Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Автореферати дисертацій (228)Книжкові видання та компакт-диски (3819)Журнали та продовжувані видання (1794)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ313$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1399
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Архівна спадщина композитора Анатолія Кос-Анатольського : Кат. рукописів / уклад.: О. Мельник-Гнатишин. - Л., 1998. - 352 c. - (Арх. джерела / Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. Коміс. спец. (допом.) іст. дисциплін; Т.1). - укp.

На основі ретельного і всебічного вивчення автографів А.Кос-Анатольського вперше оприлюднена вся його творча спадщина з домашнього архіву. Подано систематичний анотований опис музичних творів композитора. Вміщено усі, незалежно від форми та змісту, нотні і ненотні матеріали: автографи нот, поетичних текстів, друки, копії, листи, нотатки, тексти сценаріїв та інші документи, які зберігаються у домашньому архіві композитора. Показано різні етапи праці А.Кос-Анатольського над творами. Опис кожного автографу містить назву твору (подану згідно з автографом), формат рукопису і кількість заповнених нотним чи поетичним текстом сторінок. Усі рукописні матеріали згруповано за назвами творів і систематизовано за видами і жанрами рукописів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-81 Кос-Анатольський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корній Л. П. 
Болгарський наспів з рукописних нотолінійних Ірмолоїв України кінця ХVI - ХVІІ ст. / Л. П. Корній, Л. А. Дубровіна; ред.: Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. Ін-т рукопису. - К., 1998. - 321 c. - (З історії муз. спадщини України). - укp.

Опубліковано церковні монодичні (одноголосі) піснеспіви болгарського наспіву, зафіксовані в українських та білоруських нотолінійних Ірмолоях кінця XVI - XVII ст. з книгосховищ Києва та Львова. Ці Ірмолої розкривають маловідомі сторінки культурних взаємин українського і болгарського народів у їх історичному минулому. Наведено матеріали про болгарський наспів та кодикологічне дослідження, археографічний опис нотолінійних Ірмолоїв, з яких узято зразки болгарського наспіву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4БОЛ)4-44 + Щ311.2 я179 н + Э372-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Верба О. О. 
Варіантна форма як композиційне ціле (на прикладі двох авторів харківських композиторів) / О. О. Верба // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 104-112. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито тему формоутворення в сучасній українській музиці, зокрема, в творчості композиторів Харкова С.Пілютикова та Ю.Алжнєва. На основі порівняльного аналізу різних стильових композицій визначено загальні закономірності варіантної форми як композиційного цілого: саморух заданої звукової ідеї, первісне інтонаційно-конструктивне утворення; взаємна функціональна рівність варіантів; інтонаційне та структурне проростання, що грунтується на функціональній подібності: від ядра (теми) до цілого (частина, цикл); принципова відкритість до якісного оновлення первісної ідеї, до взаємодії з іншими принципами тематичного розвитку та множинність її вирішень; принципова відсутність обмежень паретворення; зниження чіткої межі структурованості і розвитку форми, за якої межа між експозиційним і розвиваючим викладенням виявляється умовною; розширення семантичних та драматургічних функцій, перехід із однієї функції до іншої.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.56 + Щ313(4Укр-2Хар)6-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Втілення ідей національного відродження в навчально-виховний процес педагогічних училищ України : Зб. матеріалів / ред.: О. Яцків; упоряд.: О. Яцків; Чернів. вищ. пед. навч. закл. ім. О.Маковея. - Чернівці; Дрогобич, 1997. - 76 c. - укp.

Досліджуються проблеми мистецького виховання молоді в Україні. Збірка містить невелику частку праць, які побудовані на місцевому краєзнавчому матеріалі (фольклорі, кращих здобутках провідних вітчизняних митців і педагогів як минулого, так і сучасності). Три хорові твори, подані в нотному додатку, в Україні публікуються вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.23 + Щ31 р(4УКР) + Щ313(4УКР)-003

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Сер. Мистецтвознавство. Вип. 2 / ред.: М. М. Поплавський. - К., 2000. - 85 с. - укp.

Розглянуто деякі тенденції музично-просвітницького руху в Західній Україні у 20 - 40-х рр. ХХ ст., а також історико-культурні умови формування мистецтва оперного співу в нашій державі. Окремі розділи присвячено гастрольно-концертній діяльності М.Лисенка, застосуванню комп'ютерних технологій у процесі музичної творчості, мовленнєвим засобам виразності дикторів радіо та телебачення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70398/Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Людкевич С.  
Дослідження, статті, рецензії, виступи. Т. 1 / С. Людкевич; АН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Вид-во М.Коць: Дивосвіт, 1999. - 496 c. - (Історія укр. музики; Вип.5). - укp.

Наведено перше повне зібрання музикознавчих і фольклористичних праць видатного українського композитора й музикознавця С.Людкевича, написані чи виголошені ним від кінця ХІХ до початку 70-х рр. ХХ ст. Запропоновано дослідження, статті та виступи з питань музичної естетики й стилістики; про музику й поезію; про українських та російських композиторів і виконавців. Включено праці з фольклористики, статті про церковну музику, висвітлено питання музичного шкільництва, педагогіки та теорії музики, а також наведено статті про музичне життя Західної України. Відтворено реальну картину музичного, культурного та суспільного розвитку Галичини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 г(4УКР)6 д Людкевич + Щ313(0)6 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Людкевич С.  
Дослідження, статті, рецензії, виступи. Т. 2 / С. Людкевич; АН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Вид-во М.Коць: Дивосвіт, 2000. - 816 c. - (Історія укр. музики; Вип.5). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук) я44 + Щ313(4УКР)6-81 Людкевич С. + Щ312(4УКР) + Щ310,0 + Щ313(4УКР331)-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343217 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Етнокультура Волинського Полісся і чорнобильська трагедія. Вип. 3. Зарічненський район Рівненської області / ред.: О. А. Галич; Іст.-культурол. експедиція. - Рівне , 1998. - 324 c. - укp.

Роботу присвячено історії, народній культурі і мистецтву Зарічненського району Рівненщини, потерпілому від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Представлено матеріали дослідження вчених, викладачів вузів, краєзнавців, музеєзнавців, мистецтвознавців, етнографів, фольклористів, письменників про екологію природи та духовності цього самобутнього краю. Розглядаються мова, топоніміка, археологія, антропологія регіону, особливості його фольклору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,311)я43 + Ш3(2=1Ук)-699 + Щ103(4УКР)-69 Рівненщина + Щ313(4УКР)0-69 Рівненщина

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тарасова О. І. 
Зміна культурної парадигми на зламі XIX - XX століть та її відбиття у "Енеїді" М.В.Лисенка / О. І. Тарасова; Харк. ін-т мистец. ім. І.П.Котляревського. - Х., 1998. - 20 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено історію, мову, звичаї, вірування, традиційний побут, етнічні та естетичні погляди українського народу. Встановлено, що проникнення народної культури в "Енеїду" відбувалося завдяки використанню видів (жанрів) народного мистецтва. Основну увагу приділено фрагментам фольклорної культури та мистецтва, зокрема, народним пісням. Доведено, що звернення до оперного жанру забезпечило злиття ліричного над-сюжету з давньою історією та міфом, що у підсумку призвело до неповторного синтезу античного з національним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Котляревський І.86 + Щ313(4УКР)5-81 Лысенко

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сторожук А.  
Климент Квітка (людина - педагог - вчений) / А. Сторожук; ред.: А. І. Іваницький; Київ. держ. ун-т культури і мистец. - К. : Фенікс, 1998. - 100 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розповідається про життєвий і творчий шлях Климента Квітки - видатного вченого, педагога, збирача і дослідника музичного фольклору, одного з найвизначніших етномузикологів Європи і світу. Повідомляється про розробку К.Квіткою теорії ритмоструктурної типології, моделювання пісенної структури. Висвітлюється методологія коментування і критики записів музичного фольклору, концепція етномузикології як історичної дисципліни та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0-8 Квітка К

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Композитори світу в їх зв'язках з Україною : Довід. / упоряд.: А. І. Муха. - К., 2000. - 88 c. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Визначено творчий внесок українських композиторів у вітчизняну та зарубіжну культуру, а також проаналізовано діяльність іноземних композиторів, які з великою повагою ставилися до історії, культури, фольклору та побуту України (М.І.Аладов, Л.О.Бакалов, О.І. Барамішвілі, Г.А.Бобинський, О.П.Бородін, Є.П.Макаров, М.П.Мусоргський, М.Г.Фрадкін, П.І.Чайковський та ін.). У біографічній частині вказано прізвище, ім'я (для східних слов'ян і по-батькові) композитора, місце народження та смерті, дані про спеціальну освіту, наукові ступені, вчені та почесні звання, а також лауреатські відзнаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(0)-81-183(4УКР) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Станішевський Ю.  
Корифей української оперети / Ю. Станішевський. - К., 1999. - 93 c. - укp.

Висвітлюється життя та діяльність видатного українського композитора і диригента, засновника національної оперети - Олексія Рябова, який створив понад 30 музичних комедій та оперет ("Коломбіна", "Сорочинський ярмарок", "Майська ніч", "Весілля в Малинівці", "Червона калина" та ін.). Повідомляється, що з його багатогранною мистецькою діяльністю пов'язані становлення і формування Київського державного театру оперети і Харківського українського театру музичної комедії. Підкреслюється, що численні втілення самобутніх творів О.Рябова на багатьох сценах України та зарубіжних театрів сприяли високим художнім досягненням і широкому визнанню української музично-театральної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)7-8 Рябов.О + Щ335.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Культурологические проблемы музыкальной украинистики. Вып. 2, ч. 1 / ред.: Е. Н. Маркова; Одес. гос. консерватория им. А.В.Неждановой. - О. : "Астропринт", 1997. - 127 с. - рус.

Представлены работы музыковедов, педагогов-исполнителей, аспирантов музыкальных вузов Одессы, Киева, Львова, посвященные культурологическим проблемам по трем основным направлениям: теория истории и исторический ракурс музыкознания, вопросы музыкальных типологий и теория музыкальной интерпретации. Рассматриваются особенности "диффузии методов" теоретического и исторического музыкознания в XX веке, стилевая и жанровая типология как средоточие языково-знаковых свойств музыкального выражения, а также исполнительская интерпретация в определении реалий музыкальной формы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Культурологические проблемы музыкальной украинистики. Вып. 3. Вопросы музыкальной семантики / Одес. гос. консерватория им. А.В.Неждановой. - О. : Астропринт, 1997. - 116 с. - рус.

Предлагаемые в данном сборнике научно-методические статьи отражают широкое назначение культурологического подхода в музыкознании и разнообразие вопросов о семантике в музыке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)я43 + Щ310.15я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж 69703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Культурологічні проблеми музичної україністики. Вип. 2, ч. 2 / ред.: О. М. Маркова; Одес. держ. консерваторія ім. А.В.Нежданової. - О. : "Астропринт", 1998. - 103 с. - рус.

Розглядаються питання "теорії історії" та "історії теорії" музики, естетика інформаційних систем художньої культури у смислотворчій педагогіці становлення (асоціативні рівні категорії смислу). Повідомляється про музикальність художньої виразності творів мистецтва. Висвітлюється типологія канта у творах композиторів XIX ст., редакційні інтерпретації шести віолончельних сюїт І.С.Баха, особливості перехідного періоду в становленні та еволюції виконавчої школи та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кияновська Л. О. 
Мирослав Скорик: творчий портрет композитора в дзеркалі епохи / Л. О. Кияновська. - Л. : Сполом, 1998. - 207 c. - Бібліогр.: с. 198-206. - укp.

Праця присвячена творчій постаті одного з найвідоміших сучасних українських композиторів Мирослава Скорика в музичному контексті епохи. Поданий найширий огляд творчості митця до сьогоднішнього дня: на порозі зрілості (1955-1964), нова фольклорна хвиля (1965-1972), шлях до класичної досконалості (1973-1978), під знаком неоромантизму (1982-1983), в лабіринтах стильової гри (1986-1997).


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-81 Скорик

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Мирослав Скорик : Зб. наук. пр. / ред.: О. С. Тимошенко. - К., 2000. - 147 с. - (Наук. вісн. Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського; Вип. 10). - укp.

Збірник присвячено видатному композитору другої половини ХХ ст. М.Скорику. Детально проаналізовано естетичні, теоретичні та загальнокультурні погляди митця. Окремі розділи присвячено пісенній та оперетовій спадщині композитора, а також ролі джазу в його творчому доробку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Укр)6-81Скорик М.я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Калугина Т. Ю. 
Михаил Алексеевич Бихтер: Эскиз к творческому портрету / Т. Ю. Калугина. - Х. : Фолио, 1999. - 99 c. - Библиогр.: 40 назв. - рус.

Представлено историко-монографическое исследование, посвященное анализу деятельности М.А.Бихтера, неординарного дирижера, яркого пианиста, сконцентрировавшего свое мастерство в камерно-вокальном исполнительстве и педагогике. Автор на основании обширных, ранее не опубликованных архивных материалов стремился осветить некоторые проблемы ансамблевого исполнительства и воспитания камерных певцов, являющиеся актуальными в современном музыкальном творчестве. Приведены отрывки из рукописей М.Бихтера "Этюд о пении, его сущности, путях развития и связи с личностью", "Основы музыкального исполнения".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-8 Бихтер

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Загайкевич М. П. 
Михайло Вербицький: Сторінки життя і творчості / М. П. Загайкевич; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л. : Місіонер, 1998. - 145 c. - (Історія укр. музики: Дослідж.; Вип.4). - Бібліогр.: с. 140-141. - укp.

Монографію присвячено автору національного гімну, композитору М.Вербицькому (1815-1870) - одному з піонерів музичної творчості в Галичині ХІХ ст. Висвітлено його життєвий шлях та творчу діяльність, особливу увагу приділено творчості композитора, спрямованої на написання церковних творів, музики до театральних вистав, хорів, солоспівів, інструментальних і симфонічних жанрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР331)5-81 Вербицький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Музичне мистецтво і культура : Наук. вісн. Вип. 1 / ред.: О. В. Сокол; Одес. держ. консерваторія ім. А.В.Нежданової. - О. : Астропринт, 2000. - 412 с. - рус.

Висвітлено різнобічні грані духовного перетворення сучасного буття у його протиріччях, філософські проблеми музикознавства в онтологічному й аналітичному аспектах. Проаналізовано драматичні та трагічні долі видатних одеських музикантів, композиторів, педагогів, а також питання історичного становлення музичних стилів, жанрів, стильових і фактурних понять. Наведено відомості про інструментарій, літературні та нотні джерела, склад інструментальних і хорових колективів, артикуляцію, динаміку, звуковедення. Охарактеризовано вітчизняні (у т.ч. російські) виконавські та педагогічні школи, серед яких - школа Г.Нейгауза, Т.Кравченко, Одеська вокальна школа, віолончельна школа у Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31я54(4УКР-2ОДЕ)3 + Щ310.06 + Щ313(4УКР)6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського