Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (758)Журнали та продовжувані видання (222)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)0-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 343
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мокан Н. І. 
Діалогічність української культури як чинник її розвитку / Н. І. Мокан, І. В. Чорноморденко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2023. - № 1. - С. 125-130. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено ознаки діалогічності української культури. Обстоюється позиція, що діалогічність є одним із чинників її розвитку. Висвітлюються основні історичні етапи діалогічної практики в українській культурній традиції (від язичницько-християнських часів); розвитку класично-раціоналістичного діалогу (Г. Сковорода) та етико-раціоналістичної практики діалогу (І. Франко). Виокремлено ознаки української культури, зумовлені пошуками та формуванням української ідентичності (XX - на початку XXI сторіччя): пошук глибинних, сенсових початків культури; переплетіння культури з іншими громадянськими і соціальними сферами; переосмислення індивідуальної творчості минулих поколінь; прийняття у свою культуру "іншого", "чужого"; культурний антропоцентризм. На глибоке переконання авторів, перераховані вище ознаки вказують на те, що українська культура - це діалог культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Ч111.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лазарович М. 
Історія та культура України : підручник / М. Лазарович. - Тернопіль : ЗУНУ, 2023. - 730 c. - Бібліогр.: с. [710]-730 - укp.

У підручнику на основі кращих здобутків історіографії подано короткий огляд історії та культури України від найдавніших часів до сьогодення. Високий науковий рівень видання поєднується з доступним викладом фактичного матеріалу та оригінальною формою його подання. Для кращого запам’ятовування в тексті виділено ключові слова. У підручнику вміщено також хронологію найважливіших подій історії та культури, тематику і плани семінарських занять, перелік типових питань для підготовки до іспитів та список рекомендованої літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Історія української культури : навч. посіб. / С. Д. Гелей, О. З. Кендус, В. І. Клок, Ю. В. Михальський; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Вид-во ЛТЕУ, 2022. - 319 c. - Бібліогр.: с. 308-318 - укp.

Висвітлено актуальні питання генези української культури від найдавніших часів до сучасності. Охарактеризовано етапи історичного розвитку культури. Увагу приділено розумінню всіх складових культури - мистецтва, матеріальної культури, наукового знання, усіх форм духовних цінностей. Розглянуто питання культури України в епоху давньої історії, культури Київської Русі (Русі-України) та Галицько-Волинської держави, української культура доби козацько-гетьманської держави. Розкрито провідні тенденції розвитку сучасної української культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції "Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження" (з міжнародною участю), 20-21 жовтня 2022 р., м. Черкаси : [збірник] / упоряд.: В. Лазуренко, І. Стадник, О. Яшан; Черкаський державний технологічний університет, Національна спілка краєзнавців України, "Національна академія наук вищої освіти України", громадське об'єднання, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Національний університет цивільного захисту України, Державний архів Черкаської області, "Чигирин", національний історико-культурний заповідник, Шевченківський національний заповідник, Кам'янський державний історико-культурний заповідник, Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник, Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр. - Черкаси : Гордієнко Є. І., 2022. - 337 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено питання викликів національній ідентичності сучасної російсько-української війни. Розглянуто проблеми збереження культурної спадщини під час війни. Охарактеризовано мистецьку спадщину А. Горської у контексті російсько-української війни. Увагу приділено особливосям збереження культурних цінностей в умовах воєнного стану. Окреслено сучасні виклики збереження культурно-історичної спадщини. Проаналізовано особливості атрибуції та досліджень народних ікон у разі проведення мистецтвознавчих експертиз. Висвітлено життєвий шлях і публіцистичну спадщину заслуженого журналіста України П. Жука. Досліджено роль музеїв у формуванні історичної пам'яті нації. Наведено динаміку розвитку спорту інвалідів в Україні у 2000-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431 + Ч111.154 я 431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кілар А. 
"Ніхто не знає, що його в житті чекає": аксіологія людського буття в етнокультурі українців (історико-етнологічний контекст) : [монографія]. Т. 1 / А. Кілар, В. Конопка, А. Кривенко, Г. Филипчук, І. Черленяк; ред.: С. Павлюк. - Львів, 2022. - 334 с.a-мал. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Проаналізовано юридичні документи, історичні та політичні наративи, усні свідчення, задокументовані дані, аудіо- та відеоматеріали, публікацій у ЗМІ. Проаналізовано злочини, скоєні російськими військами на тимчасово окупованих територіях України після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Доведено, що злочини росії на теренах України слід трактувати як акти геноциду українців. Здійснено історичний екскурс, розкрито правову складову, подано основні ознаки та відмінності злочинів геноциду і воєнних злочинів, наведено докази наміру та безпосереднього скоєння рф актів геноциду українців. Репрезентовано польові та ілюстративні матеріали, які висвітлюють різні аспекти народного трактування цінності людського буття. Основну групу джерельних матеріалів становлять результати емпіричних досліджень авторів, зокрема зібрані ними під час історико-етнографічних та археологічних експедицій; свідчення респондентів зі збереженням прямої мови та особливостей діалекту; анкета-питальник для збору й фіксації ключових свідчень з метою вивчення окресленого питання; фотоматеріали, рисунки та креслення, а також ілюстрації музейних і архівних фондів, які унаочнюють сутність та багатогранність поняття цінності людського буття і його проявів у різних сферах народної культури українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4УКР)64 + Х919.7 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359828/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Рішняк О. 
Культурна спадщина у воєнному конфлікті: міжнародний досвід другої половини XX - початку XXI ст. та українська дійсність / О. Рішняк // Укр. іст. журн. - 2022. - № 4. - С. 159-173. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення загроз об'єктам культурної спадщини України в умовах російської агресії та опрацювання можливих шляхів захисту пам'яток із використанням досвіду країн, що пережили воєнні конфлікти. Методологія полягає у застосуванні загальнонаукових методів логіки, методів системності, історизму, компаративного аналізу, спеціально-історичних методів (хронології, історіографічного аналізу, ретроспективного аналізу, історико-системного, порівняльно-історичного). З'ясовано причини загроз та мотиви нападів на об'єкти культурної спадщини України під час російської агресії. Вивчено досвід країн, культурна спадщина яких опинялась у зонах воєнних конфліктів. Досліджено трансформацію міжнародного пам'яткоохоронного права під впливом воєнних протистоянь у різних країнах світу та ефективність правових механізмів захисту пам'яток у контексті війни Росії проти Україні. Окреслено напрями діяльності української пам'яткоохоронної галузі в умовах конфлікту та в повоєнний період. Висновки: забезпечення дієвої системи охорони культурної спадщини є нагальним завданням в умовах російської агресії. Повномасштабне вторгнення, як продовження "гібридної війни", виявилося найбільшим викликом для української культури за роки незалежності України. Захист об'єктів культурної спадщини як матеріальних виявів багатовікової історії нашого народу став одним зі стратегічних напрямів у протистоянні ворожій експансії. Ефективний захист українських об'єктів культури повинен спиратися на досвід країн, що зіткнулися з подібними викликами, та на сучасні механізми міжнародного права, згідно з якими українська культурна спадщина є невід'ємною складовою світового культурного надбання. За неможливості фізичного доступу захист пам'яток на тимчасово окупованих територіях в умовах воєнного конфлікту обмежується політичними заявами, моніторингом ситуації та документуванням злочинів, спрямованих проти об'єктів культури. Тактика ведення бойових дій з урахуванням цінності об'єктів культурної спадщини й отримання базових знань з охорони пам'яток військовослужбовцями армій НАТО заслуговує особливої уваги в контексті наступальних операцій Збройних сил України. Значно ширший діапазон превентивних заходів можливий для захисту пам'яток на територіях, що не охоплені активними бойовими діями. Комплекс потенційних загроз вимагає від вітчизняної пам'яткоохоронної системи спрямування зусиль як на швидке реагування в поточній ситуації, так і на стратегію повоєнної відбудови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц013.2 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Уварова Т. І. 
Зв'язок із природою як ментальна основа української культури у творчості Лесі Українки / Т. І. Уварова, В. В. Фрейдліна // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2021. - Вип. 39. - С. 42-50. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснена спроба сучасного прочитання творчої спадщини видатної української поетеси Лесі Українки з точки зору репрезентації в неї провідних характеристик української ментальності. Головна увага приділена відтворенню у творчості поетеси унікального іманентного зв'язку українського народу з природою, який насичує фольклорну та міфологічну спадщину предків українців. З дитинства зачарована красою персонажів українського фольклору, глибиною космологічних поглядів давніх українців, Леся Українка мала тонке відчуття зв'язку людини зі Всесвітом, своє розуміння всеєдності макро- та мікрокосму. Сутність філософії буття, розуміння специфічних рис української ментальності відтворено в ліричному дискурсі поетеси за допомогою метафоричних образів природи та розмаїття архетипной символіки. Погляд на творчу спадщину Лесі Українки с позицій сьогодення дозволить переосмислити основи української ментальності, надати їм важливого статусу духовних зразків, формуючих сучасну ціннісну систему українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Ч111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матеріали IV-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції "Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження" : 07 - 08 жовтня 2021 р., м. Черкаси, м. Канів : [збірник] / упоряд.: В. М. Лазуренко, І. Ю. Стадник, О. О. Яшан; Черкаська обласна державна адміністрація, Державний архів Черкаської області, Національна спілка краєзнавців України, Шевченківський національний заповідник, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Кам'янський державний історико-культурний заповідник, Комунальна установа "Обласний художній музей" Черкаської обласної ради, Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, Громадська організація "Національна академія наук вищої освіти України", Черкаське регіональне відділення соціологічної асоціації України, Черкаський державний технологічний університет. - Черкаси : Гордієнко Є. І., 2021. - 159 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто правові механізми захисту об'єктів культурно-історичної спадщини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Висвітлено новітні тенденції виготовлення підробок історичних та археологічних артефактів. Проаналізовано досвід збереження історико-культурної спадщини у Великобританії та Франції. Досліджено філософсько-літературну спадщину І. Франка в контексті релігійно-національного самовираження українців. Розкрито особливості дослідження предметів металопластики часів скіфської доби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Букач В. М. 
Історія української культури. Словник-довідник : [навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти] / В. М. Букач, Н. М. Бакланова. - Одеса : Букаєв Вадим Вікторович, 2021. - 215 c. - Бібліогр.: с. 214 - укp.

Зазначено, що об’єктом вивчення курсу «Історія української культури» є закономірності розвитку української культури у контексті соціально-історичних обставин, панорама вітчизняних та світових культурних процесів та їх головних етапів, специфічні феномени національної української культури. Майбутній педагог повинен розуміти зміст та особливості різних епох у розвитку вітчизняної культури; усвідомлювати особистісний рівень культури й засоби його підвищення; вміти орієнтуватися у потоці художньої продукції і віддавати перевагу найвизначнішим у художньому розумінні взірцям; знати культурну спадщину українського народу, вміти її пропагувати та накопичувати досвід її використання у практичній діяльності. Даний словник-довідник надає тлумачення культурологічних термінів і понять, проілюстроване фактами з історії української культури. Наведено відомості з історії вітчизняної культури, посилання на пам’ятки української культури, а також короткі біографічні дані про відомих діячів української культури, науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Історія української державності та культури. Словник основних понять : навч.-метод. посіб. для здобувачів вищ. освіти усіх галузей знань / уклад.: С. В. Литвинська, Н. О. Сенчило, Л. Г. Скуратівська, Т. М. Чухліб; Національний авіаційний університет. - Київ : НАУ, 2021. - 54, [1] c. - укp.

Вміщено основні історичні та культурологічні терміни. Зауважено, що опрацювання матеріалів словника з дисципліни "Історія української державності та культури" сприяє засвоєнню студентами нової лексики, надає можливість коректно та творчо застосовувати набуті знання з історії української державності, розуміти складні культурознавці поняття, правильно трактувати події історичного минулого України. Зауважено, що матеріал словника допомагає окреслювати в домінантних рисах культурні епохи у світовому контексті на різних історичних етапах їх розвитку та розуміти явища сучасної культури. Розкрито сутність таких понять, як антропогенез, деетнізація, елітарна культура, етнічна консолідація, латентна державність, супрематизм, тотемізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я212 + Т3(4УКР)0-02 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Скуратівський В. Л. 
Культура: україно-европейські стратегеми : монографія / В. Л. Скуратівський. - Київ : Ін-т культурології НАМ України, 2021. - 478 c. - укp.

Досліджено процеси "спільного й унікального" в українській історичній і національно-культурній ситуації з метою створення "картосхеми" на тлі всіх інших "національних" версій світу, де постає вітчизняний "пейзаж" як центральна ідеологічна основа всієї подієвості новоукраїнського феномена. Наголошено на важливості зазначеного наукового дослідження, зважаючи на відсутність цілісного наукового осягнення національного "народотворення" від доби Романтизму і до сьогодення як центральної ідеологічної основи всієї подієвості новоукраїнсього феномену; невирішених проблем формування спільної культурної та громадянської ідентичності модерної української нації, що ґрунтується на спільній соціолінгвістичній культурі нації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Історія української культури (від стародавніх часі до XIX століття) : іл. хрестоматія : [у 3 ч.] / ред.: Ю. С. Сабадаш; упоряд.: Г. І. Батичко, Л. Г. Дабло, О. О. Демідко, Ю. М. Нікольченко, С. Є. Орєхова, Ю. В. Рябуха; Маріупольський державний університет. - Київ : Ліра-К, 2020. - 319 c. - Бібліогр.: с. 316-319 - укp.

Підготовлено на підґрунті чинної робочої програми та відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України щодо навчальної дисципліни "Історія української культури". Залучено уривки документальних, наративних та зображальних джерел, наукових публікацій та літературних творів вітчизняних і зарубіжних авторів, багатий ілюстративний матеріал, що відображає генезу та особливості розвитку української культури від первісного суспільства до кінця XIX ст. Висвітлено мистецтво стародавнього населення України та культуру України XIV - першої половини XVII ст. Описано культуру бароко і Просвітництва України (друга пол. XVII -XVIIІ ст.). Окреслено українську культуру XIX ст. Презентовано поштову марку як відображення культури України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Історія української культури : курс лекцій для студентів спец. 034 "Культурологія" / уклад.: Ю. С. Сабадаш, Ю. М. Нікольченко, Л. Г. Дабло; Маріупольський державний університет. - Київ : Ліра-К, 2020. - 167 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Поглиблено розкрито питання історії культури України. Курс лекцій складено з трьох модулів: "Етапи українського культурогенезу" (чотири лекції), "Традиційна культура українців" (чотири лекції), "Історія українського мистецтва" (п’ять лекцій). У першому модулі описано культурогенез та теорії походження української культури, виникнення культурогенезу на українських землях, культурогенез епохи Київської Русі, український культурогенез доби Ренесансу і Бароко. У другому модулі описано етнокультурну особливість українців, народну архітектуру, господарство та побут українців, сімейні відносини та родинну обрядовість, міфологію та фольклор українців. До третього модуля вміщено теми мистецтва давньої України, ренесанс і Бароко в українському мистецтві, мистецьке життя в Україні у XIX ст., українське мистецтво XX ст., мистецтво незалежної України. До кожної лекції підготовлено питання для самоконтролю, а до кожного модуля - список рекомендованої тематичної літератури. Завершує видання список навчальної літератури, необхідної для засвоєння дисципліни та словник термінів і понять.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження : матеріали III-ої Всеукр. наук.-практ. конф. (з міжнар. участю), 05 - 06 листоп. 2020 р., м. Черкаси : [у 2 ч.]. Ч. 1 / упоряд.: В. М. Лазуренко, І. Ю. Стадник, О. О. Яшан; Черкаська обласна державна адміністрація, Національна спілка краєзнавців України, Державний архів Черкаської області, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Кам'янський державний історико-культурний заповідник, Комунальна установа "Обласний художній музей" Черкаської обласної ради, Громадська організація "Національна академія наук вищої освіти України", Черкаський державний технологічний університет. - Черкаси : Черкас. держ. технол. ун-т, 2020. - 209 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Подано інформацію щодо висвітлення пам'яткоохоронної роботи на Черкащині у пресі (1960-ті рр. - початок XXI ст.). Розглянуто проблеми нових нумізматичних знахідок. Досліджено особливості відображення культурно-історичних традицій Черкащини 50 - 70-х рр. XX ст. у творчості сільського фотохудожника І. Литвина. Висвітлено основні аспекти гончарного ремесла на Корсунщині. Описано характерні риси сучасної української літератури як виду мистецтва. Розглянуто політичну символіку кольорових революцій через призму візуалізації. Досліджено витоки фрескового живопису та мозаїки Київської Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431 + Ч774(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358816/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мартинюк Ю. А. 
Спадок М. М. Аркаса як складова вітчизняної історії та культури : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. А. Мартинюк; Запорізький національний університет. - Запоріжжя, 2020. - 18 c. - укp.

Вперше залучено до наукового обігу та комплексно проаналізовано значний масив документальних матеріалів стосовно родоводу Аркасів, їх внеску в історичний поступ Півдня України. До наукового обігу введено першоджерела фондів Державного архіву Львівської області. Проаналізовано внесок М. Аркаса у розвиток української історичної думки. Доведено тезу відносно того, що "Історія України-Русі" М. Аркаса засвідчила появу в українській історіографії державницького напрямку та заклала початок неоромантизму у вітчизняній історичній науці. Виокремлено і проаналізовано життєпис М. Аркаса, проведено аналіз ролі його педагогічної та громадсько-виховної діяльності у пробудженні самосвідомості українців. Доведено тезу про те, що саме М. Аркас підготував підґрунтя для глибокого вивчення минулого українського народу. Охарактеризовано педагогічну складову спадку М. Аркаса, в якій особливе місце займала ідея гармонійного розвитку людини, органічного поєднання розумового, трудового, морального, фізичного й естетичного виховання, яке сповідував М. Аркас. Окреслено коло питань, які потребують подальшого дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)57/60-8 Аркас М. М. + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Культурно-історична спадщина України: перспективи дослідження та традиції збереження : матеріали III-ої Всеукр. наук.-практ. конф. (з міжнар. участю), 05 - 06 листоп. 2020 р., м. Черкаси : [у 2 ч.]. Ч. 2 / упоряд.: В. М. Лазуренко, І. Ю. Стадник, О. О. Яшан; Черкаська обласна державна адміністрація, Національна спілка краєзнавців України, Державний архів Черкаської області, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Кам'янський державний історико-культурний заповідник, Комунальна установа "Обласний художній музей" Черкаської обласної ради, Громадська організація "Національна академія наук вищої освіти України", Черкаський державний технологічний університет. - Черкаси : Черкас. держ. технол. ун-т, 2020. - 191 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Увагу приділено питанням, що стосуються історії музейних колекцій і музейної справи, оцінки та доведення автентичності культурних цінностей, правової охорони історико-культурних пам'яток, сучасної історії України. Висвітлено актуальні проблеми збереження та популяризації першої музейної експозиції в Україні, присвяченої П. І. Чайковському (м. Кам'янка). Розглянуто вплив освітлення на збереження музейних експонатів, наведено рекомендації з його облаштування. Розкрито особливості музеєфікації традиційної етнохореографічної спадщини українців. Досліджено взаємодію українського та польського населення в Польській Народній Республіці в 50 - 60-х рр. XX ст. (на матеріалах тижневика "Наше слово"). Проаналізовано соціальний стан та економічний процес у селянсько-громадських об'єднаннях 1917 - 1930-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431 + Ч774(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358816/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Денисенко Г. Г. 
Культурна спадщина у формуванні історичної пам'яті : [монографія] / Г. Г. Денисенко; ред.: С. Кот; НАН України, Ін-т історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2018. - 318 c. - Бібліогр.: с. 269-318 - укp.

Увагу приділено аналізу проблеми дослідження культурної спадщини, зафіксованої в нерухомих пам'ятках, з'ясуванню її ролі у формуванні історичної пам'яті. Охарактеризовано меморіальний компонент у формуванні історичної пам'яті народу. З'ясовано суспільне значення нерухомих пам'яток історії. Окреслено специфіку "місць пам'яті". Проаналізовано місце "Зводу пам'яток історії та культури України" у формуванні історичної пам'яті в сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т010.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Україна - світ: діалог культур : [зб. тез доп.] Міжнар. інтернет-конф. студентів і молодих вчених, 16 трав. 2018 р., Дніпро / ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Дніпро, 2018. - 123 c. - укp. - рус.

Розглянуто питання взаємообміну студентської молоді та його ролі в діалозі культур у сучасному світі. Досліджено вплив українських традицій на виховання в дітей національної свідомості та самосвідомості. Встановлено вплив європейської субкультури на українську молодіжну моду. Увагу приділено модернізації соціального захисту населення України. Висвітлено особливості національної кухні України та Тунісу. Описано релігійний туризм як засіб подолання бар'єрів у міжкультурному спілкуванні людських спільнот. Досліджено явище комп'ютеризації освітнього навчального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431 + Ч111.16 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА822523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Руденко Л. Г. 
Збереження і використання культурної спадщини в Україні: проблеми та конструктивні пропозиції / Л. Г. Руденко, К. А. Поливач // Укр. геогр. журн.. - 2018. - № 2. - С. 51-61. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено основні проблеми та негативні тенденції у сфері охорони та збереження культурної спадщини: неврахування загальновизнаних міжнародною спільнотою принципів сучасного розвитку сфери охорони і збереження культурної спадщини, кризовий стан історико-культурного середовища більшості історичних населених місць, руйнування й безповоротні втрати історично цінної забудови, історичних і культурних ландшафтів, об'єктів і територій, відсутність системи електронних інформаційних ресурсів про культурну спадщину України, відсутність чіткої політики щодо ознайомлення світової спільноти з національною культурною та природною спадщиною України тощо. В результаті дослідження підготовлено конструктивні рекомендації щодо реформування стратегії державної політики у сфері охорони та збереження культурної спадщини. Розроблено пропозиції щодо механізмів та інструментів її реалізації, а саме: удосконалення стратегічного, програмно-цільового та просторового планування, удосконалення державної системи реєстрації та обліку, створення системи моніторингу та відповідної звітності й інформування громадськості, єдиної системи електронних інформаційних ресурсів та популяризації національної культурної спадщини. Новизна дослідження полягає у розробленні відповідних пропозицій та рекомендацій щодо їх розв'язання з урахуванням документів, прийнятих міжнародною спільнотою, та акцентуванням при цьому на ролі та значенні географічної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 + Ч111.154 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зинченко Н. А. 
История Украины и украинской культуры : учеб. пособие для иностран. студентов ВУЗов / Н. А. Зинченко, О. С. Биланов; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава : Дивосвіт, 2018. - 169 c. - Библиогр.: с. 168-169 - рус.

Освещена история Украины в хронологической последовательности: княжеский период, казачество, XIX в., I половина XX в., годы Второй мировой войны и послевоенный период. Дана информация об образовании и развитии Киевского государства (IX - XI вв.). Описаны причины, движущие силы и последствия Освободительной войны 1648 - 1657 гг. Внимание уделено административно-территориальному делению украинских земель в составе Российской империи в начале XIX в., развитию капиталистических отношений и началу промышленного переворота, социальным противоречиям, а также роли Кирилло-Мефодиевского общества в национально-духовном возрождении. Рассмотрено развитие Украины в условиях индустриализации и коллективизации сельского хозяйства. Раскрыты особенности возрождения украинской государственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839185 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського