Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.202.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Фалалєєва Т. М. 
Глутаматні рецептори та їх роль у регуляції секреції кислоти в шлунку: (огляд л-ри) / Т. М. Фалалєєва, Т. В. Берегова, Л. Я. Штанова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2007. - № 2. - С. 53-59. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Представлен обзор литературы о глутаматных рецепторах и их участии в регуляции секреции кислоты в желудке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 + Р413.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пасиешвили Л. М. 
Пептическая язва и хронический гастрит: достижения и перспективы / Л. М. Пасиешвили // Сучас. гастроентерологія. - 2009. - № 4. - С. 94-99. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Викладено сучасні погляди на перебіг та лікування хронічного гастриту та пептичної виразки. Розглянуто питання подальшого дослідження етіопатогенезу хвороб та потребу в удосконаленні схем терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.202.1 + Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Заячківська О. С. 
Роль локальної стрес-лімітуючої системи у механізмах цитопротекції слизової оболонки стравоходу і шлунка : автореф. дис... д-ра мед. наук / О. С. Заячківська; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2007. - 40 c. - укp.

Розроблено концепцію участі локальної стрес-лімітуючої системи (ЛСЛС) у біорегулярних механізмах цитопротекції за умов експериментального вперше запропонованого й апробованого моделювання уражень слизової оболонки стравоходу та шлунка. Визначено модифікацію цитокінової відповіді, кількісні та якісні зміни реакцій ендотелійопосередкованого (монооксиду азоту (NO)/NOсинтази), простаноїдного (простагладину/циклооксигенази) компонентів ЛСЛС слизової оболонки стравоходу за умов кислотно-пепсинового, трипсин-біліарного цитолізу на тлі блокади їх активності, видалення слинних залоз і корекції цитопротекторними засобами. Обгрунтовано роль капсаїцинчутливих нервів у біорегуляції цитопротекторних реакцій стравоходу та шлунка, що детермінують обмінно-трофічні процеси та забезпечення важливими факторами виразкозагоєння. Запропоновано нові критерії дисфункцій ЛСЛС, що реалізуються за поєднаних деструктивних уражень функціонально пов'язаних органів, і залежать від вазотропних, цитопротекторних реакцій і мобілізації активності антиоксидантного захисту. Особливості перебудови міжклітинних і клітинно-матриксних взаємозв'язків, експресії мембранних і секреторних глікопротеїнів рекомендовано враховувати для розробки нових методів діагностики проксимального відділу травної системи. Досліджено механізми дії нових потенційних езофагогастропротекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.202.1-2 + Р413.302.1-2 + Е60*734.23*02*112.6*715.3 + Е60*734.24*02*112.6*715.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Голояд Я. Б. 
Обгрунтування вибору оперативного лікування гострого холециститу у хворих із аліментарним ожирінням : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Я. Б. Голояд; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2011. - 20 c. - укp.

Проведено клінічні та біохімічні обстеження крові та сечі, комп'ютерну спірографію, оксиметричним моніторинг, УЗД, ЕКГ і інші, встановлено зміни гострофазних білків методом диск-електрофорезу в поліакриламідному гелі, органоспецифічних ферментів (АлАТ, АсАТ, аргінази), перекисного окислення ліпідів (дієнових кон'югат, малонового альдегіду), антиоксидантного захисту (трансферину, церулоплазміну, карбоангідрази, каталази); стан гуморального імунітету (Ig G, Ig A, Ig M ), зміни стресового гормону кортизолу у хворих на гострий холецистит та аліментарне ожиріння. У хворих на гострий холецистит та аліментарне ожиріння в процесі лікування відзначено важчий перебіг патологічного процесу після лапаротомної холецистектомії, про що свідчить достовірне погіршення показників загальноклінічних методів обстеження. Вміст Ig G у фракціях сироваткового білка характеризувався зростанням імунних комплексів втричі, які локалізувалися в крупнопористому гелі та значним зменшенням його у фракціях 23-21, що вказувало на зниження природного імунного захисту у цих хворих. В ексудаті черевної порожнини у разі перитоніту різко зростала кількість імунних комплексів антиген-антитіло Ig G та Ig А в крупнопористому гелі, що свідчило про переміщення цих класів імуноглобулінів у черевну порожнину з крові. У хворих на гострий холецистит і аліментарне ожиріння, які були оперовані лапаротомно, констатовано достовірне збільшення рівня кортизолу в крові майже у 1,5 раза (на 42,8 %), що вказувало на більшу вираженість стресової реакції порівняно з хворими оперованими лапароскопічно. Лапароскопічне хірургічне лікування гострого холециститу, поєднаного з аліментарним ожирінням, базувалося на дотриманні етапів проведення операцій із постійним оксиметричним моніторингом, використанням подовжених троакарів, створенням умов для зниження внутрішньоочеревинного тиску до 5 - 7 мм.рт.ст., фовлерівського положення з поворотом на лівий бік і фіксацією хворого, використанням лапароліфтингу, ретрактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-5 + Р413.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мороз А. В. 
Вплив артеріальної гіпертензії та ожиріння на клінічні прояви остеоартрозу / А. В. Мороз // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 57-61. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Для оцінки впливу артеріальної гіпертензії (АГ) та ожиріння, як основних параметрів метаболічного синдрому, на клінічні прояви остеоартрозу (ОА) обстежено 3 групи пацієнтів з ОА, які відрізнялися за наявністю АГ і ожиріння. Аналіз одержаних результатів дозволив зробити висновок про маловиражений вплив м'якої АГ на клінічні характеристики ОА. Більш небезпечним є поєднання АГ з ожирінням, яке мало характерний вплив не лише на антропометричні дані, параметри внутрішньосерцевого кровотоку, порушення вуглеводного та ліпідного обмінів, але також на тяжкість клінічних проявів ОА, підсилюючи вираженість больового синдрому та ступінь функціональної недостатності суглобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р413.202.1 + Р418.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фалалєєва Т. М. 
Роль центральних та периферичних іонотропних глутаматних рецепторів АМПА та каїнатного типу в регуляції шлункової секреції кислоти у щурів / Т. М. Фалалєєва, Т. В. Берегова // Доп. НАН України. - 2010. - № 7. - С. 155-157. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За умов гострого експерименту на 224 білих щурах за допомогою методу перфузії ізольованого шлунка за Гхошем і Шільдом установлено, що збудження центральних каїнатних іонотропних глутаматних рецепторів (іГлуР) ендогенним глутаматом стимулює, а периферичних - гальмує базальну шлункову секрецію кислоти (ШСК). Центральні каїнатні іГлуР гальмують ШСК, стимульовану карбахоліном, і не залучені в реалізацію ШСК, стимульованої гістаміном і пентагастрином. Периферичні іГлуР каїнатного типу гальмують карбахолінову, гістамінову та пентагастринову ШСК. іГлуР АМПА типу не беруть участі в регуляції базальної та стимульованої ШСК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.202.1-29 + Е60*734.23*02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткач С. М. 
Эволюция лечения кислотозависимой патологии / С. М. Ткач, А. Э. Дорофеев // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 4. - С. 94-100. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Рассмотрены основные этапы развития и совершенствования антисекреторной терапии, начиная от антацидов и заканчивая современными ингибиторами протонной помпы (ИПП). Сделан вывод, что в настоящее время основными препаратами для лечения кислотозависимой патологии являются ИПП, которые условно делятся на препараты I и II поколения. Препараты II поколения являются более эффективными и безопасными, поскольку меньше зависят от полиморфизма CYP2C19 и обладают наименьшим потенциалом побочных эффектов и межлекарственных взаимодействий. Наиболее безопасным ИПП для длительного лечения кислотозависимой патологии, особенно при необходимости приема других препаратов, является пантопразол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шевченко О. О. 
Структурні ознаки дисфункції власних залоз слизової оболонки шлунка у хворих на хронічний алкогольний гепатит за даними електронної мікроскопії / О. О. Шевченко, П. С. Назар, М. М. Левон, О. В. Зоренко // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 1. - С. 17-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Біоптати слизової оболонки шлунка (СОШ), які відібрані під час ендоскопічного дослідження у хворих з хронічним алкогольним гепатитом, досліджено за допомогою методу трансмісійної електронної мікроскопії. На ультраструктурному рівні у СОШ виявлено структурні ознаки порушення функції власних залоз. Більшість головних клітин зберігає свою будову, однак в них виявлено зниження чисельності зимогених гранул. В окремих головних та нечисленних пристінкових клітинах визначено структурні ознаки апоптозу. На дні власних залоз є малодиференційовані головні клітини із явищами мітозу. Ендокринні клітини не виявлено. Таким чином, у процесі дослідження виявлено, що в головних епітеліоцитах власних залоз визначаються менш руйнівні структурні зміни, що може засвідчити про їх більшу стійкість до дії подразника. Однак наявність апоптознозмінених головних клітин і невелика кількість малодиференційованих головних клітин можливо є структурними ознаками початку декомпенсації цієї клітинної популяції. Значні зміни структури пристінкових клітин є ознакою порушення синтезу хлористоводневої кислоти. Відсутність ендокринних клітин у власних залозах шлунка засвідчує про глибокі структурні порушення і дезорганізацію процесів власної гуморальної регуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116 + Р413.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Цирюк О. І. 
Механізми функціонування секреторного апарату шлунка в умовах тривалої гіпергастринемії : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.13 / О. І. Цирюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 38 c. - укp.

Вивчено механізми функціонування секреторного апарату шлунка за умов тривалої омепразолом індукованої гіпергастринемії. Доведено, що внаслідок розвитку гіпергастринемії і дисбіозу, які виникають за тривалої гіпохлоргідрії, відбуваються структурно-функціональні зміни в секреторному апараті шлунка щурів. Виявлено динаміку розвитку гіпергастринемії та її вплив на базальну шлункову секрецію через різні періоди введення омепразолу. Встановлено, що 28-денна гіпохлоргідрія призводить до різнонаправлених змін в базальній секреції та падіння чутливості парієтальних клітин до стимуляторів шлункової секреції пентагастрину та гістаміну. Показано, що тривала гіпергастринемія викликає розвиток дисрегенеративних змін в слизовій оболонці шлунка, активує колагенолітичні процеси, посилює деполімеризацію фукопротеїнів, глікозаміногліканів сполучної тканини і протективних білків слизу. Лектиногістохімічними дослідженнями доведено, що гіпергастринемія порушує процеси глікозилювання, призводить до порушення адгезивних міжклітинних взаємозв'язків, синтезу вуглеводних компонентів поверхні клітин та внутрішньоклітинних компартментів. Запропоновано можливі способи корекції негативних наслідків тривалої гіпергастринемії з використанням наступних речовин: проглуміду, верапамілу, агоністів РРАRϒ (піоглітазону, меланіну) та мультипробіотиків групи Симбітер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.732 + Р413.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кириченко І. В. 
Вивчення гострої токсичності густого екстракту пижми дівочої та його впливу на стан секреторної функції шлунка / І. В. Кириченко, О. Я. Міщенко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2022. - 16, № 4. - С. 273-280. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Пижмо дівоче + Р413.202.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського