенетичний аспект / С. П. Сегеда. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 2001. - 256 c. - (Б-ка держ. фонду фундамент. дослідж.). - Бібліогр.: с. 226-240. - укp.

Розглянуто антрополого-одонтологічні особливості населення України. Наведено загальну дерматогліфічну характеристику українців на фоні суміжних етнічних груп. Вивчено зміни одонтологічних і дерматогліфічних ознак на території нашої країни та проаналізовано закономірності їх географічного розподілу. Визначено ступінь гомогенності українців за маркерами будови зубів і папілярного шкірного рельєфу. Проаналізовано основні етапи антропологічної історії давнього та середньовічного населення України. Основну увагу приділено скіфо-сарматській добі, а також черняхівській та салтівській культурам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*221.3(4УКР) + Е715.8(4УКР) + Т5 в911 + Т52(23=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Благовісник праці : Наук. зб. на пошану акад. Миколи Мушинки / Міжнар. асоц. україністів. - Ужгород; Пряшів, 1998. - 437 с. - укp.

Вивчається внесок Миколи Мушинки у дослідження проблем етнічної історії українців та діяльність москвофілів-русинів на північній Лемківщині в XIX - на початку XX ст. Висвітлюються питання функціонування наукового центру музичного карпатознавства і початки культу книгозбереження на Закарпатті: від монастирських осередків до перших світських бібліотек. Велика увага приділяється етапам формування західноукраїнської модерної поезії та поглядам М.Грушевського про місце казкового епосу в етнокультурному процесі українського народу. Аналізується діяльність Кирило-Мефодіївського товариства в українському національно-визвольному русі. Містяться дані про церковно-офіційну писемність карпато-русинів (Листи єпископа М.М.Ольшавського) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Болгари в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч. (1917 - 1941) / ред.: М. І. Сенченко; уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - К., 2000. - 148 c. - (Етноси України). - укp.

Подано інформацію про закони, за якими жила болгарська громада в Україні, а також про законотворчість у давній Болгарії та її вплив на Устав Я.Мудрого й церковні суди. Розкрито спільність історичної долі українського та болгарського народів у етногенезі, релігії, мові, культурі. Визначено роль українців у Болгарії на прикладі творчості видатного громадського діяча, емігранта, професора історії Софійського університету - М.П.Драгоманова. Відображено звичаї, обряди, святкування весіль за народними традиціями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ) + Т52(23=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гончарук Т. В. 
Боротьба українців Східної Галичини за справедливу систему виборів / Т. В. Гончарук. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 38 c. - укp. - рус.

У праці на підставі вивчення різноманітних джерел розглядаються маловідомі сторінки виборчого руху в Східній Галичині в кінці XIX - на початку XX ст. Детально викладаються етапи виборчих змагань, досліджуються здобутки і невдачі, які зазнали галицькі українці в боротьбі за справедливу систему виборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бібліографія українського народознавства : У 3 т. Т. 1, кн. 2. Фольклористика (Кн. 2) / упоряд.: М. Мороз; Ін-т народознав. НАН України. - Л., 1999. - 1103 c. - укp.

Представлено бібліографію фольклористики: фольклору українців, що проживають поза межами України; національних меншин України; пісенного і прозового фольклору в Україні періоду революції і громадянської війни, Великої Вітчизняної війни, післявоєнних років; фольклору слов'янських народів, народів колишнього СРСР, народів світу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(0)я1 + Ш3(2=1Ук) я1

Шифр НБУВ: В342953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

В.О.Сухомлинський і сучасні проблеми особистісно зорієнтованого виховання : Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 26 трав. 2000 р. / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2000. - 130 c. - укp.

Розглянуто основні принципи особистісно зорієнтованого навчання у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського. Значну увагу приділено ідеям батьківської школи, філософії виховання, проблемі фольклорної пам'яті українців, а також гуманістичній концепції В.Сухомлинського у роботі класного керівника сучасної школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-214 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Павлов О.  
Вербальна магія українців : Наук. та навч.-метод. матеріали до курсів: фольклор, етнографія, звичаєве право, л-ра, мовознав., філос., філософ. антропологія / О. Павлов, Т. Полковенко, В. Фісун; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Б-ка українця, 1998. - 96 c. - (Фольклор. Етнографія. Звичаєве право; Вип. 1). - Бібліогр.: с. 77-95. - укp.

Висвітлено проблему походження замовлянь як жанру фольклорного мистецтва в контексті вербальної магії та вірувань українського народу. Здійснено спробу встановити найдавніші образи, притаманні найдавнішим епохам, а також наведено зразки сучасних замовлянь Полісся та Кіровоградщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-633.5 + Э319.1(4УКР)-400.31 + Т52(23=УКР)-7 + Т52(23=УКР)-513

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тронько П. Т. 
Взаємозв'язки урядових структур і громадських організацій України з Товариством об'єднаних українців Канади / П. Т. Тронько // Укр. іст. журн. - 1999. - № 3. - С. 126-137. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)6-7 + Т3(7Кан=9Укр)6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Залізняк Л.  
Від склавинів до української нації : Навч. посіб. з етнології українців для студ. та викл. гуманіт. ф-тів / Л. Залізняк; Ін-т українознавства Київ. нац. ун-ту ім.Т.Шевченка. - К. : Б-ка українця, 1997. - 256 c. - Бібліогр.: с. 229-234. - укp. - рус.

З сучасних наукових позицій аналізуються ключові моменти української історії, що визначили драматизм історичної долі українців та їхньої держави. До них належать своєрідність геополітичної позиції України на карті Євразії, проблеми походження українського народу та його східнослов'янських сусідів, історичної спадщини Київської Русі, устрою імперій взагалі та Російської зокрема. Особливу увагу приділено фатальним наслідкам перебування України у складі останньої, сучасним проблемам будівництва незалежної України, її майбутній долі та місцю у світовій історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-01 + Т51(4) + Т3(4УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сухий О. М. 
Галичина: між Сходом і Заходом. Нариси історії ХІХ - початку ХХ ст. / О. М. Сухий; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - 2-е вид., доп. - Л., 1999. - 226 c. - Бібліогр.: 128 назв. - укp.

Проаналізовано актуальні питання суспільно-політичного та національно-культурного життя українців Галичини від часу національного відродження у XIX ст. до утворення Західно-Української Народної Республіки. Висвітлено національну ідею у програмах та діяльності західноукраїнських політичних партій і організацій даного періоду, проблему виборчої реформи до австрійського парламенту у Галичині, а також українське питання в австрійському парламенті на початку XX ст. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Куліш А. Ф. 
Геноцид. Голодомор 1932 - 1933. Причини, жертви, злочинці / А. Ф. Куліш; Асоц. дослідників голодоморів в Україні. - К.; Х., 2001. - 88 c. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проаналізовано причини та викрито злочинців найбільшого за всю історію цивілізації масового винищення населення у мирний час. Встановлено, що голод 1932 - 1933 рр. на етнічних українських землях був штучно створений з метою винищення українців як етносу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)615-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пошивайло О.  
Гончарська столиця України: видавництво "Українське народознавство" / О. Пошивайло; Упр. культури Полтав. обл. держ. адмін. - Опішне : Укр. народознав., 2000. - 72 c. - укp.

Роботу присвячено найславетнішому центру культурної самобутності українців, загальновизнаній гончарській столиці України - Опішному. Проаналізовно місце та роль Опішного в українській історії та культурі. Детально висвітлено творчий доробок колективу видавництва "Українське народознавство", а також їх плани на майбутнє.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)-417 + Т594.171.2 + Т3(4УКР-4ПОЛ)-22 Опішне + Щ125.13(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Попок А. А. 
Громадсько-політичне та релігійне життя українців на Далекому Сході в XX ст. / А. А. Попок // Укр. іст. журн. - 1998. - № 6. - С. 54-68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Літвінов В. В. 
Далекосхідний кордон та українці / В. В. Літвінов // Вісн. Дніпропетр. ун-ту. Історія та археол. - 2001. - Вип. 6. - С. 103-108. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто становлення прикордонних військ Російської імперії та Радянського Союзу на Далекому Сході.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2Рос55=9Укр) + Ц68,8(4Рос)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Денисюк І. О. 
Дворянське гніздо Косачів / І. О. Денисюк, Т. О. Скрипка. - Л. : Акад. експрес, 1999. - 268 c. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Висвітлено сторінки життя та творчості Л.Українки волинського періоду у зв'язках з найближчим оточенням, природою, народним побутом і фольклором цього краю. Вперше подано своєрідну галерею портретів сім'ї Косачів. Найбільшу увагу приділено Ларисі Косач (Лесі Українці), але водночас накреслено силуети матері письменниці - відомої громадської діячки, поетеси та прозаїка О.Пчілки, мецената української культури і дбайливого батька великої сім'ї П.Косача, побратима за пером - фізика, поета і прозаїка М.Косача (у літературі Михайла Обачного), сестри Лесі та її біографа, авторки фундаментальної "Хронології життя та творчості Лесі Українки" О.Косач-Кривинюк та ін. Наведено багато нових архівних письмових свідчень і фотографій, які опубліковано вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. 2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Депортації українців та поляків: кінець 1939 - початок 50-х років : (До 50-річчя операції "Вісла"): [Матеріали Міжнар. наук. конф.] / упоряд.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 132 c. - укp.

Розглянуто першопричини та геополітичні цілі переселенських акцій, перші депортації польського населення УРСР та населення Литви у світлі сталінської національної політики, а також ставлення польської опозиції 1970-80-х рр. до засад українсько-польського порозуміння. Проаналізовано нові матеріали про депортаційно-переселенські процеси, документи Державного архіву Львівщини про переселення і депортацію українців та поляків тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Депортації. Західні землі України кінця 30-х - початку 50-х рр. : Док., матеріали, спогади: У 3 т. Т. 2. 1946 - 1947 рр. / ред.: Ю. Сливка; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1998. - 539 c. - Библиогр.: 164 назв. - укp.

Наведено документи, спогади та інші матеріали про репресії та депортаційні акції періоду Другої світової війни та в ході встановлення в Західній Україні тоталітарного режиму; про примусове виселення українців із Закерзоння, зокрема, внаслідок операції "Вісла", та поляків і євреїв із Західної України в 1940 - на початку 1950-х рр.; про українські національно-визвольні змагання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-49,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2000. - 199 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 408). - укp.

Висвітлено політику Франції, Великобританії та США стосовно України у період 1918 - 1921 рр. Розглянуто проблему залучення українців, білорусів та інших вихідців з СРСР, колишніх полонених, до антифашистської боротьби на території Польщі на початку німецько-радянської війни. З'ясовано місце та роль "самвидаву" в українському національному русі 1960 - 1970-х рр. Проаналізовано причини його зародження, способи розповсюдження та етапи розвитку. Охарактеризовано політику "холодної війни" та її негативний вплив на міжнародну атмосферу 1960 - 1980 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5я54 + Ц4,8(4Укр)1:6я54

Рубрики:
  
  

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського