Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Иванова Л. Н. 
Сердечно-сосудистая патология у лиц с синдромами радиационного напряжения / Л. Н. Иванова. - Луганск : Изд-во ЛМГУ, 1997. - 226 c. - рус.

Висвітлюються питання медичних наслідків Чорнобильської катастрофи за весь час після аварії. Подано аналіз епідеміології захворювань, зокрема, серцево-судинних, патогенез з врахуванням впливу іонізуючого опромінення, розглянуто питання клініки, змін імунної системи, метаболічні, мікрогемодинамічні порушення та стратегія реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Радчук З. В. 
Морфофункціональні особливості лейкоцитарної ланки гемопоезу в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / З. В. Радчук; Київ. НДІ гематології та переливання крові МОЗ України. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Представлено результати вивчення елементів лейкопоезу в периферичній крові та кістковому мозкові за допомогою морфологічних, цитохімічних, електронно-мікроскопічних методів дослідження в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з дозою опромінення від 0,05 до 1 Гр, які мають стабільні відхилення в гемограмі. Через 10 років після аварії виявлені суттєві кількісні, якісні та функціональні зміни лейкоцитів, котрі свідчать про глибоке ураження кровотворної системи і високий ризик розвитку онкогематологічної патології у даного контингенту осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р361.1 + Р569.41-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аміразян С. А. 
Порівняльна характеристика деяких соматоневрологічних та психологічних особливостей кардіотиреоїдної патології у пацієнтів, які зазнали впливу малих доз іонізувального випромінення (професіоналів та ліквідаторів) = Comparison of some somatoneurological and psychological characteristics of cardiothyroid pathology in the patients exposed to low-dose ionizing radiation (professionals and liquidators) / С. А. Аміразян, С. М. Філіппова, М. Ю. Тихомирова // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 3. - С. 332-336. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У ліквідаторів і професіоналів показники, що характеризують фізичну працездатність, значуще не відрізняються. У пацієнтів обох груп ФПЗ залежить не тільки від стадії захворювання, але й від стану тиреоїдного гомеостазу. При неврологічному дослідженні у ліквідаторів, на відміну від професіоналів, відмічається переважання суб'єктивного компоненту: велика кількість поліморфних скарг, досить стійка неврозоподібна симптоматика. Об'єктивна неврологічна симптоматика у пацієнтів обох груп істотно не відрізняється. В обох групах обстежуваних мають місце однотипні зміни основних РЕГ-параметрів, які характеризують стан церебральної гемодинаміки. Але у професіоналів дещо частіше спостерігаються ознаки, що можуть вказувати на зрив компенсаторних можливостей церебрального кровообігу при несприятливих умовах. Поглиблене обстеження професіоналів дозволяє виявити кардіотиреоїдну патологію, не діагностовану на попередніх етапах диспансеризації. Для цієї категорії працівників доцільно ввести обов'язкове щорічне обстеження в умовах профільних відділень, протягом не менше 3 днів. Трудовий прогноз у ліквідаторів значно більшою мірою залежить від психологічних особливостей особи, ніж від соматоневрологічних показників.


Ключ. слова: профессионалы, ликвидаторы, кардиотиреоидная патология, неврологическое, психологическое исследования
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Соколенко В. Л. 
Експресія Т-клітинних поверхневих маркерів лімфоцитами у практично здорових осіб, що зазнали впливу факторів аварії на ЧАЕС : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. Л. Соколенко; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням стану клітинного імунітету населення України, що зазнало дії факторів аварії на Чорнобильській АЕС, через 7-10 років після катастрофи. У дисертації використано імунофлуоресцентний метод дослідження експресії Т-клітинних поверхневих маркерів. Встановлено, що в осіб, що зазнали як гострої, так і хронічної дії малих доз іонізуючої радіації, спостерігається модифікація, порівняно з контролем, експресії поверхневих антигенів Т-лімфоцитів. Це проявляється у зниженні процентного вмісту зрілих CD3+ -, CD5+ - Т-клітин, імунорегуляторного індексу CD4 +/ CD8 +, проценту натуральних кілерних клітин з фенотипом CD3-16+56+ та підвищенні процентного вмісту лімфоцитів з фенотипами CD4+CD25+ та CD4+HLA-DR+. Виявлено корекцію показників клітинного імунітету у мешканців територій посиленого радіоекологічного контролю після сеансів нормобаричної гіпоксії і мінерало-, полівітамінотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чебанюк С. В. 
Функціональний стан системи кровообігу при пролабуванні мітрального клапана у постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / С. В. Чебанюк; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню функціонального стану системи кровообігу при пролабуванні мітрального клапана (ПМК) у 340 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вперше проведено вивчення, систематизацію та узагальнення даних про частоту і вираженість клінічних проявів, змін структур і функцій серця, фізичної працездатності при ПМК в осіб, які зазнали радіаційного впливу. Оцінено відмінності виявлених змін у діапазоні доз опромінення, які зростають, і тривалості контакту з іонізуючим випромінюванням, генетично зумовленої схильності, зі ступенем пролабування, наявністю мітральної регургітації та міксоматозної дегенерації, а також з особливістю перебігу ПМК. Показано, що найбільш ранньою зміною в функціональному стані серця є діастолічна дисфункція. За результатами досліджень обгрунтовано алгоритм діагностики пролапсу і тактики ведення постраждалих з ПМК, необхідність його використання при здійсненні професійного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матишевська О. П. 
Закономірності розвитку інтерфазної загибелі лімфоцитів селезінки щурів за участі Сasup2+/sup-залежних фосфоліпідних сигнальних систем після радіаційного ураження : Автореф. дис... д-ра біол. наук : 03.00.04 / О. П. Матишевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 32 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іванова Л. М. 
Серцево-судинна патологія у осіб з синдромом радіаційної напруги / Л. М. Іванова. - 2-ге вид., переробл. і допов. - Луганськ : Вид-во ЛДМУ, 1999. - 188 c. - Бібліогр.: 85 назв. - укp.

Розглянуто медичні результати наслідків Чорнобильської катастрофи. Проаналізовано епідеміологію захворювань, зокрема, серцево-судинних, їх патогенез з урахуванням впливу іонізуючого опромінення. Висвітлено особливості змін імунної системи, а також метаболічних, мікроциркуляторних порушень та лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельник Т. О. 
Вплив нормобаричної гіпоксії на деякі показники кардіореспіраторної та імунної систем у мешканців радіаційно-забруднених регіонів / Т. О. Мельник, В. Л. Соколенко // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 1-2. - С. 104-113. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Исследованы некоторые показатели кардиореспираторной и иммунной систем у населения, проживающего на территории Центральной Украины, загрязненной радионуклидами, после курса нормобарической гипоксии. Установлено, что 10-суточный курс нормобарической гипокситерапии приводит к увеличению функциональных резервов системы внешнего дыхания и нормализации артериального давления в случаях гипер- и гипотензии. Отмечена стимуляция кроветворной функции костного мозга, проявляющаяся в повышении числа эритроцитов и уровня гемоглобина в периферической крови. Наблюдается улучшение параметров клеточного и гуморального иммунитета, что проявляется в тенденции к нормализации экспрессии поверхностных маркеров лимфоцитами лиц из радиационно-загрязненных регионов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0-546

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шеметун Г. М. 
Порівняння можливостей мікроядерного тесту та тесту хромосомних аберацій для оцінки радіаційної дії різної інтенсивності / Г. М. Шеметун, М. А. Пілінська, М. М. Єремєєва // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 5. - С. 3-10. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Оцінено чутливість та специфічність мікроядерного тесту, порівнюючи з тестом хромосомних аберацій для дослідження стану хромосомного апарату лімфоцитів людини у віддалені строки після гострого опромінення великими дозами та за хронічного опромінення малими дозами гамма-радіації. Показано, що якісна та кількісна відповідність між цими тестами проявляється тільки в перехворілих на гостру променеву хворобу другого та третього ступенів (доза опромінення більше 200 сГр). Виявлено неспецифічність мікроядерного тесту для оцінки радіаційного навантаження за умови постійного опромінення малими дозами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гнатюк М. С. 
Вплив магнітолазерного опромінювання на стан серцевого м'яза при адреноліновій міокардіодистрофії та харчовій депривації / М. С. Гнатюк, Ю. І. Сливка, А. А. Гудима // Фізіол. журн. - 2000. - 46, № 3. - С. 67-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В эксперименте на белых крысах изучено влияние пищевой депривации и адреналиновой миокардиодистрофии на сократительную способность миокарда, состояние камер сердца, вегетативный гомеостаз. Показано, что пищевая депривация благоприятно влияет на развитие адреналиновой миокардиодистрофии. Магнитолазерное облучение повышает адаптационные возможности крыс во время пищевой депривации и адреналиновой миокардиодистрофии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шум М. І. 
Динаміка рівня здоров'я у процесі фізичної реабілітації осіб, які зазнали впливу комплексу факторів Чорнобильської аварії : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / М. І. Шум; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Визначено інтенсивність фізичного навантаження у процесі реабілітаційних заходів, їх індивідуалізацію (особливо у випадку кількох інтеркурентних захворювань), оцінено ефективність реабілітації. Запропоновано як критерій толерантності до фізичного навантаження та можливості індивідуалізації, оцінки ефективності фізичної реабілітації використовувати рівень соматичного здоров'я. Зазначено, що рівень здоров'я є критерієм планування та контролю процесу фізичної реабілітації осіб, які зазнали впливу комплексу факторів після аварії на Чорнобильській АЕС. Розроблено алгоритм фізичної реабілітації з урахуванням кількісних показників здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.030-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чоботько Г. М. 
Вплив іонізуючого випромінювання на формування дисліпопротеїнемій і розвиток атеросклерозу : Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Г. М. Чоботько; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 42 c. - укp.

Вивчено вплив іонізуючого випромінювання (ІВ) на формування дисліпопротеїнемій (ДЛП) у опромінених осіб та експериментально досліджено механізми виникнення ДЛП і розвиток атеросклерозу з метою обгрунтування застосування коригувальних заходів для зниження ризику їх виникнення. Описано закономірності змін показників обміну ліпідів і ліпопротеїнів (ЛП) крові та типу ДЛП протягом десяти років спостережень у осіб, що зазнали впливу різних доз ІВ (0,47 - 1,0; 25 - 100; 100 - 200 та 200 - 400 сГр) внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Вперше проведено комплексну оцінку показників ліпідного та ліпопротеїнового обміну крові осіб, які постійно працюють за умов впливу ІВ 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС. У даному разі тип ДЛП у опромінених осіб неоднаковий: гіпербеталіпопротеїнемія та гіперпребеталіпопротеїнемія у працівників на об'єкті "Укриття" (доза опромінення 15 - 25 сГр), та переважно гіпербеталіпопротеїнемія у працівників зон поза об'єктом "Укриття" (дози опромінення 1 - 5 сГр). Серед дітей віком 13 - 14 років, евакуйованих з 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС, гіперліпідемія зустрічається частіше у хлопчиків (в 2,4 - 3,5 рази), ніж у дівчаток, а інтенсивність ПОЛ у крові та суфрактантній системі легень дітей збільшується. Клініко-експериментальне вивчення особливостей ДЛП, складу та фізико-хімічних властивостей ЛП дозволило сформулювати гіпотезу про механізми виникнення порушень ліпопротеїнового обміну після впливу на організм ІВ. Виявлені особливості взаємодії ЛП низької щільності з клітиною свідчать про модифікаційні перебудови у структурі ліпопротеїнових молекул як за умов


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.210.41-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Афонина Г. Б. 
Радиочувствительность и мембраны лимфоцитов / Г. Б. Афонина, В. И. Варус, В. Г. Коляденко, В. П. Яценко, Ю. Л. Радавский, Л. А. Стеченко, А. А. Чумак, Е. В. Русин, Ж. Н. Минченко, Т. С. Брюзгина; Нац. мед. ун-т им. А.А.Богомольца. - К., 2001. - 203 c. - Библиогр.: 98 назв. - рус.

Выявлены иммуногенетические маркеры чувствительности организма человека к радиационному воздействию низких доз. Освещены проблемы индивидуальной радиочувствительности и механизмы влияния низких доз ионизирующего облучения на организм человека. Представлены результаты исследований воздействия радиационного фактора на мембраны и функцию иммунокомпетентных клеток, состояние антипрооксидантного гомеостаза у здоровых лиц и у пациентов с различными заболеваниями, жителей Киева и проживающих на контролируемых по радиационному загрязнению регионов, а также условно "чистых" территорий Украины. Проанализировано участие генов системы HLA в программировании ряда гомеостатических реакций организма. Приведены данные о частоте встречаемости определенных HLA-антигенов у радиочувствительных и радиоустойчивых лиц. Разработаны иммуногенетические критерии для определения риска возникновения патологических изменений в организме при низких дозах радиационного воздействия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ткачишина Н. Ю. 
Результати 5-річного амбулаторного спостереження за функціональним станом серцево-судинної системи у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. Ю. Ткачишина; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Проаналізовано функціональний стан серцево-судинної системи (ССС) у динаміці у ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС за даними 5-річного амбулаторного спостереження. У ході вивчення структури патології ССС у ЛНА та динаміки змін функціональної діяльності ССС визначено зростання кількості хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ), виділено особливості перебігу ГХ з різкими коливаннями артеріального тиску (АТ) протягом доби, переважним збільшенням діастолічного артеріального тиску, з розвитком гіпертрофії міокарда лівого шлуночка ексцентричного типу поряд зі зниженням фракції викиду. Відмічено, що розвиток дилятації порожнин притаманний також і ЛНА з нормальним АТ. Подано показники комплексу амбулаторних методів обстеження. У ході дослідження морфологічного стану міокарда та судин у померлих ЛНА встановлено, що прогресуюче зниження функціональної здатності ССС відбувається на тлі білково-дистрофічних змін у міокарді та інших органах ЛНА, склеротичних - у судинах, що притаманно особам похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гриджук М. Ю. 
Радіаційно-ініційовані стенокардії у дорослого населення на територіях, забруднених радіонуклідами / М. Ю. Гриджук, І. І. Карачев, М. І. Мойсеєнко, І. П. Дрозд, Я. І. Серкіз // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 33-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Встановлено, що кумулятивні дози радіації величиною 3,9 - 13,2 мЗв, сформовані за рахунок радіонуклідних опадів у результаті аварії на Чорнобильській АЕС, індукують додаткову захворюваність на стенокардію у дорослого населення Козелецького району Чернігівської області України. Показано, що захворюваність реалізується за законами логнормального або нормального розподілу. Період реалізації захворювань збільшується з ростом радіаційного навантаження. Припущено, що визначальну роль в ініціації радіогенних стенокардій виконала перша "ударна" доза радіації недовготривалої експозиції. Подальші дозові додатки, які з часом зменшувалися, істотних додаткових захворювань не викликають.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.140.67-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Соловйов А. І. 
Скорочувальна функція судин при артеріальній гіпертензії різного генезу та її корекція за допомогою фосфатидилхолінових ліпосом / А. І. Соловйов, С. М. Тишкін, О. С. Хромов, О. В. Стефанов // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 6. - С. 11-18. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Беляева Н. М. 
Інвалідність унаслідок гемобластозів в окремих областях України / Н. М. Беляева, Н. А. Семенюк, Л. О. Сторожук, Е. Ю. Галютина, В. П. Кочмар, В. Г. Григор'янц // Укр. радіол. журн. - 2002. - № 2. - С. 181-184. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Изучен контингент инвалидов вследствие гемобластозов в областях, пострадавших от катастрофы на ЧАЭС, по сравнению со сходным контингентом относительно чистых территорий. Приведенные результаты соответствуют данным литературы и свидетельствуют об увеличении заболеваемости хроническим лимфолейкозом у лиц старших возрастных групп на загрязненных территориях. Отображением этого процесса является увеличение числа инвалидов с данной патологией.


Ключ. слова: инвалидность, гемобластозы, контингент инвалидности, катастрофа на ЧАЭС, пострадавшие от катастрофы на ЧАЭС
Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-3 + Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Моторна М. М. 
Зміни структур судин різного калібру головного мозку в осіб, що зазнали впливу радіації після аварії на Чорнобильській АЕС / М. М. Моторна, В. П. Сільченко // Військ. медицина України. - 2002. - 2, № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Відзначено, що патологічні зміни з боку нервової системи внаслідок тривалого опромінювання багато дослідників пов'язують з ураженням судин. З метою виявлення структурних змін у них досліджено частинки кори великих півкуль головного мозку, білої речовини, таламуса, кори мозочка зубчатого ядра у 9-ти чоловік, які загинули насильницькою смертю та проживали в різних районах Київської області. Парафінові зрізи були зафарбовані гематоксилінеозином, за Ван-Гізоном, резорцин-фукцином за Вейгертом. В обох досліджуваних групах виявлено зміни у вигляді склерозу, геалінозу судин, іноді ці зміни супроводжувались гіпереластозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ткаченко М. М. 
Особливості електричних реакцій ендотеліальних клітин аорти щурів після загального $E bold gamma -опромінення дозою 1 Гр / М. М. Ткаченко, В. В. Яроцький, В. Ф. Сагач, О. І Ременник, Г. М. Поперека // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 3. - С. 549-555. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Ключ. слова: аорта, ацетилхолін, ендотелій, мембранний потенціал, gamma-опромінення
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Романова О. А. 
Роль лімфоїдного пулу клітин у реконституції кровотворення опромінених реципієнтів лімфомієлотрансплантату / О. А. Романова // Укр. радіол. журн. - 2004. - 12, № 1. - С. 53-57. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Ключ. слова: облучение, лимфомиелотрансплантация, гемопоэз, лимфоциты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського