Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (101)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОТОСИНТЕЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 709
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Черевченко Т. М. 
Биохимические особенности видов орхидных различных экотипов / Т. М. Черевченко, Н. В. Заименко, Е. И. Мартыненко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 2. - С. 121-127. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Уперше проведено порівняльний біохімічний аналіз орхідних, які ведуть епіфітний і наземний спосіб життя. Виявлено, що рослинні тканини наземного виду характеризуються високою активністю окисно-відновних ферментів і відрізняються від епіфіта значно більшим вмістом нуклеїнових кислот, біогенних елементів, фотосинтетичних пігментів та вільних амінокислот. Доведено, що співвідношення кількості РНК та ДНК у листках і коренях у фазі активного росту рослин може бути діагностичним критерієм для з'ясування екотипу орхідних.


Ключ. слова: орхидные, нуклеиновые кислоты, фотосинтез, окислительно-восстановительные ферменты, биогенные элементы, свободные аминокислоты
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*72*80,025 + Е522.912.151*72,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ситник К. М. 
Ботаніка. Порядок денний на XXI століття. 2. Фізіологія рослин / К. М. Ситник // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 2. - С. 113-118. - укp.

Описано прогнозирование путей развития некоторых проблем и разделов физиологии растений в XXI веке. Рассмотрены фотосинтез, регуляторика, взаимодействие органов растений и интегральной роли науки о жизни. Описаны трудности современного этапа развития в Украине науки и физиологии растений в частности.


Ключ. слова: прогноз, інтеграція, фотосинтез, фітогормони, фізіологія рослин, регуляція цвітіння
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Костильов О. В. 
Біологія та екологія автотрофних організмів : Навч. посіб. / О. В. Костильов, О. В. Романенко. - К. : Фітосоціоцентр, 1999. - 191 c. - укp.

Висвітлено видову різноманітність і систематичну структуру автотрофних організмів (фото- і хемосинтезуючих прокаріотів і рослин). Розглянуто головні закономірності фотосинтезу, дихання, росту і розвитку автотрофів, їх географічного поширення та роль у функціонуванні природних і антропогенних екосистем. Особливу увагу приділено видам, що мають практичне значення для людини (зокрема, з точки зору використання в медицині, охорони природи тощо). Окремі прояви життєдіяльності рослин розкрито на прикладах видів флори та рослинності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*803.132.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Давыдов В. А. 
Взаимосвязь физиологических и морфологических показателей у различных сортов и линий яровой пшеницы / В. А. Давыдов, В. А. Труфанов, Е. В. Березовская // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 4. - С. 312-317. - Библиогр.: 14 назв. - укp.

На 27 сортах і лініях ярої м'якої пшениці різного походження вивчали взаємозв'язок інтенсивності фотосинтезу із зерновою продуктивністю та іншими фізіологічними показниками. У фази кущіння, трубкування та початку колосіння визначали інтенсивність фотосинтезу, вологість листків, масу флагового листка, пагона та за повної стиглості масу зерна. Виявлені вірогідні взаємозв'язки між такими ознаками, як маса зерна та надземна маса пагона, інтенсивність фотосинтезу та вологість, а також маса флагового листка; найвищі коефіцієнти кореляції знайдені у групі низькопродуктивних пшениць.


Ключ. слова: Triticum aestivum L., фотосинтез, продукционный процесс, корреляционные связи
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Киризий Д. А. 
Влияние искусственного изменения донорно-акцепторных отношений на углекислотный газообмен и перераспределение ассимилятов у сахарной свеклы / Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 3. - С. 163-169. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Вивчали вплив видалення на 60-й день вегетації частин листкової розетки та коренеплоду на вуглекислотний газообмін і вміст вуглеводів у листках цукрових буряків. Показано, що інтенсивність фотосинтезу листків, які сформувалися після видалення частини листкової розетки при інтактному корнеплоді, була вищою, ніж у відповідних листків контрольних рослин. Видалення частини коренеплоду призвело до збільшення співвідношення фотодихання: фотосинтез і темнового дихання у інтактної листкової розетки порівняно до інших варіантів. Різниця між варіантами досліду у вмісті суми водорозчинних цукрів і крохмалю в листкових пластинках і черешках відображала зв'язок цих речовин зі зміною асиміляційної активності фотосинтетичного апарату і перерозподілом вуглецю при штучному втручанні в донорно-акцепторні відносини між листковою розеткою і коренеплодом.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., углекислотный газообмен, донорно-акцепторные отношения
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сакало В. Д. 
Влияние регуляторов роста растений на метаболизм сахарозы в сахарной свекле / В. Д. Сакало, С. П. Пономаренко, Д. А. Киризий, В. М. Курчий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 4. - С. 271-278. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Досліджували дію регуляторів росту рослин емістима С, лактофола, вуксала, бетастимуліна і препаратів фірми "Іннагроса" на метаболізм сахарози в листках і її відкладання в коренях. Показано, що на різних фазах вегетації регулятори росту підвищували інтенсивність фотосинтезу, активність сахарозофосфатсинтази в листках і сахарозосинтази в коренеплодах, знижували темнове дихання, що впливало на цукристість цукрових буряків.


Ключ. слова: сахарная свекла, регуляторы роста, сахарозофосфатсинтаза, сахарозосинтаза, фотосинтез, дыхание
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Киризий Д. А. 
Влияние редукции черешков на фотосинтез и продуктивность сахарной свеклы / Д. А. Киризий // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 5. - С. 352-355. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

У вегетаційному досліді у листків, що закінчили ріст, у середині вегетації видалили половинки черешків шляхом поздовжнього розрізу в площині симетрії від листкової пластинки до коренеплоду. Проведені через 20 днів після редукції виміри вуглекислотного газообміну, транспірації, вмісту в листкових пластинах і черешках загального азоту, суми розчинних цукрів і крохмалю не виявили суттєвої різниці між контрольними та дослідними рослинами за цими показниками. Зроблено висновок щодо надмірності провідності черешків цукрових буряків для води та асимілятів, а їх значна частка в масі гички обумовлена забезпеченням механічної міцності для раціонального розміщення листкових пластинок у просторі.


Ключ. слова: Beta vulgaris L., фотосинтез, черешки, редукция, продуктивность
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*691.52 + П215.2-264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Курьята В. Г. 
Воздействие ретардантов на ассимиляционный аппарат, морфогенез и рост растений / В. Г. Курьята, Б. И. Гуляев // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 31, № 1. - С. 3-12. - Библиогр.: 101 назв. - рус.

На підставі власних і літературних даних розглядаються фізіологічні механізми дії ретардантів на процеси фотосинтезу, морфогенезу та росту рослин як донорно-акцепторної системи (системи "source - sink"). Під впливом ретардантів відбувається зменшення площі листків при збільшенні їх питомої маси та підвищення в рослинах вмісту як неструктурних, так і структурних вуглеводів у вигляді полісахаридів, які виконують буферну роль між процесами фотосинтезу і росту. Спостерігаються також зміни в структурі хлоропластів, однак дані про дію ретардантів на інтенсивність фотосинтезу суперечливі. Показано, що дія ретардантів на морфогенез реалізується переважно через інгібування синтезу гіберелінів та підсилення синтезу абсцизової кислоти в рослинах.


Ключ. слова: ретарданты, фитогормоны, система "source - sink", фотосинтез, морфогенез, листовой аппарат
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.7в

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Луганського державного педагогічного університету ім. Т.Шевченка. Біологічні науки. N 11(31) / ред.: С. Я. Харченко. - Луганськ, 2000. - 82 с. - укp. - рус.

Наведено загальну характеристику флори залізниць Луганщини та їх адвентивного субелемента. Окремі розділи присвячено нейродинамічним процесам і фізичній майстерності учнів за умов тривалих фізичних навантажень, морфофункціональним особливостям поверхневих вен головного мозку у разі експериментальної артеровенозної аневризми шиї. Досліджено вплив фотоактивації насіння лазерним випромінюванням і бензиламінопурином на фотосинтез тритикале залежно від освітлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кур'ята В. Г. 
Дія ретардантів на фотосинтез, темнове дихання і гормональний комплекс рослин малини / В. Г. Кур'ята, Д. А. Кірізій, Б. І. Гуляєв, В. О. Негрецький // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 243-248. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Встановлено, що при обробці рослин малини ретардантами паклобутразолом і декстрелом одночасно з гальмуванням ростових процесів зменшуються інтенсивність фотосинтезу рослин та активність вільних гіберелінів у листках і стеблах й збільшується відношення темнового дихання до фотосинтезу. Обробка декстрелом викликала зниження вмісту цитокінінів і підвищення вмісту АБК у листках при падінні кількості ІОК і цитокінінів у стеблах. Гальмування фотосинтезу внаслідок перебудови гармональної системи рослин під дією ретардантів призводило до послаблення донорної функції листка.


Ключ. слова: малина (Rubus ideaus L.), ретарданти, донорно-акцепторні відносини, фотосинтез, дихання, ростові процеси, фітогормони
Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-272.537.8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Утеуш Ю. А. 
Екологія нових кормових інтродуцентів в умовах Лісостепу України / Ю. А. Утеуш; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.Гришка. - К., 1998. - 318 c. - Бібліогр.: 277 назв. - укp.

Викладено екологію нових кормових інтродуцентів в Лісостепу України, показано походження, біологічні властивості, вплив зовнішніх факторів на нові кормові інтродуценти, а також їх відношення до оточуючого середовища, поширення, кормові якості, перспективи використання, вміст і винос поживних речовин, стійкість до шкідників і хвороб. Шляхом розрахунків показано рівень продуктивності малопоширених інтродуцентів в порівнянні з традиційними кормовими видами. Розроблена система біоекологічних заходів зниження дефіциту білка з участю кормових інтродуцентів. Доведена можливість подовження і підвищення коефіцієнта корисної дії (ККД) фотосинтезу за рахунок видів флори з коротким періодом вегетації та високопродуктивних багаторічників в конкретних екологічних умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22-39(4УКР),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Харкянен В. М. 
Ефекти саморегуляції у біокомплексах з переносом зарядів / В. М. Харкянен // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 277-284. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розвинуто загальний теоретичний підхід до опису динамічних ефектів у біологічних макромолекулах (БМ) у нерівноважних умовах. БМ у процесі її функціонування розглядається як динамічна система, що взаємодіє з одним чи кількома потоками низькомолекулярних агентів (НА) (електронів, іонів, малих молекул-субстратів). Запропоновано стохастичний формалізм, що дозволяє врахувати самоузгоджену поведінку структурних елементів БМ і потоків НА. Показано, що в такій системі як відгук на зміну зовнішніх умов можлива поява ефектів саморегуляції, тобто індукованої перебудови структури, регулюючої потоки НА, а також ефектів динамічної самоорганізації - народження нових стійких станів БМ, які можуть брати участь у її функціонуванні. Вищенаведені ефекти розглядаються на прикладах конкретних БМ з переносом зарядів - реакційних центрів фотосинтезуючих бактерій та іонних каналів біомембран - і є прикладами нерівноважних фазових переходів у біомолекулярних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.10*011.7*112.6,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кочубей С. М. 
Исследования фотосинтетического аппарата растений по программе совместного украинско-американского эксперимента "Шаттл-97" / С. М. Кочубей // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 3. - С. 230-234. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Описані методологія поставки експерименту з дослідження впливу мікрогравітації на фотосинтетичний аппарат вищих рослин, який виконувався за програмою спільного українсько-американського космічного проекту, а також схема вимірювальних процедур.


Ключ. слова: фотосинтез, микрогравитация
Індекс рубрикатора НБУВ: Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Цыбулько В. С. 
Метаболические закономерности фотопериодической реакции растений / В. С. Цыбулько; УААН. Ин-т растениеводства им. В.Я.Юрьева. - К. : Аграр. наука, 1998. - 182 c. - Библиогр.: с. 150-180 - рус.

В книге обобщены литературные данные и результаты собственных исследований автора по изучению трофических, энзимологических и гормональних закономерностей фотопериодической реакции растений. Дан критический анализ существующих теорий и гипотез, касающихся биологической природы фотопериодизма. Изложены новые подходы к экспериментальному изучению и теоретическому анализу данных о связи фотопериодической реакции с накоплением, перемещением и превращением продуктов ассимиляции, с интенсивностью фотосинтеза и дыхания, с накоплением элементов минерального питания и витаминов, с металоболическими и цитофизиологическими изменениями в верхушечной меристеме. Показано влияние трофических и гормональных металоболитов на сроки образования цветков при культуре апексов in vitro, а также подвоев, развивающихся в разном темпе, на сроки зацветания привоев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723*114,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Суховєєв В. В. 
Металокомплексні сполуки - диригенти фотосинтезу : Навч. посіб. для студ. природн. спец. / В. В. Суховєєв, Г. Г. Сенченко, Г. О. Ковтун; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. - К., 1997. - 126 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Узагальнено основи хімії металокомплексних сполук живих організмів. Основна увага зосереджена на ролі металокомплексних сполук у процесах фотосинтезу. Розглянуті питання історії вивчення пігментів фотосинтетичного апарату та їх класифікації; значення окремих ділянок сонячного спектру для фотосинтезу; етапи та продукти фотосинтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.151 я73-1 + Е50*725.111.335 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабич А. О. 
Народонаселення і продовольство на рубежі другого й третього тисячоліть = Population and Food Resources at the Turn of Millenium/Babych A. O., Poberezhna A.A. / А. О. Бабич, А. А. Побережна; ред.: М. В. Зубець. - К. : Аграр. наука, 2000. - 157 c. - укp.

Проаналізовано стан земельних, продовольчих і кормових ресурсів нашої планети на рубежі другого та третього тисячоліть. Детально висвітлено взаємозв'язок між ростом чисельності населення, виробництвом продовольства та забезпеченням людей продуктами харчування. Розкрито важливу проблему циклічного поєднання процесів фотосинтезу та біологічної фіксації поживних речовин у рослин як основи формування продовольчих і кормових ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(0) + У50-945

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Науковий вісник Ужгородського державного університету. Сер. Біологія. N 7 / ред.: В. І. Ніколайчук. - Ужгород, 2000. - 164 с. - рус.

Розглянуто технологію вирощування насіння кормових буряків у зоні достатнього зволоження України, вплив регуляторів росту на інтенсивність фотосинтезу, водний дефіцит і вміст хлорофілу в листках картоплі за умов посухи. Висвітлено особливості статевої структури популяції у деяких видів гризунів Закарпаття, захисту томатів від фітофторозу, дії фузіокцину продуктивність перцю та баклажана. Простежено зміни пігментного комплексу та відбиваючих властивостей у листках озимої пшениці, індуковані полімерними формами цитокініну й ауксину у разі посухи. Проаналізовано можливості та перспективи вирощування риби у малих неспеціалізованих водоймах, вплив різних штамів бульбочкових бактерій на продуктивність козлятнику східного тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я54(4УКР)3 + П.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Борисов Р. И. 
О моделировании энергообмена распределенной ткани / Р. И. Борисов, С. В. Федорак // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 5. - С. 120-123. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Для обгрунтування моделювання енергообміну рослинної тканини з зовнішнім середовищем активними розподіленими IRC-чотириполюсниками використано теорію подібності.


Ключ. слова: теория подобия, моделирование, фотосинтез
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.115*711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кочубей С. М. 
Организация фотосинтетического аппарата высших растений / С. М. Кочубей; ред.: В. В. Моргун; Ин-т физиологии растений и генетики НАН Украины. - К. : Альтерпрес, 2001. - 204 c. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

Изложены современные представления об организации фотосинтетического аппарата высших растений. Сделан исторический обзор развития знаний в области фотосинтеза с момента его открытия до наших дней. Описаны свойства пяти основных мультимолекулярных белковых комплексов фотосинтетических мембран. Приведены спектральные характеристики. Предложены таблицы белковых субъединиц, связанных с ними пигментов и других кофакторов. Указаны функции каждой субъединицы, обозначения - современные и использовавшиеся раньше, а также номенклатура генов, кодирующих белки. Представлены схемы организации в мембране субъединиц, указанных мембранных комплексов, а также их взаимное расположение. Отображены новейшие данные, касающиеся динамических перестроек мембранной системы хлоропластов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*723.115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Колісник А. В. 
Особливості живлення рослин окисненою та відновленою формами азоту / А. В. Колісник, І. М. Сметанська, С. А. Шумік, М. М. Мусієнко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Проаналізовано відомості про поглинання рослинами окисненої та відновленої форм азоту, їх вплив на фотосинтез, вміст фітогормонів та стійкість до несприятливих температур.


Ключ. слова: нітрати, амоній
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.11 + П127.316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського